Nescafé Mej. C. Stringa hartelijk gehuldigd bij tweede lustrum van de K.A.V. DE STRAATRÊDDEfi ...cö? is koffie! Mgr. Huibers toonde belangstelling „Mooiste tuin van Europa" voor het publiek opengesteld Penningmeester verduisterde geld van oudercommissie Snurkende kalverensmokkelaars verraadden hun gastvrienden WOENSDAG 11 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT. TWEEDE BLAD PAGINA Mejuffrouw C. Stringa, presidente van de Katholieke Arbeiders Vrouwen beweging in de bisdommen Haarlem en Rotterdam, is rap van tong en zit nooit om een woord verlegen. Maar gisteren werd voor het eerst op ver rassende wijze haar mond gesnoerd. Op de jaarvergadering namelijk, die de nu interdiocesane K.A.V. gisteren in Haarlem hield, werd zij op zo'n uitbundige manier gehuldigd, dat zij met sprakeloosheid geslagen werd. Die hulde geschiedde in het kader van het tienjarig bestaan van de K.A.V. in het gebied, dat nu de beide bisdommen omvat, en dat tweede lustrum werd door de afgevaardigden van alle afdelingen met veel hartelijkheid gisteren in gebouw Sint Bavo te Haarlem gevierd. De vergadering werd voor een groot gedeelte bijgewoond door de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, door de px-esidente van het Centrum der Katholieke Vrouwen beweging in Nederland, mevrouw Van Nispen tot Sevenaer, de presidente van het Diocesaan Vrouwengilde, mevrouw B. Kortekaas-Den Haan, de echtgenote van Haarlems burgemeester, mevrouw Cremers-De Bruin, ver tegenwoordigers van de K.A.B. en representanten van de K.A.V. in de bisdommen Utrecht, Den Bosch en Breda. Felicitatie uit Rome Mejuffrouw Stringa heette aller eerst mgr. Huibers van harte welkom en namens de bijna veertienduizend leden, die de K.A.V. in de bisdommen Rotterdam en Haarlem thans telt, zegde zij hem hartelijk dank voor de grote steun, die de K.A.V. steeds van de bisschop heeft mogen ondervin den. Dank zij een bisschoppelijke be slissing werd het in 1946 mogelijk, dat de katholieke arbeidersvrouwen in een eigen verband samen konden worden gebracht, welk verband sinds het vorig jaar is uitgegroeid tot een zelfstandige organisatie, die in fede ratie samenwerkt met het Gilde en de Boeriranenbond. Namens de K.A.V. bood zij mgr. Huibers een geschenk onder couvert aan, dat de bisschop voor eigen ge bruik kan aanwenden. Zij herinnerde voorts aan de splitsing van het bis dom, dat (nog) geen splitsing van de K.A.V. in twee organisaties ten ge volge zal hebben. Niettemin hebben nu ook de leden van de ICA.V. in het bisdom Rotterdam een andere bisschop gekregen, maar mgr. Hui bers wilden zij gaarne een blijvende herinnering overhandigen. Die her innering bleek te bestaan in een fraai kazuifel met toebehoren. Bisschoppelijke waardering. Mgr. Huibers was in zijn dank woord kennelijk verrast over dat ge schenk, en in zijn toespraak sprak hij met waarderende woorden over het werk, dat door de K.A.V. is ge daan en nog gedaan wordt. „Het be gin was moeilijk aldus de bisschop maar toen ik mejuffrouw Stringa ontmoette, wist ik meteèn: Als er één Aetherklanken DONDERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S. VARA. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Spiegel der kunsten. 20.35 U en uw regering, discussie. 21.00'Cabaret. 21.15 Menen,dingen, nu. 21.30 Rep. v. d. voorjaarskennis in Brabant. NTS. 22.4523.45 Eurovisie: Ama teurbokswedstrijd SchotlandDuits land, te Glasgow. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Wij van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Sopr. en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Promena- de-oi-k. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Koorzang. 15.35 Gram. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Klavecimbel en viool. