Nescafé...<&fis koffie! Nescafe UITBLINKERS In Sassenheim was première van de stierenkeuringen Haarlemse bloemenkeuring Betonwerkers Ruimers Een Heftruc-chauffeur Beschaafd JONG MEISJE d/e qoede en extra voordelige* aanbiecHnefen POPLIN 1.75 THEEDOEKEN VERPLEEGSTERSSCHORTEN VBOOM a. Vlotte Facturist(e) b. Aank. Kantoorbediende net zelfst. MEISJE WOENSDAG 4 APRIL 1956 DE LEirSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Voor het Duin- en Rijnstreekge- bied heeft Sassenheim van oudsher de primeur van de premiekeuringen. Maar deze keuringen komen van lieverlee wel wat minder in de be langstelling te staan, omdat juist in de Duinstreek de meeste veehouders, die aangesloten zijn bij een fok- en contrólevereniging lid zijn geworden van de Vereniging voor kunstmatige Inseminatie. Toch zijn er ook hier nog steeds enkele fokkers, die een stier gebrui ken en die er naar streven aan hoge eisen op foktechnisch gebied te vol doen. Wij juichen dit gaarne toe, want al is het nut van de K.I. wel voldoende bewezen, toch blijft het o.i. van grote betekenis vooral voor de blaarkopfokkerij dat er individuele fokkers blijven met na tuurlijk dekkende stieren. Juist voor de blaarkopfokkerij is bloedsprei- ding zeer gewenst. Hierdoor wordt de fokkerijbasis iets meer verbreed. Het keuringsterrein te Sassenheim was door de gemeentelijke dienst keurig verzorgd en de aanwezigheid van burgemeester jhr. mr. Sandberg van Boelens bewees eens temeer, dat deze burgervader niet alleen een open oog heeft voor het „bloemige" onderdeel van het agrarisch leven, maar dat hij ook terdege aandacht schenkt aan de ontwikkeling van de veeverbetering. Het peil van deze keuring kwam vrijwel overeen met dat van voor gaande jaren, zowel kwalitatief als kwantitatief. Deze keer waren er ook twee vertegenwoordigers van het zwartbonte ras aangegeven, maar één daarvan schitterde nog door af wezigheid. De 1-jarige Cri Cri 2 van de dr. mr. W. v. d. Bergh-stichting bracht het er zeer eervol af en werd met een tweede premie onderscheiden. Een soortige platte stier, die knap verzorgd werd voorgebracht en die in de voorhand en achterhand iets correcter kon zijn afgewerkt. Bij de 1-jarige blaarkoppen wer den vijf geprimeerd. Drie behaalden een tweede en twee een derde pre mie. Aan de kop kwam Reinder, ge fokt door S. J. v. d. Stoel te Leider dorp, thans eigendom van mevr. de wed. Straathof te Rijpwetering. Rein der is geboren uit de bekende „Vebo"-kampioene en is een waardig zoon. Ook zijn vader Court 4070 be hoort met ere te worden genoemd. Hij is momenteel evenwel iets fors, wat vooral in zijn stootwapenen en schouderligging tot uiting komt. Ove rigens een stier met best gevormd kruis en sterke benen. 2B kwam Arie van A. H. Rotteveel, Oude Wetering. Een zeer typisch stiertje, dat nog iets te weinig man nelijkheid toont, maar daarnaast veel kwaliteitên bezit. Deze stier is inge- teeld (2 keer) op Achilles 2 en twee keer op Reinder van Alma, zodat de bloedvoering uitstekend genoemd kan worden. 