DE STRAATRIDDER Motor wordt slechts vervangen met toestemming van echtgenote Nog slechts weinig narcissen De afsluiting van het Haringvliet dp yt SHacvtCemte matje Vijf roofridders roofden een taxi Behalve zware storm was bezoek Piet Hein aan Karachi geslaagd Drogist krijgt boete van 250 gulden DINSDAG 10 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 GESCHIL TUSSEN AERO-YPENBURG EN „FLASHBAND" De rechbank te 's-Gravenhage heeft gistermorgen in kort geding be handeld een zaak, die door een kleine vliegtuigreclame-onderneming, de „Flashband flight advertising system", aanhangig was gemaakt tegen Aero-Ypenburg. Voor de periode van 22 februari 1955 tot 31 december 1355 had de heer „Flashband" zijn reclame vliegtuigje aan Aero-Ypenburg ver huurd voor 5000 gulden op voor waarde, dat dit steeds vliegklaar zou zijn en hij er, indien nodig, ook zelf vluchten mee zou kunnen maken. Toen men bij Aero-Ypenburg, nadat dit noodzakelijk was gebleken, de kleppen had bijgeslepen, bleek het toestel niet langer bedrijfsklaar te zijn en werd geen bewijs van lucht waardigheid meer verkregen. De advocaat van de „Flashband' wees erop, dat zijn cliënt grote schade lijdt door de omstandigheid dat hy zijn vliegtuig niet meer kan gebruiken voor het slepen van de bekende reclameslogans boven Den Haag én omstreken. Aero-Ypenburg heeft weliswaar een nieuwe motor voor het toestel in Amerika aange kocht voor een bedrag van 3000, doch heeft het plaatsen hiervan af hankelijk gesteld van een geheel nieuwe overeenkomst, waarin wordt verklaard, dat de echtgenote van de exploitant eigenaresse van het toe stel is, omdat de exploitant zware schulden heeft aan Aero-Yponhurg en diens faillissement op handen is. Eenvoudige verklaring. De „Flashband" advocaat betoogde, dat de overeenkomst in kwestie na drukkelijk gesloten werd tussen de exploitant en Aero-Ypenburg. Hoe wel het toestel zijn vrouw toebehoort, mag de exnloitant hiermee handelen naar goeddunken, hetgeen uit een voorgelezen verklaring van de echt genote bleek. De advocaat van Aero-Ypenburg achtte deze verklaring evenwel on voldoende en wenste een op zegel gesteld document van de echtgenote, waarin zij verklaart als eigenaresse van het toestel geen bezwaar te heb ben tegen het verwisselen van de motor. De exploitant verklaarde van oor deel te zijn, dat de tegenpartij dit document van zijn vrouw alleen maar wenst te bezitten om bij zijn even tueel faillissement het vliegtuig in beslag te kunnen nemen. Tenslotte kwamen beide partijen in overleg met de voorzitter, die van mening was dat men zich aan de be staande overeenkomst dient te hou den, overeen, dat de echtgenote de „Flashband"-exploitant, een een- C.A.O. VOOR DE BEAMBTEN IN DE METAALINDUSTRIE. In de gisteren gehouden vergade ring van de onderhandelingscommis sie over een nieuwe C.A.O. voor de beambten in de metaalindustrie is onder voorbehoud van goedkeu ring van de ledenvergaderingen van partijen en het college van rijksbe middelaars overeenstemming be reikt over het aangaan van een nieuwe C.A.O. per 1 mei a.s. Hierin zullen alle salarissschalen met 6 procent worden verhoogd, ter wijl de reeds eerder overeengeko men verbetering van de schalen voor de jeugdige beambten er me de in zal worden opgenomen. De C.A.O. zal worden aangegaan tot einde 1956, met dien verstande datis afgesproken dat daarna de voudige verklaring ral afgeven vol-1 overeenkS S "wei jaiTonge gens welke zij geen bezwaar maakt Wyzigd Zal worden verlengd. Nadien tegen een vervanging van de motor; Aero-Ypenburg zal daarna trachten binnen een termijn van 10 dagen de nieuwe motor