RIJNSTREEK öe weq van chRistus naaR zijn knuis DUINSTREEK ZATERDAG 31 MAART 1956 DE LEIDSE COUfiANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN DIPLOMA'S LAGERE LANDBOUWSCHOOL Aan de lagere Letndbcruwsohool, dir., de heer Joh. de Jong, werden voorafgegaan en gevolgd door toe spraken van de directeur, van wet houder A. J. Dekker namens de ge meente, C. P. Roest te Zoeterwouae namens de ouders en A. Roest Jr. na mens de leerlingen, door de heer C. P. Scheepers, landbouwconsulent te Rotterdam aan de navolgende leer lingen de diploma's 4-jarige cursus uitgereikt: Jan Baelde, Jan Hooftman, Bodegraven; W. v. Dolder, Hazers- woude; C. Goedhart en G. de wit, Nieuwe Wetering. W. Kompier, Lei- muiden; A. Kroes, Wouibrugge; C. Rijnsburger, Ter Aar; R. Roest, Zoe- terwouide; W. v. d. Vis, Koudekerk aan den Rijn; A. Rijlaarsdam, C. de Regt en Jac. Buitelaar, Alphen- aan den Rijn. 1 Leerling werd afgewezen. Bridge. Parencompetitie Al- phensche Bridgeclub 6e ronde. Groep A: 1. v. Heiningen—de Vos 333.72; 2. v. d. HorstWalraven 327.39; 3. ArlemanZijerveld 316.46; 4. Carsjensv. Oort 299.59; 5. Bult manmej. de Rhoon Hertoge 287.29; 6. mevr. Falkenav. d. Linde 284.51; 7. v. Beestmevr. Straver 270.83; 8. Meier—v. Wanrooij 266.44. Groep B: 1. HartingStraver 317.06; 2. v. Winkel jr.Zijerveld 314.06; 3. Noordeibosv. d. Helm 313.34; 4. Koren—Smit 312.78; 5. Bahlman'Driehuis 306.09; 6. Broek manOttens 305.22; 7. Smit—Verwe gen 300.59; 8. v. EngelenZijerveld 277.95; 9. StarrenburgStehouwer 268.96; 10. Sluijsv. Winkel sr. 263.07. Groep C: 1. KosterOudshoorn 356.54; 2. de JongLeeuwenhoek 344.64; 3. BosKromhout 312.91; 5. dms. HooijerStarrenburg 277.01; 6. SprangZaal 255.33; 7. TuijnVis ser 252.54; 8. de HertogKroon 241.64. Groep D: 1. DomburgVink 327.77; 2- v. d. Leeden—mevr. Seppen 322.00; 3. Joha—Sakko 318.45; 4. Op- pelaarSeppen 297.22; 5. Blomv. d. Hulst 282.33; 6. echtpaar de Klerk 276.79; 7. JansenRijnsburger 267.44. Geb.: Johanna Maart je Dirkje, d. v. Gijsbertus Groenendijk en Gexritje van Leeuwen; Jacob, z. v. Gerrit Ver kerk en Antje Zandstra; Gerardus Ja cobus z. v. Lambertus H. van der Aar en Wilhelmina P. Verduin; Jacob, z. v. Cornelis Britsemer en Klaasje Koe- lewijn; Marrigje, d. v. Jan W. van Leeuwen en Annigje Kool; Marian' Anna, d. v. Wilhelmus P. Bruines en Anne M. Dangel; Bonnij Elionore, d. v. Emilior E. H. Breton van Groll en Lucie Gout. Ondertr.: Teunis v. Varik, 24. jr. en Wilhelmina den Oude, 22 jr.; Johan nes Vonk, 27 jr. en Cornelia Vex*burg, 27 jr.; Thoma G. van der Panne, 27 jr. en Maria J. Graafland, 26 jaar. Getr.: Steven E. Duursma, 24 jr. en Marianne v. Leeuwen, 23 jr.; Evert Tromp, 26 jr. en Geertje Vis, 29 jaar. Overl.: Geertruida M. Hellegers, 83 jaar. ALKEMADE De zondagsdienst wordt tijdens de Paasdagen waargenomen door de doktoren v. d. Bijl en v. d. Werf. Geb.: Quirina S. M., dr van H. C. van Veen en M. G. van der Meer; An- thonius J. M., zn van A. van der Veer en M. J. Koek; Arnoldus M. J., zn van Th. W. Nederstigt en A. J. van Leijden. Ondertr.: A. Jonkman en C. M. Th. Hoogenboom; C. van der Weijden en