De heer H. Veendorp 25 jaar hortulanus Afscheid en huldiging van tngr* Jansen Scheep AVONDRUST Geestelijkheid nam afscheid van mgr. Jansen Het jeugcUdéfilé voor bisschop Jansen 9 April a.s., bedevaart naar St. Liduina van Schiedam HUIBERS Communie-Geschenken DINSDAG 3 APRIL 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Bisschopskruis geschenk van de stad Leiden Het afscheid en de huldiging van mgr. M. A. Jansen in de stad Leiden a.s. zondag is als volgt geregeld. Te 2 uur heeft in de Stadsgehoorzaal een receptie plaats voor genodigden. Tot de genodigden behoren de familie van mgr. Jansen, het stedelijk ere- comité, het diocesaan werk-comité, het stedelijk werk-comité, de geestelijk heid, de religieusen-congregaties en de maatschappelijke en culturele ver enigingen, vertegenwoordigd in hun overkoepelende organen. Het geschenk van de stad Leiden, bestaande uit het gouden bisschops kruis met ketting, zal worden aangeboden door de voorzitter van het stedelijk comité, de heer Steph. Menken. Door het Alma Materkoor zullen enige gezangen worden uitgevoerd. De bisschop zal een toespraak houden. Na afloop van deze plechtigheid begint te ongeveer 4.15 uur de openbare receptie, waartoe iedereen wordt uitgenodigd. Het is niet de bedoeling, dat op deze openbare receptie nog toespraken worden gehouden. De receptie eindigt te 5.45 uur. RADIO-REPORTAGE VAN I AFSCHEID MGR. JANSEN. Van het afscheid van mgr. Jansen zal in de Echo-rubriek van de K.R.O. op zondag 8 april een reportage wor den opgenomen. In de Echo-rubriek van zaterdag 14 april a.s. zal aan dacht worden besteed aan de ont vangst die de gemeente Rotterdam de nieuwe bisschop op vrijdag 13 april a.s, zal bereiden. Gisteren werd medegedeeld, dat u de toegangsbewijzen voor de huldi- gings- en afscheidsavond reeds ont vangen hebt. Men is echter bezig de kaarten te verspreiden. Wanneer u vrijdagavond nog geen kaarten hebt ontvangen, gelieve u zich te wenden aan de op gegeven adressen: F. C. de Hosson, Gangetje 6; N. L. M. Jansen, Plant soen 23; J. Vlasveld, Doezastraat 20. Het Ere-comité In het ere-comité van de stad Lei den voor huldiging en afscheid van mgr. M. A. Jansen hebben zitting ge nomen: Jhr. mr. F. H. van Kinschot, burge meester van Leiden; Zijne Excellentie prof. mr. J. C. van Oven, minister van justitie; Mevr. M. C. van Oven-Van Doorn; Zijne Hoogwaardige Excellentie mgr. J. Buis, apostolisch vicaris van Jesselton; Prof. dr. W. Asselbergs; Mgr. Th. M. P. Bekkers, protonota- rius apostolicus; R. van den Berg, collegii h.t. praeses; Th. M. Beukers, em.-pastoor; Prof. dr. A. G. Brom; Prof. dr. E. A. D. E. Carp; Prof. dr. A. M. J. Chorus; POTLOOD en GEEST No. 511. Horizontaal: 1. gem. in N. Brab., 4. levenslucht, 7. bloeiwijze, 8. zichtbare ader van een blad, 9. lelie achtig gewas, 14. belediging, Europeaan, 15. vruchtbaar bergland ten Z. v. d. Kaukasus, 19. tweetal, 20. verdikking der opperhuid, 21. lijk- vaas, 22. vlug, 23. stad in Noorwegen. Verticaal: 1. huisdier, 2. munt in Turkije, 3. edelsteen, 5. alleenzang, 6. dwang, 9. Spaans muilezel verhuur der- of drijver, 10. gewicht, 1(2. munt in Polen, 13. vogel, 15. heilige stier der oude Egyptenaren, 16. kaasworm. 17. eenmaal, 18. jongensnaam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510. Horizontaal. 