DUINSTREEK Eindexamens Gymnasium en H.B.S. TYPEN STENO BIOSCOPEN ASSISTENT(E) Ervaren drukker Inslaander ZATERDAG 7 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De mondelinge eindexamens van de afdeling gymnasium van het Chr. Lyceum te Alphen aan den Rijn zul len worden aigenomen op 11, 12, 13, 14 en 16 juni ten overstaan van de navolgende gecommitteerden: prof. dr. P. Minderaa, Leiden; prol dr. G. Kuiper, Amsterdam; dr. P. A. Okken, Assen. prof. dr. A. W. H. van Herk op 11 en 12 juni, Amsterdam; Leiden, Gem. gymnasium, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11 en 12 juni: prof. dr. H. P. Blok, Oegstgeest; prof. dr. I. J. M. van den Berg, De Bilt; prof. dr. W. van Ton geren, Velzen; dr. J. B. Schute op 6, 7, 8, 9, 11 en r2 juni, Amsterdam; Leiden, Christelijk lyceum, afd. gym nasium 1, 2, 4 en 5 junk A. Bartels, Den Haag; dr. S. W. J. Teeuwen, Nij megen; prof. dr. J. Popken, Amster dam; prof. dr. M. Minnaert op 4 en 5 juni. Leiden r.k. lyceum „St. Bona- ventura", afdeling gymnasium, 12, 13, 14 en 15 juni: A. Bartels, 's Graven hage, dr. S. W. J. Teeuwen, Nijme gen; prof. dr. J. Popken, Amsterdam; prof. dx. E. J. Slijper, op 14 en 15 juni, Amsterdam; Leiden r.k. lyceum voor meisjes „St. Angela", afd. gymnasium, 6, 7 en 8 juni: A. Bartels, 's-Graven- hage; dr. S. W. J. Teeuwen, Nijmegen; pr:f dr. J. Popken, Amsterdam; Was senaar, Rijnlandslyceum, afd. gym nasium, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 en 8 juni: prof. dr. F. J. M. de Waele, Nijme gen; prof. dr. H. W. J. Kroes, 's Gra- venhage; dr. A. Gabel, Schiedam. dr. H. C. D. de Wit, Bussum. Tot gecommitteerden by eindexamens aan gymnasia elders in den lande werden benoemd: prof. dr. Th. J. G. Locher, prof. dr. C. de Boer, prof. dr. A. F. P. Hulsené, prof dr. W. den Boer, prof dr. S. Dresden, prof. dr. J. Ii. Waszink, prof. dr. H. J. Lam, prof. dr. B. A. van Groningen, prof. dr. M. David, prof dr. A. de Buck, prof. dr. G. G. Kloeke, prof. dr. P. H. v. Laer, mevr. dr. G. L. de HaasLorentz, prof. dr. W. A. Goddijn, prof. dr. H. L. M. van Rooyeri en prof dr. J. Droste, allen alhier; prof. dr. A. C. Bouman en dr. F. W. N. Hugenholtz te Oegstgeest en dr. T. A. Springer te Katwijk aan Zee. Wat de Hogere Burgerscholen be treft, zijn de data en namen als volgt: Alphen aan den Rijn, Cihr. Lyceum, afdeling hbs A, 26 en 27 juni: dr. P. Keegstra, 's Gravenhage; mr. H. B. Wildt Meyboom, Overveen; W. Ant- heunissen, 's Gravenhage; Alphen aan den Rijn, Chr. lyceum, afd. hbs B, 1:8, 19, 20, 21, 22 en 23 juni: dr. T. J. Ghamalaun, Delft; dr. i.r Dingemans, Delft; W. R. van Érakell Buys, Naar- den; Leiden Gem. hogereburgerscho len, afd. A. 18, 19, 20 en 2-1 juni: L. Krol, 's Gravenhage. mr. C. Vriessen- dorp, 's Gravenhage; dr. W. J. Noord- hoek, 's Gravenhage; Leiden, gem. hogereburgerschool, afd. B. 28, 29 en 30 juni en 2, 3, 4 en 5 juli: ir. W. J. Vollewens, Rijswijk (Z.H.); mevr. E. JanssenVan Deinse, 's Gravenhage; mevr. J. S. Oudemans—Hoeksma, Delft; Leiden, gem. hogereburger school voor meisjes, aid. B. 6, 7 en 9 juli: ir. W. J. Vollewens, Rijswijk (Z.H.); mevr. E. JanssenVan Dein- se, 's Gravenhage; mevr. J. S. Oude mansHoeksma, Delft; Leiden Chr. lyseum, afd. hbs A, 21, 22, 23 en 25 juni: dr. P. Keegstra, 's Gravenhage. mr. H. B. Wildt Meyboom, Overveen; W. Antheunissen, 's Gravenhage; Leiden, Chr. lyceum, afd. hbs B, 2, 3, 4, 5 en 6 juli: W. J. Al, Rijswijk (Z. H.); P. P. W. v. Leeuwen, 's Gra venhage; mej. H. M.