Gemeenteraad van tot verbetering Alkemade besloot van zwembad Uitslag groslijststemming K.V.P. in de Kring Leiden Nieuwe R.K. en Chr. school komen op de urgentielijst Kleuterschool en tennisbanen het onderwerp van discussie DONDERDAG 29 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Woensdagavond kwam de raad van Alkemade in openbare zitting bij een, voor de afwerking van een niet al te belangrijke agenda, welke ech ter toch een geruime tyd aan bespre kingen vergde. Afwezig was hierbij de heer Van Scheppingen. Na afwerking van de gebruikelijke lijst van ingekomen stukken, werd het voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de keuring van waren in deze gemeente, over eenkomstig voorstel b. en w. vastge steld. In de kosten van aanschaffing <v«n een verwarmingsinetaü latie in het gebouw van de Stichting Cul tureel Centrum te Nieuwe Wetering* werd een bijdrage in de kosten ver leend van ruim 825.In com binatie met de r.k. lagere schoolonder wijs was door het bestuur van de ver. voor Christelijke Nat. schoolonder wijs (beide te Oude Wetering) een aanvrage ingediend; voor beschik baarstelling van gelden voor aan schaffing van een Prado-beeldpro- jektor, waaTtoe door de raad werd 'besloten. Na een breedvoerige gedachtenwis- seling tussen de voorz. en de heer C. die Jong over bepaalde onderdelen, wordt door de raad eenstemmig goed gekeurd de vaststelling van een nieuwe salaris verordening voor het amibtenarenpersoneel der gemeente. Namens hen sprak de voorz. hierna woorden van erkentelijkheid tot de raad voor dit genomen besluit. Na enkele besprekingen werd ook goedgekeurd toe te treden tot de ge meenschappelijk regeling van het Centraal Orgaan betreffende de be handeling van gemeentelijke perso neelsaangelegenheden, alsook tot vaststelling van een tweetal irwoe- ringsbesluiten betreffende het ambte narenreglement en de arbeidersover- een komstverordening overeenkomstig de inhoud van het ontwerp, samen gesteld door het Centraal Orgaan en met inachtneming van enige wijzigin gen in de tekst; alsmede tot vaststel ling van een besluit waarbij wordt bepaald, dat het algameen ambte narenreglement op bepaalde ambte naren en categorieën van ambtenaren slechts ten dele van toepassing is. Voorts vaststelling van een besluit inzake toepasselijk ver klaring van de Rijkswachtgeldregeling bij opheffing der betrekking, en tenslotte vaststel ling van een verordening tot regeling vaai de vergoeding van verplaatsings kosten. Akkoord verklaarde de raad zich ook met de toekenning van verhoogde vakantieuitkering ing. 1 jan. 1956 aan het gemeentepersoneel, -overeen komstig de rijksregeling. De zweminrichting. Een breedvoerige bespreking werd gewijd aan het voorstel van b. en w. tot beschikbaarstelling van een kre diet, totaal groot 4400, voor verbe tering van de aceocmodatie der zwem inrichting. R. en w. hadden zich ge dacht om, gezien de reeds gedane investeringen in het zwembad in 1954 en 1955, o>m de door de commissie voor de zweminrichting geadviseerde verbeteringen over enige jaren te verspreiden en thans voor 1956 te doen uitvoeren o.a. aanbrengen van 'bassintrapjes, verbetering van de toegang naar de zweminrichting, het aanbrengen van rijwielstandaards voor de stalling van 80 rijwielen, ver nieuwing van de schutting aan de zijde van de kade, aanbrengen van een leuning in het herenbad alsmede het aanbrengen van een dwarsver binding in dit bad. Het aanbrengen van een kleuterbad zou nog nader worden 'bezien, terwijl b. en w. zich gedacht hadden, om het aanbrengen van een duiktoren in het damesbad (kosten plm. <f 200) op te schorten tot een volgend jaar. De heer C. de Jong, is van mening dat juist van het voorgestelde door de commissie zweminrichting weinig is terecht gekomen, met daarvoor enkele verbeteringen in de plaats welke z.i. minder direkt noodzakelijk waren. Het verbeteren van het in terne zwembad door aanbrenging van enkele attrakties achtte hij van meer belang dan de voorgestelde ver fraaiing der entourage. Het aanbren gen van een kleuterbad noemde de heer De Jong voorts primair, aan gezien naar zijn mening door de ge meente voor de recreatie van de jon ge jeugd weinig of niets Wordt ge daan. Ook de heer Riefcbroek achtte een meer attraktief zwembad van meer belang dan de door b. en w. voor gestelde verbeteringen. Op verzoek van voorz. deed hij enkele suggesties om door toegepaste bezuinigingen!, zijn voorstel te kunnen verwezen lijken. De heer v. di. Bijl zou het uitstel len van het maken van een duik toren tot een volgend jaar kunnen aanvaarden, maar het aanbrengen van een kleuterbad achtte ook hy een eerste vereiste. Nadat de voorz. het voorstel van b. en w. in den brede had toegelicht, zei de hij wel begrepen te hebben dat het voorstel in zijn huidige vorm weinig waardering had verkregen. Nadat diverse onderdelen nader wa ren besproken, verkreeg de voorz. het fiat van de raad op zijn tussen voorstel om het gevraagde krediet tot plm. 5500 te verhogen en dan na overleg met de commissie-zwemin richting aan b. en w. over te laten om tot verbetering van de zwemin richting overeenkomstig ook de ge dane suggesties, over te gaan. Verbetering Westeinde. Voor het aanleggen van een trot toir met aansluiting op de reeds ge legde riolering alsmede herbestrating van het weggedeelte in het Zuid- Einde te Roelofarendsveen werd een krediet gevraagd van 75.000. De raad keurde dit goed, wapbij de heer Hogenboom de bemerking plaatste, dat ten spoedigste met de uitvoering van deze werken dient te worden be gonnen. Goedgekeurd werd voorts om over te gaan tot verhoging van het presen- tie-geld voor leden der stembureaus. Royaal. Veel waardering bij de raad ver kreeg hierna het voorstel van b. en w. om aan de beide plaatselijke mu ziekverenigingen toe te kennen een subsidie van 500, alsmede de ove rige muziek-, zang-, sport-, toneel- en jeugdverenigingen alsook de co mité voor Ouden van Dagen in deze gemeente vrij te stellen van de hef fing op die vermakelijkheidsbelas ting, hetwelk voor de gemeente een inkomstenderving betekent van 3000 gulden. De heer v. d. Geest tekende hierbij nog aan. dat het toch niet in de be doeling ligt, dat met dit besluit de gemeentelijke overheid zich van haar taak ten behoeve van de jeugd nu ontheven ziet. Het buitenpersoneel in dienst der gemeente krijgt voorts een uitkering ineens wegens arbeid ver richt bij uitzonderlijk slechte weers omstandigheden. Vastgesteld werd voorts de verhuur van de 10 wonin gen te Rijpwetering plaatselijk ge merkt Oud Adeselaan 34 en 36 en Binnenweg 35 tot en met 67. Bij de rondvraag kreeg de heer Sprirg in 't Veld ten antwoord, dat naar de mening van de voorz. ook dit jaar de tien nieuwe woningen te Nieuwe Wetering nog gereed zullen komen. Aan het slot van de verga dering deed de voorz. nog een belang rijke mededeling, n.l. dat per 1 mei a.s een einde zal komen aan zijn funk- tie van waarnemend burgemeester van Voorhout, en met ingang van deze datum tot burgemeester aldaar benoemd, de secretaris der gemeente Warmond, de heer Smolders. De burgemeester bracht hierbij dank aan de raad voor de aan hem betoonde klementie betreffende zijn