Th. C. Wesseknan; H. Helling en Th. M. Olijerhoek; J. M. Zandvliet en.M. G. Zoet; A. J. van der Hoorn en K. E. M. Ludlage. Geh.: A. Verboon en S. van der Knijff. BODEGRAVEN NEOMYST IN WILLIBRORDU S-PAROCHIE Paasdagen als volgt geregeld: zondag dr. D. Ragay, tel 2030: Paasmaandag: dr. C. A. v. Beek, tel. 2268. Zr. Con- radi verzorgt beide dagen de wijk verpleging. Geb.: Arie Tijmen, z. v. T. Hamoen- Hensen; Maria Johanna, d. v. C. Soe- terbroek-van den Bulk; Cornelis Adr. z. v. L. Vonk-v. d. Zwaan. Ondexir.: Willem Kasius, 23 jr. en Hendr. Stouthart, 20 jr.; Corn. Doel man, 24 jr. en PI. Verbeek, 21 jaar. Getr.: Gijsb. Anker, 23 jr. en Anna Arends 20 jaar. Overl.: A. de Ridder,, 64 jr., gehuwd met W. Verweij; KI. Stapper, 74 jr., gehuwd met M. de Graaf. DE KWAKEL Brug was iets te smal. Kees Bartels, meer bekend als „Kranten Kees", had het ongeluk tijdens het krantenbezorgen in het water te ge- xaken. Hij zou bij de Gebr. Hooger- werf, aan de Boterdijk het dagelijkse nieuws gaan bezorgen,, en wilde als altijd over de vrij smalle brug fiet sen, doch op onverklaarbare wijze mislukte het deze keer, zodat Kees kopje onder ging in het kroos. Ge lukkig is hij een goede zwemmer, zo dat hij zidh wist te rediden. Zijn fiets met kranten bleef juist op het kantje hangen, zodat de lezers het nieuws droog onder ogen kregen. KDO. 2e Paasdag speelx het le elftal op eigen terrein tegen Gem- burgia, aanvang kwart voor drie. De A-junior en spelen ook thuis en wel tegen Victory, aanvang 1 uur. De B- junioren spelen een uitwedstrijd te gen St. Louis. Aanvang 1 u. 15 min., vertrek per auto om kwart over 12. LEIDERDORP De zondagsdienst wordt tijdens de Paasdagen waax-genomen door dr. G. A. de Bruijne, Hoofdstraat 8, tel. meen te vreden over de kennis, zo dat allen toegelaten kunnen worden l voor het 2e gedeelte. De ctndidaten waren de dames mevr. BriMnkhorst- Bakker, mevr. v. Eijsdei^-Wolters, mevr. v. Berkel-de Jong, fhevx'. v. Schaik, B. Verdonk, J. E. Brand, H. v. Velzen, V. Strobbe, E. Meijer, A. Roos, J. de Jong, A. Lemmers, D. de Koning, Sj. de Hollander, C. Visser, R. Noordermeer en de heren L. H. v. Velzen, J. Treur, J. Hogenboom, J. L. Obdeijn, W. A. Brand, C. de Hollander en K. Visser. Nadat dé uit slag bekend gemaakt was, was mevr. v. Eijsden de tolk van alle leerlin gen om dank te brengen aan dofkter Brinkhorst, mevrouw Heenk eri en kele bestuursleden voor de vele zor gen, welke aan de opleiding\ besteed waren. Aan dr. Brinkhorst en me vrouw Heenk werd een boekwerk aangeboden en aan de heren du Pau en D. Kroon een rokertje. TER AAR Nooit Gedacht. De Schaakclub van Nooit Gedacht speelde de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen tegen Leithen, althans moest die wed strijd gespeeld worden. De tegen standers kwamen echter niet opda gen en gaven de wedstrijd gewonnen, zodat Nooit Gedacht heeft gewonnen met 100. Dit is de enige overwin ning van dit seizoen voor de Ter Aar- se schakers. Uitslagen competitie Schgken: Nic. van EykW. Esveldt 10; M. Heyns W. Hofstede 10. De competitie is zowel voor de dammers als voor de schakers vrij wel afgelopen, zodat