DUINSTREEK Indonesië volhardt bij zijn standpunt Scheep AVONDRUST Eisenhowers program van hulpverlening De expert was gisteren al heel gauw uitgekeken Vooruitzichten werkgelegenheid nog steeds gunstig DINSDAG 20 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Opzegging Unie niet betreurd Indonesië heeft gisteren het Neder landse protest tegen een eenzijdige opheffing van de Unie verworpen. Het volhardt bij zijn standpunt dat het zich niet langer gebonden voelt aan de Unie-overeenkomsten. Dit werd meegedeeld in een door het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken uitgegeven commu niqué. In het communiqué werd erop ge wezen dat Indonesië vanaf 1951 ge tracht heeft de NederlandsIndone sische betrekkingen op een normaal diplomatiek plan te brengen. Doch deze pogingen hebben gefaald. De laatste poging, die in Genève onder nomen werd, bewees dat er een diep gaande controverse tussen beide lan den bestond, welke niet opgelost kon v/orden door middel van onderhan delingen. Indonesië waardeert de verklaring van de Nederlandse regering, dat zij in principe akkoord gaat met ophef fing van de Unie. Indonesië acht daarom, hoewel de opzegging van de Unie unilateraal geschiedde, deze stap niet betreurenswaardig. Indonesië hoopt, dat spoedig de Ne derlandsIndonesische betrekkingen Lacoste dictator in Algerije Maandag is in de Franse staatscou rant de wet verschenen krachtens welke de Franse in Algerije reside rende minister, Robert Lacoste, het in feite in Algerije alleen voor het zeggen krijgt, daar hij is uitgerust met verstrekkende volmachten. De volmachten, die de vorige week door het parlement zijn goedgekeurd, omvatten o.a. het volgende: 1) Verplaatsing van bevolkingen op grote schaal en het scheppen van „niemandslanden" waar ook in Alge rije; 2) afkondiging van d staat van beleg voor geheel Algerije of een deel ervan; 3) de macht over en het toezicht op alle middelen van meningsuiting, „in het bijzonder de pers en publikaties van allerlei aard, telecommunioaties, radio, bioscoop- en schouwburgpro gramma's"; 4) de bevoegdheid te allen tijde huiszoekingen te gelasten; 5) volmacht tot het gelasten van ontbinding van elke groep of orga nisatie welker activiteit schadelijk wordt geacht; 6) de bevoegdheid om de bewe gingsvrijheid van een ieder te be perken. POTLOOD en GEEST No. 538. Horizontaal: 1. dwalen, 5. vogel, 6. bereide dierenhuid, 8. vaar tuig, 10. stok, 13 zoon van Noë, 15. afvaardiging, 16. reeks, 17. eind, 18. voegwoord, 20. kwinkslag, 22. vette vloeistof, 21. rang. Verticaal: 1. inhoudsmaat (afk.), 2. rivier in Rusland, 3. ieder, 4. deel van een ontkenning (Fr.), 5. overeen komst, 7.'geneesmiddel, 9. schrijflijn, 11. uitroep, 12. priem, 13. sociëteit (cfk.), 14. telwoord (Duits), 18. wa terloop waarnaar Appingedam ge noemd is, 19. dorp in N. Brab., 2H. overblijfsel bij verbranding, 23. adel lijke titel in Engeland (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 537. Horizontaal: 1. bokaal, 5. ora, 6. reünie, 8. ge, 9. aba, 10. aks, 13. ei, 14. sleper, 17. Gen., 18. polder. Verticaal: 2. koe, 3. Arum, 4. aan, 6. rebel, 7. imker, 8. ga, 11. si, 12. spel, 15. ego, 16. end. IN de kuil -waren zeven leeuwen die men dagelijks twee lijken en twee schapen gaf'. Een week lang kregen de leeuwen nietszo dat de roofdieren gromden van honger. Al die tijd zat Daniël bij de leeuwen in de kuil. Op de ze vende dag kwam de koning van Babyion om Daniël te bewenen. Zijn droefenis verkeerde in blijd schap, want Daniël was in leven. „En hij liet hem eruit halen" (Le zing van heden). Tegenover dit verhaal staan de talloze griezel verhalen over mannen en vrou wen, die, om hun trouw aan Jezus, door de wilde