IJ N S T R E E K NIEUWE MODE 1956. A.s. DONDERDAG van: Raad van Wassenaar hield zich bezig met het onderwijs Plannen van Hillegomse V.V.V. VROOH a DKEESM AT¥M DINSDAG 20 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gisteravond heeft de gemeenteraad vah Wassenaar een extra vergade ring gewijd aan twee onderwijskwesties, die in de vergadering van vorige week woensdag waren aangehouden, het ene betreffende de stichting van een openbare kleuterschool tégen de zin van de vvd-fractie, het andere, handelend over de katholieke Alchvinschool, op verzoek van die zelfde fractie. Belde kwesties zijn intussen in de onderwijscommissie be handeld. Het verzoek van de Alchvinstichting om medewerking bij de stichting van een schoolgebouw en het voorstel van b. en w. om die mede werking te verlenen kwamen ongehavend uit de commissievergadering te voorschijn en kregen gisteravond ook de algemene goedkeuring van de raad, al mopperde de liberale fractievoorzitter mr. Van Vuure nog wat na over formele bezwaren tegen wat hij weer noemde de pirouette van b. en w., de ommezwaai in het standpunt van het college, dat immers eerst voor gesteld had, de gevraagde medewerking te weigeren. Medewerking aan r.k. Alchvinschool Wat de eerste kwestie betreft, die van de stichting van een openbare kleuterschool in Wassenaar-zuid, heeft zich na de raadsverg. hierbij van de vorige week, een complicatie voorgedaan. De bedoeling was, zo werd duidelijk uit een door wethou der Huibregtse voorgelezen verkla ring, dat de Prinses Margriet-kleu terschool, een christelijke school op 1 september a.s. zou opgaan in de nieuw te stichten openbare kleuterschool. De nieuwe school zou dan op die da tum de lokalen kunnen gaan gebrui ken, die tot dan toe door de christe lijke school gebruikt werden. Ben dag na de raadsvergadering van de vorige week bleek evenwel, dat de christelijke school wenst blij ven voort te bestaan. Mr. Van Vuure zeide het te betreu ren, dat het aanvankelijke plan niet door zal gaan. Hij vroeg zich af, of er eigenlijk nog wel een Prinses Margriet-kleuterschool bestaat, en wilde in verband daarmede inzage in de correspondentie en de versla gen van de besprekingen tussen col lege en schoolbestuur. Critiek op schoolbestuur. Wat de oud-wethouder Van Vuure met die vragen bedoelde, werd niet erg duidelijk. Mr. dr. W. F. van Gun- steren, de voorzitter van de protes tants-christelijke fractie hield kenne lijk in zijn reactie rekening met een liberaal addertje onder het gras. Hij hekelde allereerst de houding van het bestuur der christelijke Prinses Mar griet-kleuterschool. Het is een raad sel, hoe een christelijk schoolbestuur er toe komen kan om aan te sturen op een fusie met een openbare school. Een dieptepunt in de behartiging van de belangen van het bijzonder onderwijs zo noemde dr. van Gun- steren deze situatie. Als de heer Van Vuure met zijn verzoek om inzage in de correspondentie de bedoeling heeft dat dieptepunt nog dieper te leggen, dan zal ik gaarne nog wat nader op deze,zaak ingaan, aldus spr. De raad besloot daarna stilzwij gend, tot stichting van een openbare kleuterschool over te gaan. Als ter rein voor deze school komt het meest in aanmerking, zo schreven b. en w. in hun praeadvies, een gedeelte van het landgoed „De Wittenburg". Zwakke basis? De kwestie van de Alchvinstich ting kwam daarna aan de orde. B. en W. hadden de raad dus voorge steld, de gevraagde medewerking te verlenen. Mr. A. van Vuure zeide het gevoel te hebben, dat materieel gezien de aanvrage van de