l^A Boelganin en Kroestsjef ontmoetten 'n koel Londen De officiële besprekingen zullen geheim blijven Scherp Jaarverslag r.k. Vakschool voor meisjes te Leiden OMGEVING ....en Monaco jubelde van vreugde RECHTZA^FN VRIJDAG 20 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Openhartige taal van Kroestsjef Premier Boelganin van de Sowjet-Unie en partijsecretaris Kroestsjef zijn donderdag in Londen, na een zeer koele ontmoeting met het Britse publiek, hun eerste besprekingen begonnen met premier Eden. Zij arriveerden in Edens ambtswoning na een lunch op de Russische ambassade. 's Ochtends hadden zij een rit door de stad gemaakt. Overal waar zij kwamen stonden menigten nieuwsgierigen, doch niemand juichte. Bij de cenotaaf, het oorlogsgedenkteken in Londen, legden de Russische leiders een grote krans neer. Een duizendtal mensen keek zwijgend toe. Op het paleis van Buckingham, waar zij het gastenboek tekenden, werden zij ook zwijgend aangestaard door de Britse bezoekers. Op de rit door de stad, begeleid door motorpolitie, wuifde maarschalk Boelganin voortdurend naar de toeschouwers, doch niemand zwaaide terug. ZWIJGEND PURLIEK OP AFSTAND men in gezaghebbende kringen oo, I dat sedert de aankomst van Boelga- De eerste hartelijke ontvangst van nin en Kroestsjef het storen van de dag werd de Russische leiders be reid op de Sowjet-ainbassade, waar zij door Rusische kinderen met bloe men werden begroet. Tot dusver steekt de ontvangst van de Russen in Engeland vel zeer sterk af bij het uitbundige enthousiasme, waarmee zij vorig jaar in India en Birma begroet werden. In Londen overheersen de veiligheidsmaatregelen; de politie houdt toet zwijgende publiek op grote afstand De atmosfeer op de officiële bijeen komsten is echter hartelijk. Het is evenwel de vraag of dit zo zal blij ven, als bij de besprekingen netelige kwesties, zoals de Sowjet-wapenle- veranties aan het Midden-Oosten en de hereniging van Duitsland aan de orde komen. Bij de eerste bespre king van donderdag waren Eden, Boelganin, Kroestsjef, de Britse mi nister van buitenlandse zaken, Sei- wyn Lloyd, de Sowjet-ambassadeur in Londen, Malik, en de Britse am bassadeur in Moskou, Hayter, aan wezig. De eerste besprekingen. De eerste besprekingen gingen over de betrekkingen tussen Engeland en de Sowjet-Unie, zoals die zich se dert de oorlog ontwikkeld hebben. Beide partijen hebben het verlangen uitgesproken om het dieptepunt, waarin deze betrekkingen in de laat ste jaren van Stalins bewind zijn ge raakt, te overwinnen. Donderdag is voorts gesproken over het handels verkeer, over de mogelijkheid van normaal contact tussen gewone Brits- Russische burgers en de vooruitzich ten op een nieuwe Brits-Russische visserij overeenkomst. Een van de onderwerpen van ge sprek zal voorts zijn het storen en Westelijke uitzendingen door Russi sche zenders. In dit verband merkt „Doodszang" overwonnen De jonge Australische inboorling, die door de vrouwen van zijn stam werd „doodgezongen", heeft donder dag de ijzeren long, waarin hij ver pleegd werd, verlaten. Hij heeft voor het eerst sinds negen dagen normaal gegeten en gedronken en de dokters verwachten, dat hij over twee weken uit het ziekenhuis ontslagen kan worden. De jongen is er nu zelf ook van overtuigd dat de magie van de blanke dokters machtiger- is dan die van zijn stamgenoten. POTLOOD en GEEST No. 525. Horizontaal: 1. korporaals rang bij de rijks veld'wacht, 8. ach ting, 9. nieuw (Gr.), 10. lengtemaat (afk), 11. munt in Japan, 13. muziek noot, 14. ontvangkamer, 16. mondwa ter, 17. vaartuig, 18. de na'sim van een volk uit de oudheid, 28. rivier in Ita lië, 22. achting, 23. dag der week (afk.), 24. gem. in Gelderland, 26. ho ningdrank, 27. telwoord. Verticaal: 1. eng, 2. deel van een auto, 3. titel (afk.), 4. de gezamen lijke edelen, 5. voorzetsel, 6. plechtige belofte, 7. gem. in Limib.. 