te monteren. zullen, indien dit dan mogelijk blijkt mede met het oog op de prijzen- kwestie de verbeteringen, betrekking hebbende op de denivelleringen en HAARLEMSE KEURING De voorbereidingen voor de narcis- De irissenliefhebbers konden hun senkeuringen zijn al getroffen. Men hart ophalen aan de groep Prof. vond in de keuringszaal al een paar I Blaauw van S. de Goede, Eist. Qua soeciaal voor dit HopI in olkaar pp. kleur stellig één der mooiste irissen speciaal voor dit doel in elkaar ge timmerde tafels met trapsgewijze af lopende verhogingen en een achter grond van zwart doek, maar narcissen waren er nog niet. Van buiten niet en ook uit het warenhuis waren slechts enkele soorten ten aain/wezig. En het zal niet vaak gebeu ren, dat mgn in de tweede week van april zó weinig kas-narcissen in bloei heeft. Tulpen waren er trouwens ook heel weinig. Naast het al zo vaak getoonde trio Sulphur Cloud, Bellona en Pink Trophy van E. Kooi, Vrouwenparo chie, zag men de darwin Burgemees ter van Fenema van de fa. Wed. Groot, Venhuizen. Dit is een Barti- gon-sport, die zgn. „half parkiet" is. Met andere woorden: 't is geen par kiet en geen gewone tulp, geen vlees en ook geen vis. De bloembladen zijn wat gegolfd en omgekruld. Persoon lijk waren we er niet „weg" van. Dat v/aren we ook niet van de Korne- forossport, die W. v. d. Salm, Bree- zand, naar voren bracht De bloem was klein van stuk, maar dat kan be paalde oorzaken hebben. We zien deze sport vermoedelijk nog wel eens uit het warenhuis of van buiten terug? De tulpen hebben we hiermee gehad. HooWafslu iTinqen "van de zeegareh IiBijbehofendf afdammingen IVo0"-1,"! Mogelijke landaanwinning tv.'.'iV.'-'.vllnroekomV te verwachten duinvorming Vorming van zoefwaterreservoir Er is enige beweging ontstaan rond de vraag of met de afdamming van het Haringvliet nog dit jaar een be gin zal worden gemaakt of niet. Dit brengt de aandacht op de belangrijk heid van dit project ter bescherming van Nederland. In ons kaartje geven wij een duidelijk beeld van de af damming van het Haringvliet. Dit water heeft de grootste invloed op de stormvloedstanden in het gebied van de Waterweg, Nieuwe Maas etc. Bij de uitvoering van de Delta-wer ken wil men dan ook als eerste met de afdamming van het Haringvliet beginnen. Vooral omdat deze dam, meer nog dan de andere afsluitingen van het Deltaplan, op zichzelf reeds een belangrijke vergroting van de veiligheid geeft. De Haringvlietdam is de enige van de dammen in de zeegaten die sluizen krijgt Totaal zullen er 17 sluizen in worden aangebracht die elk 60 meter lang zijn, zodat als men nu met de dam zou beginnen deze pas in 1968 gereed zou zijn. Met de bouw van deze dam wordt eigenlijk de monding van de Rijn en de Maas afgesloten want ca. 50 van het Rijnwater en 100 van het Maaswater stromen door het Haring vliet. Door de afdamming valt te verwachten dat de duinenrij van Goeree zich tot voor de dam zal gaan voortzettten zodat er dus voor de dam duinen komen te liggen, maar dit laatste is nog slechts zeer verre toekomstmuziek. Geheel sluiten zal deze duinenrij zich niet door de aan wezigheid van de 17 sluizen in de dam. Via deze sluizen zal ook het drijfijs van Waal en Maas moeten worden afgevoerd. De „onderkant" van het Haringvliet wordt afgesloten door een dam in het Volkerak. Deze Volkerakdam wordt de grote kraan voor het te vormen zoetwaterreser voir van het „Zeeuwse meer". Deze Volkerakdam is noodzakelijk omdat men het rivierwater zo goed mogelijk moet kunnen verdelen over het Haringvliet en de Waterweg. Ook zal deze dam een rol spelen in de strijd tegen de verzilting