Wegens enorm succes VOORDOUW CEBUCO Zaterdag a.s. weer EmmabloemcoHecte De jaarlijkse dodenherdenking op vrijdag 4 mei a.s. GRONDSLAG DONDERDAG 19 APRIL 1956 DBLLEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Geld blijft nodig Op a.s. zaterdag 21 april zal weder om, thans voor de 51e keer, de Emma bloemcoHecte worden gehouden, ten bate van de bestrijding der tubercu lose in Leiden en Omgeving. Wie ook maar enigszins bekend is met deze zo zeei te vrezen ziekte, weet, hoe ook thans nog deze col lecte dringend noodzakelijk is. Er wordt tegenwoordig vaak be weerd, dat de tuberculose bezig Is uit te sterven en dat men voor de bestrij ding van deze ziekte zich niet meer die offers behoeft te getroosten, als dat in vroegere jaren het geval is geweest. Maar een dergelijk redenering getuigt van onkunde op medisch gebied. Inderdaad: met grote dankbaarheid mogen wij constateren, dat het aantal „nieuwe" gevallen van besmetting met tbc-bacillen van jaar tot jaar iets vermindert. Maar toch: zij zijn er dan toch maar; en opnieuw wordt in een dergelijk geval vaak een hoop vol, jong leven tot vele jaren van leed en beproeving en werkeloosheid gedoemd. Wie van dichtbij deze gevallen meemaakt, weet, wat het zeggen wil, plotseling veroordeeld te zijn tot vol slagen rust en inactiviteit; vaak enkele jaren van zyn leven aan zijn gezondheid te moeten besteden, met de onzekerheid, of men later (na 1, 2, 3 of meer jaren) weer voldoende hersteld zal zijn, om voorgoed het j hoofd aan deze nooit sluimerende ziekte te kunnen bieden. Inderdaad: deze „nieuwe" geval len nemen af, dank zij een beter in zicht in het verloop van deze ernstige ziekte en ook door het voortschrij den der wetenschap in verband met de nieuwere methoden van behan deling. Maar voor het toepassen van dit alles is geld nodig, veel geld, veel be langstelling, veel medeleven, veel erbafmen! Vandaar, dat ook dit jaar weer een ernstig beroep wordt ge daan op uw aller offervaardigheid. Geeft met milde, zeer milde hand, want uw geld is dringend nodig en wordt goed besteed. Daar voor de gebruikelijke huis- aan-huis colecte dit jaar geen ver gunning werd verleend, zullen de collectanten slechts op straat uw gave in ontvangst kunnen nemen. Moge desalniettemin de opbrengst van de collecte niet lager zijn dan verleden jaar. En» een 2e verzoek: wie enigszins in de gelegenheid is om zaterdag te helpen bij de collecte voor deze goede zaak, wordt verzocht zich a.s. vrijdag avond tussen 7 en half 8 op te geven als collectant bij het bestuur van de tbc-vereniging, Logegebouw, Steen- schuur 6. Vooral voor de ochtenduren hebben wij nog vele collectanten nodig. Drè C. HOVENS GREVE. Jaarvergadering r.k. reclassering Woensdagavond vond in de Harmo nie de jaarvergadering plaats van de K.R.V. Hoewel het bestuur alle moeite had gedaan om de medewer kers te doordringen van het belang van deze vergadering, was de op komst teleurstellend. Aangezien de voorz. door ziekte was verhinderd, leidde de secr. de vergadering. Na de gebruikelijke ope. ning gaf hy het woord aan mr. Brug man, dir. van het Centr. Bur. der tig effect van een aVond als de2e niet diep inzicht en rijke ervaring getui gend betoog de vele facetten van het reclasseringstoezicht belichtte. Na een korte pauze werd de aan wezigen de gelegenheid geboren tot het stellen van vragen omtrent moeilijkheden, die ieder toeziener in de praktijk ontmoet. Spreker beant woordde de