- L. Farensbach, Leiden; Leiden, r.k. lyceum „St. Bpna- ventura", afd. hbs A, 10, 11, 12 en 13 juli: A. Bartels, 's Gravenhage; dr. F. C. Cremer, Amsterdam; dr. H. L. A. van Wijk, Leiden; Leiden, r.k. ly ceum „St. Bonaventura", afd. hbs B, 26, 27, 28, 29 en 30 juni: prof. dr. S. C. van Veen, Delft. mej. ir. C. H. Pontier, 's Gravenhage; C. van Hee- rikhuizen, Heemstede; Wassenaar, geest. LeidenR.K. lyceum „St. Ag nes", afd. msvm, 23, 25, 26, 27 en 28 juni: mevr. I. C. H. ErnéFleischer, Delft; mevr. M. A. de Jong—De Mon- chy, Rotterdam; mej. dr. Th. Voigt, Voorburg. Voorschoten, R.K. Middel bare School voor Meisjes, msvm op 28, 29 en 30 juni en op 2, 3 en 4 juli: mevr. W. L. BlickmanKothe, Den Haag; dr. J. C. Fetter, Den Haag en mevr. Ch. D. M. HeksterZwiebel, Oegstgeest. WassenaarRijnlands ly ceum, afd. msvm, 18, 19, 20, 21 en 22 iuni: mevr. I. C. H. ErnéFleischer, Delft, mevr. M. A. de JongDe Monchy, Rotterdam, mej. dr. Th. Voigt, Voorburg. Als deskundige elders werd nog bnoemd dr. L. van Raalte te Leiden. Receptie afscheid mgr Jansen Het stedelijk comité vraagt nog eens bijzondere aandacht voor de af scheidsreceptie bij het vertrek van mgr. Jansen zondagmiddag om kwart over vier in de Stadsgehoorzaal. Deze receptie is bedoeld voor de burgerij van Leiden. Men kan de Stadsgehoorzaal betre den door de ingang bij de Waalse jurji en 2 en 3 juli: A. Bartels, Den Haag; dr. F. C. Cremer, Amsterdam; dr. H. L. A. van Wijk, Leiden; Was senaar, Rijnlands lyceum, afd. labs B, 5, 6, 7, 9, 10 en 11 juli: dr. F. J. Cha- malaun, Delft; dr. ir. P. Dingemans, Delft; W. R. van Brakell Buys, Naar- den. Tot deskundigen elders werden be noemd onze stadgenoten dr A. Diako- moff, dr. ir. W. C. Smit, dr. L. D. Brongersma, mevr. dr. M. Brongers- maSanders, J. J. Mak, mej. J. S. M. L. 's Gravenzande, dr. G. W. M. Kal lenberg, mevr. I. M. van GentBaart mej. H. M. L. Farensbach, dr. H. L. A. van Wijk, dr. W. Tuyn, prof. dr. K. A. H. Hidding en ir. J. B. Grand- jean; voorts dr. P. van Duijn, mevr. M. M. A. Verschuur-Smits, ir. P. Le- dag, dr. M. Boeseman, allen te Oegst geest; mevr. A. BoekeVan Rijnbach te Noordwijk; A. L. A. van Unen, mevr. J. M. SchefferOverveldt, J. H. Bannier, A. Goudswaard, mevr. J. A. de GrootBrantjes allen te Was senaar; G. Klok te Alphen aan den Rijn en dr. P S. Pels te Voorschoten. Leiden, Gem. hogere burgerschool voor meisjes en middelbare school voor meisjes, afd. m.s.v.m., 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26 en 27 juni: mevr. W. j kerk. De registers kunnen zowel L. BlickmanKothe, 's Gravenhage; vóór als na het afscheid in de vesti- dr. J. C. Fetter, 's Gravenhage; mevr. bule van de Stadsgehoorzaal getekend Ch. D. M. HeksterZwiebel, Oegst-worden. KATWIJK AAN BEN RIJN MILITAIR GEWOND. Donderdagavond te ruim kwart voor elf kwam een militair van het marinevliegkamp Valkenburg, die op de treeplank van een uit de richting Katwijk aan Zee komende tram stond, in de Rijnstraat ongeveer ter hoogte van de