Ruim en gezellig schaften te Leiden Diploma-uitreiking in de Leidse Ambachtsschool aan Haagweg MSGSUISlfc Adjudant B. J. A. Mom nam afscheid van de Leidse Politiedienst 'n Verkeerspedagoog fife 22444 Plagiaat rond Johnny Jordaan dreigt gerechtelijke zaak te worden VRIJDAG 30 MAART 1856 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 185 Geslaagden Gisteravond werden in de am bachtsschool aan de Haagweg te Lei den de einddiploma's van de vak avondschool uitgereikt. Bij ontstentenis van de voorzitter van het bestuur van de ambachts school, ir. J. J. G. van Hoek, sprak de heer P. Herfst vice-voorzitter. Hij deelde mee, dat aan 120 leerlingen het getuigschrift als besluit op de vijfjarige cursus B kon worden uit gereikt. 65 Cursisten van de drieja rige A-cursus kregen eveneens het diploma. Hij wees er voorts op, dat de cur sus voor scheepswerktuigkundigen, die'voorheen 8 maanden duurde, met medewerking van het departement van Onderwijs Kunsten en Weten schappen, is omgezet in een jaarcur sus, waarbij vier avonden in de week les wordt gegeven. Deze verandering wordt door het bestuur als een grote verbetering beschouwd, omdat de cursisten in deze opleiding het gehele jaar door, dus zonder onderbreking van vier maanden, leiding hebben bij hun stu. die en bovendien wat meer tijd heb ben bij hun studie en om de leerstof thuis door te werken. De heer J. Pardon (33) kreeg van de voorzitter van de Ned. Maatschap pij voor Nijverheid en Hendel, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, de ere-penning met bijbehorende oor konde, die elk jaar aan de verdien stelijkste leerling wordt overhan digd. De heer Pardon, die gehuwd is en van werkkring veranderde, heeft zich gespecialiseerd in het bouwkun dig tekenen. Woorden van felicitatie werd nog gesproken door de directeur van de school, de heer C. Brilmans. Voor de 6-jarige cursus slaagden: Bouwkundig tekenen: E. Sinteur, D. Bol, P. de Bolster, J. P. M. Brou wer, C. Disseldorp, H. Dongelmans, Th. J. van Essen, A. Gijzenij, M. G. Groeneweg, C. Hakemulder, A. C. Houwer, C. M. Jansen, J. W. de Jong, W. Kesseboom, A. H. M. Uljee, I. Pardon, H. v. d. Kwaak, A. Konij nenburg, Th. F. Kortekaas, J. Nie- vaart, H. A. Nijenhuis, A. Noort, P. J. Ouwehand, J. Ouwcrkerk, J. P. v. d. Pompe, L. Ph. Rosdorff, H. Schenk, J. Scheurwater, H. C. Loos, J. van Sprang, C. J. Staring, W. Vos, J. L. Vosselman, A. L. Degenaars, A. v. d. Mey. Meubeltekenen: M. J. Castelijn, J. W. Juffermans, J. Wijbenga, N. J. Hooenboom. Stofferen: P. J. J. van Baren, G. L. Th. v. Gijls wijk, M. Koetsier. Schilderen: J. de Groot, A. J. Spierings, C. J. Verbiest, J. H. Wes- selman, G. J. Juffermans, P. L. Kling, P. J. Loogman. Machinebankwerker P. Beekman, J. Bekooy, A. Bernard, J. W. Blote, F. Boeff, K. C. Boeff, H. Burggraaff, M. H. v. d. Burgh, H. B. van Dijk, J. van Eek, F. H. v. d. Geest, A. P. van Ginkel, P. Glasbergen, T. de Groot, J. A. de Haas, B. W. Heinen, W. Koo ien, J. A. Kraan, J. Kuyt, H. G. Maaskant, F. W. Meyer, A. van Pelt, J. Petiet, J. Prins, J. D. Schreuder, H. P. Turk, H. Wassenaar, T. Zaal. Auto. en Motorhersteller: Chr. Bey, H. Ernst. B. H. J. de Geest, C. Klaaser, W. H. v. d. Luyt, J. v. d. Nieuwendijk, E. Rietbergen, J. W. Schrijvers. Autogenisch lassen: J. A. Aalbers- berg, J. Kuivenhoven, N. A. Roozen- daal, J. Singerling, J. v. d. Weide, D. Brussen, E. J. M. v. d. Berg, K. J. v. d. Boon, H. C. Gordijn, C. Spruyt, G. Vermeulen, P. Weeda, H. Pot. Electrisch lassen: H. F. van Hoe ven, J. G. M. Kouwenhoven, A. v. d. Velden, L. Zwarts, P. Kluivers, R. Bavelaar, F. Bonte, J. v. d. Heiden, G. F. Redegeld, A. J. M. v. d. Velde, J