1 diva, 4. dl., 6. Eire, 7. loop, 9. ct., liO. reu, 12. no., 13. hoedanig, 16. re, 17. te, 19. salpeter, 22. Ot, 23. eer, 24. de, 25. peen, 27. even, 29. km., 30. knal. Verticaal: 1. dito, 2. Ir., 3. verdelen, 4. do, 5. long, 6. Edit, 7. Lunteren, 8. Po, 11. e.a., 14. era, 15. iet, 18. er, eren, 19. stek, 20. p.e., 21. edel, 22. op, 26. Em, 28. v.a. en de chocolade kippen zijn uit de winkelvensters verdwenen. Pasen is voorbij en het leven gaat voort. De apostelen dachten er ook zo over. Zij wisten niet goed, wat ze na Pasen doen moesten; zij gin- gen maar weer vissen! Zij vingen die nacht niets, 's Morgens vroeg troffen zij de verrezen Jezus op het strand aan, bezig een vuur tje te stoken om het ontbijt klaar te maken (evangelie van heden). Bij deze pic-nic benoemde Jezus de visser Simon Petrus (de .Steen rots") tot eerste paus. Hij nam hem mee in het gebergte en wat daar besproken is. daar weten we niets van. Sindsdien werd Petrus van vissen-visser „mensen-visser". Mr. H. F. A. Donders; Lt.-kol. H. W. Gerth van Wijk; J. Habraken, S.M.M., Overste; Prof. dr. K. Jahn; P. Juffermans, wnd. deken v. Leiden; Ir. H. E. Kruyt; Prof. dr. P. H. van Laer; Prof. mr. W. L. G. Lemaire; Mr. F. Ligtenberg, kantonrechter; Post, notaris; Prof. dr. H. L. M. v. Rooyen O.S.C.; Mgr. prof. dr. F. R. L. Sassen; Dr. W. Schmitz, O.F.M.; Een groot aantal geestelijken nit het dekenaat Leiden heeft hedenmorgen in het Snouck Hurgronjehuis aan het Rapenburg te Leiden afscheid geno men van mgr. Jansen. Namens de clergé voerde mgr. Th. M. P. Bekkers het woord. Hij noem de het afscheid slechts betrekkelijk: tegenover het afscheid als deken staat immers de begroeting als bis schop. Hij wees op de goede verstand houding, die er tussen de deken en clergé had bestaan. De verhouding van de clergé met de bisschop is uiteraard nog inniger. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat dit deke naat de voorbereiding was geweest tot het bisschopsambt van mgr. Jan sen: hij heeft zich ten volle op deze hoge waai'digheid kunnen voorberei den. Het geschenk van de geestelijkheid uit het dekenaat aan mgr. Jansen be staat uit de Cappa Magna met mo zetta. (Ruime mantel met sleep; te ken van waardigheid van kardinalen en bisschoppen). Mgr. IVJ. A. Jansen dankte vervol gens de geestelijkheid voor de mede werking, die hij in de afgelopen drie jaar had ondervonden. Goede samen- R. F. M. Smitz, O.F.M., em.-pastoor; I werking met de clergé is van groot Dr. Y. Snabel, O.S.C., prior; belang, aldus mgr. Jansen. Met is in H. J. Tijnagel, O.F.M., Gardiaan; het belang van het bisdom, dat deze Prof. G. H. L. Zeegers. ook in de toekomst voortduurt. Thans kunnen nadere bijzonderhe den gemeld worden over het défilé dat a-s. zaterdag de gehele katho lieke jeugd van Lei eten ter huldi ging en afscheid van hun Deken, thans Bisschop, hoopt te houden. De route van het défilé is de vol gende: Opstellen: Burggravenlaan hoek Fruinlaan. Aan de kop van de stoet loopt de R.K. Harmonievereniging. Men loopt de Fruinlaan af, slaat linksaf de Zoeterwoudse Singel op, waar vóór de hoofdingang van het Sint Liduina- huis, Zoeterwoudse Singel 34, Mon seigneur Jansen omstreeks half vier 's miórtags het défilé zal a>nemen. Nadat de R.K. Harmonie zich los gemaakt heeft van de stoet, om zich in de onmiddellijke nabijheid van Monseigneur op te stellen, zet de stoet zijn tocht voort over de Zoeter woudse Singel, gaat bij de Jan van Houtbrug links af de Lammenschans- weg op, vervolgens de Koninginne- laan in, om aan het einde van die laan (omgeving Herenstraat) zich te ontbinden. De samenstelling der stoet en op stelling der groepen. De defilerende jeugd Van Leiden zal uit drie groepen bestaan, lo. De schooljeugd der lagere scholen. 2o. De verkenners en gidsen. 