Nieuwstraat, op onzachte wijze in aanraking met een paal van de elektrische bovenleiding. Hij werd hierdoor van de treeplank afgesleurd en bleef met een bloedende hoofd wonde op straat liggen. Dokter J. Bergman, die eerste hulp verleende, constateerde bovendien een hersen schudding en een breuk aan het lin ker sleutelbeen. Een inmiddels ont boden militiare ambulance-auto ver voerde het slachtoffer naar de zie kenboeg van het marinevliegkam Valkenburg. KRV. Herplaatsing wegens mis stelling. De asp. wedstrijd Doe os d KRV e is uitgesteld, wegens de deel name van 4 KRV-asp. in de demi finale van het sdhoolvoetbaltoernooi. Ook de geplande wedstrijd Fore- liolte-comib.KRV-comb. op zondag a.s. kan niet 'doorgaan. Zondag worden dus alleen gespeeld: Udo 1-KRV 1 terrein Leidise Buurt; KRV 2Udo 2 terrein Sandtlaan. Eeide wedstrijden aanvang 12 uur. De zondagsdienst wordt te Kat wijkRijnsburg en Valkenburg voor de partiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hueting en E. van der Laan te Rijnsburg waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenb.weg l'b. Telefoon 2921. De -heer J. de Ridder jr. slaagde voor het vakdiploma mr. straatmaker. KATWIJK De medische dienst te Katwijk aan Zee wordt waargenomen door dokter Visser, Zeeweg 77. LEIDSCHENDAM VERLEDEN EN TOEKOMST VAN LEID SCHEND AM. In een z.g. „dorpsavond" heeft bur gemeester H. Banning enige interes- Rijnlands lyceum, afd. hbs A, 29 en 39 santé bijzonderheden over het vel leden en de -toekomst van de ge meente verteld. Leidschendam bezit nog één duin n.l., op de plaats waar zich thans het katholieke kerkhof bevindt aan de Veursestraatweg. Onder Napoleon werden Veur en Stompwijk één gemeente, doch na de bevrijding werd die maatregel weer 'teniet gedaan. Tot 1 januari 1938 bleef de scheiding gehandhaafd. Op die datum zijn Veur en Stompwijk officieel tot één gemeente verenigd onder de naam Leidschendam. Uit voerig besprak de burgemeester de tuinbouw om dan over te gaan op de dorpskern rond de sluizen. Een grote sanering zal hier plaats hebben met belangrijke woningbouw, vooral op de voormalige tuin van de heer J. Hendriks. In Veur is destijds 14 ha grond aangekocht waarvan 40.000 m2 is verkocht aan de P.T.T. voor de bouw van het inmiddels in gebruik genomen Dr Neher-laboratorium. Door de bevolkingsaanwas werd de vraag naar bouwgrond steeds drin gender. Op de 200 ha grond, gelegen tussen de Veure Achterweg en de spoorlijn Den HaagLeiden zullen volgens de planologische plannen eerlang 25.000 inwoners gehuisvest moeten worden. Voor de benodigde huizenbouw zal naar schatting 90 millioen gulden benodigd zijn. Met voldoening maakte spr. er van gewag dat Voorburg als een buf ferstaat tussen Den Haag en Leid schendam kan beschouwd worden waardoor Leidschendam de gelegen heid heeft alle uitbreidingsplannen op doelmatige wijze ten uitvoer te brengen. Tevens herinnerde spr. aan liet mooie park Rozennist waar nog twee tennisbanen aangelegd zullen worden. De aanleg van een rioolzui veringsinstallatie zal spoedig een aanvang nemen en de inwoners zul len wegens de daaraan verbonden hoge kosten hiervan de gevolgen op hun belastinaanslag waar nemen. Wat de industrie betreft merkte spr. op, dat Leidschendam