11. gezel schapzaal, 12. Zweeds scheikundige, 14. optelling, 15. zuster, 19. Europe aan, 21. lied, 23. huisdieren, 25. land bouwwerktuig, 26. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 522. Horizontaal. 1. ten, 4. Ier, 6. salon, 7. A. K., 9. do, 10. Molkwerum, 15. roe, 16. ver, 17. Jeru zalem, 20. en, 21. na, 22. Frans, 24. por, 25. ink. Verticaal: 1. tram, 2. N. S., 3. sluw, 4. in, 5. room, 8. koren, 9. Duren, 11. lof, 12. keu, 13 eva, 14. rel, 17. jeep, 18. Zaan, 19. Mark, 22. fr., 23. si. BBC-uitzendingen voor de Sowjet Unie met circa 40 procent is afgeno men. Wel worden de uitzendingen van de „Stem van Amerika" en BBC- uitzendingen, die bestemd zijn voor Oosteuropese landen, nog steeds ge stoord. Besprekingen geheim. Na de besprekingen van donder dag is een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt dat de Britse Sowjet-staatslieden het er over eens zijn, dat de besprekingen en de vorderingen die gemaakt worden, ge heim gehouden moeten worden. Er zullen slechts gemeenschappelij ke communiqué's worden uitgegeven. Donderdagavond heeft sir Antho ny Eden zijn Russische gasten een diner aangeboden in zijn ambtswo ning. Aan dit diner heeft Churchill, die nu 81 jaar is, de wens van zijn laatste jaren als premier toch nog in ver vulling izen gaan: hij heeft zij het niet meer als premier, met de Rus- spreken over de moeilijkheden in de huidige wereld. VREDESTAAL VAN KROESTSJEF. Tijdens de lunch, welke gistermid dag op de Sowjet-ambassade gege ven werd, heeft Kroestsjef o.a. ge zegd: Wij begrijpen, dat niet ieder een dezelfde houding ten aanzien van ons bezoek inneemt. Wij zijn politie ke personen en begrijpen, dat er geen uniform standpunt kan bestaan met betrekking tot zulke gecompliceerde vraagstukken als de betrekkingen tussen onze landen. Wij geloven dat ons bezoek aan En geland positieve resultaten zal ople veren, zo vervólgde hij. Wij weten, dat er onder de Britten mensen zijn die ons zonder enige sympathie be zien. Doch zelfs onder die mensen zullen er niet veel zijn, die. geschil len door wapengeweld willen regelen en dat is het! voornaamste. U, mijne heren, houdt niet van het communisme. Wij weten dat en wij verbergen niet, dat wij niet van net kapitalisme houden. Wij moeten echter in vrede met elkaar leven. Wij kun nen natuurlijk geen bijzondere lief de van u voor ons opeisen, doch u zult moeten erkennen, dat de Sow- Unie bestaat en dat land wenst vrede en geen oorlog. Het spreekwoord zegt: Men moet niet alleen leven met ce buren die men kiest, doch met de buren die God geeft. Als wij de regeling van internationale vraag stukken van dit standpunt uit bena deren, is overeenstemming altijd mo gelijk, aldus Kroestsjef. Wij willen niet onze betrekkingen met Engeland verbeteren ten koste van de betrekkingen tussen Engeland en de Ver. Staten, liever zouden wij, met Britse hulp, onze betrekkingen met