ook spoedig de kampioenen bekend zullen zijn. Bij de dammers kan de wisselbeker aan W. J. v. d. Starren niet meer ont gaan. Bij de schakers heeft niemand kansen meer om de heer P. C. Hoo- gervorst in te halen, zodat deze voor het eerst in het bezit van de beker zal komen. Zowel bij de dammers als bij de schakers is er echter nog wel strijd om de 2e en 3e plaats, daarvoor zijn aan beide kanten nog ernstige kandidaten. XIII. De Moeder van Smarten met haar grote, door de mens doodgemartelde Zoon op Haar schoot, blijft toch voor ieder een beeld van diep mede lijden en troost tegelijk. Van medelijden, omdat iemand toch wel harteloos zou zijn of ook zon der geloof, als hij niet getroffen werd door zulk een geheim van lijden en liefde. Ook een beeld van troost voor veel bedroefden, voor moeders vooral, die het lijden en het leed van hun kin deren 't diepst aanvoelen en medebeleven. Zoekt uw troost bij de Moeder van Smarten. U troost Haar en Uzelf. Op 6 april zal in een daartoe be- Geb.: Irene, d. v. J. A. J. Werner I legde feestavond burgemeester'Ho- i .T. .T. Snnrmk- Marnir» TMoei+io genboom de prijzen uitreiken. Dit is en J. J. Spronk; Marijke Neeltje, d. v. L. Noordexwliet en M. v. Tilburg; Cornelis Leonardus, z. v. C. L. v. Eg- mond en N. v. Egmond. Ondertr.: H. Koelewijn, 27 jr., te Alphen a.d. Rijn en H. J. van der Luit, 21 jaar. LEIMUIDEN E.H.B.O.-examens. Het eerste gedeelte van de opleidingscursus is geëindigd, en deze week werd het overgangsexamen gehouden. De 23 candidaten werden onderhanden ge nomen door de artsen Brinkhorst en Bijl; en mevrouw Heenk Bergshoef voor het practisch gedeelte. De exa mencommissie was over het alge voor de beoefenaars van deze spor ten altijd een evenement. Het gezel schap van Gerard Brehm uit Delft zal met een keurig verzorgd programma de avond opluisteren, waarin voor elk wat wils wordt geboden. W0UBRUGGE DE OOGST VAN DE STRAAT Gevonden: een paar rode gebreide wanten, een paar donkere gebreide wanten, een kinderbril. Verloren: lederen handschoenen met kappen, zijtas motorrijwiel, bos sleutels. Inlichtingen bij de commandant der rijkspolitie. HAARLEMMERMEER Geboren: Gerrit, zn. v. K. van Keu len en R. D. Baardse; Franciscus, zn. v. F. Tijssen en K. K. Olij; Gerardus Jozef Maria, zn. v. M. D. Stut en C. M. Nijs; Gijsbertus Johannes, zn. G. J. de Jong en K. van de Spruit. Petronella Margaretha, dr. v. R. van Aarle en M. A. P. van Vlimmeren; Cornelia Jannetje, dr. v. C. J. Fee leus en N. van Vugt; Jantina Aren- tina, dr. v. J. van Rijssel en R. W. Kok; Eleonora Afa Hendrina Maria, dr. v. N. A. J. van Staveren en E. A. Appelman; Geertje, dr. v. D. Roo- demburg en G. van der Vlugt. Ondertrouwd: Gerardus J. van Ga len, 24 jr. en Catharina J. de Klerk, 21 jr.; Huilbert Hoogen'boom, 29 jr. en Marrijtje Blom, 27 jaar. Overleden: Gerit Tamerus, wed. van: J. Vos, 80 jr.; Coxuxelis Pieter de Jong, echtg. van: K. Krijgsman, 45 jaar. KATWIJK KRV-programma voor 2e Paasdag. Roodenburg 4RKV. Aanvang 2 uur in het Leidse Hout. Vertrek om 11.45 ur vanaf de Roskam (Per fiets). SJC 4'KRV 2 om 12 uur precies Op zondag 15^aprilj.s._hoopt pater in Noordwijk. vertrek vanaf de Ros- kam om 11.15 uur per fiets. (Deze Matteo (G. Veelenturf) van de orde der Passionisten uit de handen van mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, de H. Priesterwijding te ontvangen in de klposterkerk te Mook om 9 uur v.m. Op zondag 5 aug. a.s. zal pater Matteo zijn Eerste Plech- tige H. Mis opdragen in de parochie kerk van de H. Willibrordus te Bode graven. 