arbeid in de gemeente Alkemade in deze periode. En alhoewel de laatste loodjes ongetwijfeld het zwaarst zul len wegen, zeide de burgemeester zijn werkzaamheden te Voorhout met plezier te hebben verricht. Hij hoopt tooh vanaf 1 mei a.s. weer zijn aan dacht voor de volle honderd procent aan de gemeente Alkemade te kunnen schenken. BANKETBAKKER ALS SLAGER Door ambtenaren van de Vlees keuringsdienst is tegen een banket bakker alhier, proces-verbaal opge maakt, terzake het fraudulus slachten van nuchtere kalveren, terwijl de vereiste keuring van dit vlees even- 1 eens niet had plaats gevonden. (Advertentie) In de kieskring Leiden zijn bij de groslijststemming uitgebracht 15156 stemmen, (dat is ruim 50 pet. van het aantal leden). Hiervan werden uitgebracht op prof. Romme 12422 stemmen, zijnde ruim 81 pet. Op de overige 53 kandidaten werden uit gebracht 2734 stemmen waarvan op de heren v. d. Weydcn 806, Delfgaauw 529, v. d. Ploeg 269, Kleysterlee J61, mej. Stringa 116 en vervolgens in kleinere getallen op de overige candidaten. Wanneer wij de puntenberekening van deze uitslag zouden overleggen, dan zou er uit blijken, dat In de sa menstelling van het advies geen verandering is gekomen. De totale uitslag kan echter pas GEMEENTERAAD NIEUWKOOP Onder voorzitterschap van burge meester M. P. van der Weyden ver gaderde de raad van Nieuwkoop. Er zijn verscheidene ingekomen stukken en mededelingen. Dc school- arisendienst Bodegraven en omstre ken heeft zijn rekening ingediend, die een nadelig saldo vertoont van ƒ5052.64 over het jaar 1955. Aange zien er op de datum van sluiting ver schillende nog te verhalen en ver schuldigde bedragen waren, komt men na een herrekening tot een na delig saldo van 1892.29, dat de samenwerkende gemeente zullen moeten vereffenen. Premie krotopruiming. J. A. Schut ter Voorweg 3 en J. v. Koert Zuid Einde 49 willen hun bestaande wo ning door een nieuwe vervangen. Zy vragen een krotopruimingsbijdrage boven dé premie voor de woning bouw. Van de 1500.die hiervoor aan elk verstrekt wordt, komt de helft voor rekening van de gemeente. Dit wordt door de raad beschikbaar gesteld. Onteigening land gebr. Bodegraven. De Commissie van deskundigen in het onteigeningsgeving tussen de ge meente en de heren Bodegraven heeft de schadevergoeding voor de eigena ren geschat op 18662 en voor de pachter Schoonderwoerd ap f 6.582,33. De gemeente had destijds voor 't land ongeveer ƒ32.000, waarmee de gebr. Bodegraven geen genoegen namen. Eigenaars en pachter zijn, zo wordt meegedeeld, tegen de beslissing in beroep gegaan. Vergoeding voor reiskosten wordt gevraagd door de heer C. J. Bijlemeer wiens kind een b.l.o. school bezoekt in Uithoorn, alsmede door T. v. Lith te Noorden voor 3 kinderen, die de o.l.s. in Nieuwkoop bezoeken. Op voorstel van B. en W. wordt in ver band met de grootte van de gezinnen aan eerstgenoemde 10 per maand vergoed en in de reiskosten van de kinderen van v. Lith 5 per maand. Aan het personeel van de gemeente wordt, voorzover zij in de uitoefening van hun taak veel hinder hebben ondervonden van de strenge winter, 25.of 12.50 naar gelang van de hinder, verleend. Subsidie „Con Amore". De Chr. zang ver. van deze naam zit in finan ciële moeilijkheden en wil daar voor goed uitgeraken door een flinke jaarlijkse subsidie van 200. B. en W. staan er afwijzend tegenover, aan gezien men tenslotte niet alle dingen kan subsidiëren. Toch wordt het voor stel aangehouden, omdat eerst onder zocht zal worden, waarom men eigen lijk zoveel geld nodig heeft. Versieringen „Har en Amstel". Het bejaarden tehuis van genoemde stichting nadert zijn voltooïng. Waar schijnlijk zal op 18 mei de Commis saris van de koningin de opening verrichten. Tevens zal, blijkens mede deling van de burgemeester, dit be zoek van de Commissaris een werk bezoek zijn. Het gebouw, dat op zich zelf al fraai is, vereist evenwel hier en daar enige versiering als sier- smeedwerk e.d. De gemeente zal nu op voorstel van B. en W. tot een maximum van 1000.