de Ver. Staten en andere lan den verbeteren. Wij willen de ont- wikkelin" van vriendschappelijke betrekk sn tussen alle volken en landen d- _r versterking van de vrede sische leiders persoonlijk kunnen in de gehele wereld. Tweede school hard nodig Aan het jaarverslag van de r.k. vak school voor meisjes aan het Galge water te Leiden ontlenen wij het vol gende: Evenals dit geregeld het geval was in de laatste jaren bleek voor het nieuwe schooljaar, dat 1 september aanvangt, de aangifte voor leerlin gen groter dan de plaatsingsmoge lijkheid. Een veertigtal ouders moes ten teleurgesteld worden. Het aantal leerlingen bedroeg 309. Het is te wensen, dat met het oog hierop het bouwen en inrichten van een tweede schoolgebouw niet al te lange tijd zal vorderen. De school- zowel als de staatsexa mens zijn zeer bevredigend verlopen. De ouderavond voor de verschillen de klassen van de primaire opleiding bracht het gewenste contact tussen ouders en leraressen. eHt bleek hier bij ook, dat de leerlingen dit jaar zeer ondernemend zijn; zij organi- ouders en leraressen. Het bleek hier- Raketontploffing eist slachtoffers De Australische minister van be voorrading, Howard Beale, heeft be kend gemaakt, dat James Edward Lis ter, een vooraanstaande Britse natuur kundige, die de leiding had van raket proeven te Woomera in Zuid-Austra- lië, overleden is aan verwondingen, die hij gisteren door het ontploffen van een projectiel had opgelopen. Verder werden onder meer ern stig gewond twee ingenieurs van de Britse vliegtuigfabriek De Havil- lands, John McLoughin en Herbert Wiliam Hart en de hoofdopzichter bij de proeven, James Stanley Price. Price is een door de Britse regering „uitgeleende" officier. Australiërs, die bij de ontploffing ernstige verwondingen opliepen, zijn dr. John Johnstone Graydon van de „Commonwealth Serum Laboratories" te Melbourne en een lid van de Australische luchtmacht, Horace Charles Adaims. VERMISTE TOERISTEN Oostenrijkse deskundigen en poli tiemannen zoeken naar een groep van acht toeristen, die woensdagavond door een lawine in diet Zillerdal in Tyrol is bedolven. Reddingsploegen zijn ook op zoi naar twee Duitse toerisren in he Ootz-dal, die sinds dinsdag vermist worden. Op de huwelijksreis... Prins Rainier van Monaco en zijn bruid zijn donderdagmiddag met het witte prinselijke jacht „Deo Juvante" uit de haven van Monaco vertrokken voor hun huwelijksreis. Prinses Grace, gekleed in een licht grijs mantelpak met een bijpassende hoed, en de prins, in een blauw cos- tnum, stonden samen op de brug van het 300 ton metende jacht toen dit de haven uitvoer, gadegeslagen door een grote menigte. lingen, met alles wat hierbij komt kijken. Een zeer geslaagd contact had plaats tussen leerlingen en oud-leer lingen van de opleiding tot huis houdkundige voor inrichtingen. De laatsten, die reeds over enige prakti sche ervaringen beschikken, vertel den zeer geanimeerd over haar diver se werkkringen. Ofschoon de tentoonstelling dit jaar geheel anders van opzet was, bleek het beoogde resultaat goed bereikt. Leidenaars naar Lourdes 41 Leidse invaliden, leden van de R.K. bond St. Lidwina vertrekken donderdag, 26 april a.s. naar Lourdes. Zij reizen per bus naar Rozendaal, waar zij in de speciale pelgrimstrein zullen overstappen. Zij worden ver gezeld door kapelaan C, W. Thomas, aalmoezenier van St. Lidwina, enige