Alchvinstichting volkomen in orde is en zich niet te gen gemeentelijke medewerking te willen verzetten. Formeel is de zaak echter niet helemaal correct. Spr. bleef op het standpunt staan, dat als het inwonertal van een gemeente bij 'n aanvrage als in deze in het geding is, uitgegaan moet worden van de werkelijke bevolkingsgrootte op de datum van de aanvrage. B. en W. stonden dan ook eerst op dat stand punt. Op grond van een 20 jaar oude uitspraak van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maakte het college echter een ommezwaai, en dat vond spr. een erg zwakke basis. Andere mening. Dr. J. J. M. Veraart, de kvp-fractie- voorzitter zag deze kwestie wel even anders. Het oorspronkelijke stand punt waarmee de heer Van Vuure nog steeds bleek in te stemmen, was niet houdbaar. Ook zonder jurispru dentie is het volkomen duidelijk, dat men terwilla van de rechtszekerheid af moet gaan op een officieel door het Centraal Bureau voor de Statis,- tiek vastgestelde inwoneraantal en dat men niet werken kan met een cijfer, dat op een willekeurige datum op een uur bereikt werd. De heer Veraart bracht nog enkele bezwaren naar voren tegen het oor spronkelijke praeadvies van b. en w. wat de vorm van de ouderverklarin gen betreft. Aan die vorm zouden, volgens de mening van het college, fouten kleven. Uit een overvloed .van duidelijke jurisprudentie blijkt, dat ei van fouten geen sprake was. Bij het voorbereiden van het voor stel is blijkbaar niet voldoende aan dacht aan de jurisprudentie besteed, aldus spr. Welwillendheid. De voorzitter, dr. S. F.- A. C. M. baron van Wijnbergen bestreed dat. Zowel de betrokken secretarie-afde ling als het college behandelen deze zaken met bijzondere zorg, ook wat de jurisprudentie betreft. Het college had zich door deskundigen laten ad viseren. De Alchvinstichting heeft het geluk gehad, dat het op het juis te moment de bewuste uitspraak van Gedeputeerde Staten gevonden heeft. En het college heeft, om het school bestuur ter wille te zijn, deze juris prudentie willen gebruiken. Het eer ste praeadies was géén dwaling. Maar b. en w. hebben, na het vin den van deze jurisprudentie, zich ge rechtigd gevoeld, van hun eerste standpunt af te wijken. De welwil lendheid tegenover het schoolbestuur elftal geen goed gedaan. Het ging op eigen bodem, met 41 ten onder. ZRC wint de toss en verkiest voor de zon te spelen. KDO trapt af met de vrij sterke wind in. de rug, wat da delijk al enige mooie aanvallen op brengt. Het eerste kwartier toonde KDO een overduidelijke veldmeer- derheid, maar door het onzuivere plaatsen en het te ver vooruit spelen met de bal, bleven doelpunten uit. Na 25 minuten spelen kreeg Eek de bal van Sitvast prachtig doorgege ven. Eek aarzelde geen ogenblik en bracht de stand op 10. Er was voor de rust nog een minuut te spelen toen Vlasman in het strafschopgebied een overtreding beging. De penalty werd onberispelijk ingeschoten 11. Na de thee kwamen de gasten er steeds beter in en werd het spel van KDO steeds rommeliger om van pa- niekvoebal nog maar niet te spreken. Er waren 20 minuten gespeeld, toen ZRC mooi doorbrak en scoorde 12. Met nog 15 minuten te spelen werd het 13, en 5 minuten voor het ein de wist ZRC nog eenmaal te scoren, zodat ZRC zeer verdiend met 41 wist te winnen en zodoende 2 kost bare punten in de wacht wist te sle pen. De wedstrijd van het 2e elftal werd afgelast, de junioren A speel den uit tegen St. Louis. Zij verloren met 31, de B junioren speelden op eigen terrein tegen Abehewalta, ook zij konden het