reeds sinds jaren de industrie heeft aangetrok ken. Slechts voor 10 zijn de Leid- schendamse bedrijven hierbij betrok ken. Voor de naaste toekomst zal Leid- schendam met een bevolking van i 40.000 tot 45.000 rekening moeten houden. Feestelijke ontvangst neomist. Hedenavond zal pater Martinus van der Kraan O.E.S.A. plechtig aan de grens van de gemeente, aan de Boschlaan, ontvangen worden. Alle katholieke verenigingen met vaan dels en banieren zullen daar te 19.30 uur verzameld zyn om luister bij te zetten aan de feestelijke ontvangst, welke de neomist ten deel zal vallen. Burgemeester Banning zal dan te vens namens het gemeentebestuur het welkomstwoord tot de jonge priester richten. Daarna zal de stoet, voorafgegaan door de harmonie St. Cecilia een rondgang door het dorp maken en optrekken naar de paro chiekerk waar de neomist te half acht een plechtig lof zal celebreren Onder het Lof zal pastoor van der Kolk een welkomstwoord spreken. Zondag te 9 uur zal pater Van der Kraan zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk opdragen. De feestrede zal gehouden worden door pater van Bohemen, eveneens een zoon uit de parochie. De receptie heeft plaats des mid- dags in het patronaatsgebouw aan de Damlaan. LISSE Jaarvergadering Motorklub „Bloem bollenstreek". Vrijdagavond werd in café-rest. „De Nachtegaal" de jaar vergadering gehouden door de motor-, auto- en bromfietsklub „Bloembol lenstreek". De heer E. W. Pollé ver welkomde de leden met hun dames. De gebruikelijke jaarverslagen werden uitgebracht Het financiële probleem was spoedig aan de kant, daordat de ontvangsten 57.88 hoger waren dan de uitgaven en het saldo daardoor steeg tot 249.51. De secr. mej. Kroogsubriutz, gaf in haar verslag een overzicht in vo gelvlucht van alles wat in het afgelo pen jaar gepasseerd is. En dat is voor zeker niet weinig! Een groot aantal rit ten werd gemaakt met diverse gezel lige avonden. De bestuursverkiezing gaf geen wijziging daar de aftredende heren E. W. Rollé, A. Roksen, C. Tur kenburg zonder tegenkandidaten bij acclamatie herbenoemd werden. De voorzitter deed verschillende mededelingen over de te houden rit ten en de Keukenhof-rallye. Op ver zoek van het bestuur verklaarde de heer L. Visscher zich bereid om in de sportcommissie zitting te nemen. Na rondvraag volgde sluiting, waar na de avond gezellig werd doorge bracht met kienspel. Dr. Haase Jr., Heereweg 339, tel. 3685 neemt de medische dienst waar. Met de wens, dat het komend jaar wederom succesvol zal zijn, opende de voorzitter deze 61ste algemene vergadering. Op de notulen waren geen aanmer kingen, terwijl de financiële commis sie ook geen reden tot klachten had. De kassier gaf een uitvoerige toe lichting op de rekening en balans 1955. Medegedeeld werd nog dat de kosten van verbouwing en installatie 31.086,34 hadden bedragen. De rentetarieven werden vastge steld als volgt: spaargelden tot 10.000,2 y Spaargelden bo ven 10.000.