bestuursleden en drie EHBO-ers. De bus vertrekt om kwart voor tien 's morgens van de Beestenmarkt. De bedevaartgangers blijven één week in Lourdes. De deelnemers mogen vooral niet vergeten de passen mee te nemen. BIOSCOPEN. De films voor de week van 2027 april zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: - „Macoumba", alle leeftijden. Lido: „Eén keerde niet terug", 14 jaar. Luxor: „To cath a thief', alle leef tijden. Trianon: „Summer madnes", 18 jaar. Rex: „Duivels spel", 14 jaar. SNOEPREISJE VERKEERSBRIGADIERTJES. De verkeersbrigadiertjes hebben onder leiding van de verkeerspolitie een autotocht gemaakt door Noord en Zuidl-Hollnd. Het einddoel was Bergen waar werd gepauzeer. Op de terugweg werd in Halfweg een speel tuin aangedaan, waar de kinderen echter geen halfwerk van maakten. Het uitje, dat door 240 brigadiertjes zeer op prijs werd gesteld, werd aan geboden door de Eltax N.V. en enkele andere Leidse bedrijven. I Herwonnen Levenskracht. Voor de propaganda-avond van Herwonnen Levenskracht op zondag a.s. zijn bij de volgende adressen nog kaarten verkrijbaar: G. Peeters, Herenstraat 83E; E. P. Arts, De Laat ae Kanterstraat 30b; P. Thorn, Fre- derik van Eedenlaan. 37; H. Mont- frooy, Hoge Morsweg 39; P. J. Arts, Madoerastraat 26; S. Strijk, Anna Paulownastraat 11; Spiering, Derde Binnenvestgracht 16; De Jong, Ama- liastraat 22. Plaatsbespreking aan de Stadsge hoorzaal op 21 april van 15 tot 18 uur. Aanvang feestavond 7.38 uur. „HET IS NOOIT TE LAAT". De groene kaarthouders van K. en O. hebben gisteravond genoten van een opvoering door de Haagse Co- medie van „Het is nooit te laat", een blijspel van Felicity Douglas. Stuk en spel zijn reeds bij een uitvoering in de abonnemenlsserie uitvoerig besproken. Het talrijke publiek toon de zich ook nu weer opgetogen over het hartveroverende spel van een rolbezetting waarin vooral Ida Was serman, Fie Carelsen en Maria de Booy schitterden. Hedenavond wordt de opvoering voor de gele kaarthou ders herhaald. Leidse Agenda VRIJDAG St. Christoffel. Vergadering. Har monie. 8 uur nam. ZATERDAG De Speelgroep OKO. „Pa wikt. Ma beschikt!". 8 uur nam. St. Anto- nius Clubhuis. 8 uur nam. „Tot Ieders Genoegen". Slot-feest- avond met bal na. 8 uur nam. Stads gehoorzaal. Kleinkunst van Jiswalda van It- tersum en Han Beuker, 3.30 uur, Leidse Volkshuis, Apothekersdijk (grote zaal). Dienst der apotheken. De avond-, nacfit- en zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van za terdag 14 april 13.00 uur tot zaterdag 21 april 8.00 uur waargenomen door de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18,. tel. 20523; de Doeza-Apo- theek, Doezastraat 31, tel 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Nieuw soort lichten oo „Verkeersvijand no. 1" Autoriteiten van rijkswaterstaat hebben de gemeente Naarden verlof gegeven tot het nemen van een proef met een nieuw soort verkeerslichten op een tweetal gevaarlijke kruispun ten nl. die van de Thiejensweg en die van de Brediusweg. Zoals gekend zijn dit nieuwe Ame rikaanse verkeerslichten met grote lenzen die in ons land nog niet ge bruikt worden. Genoemde kruispun ten zijn twee der gevaarlijkste kruis punten in de rijksweg no. 1 (Amster damHet GooiAmersfoort). Waar reeds vele ongelukken, ook met dodelijke afloop zijn gebeurd. Nader gevoerde onderhandelingen hebben thans tot overeenstemming geleid en verwacht