MAGGI DRIETEX Extra geur- Extra smaak NOG VOORDELIGER MET ONS SPAARBOEKJE C. D. van Oosten (a.r.) opvolger van wethouder Dekker Uitslagen van examens Rijkstuinbouwschool Lisse GOUDBOUILLON SI MATRASSTELLEN KARPETTEN CV/*l!Wd6<AÜ) DONDERDAG 12 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE Bl.AD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Gisteravond kwam de raad van Voorschoten bijeen ter verkiezing van een wethouder. De raad en het college waren voltallig. Na de voorlezing van het ambtsgebed werd gelijk overge gaan tot punt 1 van de agenda de verkiezing. 3 Fractievoorzitters van de raad vroegen het woord en legden voor de verkiezing een verklaring af. De heer Fortanier zeide, dat de kvp heeft gemeend, omdat zij evenals in het begin van de periode de prot. chr. fractie als een eenheid ziet, de kandidaat uit deze groepering te moe ten steunen. De heer Pels sprak namens de PvdA. Hij betoogde dat het niet noodzakelijk was, dat de groep waaruit de heer Dekker Voortkwam nu ook moet zorgen voor een opvolger. Bij de wet houders verkiezing in 1953 had hij reeds duidelijk het standpunt van de PvdA uiteengezet. Hij wilde herhalen, wat indertijd de heer Korthals had gezegd, dat de wethouder niet van dezelfde kleur mag zijn als de bur gemeester. De kandidaat, die nu naar voren wordt gebracht, is van de a.r.- partij. De PvdA neemt de tweede plaats in. Hij meent hieruit een recht te mogen afleiden op een wethouders zetel voor de PvdA. Zij zullen de kandidatuur daarom ook niet kunnen steunen. De heer Van Eist, sprekende na mens de wd, was van mening, dat de a.r. nu wel zeer sterk in het college vertegenwoordigd zou zijn. De wet houder is politiek gezien ook een ver tegenwoordiger van een partij. Poli tiek gezien moeten wij dit niet toe juichen, maar dit politieke belang moeten wij niet te zwaar benadruk ken. Wij zien in de nieuwe kandidaat een zeer aanvaardbare figuur als wet houder. Wij zien in deze dus naar de persoonlijke kwaliteiten. Bij de stem ming kreeg de heer C. D. van Oosten (prot. chr. groep a.r.-richting) 11 stemmen. 4 Leden van de raad stem den blanco. De heer Van Oosten zal het wet houderschap aanvaarden. De voor zitter feliciteerde de heer Van Oos ten met zijn benoeming en hij sprak de verwachting uit, dat hij de belan gen van de gemeente van Voorscho ten objectief zal dienen. Spr. hoogte, dat de goede verstandhouding in het college bestendig zou blijven. Daar na dankte spr. de heer Dekker, de aftredende wethouder voor de wijze waarop hij de belangen van de ge meente Voorschoten had gediend. De heer Fortanier sprak namens de kvp enkele woorden van dank tot de ex- wethouder. Er zijn in zijn periode grote beslui ten genomen en er zijn die hun vol tooiing naderen. De heer Pels dankte de heer Dek ker voor het enthousiasme, waarmee hij zijn functie waar nam. 'Nadat ook de andere fractieleiders woorden van dank hadden gesproken, zeide de heer Dekker, dat het hem moeilijk gevallen was om tot een be slissing te komen. Tot slot van de ver kiezing verklaarde de burgemeester nog, dat hij geen politieke figuur is, maar dat hij als burgemeester vol komen neutraal is, zoals hij dat steeds was geweest. Het tweede punt van de agenda was de onderhandse gunning van zes mid denstandswoningen aan de Pr. Irene- laan ten behoeve van het personeel van de diverse scholen aan het aan nemersbedrijf Assie en de Water te Leiden. De heer De Graaf merkte hierbij op, dat hij het met het bou wen van woningen wel eens was, maar hij hoopte, dat wanneer weer een dei-gelijke bouw aaix de orde is, dat ook de plaatselijke aannemers in aanmerking komen. Nu is bij een prijs gevraagd en het wordt gegund. Vei-der vond de heer De Graaf de ge stelde tijdslimiet van 10 maanden rij kelijk lang. 6 Maanden was veel. De voorzitter zegde toe, dat de aanne mer