2C kwam zijn halfbroer Alex van H. F. J. Mooren te Leimui- den. Dit dier werd uitstekend ver zorgd voorgebracht. Alex kon zich soms wel iets vaster tonen, terwijl zijn kruis iets rechter ligging kon hebben. Derde premies behaalden Eduard van L. v. d. Zon te Lisse en Maarten van Mooren voornoemd. Er was een knappe groep, 2-jarige stieren, waarbij weer één in Zuid- Holland gefokte stier zich aan de kop stelde. Dat was Adelbert, zoon van de bekende Apollo-zoon Albert van'tweede premie. De keuringscommissies waren dit keer al héél gauw klaar! De tulpen waren om te beginnen al heel dun W. v. d. Marei te Hillegom, gefokt door L. Eikelenboom te Rijnsater- woude. Het is een soortige fraai ge lijnde stier, die iéts mist in kop en hals. Hij heeft een melkrijke moeder, wat aan zijn bouw wel is te zien. Dit is ook het geval met de „Knaap", zoon Graaf Adolf van P. C. Rotteveel uit Rijpwetering. Deze stier is een volle broer van Wilson van Vita Nova. Graaf Adolf is gelijnd en goed gesloten, kon iets mannelijker zijn in zijn uitdrukking. Derde premies werden toegekend aan Albert van C. Duivenvoorde te Rijpwetering en Aron van Gebr. Hoogeveen te Noordwijk. Tenslotte kwam de bekende 3-jarige Koos van A. H. Rotteveel nog acte de presence geven en met succes. Deze stier is van een vaste soliede bouw en heeft een mooi gevormd kruis. Hij heeft evenwel op zijn debetzijde iets teveel maat staan. Het dier behaalde een gezaaid. E. Kooi, Vrouwenparochie, toonde voor de zoveelste keer! Sulphur Cloud en Diorama en daar mee had men het gehad ook. Narcis sen waren er wat meer. Van De Graaff Bros en S. A. van Konijnen burg Co., Noordwijk, was er de cyclamineus Golden Lacquer. Men heeft een cyclamineus weten te creëren met veel grotere bloemen dan bijv. February Gold, maar het sierlijke van de elegant teruggevou- wen bloembladen is wel wat verlo ren gegaan. Kwam deze variëteit uit het warenhuis, de fa. Zandbergen- Terwegen, Sassenheim, etaleerde, een groepje laagblijvende variëteiten van buiten. We zagen o.m. de grappige cyclamineus Peeping Tom, de minia tuur bicolor Bambi, het kleine trom petje Obvallaris en verder de meer bekende narcissus nanus. Wat een fraai materiaal voor de rotstuin. Ze zijn nog te weinig bekend, maar wanneer het grote publiek deze nar cis j es eenmaal kent, dan zal de vraag naar deze baby-variëteiten ongetwij feld sterk toenemen. Dan waren er nog wat crocussen: de gestreepte lichtblauwe Striped Banner van J. H. Rijkelijkhuizen, Hillegom en L. v. Berkel, Vogelen zang, welke laatste tevens de fraaie Grootvorst exposeerde. Het char mante Anemoontje Blanda Charm' liet de bijgoed-specialist P. Drost, Lisse, in goede kwaliteit zien en lest best: een tweetal Freesia's van Ko nijnenburg Mark, Noordwijk. Men noemde ze „super"-Freesia's en waar lijk niet ten onrechte. Fantastisch mooi was wel Ernst Luz met welge vormde, grote „kammen" en een kleur, zo schitterend mooi en tinte lend, dat het met een alledaagse tik machine niet te beschrijven is. De tint houdt het midden tussen flon kerend purperrood en intens lilarose. Een voorname kleur! Verder toonde de Noordwijkse firma de gele H. C. Andersen met bloemen, die voor een Freesia onwerkelijk groot zijn. Het is natuurlijk de vraag of door het grote het fijne, dat een Freesia nu eenmaal kenmerkt niet verloren gaat. Persoonlijk vonden we deze wat grof, maar de immer op groot en fors verzotte Yanks, zullen deze variëteit vermoedelijk wel weten te waarderen. In ieder geval: twee variëteiten, die sterk de aandacht trokken. Ver meld dient nog even te worden, dat beide soorten geen importen zijn, maar eigen aanwinsten. In het fabrieksbedrijf der N.V. WERNINK'S BETON MAATSCHAPPIJ te Leiden is plaats voor: Aan te melden aan fabriek, H. Morsweg 148 tot 17.00 uur of bij de Heer C. Middelkoop, H. Mors weg 130 van 18.0019.00 uur. gevraagd met. enige talenkennis (M.U.L.O.) en typevaardigdheid. Leeftijd 1718 jaar. Brieven met inlichtingen omtrent schoolopleiding enz. onder no. 9562 bureau van dit blad. 2 Banketbakkerij P. Cor- ba, Lange Mare 96, telef. 