vele vragen op instruc tieve wijze. Aan het slot dankte de secr. na mens bestuur cn aanwezigen mr. Brugman voor zijn leerrijke causerie. Hij betreurde het echter dat het nut- K. Reel. Ver., die in een klaar, van aan meerdere medewerkers ten goe de kwam. Boottocht chronisch invaliden in juni In de week van 4 t.e.m. 9 juni 1956 zal door het Rayon Leiden van het Nederlandsche Roode Kruis weer een boottocht worden gehouden. Als ge volg van de steeds toenemende be langstelling bij de Rode Kruis afde lingen in Nederland voor deze rond vaarten en in verband met het feit dat „De Kasteel Staverden" slechts 18 weken per jaar aan het Rode Kruis ter beschikking gesteld kan worden, kreeg de afdeling Leiden dit jaar over 2/3 deel van het schip de beschikking. De tocht zal worden ge houden vanuit Gouda. De kosten per patient zijn 75. Voor uitzending komen alleen pa tiënten in aanmerking, die reeds ja ren ziek zijn, thuis worden verpleegd en op andere wijze nooit naar buiten kunnen komen. Invaliden die in het bezit zijn van een invalidenwagentje of er op an dere wijze nog wel eens uit komen, komen niet voor de boottocht in aan merking. Van verschillende zijden kreeg het Rode Kruis reeds de toezegging dat men de fondsen zal verstrekken voor het uitzenden van één der 48 patiën ten die aan de tocht zullen deelne- tnen. Het personeel van een der grootste bedrijven uit Leiden zal voor deze boottocht een half uur loon afstaan. Giften voor de boottocht kunnen op de girorekening van het Nederland sche Roode Kruis te Leiden (giro 46800) overgemaakt worden. Indien vele kleinere bedragen voor dit doel geschonken worden zal het weer mo gelijk zün één of meerdere patiënten uit Leiden en omgeving een week onvergetelijk vacantie-genot te ver schaffen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Indo logie (Econ.) de heer R. Slamet Roos man te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „De reactie van Dhenol met formaldehyde", de heer H. G. Peer, geboren te Hilversum en thans wo nende te Hilversum. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en ^Natuurkunde op proefschrift getiteld „Reacties van aminozuren en peptiden met arpmatische aldehyden" de heer E. L. Th. M. Spdtzer, gebo ren te Moravska Ostrava-Vitkovice (Tsjechoslowakije) en thans wonen de te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Specific heats at low tem peratures", de heer D. G. Kaüadnis M.Sc., geboren te Sompur-Dyane, Dist. Nasik, Bombay Staten (India), en thans wonende td'Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Philippus, zn van A. v. d. Pluym en J. de Geus; Jan, zn van A. Filippo en C. Weij; - Cornelis Jeroen, zn van C. J. Kuijt en C. Houwaart; Annemarie, dr van H. Looijenga en J. v. d. Kooij; Wil lem Gerrit, zn van L. Koelewijn en R. Reurink; Theo Hendrikus, zn van A. Velthuizen en A. E. Ie Blanc; Jeroen, zn van A. M. de Rijk en H. H. J. Lutjeveld. Gehuwd: E. G. R. Beer en M. C. H. Blansjaar; J. van Wanrooij en K. Massing; J. Harmse en H. M. de Roo; A. Stouten en A. M. A. Nieumeijer; P. J. de Raad en T. van Laar; J. W Hartman en H. M. Uijlenbroek; L. F. A. Peijnenborg en J. E. Verleg; C. H. Ravensbergen en K. v. d. Voord; A. U. Abbas en R. J. Brouwer. Overleden: W. M. A. Oppelaax, man, 71 jr.; E. Verstraaten, wed. van Van Gijzen, 75 jr.; M. A. Dee, wed. van Molenaar, 82 jr.; C. Nasveld, zn, 24 jr.; T. J. Zwetsloot, man, 77 jr.; J. Riethoven, wed, van Fabel, 85 