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kamermuziek. 18.15 Kon. Militaire Kapel. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 M. Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvr. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvr. 11.15 Lichte muz. 11.45 Voor de vrouw. 12.00 Pianoduo. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Orgel en zang. 13.55 Beursber. 14.00 Gevar. progr. 14.50 Sopr. en piano. 15.20 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Pianospel. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuz. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld. Het aandeel van Nederland in het internationaal visserij-onderzoek. 18.00 Nw. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Cabaret. is, die het voor elkaar kan brengen, dan is zij het". In een uitvoerig betoog zette de bisschop weer uiteen, hoe groot de invloed van de vrouw ook is op het maatschapelyk leven, omdat zij het is, die in haar gezin de jonge mens opvoedt. Hij wees er op, dat de taak van de vrouw zo geheel verschillend is van die van de man, maar dat zij elkaar ook in de organisaties moeten aanvullen. De man, zo zeide hij, is wel het hoofd van het gezin, maar de moederlijke leiding van de vrouw kan niet gemist worden. Wij hebben meer aan sterke dan aan bazige vrouwen. Tenslotte betoogde de bisschop, dat de vrouwenorganisaties hard nodig zijn, doch dat het echte vrouwelijke werk daardoor niet op de achter grond mag komen. Aan het eind van zijn toespraak las mgr. Huibers een brief voor, ontvangen vanwege het pauselijk staats-secretariaat, waarin Z. H. de Paus zich bijzonder prijzend uitliet over de jubilerende K.A.V. en over het werk zijn zegen gaf. Bestuursverkiezing. De huishoudelijke vergadering, die daarna begon, kon betrekkelijk vlot verlopen. Verschillende bestuurs leden traden af, onder wie mevrouw C. Driessen-Van Dijk uit Leiden en nieuwe werden weer opgenomen, on. der wie mevr. De Bruin uit Lisse. De aftredende dames ontvingen van mejuffrouw Stringa een aardig pre sentje. De voorstellen, die ter tafel kwa men, ontlokten heel weinig discussie. Onder meer werd gevraagd, of er voor de ongehuwde leden van de ILA.V. niet iets afzonderlijks gedaan kon woi-den. Mej. Stringa maakte de vergadering duidelijk, dat de onder vinding geleex-d heeft, dat de on- gehuwden geen afzonderlijke groepe ring wensen. Bovendien is dat prak tisch niet mogelijk, gezien het kleine aantal per afdeling. Wel zal in het komend winterprogramma ook alle aandacht gericht worden op de on gehuwde vrouw en haar problemen. Verrast. Ooit moet mej. Stringa gezegd heb ben: „Er zit muziek in de K.A.V. Aan die woorden werd zij door de secretaresse, mevr. D. J. Segboer, overduidelijk herinnerd, toen deze haar dank bracht voor de eminente wijze, waarop zij gedurende tien jaar de K.A.V. geleid heeft. De secreta resse tekende de jubilerende presi dente als een pionierster en een idealistische vrouw, aan wier leid sterstalenten de K.A.V. onnoemelijk veel te danken heeft. Zij bood daar om namens alle leden van de KA.V. een instrument aan, waaruit muziek kan komen: een pick up. Mej. Strin ga was nogal verbouwereerd, maar zij kon geen woord meer uitbrengen, toen van iedere kring in de beide bisdommen een afgevaardigde naar voren kwam om haar bovendien een gramofoonplaat te overhandigen. Bij elkaar werd het een prachtige en klassieke collectie, waarvan de over handiging gepaard ging met een originele toelichting door de secre taresse. In de collectie was zelfs een unieke plaat, aangeboden door de kring Den Haag, namelijk een op name van het K.A.V.