's Middags zal dan in het parochiehuis een receptie plaats vin den van 1.45 tot 3 uur. AFSCHEID SCHOOLHOOFD In een tweetal bijeenkomsten heeft de heer B. v. Vree, hoofd der Open bare lagere school, afscheid genomen van oudex-s en leerlingen. Ten af scheid werden hem enkele boek werken aangeboden. De leerlingen voerden een kinderoperette o-p „Asse poes", die door de heer v. Vree zelf geleid werd. Er werd gesproken na mens oudercommissie, Volksonder wijs en leerlingen. Ds. ten Rouwelaex*, predikant aan de Lutherse kerk, sprak als godsdienstleraar van de school. Het nieuwe hoofd, de heer Thanhauser werd begroet door de heer W. Ooms, wnd. voorzetter van de oudercomissie. Esto. Op tweede Paasdag zal Esto I voor de derde achtereenvol gende maal thuis spelen. De tegen stander is Bergambacht, dat op de derde plaats staat. Esto II zal om 12 uur Olympia IV in Gouda ont moeten. Wachtmeester eerste klasse D. K. Bal, wonende aan de Overtocht, en postcommandant van de Rijks politie, is met terugwerkende kracht tot 1 januari j.l. bevorderd tot Opper wachtmeester. De medische dienst is voor beide wedstrijd dank zij de loyale medewer- kig van SJC). In Lisse beide wedstrij den om 12 uur: Jun. Lisse CKRV A Asp. Lisse BKRV A. Vertrek om 11 uur vanaf de Roskam per fiets. KATWIJK MN DEN RIJN Bezwaren. Aan de Noordzijde van de Nieuwe Duinweg zijn de laat ste jaren vearscheidene nieuwe wo ningen gebouwd en grif verkocht, aangeziexx deze woningen een prach tig uitzicht hadden op landerijen en duinen en men dit laatste diacht te behouden. Deze illusie is de bewoners ontnomen doordat van gemeentewege aan de westzijde van de N. Duinweg nu plm. 400 woningen zullen worden gebouwd. Deze bewoners nu hebben hiertegen bij de gemeente een be zwaarschrift ingediend hetgeen in de eerstvolgende raadsvergadering in be handeling komt. Op het bezwaar schrift komen handtekeningen voor. Voor wat betreft de patiënten van de doktox*en J. Bergman, H. Hue- ting en E. E. van der Laan wordt de zondagsdienst voor KatwijkValken burg en Rijnöburg waargenomen met de Pasen door dr. H. Hueting, Rijn straat 33, tel. 2152. LISSE GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: bankbiljet van IC, van stx*o gevlochten tas met inh.le deren herenhandschoen; paar lederen d'ameshandsohoenen; kinderschepje; witte wollen shawl; nummerplaat van auto; rozenkrans; ring met steentje; nijptang; bos sleutels groe ne ballpoint; grijze want; zwarte al pino; sleuteltje. Verloren: zilveren polshorloge; ro de autostep; geruite tas met inh.; blauw jongenspetje; gekl. want; r.k. ilcerkboek; blauw étui met vulpen en vulpotlood; paar bruine, lederen handschoenen; dubbele zijtas van fiets; bruine vulpen; lichtblauwe kin- derwant.. zwarte, glacé dameshand schoen. Vermist: hond (bulldog). Medische dienst. 