jr.; A. H. Men tink, huisvr. van Paarden- kooper, 62 jr. Zoals sedert het jaar na de bevrij ding gebruikelijk is. worden op de vooravond van de 5de mei overal in den lande plechtige bijeenkomsten gehouden ter herdenking van allen, die in de jaren 1940'45 als gevolg van het oorlogsgeweld om het le ven zijn gekomen. Op verzoek van het Gemeentebe stuur wordt die bijeenkomst hier ter stefe georganiseerd onder auspiciën van de Stichting Dodenherdenking en zal zij bestaan uit een samen komst in de grote Stadsgehoorzaal, gevolgd door een stille tocht langs het tijdelijk monument aan Steenstraat met de mogelijkheid voor verenigingen en particulieren tot hét leggen van kransen en bloe men. De herdenking door de school jeugd zal in verband met de vee markt niet in de morgenuren plaats vinden, doch des middags om 3 uur. De leerlingen van alle zesde klassen van alle openbare en bijzondere la gere scholen zullen op dat tijdstip nabij het houten kruis samenkomen en er bloemen neerleggen, waarna het volkslied wordt gespeeld. Leden van „K. en G." zullen zor gen voor een passende .omlijsting van tromgeroffel en hoorngeschal. De avondbijeenkomst in de grote Stadsgehoorzaal, die om stipt kwart over zeven aanvangt, wordt ingeleid door het luiden van de Bourbon en alle Leidse kerkklokken gedurende het tijdvak van kwart vóór tot kwart over zeven. Vervolgens zullen de klokken ter inleiding en afsluiting van de algemene 2 minuten stilte weer luiden van 7.588 uur en van 88.02 uur. Aan het programma wordt mede werking verleend door het Toon kunst-orkest onder leiding van Henk Geirnaert. dat de avond zal openen met de ouverture uit de Suite in G- dur van Gabr. Ph. Telemann. Na gemeenschapoeliike zang van „Wilt heden nu treden", zal als eerste spre. ker ds. D J. Vossers, Hervormd pre dikant te dezer stede, het woord voe ren, waarna het Toonkunstorkest de Elegie voor violoncel en orkest van Gabriël Fauré ten gehore brengt. Enne van Ham zal de solopartij vertolken. Vervolgens voert pater A. van Schalen O.F.M., pastoor te Leiden, het woord, wiens rede wordt besloten met het gemeenschappelijk zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus. Te klokslag 8 uur volgen dan twee minuten stilte, waarna het zesde couplet van het volkslied wordt gezongen. De bekende voordrachtskunstena res Nel Oosthout, declameert „De conferentie der dieren" van Erich Kastner, waarna de plechtigheid, na een kort tussenspel door het orkest, wordt besloten met het gezamenlijk zingen van Valerius' „Bede voor het vaderland". Stille Tocht. De deelnemers aan de Stille Tocht gelieven zich uitsluitend langs het Leidenaar hoogleraar in de Ver. Staten Dr. A. N. Gerritsen, wetenschappe lijk medewerker aan de in het Ka- meringh Onneslaboratorium geves tigde stichting voor fundamenteel on derzoek op het gebied van de materie is benoemd tot associated" hoog leraar aan de Purdue Universiteit te Lafayette in Noord-Amerika. De heer Gerritsen werd in 1913 in Den Haag geboren. Hij oezocht de Leidse Universiteit, waar hij leerling was van prof. dr. W. J. de Haas. Hij promoveerde in 1948 by prof. dr. H. A. Kramers tot doctor in de wis- en natuurkunde. Al spoedig volgdie hier na zijn aanstelling tot hoofdassistent aan het Kamerlingfh Onnes Laborato rium. Sinds 1947 is hij opgenomen in de wetenschappelijke staf van de stichting voor fundamenteel onder zoek. Dr. Gerritsen zal zich in Lafayette bezig houden met onderzoekingswerk