niet bolwerken en verloren met 21. ALPHEN AAN OEN RIJN IN DE RIJN VERDRONKEN De 25-jarige lompenkoopman Hen- rius Vianen, wonende Hoorfdstraat te Alphen aan den Rijn is, naar men aanneemt zondagavond laat in de Maatschappij voor Nijverheid Oude Rijn geraakt en verdronken. Hij had zijn nieuwe rijwiel achter een café aan de Rijn gezet, vermoe delijk is hij, toen hij zijn rijwiel weer ophaalde, gestruikeld en in de Rijn gevallen met fiets en al. Doordat huisgenoten zondagavond meenden, dat liij reeds te bed lag en maandagmorgen meenden, dat heeft hier een rol gespeeld. Het zou het college niet moeilijk gevallen zijn, het éérste praeadvies te blijven verdedigen. Er werd, ook in tweede en derde instantie door de voorzitter en de he ren Veraart en Van Gunsteren gedis cussieerd over de kwestie van het al of niet voldoende voorbereid zijn van de voorstellen. De discussie werd gesloten. Het voorstel om aan de Alchvinstichting de gevraagde medewerking te verle nen, werd aangenomen. KATWIJK JAARVERGADERING WIT GELE KRUIS. Onder presidium van voorzitter Braun hield het Wit Gele Kruis haar jaarvergadering in het parochiehuis. De voorzitter herinnerde in zijn ope ningswoord aan het overlijden van de heer Van der Marei, die vanaf de oprichting bestuurslid was geweest en pastoor Hesp, die 20 jaar de g. adv. der vereniging was. Pastoor Hesp was een vurig voorstander van het W. G. Kruis. Spr. heette dan wel kom de nieuwe g. adv., pastoor F. P. M. v. d. Vliet. De voorzitter zeide er niet aan te twijfelen, of de nieuwe g. adv. zal dezelfde ijver en propaganda aan de dag leggen voor de afdeling. Onder de mededelingen was vooral van belang dat de leden er goede nota van moeten nemen, dat de aanmelding voor het Kraam- centrum moet plaats hebben op de tweede woensdag van de maand, doch dan op de school tussen 4 en 5 uur nam, en niet meer op de 3de donder dag van de maand. Wat op de kaar ten staat is dus nu niet geldig. Dan herinnerde de voorzitter aan het 25- jarig kloostcrjubilé van Zuster Ni- j vieren, op een rotsachtige eiland ten varda, aan de druk bezochte receptie i noorden van Schotland, in de na- op die dag en aan de tastbare bewij- i bijheid van de marinebasis Scapa zen van erkentelijkheid, die dag ont- j Flow, het leven van een ruwe zee vangen. De rekening van de penn., J man leidden, zonder veel variaties, de heer P. H. Castenmiller, vermeld-1 Omdanks de ruwe uiterlijkheid de aan inkomsten 5.097,68 en uit- j groeide er een hechte kameraad- gaven 5.712,92, nadelig saldo j schap tussen de maats naarmate zij 614,64. Voor 1956 zullen de heren L. J. Bellekom en W. Caspers de controlecommissie vormen. Uit het jaarverslag van de secr taris ver melden we dat de afdeling thans 324 leden heeft. Het jaarverslag ver meldde enige cijfers over wat Zuster Nivarda in 1955 verrichtte: het zie kenbezoek vermeldde het cijfer 2343 en preventieve bezoeken 457. De begroting voor 1956 werd goed gekeurd. De aftredende bestuurs leden mej. Grimbergen en de heer C. Braun werden herkozen en in de plaats van wijlen de heer C. van der Marei werd gekozen de heer J. A. Slootbeek. zetheid, waarmee de heer Kenbeek zijn verantwoordelijke werk steeds heeft gedaan en nog lange tijd in het belang van de onderneming hoopt te doen. Met genoegen gaf de heer Sam- som gevolg aan het verzoek van de Handel om de jubilaris het diploma voor 25-jarige trouwe dienst uit te reiken. De Directie gaf haar blijk van waardering in de vorm van en kele waardevolle geschenken en de opname van de jubilaris in de kring