dieren, leeuwen, tij gers, beren, werden gekraakt en verslonden. Tegenover dat verhaal staat Jezus zelf, die zich in de leeuwenkuil van het vijandig Je rusalem begaf (evangelie) en als een lam geslacht werd. Dit is de gewone gang van Gods wereldbe stuur Voor de Zoon werd geen uit zondering gemaakt. op een normale basis, voor beide par tijen bevredigend, gevestigd kunnen worden. Intussen kan de Nederlandse di plomatieke vertegenwoordiger in In donesië niet langer als Hoge Commis saris erkend worden. De status van het Indonesische Hoge Commissariaat in Den Haag is gewijzigd in „de ver tegenwoordiging van de republiek Indonesië in de Nederlanden", aldus het communiqué. Botsing tussen Turken en Grieken In het Cyprische dorp Vassilia, 20 km. ten westen van Kyrenia, zijn Cyprische Grieken en Turken maan dag slaags geraakt. Zeventien perso nen werden gewond. Er is een uit gaansverbod afgekondigd en Britse militairen patrouilleren door de stra ten. De gevechten begonnen, toen kin deren van beide zijden elkaar be gonnen te schoppen en met stenen te gooien. Ouderen mengden zich daarop in het gevecht, dat zich vervolgens snel uitbreidde. In Nicosia verzamelden woedende turken zich voor de woning van dr. Fazul Kutschük, voorzitter van de partij „Cyprus is Turks". Zij eisten onmiddellijke hulp voor de turken in Vassilia. Kutschuk wist hen tot bedaen te brengen. Te middernacht werd officieel mee gedeeld, dat bij de ongeregeldheden in Vassilia 24 personen verwondingen hebben opgelopen, van wie vijf slechts lichte. Tien Grieken en 9 Turken zijn in een ziekenhuis opgenomen. Een Brit voor de Russische radio De Russische regering heeft giste ren de Britse ambassadeur, Sir Wil liam Hayter, in staat gesteld zich via televisie en radio tot het Russische volk te richten. Sir William zei te hopen, dat het bezoek van Boelganin en Kroestsjef aan Engeland het begin zou zijn van nieuwe en betere betrekkingen tussen de twee landen. Nog nooit eerder heeft een andere ambassadeur in Moskou de beschik king gekregen over alle radio- en televisie-faciliteiten in de Sow jet- Unie. Sir William verklaarde o.a.: „Het zou nutteloos zijn, voor te wenden dat er niet veel vraagstukken zijn, waarin de twee regeringen andere zienswij zen hebben. Ernstige bespreking zou er evenwel toe kunnenleiden, dat goede vorderingen gemaakt worden voor een oplossing van deze vraag stukken. Daar wij in vele van deze vraagstukken het meer oneens zijn over de methoden dan de doeleinden zijn de vooruitzichten des te beter". Sneeuwstorm in de V.S. Ten gevolge van de hevige sneeuw val der laatste dagen in het oosten van de Verenigde Staten zijn ten minste 93 personen om het leven ge komen. In New York lag de sneeuw maan dag 30 cm. hoog. Duizenden voer tuigen zijn in sneeuwverstuivingen achtergelaten. De storm waarmee de sneeuwval gepaard ging, heeft voor namelijk Pensylvania, New York en Maine geteisterd. Bijna 5 miljard dollar gevraagd President Eisenhower heeft de goedkeuring van het Amerikaanse Congres gevraagd voor een program voor hulp aan het buitenland, dat in totaal bijna 4,9 miljard dollars zal omvatten. Van dit bedrag is eender de bestemd voor militaire hulp aan het Midden-Oosten en Azië, waar „nog steeds een ernstig gevaar voor agressie bestaat". Ter wille van de bestendigheid van de economische hulpverlening vroeg de president het Congres ten hoogste 1 miljard dollar voor de komende tien jaar uit te trekken, waarvan per jaar maximaal 100 miljoen dollar ge bruikt zou mogen worden. Men ver wacht dat dit voorstel op krachtig verzet ini het Congres zal stuiten. De Amerikaanse president ver klaarde dat een veel omvattend en soepeler beleid bij de hulpverlening gewenst is omdat de