C. Nieuwenhuyzen, J. C. Eisenga, H. Neuteboom. Elektrotechniek: G. J. W. Brand horst, J. C. Brohm, C. Flaman, C. J. Hofman, J. A. la Lau, W. Laterveer, M. J. van Ovost, J. v. d. Spijk. Textielavondschool: H. M. van Ul- den. Voor de 3-jarige cursus slaagden: Bouwkundig tekenen: H. van Dam, A. J. A. Haastregt, P. van Hecke, A. C. Jong, A. C. Kokshoorn, G. Mes kers, J. H. Steenbergen. Stofferen: P. J. Couvée, N. Huis man, A. A. Laros, E. A. M. Spaas. Schilderen: W. Brakhoven, J. A. van Driest, P. A. van Galen, A. P. Jonk, J. A. van der Kamp, P. A. van Veen. Machinebankwerker: L. W. Aal- bersberg, J. I. Erades, W. D. Eymaal, W. F. Fielemon, H. Kalkhaven, H. Kiel, J. P. Luurssen, H. Piket, C. Pooyer, J. Regeer, P. C. Roeland6e, H. Roeleven, J. C. Schrijer, K. E. Schuchard, C. van Weeren, B. L. Zeilstra. Auto- en Motorhersteller: J. B. M. Berg, J. R. v. d. Berg, A. Bouter, N. Breedijk, P. v. d. Broek, A. W. Glas, H. van Hemert, G. H. Heynes, E. Jonkers, P. Kooreman, A. P. v. d. Niet, P. M. Ouwerkerk, A. van Pola- nen, D. van Rhijn, D. Varkevisser, L. J. van Velzen, G. Verdoes. Elektrotechniek: D. W. Beekman, A. P. J. v. d. Berg, C. v. d. Berg, A. P. Th. van Boheemen, M. J. W. Cus- ters, D. Endeveld, L. de Groot, H. v. d. Heiden, N. Jongbloed, J. van Leeuwen, A. van Rijssel. G. Ver schoor, C. de Vogel, J. G. J. Weers, Chr. Willems. KATWIJK AAN DEN RIJN Damnieuws. De uitslagen om het kampioenschap van Katwijk waren als volgt: 1ste klas P. van Duyven- bodeChr. Heemskerk 11. Jac. Fre- keA. van Duyvenvoorde 20. 2de klasse: Jac. de BestAdr. van Duyvenbode 20. De derde klasse is uitgespeeld en J. Passchier uit Katwijk aan Zee is in deze klasse kampioen geworden. De uitslagen om de H. A. van den Anker-beker waren: H. Q. Koele- wijnH. Voorzeat 20. J. Houwer— J. Heemskerk 02. C. Glasbergen C. de Winter 20. Ant. Verhoog G. M. G. Bekx 20. B. Bijserbosch J. Zwaan 20. T. GroenendijkJ. Slootweg 20. H. Klinkenberg—C. Glasbergen 20. K00R2WIJK AFSCHEID BIJ DE POLITIE In een bijeenkomst van het politie korps werd woensdagmiddag afscheid genomen van de heer W. Passchier, agent van politie, die de dienst we gens het aanvaarden van een andere betrekking ging verlaten. Hoofdinspecteur Merkelbach richt te zich in een hartelijke toespraak tot de scheidende politieman. „Het spijt ons", aldus de heer Mer kelbach, „dat u ons korps na een diensttijd van ruim tien jaar gaat verlaten. U hebt hier veel geleerd, maar wij hebben ook van u geleerd". Met veel waardering gewaagde de korpschef van de eerlijkheid en de hulpvaardigheid van de scheidende ambtenaar, waarbij hij zijn respect uitsprak voor diens houding in prin cipiële zaken. Namens het korps wenste spreker hem een gelukkige toekomst en over handigde hem als herinnering een fraaie wanddoek. Als voorzitter van NPSV bracht hij de heer Passchier dank voor de ma nier waarop deze aan het sportgebeu ren in het korps had medegewerkt. De sportvereniging bood enkele boe ken aan, voorzien van ae handteke ning der korpsleden. Voor de afcL Noordwij k-Katwijk van de Ohr. Bond van Politie-ambte- naren richtte de voorzitter, de heer G. C. Timmers woorden ten afscheid, welke hij vergezeld deed gaan van een mooi bloemstuk. Daarna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Schietvereniging „Blijf voor 't Land" Bij de laatste schietwedstrijd wer den de wisselmedailles gewonnen door: F. van Oosten 44 pnt. Ie klasse; W. van Bohemen 44 pnt. 2e klasse; N. J. Casperse 41 pnt. 3e klasse. In de 2e klasse behaalden W. van Bohemen en P. Zuidhoek beiden 44 punten maar door het beste laagste schot werd W. van Bohemen winnaar. Geslaagd aan de Gemeent Universiteit te Amsterdam voor het artsexamen 1ste gedeelte mej. A. C. Meulendijk. N00RDWIJKERH0UT 25-Jarig ambtsjubileum. Op 1 april a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer P. J. Arends werd benoemd tot hoofd der N. H. school. Dit feit wordt gevierd op maandag 9 arpil a.s. 