3o. De sportverenigingen en an dere jeugcübe weging jeugdzorg-groepen. De eerste groep bestaat uit de schoolkinderen vanaf het vierde leerjaar. Het is echter de uitdrukke lijke wens van het comité, dat de scholen die gelegen zijn hetzij in de St. Lodewijksparochie, hetzij in de buurt van de St. Petruskerk, ook de kinderen van de lagere klassen laten meelopen. Deze groep stelt zich op de Burg gravenlaan op tussen Fruinlaan de Laat de Kanterstraat. Om opstoppingen te voorkomen, is het gewenst dat de leerlingen zoveel mogelijk via de Hoge Rijndijk hun aangewezen plaatsen bereiken. De tweede groep, die van de ver kenners en gidsen, plaatst zich op tus sen de Laat de Kanterstraat en de Rodenburgerstraat. Deze groep wordt voorafgegaan door de Sint Francis- cusband en begeleid door de Sint Paulusband. De derde groep, n.l. die der sport en jeugdverenigingen stelt zich op tussen de Rodenburgerstraat en de van Brandelerkade, eventueel ver der op de Sitterlaan. Aan het hoofd van deze groep loopt de Harmonievereniging „Werkmans Wilskracht" die spontaan haar dien sten ter opluistering van het jeugd- defilé heeft aangeboden. Aan de schooljeugd en verkennerij worden veelkleurige vlaggetjes uit gereikt. Laat vooral de schooljeugd er toch op letten vroegtijdig aanwezig te zijn, ieder op zijn eigen school, om tijdig van daaruit gezamenlijk naar het verzamelpunt te vertrekken. Dat de schoolhoofden er voor zorg dragen, dat de kinderen zó tijdig van hun school vertrekken, dat ze ruim voor drieën aanwezig zijn. Het op stellen en uitreiken der vlaggetjes duurt langer dan u denkt. Tenslotte een oproep aan de gro teren. Ouders en leiders, toont zater dagmiddag uwe warme belangstel ling, door aanwezig te zijn bij het défilé. Laat de jeugd niet door lege straten en een handjevol mensen marcheren. Uwe aanwezigheid en be langstelling is voor uw kinderen de mooiste aanmoediging. Spoort allen uwe kinderen aan om a.s. zaterdag aan, het „défilé" deel te nemen. De ken Jansen heeft zich ontpopt als een waar kindervriend. Het machtige défilé der katholieke Leidse jeugd zal een onvergetelijke indruk c hem maken! H. D. De tijd gaat weer aanbreken, dat van de Sint Liduinakerk in Den wij ons opmaken het seizoen van I ^aaS cn de Mariakerk te Noordwijk Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in (Advertentie.) Pelgrimages te openen en wel met een bedevaart naar Schiedam, waar eens onze beroemde Hollandse Heilige Sinte Liduina haar graad van hei ligheid heeft bereikt en is gaan be horen tot een der geliefde en gevier de Heiligen van het vaderland. Zegt nu niet: de pelgrimstochten zijn ge heel uit de tijd! Dat ligt tenslotte ge heel aan ons. Wij kunnen voor behoud van ande ren zorgen en onze moeilijkheden en zorgen in haar bijzondere bescher ming aanbevelen. Hie heeft geen in tenties? Bekering van familieleden, zegen over huisgezinnen, oplossing van huwelijksproblemen, voor een reine verkering, dat verlooofden spoedig een huis mogen vinden, voor Priesterroepingenvoor zegen over ons Diocees van Rotterdam en zijn nieuwe Bisschop. Dit wat onze intenties betreft. Nu over onze bedevaart zelve; die wordt gehouden volgens traditie op maandag na Beloken Pasen. 9 april a.s. Er gaat natuurlijk als altijd een novene aan vooraf. Met de bekende bussen van de Eltax gaat dan op dien maandagmorgen om 8.30 uur van het plein voor de Sint Petruskerk de gro te serie op naar Schiedam; hier op aansluitend de bussen van Noordwij k en Den Haag en omstreken. Wij zijn zeer verblijd, dat deze bedevaart, eenmaal begonnen door pastoor Beu kers, de overgetelijke oud-pastoor van de Petrusparochie, ondanks diens hoge ouderdom, in stand is gebleven en wij moeten zorgen dat zij groeit. U moet weten dat een zoon der Sint Petrusparochie, thans waarnemend deken van