Russische poli tiek een nieuwe tactiek volgt met nadruk op de economie. De economische vooruitgang van de vrije landen, die tien jaar econo mische hulp van de Verenigde Staten hebben ontvangen, heeft de Russen ertoe doen komen deze tactiek te volgen. Ontwapenings conferentie De subcommissie van de Ver. Na ties voor ontwapening is maandag in Londen een nieuwe serie besprekin gen begonnen. Frankrijk en Engeland hebben een nieuw ontwapeningspro gram opgesteld, doch naar in diplo matieke kringen verluidt willen de Ver. Staten dit program niet volle dig steunen, omdat het teveel conces sies aan het oosten doet. Het is nog niet bekend, of de Sowjet-afgevaar- digde Gromyko met nieuwe voorstel len zal komen. Sedert de tweede wereldoorlog zijn het westen en de Sowjet-Unie het niet eens over de middelen voor toezicht op de ontwapening en con trole van atoomwapens. Men weet dat afdoende controle op voorraden atoomwapens niet mogelijk is, doch de commissie zal nu, op verzoek van de Algemene Vergadering der Ver. Naties, proberen een zo uitgebreid mogelijk ontwapeningsprogram op te stellen. Na zes weken onderhandelen zal de subcommissie, waarin Canada, Engeland, Frankrijk, de Sowjet-Unie en de Ver. Staten zitting hebben, een tussentijds verslag aan de Ver. Na ties moeten uitbrengen. Bewolkt met regen Boven Rusland bevindt zich nog steeds een hogedrukgebied, dat even wel langzaam in betekenis afneemt. De koude lucht, die afkomstig is uit dit hogedrukgebied, wordt nu gelei delijk naar het oosten teruggedron gen, door zachtere lucht uit zuide lijker streken. Een storing in de ho gere luchtlagen, die gisteren boven België was gelegen, trok in de afge lopen 24 uur naar de Noordzee. Het regengebied van de storing nam bij het passeren van ons land in omvang toe. Achter het regengebied, komen verspreide opklaringen voor. Een nieuwe regenzone van een depressie, die ten westen van Ierland is gele gen, naderde vanmoren de kust van Frankrijk. Onder invloed van deze nieuwe sto ring zal de bewolking in ons land weer toenemen met later opnieuw wat regen. De temperaturen zullen ongeveer gelijk zijn aan die van van daag of iets hoger. Nachtvorst wordt er voor de eerstkomende nachten niet verwacht. „Agressie door geweld schijnt te zijn opgegeven, in ieder geval tijde lijk, en de communisten trachten met vele landen handelsbetrekkingen aan te knopen", zegt Eisenhower. „De So wj et-uitbreiding van in vloedssferen gebeurt nu in enigszins gewijzigde vorm, maar haar uitein delijke doel, namelijk het ontwrich ten van vrije landen, om deze ten slotte te kunnen beheersen, blijft het zelfde". Malenkof verleert het lachen De voormalige Sowjetrussischc pre mier Malenkof, thans minister voor de elektriciteitsvoorziening, heeft maandagavond een onderhoud van twintig minuten gehad met de Britse minister-president Eden. De óntmoe- ting vond plaats in Edens ambts woning, 10 Downingstreet. Tevoren had Malenkof een bezoek gebracht aan Engelands voornaamste instituut voor onderzoekingen op het gebied der kernenergie te Harwell, waar hem en zijn delegatie niet-ge- heime wetenswaardigheden werden getoond. Het is de journalisten, die Malenkof op zijn reis door Engeland volgen, opgevallen, dat de Russische minister steeds minder glimlacht. Hij houdt zich apart van de andere leden der Russische delegatie. Men krijgt de indruk, dat hij uit beleefdheid alle bezoeken die op het program staan, aflegt, doch dat hij zo min mogelijk tijd verspillen wil met het oog op andere bezigheden. Wat deze bezigheden zijn, weet men niet; mogelijk houden zij verband met het komende bezoek van Kroest sjef en Boelganin aan Engeland. Bij zijn bezoek aan Harwell stelde Ma lenkof geen vragen. Hij