's Morgens wordt feest gevierd door de schoolkinderen, 's Middags is er een officiële bijeenkomst met receptie, 's Avonds te 8 uur wordt receptie gehouden. Instuif. Gedurende de vasten is er niet gedanst. Daarvoor in de plaats bood het bestuur de jongelui een op zeer goed peil staande avond van film, voordracht en gedachten wisse ling met kapelaan Hoogeveen, de op richter van het Instuif-werk. Op 2e Paasdag is het gezellig dansen op goede muziek en onder goede leiding. Aan de r.k. Avondnijverheids school te Leiden is het diploma afd. Timmerlieden, vervolgopleiding B- cursus, behaald door J. Bader en J. Stkers. Bij de afd. metaalbewerkers (vervolgopleiding B-cursus) behaal den het diploma de heren P. van Nes en J. Nulkens. Op woensdag 28 maart zijn te Amsterdam geslaagd voor het diplo ma typen (130 aanslagen per minuut) de dames Leny Brama en Riek v. d. Meer, leerlingen van de Kath. Han delsavondschool alhier. Gedurende de beide Paasdagen zal de medische dienst worden waar genomen door dokter K. A. van Praag, tel. 385. WARMOND JO—KVP WENST 'N JEUGDRAAD. Ruim een jaar geleden werd in Warmond opgericht de JOKVJ en gedurende dit jaar heeft deze nieu we afdeling in Warmond zeer vele activiteiten ontplooit. Door deze activiteit is men thans in de gelegenheid een eigen plaatselijk blad uit te geven, dat onder de naam „Bliksem" op ongeregelde tijden zal verschijnen. Uit dit blad ontleenden wij, dat de JOKVP vele voordelen meent te zien in het instellen van een jeugd raad, zoals in de laatstgehouden raadsvergaderig naar voren werd ge bracht. In de komende weken zal men een enquêtte houden bij de leiders van alle in Warmond bestaande jeugdver enigingen, om hun mening te onder zoeken naar de instelling van een jeugdraad. Voorts meent de JOKVP, dat met veel meer tempo de woningnood in Warmond dient te worden opge lost. Reeds jaren geleden werden plan nen vastgesteld voor de bouw van woningen. Tot nog toe wachten deze plannen nog steeds op uitvoering. De grootste wens van de JOKVP is en zal in de toekomst blijven meer „tem po" in de oplossing van de grote wo ningnood in Warmond.- In de toekomst heeft de JOKVP ook nog interessante avonden op het programma staan. Bij huizenbouw aan de 5 Mei-laan Bij de bouw van 193 woningen op een terrein aan de 5 Meilaan te Lei den (achter de H.W.C.) bestaande uit 71 industrie woningen, die zijn geerserveerd voor werknemers van de H.W.C. en de Grofsmederij en 122 woningwetwoningen heeft de aan nemer, de fa. A. Ph. Kuyl, een schaft lokaal doen plaatsen, dat geheel naar de eisen van deze tijd is ingericht. Afscheid P. v. d. Meer van Lichtfabrieken Gisteren nam de heer P. van der Meer, na een diensttijd van bijna 42 jaar, afscheid van de Lichtfabrieken. Bij het publiek van Leiden en om streken genoot de heer Van der Meer grote bekendheid als voorlichter en propagandist van het gebruik van gas en elektriciteit; bij het personeel der fabrieken stond hij bekend als de immer actieve, vindigrijke, veel zijdige en hulpvaardige collega, die in moeilijke situaties meestal wel een oplossing wist te vinden. Op uitdrukkelijk verzoek van de heer Van der Meer had bet afscheid een sober karakter. Na een ontvangst door de directeur, de heer ir. Y. Yke- ir.a, kreeg het personeel gelegenheid tot afscheid nemen. De directeur bracht de heer v. d. Meer, mede na mens het Gemeentebestuur dank voor zijn grote toewijding