alles zal doen om deze huizen binnen de gestelde texmrijn klaar te kx'ij-gen. Daarna werd het voorstel met alg. stemmen aanvaard. De rondvraag wex-d vex-wezen naai de aanstaande vex-gadering op 28 april a.s. Coöperatieve Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank, aange sloten bij de Coöp. Raffeisenbank te i Utrecht, heeft een algemene leden vergadering gehouden. De voorzitter De uitslag van de overgangsexa mens en het eindexamen van Rijks tuinbouwschool voor de Bloembol lenteelt te Lisse zijn als volgt: Tot de 2de klasse werden toegela ten: C. Tlx. Alkemade, Noordwijk; van de raad van toezicht, de heer A. L. Hoogendoorn opende de vergade ring en sprak er zijn vreugde over uit, dat er een stijgende lijn is waar te nemen in de bankzaken. De plan nen voor het nieuwe gebouw zijn thans in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Uit het vei-slag van de kassier, de heer Segaai-, bleek, dat de omzet in 1955 was geslegen met ruLnx 3 miljoen gulden en de spaargelden met 267.000, waardoor per 31 december 19Ö5 totaal was in gelegd in de spaax*bank een bedrag van 1.668.907.90. Het aantal spaar ders steeg met 145. Het aantal reke ning-courant-houders met 16. De winst na de afschrijvingen bedroeg 4.509.33, die bij de resex-ve werd gevoegd, waardoor deze thans be draagt S 90.194.94. De heren P. M. Grundeken en A. v. d. Helm werden herkozen als lid van het bestuur en als lid van de raad van toezicht. Het ligt in de bedoeling om met ingang van 1 jan. 1957 de naitari van de bank te wijzigingen in Coöp. Raffeisenbank, hetgeen zeker een vooruitgang zal betekenen. J. M. Alkemade, idem; N. M. Assen delft, Hillegom; C. Benschop, Sassen- heim; A. J. Bisschoff-Tulleken, Wie- ringerwerf; L. H. Blom, Bloemen- daal; M. C. Briejèr, Wageningen; N. A. Dames, Lisse; G. Dannijs. Hil legom; J. C. Duindam, Noordwijk; J. C. Th. Duijxxdam, Noordwijk; H. J. A. Geerlings, Noordwijkex-hout; C. H. Hogervox-st, idem; H. M. J. Klap muts, Wormerveer; G. v. Leeuwen, Sassenheim; P. J. Muller, Alkmaar; J. Philippo, Sassenheim; L. M. vun Riesen, idem; C. Th. v. Rijn, Lisse; D. A. M. Schlüter, Haarlem; S. P. Schouten, Akersloot; J. Stenacker, Zaandam; A. M. v. Tol, Hillegom; J. A. C. Valkex-ing, Limmen; A. Ver- kleij, Sassenheim; L. P. F. Willemse, Noordwij kerhout. Drie leerlingen wexxlen voox-waardelijk toegelatexx, Een leerling werd afgewezen. Tot de 3de klasse werden toegela ten: J. A. A. Alkemade, Hoox-n; J. P, C. P. de Haas, Noox*dwijk; P. Lagen dijk, Wassenaar; W. P. J. Lammers, Haarlem; J. v. d. Leek, Hoox*n; G. F. Musegaas, Noordwij kerhout; J. W. C. Nieuwenhuis, Lisse; L. C. J. v. Rei- sen, Sasenheim; D. Rooza, idem; P. v. Ruiten, Lisse; C. Schoneveld, Rijnsburg; H. S. P. Sistex-mans, Noordwijk; J. J. M. Visser, Heemste de; P. C. Bloemendaal, Sassenheim; H. J. M. Buschman, Lisse; J. F. Heemskerk, Noordwijkex-hout; J. Hordijk, Noordwijk; A. J. Lindhout, idem; J. v. Rijn, Katwijk; Th. J. Rut- grink, Lisse; W. P. Topper, Hillegom; A. F. Th. Vink, Noordwijk; A. A. ae Vries. Heiloo; G. N. v. d. Waard, Voorschoten; C. de Wreede, Hille gom; N. Th. Zandbergen, de Zilk; P. M. v. Zijl, Lisse. Afgewezen werden drie leerlingen. Het diploma van de school behaal den: L. B. C. c. d. Berg, Anna Pau- lowna, met aantekening voor Engels, Duits en Fr.: J. Biemond, Abbenes, Eng., Duits, Fr., Spaans en mach.; A. Boter. Sassenheim, Eng., Duits en Fr.; M. J. M. Buschman, Hillegom, Eng.; P. N. B, v. Dijk, Lisse, Eng.. Duits en mach.schr.; H. J. Flox-is, Lis se, Eng. en mach.schr.; N. v. Hage, Sassenheim. Eng. en mach.s.hr.; E. Jansen, Alkmaar, Eng., Fx-, en mach. sch.; R. Janssen, Den Haag, Eng., Duits en Fr.; P. D. Kuiper, Sassen heim, Eng.; J. A. H. Max-tius, Haar lem, Eng., Fx-, en mach.schr.; J. Pas- schier, Noordwijk, Eng.; J. A. Pet, Velsen, Eng., Duits, Fx-., Spaans, J. W. Plug. Lisse, Eng., mach.sch.; P. C. M. Rooijakkers, Lis