op het gebied van de Half-geleiders. Aan de Purdue universiteit zijn reeds twee oud-Leidenaars werkzaam: dr. P. H. Keesom en dr. F. J. Belinfante. Noordeinde, Haagweg en Rjjnzicht- brug te begeven nar de Morsweg al waar in volgorde van aankomst de opstelling plaats vindt. Precies om 9 uur begint dan het défilé. Vertrouwd mag worden, dat ook dit jaar weer velen zich geroepen zullen voelen aan deze stille hulde deel te nemen om aldus uiting te geven aan bun eerbied en dankbaarheid jegens al len, die voor Vrijheid en Vaderland het offer van hun leven gaven. Oud en jong, arm en rijk, zijn daarbij in gelijke mate welkom, waarbij men er wel rekening mee dient te hou den dat dit défilé geen kijkspel is, zodat het publiek door een politie- afzetting op een flinke afstand ge houden zal worden. Vanzelfsprekend wordt het auto verkeer gedurende deze stille tocht omgeleid en het tramverkeer op dit traject stilgelegd. Ver. van Suikerzieken vergaderde De afdeling Leiden en omstreken van de Ned. Ver. van Suikerzieken hield gisteravond in „De Kleine Burcht" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Wilbrink, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en wekte hen op de vereniging niet al leen financieel te steunen, doch tevens zoveel mogelijk nieuwe leden aan te trekken. Het werk van de vereniging propageren achtte spreker een drin gende noodzaak. In dit verband stak hij nog een pluim op de hoed van zuster Visser, die op het gebied van de ledenwerfactie reeds zeer veel werk heeft verricht. De secretaris, de heer M. Heems- bergen, las vervolgens zijn keurig verzorgd jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat de afdeling op 1 januari 1956 421 leden telde. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer H. Veendorp, vermeldde een totaal te goed van ruim 812.Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heer Rosier en mej. Zwart. De aftre dende bestuursleden, de heren Veen- dorp en Van der Leek, werden by acclamatie herkozen. Een prooaganda- comissie wordt samengesteld. Na de pauze vertelde de heer N. Bloemen- daal het een en ander over het werk van de vereniging. Pater Schoots f Heden overleed in 't St. Elisabeth- ziekenhuis pater Melanius Schoots, administrator van de meeste onder wijsinstellingen van de paters Fran- eiscianen in het klooster Marienpoel- straat. Zijn heengaan betekent een zeer gevoelig verlies voor zijn Orde en het onderwijs. Op wat rijpere leeftijd in 1936 priester gewijd werd hy reeds zeer spoedig benoemd tot gardiaan van het klooster te Sittard maar tuberculose noopte hem dit ambt na korte tijd weer neer te leg gen. Jaren van gedwongen rust volg den, maar het kalme, gelijkmatige leven, waarop hij na zijn herstel was aangewezen, bracht hem juist de ge legenheid om zijn vele talenten tot volle ontwikkeling te brengen. Met scherp verstand, stalen energie en uiterste nauwgezetheid wijdde hij zich aan de vele problemen, die de stichting van nieuwe ondernemingen, de berekening der salarissen en de behoefte de verschillende scholen hem dagelijks voorlegden. Ook de velen buiten de Orde, die zich tot hem richtten om raad en voorlich ting, deden nooit een vergeefs be roep op zijn gulle hulpvaardigheid. Heeft hij te veel van zijn krachten gevraagd? Op de leeftijd van slechts 50 jaar trof hem zondag een beroerte, waaruit hij niet meer ontwaakte. Mogen allen, die hy aan zich heeft verplicht, deze heilige priester en voorbeeldige religieus niet vergeten in hun gebeden! Hij ruste ip vrede Leidse Agenda DONDERDAG K.V.P. Wijkbijeenkomst. St. Leonar- dushuis. 