van Samsomridders, die kenbaar zijn aan het gouden bedrijfsinsigne. De chef van de prijzenafdeling, hij al weer het pad op was, werd hij de heer A. W. Groenendijk illu- pas des namiddags vermist. slreerde het grote verantwoordelijk- Het stoffelijk overschot is in de heidsgevoel van de heer Kenbeek. nacht van maandag op dinsdag om- Voor de wijze, waarop hij steeds een streeks twee uur door de politie uit het water gehaald, nadat eerst zijn fiets aan de dreg was gekomen SCHEEPSPRAET SPEELDE „MEEUWEN BOVEN SORRENTO" De Nutszaal was tot de laatste plaats bezet. „Scheepspraet" heeft het zichzelf maandagavond niet ge makkelijk gemaakt. Maar evenmin haar toeschouwers, toen ze „Meeu wen boven Sorrento", toneelstuk in drie bedrijven door Hugh Hastings, voor Nederland bewerkt door Al fred Pleiter, voor het voetlicht bracht. Dit is een uitzonderlijk stuk, dat in het bijzonder aan A. Inder Mauer, B. M. Figee, G. de Jong en H. P. Winkelman een zeer zware opgave heeft gesteld. Zij waren de vier matrozen die om uiteenlopende redenen vrijwillig dienst hadden genomen bij de marine en met hun DE KWAKEL Jaarvergadering „Stille Omgang". De opkomst was matig. De heer J. van Veen opende op de gebruikelijke wijze. Hij maakte bekend, dat het hoofdbestuur een te kort had van 1200,dat inmiddels door de ver schillende afdelingen is weggewerkt met hog een voorschot van 300,-. Kapelaan J. J. Laan sprak een op wekkend woord tot de aanwezigen. De ontvangsten van de penningmees ter bedroegen in het afgelopen jaar 335,36, en de uitgaven 244,36, al dus een batig saldo van 91. De af tredende bestuursleden Graven, v. d. Meer'en van Egmond, werden bij ac clamatie herkozen. KDOZRC 14. De lange ge dwongen rustperiode heeft het eerste ekaars moeilijkheden leerden ken nen. De sergeant-torpedomaker (H. Schimmel) mochten zij niet. Hij werd bekend als een laffe militair, die het zijn mindere nu niet bepaald rechtvaardig behandelt. Een van het viermanschap had het al eerder met hem aan de stok gehad en toen bleek dat de vijandschap ook hier zou worden voortgezet, trokken de matrozen eendrachtig ten strijde, een strijd die zou eindigen voor de krijgsraad, ware het niet dat de al les begrijpende en menselijke lui tenant ter zee le kl. (L. Deurloo) de provocaties van de sergeant door had. De dreigende straf draaide toen uit op 14 dagen verlof, terwijl de sergeant als kwartiermaker naar een gevaarlijk gebied gezonden werd. Het stuk kent aardige, levendige en verrassende momenten, maar heeft weinig handelingen. Deson danks een genoeglijke avond, voor al om de komische noot, waarvoor Inder Maur zorgde. De heer J. S. Deurloo sprak een inleidend woord en explicatie met betrekking tot het stuk en mr. R. Samsom sprak een dankwoord. Zilveren jubileum bij Samsom Gisteren was het de heer J. Ken beek van cle prijzenafdeling van Samsom, die des morgens door de directie, chefs en collega's hartelijk werd gehuldigd, in verband met zijn zilveren jubileum. De heer J. F. Samsom hield een toespraak, waarin hij inging op de nauwge- De Hillegomse V.V.V. is met haar „De Bloembollenstreek" en V.V.V. voorbereidende werkzaamheden we- ten bate van het Ned. Roode Kruis derom zover, dat zij de tijd gekomen acht, om haar plannen voor komen de seizoen openbaar te maken. In 1955 is gebleken, dat 't V.V.V. - informatiekantoor in de behoefte voorzag. Het aantal informaties aan vreemdelingen was zeer belangrijk. Daarom zal het informatiekantoor wederom worden ingericht in de serre van het politiebureau van 8 april tot en met 13 