1ste Paasdag: dr. Duymaer van Twist, Heereweg 295, telefoon 3453. 2e Paasdag: dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, telefoon 3134. NOORDWIJK Geb.: Arend E., z. v. H. M. Dekker en H. M. v. d. Wiel; Max*tinus G. E. z. v. C. J. E. Wouters en C. W. M. Noordermeer; Anthonie H., z. v. G. de Korte en G. A. Meesters; Jacqeline M., d. v. J. H. Wanninkhof en C. Ch. ZandvoOx-t; Elisabeth M., d. v. J. F. A. Kret en P. C. E. v. d. Linden; Michiel, z. v. J. de Ruiter en E. M. Oord; Bernardus J., z. v. M. v. d. Lin den en J. A. Tromp; Paul C. C., z. v. M. C. Vrij en C. Ch. v. d. Sluis; Geertrudes E. J., z. v. E. Vliet Vlie land en M. C. Ruigrok; Marinus J., z. v. J. F. Groenendaal en W. J. Th. Steenbergen; Helena J. M., d. v. G. K. Koelewijn en J. M. A. Rietmeijer. Ondertr.: A. v. d. Zee en W. A. Grimbergen; M. J. Kret en G. C. W. v. Bohemen; J. Th. v. d. Hoorn en J. Th. v. d. Wereld; II. C. J. Batemans cn J. M. v. Bourgondien; A. L. v. Rijn Rhijn en M. W. Schuts; G. J. v. d. Schalk en W. E. Vink. Overl.: Leendert v. Duin, 69 jaar; Adrianus Hazenoot, 72 jaar. NOORDWIJK DIAMANTEN-HUWELIJK Op 15 april a.s. zal het echtpaar Franciscus Franck en Cornelis Waas dorp, 't zeldzame feit herdenken, dat zij 60 jaar geleden in het huwelijks bootje stapten. Het echtpaar, dat nog monter is, mag zich in een goede ge zondheid verheugen en wij staan perplex als wij de bruidegom zijn wekelijkse tocht door Noordwijk zien maken met de collectebus voor de parochiale armen, waarbij - hij nog tientallen km. afgelegt. Schoolvoetbal. Dinsdag 3 april a.s. zullen op het sportpark aan de v. Panhuysstraat de jaarlijkse £chool- voetbalwedstrijden gehouden worden onder leiding van de heer J. Mooye- kind te 2 uur n.m. De wedstrijden zijn verdeeld in 2 groepen. V«yi beide groepen gaan. No. 1 en 2 naai de winnaarsronde. Na loting wotfdtldeze ronde volgens afvalsysteem geroeid. De winnaar van deze ronde sf>eelt woensdag 4 agril tegen de xyinfxaar van het toernooi te Katwijk eveneens op het sportpark te Noordzij te 2.30 uur. De winnaar hieraf gaat zaterdag 7 april naar Leiden vpoc het eindtoernooi, dat wordt gehouden in de Leidse Hout. De zondagsdienst zal op beide XIV. Jos. van Arimathea had wel nooit vermoed, dat in zijn graf de Zoon van God, Jesus Chris tus zou gelegd worden. Een paar sterke mannen van groot geloof en enige vrome vrouwen leg gen het gemartelde Lichaam in het nieuwe graf. De gang naar het graf is het laatste stuk van onze levensweg, maar dat we zelf niet eens gaan, maar waarover we gedragen worden. Onze medechristenen begeleiden op hun laatste gang in geloof en gebed is een mooi werk van barmhartigheid, heilzaam voor levenden en overledenen. Paasdagen wox'den waargenomen door dr. Mulder. De Duinrand is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoed gevallen doorlopend. OEGSTGEEST Geb.: Helena Johanna Maria, d. v. A. C. J. Kooloos en J. C. v. Steen bergen. Ondertr.: A. M. Kins, 28 jr. en G. M. J. Zandbergen, 23 jr.; J. Boel houwer, 25 jr. 