8 uur nam. K. en O. Haagse Comedie. ,,'t Is nooit te laat", 8 uur nam. K. en O. Casino-theater. „All about Eve". 7 en 9.30 uur nam. VRIJDAG St. Christoffel. Vergadering. Har monie. 8 uur nam. Kamer van Koophandel en Fabrie ken. Vergadering. Keukenhof, Lisse. 1.30 uur nam. ZATERDAG De Speelgroep OKO. „Pa wikt Ma beschikt!". 8 uur nam. St. Anto- nius Clubhuis. 8 uur nam. „Tot Ieders Genoegen". Slot-feest- avond met bal na. 8 uur nam. Stads gehoorzaal. Kleinkunst van Jiswalda van It- tersura en Han Beuken 3.30 uur, Leidse Volkshuis, .Apothekersdijk (grote zaal). Dienst der apotheken. De avond-, nacht, en zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van za terdag 14 april 13.00 uur tot zaterdag 21 april 8.00 uur waargenomen door de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18,. tel. 20523; de Doeza-Apo- theek, Doezastraat 31, tel 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 16 april 1956 heeft bepaald, dat voor het gebied, begrensd door de bestaan de bebouwing ten noord-oosten van de Rijnsburgerweg, de Houtlaan, de Maredijk en de spoorbaan, met uit zondering van het gebied, begrepen in het uitbreidingsplan „Leiden-Boer haavelaan", een herziening van het uitbreidingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 november 1933 sedert gewijzigd, wordt voorbereid Leiden, 19 april 1956. De Burgemeester voornoemd, J. C. VAN SCHAIK, Weth. lo.-burgemeester VERORDENING OP HET BOUWEN EN SLOPEN. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat van heden af gedurende drie maanden op de Secretarie dezer ge meente (afdeling Openbare Werken) voor een ieder ter inzage ligt de door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 19 december 1955 vastgestelde verordening, houdende wijziging van de verordening van 12 oktober 1905 (Gemeenteblad no. 25) op het bou wen en slopen. Bovenstaande verordening houdt voorschriften in betreffende de bouw van schuilkelders in meergezinshui- zen van tenminste drie woonlagen. Leiden, 19 april 1956. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. C. VAN SCHAICK, Weth. lo.-burgemeester; De Secretaris, J. BOOL. EINDE IN ZICHT. Het begint er naar uit te zien dat I Leiden weldra over de nieuwe Mare- brug zal komen. Gistermiddag arri veerde aan de Oude Singel een schuit waarop de klap van de brug een wat voorbarig hoogstandje maakte. Enkele weken geleden zijn reeds de 'phaalsteunen aangebracht zodat zeer binnenkort een gedeelte van Leiden zachtjes kan kankeren: dat de Mare- brug zoveel open is. Jaarverslag Margriet. Aan het jaarverslag van het kleu- tcrverblyf Margriet ontlenen wij enkele interessante gegevens over leeftijd en godsdienst van de kinde ren, die, hoewel ver van moeders vleugels, in het verblijf een uitste kende verzorging krygen. Meer dan de helft van de kinderen is in de leeftijd van 2 tot 4 jaar. De jongens blijken de ouders het meeste hoofd- brekens te kosten; ruim 60% van het totaaL De voornaamste klachten van de ouders zijn gezondheid, slecht eten, niet zindelijk en slaapmoeiiijkheden. 65% Van de kinderen blijkt hyper-1 nerveus te zyn. De godsdienst die de ouders opgegeven hebben toot 60% protestant, 30% katholiek ey 10% geen godsdienst. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. In de ledenvergadering van de af deling Leiden en omstreken van de Koninklijke Nederlandse maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, die gis teravond in Over 't Hoff aan het Ge recht werd gehouden, heeft de voor zitter, de heer Jonker, herinnerd aan het jubileum van de heer Veendorp bij de Hortus Botanicus. De heer Veendorp kon in verband met een andere vergadering niet aan wezig zijn. Toch wilde de heer Jon ker hem temidden van de leden nog eens gelukwensen. Hij sprak de hoop uit, dat de afdeling nog lange tijd van zijn lidmaatschap de vruchten zal mo gen plukken. De heer D. Hoge woning uit Lisse hield in deze vergadering een cause rie over de recente vorstschade in de tuinbouw, speciaal de bollenteelt. Bij de bespreking werd ook de schade aan andere gewassen aan de orde ge steld, zoals aan vaste planten, hees ters en zelfs aan groenten. Meegedeeld werd, dat op 19 juli een excursie naar Kampen zal worden gehouden. Er bleek voldoende belang stelling voor te bestaan. Men is ook van plan, de Sonsbeekflora in Arnhem te bezoeken. Laatste Berichten IN TWEEDE KAMER HERDACHT. Bij ie aanvang van de vergadering van de Tweede Kamer hedenmiddag is de te Djakarta overleden Leon Jungschlaeger herdacht. „Vanmorgen bereikte ons het ont stellende bericht", aldus zeide de voorzitter, de heer Kortenhorst, ,dat Jungschlaeger is overleden. Op dit moment is zwijgen de beste welsprekendheid. Ik verzoek u Jung schlaeger enige ogenblikken in stilte te herdenken". Nadat de overledene aldus herdacht was, wérd de vergadering voor enige ogenblikken geschorst. Tijdens deze indrukwekkende herdenking bevon den zich in de Tweede Kamer de mi nister zonder portefeuille, de heer Luns, en de minister van Onderwijs, Kunsten en en Wetenschappen, de heer Cals. Niet meer ontvankelijk. Naar wy van juridische zijde ver nemen, zal door het overlijden van de heer Jungschlaeger het recht op strafvervolging vervallen en zal for meel een vonnis moeten worden ge wezen, waarbij het openbaar minis terie in zijn eis nu niet meer ontvan kelijk wordt verklaard. Verwacht kan worden, dat dit zal gebeuren op de 27 april, de dag, waarop de rech ter uitspraak zou hebben gedaan. Marktberichten GOUDA 19 april, Kaas. Aanvoer 25 partyen. Ie kwaliteit 2.102.18, 2e kwaliteit 1 ƒ.962.09. Handel flauw. 'S-HERTOGENB03CH, 18 april. Vee. Op de markt van heden zijn aangevoerd 6.863 stuks vee. zijnde: 3.713 runderen, 349 vette kalveren, 779 nuchtere kalveren, 48 fokzeugen, 338 slachtvarkens, 51 lopers, 1.447 biggen, 142 schapen, 79 lammeren en 17 geiten. De prijzen waren als volgt: meik an kalf koeien ƒ7501120, guiste koeien 680885, zware soorten bo ven notering, kalfvaarzen 6851075, klamvaarzen 575620, guiste vaar zen ƒ610720, pinken ƒ485575, graskalveren 265415, nuchtere I fokkalveren f 90140, nuchtere slachtkalveren ƒ3548, zware soor ten 5880, lopers 7587, biggen 44—60, drachtige zeugen 275350, vette schapen ƒ90125, ooien met lammeren 160215. Aanvoer van slachtvee: 916 stuks. Pryzen le kwal. vaarzen ƒ3103.30, prima boven notering, 2e kw. 2.80 2.90, 3e kw. ƒ2.552.65, vette stieren 2.753.worstkoeien 2.402.55, alles per kg. geslacht gewicht. Vette lammeren prima soorten 2.502.85, vette kalveren midden klasse 2.202.40, vette kalveren lichte soorten 1.852.10, nuchtere slachtkalveren ƒ1.151.25, zware soorten 1,451.87H» slachtzeugen 1.421.46, jonge slachtvarkens 1.521.56, alles per kg. lev .gew. Grote aanvoer van runderen. De handel in verse melkkoeien