en accura tesse, bij de hem toevertrouwde werkzaamheden betoond in een lan- ge reeks van jaren. Ook vertegenwoordigers van de Personeelsvereniging spraken hem in intieme kring toe waarbij het de af scheidnemende ambtenaar duidelijk moet zijn geworden, hoezeer zijn ka raktereigenschappen in ruime kring waardering hebben gevonden. Als bewijs van sympathie werd hem een boekwerk overhandigd na mens het personeel. In de loop van de dag zijn velen de heer Van der Meer de hand komen drukken, ook de zakelijke relaties ontbraken niet. In Amsterdam heeft dezelfde fir ma al een dergelijk schaftlokaal in gebruik. De exploitatie van het buffet van dit lokaal wordt in handen gegeven van de stichting alcoholvrije bedrij ven. 4 w.c.'s plus twee waterclosets, een waslokaal met kleedhokken een tele foon-cel en drie douche-cellen. De afmetingen rijn 24x8 meter. Donderdag 5 april a.s. zal de hoofd ingenieur-directeur van de Wederop bouw en Volkshuisvesting, 's morgens om 10.30 uur het gebouw in gebruik stellen. (Foto: De Leidse Courant). DR. W. DREES JR. Oude huren nog 60 pet ten achter „Indien men de huren van de voor oorlogse woningen uiteindelijk wil optrekken tot het kostenpeil van de huidige nieuwbouw, dan zal nog een verdere verhoging van de huren met ca. 60% nodig zijn". Aldus betoogt dr. W. Drees Jr., di recteur voor de rijksbegroting bij het ministerie van Financiën, in het jong ste nummer van Econ. Statische Be richten. „Een dergelijke verhoging zou de bruto-inkomsten van eigena ren van oude woningen verhogen met 530 miljoen. Indien geen afroming zou plaats vinden, zou hiervan naar schatting ƒ180 miljoen ten goede komen aan de overheid, 115 miljoen aan zelf- bewoners en 235 miljoen aan ver huurders", schrijft dr. Drees Jr. fin der WERFF1HUBRECHT Indcntsiscbt Sptaa/isltn sinds 1899 Beursbericht no 15718 verschenen GEBRS. BERV0ETS (Advertentie.) Veel sprekers, grote belangstelling Adjudant B. J. A. Mom, chef van de afdeling bijzondere wetten van de Leidse politie heeft gistermiddag afscheid van het korps genomen. Hij heeft de pensioengerechtigde leeftijd Primeur voor Wassenaar: Voor hoofdagent Th. van der Hoek van de Wassenaarse verkeerspolitie begint in april een nieuwe taak: die van verkeerspedagoog. De gemeen teraad heeft onlangs besloten, deze nieuwe functie in het leven te roe pen en de heer van der Hoek mag er zich met recht op beroemen, de eerste verkeerspedagoog in Neder land te zijn. Zijn taak zal in de eer ste plaats bestaan uit het geven van verkeersonderwijs op de Wassenaar- se scholen. Dat is voor hem overigens niets nieuws; reeds enkele jaren ver zorgt hij het verkeersonderwijs in de hoogste klassen en regelt hij de verkeersexamens, waarmee de les sen worden besloten. Nieuw is wel, dat hij zich voortaan geheel aan de ze taak kan wijden. Tot nu toe was hoofdagent van der 'Hoek in de eer ste plaats lid van het korps verkeers politie; tussen de gewone politietaak door, bezocht hij de verschillende lagere scholen voor een wekelijks lesuurtje over de regels van het vei lig verkeer. Op 1 april verlaat hij de politie dienst, al zal hij dan voorlopig het EERSTE PLECHTIGE H. MIS IN PAROCHIE „DE GOEDE HERDER". Op Tweede Paasdag om 9 uur zal pater Raymond, assumptionist, (Leo van der Klaauw) in de parochiekerk van de Goede Herder zijn eerste Slechtige H. Mis opdragen. Pater aymond ontving op 21 december j.l. uit handen van mgr. W. P. A. M. Mutsaers de H. Priesterwijding. 