's-Gravenhage en M. G. M. G. Daniëls, 27 jr.; I. Penn, 28 jr. en N. C. Wintroub, 29 jr. Los Angelos (Ver. Staten van Amerika). Getr.: A. v. Rijn en B. A. van der Kooi; C. J. v. Rijn cn G. M. Lekker- kerk; Th. G. Appelboom en M. van deMeëne. SASSENHEIM De medische dienst wordt waar genomen door: dx\ H. Walenkamp, Warmond. Telef K 1711—220. Dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. VOORHOUT De medische dienst wordt waar genomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond. Telef K 1711—220. Dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. VOORSCHOTEN NIEUWE COMMANDANT MARINE OPKOMST CENTRUM. Donderdagmiddag heeft de com mandant van het Marine Opkomst Centrum te Voorschoten het com mando overgedragen aan de kapitein ter zee R. M. Crommelin. De laatste daad van de kap.-luit. ter zee W. H. de Graaf was de beëdi ging van 10 officieren. Daartoe waren in de grote eetzaal van het Max-ine- kamp de officieren,onderofficieren en manschappen opgesteld; De nieuwe officieren waren de heren J. M. J. M. Gieskens, R. Y. Kranenburg, A. de Jong, M. J. Notenboom, drs. J. W. C. van Casteren, C. Heemskerk, H. van Werkhoven, J. M. Hoffmann, A. W. Willemsen en J. C. Deering. Bij de overdracht van het comman do x-eleveerde de kap.-luit. ter zee de Graaf, dat hij bijna 2 jaar comman dant van het M.O.C. is geweest. Spr. noemde dit instituut een zeer speciale inrichting, niet alleen omdat er vele burgers aan verbonden zijn, maar ook omdat de aard van het werk zo bijzonder is. Spr. wenste zijn opvol ger dezelfde steun toe, als hij had mo gen ontvangen. Ook de nieuwe commandant wees op de bijzondere taak van het M.O.C. Hij zag dit als de poox*t, waardoor al het marine-personeel binnenkomt. De eerste indrukken zijn beslissend voor hun verdere loopbaan. Bij deze plechtigheid vertegenwoor digde wethouder C. Schrama het ge meentebestuur, terwijl verder o.m. aanwezig waren prof. R. Kranenburg, oud-voorzitter van de Eerste Kamer, wiens kleinzoon beëidigd werd en mgr. de Sain, hoofd-vlootaalmoezenier Eerste officier was de kapitein-luite nant ter zee F. Steinmetz, voonnalig adjudant van Z. K. H. Prins Bern- hard. Het muziekcorps van het vliegveld Valkenburg verleende zijn mede werking. De scheidende commandant van het M.O.C., de kapitein-luitenant ter zee W. H. de Graaf, heeft met ingang van donderdag de dienst met pen sioen verlaten, na een diensttijd bij de Marine van 30 jaar en 1 maand. Hij wordt thans chef-personeel van de Holland-Amerikalijn. Diploma-uitreiking avondteken- school. In het schoolgebouw aan de Schoolstraat heeft weer de diplo ma-uitreiking plaats gevonden van de Ambachts-avondtekenschool „Voor schoten". Daar het schoolbestuur voornemens is in november a.s. het 80-jarig bestaan van de school feeste lijk te herdenken werd de traditionele tentoonstelling verschoven naar dat tijdstip. Doordat de voorzitter van het schoolbestuur verhinderd was reikte de directeur van de school de diploma's uit. De heer H. Edelman, directeur, sprak woorden van dank tot het schoolbestuur en tot de lera ren voor hun