-lied. Mej. Stringa kon geen woord meer uitbrengen, maar haar gebarenspel duidde op een „duizendmaal dank". Verschillende spreek(st)ers voer den daarna nog het woord en het was allereerst rector J. Kraakman, de geestelijk adviseur, die fors en gees tig mej. Stringa in het zonnetje zette. Als de geestelijke moeder van zovele vrouwen heeft zij uitstekend leiding gegeven, zo zeide hij, en haar naam C. Stringa roept altijd de echo op: Cathrien ga. Zij is altijd gegaan, van de ene activiteit in de andere; welnu, Cathrien ga, nog vele jaren. De heer Van den Akker, sprekend namens het bondsbestuur van de K.A.B., herinnnerde aan de eerste jaren van de K.A.V. en aan het werk, dat de jubilaresse reeds voor die tijd gedaan had. Hij was verheugd daar aan zijn steentje te hebben kunnen bijdragen, waarvoor hij trouwens aan het begin van de vergadering met een kistje sigaren gefêteerd werd. Hij feliciteerde de K.A.V. en haar presidente evenals de heer Weber zulks na hem deed namens het dioce saan bestuur van de K.A.B. Mevr. Van Nispen tot Sevenaer stélde, dat een beweging niet mo gelijk was zonder bewogenheid. Die bewogenheid in de K.A.V. is mej. Striniga. Zij zegde haar een gramo foonplaat toe. Mevr. Korte kaas zegde het met bloemen namens het Vrouwengilde, dat volgens haar niet volledig zou zijn zonder de KLA.V. en omgekeerd. Zij schetste volkomen de echte mej. Stringa zoals zij in werkelijkheid is en verheugde zich er over haar een vriendin te mogen noemen. Tenslotte sprak de representante van het bisdom Den Bosch en zij liet haar gelukwensen vergezeld gaan van een boekwerk. De feeststemming ter vergadering was langzamerhand op een hoogte punt gekomen en zij kreeg kans zich uit te vieren tijdens een feestpro gramma, dat ir» de middaguren ge boden werd. 100% KOPFIE 100% KOFFIE - 1 100% KOFFIE Advertentie MEDISCHE MISSIEZUSTERS In de eenvoudige en voor deze ge legenheid veel te kleine noordkapel van de medische missiezusters te Im- stenrade werd maandagmiddag een treffende plechtigheid gehouden. Uit handen van mgr. dr. G. Lemmers, bisschop van Roermond, ontvingen acht novicen het habijt van de me dische missiezusters. Het waren Truus Hendrikx, Roeimond; Corry van Nieuwlande, Leiden; Rie Boer- sen, Heiloo; Rie Noort, Wateringen; Elly van den Boom, Breda; Jo Kes pels, Wehr; Jo Wyenberg, Roermond; en Annie Barten, Amsterdam. Elf zusters legden de eerste pro fessie af, t.w. zr. M. Hadewych van Hoyweghen, Temse, België; zr. M. Andrea Kempen, Alphen aan den Rijn; zr. M. Hedwig Oliver, Voor burg; zr. Miriam Barkman, Stappe- meer, zr. Monique Henkus, Lisse; zr. M. Bonifacia Levedag, Oogstgeest: zr. M. Godelieve van de Heuvel, Eind hoven; zr. M. Patricia Maathuis, En schede; zr. M. Tabitha Tangelder, Sittard en zr. M. Nicola Cortlever, Amsterdam. Drie zusters, zr. M. Melanie Hor- bach, Margreten; zr. M. Francisca van Ditshuizen, Zaandam en zr. M. Doro thea Bölcher, Breda, legden hun eeuwige geloften af. Namens de ge- LINNAEUSHOF IN VREEMDELINGENVERKEER De oemmissaris der koningin in de herstellen, welke eens van d§ze tuin provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, heeft gistermiddag officieel de Linnaeushof, gelegen op de grens van de gemeente Heemstede en Ben- nebroek geopend. Voor het zover was, waren vertegenwoordigers van de ten aan de Linnaeushof vaste vorm de heer H. A. J. van Duuren hun een ovei-zicht gaf van de totstandko ming van de hof. De heer W. H. Roo- zen sprak daarbij een kort woord ter opening, waarin hij ervan gewaagde, dat er een grote strijd gestreden moest worden, eer het zover was ge komen. De heer Van Duuren herinnerde aan de dagen in 1955, toen de gedach te aan de Linnaeushof vaste vorm begonnen te krijgen. Het planloze plan scheen gemakkelijker uit te voe ren dan achteraf bleek, maar dank zij de medewerking