Leiden, deken P. Juffer mans het heilig Misoffer zal opdra gen; kapelaan B. van Balgooy uit de St. Liduina-parochie te Den Haag zal de predikatie houden. Wie snakt er niet naar de zuiver afgestemde en goed gevormde stemmetjes der jon gens van het bekende Sleutelkoor van de Sint Petruskerk te Leiden te be luisteren. Dit op zich is reeds een niet genoeg te waarderen genot. Enige nieuwigheden, ik mag wel zeg gen attracties, zijn hieraan verbon den. Nadat wij onze Kruisweg in de kapel der Zusters Dominicanessen hebben gebeden (ongeveer een kwar tier ingekort) gaan we gezamenlijk theedrinken en dan naar Rotterdam, om daar het a.s. Bisschoppelijk paleis van de nieuwe bisschop in ogen schouw te nemen. Mij dunkt, Leidenaars, is dat niet aantrekkelijk? Komt en sluit u aan bij deze speciale bedevaart, ge zult genieten en tegelijk gesticht zijn en wel zo dat ge nooit meer zult ontbre ken. Wij moeten ook nieuwe gezich ten zien dan weet het comité, dat het niet voor niets werkt. Aanmelden" bij de resp. kosters der kerken van de Sint Petrus te Leiden, aan Zee. Veel devotie en tot ziens 9 april in Schiedam. W. BENDE, Pastoor der Mariakerk te Noordwijk a. Zee. Burgerlijke Stand Geboren: Irmina Maria Hendrika Helena d. van P. S. J. Steenvoorde en H. H. Hoogervorst. Jacob z. van A. van den Thoom en J. E. Schreuder. Jacobus Johannes Maria z. van J. P. v. d. Hulst en M. M. Molenkamp. Jan Pieter z. van P. v. d. Endt en M. S. van den Berg. Robertus Wilhelmus z. van W. Zeegers en A. Vermond. Robert z. van I. Ouwerkerk en P. Smit. Jonanna Maria Sofia d. v. G. Schoor en J. M. Bruin. Wilhelmina Adriana Maria d. van A. J. Bouman en C. A. de Bruin. Jacques Johannes z. van M. de Graaf en M. W. Saarloos. Leonardus Maria z. van J. J. M. Sneijers en M. J. Kanters. Björn Sven Waldo z. van J. Broerse en W. Walke. Adriana d. van A. Kühn en S. van den Berg. Johanna d. van H. J. We.bbers en J. F. Dubbelaar. Roald z. van J. A. N. den Tonkelaar en M. J. Kips. Willem Hubert z. van W. Moerer en M. de Heiden. Engelina d. van A. Koelemeij en A. M. Lam- boo. Arjan Mathijs z. van M. A. Ol- denhof én H. A. Haasnoot. Patricia Ann d. van N. C. v. d. Voort en R. A. Rooijen. Cornelis z. van J. Key er en A. J. Otten. Jozef Adalbertus Jo hannes Maria z. van A. H. J. Paar- dekooper en A. H. T. Fles. Henk z. van L. J. L. Ouwerkerk en P. Kui- venhoven. Franciscus Bernardus Pe trus Clemens z. van P. J. M. Geijer en C. C. v. d. Zande. Willem Mein- dert z. van G. C. Buskermolen en J. v. d. Zwaard. Amerika z. van A. v. Duijvenvoorde en P. v. Dijk. Jan z. van C. Kinkel en K. den Heijer. Adriana Cornelia d. van A. den Her tog en C. J. Tamerus. Jacob z. van H. Ouwehand en J. Haasnoot. Marinus z. van M. Westmaas en H. Houtman. Clasina d. van D. Bakker en W. Ker- pershoek. Jolanda Marcella d. van T. Zaal en T. M. Koning. Marjan Jeannette Louise d. van M. J. K. G. Leijerzapf en J. Schalks. Wilhelmina Catharina Maria d. van G. G. Juf- femans en A. M. Disseldorp. Ronal- dus Jacobus z. van M. A. Everaers en M. J. Westerdijk. Gehuwd: J. H. Visser en H. E. Koster. Overleden: G. B. F. Olivo man 52 j. P. J. Marks man 77 j. G. M. Wendt wed. van: Korswagen 63 j. A. C. Weijerse wed. van: de Haan 93 j. J. Fontein wedr. 68 j. P. Blansjaar hsvr. van: Onvlee 76 j. J. Pannekoek man 75 j. C. M. Spierenburg huisvr. van: de Boer 70 j. E. J. v. Angelbeëk man 62 j. N. Neef man 36 j. J. Hogewo ning vrouw 71 j. G. Vlaardingerbroek man 62 j. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 5 april 1956 tot en met 2 mei 1956 ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111) voor een ieder, in ontwerp', ter inzage zal liggen: a. een plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 november 1933, in dier voege, dat een gedeelte, gelegen tussen de Poelwetering, de Endegeester- wetering en de trambaan Leiden 's Gravenhage, wordt ingetrok ken; b. een partieel-uitbreidingsplan „Lei- den-Endegeesterwetering", met be trekking tot de in het onder a. ge noemde gedeelte gelegen gronden, met daarbij behorende bebou wingsvoorschriften. Leiden, 4 april 1956. De Burgemeester voornoemd, J. C. VAN SCHAIK, weth. loco-burgemeester. (Advertentie). Hedenmorgen vond in het botanisch laboratorium de huldiging plaats van de heer H. Veendorp, die 25 jaar als hortulanus aan de Leidse Hortus Bo tanicus verbonden was. De waarnemend directeur van de Leidse Hortus, dr. W. K. H. Karstens richtte als eerste spreker het'woord tot de jubilaris. Hij deelde de kwart eeuw. waarin de heer Veendorp als hortulanus werkzaam is geweest in drie perioden in. De eerste periode cr.der het directoraat van prof. Baas Becking was gekenmerkt door 'n diepgaande verandering in de tuin aanleg én de bouw van het kascom- PTT-onlspanningsverenigiiig bestond tien jaar De sport- en ontspanningsvereni ging van de P.T.T. recipieerde zater dagmiddag j.l. in verband met de vie ring van het tweede lustrum. De belangstelling overtrof verre de verwachting. De voorzitter van de ju bileum-commissie, de heer T. Ooijen- dijk, opende de rij van sprekers. Hij stelde bestuur en leden tegen a.s. zaterdag nog een feestavond In het vooruitzicht en bracht vervolgens het bestuur hulde voor hetgeen op ver schillend gebied is gedaan. Het geschenk van vereniging aan bestuur bestond uit een microfoon met toebehoren. De directeur van de P.T.T., te Lei den, de heer J. Habermehl, sprak eveneens waarderend over het werk van de sport- en ontspanningsvereni ging. De voorzitter van het districts- b es tuur zuid-west, M. Q. Weyma voerde daarna het woord. Nadat vele vertegenwoordigers van zusterverenigingen, vrienden van de vereniging het jubilerend bestuur de hand hadden gedrukt sprak de vooi- zitter, de heer W. F. Kloots dank woorden. HU omschreef het doel van de ver eniging: het aankweken van saam horigheid onder ^et personeel en het organiseren van verschillende vormen van vrijetijdsbesteding. Hy gaf een overzicht van het be reikte. De toeloop van leden w?s hoopgevend. Een wezenlijke gedaan teverwisseling onderging de vereni ging, toen men de beschikking kreeg over de zaal aan de Boommarkt, waarschijnlijk een unicum in de wereld der P.T.T. Hij bracht namens de vereniging veel dank aan de direc teur en diens voorganger, j plex. Hieraan heeft de heer Veen-1 tus, die mede door toedoen van de dorp zijn beste krachten gegeven. In heer Veendorp tot stand kwam. Na- hoofdbi de bezettingsjaren heeift men onder mens 't zijn leiding getracht de planten zo veel mogelijk op peil te houden. In de derde periode van 1946 af werd de grote schade hersteld, die in de jaren 5 9401945 werd aangericht Nadat dr. Karstens de werkzaamheden van de heer Veendorp als samensteller van het Hortuogedenklboek in herinne ring had gebracht, bood hij hem na mens directie en personeel een fraai geschenk aan. De heer Zwart, belast met toezicht en. verzorging van de kassen, sprak ir. een geestige toespraak zijn grote waardering uit voor de heer Veen dorp als dhef. Sprekend als voorzitter van de vereniging De Natuurvriend dankte hij de jubilaris voor de mede werking, die hij steeds bij het organi seren van tentoonstellingen ondervon den had. Prof. dr. H. J. Lam, directeur van het Herbarium, roemde de samenwer king tussen zijn instituut en de Hor- 45 