medewerking om dc school weer tot haar vroegere bloei te brengen. Hij deelde mee dat de prijzen voor de beste prestaties wa ren toegekend aan: K. Mulder klas 5; J. A. Schrijvers, klas 4; A. de Visser, klas 3; J. v. d, Hoeven, klas 2 en A. Mulder, klas 1. Bevorderd naar de tweede klas wa ren: B. C. Knijnenburg, A. Mulder, A. J. Roodakkex-s, M. Ruytenbeek, P. v. d. Velden (voorw.); afgewezen 2. Bevorderd naar de derde klas: J. v. Deursen (voorw.); T. Duivenvoor den; K. Houtzager en Joh. Zuyder- duin. Bevorderd naar de vijfde klas: M. de Jong, W. J. Olsthoorn, B. Vis, J. A. Schrijvers. Diploma 3-jarige (A) cursus: T. Bakker, J. v. d. Hoeven, A. J. v. Ros sen en A. de Visser. Diploma 5-jarige (B) cursus: F. v. Deursen, H. Mulder, D. Wolleswinkel en J. Zonneveld. De diploma-uitreiking vond plaats in het bijzijn van schoolbestuur, di recteur, leraren en leerlingen. De school heeft dit jaar voor het eerst gewerkt in het geheel gerestaureerde gebouw, dat overdag tijdelijk als U. L.O.-school in gebruik is. 'n Heitje voor een karweitje. De zo langzamerhand traditie geworden actie ,,'n Heitje voor eerx Karweitje", zal ook dit jaar weer door alle Neder landse Padvindsters en Padvinders georganiseerd worden en wel op 5, 6 en 7 april 1956. In Voorschoten werken, zoals zo langzamerhand gebruikelijk is, weer volkomen samen de Gidsen van de Nederlandse Gidsen Beweging, Par- vindsters van het Nederlandse Pad- vindstersgilde, Padvinders van de Ne derlandse Padvinders, Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging en zo hebben zij gezamenlijk aan een groot aantal winkels, bedrijven, in stellingen enz. een schrijven gezon den, waarin zij vragen om karweitjes. Dit jaar zal wederom de nadruk erop gelegd worden, dat de bedoe ling is dat de meisjes en jongens het geld dat zij ontvangen ook werkelijk vei-dienen en dat de betaling dan ook evenredig is aan de verrichte presta tie. Naast de karweitjes, die zij via hun rondschrijven hopen te doen te krij gen, zullen z(j ook bij vrienden, ken nissen, enz. om karweitjes komen vragen en hierbij wordt in het bij zonder gedacht aan boodschappen doen, tuin harken en opknappen, ko per en zilver poetsen, fietsen schoon maken, lakken enz., auto's wassen, nummers der huizen op de vuilnis bakken schilderen, houthakken en za. gen, hokken van kippen en konijnen schoonmaken, helpen bij winkeliers, matten kloppen, huishoudelijke werk jes, enz. De medische dienst der doktoren wordt waargenomen op le Paasdag door dokter F. J. M. Tonino, Voor straat 23, tel. 2493 en op 2e Paasdag door dokter F. H. W. Swen, Veurse- weg 20, tel. 2357. Voor de zuster ver- voege men zich tot het Gezondheids centrum, tel. 2177. WARMOND De medische dienst wordt waar genomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond. Telef K1711220. Dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. WASSENAAR PLUIMVEEVERENIGING MAAKT PLANNEN VOOR PROVINCIALE WEDSTRIJD. In Het Wapen van Wassenaar werd de jaarvergadering gehouden van de pluimveevereniging „Wassenaar" on der voorzitterschap van de heer H. A. Jongeneel. De ere-voorzitter, de heer