knikte ernstig als hem iets uitgelegd werd, doch oveT het algemeen keek hij ernstig voor zich heen, alsof zijn gedachten elders waren. Witte mieren-aanval in Italië Haarlemse keuring De tulpen-, de narcissen- en de hyacinten-experts waren gisteren in de keuringszaal al heel gauw uitgeke ken. Hyacinten waren n.l. in geen velden of wegen te bekennen, de nar cissen werden vertegenwoordigd door de kleine gele February Gold van G. H. Hageman Zn., Heemstede en hoewel het in de tulpensector iets drukker was, zag men daar ook niet zo bar veel daverende dingen. De bizar getinte breder Kathleen Truxton van A. J. Kol, Haarlem, stip ten we vorige week reeds aan, even als de witte Pater Sylvinis van Gebrs. v. d. Poel, Lisse. Verder toonde Ruig- xok's Broeiproevenbedrijf, Hillegom, de grote, klanzend-rode darwinhy- bride Diplomate en exposeerde E. Kooi, Vrouwenparochie, naast Bello- ra en Sulphur Cloud, een donkergele Sport uit Golden Harvest, waarvoor van de zijde der broeiers o.i. stelling vraag zal komen en een sport uit Rose Copland onder de naam Queen of Copland. De kleur is lichter en teerder dan van Rose Copland, ter wijl de stengel iets korter en wat zv/aarder is. Een mooie verloping! Queen of Bartigons werd in goede kwaliteit voor het voetlicht gebracht door Gebrs. Lemmers, Lisse. 't Is één van de mooiste Bartigon-sports. De crème zaailing van H. Berghuis, Uit geest, kon ons niet bekoren. Veel te klein van bloem. Trouwens: de dub bele rode, geel-gerande Marentella van H. Wiedijk, St. Paneras, was ook allesbehalve aan de grote kant, ter wijl er toch zware bollen onder za ten. White Surprise is een witte va riëteit, van J. B. Mesters, Hillegom, die er verdienstelijk uitzag. Gebrs. Faase, Noordwijk, toonde de fel-rode Greigii-hybride Zigeuner, die een zeer goede indruk maakte en de hier ol meerdere malen genoemde Yellow Dawn, wat naar onze smaak geen Kaïufmanniana is. Cantate is en blijft een aantrekkelijke tulipa. Het was de fa. J. Jonkheer Gzn, die er twee kistjes van toonde. Een aardig groep je Kaufmanniana's werd door G. H. Hageman Zn., Heemstede, ten tonele gevoerd. We noemen slechts Hearts's Delight, rossig rood met witte rand, de fraaie diep-rose Jean- tine met de bloemen, die volkomen plat liggen, wanneer ze open staan en de typische Bel Amour, die men wel een verkleinde uitgave van Rosy Wings zou kunnen noemen. Van Gebrs. Captein, Breezand, was er een pan beste kwaliteit Palestrina. Een tulp met een beste stand, die qua kleur nog steeds een éénling is. C. Stoeteman, Noordwijk, besloot de tul- penrij ipet de rode, geel gerande Queen Elizabeth 11. Dan was daar nog de fa. W. van der Ende, Naaldwijk, met de Calla White Superior, die grote, melkwitte bloeischeden produceert; liet J. Val- kering Zn., Limmen enkele nieu we krokussen zien, waarvan we de zilverachtige Silvery Queeen de mooiste vonden en bracht G. C. v. Tubergen, Haarlem, enkele parels van het bijgoed-terrein. Naast de prach tige iris reticulata Joyce en Harmsey beiden in het licht-paarse genre en de oranje Lachenalia Pearsonii, stelde men enkele baby-cyclamen tentoon: enkele Atkinsii-typen en Pseudo Ibericum. De „clou" van deze keuring was wel de imposante inzen ding Freesia's van M. C. van Staa- veren, Aalsmeer. Zo'n kleine vijftig verschillende soorten stelde deze firma ten toon in een kwaliteit om van te watertanden. Er stonden niet minder dan 14 verschillende soorten blauw en lila, terwijl het rose, het wit en het geel ruim vertegenwoor digd was. Het zou wel erg voorbarig zijn aan te nemen, dat de getoonde soorten nu meteen allemaal op de nominatie staan om veel gevraagde handelsoor- ten te worden. Daarvoor gaan ook andere factoren een woordje mee