mei. Borden langs de wegen zullen aangeven waar het kantoor is gevestigd. De demonstratietuin „Treslong" beloofd weer een juweeltje van schoonheid te worden. De uitgebrei de reclame voor deze tuin lokte in 1955 duizenden bezoekers; van hen namen velen deel aan de door VVV uitgeschreven bloemenkeuring. Ook nu weer zullen de bezoekers door middel van in vier talen ge drukte biljetten in de gelegenheid worden gesteld de naar hun smaak mooiste bloem aan tc wijzen en mee te dingen om de prijzen welke dit jaar uit pakketten bloembollen zul len bestaan. Als voorlopige data voor deze keuringen zijn vastgesteld: hy acinten van 14 tpt en met 29 april; tulpen van 29 april tot en met 13 mei. Op 15 mei wordt de traditionele Internationale auto-, motor- en bromfiets rallye gehouden. De fi- nisch zal tussen 10.30 en 15 uur in Treslong zijn. Het vorige jaar was het aantal deelnemers bijna 700. Ook kwamen in 1955 vele -honderden wandelaars. Ook dit jaar wordt er wederom een wandelfeest georgani- seerd.Deze bloembollentochten zul len plaats hebben op 21 en 22 april. heeft plaats op 10 mei (Hemelvaarts dag). Vijfhonderd bridgers worden dan in „Treslong" verwacht om daar te kampen om de vele mooie prijzen. De bloemenmozaiëken zul len ook dit jaar de gemeenten in de bloembollenstreek een fleurig aan zien geven en wel van 20 tot en met 22 april. Technische bezwaren zijn oorzaak, dat de mozaiëken niet een week vóór of na het corso kunnen worden gelegd. De commissie hoopt dit jaar ook Bennebroek hieraan te doen deelnemen. De Hillegomse V.V.V. is dit jaar met de organisatie hiervan belast. De reeds meerdere jaren gebruikte middelen om de ge meente gedurende het bloemensei- zoen fleurig aanzien te geven, zul len niet meer worden gebruikt. Bij zonder fraai was deze versiering nimmer en er waren vaak geen bloemen voor versiering te krijgen. Kopen kost te veel geld en de kas van de V.V.V. laat dit niet toe. Thans wordt overleg gepleegd met het gemeentenbestuur en de Hille gomse middenstand. Laten wij ho pen dat daaruit iets goeds voort komt. Voor huisvesting van bezoekers, die in de hotels geen plaats meer kunnen krijgen is de organisatie zo goed als gereed. Dank zijn de mede werking van vele ingezetenen zul len „gestrande" bezoekers op een onderdak kunnen rekenen. V.V.V. rekent ook dit jaar op de financiële steun der gemeentenaren. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat de toneelvereniging Alliance beslo ten heeft ten bate van de V.V.V. op 12 mei a.s. een uitvoering te g^yen De „Tulip-drive", een bridgedrive in „Treslong". Opgevoerd zal wor- uitgeschreven door de Bridgeclub 1 den „Hoerah wij hebben 'n huis", prettige samenwerking mogelijk maakte, bracht hij hem zijn oprech te dank. De oudste collega, de heer J. C. van Wanrooy was het, die enkele aardige momenten uit de loopbaan van de heer Kenbeek in herinnering bracht. Namens de groep van naaste medewerkers bood spreker de jubi laris een prachtige ets van zijn ge boortestad Leiden en enkele tim mer- en tuingereedscappen aan. voor mevrouw Kenbeek was er een boeket anjers. De heer Kenbeek zei in zijn dank woord getroffen te zijn door zoveel medeleven. Directie en collega's dankte hij voor de mooie en doel matige geschenken. Klaverjasavond voor blinden De Klaverjasavond voor een blinde-ge- leide-hond in café Winkel aan de Steekterweg is een succes geworden 56 personen namen hieraan deel. Plaatselijke winkeliers hadden voor de prijzen gezorgd. Er was ook een fraaie beker. Hierom streden de verenigingen, elk met