— 1 Lopende reke ning credit 1,' Lopende rekening debet 4 y door hypotheek 4 Voorschotten met garantie v. h. Borgstellingsfonds V. d. Landbouw 4y Voorschotten met andere zekerheid 4y Provi sie van lopende rekening 1/8 De bestuursleden L. H. Prins en G. van Leeuwen, werden evenals het lid van de Raad van Toezicht, dr. H. A. G. Bots, bij enkele candidaatstelling herkozen. De heren J. P. Vester, G. L. Hart veld en K. F. v. d. Bent zullen voor dit jaar wederom de financiële com missie vormen. Hier volgen nog enkele gegevens: aantal soaarders in 1954: 1307, in 1955: 1144; aantal rekeninghouders in 1954: 224, in 1955: 234; aantal voor schotnemers in 1954: 46. in 1955: 59; aantal leden in 1954: 193, in 1955: 208; aantal dagboekoosten in 1954: 26.010, in 1955: 28.125; omfcet dag boekoosten in 1954: 19.540.000, in 1955; 24.080.000,ba'ans dag- boekposten in 1954: 2.170.000,in 1955 2.420.000, SASSENHEIM Medische dienst wordt waarge nomen door dr. A. Huber, Sassenheim, telefoon 7953. Dr. C. Ho-viervorst Sassenheim, telefoon 7159. 10 vinger syst. blind rhythm. 4 talen (130 letter grepen p. minuut) 23 MAANDEN KLAAR Kon. Erk. PITMANSCHOOL plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie) QEQ. IN DE LEIDSE I Luxc\r „Het huis van bamboe" is een detectivefilm van het goede I genre met als achtergrond het bonte I Tokio. Een gangsterbende uit Ameri- j ka heeft haar arbeidsterrein naar de Japanse hoofdstad verlegd en be- Casino: „De baas in huis" is een» De pleegvader helpt hem zoeken; heerst de stad met zijn misdaad. Door van die te spaarzame Engelse films, en na veel avontuur maken zij zich moord op een Amerikaanse militaL* die men zonder enig bedenksel tegen van het kleinood meester, waarna WOrdt een sergeant van de MP inge- vorm of inhoud van harte aanbeve-de gewezen smokkelaar zich ten aan- schakeld die zich binnen de bende len kan. Het verhaal plaatst ons in zien van de jongeman een gentleman weet te' dringen en hem tenslotte een klein Engels provincie-stadje toont en als een gentleman sterft. oprolt. waar een bulldog van een vader drie Na de inhoud van deze geschiede- Het verhaal is spannend en de ongetrouwde dochters naar zijn hand nis zal het u wel duidelijk zijn, dat hoogtepunten z«n goed gelegd. Van poogt te zetten. Bij twee schjjnt dit Fritz Lang wat van Uncle Sams wa- I byz=ndere bekoring is de omgeving, I waarin de story zioh afspeelt; het kleurrijke Japan met zijn typische huizenbouw, met zijn krioelende be- f vv^cn. au volking en zijn geheel eigen verma- het Lido-theater onder de titel: „Het ken ontneemt a$n de film het cliché- recht om geboren te worden", wordt karakter en vormt tezamen met een gegeven, brengt op treffende wijze charmante liefdeshistorie een speel- in beeld hoe er voor het kind een recht 'bestaat onr geboren te worden. Het is een aangrijpend verhaal, dat begint met het relaas van een meisje H00RDWIJKERH0UT De medische dienst zal in het komende week-einde worden waar genomen door dokter Van Praag, telefoon 385. VOORHOUT Burgemeester Smolders beëdigd De heer Smolders, de gemeente secretaris van Warmond, die vorige week benoemd werd tot burgemees ter van Voorhout, is hedenmorgen ter Provinciale Griffie in Den Haag door de commissaris van dc koningin, mr. Klaassesz, beëdigd. Na deze plechtigheid, welke om tien uur plaats had, begaf burgemeester Smol ders zich naar Voorhout, waar hij met zijn echtgenote door b. en w.. in het raadhuis werd ontvangen. Coöperatieve Raiffeisen Bank. In zijn korte openingswoord liet de