JAAR De kleding- en textielarbeidersbond „St. Lambertus" afdeling Leiden viert zondag a.s. het 45-jarig bestaan. Men gaat feestelijk ontbijten na een H. Mis in de St. Lodewijkskerk en des avonds zorgt het gezelschap „Geral- dini" voor een prettig feest in „Den Burcht". Sancta Veronica. Wederom bereikte ons zelfs van buiten de stad een noodkreet van het bestur van „Sancta Veronica". Ondanks Paas- en schoonmaakperi- kelen rekent het bestuur van Sancta Veronica toch op belangstelling en medewerking van de Leidse dames. Materiaal is er volop maar er is bij voortduring gebrek aan eenvoudige gebreide en genaaide kledingstukken. De zitting is morgen van 2.305 uur nam. in „In de Vx'olycke Arke". St. Leonardus-wijk. Voor de klaverjas- en sjoelavond op donderdag 5 april a.s. van de K.A.B.-wijk St. Leonardus zijn van enige leden de aanmeldingsstrookjes nog niet binnen. De strookjes kunnen ook worden ingeleverd op de avond zelf in het Leonardushuis aan de Haagweg. Bejaarden-sociëteit. De bejaarden-sociëteit wordt mor genmiddag niet in de Romanuszaal maar in het Militair Tehuis aan de Mare gehouden. De zaaltraining van de korfbalver- lestuur van de Konink- eniging „Crescendo" gaat wegens de lyke Maatschappij van Tuinbouw en j Paasvakantie hedenavond en morgen- Plantkunde herinnerde de heer Smit, avond niet door. voorzitter van de afdeling Leiden, aan de grete verdiensten van de jubilaris als lid van de keuringscommissie van de maatschappij. Nadat nog en kele sprekers de kwaliteiten van de l, heer Veendorp geprezen hadden, sprak de jubilaris een dankwoord. Leidse Agenda Griep? in een ommezien. (Ad vertent if Dé architecten Buurman en ir. Schutte, Cronesteynkade alhier, heb ben namens de Ned. Siemens Mij. het bouwen van een fabrieksgèbouw te Voorburg opgedragen aan: Wernink's Beton Mij. N.V. te Leiden voor 4.500.000,—. DE VARIéTé-AVOND OP 2e PAASDAG. In verband met een misverstand over de variété-avond in de'Stadsge hoorzaal op 2e Paasdag', waarop onder meer de Jordaanzanger optrad, delen wij mee, dat de avond was georgani seerd door het Internationaal theater bureau onder leiding van de heer G. Kühn. WOENSDAG. Jongeren in de KVP. Mej. J. van Koppen over „Onze werkende jon geren" Guldenvlies. 7.30 uur nam. St. Cunera-groep. Ouderavond. „Een dag Kalief", operette 7.30 uur nam. St. Antoniusclubhuis. Rozenkranskruistocht. St. Petrus kerk. 6.45 uur nam. Concert Leidse mannenkoren. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. KAJ. Ontspanningsavond. Zaal Maria Gyzensteeg. 8 uur nam. DONDERDAG Be Verzamelaar. In de avonduren: Ruilbeurs. „De Valk", Stationssingel. KAB-wijk St. Leonardus. Klaver jas- en sjoelavond. 7.45 uur nam. St. Leonardushuis. R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus. Ma- riënpoelstraat. 8 uur nam. ZATERDAG. Jeugddéfilé bij afscheid mgr. Jan sen. Zoeterwoudsesingel. Opening tentoonstelling: Isaac Israëls. Lakenhal 3 uur nam. A.N.I.B. (Invaliden Bond). 10-ja- rig bestaan. Receptie 3—6 uur nam. Den Burcht. Dienst der apotheken te Leiden. Van zaterdag 31 maart tot 2 april 8 uur: apothekers Herdingh en Blan ken, Hogewoerd 171; Reyst, Steen straat 35. Van maandagmorgen 8 uur tot zaterdag 8 uur: apothekers Van Driesum, Mare 110 en Zuiderapo theek, Lammenschansweg 4. BIOSCOPEN. De films van de week van 30 maart tot 6 april zijn als volgt gekeurd: Casino: „To Paris with love", vol wassenen. Lido: „Duvelstoejagers", alle leeftijden. Luxor: ,,'s Nachts op Montmarlre'", 18 jaar. Trianon: „Jupiter's darling", alle leeftijden. Rex: „Tarzan in de Gouden Stad", 14 jaar.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2