vier man, „De Kroon" (Schouten), A.K.C. (Winkel), „Klaveren aas" (bles graaf) Bodegraven en „Harten aas" van de Rustende Arend (J. Vos) te Zwammerdam. Na een felle strijd kwam „De Kroon" als eerste uit de bus met een totaal van 9.981 punten; 2e. werd A.K.C! met 9.943 p.; 3e en 4e Klaveren aas en Harten aas. Na de prijsuitreiking sprak de heer De Boer, zelf blind en instructeur van geleide honden, een dankwoord voor het mooie resultaat. BOSKOOP Onderstaande leerlingen van de r.k. mulo-school Don Bosco slaagden voor het gehouden examen Gods dienst: Piet Bosman. Arie Heijker, Hazerswoude, met lof, Martien Fase, Hazerswoude, met grote lof, Lidy Janmaat, Waddinxveen, met grote lof; Riki Koops, Waddinxveen, met grote lof; Adri Looman, Piet Men ken, Hazerswoude, met grote lof Dora Mautits, Reeuwijk.e met grot lof; Gerard Snabel, Kees van Veen, Reeuwijk, met grote lof; Toos van Velzen, met lof; Adjo Verlaan. Waar geen plaatsnaam is vermeld is dit Boskoop. Afgewezen: geen. HAZERSWOUDE Aanbesteding. Op dinsdag 10 april zal door de Rijkswaterstaat te Den Haag worden aanbesteed het aan brengen van een asfaltbetonverhar ding op de bestaande klinkerbestra ting van de Rijksweg vanaf het melk- station „Hollandia" tot aan de ge meente Alphen a.d. Rijn. Hier wordt dus een gesloten wegdek aangebracht op dezelfde wijze als dit reeds is ge daan over het gedeelte Zwammer damBodegraven. H00GMADE Spelregelavond M.M.O. Het be stuur van M.M.O. organiseert a.s donderdagavond om acht uur'in café v. d. Eng een spelregelavond. De heer v. d. Klugt, lid van de scheidsrechters- commissie, komt die avond de spel regels nader toelichten. Daarna vol gen enige interessante testen. Gezien het succes van dergelijke avonden, dat de heer v. d. Klugt op verschil lende plaatsen oogstte, mag het be stuur verwachten, dat er een grote belangstelling van de zijde van het publiek zal worden getoond. Déze avond is nl. niet op de eerste plaats voor de leden, die al meerdere spel regelavonden meemaakten, maar bo venal voor de vele supporters. Er heerst binnen en buiten de lijnen nogal vaak misverstand over. de uit leg van sommige spelregels. Der gelijke misverstanden kunnen op deze avonden allemaal worden op gelost. KOUDEKERK Geb.: Jan Dirk, z. v. M. C. Reijne- veld en B. v. d. Vis. Overl.: Elizabeth v. Gaaien, 73 jr., echtgen. van W. Dorrepaal. LEIMUIDEN Bijeenkomst van de L.T.J. In het parochiehuis waren de jongeren van de L.T.J. met hun aalmoezenier bij een voor een onderlinge gespreks- avond. De wnd. voorzitter, Nic. v. d. Salm,, hield een inleiding, waarin hij voor een aandachtig gehoor de katho lieke idee omtrent de taak van de staat stelde tegenover de opvatting van het communisme en verschillende andere problemen aansneed, zoals de woningnood, de verhouding tussen boeren en hun arbeiders, het huwelijk de voorlichting, de opvoeding, het principiële der bijzondere scholen enz. Deze inleiding vormde het uit gangspunt van een zeer vruchtbaar debat, waarin vooral de verhouding tussen boer en zijn arbeider werd uit gediept, waarbij de conclusie vooral was, dat de arbeider als mens waar dering en hartelijkheid nodig heeft; ook werd uitvoerig ingegaan op het probleem der voorlichting, waarbij veel critiek werd gehoord en harde noten werden gekraakt; tenslotte kwamen het doel van het huwelijk en verschillende vraagstukken daar omtrent ter sprake. Tafeltennis ODI. Nadat de teams van de R.K. S.V. enkele we ken een minder gunstig resultaat ge boekt hebben, hebben zij thans de koers gewijzigd. Odi 1 