wordt dat de toestemming voor het leggen van kabels e.d. in de rijksweg binnenkort zal worden ver leend. De gemeente Naarden vraagt nu een krediet aan de raad van 14.470 voor de aanschaffing en montage van driekleurige verkeerslantaarns met grote lenzen voor ieder kruispunt welke geplaatst zullen worden op de hoofdrijbaan aan beide zijden, en van twee eveneens driekleurig verkeers lantaarns met normale lenzen, voor elk kruispunt die geplaatst zullen worden aan de rechterzijde van de kruisende wegen. Het ligt in de be doeling de verkeerslichten op deze snelweg op de spitsuren te doen be dienen. HAARLEMMERMEER Geboren: Cornelia Alida, dr van C. A. Baartman en M. Groeneveld; Geertruida Catharina, dr van T. A. van der Riet en M. Stolwijk; Gerar dus Maria, zn van T. J. van Aanholt en C. M. Trompert; Mees, zn van C. Visser en B. Qualm; Geertruida Kuindertje, dr van H. van der Vlugt en H. Maat; Cornelia dr v. K. Pecht en H. van Oosten; Arie Johannes, zn van H. Petter en E. van Bezooijen; Hendrikje, dr van A. Eibrink en P. Fidder; Onno, zn van L. J. Bart en J. C. Ruijselaar; Johannes Cornells, zn van W. M. de Rooij en J. M. Bree- dijk; Johannes Jacobus zn van J. J. Spierdijk en J. C. Koogstraate; Cor nelia, dr van J. Wilderom en A. van der Flier. Ondertrouwd: Johannes Petrus Maria Swinkel 26 jr en Elisabeth Jannetje Mulder 25 jr; Lammert de Waardt 25 jr en Cornelia Jobre 28 jr; Gerard van Lent 22 jr en Marga- retha Jannetje den Hollander 23 jr; Cornelis Epaan 32 jr en Maria Hui- bers 28 jr; Hendrikus Cornelis van Staveren 28 jr en Adriana Maria Huibers 25 jr; Nikolaas Hogenhout 27 jr en Huiberdina de Rijk 27 jr; Bernardus Bastiaan Reedijk 26 jr en Johanna Susanna Prins 20 jr. Getrouwd: H. Molenaar en M. Vork; G. J. v. Galen en C. J. de Klerk; A. P. v. d. Peijl en F. E. Melzer; J. v. d. Heide en A. A. Hurkens; Chr. Kortekaas en A. Rusman; J. H. de Rfjke en L. J. H. Winter; H. Hoogen- boom en M. Blom; J. Braam en A. Koolhaas; J. B. Bloemberg en J. Snaterse; G. Tienstra en Acüriana Verhoeven. OVerleden: Wilma de Vries, 6 jr. SASSEHHEIM Geboren: Louis Maria z. van E. Postma en A. M. Elferink; Mary Dorothea d. van J. H. van der Meer en M. J. Geskus; Grietje Adriana d. van D. A. Perfors en J. W. Buijs; Gerrit Jan z. van J. G. Vos en M J. Tij sen; Eric Casper Johannes z. van J. P. Mosseveld en F. Verlint. Ondertrouwd: Jan Kühn 24 j. en Ymkje Jantje Aukje Potman 21 j.; Jan Wijnand 29 j., te Bussum, en Feronica Theresia Postma 24 j.; Mat- theus Kwakernaak 23 j., te Alphen a. d. Rijn, en Elizabeth Prijna Ver- does 22 j. Getrouwd: Marin us Staring en Berendina Zwiers, te Harenkarspel; Hendricus Antonius Johannes Buhre te Amsterdam en Johanna Maria Petronella van Rijn. Overleden: Franciscus van Ophem 81 jaar. STOMPWIJK NIEUWE KLEUTERSCHOOL. Het schoolbestuur van de parochie St. Laurentius heeft aan 't gemeen tebestuur verzocht medewerking te verlenen voor de stichting van een bijzondere kleuterschool aan de Dr. van Noortstraat. De motieven van dit verzoek zijn dat de kleuterschool thans gehuisvest is in twee lokalen, waarvan er een in het klooster en een in het jeugdhuis is ondergebracht Een speellokaal voor de kinderen ontbreekt geheel, terwijl er ook niet voldoende toiletten aanwezig zijn. Bovendien is een der lokalen minder geschikt om een 40-tal kinderen on der te brengen. Aangezien ten opzichte van deze