wanneer de sluizen in de Haringvlietdam open zullen staan Aangezien het Volkerak een drukke scheepvaartweg is zal deze dam grote schutsluizen krijgen. Als de Haringvlietdam is gebouwd zullen de sluizen in deze dam nor maal bij vloed gesloten zijn. Door deze sluizen eventueel bij eb ook ge sloten te houden kan men naar be lieven de waterstand in het Haring vliet regelen. Dat een dergelijk werk, als de afdamming van het Haringvliet grote kosten met zich brengt, is duidelijk. Totaal worden de kosten dan ook geraamd op 270 miljoen. uit het sortiment. Jammer, dat er enkele minder feestelijke gebreken aan deze variëteit kleven. Sterk de aandacht trok het groepje Gerbera's van C. Alkemade, Noord- wijk. Wat een weelde van kleuren, wat een sterke stengels en wat ecu grote ,best gevormde bloemen. Beter kan het nauwelijks! De narcissen werden vertegenwoor digd door een drietal zaailingen van De Graaff Bros en S. A. van Konij nenburg Co., Noordwijk. Zeer op merkelijk vonden we de cyclamimeus- zaailing 49. Niet zo zeer dat het cy- clamineus-type nu zo'n opwindende nieuwigheid is, maar wel dat men hier een aanwinst heeft met lichtgeel dek blad en oranje kroon. De bloembla den van deze aanwinst zijn zeer sier lijk terug gebogen. De beide andere aanwinsten waren zeer mooi van vorm en groot van bloem. Het betrof hier vrijwel eenkleurig-gele variëtei ten, met „strak" bloemdek en grote trompetvormige oups. Het verschil onderling tussen 45 en 36 was niet zo groot, al droeg laatstgenoemde de bloem wat meer opgericht. Ze „ke ken je beter aan", zoals dat heet C. G. van Torbergen, Haarlem, expo seerde een nieuwe diep-gele Freesia. Een variëteit met flinke, mooi ge bouwde „kammen", waaraan een getuigschrift van verdienste werd toegekend. Eenzelfde onderscheiding verkreeg de gestreepte krokus Striped Banner van L. v. Berkel, Vogelen zang. Van J. Zwaan, Westwoud, was er de zilverkleurige krokus Abbots- ford, terwijl W. de Ploeg, De Kwakel, een zilvergrijze, blauw-1 gestreepte krokus toonde, die vermoedelijk is verlopen uit Purpurea grandiflora. De keuring werd besloten met een vaasje Anemone blanda Charm van P. Drost, Lisse. BROMFIETSER NA AANRIJDING OVERLEDEN. Vanochtend is de 48-jarige heer C. M. Kuiper die gistermiddag op zijn bromfiets in botsing kwam met een personenauto, in het O. L. Vr. Gast huis te Amsterdam aan een sohedel- basisfractuur overleden. Het ongeluk gebeurde omstreeks twaalf uur in de le Sweelinckstraat hoek Gerard Doustraat Volgens de politie had de heer Kuiper geen voor rang verleend aaii de personenauto. de verlaging van enkele leeftijds grenzen, waarover reeds eerder over eenstemming bestond, in de schalen worden verwerkt. Bovendien zullen dan de wijzigin gen in de gemcenteklasse-indeling worden aangebracht, indien deze in de C.A.O. voor de handarbeiders worden opgenomen, alsmede veran deringen in de salarisschalen, welke he. gevolg zijn van eventuele alge mene loonmaatregelen, die na 1 jan. 1957 kunnen worden verwacht. Amerlka's meest gevraagde b.h., exclusie! bij Leiden, Maarsmansteeg 23 tel. 20577 Zware straf voor rijden „onder invloed was op 9 maart licht onder invloed van sterke drank gaan auto-rijden. In de Werensteinstraat veroorzaakte hij een aanrijding. Twee maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met drie jaar proef tijd, benevens twee jaar onvoorwaar delijke ontzegging van de bevoegd heid een motorrijtuig te besturen, hoorde verdachte maandagmorgen „Edelachtbare, geef mij vijf jaar in de politie-zitting te Haarlem eisen, ontzegging. Ik wil liever geen ge vangenisstraf, want ik kan niet in mijn bedrijf