van vele zijden zoals hij verklaarde kon vandaag toch de Hof worden geopend. Spreker zette nog eens uitvoerig het doel van de Linnaeushof uiteen nerale overste aanvaardde dr. E. Lip- en verheugde zich er over, dat het In de missie legden een eeuwige geloften af: zr. M. Jozef Tol uit Zwaag, te Lawang; zr. M. Judith Vorachten uit Amstenrade, te Ma kassar en zr. M. Damiana van der Drift uit Delft, te Welkom. De plech tigheden te Imstenrade werden door oud-missiebisschop mgr. H. Pau- lissen uit Maastricht en deken A. F. M. Boumans uit Breda bijgewoond. De rector van het zusterklooster, oud deken M. Poels, hield de feestpredi katie. ZES MAANDEN GEëlST Nauwelijks was de voorzitter van de oudercommisSie van de Da Costa- school in Amsterdam, de 40-jarige havenarbeider J. F. ter W. tot tijde lijk penningmeester benoemd of hij vergreep zich aan de kas en verduis terde bijna 600. De verdachte, die bekende, vertelde gistermorgen aan de rechtbank, dat hij de functie, die zijn vrouw had neergelegd, bniten haar medeweten had overgenomen. Verdachte had het geld gebruikt om er zijn cafébezoek mee te bekos tigen, te dobbelen en schulden van te betalen. President en officier namen hem zijn gedrag zeer kwalijk, omdat hij van het geld, door- de ouders met kleine bedragen bijeengebracht en bestemd voor feestelijkheden Minister Mansholt heeft thans in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer de financiële re geling bekend gemaakt, die is getroffen voor de oud-secretaris generaal van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, mr. Bonnerman die om re denen, die lagen „in de persoonlijke sfeer" het veld moest ruimen. Tot het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is aan mr. Bon nerman 85 pet. van het salaris van secretaris-generaal gegarandeerd, met inbegrip van eventuele algemene verhogingen. Voorts is hij in de gelegenheid ge steld het weduwen- en wezenpen sioen voor rijksrekening voort te zet ten, voor zover de hiervoor verschul digde premie een bedrag van 165, per jaar overschrijdt. „Gelogen!" Vijf landbouwers en veehandelaren uit Zeeuwsch Vlaanderen moesten gisteren voor de Economische Politie rechter te Middelburg verschijnen op beschuldiging: hun schuren beschik baar te hebben gesteld als „door gangshuis" of stal voor kalveren, die door Belgen uit de omgeving van Sas van Gent over de Belgische grens werden gesmokkeld. De zaak was op een niet alledaagse manier aan het rollen gegaan: Vier Belgen waren enige tijd geleden in een schuur bij Sas van Gent met hun smokkelwaar neergestreken om een tukje te doen. De eigenaar van de schuur had de heren van een horloge en een staaflantaarn voorzien. Het plan was die nacht om twee r.ur over de grens te gaan. Of zij nu zo hard aan het snurken zijn ge- 19Ü5 LXteamuzej9.45'Voor de^eigd ^est,It™? lÏ! 20.00 Nws. 20.05 Radiohpilharm. ork. en solist. 21.05 Voordr. 21.30 Kamer muziek. 21.45 Ontmoeting der levens overtuigingen: De Spidistische le vensbeschouwing. discussie. 22.15 Dansmuziek. 22.40 Act. 22.50 Sport- act. 23.00 Nws. 23.15 Act. en gram. 23.2524.00 Jazzmuz. geval waren op een slecht moment enkele douanebeambten eens komen kijken in de schuur, waar de Belgen in diepe rust sluimerden. Spoedig waren de heren klaar wak ker, en op vragen van de douaniers kwamen spoedig de antwoorden: De Belgen vertelden nauwkeurig de na- nu bereikt was, mede door het over leg, dat met overheidsinstanties ge voerd moest worden. Met name noem de hij Gedeputeerde Staten van Noordholland, de provinciale plano logische dienst en de Rijksdienst voor- het Nationale Plan. In het bijzonder wilde hij dank betuigen aan ir. Kiers, een ambtenaar, wiens grote dienst baarheid wel is gebleken, en aan ir. Stoffels, hoofd