speelde tegen Steeds Vooruit 3 en wist met 73 de punt enthuis te houden. Odi 2 be zocht Wilhelmus 4 en boekte een 64 overwinning in Voorburg. Odi 3 had als gast VW 6. De benja mins speelden geen onverdienstelijke partij. De eindstand werd 55. Deze week is het programma als volgt: Odi 1 heeft rust. Odi 2 speelt thuis tegen Sett 4 uit Den Haag. Odi 3 krijgt ook een team uit de Resi dentie op bezoek. Het zal het tegen Teambrekers 1 niet gemakkelijk krij gen. NIEUWVEEN NIC. BOYS STELDEN TELEUR Zorgden de Boys vorige week voor een prettige verrassing door een grote overwinning, thans stelden zij hun aanhang danig teleur door met 2—1 te verliezen van het toch heus niet zo sterke G.D.S. uit Boskoop. Vanaf de aftrap oefenen de gasten een regelmatige druk uit op de Boys defensie. Deze blijft de situatie voor lopig meester en weet na een kwar tier de strijd enigszins te verplaatsen De Boys weten enige goede aanvallen te lanceren, maar vinden een zeer hechte verdediging tegenover zich. Steeds is er een vijandelijk been of hoofd iets eerder bij de bal om het gevaar te keren. Gevaarlijk werk heeft de G.D.S. keeper dan ook niet gehad. Na een half uur spelen trek ken de gasten over rechts ten aanval. Deze aanval wordt besloten met een kalm rollertje recht op de keeper aan. Tot grote teleurstelling van de Boys- aanhang laat de doelman dit onschul dig balletje echter over zijn armen rollen en de stand is 01. Na de rust komen de Boys er enigs zins beter in, en moeten de gasten alle aandacht aan de verdediging schenken. Het is de rechtshalf, die een voorzet van de rechtsbuiten weet te benutten en de stand gelijk maakt. Hierna hebben de Boys hun kruit verschoten en kómen de gasten weer in de aanval, wat resulteert in een goed doelpunt na ongeveer 30 minu ten. Aangezien beide verdedigingen verder stand houden blijft de stand 1—2. Laatste Berichten President Soekarno heeft vandaag zijn goedkeuring verleend aan het ontwerp, dat formateur mr. Ali Sas- troamidjojo de vorige week voor een nieuwe Indonesische regering heeft Ingediend. Scheepsberichten AEGIS 19 v. Pampatar tc Genua. AL- BIREO 19 Bremen. ALDERAMIN 20 te Suez. AMSTELBRUG 19 v. Pt Said n. Gdynia. AMSTELDIEP 19 te Pt Sudan. ANGOLAKUST p. 19 Oussant n. Dakar. BORNEO 20 te Singapore. BOSCHFON TEIN p. 19 Tunis n. Pt. Said. BRITSUM 19 te Londen. CALTEX THE HAGUE p. 20 Gibraltar n. Sidon. CERONIA 20 te Eastlondon. CLEODORA 20 te Pladju. DELFT v. Pt Limon n. Matanzas Cuba. ELIZABETH 21 New Orleans. HOUT MAN 20 te Hongkong. JAPARA KRL 19 v. Penang n Colombo. KEIZERSWAARD 20 te Curacao. MADOERA 20 Pladju. Marktberichten LEIDEN, 20 maart. Varkens. Aangevoerd vette varkens 197. Gros siervarkens 1.701.75. Slagersvar kens 1.741.76. Zeugen 1.47 1.52. Handel vlot. Slagers varkens een cent hoger. 20 Nuchtere kalveren 3644 per stuk. Per kilo levend gewicht 1.051.20. ROTTERDAM, 20 maart. Vee Totaal 6762, weektotaal 8434; vette koeien 750, gebruiksvee 1691, t.b.c.- vrij 1521, vette koeien 90, graskalve ren 348, t.b.c.-vrü 322, nuchtere kal veren 2818, varkens 239, biggen 295, paarden 219, veulens 13, schapen 177, zuiglammeren 66, geiten 56; vette koeien 294—320, 270—290, 254—270; vette kalveren 290310, 260280, 230250; graskalveren 475, 375, 275; nuchtere kalveren 50, 46, 40; biggen 55, 50, 45; slachtpaarden 250, 240, 220; schapen 155, 125, 100; lammeren 140, 115, 95; kalfkoeien 1150, 960, 730; melkkoeien 1150, 960, 730; vare koeien 880, 750, 625; vaarzen 800, 680, 580; pinken 500, 425, 350. Vette koeien groter, willig, prijzen van