worden gemist!", smeek te hij tevergeefs. Politierechter mr Petersen betrachtte enige clementie door drie weken onvoorwaardelijk, plus een gelijk aantal voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd en één jaar intrekking van het rijbewijs op te leggen. Om het af te leren Een jongeman uit Abbenes is tot één week gevangenisstraf veroor deeld wegen vernieling van een lan taarnpaal te Lisse. Onlangs was hij met een clubje naar de bollenstreek gegaan om eens echt plezier te ma- kén. VooralLisse en Sassenhéim hebben het twijfelachtige genoegen van hun bezoek gehad. Hun balda digheid kende geen grenzen! Het werd een ware straatschenderij. „Met krachtige maatregelen moet de justi tie aan deze plaag een eind maken!", oordeelde de officier van jusitie mr Van der Valk Bouwman. Spr. vond verdachte's handelineen zo ernstig, dat hij geen geldboete meer wilde vorderen, maar een week gevange nisstraf vroeg. Volkomen kon rech ter mr Bletz zich daarmede vereni- leden. Een zware regenbui met hagel spoelde het schip de volgende och tend weer enigszins schoon. Ook in de stad was schade aangericht. Voor het overige is het bezoek prettig verlopen, vooral door het hartelijke contact met de plaatselijke Nederlandse kolonie, die zeer veel deed voor de ontspanning van de opvarenden. Er was gelegenheid tot „sight seeing", er was een strandpartij ge organiseerd en velen boden de leden van de bemanning hartelijke ont vangsten thuis. Gedurende enige uren was het schip opengesteld voor bezichtiging, waarvan behalve door de plaatselijke bevolking vooral gebruik werd ge maakt door Nederlandse moeders met kinderen. Hartelijke ontvangst Hr. Ms. Torpedobootjager „Piet Hein" heeft van 4 tot 7 april een be zoek gebracht aan Karachi, waar de zich thans snel uitbreidende Paki staanse marine het schip een gastvrije ontvangst bereidde. In de nacht voor de dag van ver trek werd het schip verrast door een plotseling opkomende zeer zware storm, waardoor de gehele bemanning een uur lang in de weer was om de schade zoveel mogelijk tegen te gaan en de zonnetenten en dergelijke te redden. Enkele zonnetenten sneuvelden en veel woestijnzand woei aan boord, doch overigens werd geen schade ge- Aetherklanken WOENSDAG. Televisie-programma's. VARA: 17.0017.30 Voor de kin deren. NTS: 20.30-22.15 Eurovisie: Rep. van de voetbalwedstrijd Zwitserland Brazilië te Zürich. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 Mans", hoorsp. 12.10 Pianoduo. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Ne grospirituals. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus. muz. 13.40 Graan. 15.00 Metropole-ork. 15.35 Cello en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Or gelspel. 18.15 Gram. 18.25 Koper-ens. 18.45 „Spectrum v. h. Cihr. Organi satie- en Verenigingsleven", caus. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Oude muz. 19.30 BuitenL overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Marinierska pel, mannenkoor en soliste. (21.00— 21.30 Rep.). 22.15 Fide-Schaoktour- nooi. 22.20 Gram. 22.30 Vocaal ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM H, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vtouw. 9.10 Gram. 9.35 Idem. VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progx*. 12.00 Muz. v. Hawaii. 12.30 Meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instr. kwint. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.18 Accordeonork. en so-1 list 13.45 Medische kron. 13.55 Film- muz. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.00 Klarinet- ens. 17.15 Promenade-ork. 17.50 Re- geringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Een bezoek aan de Nederlandse Antillen. Jeugduitz. o.l.v. Yvette Ecurie. 