Staatsbehezr cue het compromis vond, dat de basis vorm de voor de stichting van de Linn a as- hof in de verschijningsvorm van thans. Ten aanzien van de kenmerkende eigenschappen van de hof verklaar de de heer Van Duuren- „Jn do eerste plaats is de Linnaeushof een boster- rein met expositie en in ceze voun is een vergelijking met am.ere expo sities veraf of dichtbij niet moge lijk. De Linnaeushof heefi een geheel eigen karakter. Het bos is geen sim pele entourage, ma.3r een wezenlijk en zeer. belangrijk deel van het. ge heel- Opening. In het middaguur waren zeer veie voor de kinderen goede sier had ge- £2 middaguur waren zeer veie maakt. genodigden op de Linnaeushof bijeen, Hpt liilrf ^rr%n of onder wie de Zweedse gezant en drie gewacht heeftdathiT tot Hussische botanici. Tot hen en tot de hii Vf^prporf Jr v hartelijk woord van welkom, waarin ±h I-U memoreerde, hoe Linnaeus, toen heeft misbruik van het vertrouwen gemaakt in zijn positie als voorzit ter",^ aldus de officier van Justitie. Hy eiste één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, aftrek van de preventieve hechtenis en toezicht van het medisch consultatiebureau voor alcoholisme gedurende de proef tijd van drie jaar. De raadsman verzocht een gecom bineerde straf op te leggen met een zo groot mogelijk voorwaardelijk ge deelte als stok achter de deur. Uitspraak 24 april. Twee arbeiders stalen 60.000 sigaretten Toen enige tijd geleden een 37- jarige arbeider van een sigaretten- fabriek in Den Haag werd gecontro leerd bij de uitgang van de fabriek, vond men 7.000 sigaretten op hem en een verhoor bracht aan het licht, dat hij sinds oktober j.l. ongeveer 30.000 sigaretten heeft verduisterd. Tevens ontdekte de politie, dat hij hij ruim twee eeuwen geleden voor het eerst t' landgoed betrad, verrukt was van de buitengewoon mooie en rijke aanleg. In zijn latere geschrif ten sprak hij dan ook van zijn para dijs, daarbij doelend op de Linnaeus hof. Door de eeuwen is het karakter van het hof enigszins veranderd, maar de magische kracht, welke uitgaat van het prachtig geaccidenteerde terrein, van de mooie, door eeuwenoude bomen omzoomde open vlakten, en van de prachtige vergezichten, is blij ven bestaan. Slaan wc een blik in de toekomst, aldus de heer Roozen, dan is er natuurlijk nog veel, heel veel te doen om de oude roem te niet de enige was, die sigaretten uit de fabriek smokkelde; een 28-jarige collega van hem had zich over een even groot aantal sigaretten ont fermd, zodat de fabriek in een half jaar tijds ongeveer 60.000 sigaretten zag verdwijnen. Niet alleen de beide arbeidei's zijn aangehouden, doch tevens 4 man, die verdacht worden van heling. uitging, namelijk „de mooiste tuin van Europa" te zijn. Om dat plan te realiseren zullen ongeveer vijf jaren nodig zijn. Het is de wens van de organisato ren, zo besloot nij, dat op deze plaats, waar eens Linnaeus de mooiste en ge lukkigste jaren van zijn leven heeft doorgebracht, in de komende jaren allen zullen kunnen genieten van de wondei'e scheppingen der natuur. Mooiste tuin van Europa. In zijn openingswoord tekende de commissaris der koningin met enkele woorden de figuur van Linnaeus om de aanwezigen er aan te herinneren op historische grond te staan. Hij stelde er voorts prijs op te ver klaren, dat de organisatoren bereid zijn gebleken hun plannen volgens noodzakelijke eisen van overheids wege te ontwerpen. Hij sprak de wens uit, dat architect Warnau de verant woordelijkheid, die tegenover verle den en toekomst op hem rust, zou blijven verstaan. Ik meen, zo zeide hij vervolgens, dat wij de -leiding van deze permanente demonstratietuin het compliment niet mogen onthou den voor de moed en de durf op deze historische grond en