E. C. A. Rijpstra, cn een aantal nieuwe leden werd in het bijzonder verwelkomd. Secr. J. West/hoek bracht zijn jaarverslag uit. Het ledental steeg in het afgelopen jaar tot 120. Penningm. mej. C. van Eeden maakte melding van een bescheiden kassaldo. De contributie werd onveranderd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werd de zittingsperiode van mej. Van Eedcix en van de heren U. de Vries, A. Hijneman, C. Barnhoorn cn J. Westhoek bij acclamatie verlengd. De voorzitter deelde mede, dat door de provinciale afdeling bij de raad van beheer gunstig is geadviseerd over het plan om in begin 1957 in Wassenaar een provinciale pluimvee- tentoonstelling te organiseren. Beslo ten werd als keurmeesters aan te wij zen de heren Das (hoenders) Schaedt- let en Westhoek (konijnen), met als reserve de heer Hamaker en de he ren Kok en Dorsman resp. voor de sier- postduiven. Qp zaterdag 25 augustus a.s. zal de jaarlijkse tafelkeuring van jonge die ren worden gehouden in het Wapen van Wassenaar. De heren Dol en Westhoek zullen als keurmeesters op treden. Aan het slot van de vergade ring werd een verloting gehouden. Jeugd Rode Kruis begint inzame ling van oude materialen. Do plaatselijke afdeling van het Jeugd Rode Kx-uis gaat een inzameling be ginnen van oud papiei', capsules, etc. De opbrengst is bestemd voor de z.g. invaliden-weken, die in 't 'Henry Du- nanthuis worden georganiseerd. Wie oude materialen voor dit doel wil afstaan, kan zich wenden tot het se cretariaat van de plaatselijke Rode Kruis-afdeling, Lange Kerkdam 2(J, tel 3992 of 3805. Aanbesteding van nieuwe riolering. Op 19 april a.s. zal door b. en w. van Wassenaar worden aanbesteed het leggen van riolering met bijko mende werkzaamheden in de' Bac- kershagenlaan en de Schouwlaan. Schoolsportwedstrijdcn op Konin ginnedag. Op koninginnedag, 30 april a.s. zullen onder auspiciën van do Koningin Wilhelminavercniging weer schoolsportwedstrijdicn worden georganiseerd op de terreinen aan de Prinsonweg, 's morgens voor leerlin gen der middelbare scholen, 's mid dags voor de jeugd'van de lagere soholcn. Er zijn wissel- en persoonlij ke prijzen beschikbaar. Voor medische hulp in spoed gevallen kan men zich gedurende het paasweek-end wenden tot de volgen de artsen: tot zondagavond 24.00 ma de artsen M. de Haan, Kerkdam 56 tel 2501 en K. de Wit, Jonkerlaan 83 tel. 2460 en daarna tot maandagmor gen 8 uur de artsen R. S. ten Cate, Hugo de Gx*ootstraat 1 tel. 3027 cn G. Wielenga, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Tot-maandagmorgen 8 u. wordt de apothekersdienst waargenomen door Apotheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 729, tel. 9142, daarna tot zaterdagmorgen door dc Wasse- naarse Apotheek, Schouwweg 32 tel 2402. ZOETERMEER Verloren: flesje eau de cologne; zakmes; rode portem. inh. 3; rode plastic étui inh. vulpen, ballpoint en vulpotlood merg Esso; rode sjaal; kinderringetje; muntbiljet 1; school- étui; rode port. inh. 1 en Flipjes; grijze plastic regenjas; zilveren broche (bloemen-banden); gouden broche.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9