18.00 Chauffeur aan handen en voeten gebonden Een vijftal jongemannen in de leef tijd van 18 tot 24 jaar, die zoals later is gebleken, ontsnapt waren uit een inrichting te Wapenveld, hebben gisteravond een aanslag gepleegd op de Zwolse taxichauffeur G. Land. De mannen riepen bij het staion de chauffeur aan en deelden mede, dat zij naar Nunspeet gebracht wilden worden. Toen zij in Oldebroek ge komen waren, verzocht één van hen de chauffeur even te stoppen. Toen de chauffeur aan dit verzoek voldaan had, werd hij in de wurggreep geno men en vervolgens zolang met een hard Voorwerp op het hoofd geslagen, dat hij zijn verzet opgaf. De chauffeur werd hierna de han den op de rug gebonden, waarna men hem met het gezicht in de kus sens duwde, terwijl een mes op zijn keel werd gezet. Een der jonge mannen nam het stuur over en reed de wagen via Apeldoorn naar het „Veluwse Eiland" in de nabijheid van de Woeste Hoeve can de weg ApeldoornArnhem. Daar werd L. uit de wagen gesleept en nadat men zijn benen had vastge bonden met een leren riem en een zakdoek in zijn mond had gestopt, onder enige dennenbosjes achtergela ten. De mannen zijn hierna wegge reden in de richting Arnhem. L. die ervoor gezorgd had, enige speling te hebben, toen men zijn handen vast bond, slaagde er in zich te bevrijden en begaf zich naar 't Veluwse Eiland, v/aar hij de politie telefonisch op de hoogte stelde. Hij moest in het Julianaziekenhuis te Apeldoorn wor- Nieuws en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Act. 18.40 Hammondtrio. 19.10 Toespraak. 19.23 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door. 20.1' Gevar. progr. v. d. mil. 20.55 Elektra, treurspel. 22.15 Lichte muz. 22.45 Bestrijding van insekten, caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Soc. nieuws in Esperanto. 23.00 Hammondorgelspel. 23.40—24.00 Gram. den verbonden. Op de plaats, waar men de chauffeur had neergelegd, vond de politie een zakdoek, alsmede de leren riem, waarmee men zijn benen had vastgebonden. Inmiddels was bij de politie het bericht binnengekomen, dat uit de inrichting „De Dreef" te Wapenveld vijf jongemannen waren ontsnapt. Eén van hen uleek een berucht „joyrider" te zijn. Het wasnuimmer op de zakdoek, die de politie op de plaats, waar men de chauffeur had neergelegd, vond, stemde overeen met het wasnummer van het wasgoed uit de inrichting in Wapenveld. In de loop van de nacht kon één van de daders worden aangehouden. Het was de 18-jarige A. B. uit Amster dam. Deze had zich in Arnhem laten afzetten, omdat hij deze zaak blijk baar toch te ernstig vond. Hij was per trein naar Amsterdam gereisd en biechtte daar de gehele geschiedenis aan zijn moeder op, die onmiddellijk de politie waarschuwde. De andere vier daders van de overval zij nog voortvluchtig. Men vermoedt, dat zij naar Duitsl^id zijn uitgeweken. gen. In deze tijd van hoge lonen en overvloedig zakgeld maken enige tientjes boete niet de minste indruk!, meende hij. Onverkwikkelijk menu met drie gangen Inwoningskwestie, onenig echtpaar en handelsonbekwaamheid van de gehuwde vrouw. Deze drie punten kreeg de politierechter te Haarlem maandagmorgen op één schotel op gedist, terwijl de zaak van een 76- jarige caféhouder uit Hillegom dien de, wien het onderscheppen van door zijn evenoude vrouw geschreven brieven aan een inwonenden gehuw den 39-jarigen kellner ten laste was gelegd. De verstandhouding tussen den caféhouder en zijn vrouw was bepaald slecht. Verdachte's advocaat had het zelfs noodzakelijk