— de helft bij dragen van hetgeen de samenwer kende diaconieën aan versierings- kosten besteden. Dit houdt in, dat te zijner tijd de gemeente eenzelfde standpunt in zal nemen, wanneer dè H. Hartstichting met een dergelyke aanvrage zal komen. Verkoop bouwgrond. De aannemer A. Heemskerk uit Zevenhoven wil langs de Roerdomplaan een strook bouwgrond kopen ter lengte van 45 m. en met een totale oppervlakte van 1125 m2. Hij wil daar zelf gaan wonen en voorts nog enkele huizen bouwen. Onder zekere voorwaarden die grondspeculatie moeten tegen gaan, besluit de raad hem deze grond te verkopen tegen 6.per c.a. Onderwijzeres O. L. School. Drie gehuwde dames stonden op de voor dracht voor de benoeming van een GEMEENTERAAD LEIDSCHENDAM onderwijzeres aan de O. L. School. Er waren geen andere sollicitanten, en alle boven de vijftig jaar. Met alge mene stemmen werd benoemd mevr. J. P. de Graaf-Jansen, 55 jaar, wo nende te Zevenhoven. Tevens wordt aan het hoofd van de O.L.S. extra crediet verstrekt voor de aanschaf fing van nieuwe leermiddelen voor het leervak Aardrijkskunde. Wegens beloningen en sociale las ten voor de vakonderwijzeressen bij het v.g.l.o. is over 1955 door het be stuur van de Chr. School betaald 3.050,59 en door de r.k. meisjesschool 2.219,48. Als voorschot was resp. betaald ƒ4.029 en ƒ2.023,76, zodat de Chr. school ƒ978.41 moet terugbetalen en de meisjesschool alsnog recht heeft op ƒ196,06. Voor 1956 worden de voorschotten bepaald op resp. 3.180 en 2.120. Scholenbouw. Omtrent de scholen bouw moet men nog niet optimistisch zijn. De kath. Jongensschool en de Chr. school komen ieder met 4 loka len op de urgentielijst voor 1956. Over het aangevraagde gymnastieklokaal en de nieuwe O.L. School werd nog niets gehoord. Aangezien men met het verstrekken van Rijksgoedkeu ringen vele maanden ten achter is, mag niet worden verwacht, dat dit jaar nog met de bouw van de lokalen begonnen kan worden. Daar de raming van de nieuwe kleuterschool te Noorden beneden de 100.000 zal blijven, is rijksgoedkeu ring voor deze bouw niet nodig en zal na aanbesteding hiermee waar schijnlijk spoedig begonnen kunnen worden. Rondvraag. Langdurig wordt van gedachte ge wisseld over de vraag van de heer A. v. Dam of in voorkomende geval len van gladheid, zoals zich in de afgelopen winter voordeden, ook in de achttien kavels zand gestrooid kan •worden. De vreemde situatie doet zich hier voor, dat de weg het eigen dom is van de polder Nieuwkoop, die ook voor het onderhoud heeft te zor gen. Hij ligt in de gemeente Alphen a.d. Rijn en er wonen uitsluitend Nieuwkoopse ingezetenen langs. De burgemeester vindt, dat zandstrooien konsekwenties heeft, want er wonen in deze gemeente meer ingezetenen langs wegen, die tot andere gemeen ten behoren. De een vindt, dat de polder er voor moet zorgen, de andere dat Alphen a.d. Rijn hiervoor moet opkomen. Tenslotte wordt overeen gekomen, dat B. en W. naar omstan digheden zullen handelen. De heer Bloos is ongeduldig, daar de beloofde tweede kabel uit Leiden zolang op zich laat wachten. Hij vreest nieuwe stagnatie voor de in gezetenen uit het Zuid Einde. Ook noemt hij plundering van