spreken. Een belangrijk punt bij SEPP HERBERGER TE STUTTGART OP HET MATJE. Aan de vergadering van de werk groep van de verenigingen van con tractspelers in Zuid-Duitsland, die zaterdag 24 maart a.s. te Stuttgart Bad Cannstatt wordt gehouden, zal op uitnodiging van de voorzitter ook de bondstrainer Sepp Herberger deel nemen. Hij zal dan zijn standpunt uiteenzetten met betrekking tot de problemen, die met de samenstelling en de training van de nationale ploeg verband houden. Freesia's is wel de bloeirijkheid. Van de witte vonden we de helderwitte Snowstorm een der beste, terwijl bij de blauwe Saffir, Mignon en Impera tor o.i. de uitblinkers waren. Van de rose sloegen Rosalie, Smiles en d;e helder getinte 4917 een zeer goed figuur, en van de gele variëteiten noteerden we de heldere Souvenir, de warm-gele 5032 en de donker-gele Victory. heeft aan haar architect opdracht gegeven een grondplan te ontwer- VfWSWIOTIEW STILLE OMGANG in het z.g. pran Oost. Het gaat hier In de nacht van zaterdag op zon- hoofdzakelijk om woningen van het das hebben weer vele mannen uit type ^ais dB2e eerder in de Juliana- Voorschoten deelgenomen aan de j straat zijn gebouwd. Daarnaast zal stilte omgang m Amsterdam. Er wa- i echter gestreefd worden naar een ren 105 deelnemers van de parochie z0 groof mogelijke variatie, zowel in het dorp en 68 van de Rijndijk,voor wat betreft de grootte als het die met vier autobussen naar Am-1 uiterlijk. Verruiming van deze wo- sterdam werden vervoerd. De deel- ningen zal voor een deel worden ge- nemers hebben eerst kwart voor|-zocht door het maken van een ex_ een s nachts het Lof in de eigen tra „slaapverdieping" in de kap; op parochiekerk bijgewoond, toen men deze manier zal bij een gelijk aan- in Amsterdam aankwam kon men tal wonin(,en ,,rond worden ge- direct vanaf het Spui aan de om- Spaard. Voorts is het de bedoeling gang deelnemen. In de St. Huber- tuskapel aan de Stadhouderskade werd daarna de Hoogmis opgedra gen door pater v. Rooyen, terwijl pastoor II. de Greeve van de Rijn dijk de predikatie hield. Aan dé' zijaltaren droegen drie andere pa ters montfortanen H. Missen op Het ontbijt werd gezamenlijk ge bruikt in de prachtig gerestaureer de toneelzaal van het St. Jozefge- zellengebouw ook aan de Stadhou derskade. Tegen zeven uur waren de deelnemers weer thuis. WARMOND Warmonder in Duitsland om 't leven gekomen Bij Wesel is vrijdag de 32-jarige J. A. J. Heemskerk uit Warmond uit de sneltrein naar Nederland ge vallen en zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar een zieken huis overleed. De politie meent, naar zij maandag bekend maakte, dat hij overver moeid op een der balkons van de trein staande in slaap gevallen was. Hij heeft toen waarschijnlijk zijn evenwicht verloren en met zijn arm op de deurknop vallend, het portier van de wagon geopend. De heer H. was op weg van Rome naar War mond. BOUWPLANNEN VAN „WARMUNDA" De woningstichting „Warmunda" In 't bizonder voor geschoolde arbeiders Als de gunstige conjunctuur zal veertigjarigen en ouderen (dus uit aanhouden, kan voor de duur van 1956 verwacht worden, dat de werk gelegenheid vooral zal toenemen in de metaalnijverheid, de bouwvakken, de voedings- en genotsmiddelenin dustrie en de kleding- en reinigings branche. Dit valt te lezen in het rap port over de arbeidsmarkt, samenge steld door de Directie voor de Ar beidsvoorziening. In 1955 werd een zeer laag peil van de werkloosheid bereikt. Veel Gastvrijheid werd duur betaald I In verschillende plaatsen in Italië f uorden eeuwenoude architectuur- en| kunstschatten door de termieten (witte mieren) bedreigd, meldt The Times. T, t,Elke keer als een winkelier in Har xï termietenscharen jjnggn een reiziger op bezoek had, v?