gisteren konden zich gemakke lijk handhaven, prima's boven note ring; vette kalveren ruimer, vlot, prijshoudend; graskalveren groter, redelijk, onveranderd; nuchtere kal veren ruim, kalm, niet geheel prijs houdend; biggen ruimer, tamelijk ruim prijshoudend; slachtpaarden wat meer, goed, ruim prijshoudend; schapen groter, kalm, stabiel; lam meren groter, kalm, stabiel; kalf koeien ruimer, tamelijk, constant; melkkoeien ruimer, tamelijk, con stant; varekoeien wat meer, goed, vooral niet lager in prijs; vaarzen ge woon, levendiger, stabiel; pinken ge woon, levendiger, stabiel. De aanvoer op de Paasvee-tentoon- stelling overtreft die van vorig jaar, de belangstelling ook van buiten landse zijde was weer zeer groot. BODEGRAVEN, 20 maart. Kaas. Aanvoer 14 partijen, le Soort 2.25 —2.32; 2e soort S 2.20—2.24. Handel ka Lm. ROELOFARENDSVEEN, 19 maart. Bloemen. Irissen 1,801,90, Ane monen 721,17, Freesia's 861,05, Blauwe Druifjes 1534, Tulpen: Gol den Harvest 881,45, Rose Copland 841,27, Blauwe Copland 701,05, Purper Copland 881,26, White Sail 09—1,03, Carara 1,28—1,51, Albino 1,091,63, Athleet 1,58—1,64, Crown Imperial 6899, All Bright 1,24 1,34, Red Pitt 1,22—1,35, Demeter 1,13—1,36, Denbola 1,35—1,41, Win- tergold 82—92, Coxca 1,00—1,30, E. Eddy 77—1,20, Piccadilly 84—1,12, v. d. Eerden 87—1,26, Weber 63— 1,08, King of the Yellow 5771, Early Queen 641,04, Elmus 1,00 1,10, Lefeber 89—94, Augusta 82—86, Bandoeng 1,251,31, Rheinland 96 1,04, Reforma 1,201,28, Paris 1,30 1,39, Solita 89—94, Hillegarde 81—93, Parkiettulpen 1,202,50, Dubbele tulpen 491,27, Narcissen: King Al fred 881,22, Magnificense 8490, Early Glory 7798, Cheerfulness 72 —76, Koster 57—72, Actea 66—76, Fortuna 8598, Smirnoe 6772, Whrestler 9094, Scarlet Elegance 70—76, Helios 73—89 per bos. Am. Anjers 2736 per stuk. TER AAR, 19 maart. Groente. Witlof 1 0,78—0,88, idem 2 0,50—0,77, idem stek 0,16—0,50, spinazie 1,29 1,33, spruiten 0,44, idem B 0,29 aard appelen 0,10, prei 0,230,26, was- peen 0,23, rode kool 0,22. VINKEVEEN, 19 maart. Groente. Witlof A II 85—87, Witlof B I 85—93, Witlof B II 81—84 ct. p. kg. 10.30 tot 11.30 uur 14.30 tot 15 30 uur 16.00 tot 17.00 uur LEIDEN tonen onze mannequins U de mode voor 1956. GRATIS KAARTEN verkrijgbaar in onze LUNCHROOM. LEIDEN 2 Hulp in de huishouding gevraagd in gezin met kin deren voor dag of dag en nacht. Mevr. Coster. De Sitterlaan 96. 2 Aangeb. handnaaimach. onder volledige garantie, prima werkend, prijs bil lijk. Haagweg 172A, Lei den, tel. 25510. 2 Geldbelegging. Te koop aangeboden burger woon-» huis. gelegen Hansen straat, koopsom 5000, verhuurd voor 9,per week. Tel. 20868. 2 Te koop 5 ton hooi bij C. v. d. Laan. Oude Kerk- weg, Hoogmade. <2 Mandoline. Te koop ge vraagd goed onderh. man doline tegen billijke priis. Br. onder no. 1336 bureau van dit blad. 2 Te huur gevraagd met 2* Naaister gevraagd voor spoed, pakhuis, winkel- of bedrijfspand in Leiden. Tel. K 2500-34601 of Amalia van Solmslaan 15, Haarlem. 2* Te koop gevr. electr. trein merk liefst Marklin. Adres: Zoeterwoudseweg 154, Leiden, tel. 23829. 2* Jongeman zoekt net ka tholiek kosthuis in Oegst- geest of onmiddellijke om geving. Br. onder no. 1345 bureau van dit blad. 2 Net kosthuis gevraagd in Leiden, liefst met hui selijk verkeer, in bezit van eigen bed. Br. onder no. 1347 bur. van dit blad. 2 Gevr. net meisje van 8.30 tot 1 uur, netjes kunn. werken, in gezin van twee pers., v.g.g.v.. leeft. 1618 jaar. Mevr. Boom. Kraaier- straat 1.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3