de nieuwe aanplant in het Vlietpark, hetgeen Dom. Pieterse betwist. Het lid L. Stoppelenburg heeft ge constateerd, dat de tarieven voor de elektriciteit in provincies, waar het bedrijf Centraal georganiseerd is, lager zijn dan in Zuid-Holland, waar enkele steden het voor het zeggen hebben. De burgemeester was ook de mening toegedaan, dat er vele voor delen zyn, wanneer ook hier één provinciaal bedrijf was, maar vraagt zich af, hoe daar verandering in kan komen. De heer Zwart vraagt hoe het staat met de warmwatervoorziening in de Meeuwenlaan. B. en W. zullen dit nog eens met de heer Buys bespre ken. Ook over de toestand van het Meyepad, waarover de heer v. Zoest klaagt, zal met de gemeente-architect gepraat worden. Dom. Pieterse vraagt een deklaagje voor de paden in het Vlietpark en wederom maatregelen tegen het af waaien van de brug aldaar en ten slotte of de heer Leliveld te Noorden zyn kas mag zetten. Zeer tot hun spijt zijn B. en W. niet by machte hiervoor vergunning te geven. Wan neer het lid E. H. v. Dam nog een vraag heeft die niet voor. publicatie is bestemd, gaat de raad deze tenslotte in geheime zitting bespreken. De gemeenteraad van Leidschen- j dam begon gisteravond de zitting met de goedkeuring van enige per ceeltjes grondruil om voor de aan de noordzijde van de Damhoudersstraat gereed gekomen woningen een vol doende achteruitgang te kunnen aan leggen, waarna ter voldoening aan het bepaalde bij de woningwet besloten werd de beslissing over het uitbrei dingsplan nog drie maanden uit te stellen om alsnog de tegen het plan ingebrachte bezwaarschriften in be handeling te kunnen nemen. Aan het gereformeerd gemengd zangkoor werd een subsidie toege zegd van 100. De vereniging heeft voor 1956 een nadelig exploitatie saldo van 495. Ook de katholieke gymnastiekverenigig kreeg een ge meente-subsidie toegezegd, groot 250. Het nadelig exploitatie-saldo is hier begroot op 395. De raad was van oordeel, dat deze gymnas- tiekver. van grote opvoedkundige waarde is, waarvan voornamelijk de Leidschendamse jeugd profijt zal trekken. Het r.k. Kerk- en schoolbestuur heeft de raad verzocht gelden be schikbaar te stellen voor de veran dering van inrichting, aanschaffing van meubilair, ontwikkelingsmateri aal en hulpmiddelen in verband met de toename van het aantal kleuters (thans 262) op de aan de Damstraat gehuisveste kleuterschool, welke met één lokaal moet uitgebreid worden in het zusterklooster. De raad achtte het verzoek alleszins gemotiveerd en stond de medewerking unaniem toe, Chr. Kleuterschool. Van de vereniging tot oprichting en instandhouding van één of meer scholen met de by bel was tevens een verzoek ontvangen om medewerking voor de bouw van een bijzondere kleuterschool op het achter de Dam- laan aan de gemeente toebehorend terrein. Over dit verzoek is lang en creed van gedachten gewisseld, niet zozeer om medewerking te verlenen tot de bouw van een school, maar vooral om 't feit dat bedoed school bestuur de school gebouwd wil zien op het terrein aan de Damlaan. B. en w. kunnen zich met dit laatste niet verenigen omdat als de raad zioh uitspreekt voor bedoeld terrein het schoolbestuur zijn rechten op dit ter rein zal kunnen doen gelden. Het uit breidingsplan voor bedoelde gronden is nog niet vastgesteld en het gaat volgens b. en w. niet aan dat de raad vooruit loopt op de bestemming van gronden waarover de ontwerper van het uitbreidingsplan nog geen beslis sing heeft genomen. De heren Kra nenburg en Van Bergen (prot. chr.) konden zidh met de redenering van b. en w. niet verenigen en stelden