* oude gebouwen, musea nodjgde de man vriendelijk uit om onder de lager gekwalificeerde beroe. !GVen gesJ;S1J^1f.erd eiJ 5ve£zo even binnen te komen. Intussen zoupen en onder de categorieën: grond- Vaticaanstad. Een zyn j7-jarige bediende wel even de I werkers, landarbeiders en kantoorbe. en t.opdfm" lege dozen of kisten in de auto van de dienden, ouder dan veertig. Deze gende insecten heeft men moeten lan- handlaar zetten. overschotten zijn in 1955, vergeleken Dit deed de jongen vlot, maar nog bij het daaraan voorafgaande jaar vlotter haalde hij op instructie van reeds gereduceerd van 15.000 tot zijn baas goed gevulde dozen uit de 8.000. Voor het lopende jaar wordt wagen. een verdere teruggang verwacht tot de categorie van „Het leven begint bij veertig") voorts minder validen en zelfs minder geschikten, konden in het productieproces worden opge nomen. Het rapport leert voorts dat de grootste behoefte bestaat aan arbei ders die tot de hoog gekwalificeerde vakken behoren en daarin een goede bekwaamheid hebben verworven. Er is altijd nog een zekere arbeidsreser ve door seizoenswerkloosheid en in vloeden zoals vorst, stilte in de land bouw, enz. Deze, overigens zeer ge zonde arbeidsreserve, bedroeg in 1955 nog 49.000 personen. Zij zal in 1956 45.000 bedragen. Voorts duurt ook een vorm van werkloosheid voort, zij het in afne mende mate. Deze arbeidersover schotten zijn in hoofdzaak te vinden gende insecten heeft men moeten lan ceren in het Certosa-klooster van de Karthuizers, dat in 1341 ten zuiden van Florence is gesticht. De termie ten zijn ook in Florence zelf door gedrongen tot in - gebouwen als de nationale bibliotheek en het Stibbert- museum. Stormachtige reis van „Queen Mary" Bijna 100 passagiers en bemannings leden van het 81.237 ton metende Britse passagiersschip „Queen Mary" hebben verwondingen opgelopen tij dens een zware storm, die het schip passeerde op zijn jongste reis van Amerika naar Europa. Toen de „Queen Mary" maandag avond in Southampton aankwam, werden onmiddellijk vier passagiers en twee bemanningsleden naar een ziekenhuis overgebracht. In Cher bourg waren eerder op de dag twee gewonde vrouwelijke passagiers aan wal gebracht Bemanningsleden hebben verklaard Op deze wijze veranderde veel za- I 7.000. ken van eigenaar zonder dat een haan *ekort aan geschoolde krach- -- - - - tem, vooral gelegen m de hogere be roepsklassen, steeg in omgekeerd evenredige zin. Het bedroeg in 1954 ongeveer 43.000, in 1955 reeds 56.000 en zal zich dit jaar ongeveer op dit peil handhaven. Tegenover de grote vraag naar be kwaam personeel, staat gelukkig ook een doorlopende toeneming van de mannelijke beroepsbevolking. Deze nam in 1955 toe met 32.000 personen en zij zal ook dit jaar met onge veer een gelijk aantal stijgen. Vooral Noord-Brabant en Limburg er naar kraaide. Het toeval wilde echter dat een eierhandelaar wel arg waan kreeg en de politie waar schuwde. Het tweetal werd verhoord en viel prompt door de mand. De winkelier, die er door de voor delige zaken een auto op na kon hou den zit achter slot en grendel, terwijl de hulp, die er slechts een bromfiets van over hield, voorlopig is vrijgela ten. Tussen India en Pakistan In de Pendsjaab, het grensgebied tussen India en Pakistan, is het zon dagavond tot een vuurgevecht tussen Indiase en Pakistaanse legereenheden gekomen, waarbij een Indische soldaat gedood en twaalf anderen gewond werden en aan Pakistaanse zijde zelfs tien doden zouden zijn gevallen. Beide dat circa 6.000 stuks serviesgoed op partijen beschuldigen elkaar cr van, deze reis gebroken zijn. 1 het vuur geopend te hebben. woningwetwoningen te bouwen Mocht zulks niet lukken of onver hoopt