se, Eng., Duits; A. J. M. v. Roode, Hillegom, Eng., Duits, Zweeds, Spaans, mach.schr.; G. R. H. Rotte veel, Sassenheim, Eng., Fr., Spaans, mach.schr.; R. G. Slikkei-veer, Sas senheim, Eng., Fx*. Spaans, mach.schr. J. Sybesma, Wassenaar, Spaans en mach.sch.; J. A. Tervoort, Beverwijk, zonder aantekening; A. A. Thoolen, Heemstede. Duits cn mach.schr.; J. A. Vendel, Beverwijk, Eng., Duits, Fr., Spaans; A. J. M. Verkleij, Sas senheim. Eng. en mach.schr.; W. C. Wassenaar, Noordwijk, Eng. en Fr.; L. G. J. M. Wolters, Venlo, Duits. Met één leerling wordt het examen voortgezet. Maar al te vaak zijn kinderen „trage eter- tjes". Ze treuzelen met hun boterhammen en zitten maar wat te kieskauwen. Geef ze er dan een beker lekkere Maggi's Goudbouillon bij. Dat wekt de eetlust op en de boter hammen gaan erin „als koek". En Maggi's Goudbouillon is zo handig en gemakkelijk: U giet kokend water over zo'n tablet en U heeft meteen de krachtigste vleesbouillon, die U zich denken kunt, met fijngesnipperde jonge groenten. Fijn in stamppot - prima voor een stevige soep. ZO ZUIVER ALS GOUD! per doosje met twee tabletten 28 ct. voor 1 liter bouillon De enige zeep voor het wassen in de wasmachine! DRIE!EX geefr een schonere was en vraant minder werk, omdat DF1E7EX de en'-e zeep <s, die in het N1E7-kokende sop in Uw wasmachine volledig wast. Oók voorat kóken van het wasgoed is dus overbodig. DRIE!EX is géén synthefisch wasmiddel, maar een zuiver natuurprouuct. DRiElEX spaart Uw goed en is het behoud van Uw wasmachine. Boven dien gegarandeerd onschadelijk voor Uw hancen. DRIE1EX is goedkoper, bespaart bovendien op gas- ot clectriciteitsverbruik. COMITÉ OUOE VAN DAG5N spelers" 15 april in de St. Panera- tiuszaal te Roelofarends- veen des avonds 7.45 uur in het blijspel in drie bedrijven Daar liegen we ons uit Voorverkoop van kaarten en voor zover voorradig aan de zaal. Entrée 1, programma 0,25. SPARTA Motorrijwiel aangeboden met Villiers 125 cc. Flink r.k. meisje gevr. voor de huishouding v. d. en n. met huiselijk verk. Hoog loon en 's zondags vrij. A. J. Vreeburg, Halte-- straat 54, Zandvoort. Douwe Egberts Thceproevers weten de verschillen de soorten zo te mêleren, dat een maximum aan geur en smaak tot ontwikkeling komt, die het kenmerk is van een fijne Engelse melange. U kunt het duidelijk vaststellen: Pickwick Thee verrast U met een zeldzaam krachtige geur! Alom wordt Pickwick Thee verkozen om zijn geür om zijn bijzondere rijke smaak om zijn royale, goud kleurige afschenk de kenmerken van een echte Engelse melange. Ver wen Uw gezin en Uw gasten met Douwe Egberts Pickwick Thee! Douwe Egberts Pickwick Tbenakjcs in doosjes in doosjts Fijne Engelse Melange Uw winkelier heeft deze nieuwe wasmachine-zeep 'n Product van de DRIEHOEKZEEP en DRIEHOEKSODA fabrieken: *2? R.k. meisje zoekt nette vriendin, circa 16 jaar. In Sassenheim of omgeving. Bi\ onder no. 9933 bureau van dit blad. 3? Gevi-aagd in klein ge zin, net meisje, 15 a 16 j. voor halve dagen. Aanm. na 7 uur Endegèesterstr.- weg 14, Oegstgeest. tg Med. drs. zoekt ruime zit- of/en slaapkamer in Leiden of Oegstgeest Br. onder no. 114 Txureau van dit blad. In elk boekje kunt U 50 gulden aan waardebonnen geldig maken. GORDIJNSTOFFEN een keus uit 200 dessins, onze zware damaststoffen In diverse kleuren. 120 cm. breed 5.90 gegarandeerd bekende merken D.W.U. INNERSPRING - NORMA Het volmaakte ma trass tel met 15 jaar garantie, met winter- en zomerkant S persoon» 139.75 1 persoons NORMA MATRAS 52.50 De grootste sortering van Leiden en omstreken. Een keus uit honderden PRIMA WILTON KARPETTEN in diverse pracht dessins. 1 OO Cf> 200 x 300 100.51) 255.— 225 x 825 UAAPLEMMEQSTWLAT150 IBDEN l

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3