's Middags zal er van 2 uur tot half 4 in de Pius X-school aan de Oud Wassenaarse weg gelegenheid zijn de neomist en zijn ouders en verdere familieleden geluk te wensen. politie-uniform blijven dragen, om dat het de verkeerslessen voor de jeugd veel echter maakt. Er wordt overwogen een ander uniform voor hem te ontwerpen, dat veel op het politietenue lijkt, maar met andere uitmonsteringen e.d. Het grote voordeel van het instel len van deze nieuwe functie is, dat er voor het verkeersonderwijs geen beroep meer hoe^t worden gedaan op het politiekorps, dat toch eigenlijk al te klein is. Het aantal verkeers lessen kan worden uitgebreid, ook in de lagere klassen van de lagere scho len zal met het onderwijs een begin gemaakt kunnen worden, terwijl voorts aandacht gegeven kan wor den aan de verkeersopvoeding van de niet meer leerplichtige jeugd, op middelbare scholen e.d. Maar niet alleen de verkeersop voeding van de schooljeugd krijgt de nieuwe verkeerspedagoog als zijn taak, ook ander werk, dat met de verkeersveiligheid samenhangt, zoals bijvoorbeeld het maken van statistie ken en maquettes en tekeningen e.d. Het ligt in de bedoeling, dat de verkeerspedagoog in de toekomst de beschikking krijgt over een instruc tielokaal, waarin de verkeerslessen, verduidelijkt aan de hand van ma quettes en andere hulpmiddelen, ge geven zullen worden. Dit instructie lokaal zou worden ondergebracht in het nieuwe politiebureau, aan het ontwerp waarvan thans gewerkt wordt. Ondertr.: B. W. Cohen en S. Dek ker. A. T. J. Tolido en A. F. J. Ge- rards. F. P. J. Zwartjes en T. J. P. v. Leeuwen. J. A. Oostdam en C. A. Oly. H. J. Weiseborn. en J. C. M. Govaarts. L. P. J. Rooijakkers en J. Kuijl. C. J. van der Kooij en J. M. Ram ij n. Getr.: W. P. de Bruijn en J. T. G. Vermeulen. J. R. van Beek en B. Idema. W. C. Bouwens en P. J. C. Beijersbergen. A. F. Veenstra en J. van Hespen. Overl.: Hendrina Anna van Vliet, 84 jr. Georg Vierling, 49 jr. Jacobus Hendrik Joseph Hazenbroek, 60 jr. Maria Petronella Slewe. 66 jr. Caro lina Loman, 83 jr. Dirk Arie Hendrik de Meer, 7 jr. Stientje Jansen, 81 jr. August Kerkhoven, 53 jr. Dirk Rieze- bos, 82 jr. Aletta Wilhelmina Wil lems e, 55 jr. Klazina Jacoba van der Zwam, 47 jr. Theodorus Petrus Koot. 80 jr. Maria Hendrika van Beers, 78 jr. Willem Baars, 76 jr. bereikt. De belangstelling was zo groot, dat de sportzaal in het gebouw aan de Zonneveldstraat niet alle be zoekers kon bevatten. De heer Mom werd een warme huldiging bereid door zijn ambtsge noten, die in de loop van de 36 jaar, dat hij aan de Leidse politie was verbonden, zijn vrienden zijn gewor den. Hij was vergezeld van zijn zoon. Nadat de heer Mom door de com missaris van politie, op diens kamer was ontvangen, begon om drie uur de afscheidsreceptie. Allereerst voer de het woord hoofdinspecteur D. W. v. d. Wal, die sprak namens het ho gere kader. De heer v. d. Wal teken de de scheidende politieman als een functionaris met gezond verstand, die dank zij studiezin en ijver de hoogste sport van de ladder had be reikt. Namens de commissaris en het Bij de foto: De heer J. C. J. Lam- bermont, die de Leidse Middenstands centrale vertegenwoordigde, drukt de heer Mom de hand. Rechts de heer Mom junior. kader overhandigde hij hem een aandenken. Inspecteur D. J. Verzijden, voor zitter van de Politie Sportvereniging zei, dat de politie-sport het altijd op prijs heeft gesteld, dat de heer Mom, die na actief de zwemsport be oefend te hebben op non-actief toch steeds lid van de vereniging is gebleven. De heer F. J. Teunissen, adjudant van de recherche sprak vervolgens woorden van afscheid. Mr. A. G. de Blécourt, adjunct- secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland (per 1 mei secretaris van de K. v. K. te Haarlem) herinnerde in een af scheidswoord aan de twee jaren, waarin de heer Mom hoofd van de