voorzitter, dr. H. A. G. Bots het afge lopen jaar de revue passeren en maakte speciaal enige propaganda voor het sparen. Hij deelde mede, dat de aanstelling van een vaste kracht ter assistentie van de kassier tot volle tevredenheid werkt, terwijl de mechanisatie van de boekhouding aanleiding is tot nog groter accura tesse. Hij bracht hulde aan de uit voerders van de verbouw van het nieuwe bankgebolw, te weten de he ren L. Vester en B. Schulte. De hoogconjunctuur was het afge lopen jaar gunstig voor de bedrijven. vorderd voor de huisvesting van een onderwijzer, peze vordering geldt tot uiterlijk 1 januari 1958. - Met het oog op de moeilijkheden, Voorschotten b^kt die worden ondervonden bij de huis- 4 Voorschotten vesting van ambtenaren en onder wijzers menen b. en w. dat het aan beveling verdient, dat de gemeente het bedoelde pand in eigendom ver krijgt Aan de raad wordt voorgesteld, het huis te kopen voor een bedrag van 15.000. Voor onderhoudswerkzaam heden zal verder ongeveer f 3500. nodig zijn. Subsidie Koningin Wilhelminaver- eniging. De Koningin Wilhelmina- vereniging, die op de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 april weder om een traktatie zal verzorgen aan de kinderen van de kleuterscholen én de lagere scholen, heeft het ge meentebestuur in verband daarmee om een subsidie verzocht. In voorafgaande jaren werd even eens een subsidie toegekend en wel van 0.40 per leerling van de lagere scholen en van f 0.25 voor de kleu ters en bovendien een bedrag van 100.voor het aanschaffen van prijzen voor schoolsportwedstrijden. Het KWV-bestuur heeft thans ge vraagd om subsidie van 0.45 per Jcind (voor de lagere scholen) en van 0.30 per kleuter, benevens 100. voor prijzen. B. en w. schrijven aan de raad, dat deze verhoging van het subsidie bil lijk is, in verband met de prijsstij gingen van de laatste jaren en stel len de raad voor, het verzoek van de KWV in te willigen. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen A. H. Bertels, Lange Kerkdam 33, tel. 2697 en B. A. Geerlings, Storm van 's Gravesandeweg 64, tel. 2137. Van zaterdagavond tot de vol gende week zaterdag wordt de apothekersdienst na sluitingstijd waai'genomen door apotheek De Burcht, Johan de Wittstraat 9, tele foon 3806. WARMOND Medische dienst wordt waarge nomen door dr. A. Huber, Sassenheim, telefoon 7953. Dr. C. Ho~, ,ervorst Sasgenhekn, telefoon 7159. WASSENAAR WOONSCHEPEN MOGEN VOORLOPIG IN PRINCE- HAVEN BLIJVEN. In een nieuw-preadvies over de plannen tot het aanleggen van wegen in het uitbreidingsplan Zijlwatering erkennen b. en w. dat er inderdaad overwegende bezwaren zijn tegen het Havenkanaal als tijdelijke lig plaats van de woonschepen, die thans gelegen zijn in Princehaven. In de voorlaatste raadsvergadering is door vele leden van de raad de aandacht op deze bezwaren gevestigd en het resultaat daarvan is nu, dat b en w met een voor de woonschipbewoners gunstiger preadvies zijn gekomen. Het college zal nu trachten het daarheen te leiden, dat als de sche pen uit de Princehaven weg moeten, zij regelrecht naar een nieuwe defi nitieve ligplaats kunnen worden overgebracht. Gedacht wordt daar bij aan het maken vim een woon schiphaven, eventueel gecombineerd met een jachthaven, aan