aanvrage alle gewenst stukken in orde zijn bevonden en er overigens gen bezwaren tegen deze aanvrage kunnen ingebracht worden, stellen b. en w. de raad- voor aan het ver zoek te! voldoen. VERBOUWING EN VERNIEUWING R.K. MEISJESSCHOOL. Het thans in gebruik zijnde betrek kelijk oude schoolgebouw voldoet niet meer aan de tegenwoordig te stellen eisen. Daarom ligt het in de bedoeling van het schoolbestuur door enkele verbouwingen en vernieuwin gen, alsmede door het bijbouwen van een kamer voor het hoofd van de school en van toilletruimten en het aanbrengen van een centrale ver warming het gebouw weer aan die eisen te doen beantwoorden. Hoewel over de omvang van de te verrichten werkzaamheden nog overleg wordt gepleegd tussen b. en w. en het schoolbestuur, zijn b. en w. van oordeel dat het gevraagde voldoet aan de door de lager-onder- AARDBEIEN VAN 50 Cl PER STUK. Aan de veiling te Zaltbommel zijn vanochtend de eerste aardbeien van dit seizoen aangévoerd. Zij brachten 50 cent per stuk op. WARMOND PROGRAMMA KONINGINNEDAG. Op de verjaardag van de Koningin zullen de schoolgaande kinderen, dus ook de Warmondse kinderen, die elders een school bezoeken, zich om negen uur voormiddag verzamelen op de Seminarielaan. Geassisteerd door de onderwijzers en onderwijze ressen en vergezeld van de plaatse lijke muziekgezelschappen wordt in optocht getrokken naar het gemeen tehuis, waar de kinderen zullen wor den toegesproken door de burge meester, waarna een rondgang door de gemeente wordt gemaakt. Hierna vindt een tractatie der schoolkinderen plaats op de diverse scholen. De schoolgaande jeugd tot en met 14 jaar kan deelnemen aan een bloemencorso, waarvoor de volgende groepen zijn samengesteld: autopeds, fietsen en andere niet gemotoriseerde voertui gen. De deelname kan ook plaats vin den in groepsverband. Voor elke groep worden een aantal prijzen be schikbaar gesteld, terwijl ook een prijs wordt uitgereikt voor de gees tigste uitbeelding. Alle soorten bloe men zijn toegelaten. Door het comité worden beschikbaar gesteld nagels van hyacinthen in diverse kleuren, ook hyacinthen met korte steel en voorts kelken van narcissen zonder steel. Ddze bloemen kunnen gratis Worden afgehaald op zaterdag 28 april tussen 4 en 6 uur bij de firma Heijl en Zn., Dorpsstraat. Aanmelding voor deelneming kan plaats vinden van 23 tot en met 25 april op de res pectievelijke scholen. De versierde voertuigen moeten uiterlijk om 2 uur n.m. aanwezig zijn op het sportter rein „Overbos' voor beoordeling door de jury, waarna in optocht door het dorp wordt getrokken. Om 8 uur geeft de Warn onöse Fanfare een uit voering op de gemeentelijke muziek tent. Op vrijdag 4 mei vindt de her denking plaats van de gevallenen. Om 19.40 uur begint de „Stille Tocht" vanaf het plein voor het Oude Raad huis naar het monument voor de ge vallenen. Om 8 uur, na het einde van het luiden der klokken, wordt 2 minu ten stilte in acht genomen. Bij het monument zal hierna worden gede clameerd en gezongen, waarbij mede werking zal worden verleend door de beide muziekkorpsen. Er zal niet worden gesproken. Na afloop kan ee:t ieder door het leggen van bloemen hulde aan de gevallenen brengen. Om half negen zal een plechtige Re quiem Mis worden opgedragen voor de." overleden oorlogsslachtoffers. Op de bevrijdingsdag zal de muziekver eniging „St. Matthias" des avonds om acht uur een