20652. Leiden, vraagt een halfwas banketbakker en een nette jongen ter op leiding. 2 Biedt zich aan net r.k. meisje voor de dag of dag en nacht. Br. onder letter W aan agent J. Borst, Rijn dijk, Hazerswoude. 2 Meisje gevr. voor de ochtenduren. Leeftijd 14 k 15 jr. Mevr. Timmerman, Zoeterwoudseweg 21a, (te genover 126). 2 Biedt zich aan: jongen voor op bestel- of luxe wagen, in het bezit van rijbewijs, liefst omgeving Alphen a. d. Riin. Br. no. .1498 bur. van dit blad. 2 R.K. vaste boeren arbeider b.z.a., g. k. m. en m. p. künn. omgaan. Huis en tuin moet aanwezig zijn. H. B. Ammerlaan, Leidseweg 388, Voorscho ten. 1497 2 Gevraagd weetster of flink meisje voor 2 hele en 2 halve dagen p. week. Hofbrouckerlaan 36, Oegst- geest. 2 Biedt zich aan meisje, 18 jaar, voor dag en nacht, met huiselijk verkeer. Br. onder letter H; R. Paauw, Kantoorboekhandel, Roe- lofarendsveen. 2* Zo spoedig mogelijk gevraagd een bakkersbe- diende. Brood- en banket bakkerij P. Zaanen, Deutz- straat 8, Oegstgeest. 2 Gevraagd r.k. meisje of werkster. Aanmelden na 7 uur. M. Geyer-Simo: nis. Botermarkt 27. Plastic waterpistool 49 ct., groot model, geheel doorzichtig plastic, diverse kleuren. Spuit geweldig ver. Alleen met adverten tie voor 49 ct. Geldig tot 7 april. I.V.A., Haarlemmer straat 48; Nova, Noord einde 43, Leiden. 2* Linnenkast, bureaus, gasforn., bandrecorders, divans, kofferschrijfmach., secretaire 85,bankstel 125,ledikanten, spira len, pracht gasfornuis, kastjes, fauteuils, vloer kleden. pick-ups. Ink. van antiek, enz. Nieuwe Rijn 60. tel. 22150. Nescafé is IC koffie van de edelste soort de lekkerste, die U ooit hebt geproefd. De speciale luchtdichte blikverpakking bewaart het kostelijke aronla. Bovendien maakt U Nescafé - in 2 tellen - klaar in Uw kopje. Geen malen - geen zetten wat een winst aan smaak, geur en... tijd! DE BESTE BEREIDINGSWIJZE Wanneer U Nescafé in het kopje hebt gedaan: 1eerst kokend water er bij 2. dan pas suiker en melk naar smaak bijvoegen. 100% KOFFIE 100% KOFFIE Een ideale stof welke voor ontelbare huis houdelijke doeleinden geschikt i>. Verkrijgbaar in 10 verschillende kleuren. „Gesanforiseerd". EXTRA LAGE UITBLINKERSPRIJS. 80 cm breed p. mtr Een uitblinker .bij uitstek - want deze snel drogende theedoeken kosten U als uitblinker SLECHTS 1.20 70 x 70 In 4 kleuren. Dit voordeel is echter TIJDELIJK. Zeer stevige uitvoering en goed afgewerkt. Maten 40 tot 48 3.95 50 tot 52 4.25 VLEESWAREN- EN CONSERVENFABRIEKEN „VIANDA" - LEIDEN N.V, vragen voor spoedige indiensttreding: Goede salariëring. Vacantie over 1956 zal onver kort kunnen worden genoten. Schriftelijke sollicitaties aan ons kantoor Reinevest- steeg 7 te Leiden. Mondeling dagelijks van 8.30 17.30 uur. 2 Muziekschool Zwaag geeft de leerlingen direct een instrument mee naar huis en is aan het einde der cursus Uw eigendom, o.a. gitaar, accordeon, banjo, mandoline. enz. Vraagt gratis propectus. Korevaarstr. 5. Tel. 24358. 2 Costuums, regenkle ding, demi's, sportcombi- naties, mantelcostuums, mantels, ƒ.10.maande lijks. Schrijf aan Super Standing. Jac. Cremèr- straat 44b. Arnhem. Kleur en maat verhielden. 2 Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd. Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest, Zuideinde 99a Roelofarèndsveen. Telef 291 K 1713 2 Het huwelijksgeluk van U beiden begint met een foto van „Pijl" uit Leiden. Laat ons ook 'n mooie re portage van uw huwelijk maken. Foto Pijl, Haar lemmerstraat 108, Telef. 