gevonden een dossier over zijn cliënt's echtge note op te maken. Bij dergelijke moeilijkheden zoeken velen troost bij anderen en zo had de bejaarde vrouw uitkomst willen zoeken in het richten van brieven aan de in wonende kellner. Verdachte had de indruk, dat de kellner het voor de vrouw opnam, hetgeen is tegenge sproken. De kellner wiLde niets met de on enigheden van het echtpaar uit te staan hebben. „Met gesloten ogen ga ik de deur binnen en ik laat alles over mee heengaan" beweerde hij woordelijk onder eede voor de balie. Hoe het ook zij, de caféhouder had enige malen de brieven van zijn vrouw onderschept Zelfs had hij een keer een dergelijke brief openge maakt en aan zijn advocaat overhan digd met oog op het dossier. Het bevreemdde de politierechter mr Petersen ten sterkste, dat de raads man deze brief had aanvaard! Zeker heid van het achteroverdrukken der brieven was na een proef gekregen. Nadat de politie in deze zaak was ge mengd, zijn de poppen helemaal aan het dansen gegaan. Op een klein zielige manier heeft verdachte ge poogd het leven van de kellner en diens vrouw te verzuren. Doch de laatsten hebben met een stoïoijnse kalmte gereageerd. Alles lieten zij kalm over zich heen gaan, hetgeen woorden van lof van de zijde der justitie oogstte. Getuige had voor zijn beschaafde houding wel een verkla ring. Hij kon ieder ogenblik verhui zen. Dan behoorden de perikelen tot het verleden! Waarom zou hij zich dan nog druk maken? Met een heel merkwaardig juri disch verweer kwam de caféhouder. Hij beriep zich namelijk op de han delsonbekwaamheid van de gehuw de vrouw. „De brieven van mijn vrouw zijn ook van mij!" bracht hij woordelijk in het midden. Formeel kon hij gelijk hebben, maar mate rieel niet, want op het moment van het verzenden is afstand van de brief gedaan en daarna behoort zij aan de geadresseerde op grond van het feit, dat wanneer men een brief verstuurd men feitelijk de brief geeft! De officier van justitie mr Van der Valk Bouwman eiste terzake diefstal vijf en zeventig gulden subs dertig dagen, plus twee weken voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. Vonnis conform. ANIJSWATER VOOR ERNSTIGE ZIEKTEN De 44-jarige drogist J. M. te Leeuw arden is maandag door de kanton rechter te Groningen veroordeeld tot een geldboete van 250 subs. 50 da gen hechtenis wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. De ambtenaar van het O. M. had 3000 boete of drie maanden gevangenis straf geëist Deze Leeuwarder drogist is een zoon van het „Ringumameester boer tje", dat jaren geleden als kruiden dokter in het noorden des lands grote bekendheid kreeg en zelfs speciale autobussen voor zijn cliënten liet rij den. Aangemoedigd waarschijnlijk door dit succes, heeft de zoon de voetsporen van zijn vader gedrukt. Onlangs breidde hij zijn werkgebied ook naar Groningen uit, waar hij zitting hield in een café aan de Here- weg. I Hij verkocht zijn cliënten een drankje voor vier gulden per flesje. Een wetenschappelijke analyse van een van de drankjes heeft bewezen, dat de vloeistof slechts een waterig aftreksel was van drop en anijs. De drogist ontkende dit niet. Vijf getuigen werden gehoord, o.w. vier patiënten, die aldus hun ver klaring voor hun astma, gal of zwakke spieren niettemin baat bij het drop- en anijswater meenden te heb ben gevonden. De ambtenaar van het O. M. achtte drie van de vijf ten laste gelegde gevallen bewezen. De verdediger, mr. B. D. van Raay uit Leeuwarden, vroeg primair ont slag van rechtsvervolging en secun dair veroordeling voor één feit.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6