willig met stijf-duurdere pryzen. Kalfvaar zen en kalfkoeien handel traag doch voor de goedsoortige dieren niet goedkoper. Zeer groot aanbod van guiste koeien en weidevee, de zware soorten werden prijshoudend verhan deld. Grote aanvoer van jongvee, vlotte handel met hoge pryzen, even- eens voor de fokkalveren. Minder aanbod van vette kalveren, handel stroef met iets lagere pryzen. Nuch tere slachtkalveren handel traag en niet geheel prijshoudend. Matig aan bod van vette schapen en ooien met lammeren, handel redelijk doch niet goedkoper. Kortere aanvoer van fok zeugen, handel vliy» en ruim-prijs- houdend. Iets minder aanvoer van lopers en biggen, handel lui-duur. Korter aanbod van slachtveen, de handel verliep over het geheel iets stroef doch niet goedkoper, eveneens voor de vette stieren en worstkoeien. Minder aanvoer van slachtzeugen, vlotte handel met hogere prijzen. LEIDSCHENDAM 18 april, Eieren. Aangevoerd waren 39000 kip eieren. De prijzen waren voor 4200 eieren no. 0 15.1015.40; 9200 no. 1 13.90—14.35; 10600 no. 2 13.15— 13.45 12.000 no. 3 12.05—12.40; 1800 no. 4 11.10—11.35; 700 no. 5 ƒ10.05 —10.35; 500 no. 6 9.85—9.90. Tevens werden verkocht 50 kippen 1.75— 6.00, 10 duiven 1.06—1.95, 10 konijnen f 1.007.95. TER AAR. 18 april, Groente. Witlof ml 0.69—0.84, idem 2 0.36— 0.75, idem stek 0.220.24, Spinazie 0.71—0.85, Postelein 0.26, Waspeen 0.23—0.38, idem 2 0.11—0.17, Prei 0.40 0.56, Glasandijvie 0.80, alles per kg. Sla A 0.17—0.23, idem B 0.09—0.16, idem C 0.050.11 per stuk. Radijs 0.07 0.14, Raapstelen 0.10, Bosprei 0.12. alles per bos. Stoofsla 0.501.40 per kist. ROELOFARENSVEEN. 18 april, Bloemen. Anemonen 2441. Blauwe druifjes 1018, Lathyrus 1.10 —1.30, Dhoronicum 2024, Denbola 4052, Rijnland 5063, Crown Im perial 27—53, HiUegarde 38—49, E. Eddy 3954, Sabaros 3246, iNzza 8088, Bonanza 2437, Bartigon 45 69, Golden Harvest 811.00, Rose Copland 42—72, W. Copland 41—53. Yellow Emperor 70—82, Piccadilly 4656, Purper Copland 6084, Sonja 5968, Korniforus 6470, Cordel Huil 55—61, Snowdon 51—71, W. Pitt 56—73. White Sail 32—71, v. d. Eer den 3970, Queen of the Night 34— 83, Prunus 4872, Couleur Cardinal 4149, Pride of Zwanenburg 8093, Parkiettulpen 1.001.40, Dubbele tul pen 2567, Narcissen 918, Fortuna 1521, Actea 1729, Cheerfulness 1631, Am- Anjers 2340, per stuk. Groente. Aardbeien I 3.05—3.30, idem II 1.15—2.45, Witlof 73.00— 75.00, Spinazie 69.00—75.00, Kropsla I 11.00—14.00, idem II 5.00—12.00, per 100. Stoofsla 601.15 per kist. VEUR. 18 april, Groente. Sla A 15—24, sla B 7—13, sla C 5—7, Stoof sla 4260, Spinazie 7197, Andijvie 9192, komkommers A 70—71, kom kommers B 5866, komkommers C 4345, komkommers krom 79—80 per kg. jjsn wij door met onze RECLAME KARBONADE (lel. beentje) f 1.65 per 500 gram MAGERE VARKENSLAPPEN12.— MAGERE SPEKLAPPEN 11.40 HAM f 0,47 per 100 gram; 200 gram 10,90 PLOCKWORST10.45 per 100 gram ROOKWORST 11,25 per 500 gram 10.28 per 100 gram. Models lagerij Doezastraat 10 voor een economisch verantwoord VERKOOPPLAN DE 49 VERZORGINGSGEBIEDEN VAN NEDERLAND Wandkaart (kleurendruk) ran Nederland met: Indeling naar 49 verzorgingsgebieden Gemeentenamen per verzorgingsgebied Alphabetisch gemeentenamenregister is ad 1.50 (plus verzendkosten 0.20) verkryg- baar bij Centraal 3ureau voor Courantenpubliciteit van de Nederlandse Dagbladpers. VONDELSTRAAT 69 - AMSTERDAM - Tel. 125225

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3