concert geven op de ge meentelijke muziektent, waarna de feestelijkheden met een muzikale rondgang door het dorp zullen wor den besloten. Raadsvergadering. De raad komt dinsdag 24 april a.s. in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: Voorstel van B. en W. met betrekking tot de be noeming van twee gemeentelijke lijk schouwers; tot ruiling van grond met de heer Th. Leenen alhier; tot het aanvaarden om niet aan de gemeente over te dragen grond, beide ten be hoeve van de doortrekking van de Julianastraat;tot aankoop van een z.g. roltrommelvuilnisauto. Wijziging der gemeentebegroting betreffende bijdragen van particulieren in de ver wijs gestelde eisen en daarom stel- betering van de Teylingerkade. Vast- j j. stelling beloning concierge gemeente lijk gymnastieklokaal; Aankoop in dustriestofzuiger ten behoeve van het schoonhouden van het gemeentelijk gymnastieklokaal. len zij de raad voor de gevraagde medewerking aan het schoolbestuur te verlenen. VOORHOUT Installatie burgemeester Smolders uitgesteld De installatie burgemeester Smol ders, die zou plaats hebben op 5 mei is tengevolge van het verzetten van de corso-datum uitgtsteld tot maan dag 7 mei. Na de voltrekking van hun kerkelijk huwelijk in de St. Nicolaas-kathedraal van Monaco verschenen prins Rainier HI en prinses Grace Patricia aan een van de vensters van het prinselijk paleis om de juichende menigte op het plein daarvoor hartelijk toe te wuiven. De strakke trekken waren geheel van het prinselijk gelaat verdwenen en vrolijk lachte hij zijn onderdanen toe. De foto geeft van dit ongedwongen moment een beeld. AANRIJDING BERECHT. Een maand gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd en 200,boete legde de Haagse rechtbank op aan een 44-iarige vis handelaar uit Katwijk aan Zee, aan wiens schuld het te wijten was, dat er op 29 september j.l. een aanrij ding was ontstaan tussen de door hem bestuurde auto en een motor. Hierbij werd de motorrijder B. M. zo ernstig gewond, dat het rechter- onderbeen moest worden geampu teerd. De duopassagiere kwam er met een gebroken bovenbeen af. Ver dachte had ruiterlijk zijn schuld er kend. De eis was twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en 500,boete. ONEERLIJKE AMBTENAAR. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft hedenmorgen de 65-jarige ge wezen ambtenaar J. M. T. uit Wasse naar veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van een maand preventief, en vier maanden voorwaardelijk en de 37-jarige ad junct-commies L. A. uit Zoetermeer tot vijf maanden met aftrek van twee maanden preventief, drie maanden voorwaardelijk en terbeschikkingstel ling van de regering. T. was in eer ste instantie veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan zeven maanden voorwaardelijk. T., die thans gepensioneerd is, was destijds hoofd van de afdeling comp tabiliteit bij het ministerie van Ma rine. Hij beheerde tevens het zgn. Neptunisfonds, een spaarfonds voor het personeel. Toen er eens een te kort van 130 was geconstateerd, hadden beide ambtenaren dit tekort aangezuiverd door een valse uitbeta ling uit het fonds te boeken. Deze manipulatie werd daarna nog enkele keren herhaald. Zes ambtenaren vormden tezamen een „clubje", dat deze oneerlijkheden beging en in to taal verduisterde zij ƒ5000 uit het spaarfonds.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2