de zuidoost zijde van de Zijlwatering, ergens ter hoogte van de Maaldrift. Het afdammen van de Princeha ven, dat eerst in de bedoeling lag, zal moeten worden uitgesteld totdat deze nieuwe haven gereed zal zijn. In plaats van een afdamming zal nu een eenvoudig houten brugje worden gelegd over de Princehaven, ten behoeve van fietsers en voetgan gers. Voorgesteld wordt nu, tot aan leg van wegen over te gaan, met uit zondering van de weg, die de Prin cehaven zou afdammen. GEMEENTE KOOPT WONING AAN STORM VAN 'S GRAVENSANDE- WEG. Onlangs werd de woning aan de Storm van s Gravesandeweg 25 te koop aangeboden. Dit pand werd enige tijd geleden door b. en w. ge- Marktberichten LEEUWARDEN, 6 april. Kaas. Gouda volvet 1,941,96, Edammer 40+ 1,741,76, broodkaas 40+ 1,751,77. De stemming was kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 april Groente. Waapeen A 29.00—60.80; idem B 47.0062.00; breekpeen 6.00 11.00; rode kool 7.8013.00; kroten 7.00—9.00, witlof I 58.00—64.00; idem II 30.00—50.00; selderie 6.00—8.00; peterselie 14.0016.00. ROELOFARENDSVEEN, 6 april. Bloemen. Anemonen 3149; Free- sia's 3062; Blauwe Druifjes 1126. Lathyrus 1.00—1.46; Irissen 1.40—1.55; Tulpen: Rose Copland 81—1.40; We- Der 781.75; Crown Imperial 6189; Carara 1.70—1.97; Albino 1.90—2.01; White Sail 71—1.09. W. Pitt 89—1.37; Prunus 811.04; v. d. Eerden 89 1.34; Golden Harvest 99—1.36; Picca dilly 82—1.16; Grand Due 1.33—1.39; Bonanze 1.15—1.31; Cordel Huil 81 —1.07; Bandoeng 89—1.11; E. Eddy 741.04; Scarlet Sensation 1.001.08; Sthleet 1.101.55; Purper Copland 1.24—1.39; Krater 90—1.06; Moeder dag 1.101.26; Demcter 1.301.42; Parkiettulpen 1.30—1.90; Dubbele tul pen 4593; Narcissen: Kink Alfred 33—62; Red Cup 2151. Cheerfulness 2749; Narcissen v. gr. 2236; Am. Anjers 26—42; Prunus 11—12. VINKEVEEN, 6 april. Groente. Prei 5667; spinazie 4563; waspeen 24; witlof A II 61—70; idem B I 61— 67; idem B H 3462 cent per kg.; pe terselie 33raapstelen 34. radijs 2225; selderij 1627 cent per bos; tomaten 22 cent per stuk. aardig te lukken, doch de derde weet ter bij zijn klare wijn- heeft moeten j via een huwelijk met 's'mans knecht te bewijzen, dat tenslotte haar wil wet is. Het gegeven is zeer geestig uitgewerkt en geeft aan de gemoe delijke lobbes Charles Laughton en aan John Mils volop kans hun talent uit te leven. Regisseur David Lean voorzag de film van een prachtig ge troffen inleiding en 'n aantal scènes, die zijn naam als vakman waardig zijn. Een kostelijke film, die door jong en oud gezien kan worden. Rex. Fritz Lang is een filmre gisseur, die meesterlijk de rugge- graat van de bioscoopbezoeker weet te bespelen. Als we u de naam „dr Mabuse" noemen, weet u wat we be doelen. Ook in de film „Het Kasteel in de Schaduw" herkent men de griezelige meesterhand. Fritz Lang is de man, die sterk aan het ,.Papa-maak-me- bang!"