voor dat b. en w. zich eerst nog eens met de inspecteur van het kleuteron derwijs in verbinding zouden stellen maar de heer Copray (kvp) stelde duidelijk in het licht dat de raad wel in principe kan besluiten tot stichting van een school maar tevens de vrij heid heeft voor die sdhool geschikt bouwterrein aan te wijzen. Hij stelde voor het verzoek van het schoolbe stuur af te wijzen omdat het niet vol doet aan de wettelijke bepalingen. De voorzitter heeft dit voorstel mede na mens de beide wethouders overgeno men. Deze zaak is aldus de voorz, niet zo urgent maar des te meer in teressant omdat omtrent het bepalen van de plaats door het schoolbestuur nog geen jurisprudentie bestaat en het van belang is hoe hogere instan ties zullen beslissen indien het schoolbestuur in beroep zal gaan. Het voorstel-Copray werd daarna aan genomen met 8 tegen 6 stemmen (Dietz, de Rozario, Langeveld, Boer van de kvp en Kranenburg en Van Bergen (prot. chr.). Tennisbanen. Een tweede voorstel was de aanleg van tennisvelden in park „Rozen burg". Enige leden waren van oordeel dat het park zijn rustige sfeer zou verliezen, wat zij vooral wegens de eneverende tijd zouden betreuren. Weer andere leden waren van oordeel dat de voor de tennisvelden geprojek- teerde douche-cel ook voor publiek gebruik beschikbaar gesteld moet worden. Wethouder Groenewegen meende, dat als dit laatste voldaan wordt het hek van de dam is. Weldra zal blijken dat één douche-cel dan niet voldoende is en zal op uitbreiding aangedrongen worden. Spr. vreesde dat er dan een verkapte badinrich ting zou komen wat geenszins de be doeling is. Voorts deelde de wethou der mede dat eerlang de betonnen omheining langs de straatweg plaats- zal maken voor een heg wat de rus tige sfeer in het park zal verhogen. De vrees dat het park aan rust zou ihboeten na aanleg van de tennisvel den is niet gemotiveerd omdat de banen aangelegd worden op het nog braak liggend terrein van het park. Er wordt praktisch niets veranderd. De aangrenzende kinderspeelplaats blijft volkomen intact. Na deze nadere uiteenzetting hebben de heren verder geen bezwaren naar voren gebracht en werd het voorstel tot aanleg van de banen aangenomen. De kosten worden globaal geraamd op 24.050. Tot slot werd voor het noodzake lijk geacht na-onderzoek op tbc door de Fotu een gemeentelijke bijdrage toegestaan van 1000.—. Gemeenteraad Leiderdorp Verkoop grond voor huizenbouw De aanleiding van deze spoedeisen de vergadering te Leiderdorp welke gisteravond onder leiding van bur gemeester v. Diepingen werd gehou den ,was. de grote aanvraag van bouwgrond aan de gemeente gericht door diverse aannemers. In totaal ging het om een bedrag voor bouw rijpe grond van 306.200 waarop door de gazamenlijke aannemers 94 eengezinswoningen en 4 garages zul len worden gebouwd. Het zijn resp. de heer S. Nagtegaal te Leiderdoi*p met acht woningen en twee garages; fa. van Beukering en Borsboom te 's-Gravenhage met 14 woningen en twee garages; N.V. Bouwbedrijf v/h M. Homan en Zo nen te 's-Gravenhage met 27 wonin gen; fa. Bouwbedrijf Koningen en Batenbrug te 's-Gravenhage met 35 woningen en H. W. Sebregts te Bloe- mendaal met 10 woningen. Dan was er nog een aanvraag van het inge nieurs- en bouwbureau J. en ir. C. A. W. Vermeulen te 's-Gravenhage voor aankoop van een perceel waar op hoogbouw zal worden toegepast. Daar zullen 18 woningen in drie la gen worden gebouwd. De koopprijs bedraagt ƒ37.800.