recherche-afdeling was van de Poli tieke Opsporingsdienst. Door zijn tact. deskundigheid cn humaan ka rakter was de heer Mom voor deze functie uitstekend geschikt. Vervolgens voerden nog het woord de heer J. F. Breedeveld, namens de Voetbalvereniging Lugdunum, waar van de heer Mom een trouw suppor ter is, en de heer F. v. d. Scheer, na mens de afdeling Bijzondere wetten. Tenslotte kwam de heer Mom zelf aan het woord. Hij hield een sympa thiek afscheidstoespraakje, waarin hij zich tot doel had gesteld, tot ieder, die daarvoor in aanmerking kwam, persoonlijk het woord te richten. Eerst toen kregen de velen, die in de gang van het politiebureau waren samengepakt de kans dc ver trekkende adjudant de hand te druk ken. Onder hen waren vertegenwoor digers van het Leidse leven in al zijn schakeringen, collega's, vrienden cn kennissen. Ook inspecteur L. G. F. Nooyen, die de taak van do heer Mom zal overnemen, bevond zich on der de aanwezigen. De heer Mom ontving enige geschenken. TEIEF. (Advertentie! Aanplakbiljetten te Leiden de aanleiding In de wereld der itnpressario's dreigt een ernstig conflict te ont staan, dat waarschijnlijk voor de rechter zal worden uitgevochten. De bakermat van dit conflict ligt in Leiden, waar sinds enige tijd aan plakbiljetten aan de muren zijn ver schenen, die in grote letters de zan ger „Jordaan" aankondigen. Op de biljetten leest men „de ont dekking van 1956" in petieterige let ters en daaronder met koeien van letters Jordaan. We hebben ons in verbinding ge steld met één van de twee impres- sario's van deze bekende liedjeszan ger, die mededeelde, dat het hier een onbekende grootheid betreft. Johnny Jordaan zingt op de datum, waarop het optreden in Leiden is aangekon digd, in Tivoli in Utrecht. Er is hier dus sprake van een po ging tot misleiding van het publiek. Aangetrokken door de naam, zullen ongetwijfeld vele „fans" van de Jor daanse zanger een kaartje kopen en zich vervolgens bedrogen voelen. De impressario's van 't Ned. Theater bureau te Den Haag en de heer Van Roon te Zandvoort, overwegen om Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 24 maart 13.00 uur tot zaterdag 31 maart 8.00 uur waargenomen door: de Apo theek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Te lefoon 26274. gerechtelijke stappen te ondernemen. De plakkaten werden samengesteld door een conferencier uit Haarlem, die aan het programma, dat ver schillende andere varieté-nummers vermeldt, meewerkt. De impressario's hebben deze po ging tot misleiding ontdekt, toen zij toevallig met de auto door de stad Leiden kwamen. D.E.V. Leiden vergaderde Onder leiding van dc voorzitter, de lieer J. H. Smit, heeft gisteravond in café Aniba te Leiden, de Leidse tui niers- en blocmistenvereniging „Door Eendracht Verbonden" vergaderd. Het belangrijkste agendapunt was wel de uitslag van de gehouden bol- lenwedstrijd. De jury, die door de grote keuze uit uitstekende kweekproducten, een zeer moeilijke taak had, heeft de heer J. Roman als eerste prijswinnaar aan gewezen. Hij behaalde 27 punten. Een gelijk aantal punten, nl. 25 behaalden dc heren Van Hoven en Buys, terwijl mevr. Bink, de heer. De Bruyn, de heer H. S. Roman en de heer v. d. Lee junior 24 punten be haalden. Na de uitreiking gaf de heer De Bree een interessant cn duidelijk overzicht van allo werkzaamheden, die gedurende een heel jaar in de tuin verricht behoren te worden. VERKEERSCONTROLE TE LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren van 85 uur nam. controle uitgeoefend op de gedragsregels van dc wegge bruikers in Leiden. Ze maakte 94 pro cessen-verbaal op.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3