2 Jersey damesvesten te gen de spotprijs van ƒ19,50, prima kwaliteit en lever baar in 10 kleuren en alle maten, ook andere textiel- waren. Betaling desge wenst 2,p. w. Br. no. 7868 bureau van dit blad. 2 Wat een merken: AJS, Puch, Triumph, Sparta, James, Salira e.a., Berini, Puch, Sparta, TWN-(Tips), Union e.a., Goggo, Puch, Faka, Diana e.a. motoren, bromfietsen en scooters worden geleverd door Valk, H. Schouw, Voor schoten. 2 Graszoden in elke hoe veelheid aangeboden. S. L. Philippo, Margrietstraat 5, Leiden, tel. 26414-31512. 2 Aangeb. handnaaimach. in staat van nieuw, 80, onder nieuwprijs met vol ledige garantie. Haagweg 172A, Leiden, tel. 25510. 2 Te koop: ,jeen in goede staat zijnde Singer schoen makersstikmachine. Ach terweg 35, Wassenaar. Tel. K 1751-2964. 2 Als communieherinne ring: plastic wijwaterbakje of grot je met lichtgevend beeldje 95 cent. Commu- niedejeuneetje v. jongen of meisje 2,85, zeer apart dessin 4,85. R. Paauw, Noordeinde 3. R'veen. 2 Verloren, gaande van Rijndijk Hazerswoude langs de Zijl naar Roelof- arendsveen 'n heren Pon- tiac-horloge. Adres: Rijn dijk 310, Hazerswoude. GEVRAAGD: voor hele dagen, goed loon, werkster aanwezig. Mevr. COMMANDEUR. Lammenschansweg 5, Telefoon 32320 - Leiden. 2 Een D.K.W.-I.F.A. mo torrijwiel 125 cc 1952. met achtervering, duo, valbeu- gel. Uiterste prijs 375, Koos Vlasveld. Bbekhorst- laan 8, Voorhout. 2 Wü hebben weer div. 2e hands motoren van 125 tot 350 cc., een en twee cylinders. Desgewenst ge makkelijke betaling bij Valk, H. Schouw. Voor schoten, motorenhandel. 2 Wij financieren uw auto, motorrijwiel, scooter, bromfiets en tevens sta tionaire machines o.a. landbouwmachines. Alle verzekeringen. Ass.kantoor C. W. Betcke, Kanaalweg 11. Leiden, tel. 26785. 2 Dames! Uw oude hoed weer als nieuw. Wü ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147. Leiden. Huur bii ons uw bruidstoilet. 2 Verhuur zonder chauf feur Nieuwste 6-persoons Amerik. Ford. Vol''"wagen enz., v.a. f 5.per da? en 8 cent per k.m. Werkho- vens Luxe Autoverhuur, Van 't Hofstraat 11. Tel. 22300. 2 Wilt U een fototoestel kopen? Kom dan bij ïfijl eens binnen lopen. Spe ciaal adres voor rolfilms. ontwikkelen, afdrukken en vergroten. Let op het juiste adres. Haarlemmer straat 108. 2 Heren kop en schotel 69 ct. Schitterend model, vol blauw decor. Zware kwaliteit porselein, geen scherpe randen. Alleen met advertentie 69 ct. Geldig tot 7 april. I.V.A., Haar lemmerstraat 48; Nova. Noordeinde 43, Leiden. 2 Gevr. antiek, meubels, enz., brandkast, oude kis ten, baden, geisers, zolder opruimingen, radio, tele visie, beelden, kronen, doofpotten, boten, brom fietsen, enz. W. F. Koore man, Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D.. let op tel. 23261. 2 Aangeboden 500 meter beste verwarmingsbuizen en 500 kleine ruiten. J. Elstgeest. Zuideinde 99A. Roelofarendsveen. Telef. 291-K 1713. Inkomensverdeling van de Nederlandse Bevolking 2e druk. Een boekje, (gebaseerd op gegevens van het C. B. S.) waarin voor geheel Neder land, voor elke provincie en voor elk verzorgingsgebied en -centrum de inko mens van de bevolking vermeld staan. Hoe snel ontwikkelt zich de welstand in een bepaald gebied? Hoeveel verdienen de mensen daar? Door bestelling van dit boekje (prijs ƒ2,50) bij het „CEBUCO" Vondelstraat 69, Amsterdam, ontvangt U antwoord op deze vragen. Postgiro no. 1464.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8