—. Dit perceel, dat niet zoals de andere percelen valt on der het deel van complex V dat dit jaar bouwrijp wordt gemaakt, zal toch, dank zij de onderhandelingen van de voorzitter met de eigenaar, de heer van Sandijk, voor verkoop in aanmerking kunnen komen. Zonder hoofdelijke stemming, waarschijnlijk door de geheime zitting van ongeveer ly3 uur die aan de openbare verga dering voorafging, werden de voor stellen van b. en w. aanvaard. Hierop verklaarde de voorz. dat door deze besluiten de bouwrijpe grond in complex V, op twee blokken na, geheel is verkocht en dat het van belang is, mede door de aanleg van een tweetal kunstwerken in de nieuwe Rijksweg, dat het bouwrijp maken van grond in complex V voortgang kan vinden. Wat de wo ningbouw betreft op de verkochte percelen, hiervoor hoopt de voorz. gehoor te vinden in Den Haag voor het verkrijgen van een halve bouw- premie welke ev. gelijkelijk over deze woningen zal worden verdeeld. De voorz. hoopte dit te verkrijgen door aan te kunnen tonen dat de aan nemers over extra bouwcapaciteit beschikken. Het volgend punt op de agenda hield verband met de voorgaanden en behelsde de aankoop van een tweetal percelen grond resp. van de heer G. de Koning en de Van Coe- vorden-Adrianastichting te Amster dam. De percelen beslaan gezamenlijk 4.57.20 ha en kosten 38.000 waarin begrepen een bedrag voor schadeloos- sttelling aan de heer De Koning voor afstand van gebruiksrechten. Ook hiermede ging de raad accöord. Bij de rondvraag uitte de heer Moraal zijn waardering voor de voorz. voor diens voortvarendheid waardoor de ze transacties waren tot stand geko men. PLEZIERR1TJE MET ONGEWONE AFLOOP. Het is voor de inzittenden van de luxe wagen, waarmede de bestuur der, de heer Steenbergen uit Leider dorp, tijdens een proefritje gister avond omstreeks half twaalf tegen een hek botste, nog vrij goed afgelo pen. De eigenaar van de auto, een zwager van genoemde heer Steen bergen, was bij deze laatste op visite. Vermoedelijk heeft de heer S. het verlangen te kennen gegeven om ook eens achter het stuur van een auto te willen zitten waarop de zwager en de heer S. in de wagen stapten met de laatste achter het stuur. Na een straatje omgereden te zijn heeft worden gegeven wanneer alle 9 krin gen hun uitslag hebben vastgesteld. De volledige uitslag is als volgt: Romme, C. P. M. Bloemendaal 12422, Ploeg,, v. d. C. J. Haarlem 269, Lucas, A. M. Rotterdam 62. Koersen, Th. D. J. M. Amsterdam 4, Doorn, v., H. W. Rotterdam 17, Weyden, v. d., M. P. Nieuwkoop 806, Weyters. A. C. M. Den Haag 3, Groen Jac., Alkmaar 79, Rijckevorsel, v., K. T. M. Den Haag 66, Dongen, v., J. A. M. C. Aar denburg 9, Nolte, mej., A. H. Amster dam 87, Bachg, F. J. H., Den Haag 59, Kleisterlee, C. F. Rotterdam 161, Bogaers, P. C. W. M. Laren 3, Delf gaauw, J. G. M. Rijswijk 529. Meis sen, M. P. A. Wateringen 26, Hilhorst, A. P. Soest 77, Himst, v. d., Th, Goes 4, Boot, G. A. A. M. Overveen 60, Stringa, mej. C. Rijswijk 116, Neefs, H J. J. Amsterdam 13, Laan Th., Hem. Totaal 14911. Niet-geadviseerde kandidaten in alfabetische volgorde: Aalberse, P. J. M. Den Haag 16, Adriaanse, Th. A. Hulst 2, Andries- sen, Th. Ovezande 12, Bakkér, J. Den Haag 48, Bogaart, A. Zwanenburg Campen, v., J. F. Den Haag Clijnk, E. J. Zaandam 4, Duchatëau-Pastoors, mevr. Den Haag 3, Duinisveld, J. J. N. Zoetermeer 35, Duijvenstein, L. P. Loosduinen 4, Dijck, v., J. E. A. M. Dordrecht 4, Dijsselbloem, W. J. J. Oegstgeest 8, Groffen, W. Vlissingcn 2, Hosson, de, F. C. Leiden 58, Hooy- schuur, N. J. Koog a. d. Zaan Jong, de, L. G. C. Vleuten 5, Kor te- kaas-de Haan, mevr. Velsen 9, Leeu wen, v., J. IJmuiden Luyckx Sleijfer, mevr. K. Amsterdam Meerwijk, v., P. W. C. Terneuzen