stuiten op vertraging, clan zal worden begonnen met z.g. premie - woningen, waardoor de huren "ech ter iets hoger zullen komen te lig- go.Hoewel thans niets met zeker heid daaromtrent valt te zeggen hoopt de stichting op een huurprijs van 10,tot 13,per week. Nog dit jaar hoopt de stichting de uit voering te beginnen van de bouw van 12 verdiepingswoningen aan de Lockhortslaan. Men kan dus boven of beneden wonen. Iedere woning bevat 1 woonvertrek, keuken, dou checel, 3 slaapkamers en een schuur op de begane grond. De bovenbe woners hebben een balcon met ko- lenberging. Aan de zelfde laan wor den tevens gebouwd 3 grote gezins woningen met o.a. 4 slaapkamers. In totaal zijn dus nu bouwplannen voor 51 woningen in een min of meer gevorderd stadium van voor bereiding. Het genoemde project van dc bouw van 37 woningen in plan Oost in het grootste, dat tot nu toe door de stichting in voorbereiding werd genomen In 1923 waren er 31 woningwetwoningen, nadien liep dit aantal op tot 87. terwijl na de ver werkelijking van de bestaande bouwplannen het totale bezit van de stichting 139 woningen zal bedragen. JEUGD LEVERT SLAG VOOR K.V.P.-VERKIEZINGSFONDS In een gemeenschappelijke verga dering van de afdelingsbesturen van L.T.J., K.A.J. en J.O.-K.V.P. werd besloten om in het kader van de voorbereiding voor de a.s. Tweede Kamer-verkiezingen een gezamenlij ke actie te ondernemen ten bate van het verkiezingsfonds der K.V.P. Tot dat doel werd contact opgeno men met het afdelingsbestuur der K.V.P., dat een en ander van harte toejuicht en heeft toegezegd deze ac tie zoveel mogelijk te zullen onder steunen. Inmiddels is voor bedoelde actie een datum vastgesteld. Op vrij dag 23 maart a.s., in de loop van de avond, zullen een aantal enthousias te jongens en meisjes bii de leden van hun gemeenschappelijke organi satie aan komen kloppen om van hen en hun families een verkiezingsbij - drage te vragen. Deze bijdrage wordt in ontvangst genomen tegen afgifte van z.g. waar debonnen. De jongerenbesturen zijn er vast van overtuigd, dat hun actie een doorslaand succes zal worden, zodat aan het fonds een record-opbrengst zal kunnen worden afgedragen. K.VJP.-propaganda-vergadering. Op woensdag 21 maart houdt de af deling Warmond in het kader van haar propaganda-actie voor de ver kiezingen een eerste propaganda- avond, waarop zal spreken de heer J Zwanikken over de sociaal-econo mische politiek der K.V.P. Tevens zullen enige films worden vertoond onder de titels Producti viteit, Een dak boven het Hoofd en de Staten-Generaal. Gemeentehaven Door de vorst periode zijn de werkzaamheden tot de vernieuwing van de gemeenteha ven danig gestagneerd. Gelukkig waren reeds een groot aantal beton nen damwanden gegoten en dit werk wordt nu met de meeste spoed voortgezet. Het ligt in de bedoeling op korte termijn over te gaan tot aanbesteding van het werk. Men wil de vernieuwing voor de zomer tot stand brengen. WASSENAAR TWEE GEWONDEN BIJ BOTSING. Op de hoek van de van Zuylen van Nijeveltstraat en de Hallekensstraat werd de 37-jarige wielrijdster mej. M. uit Wassenaai', toen zij onvoor- mej. M. als B. kwamen te vallen. ningen, Drente, Friesland en Zeeland aan overschot. 1 Wat de werkgelegenheid betreft, wordt voor de naaste toekomst een belangrijke daling verwacht in de landbouwsector als gevolg van de nog steeds toenemende mechanisatie en 1 rationalisatie. en liep een hersenschudding op en ook mej. M. bekwam een hoofdwonde en een hersenschudding. Beiden zijn per ambulance-auto naar het akademisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. De fiets van mej. M. werd totaal vernield; de scooter werd beschadigd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2