-complex in de mens appel leert: hij houdt van scènes op kerk hoven, rond griezelige belichte spookbeelden, met adembenemende verrassingen, die de toeschouwers en bloc gilletjes doen slaken. In deze film van Amerikaanse oorsprong (M. G.M.) met Steward Granger in de hoofdrol, schildert hii in kleur en cinemascope een onheilspellend kas teel, waarin een knaap van een jaar of twaalf verzeild raakt. De jongen wordt opgevoed door een zonderlin ge man, die zich met het smokkelen van brandy bezig houdt. Rond het beeld van een gestorven doen. Toegang boven 14 jaar. film van zeer goed gehalte. Toegang 18 jaar. - Trianon. Na de bevrijding waren uit „goede kringen tot de famliie- we gek op Amerikaanse films, doch vriend-dokter, wien zij verzoekt te weldra hadden wij door, dat er heel1 voorkomen, dat ha<*r hind geboren wat bocht bij was. Vooral wanneer wordt. De jonge dokter wijst dit soluut af, als zijnde een misdaad tegen de heiligste rechten van het kind. Te meer keert de jonge energieke dokter zich tegen het verzoek van het rade loze meisje, omdat hij zelf bijna het s1 ach toffer van een dergelijke mis daad is geworden. En de hele levens geschiedenis van zijn moeder wordt dan in de herinnering geroepen in een aangrijpend verhaal met zeer sterk spel van verschillende artisten en als haar kind eenmaal geboren is, poogt zijn grootvader het te doen verdwij nen, doch een negerin, de voedster van zijn moeder, ontfermt zich over Hollywood psychologie gaat plegen, houden we ons hart vast. Daarom doet het ons genoegen, dat de film „Het begon in Parijs", welke deze week in Trianon draait, van alle Amerikaanse fouten gespeend is. Het verhaal is keurig gecomponeerd, zit goed in elkaar, heeft een rechtlijnige en sluitende psychologie en is dra matisch zonder overdrijving zodat het een eerlijke ontroering te weeg brengt. Het verhaal vei'telt de geschiede nis van een Amerikaan, die met de bevrijding in Parijs kwam, daar prompt verliefd werd en er bleef de jongen en smaakt de voldoening hangen. Hij trouwde, werd zelf rijk r? f *e zlen woK en' ^ie la^eren had een goed leventje schijnbaar, zelfs het leven van zijn grootvader <j(x>h. het feit, dat de uitgevers zijn weet te redden door een bloedtrans fusie met zijn eigen bloed. Er zitten in deze film heel wat toevalligheden, maar alles bijeen is voorvader van de knaap spelen zich het een voortreffelijk gespeelde film, macabre scènes af. Onder meer in I waai+ij de Franseinslag een hartig een grafkelder, waar de jongen in 'n woordje meespreekt. Georia Marin lijkkist het geheim van een verbor- en Jorge Mistral vragen hier bijzon gen diamant ontdekt. 1 der de aandacht door hun sterk spel. literaire producten niet waardeerden, verbitterde hem. Hij dronk meer dan goed voor hem was en veroorzaakte zo indirect de dood van zijn vrouw. Na twee jaar keert hij in Parijs terug en de film doet dan zijn herinnerin gen aan wat voorgoed voorbij is her leven. Een uitstekende film voor per sonen boven de 18 jaar. DE N.V. KON. NED. GROFSMEDERIJ te Leiden vraagt een voor de mechanische administratie (Hollerith). Dipl. boekhouden en mulo gewenst Leeftijd niet beneden 21 jaar. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties aan de afd. Personeelszaken, Postbus 21, Leiden. V.. GEVRAAGD BIJ: N.V. DRUKKERIJ ARGO TE NIEUW VENNEP. Telefoon K 2546-384 voor Heidelb. Cylinderautomaat en (interessant werk). Prettige werkkring. Hoog loon. Reiskosten wor den vergoed. 20 min. bussen vanaf Leiden. Aanmelden: maandag 9 april van 89 uur n.m. in hq,tel „Zomerzorg" te Leiden. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3