Mommersteeg, J. A. Amsterdam 1, Peters, W. M. A. Baarn 3, Schave ren, van, Jos. Den Haag 3, Spieksma, F. J. G. Rijswijk Stokvis. H. W. M. Utrecht Veldt, v. d. A. Haarlem 2, Vos, de, G. Gouda 18, Warnars, R. L. J. Rotterdam Weeber, L. Delft 4, Westende, van 't, L. J. Mid delburg 1, Wittenberg, C. H. Den Haag 2, Zwarthoed, N. Volendam 1. Totaal: 245. de bestuurder, komende uit de Re sedastraat de bocht naar de Hoofd straat te kort genomen waardoor eerst een boompje op het trottoir om. ver werd gereden waarop de wagen naar de linkerhelft zwenkte, weer recht op de weg kwam om echter enige ogenblikken later, tegenover Radio Hertog, plotseling het trottoir op te vliegen en tot stilstand kwam tegen een zwaar ijzeren hek. Het ge volg was dat beide inzittenden met het hoofd door de voorruit vlogen. Hoewel van onbreekbaar glas, werd de ruit totaal verpsplinterd waardoor beide personen hevige snij wonden bekwamen aan het hoofd. De heer S. was er het ergst aan toe en moest per ziekenauto naar een ziekenhuis werden vervoerd waarmede het fa- mielielid ook gelijk maar mee ging voor verdere behandeling. Enkele late voorbijgangers konden zich nog net in veiligheid brengen. Hier is wc) zeer roekeloos gehandeld, vooral als men in aanmerking neemt dat de heer S. niet de volle beschikking heeft over beide benen. BOSKOOP AANRIJDING MET BAKFIETS. Toen gistermiddag enkele leerlin gen van de Rijkstuinbouwschool een bakfiets weer naar de eigenaar moes ten terugbrengen, lieten twee van hen zich netjes rijden door in de laadbak plaats te nemen. Bij het af rijden van de hoogte van de hefbrug sprongen zij er echter uit waarop de bestuurder niet was bedacht. Dc niet erg geroutineerde bestuurder verloor de macht over zyn stuur en reed in volle vaart naar de linkerkant van de weg waar de 9-jarige V. rustig rechts van de weg op zijn rijwiel reed. Niet bedacht op deze onver wachte zwenking van de bakfiets bleek ontwijken niet meer mogelijk en werd de jeugdige wielrijder aan gereden. Met bloedende wonden aan het hoofd werd hij naar de ouder lijke woning vervoerd. Zijn rijwiel werd zwaar beschadigd. Schoolvoetbal. Nu voor dc scho len buiten Gouda de mogelijkheid bestaat om ook deel te nemen aan de jaarlijkse schoolvoetbalcompetie in het distrikt Gouda van de KNVB heeft de r.k. muloschool Don Bosco alhier, daarvoor ingeschreven. Zo zal dit Don Bosco-elftal op woensdag 4, donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 april a.s. de kleuren van de school verdedigen in groep B. De tijcl van voorbereiding is wel wat kort ge weest doch het zal voor de jongens in ieder geval een sportieve ontspan ning worden. 0UDE-WETERIHG BOUW MARIA-KLEUTERSCHOOL. Gisteren werd met de bouw van de Maria-Kleuterschool begonnen. Met enige forse klappen werd de eerste paal in de grond geslagen. Ogenschijnlijk komt de nieuwe school, die zeer modern zal worden ingericht, wel ver buiten dc bebouw de kom te staan. Het doet nog vreemd aan, wanneer we de mate rialen midden in het weiland zien liggen. Diegenen echter die kennis heb ben genomen van het enorme uit breidingsplan der gemeente, zullen hebben kunnen constateren, dat de school na verloop van enige jaren midden in de bebouwde kom zal lig gen en dan deel uitmaakt van een geheel complex gebouwen, w.o. ook een nieuwe katholieke kerk. Moge het begin van deze bouw voor allen een aansporing zyn om het schoolbestuur te steunen by de grote moeilijkheden van financiële aard die met de bouw gepaard gaan. Ieder drage naar vermogen zijn i steentje bij.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5