met de herin nering aan wat eens Europa's mooiste tuinen was de Linnaeushof te stich ten. Deze lusthof kan voor het vreem delingenverkeer in de provincie van grote betekenis worden. Ik ben er van overtuigd, aldus be sloot de commissaris zijn toespraak, dat de leiding van de Linnaeushof aan haar doel zal beantwoorden, en ik spreek daarom van harte de hoop uit en de verwachting, dat haar streven met een uitbundig succes bekroond zal worden. Om de eerste stap daar toe te kunnen zetten verklaar ik hierbij de Linnaeushof voor geopend. Scheepsberichten AMOR 10 v. Malta n. Alexandrie. AN- GOLAKUST 11 Luanda; ANNENKERK p. 10 Kp Guardefui n. Mombasa. ARGOS p. 10 Malta n. Antw. A VERDIJK 10 te Brownsville. CALTEX THE HAGUE 1G Gibraltar gep. n. Sidon. GOOILAND 10 Santos. ISIS 10 v. Bremen n. Hamburg. KEIZERSWAARD p. 10 Gibraltar n. Ge nua. KOTA INTEN 11 Padang. LAER TES 10 v. Penang n. Djibouti. LINGE 12 R'dam verw. MAASHAVEN p. 10 Kp Finisterre n. Casablanca. MARPESSA 10 v. Stanlow n. R'dam. MATARAM p. 10 Ceylon n. Aden. MERWEDE p. 10 Kp Finisterre n. R'dam. NIAS 10 Damman. OUWERKERK 11 Hongkong. PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK 9 Que bec. PURFINA HELLAS 9 v. Schiedam n. Antw. ROGGEVEEN 10 v. Hongkong n. Singapore. ROTTI 11 Colombo. SA- RANGAN p. 10 Kp Guardefui n. Suez. SIBAJAK 10 v. Fremantle n. Melbourne. TABIAN 11 Singapore. TELAMON 10 New York. WATERMAN 11 Southamp ton. WILLEM BARENDSZ p. 10 Kp Vin cent 14 Vlaardingen verw. WONORA- TO 10 v. Calcutta n. Belawan. AAGTEKERK 10 Adelaide. ABBEDIJK i v. Middlesboro n. Newport. ALDERA- MIN p. 9 Ouessant n. Antw. AMERS- KERK 10 Yokohama. AMSTELKADE p. 9 Minikoy n. Belawan. ANNENKERK 9 Aden n. Mombasa. BANTAM 12 Ma nilla verw. BLITAR 9 te Singapore. DO- RIS p. Fayal n. R'dam. ESSO AMSTER DAM p. 9 Algiers n. Antw. GORDIAS 9 te A'dam. JAPARA KRL 9 te Genua. KARIMATA 9 v. Makassar n. Semarang. KENIA p. 9 Gibraltar n. R'dam. KOTA GEDE 10 te Penang. MAASLAND 9 te Montevideo. MITRA 9 te Hamburg. NA- NUSA 9 Bahrein. PERNA 9 v. Ballkpa- pan n. Singapore. PHRONTIS 9 v. Sura- baja n. Makassar. RAKI 10 te Bona. RIDDERKERK 9 te Lorenco Marques. ROTTI 9 v. Bombay n. Colombo. SIBA JAK 10 te Fremantle SLAMAT 9 Port Said. STENTOR p. 9 Azoren n. Dordrcht TABIAN 9 v. Tj Priok ii. Singapore. TJI- PANAS 10 te Kobe. men van de Nederlandse landbouwers, die hun schuren beschikbaar stelden. De vonnissen. De landbouwers en veehandelaren stonden gisteren voor de rechter. De man, in wiens schuur het slapende viertal plus de kalveren waren aan getroffen, had niets gemerkt; hor loge en lantaarn, die hem werden ge toond, kende hij niet. Een landbouwer-caféhouder uit de zelfde gemeente gaf toe, dat hij wel eens gasten in z'n schuur had gehad en een veehandelaar, die was beschul digd vijfmaal onderdak te hebben verleend, gaf slechts éénmaal toe. Dan was er nog een veehandelaar, die van niets wist, evenmin als een tv/eede landbouwer. De officier eiste tegen alle verdach ten een maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een boete van 400 of 80 dagen. De verdachten wa ren zeer verontwaardigd en vonden dat de Belgische „vrienden" maar in hun eigen land hadden moeten blijven i.p.v. de Zeeuwsch Vlamingen de kas tanjes uit het vuur te laten halen. De president veroordeelde tenslotte alle verdachten conform de eis, be halve de laatste veehouder en land bouwer, die werden vrijgesproken. Vit was een valstrik derend het die vioolkist met op eet echter, opdat wj zouden komen en alten samen zouden D...Dan bonaz zeker.. duskeenWiske ook on/phiffiui/j^jj jj| - "~~X in huis j- xhabotlekeLtr.smk.is...geen. snik.JieA fel meer moqeliïSmksmk Urne snik..kinderen fr

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6