net meisje KRUIDENIERS- BEDRIJF tl DansscM KENNY BOES SfS Sffi». G. A. A. NOUWENS Lezing, film en lichtbeelden MET EEN JEEP DE WERELD IN Nette werkster AANGEBODEN Timmerman SLAGERSBEDIENDE FLINKE HALFWAS Aan de Parochianen van de „St.-Willibrordus" Parochie, Oegstgeest W. Wallaart Stieltjesstraat 33 - Leiden - Tel. 32938 ZATERDAG 17 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 5 Groot aanbod deed gladiolenprijzen zakken Zélfs de insiders hebben deze week het hoofd geschud. Want hoewel er meerdere malen met veel nadruk is gefluisterd, dat er nog heel wat le verbare gladiolen op de stellingen Ia- gen, Jieeft niemand durven dromen, dat één der Lissese veilingen deze week notabene nog een veiling met 5500 manden leverbare gladiolen en 1500 manoen plantgoed had. Dit onverwachte grote aanbod deed de prijzen uiteraard geen goed. Over de gehele linie gingen ze wat naar beneden, zonder dat er van een catastrofale val gesproken kon wor den. Zo brachten bijv. beste veertienen van Leeuwenhorst nog tot ruim 5.per 100 op en twaalven van deze soort noteerden f 3.10. Voor Nieuw Europa werd 3.20 en f 3 30 besteed en voor Spotlight f 5.60 en 4.20. De aanvoerders, die Agnita aan boden, zullen over de opbrengst niet luidkeels gejubeld hebben. Men be taalde voor mooie veertienen slechts 2.80 en voor twaalven 2.60. Trou wens: als men Memorial Day had, was het nog slechter: resp. f 2.en 1.60. Dan liep het met Palet f 5.10 voor veertienen), Bit o'Heaven 5.voor veertienen) en Acca Laurentia 5.20 en 3.wat be ter. Het hoogst in de markt lag Abu Hassan met f 9.70 voor veertienen en 6.20 voor twaalven. Firebrand noteerde resp. 5.50 en 3.per 100. Mooie veertienen van Maria Go- retti konden daarentegen niet hoger komen dan 2.50. Puccini en Win ston Churchill ontliepen elkaar niet zo veel in prijs: rond 4.60 voor veertienen en f 4.40 voor twaalven. Dr. Flening vond kopers voor 4.50 en 4.35, terwijl mooie veertienen van de vrij nieuwe Mabel Violet van de hand gingen voor 5.evenals de al vrij bejaarde Firmament. Veer tienen van Johan van Konijnenburg en Picardy lagen rond 3.30 en van General Eisenhower rond f 3.Mo dern Times was goedkoop: 1.80 voor veertienen en 1.20 voor twaal. ven, Silhouet was nóg goedkoper: 1.50 en 1.10 en Sneeuwprinscs was zo ongeveer waardeloos: 1.10 en.0.75 per 100. N0QRDWIJK ZWARTEWEG ZAL WORDEN OPGEKNAPT Onder voorzitterschap van burge meester G. F. W. v. Berckel kwam gisteravond de gemeenteraad van Noordwijk in spoedeisende vergade ring bijeen. Afwezig waren weth. J. v. Leeuwen, mevr. v. d. Wiel en de heer v. Riemsdijk. Alvorens tot de agenda over te gaan, werd het nieuwe raadslid mevr. de Ridder-Hermans door de voorzit ter beëdigd en geïnstalleerd. De bur gemeester sprak zijn vreugde uit over het feit, dat een tweede vrouwelijk lid haar intrede in de raad heeft ge daan en heette haar ook namens de raad van harte welkom. Spr. was er van overtuigd, dat zij haar taak ge wetensvol zal vervullen. Mevr. de Ridder dankte voor de prettige woorden tot haar gericht. Als enig agendapunt kwam ter tafel de aanvraag voor een crediet tot herstel van het gedeelte Zwarteweg vanaf de Herenweg tot aan de Dr. Willem v. d. Berghstichting. Na de strenge vorst is door de opdooi dit gedeelte in een onbegaanbare toe stand gekomen, zo zelfs, dat deze ver keersweg geheel moest worden af gesloten. Daar het van groot belang is, dat deze weg met de meeste spoed zal worden hersteld, was deze spoed eisende vergadering belegd voor de beschikbaarstelling van het benodigde crediet Deze zaak was zowel door B. en W. als door de commissie van openbare werken onder de loupe ge nomen. Men kwam tot een begroting van 46600.In deze kosten zal de provincie bijdragen, doch voor welk bedrag kan niet worden medegedeeld. Zonder hs. werd besloten het crediet te verstrekken zodat ten spoedigste dit gedeelte van de Zwarteweg ter lengte van 850 m. zal worden her steld. In de rondvraag informeerde de heer Alkemade naar de verbreding van de Lageweg. B. en W. moesten hierop mededelen, dat men nog niet de beschikking had over alle gronden. De aanbesteding van deze verbreding zal geschieden zo spoedig als men alle gronden bezit tegelijk met de ver breding van de Leidsevaart onder de gemeente Voorhout. Hierna werd overgegaan in besloten zitting. PARTICULIERE BOUW. Dat naast de gemeentelijke bouw ook de particuliere bouw in onze ge meente nog van grote omvang is mo ge blijken uit het onderstaande: Onder architectuur van M. E. Hartman te Hilversum bouwt de N.V. Bouw Mij Duinweg van G. Krau, 12 middenstandswoningen aan de Oran je Nassaustraat, dezelfde firma bouwt in combinatie met enige andere ook onder arch. Hartman 25 woningen aan de Leon Senefstraat. De heer J. v. d. Niet bouwt voor eigen rekening onder arch. Hartman 6 woningen aan de Golfbaan, deze aannemer begint binnenkort aan de bouw van een villa in het Breloftpark, waarvan het arch, bur. Krijger alhier de ontwerpers zijn. Het arch.-bur. Prinsen en de Ouden te Oegstgeest heeft namens de heer C. de Zinger het bouwen van 5 woningen en een hotel aan de Quar- les van Uffordstraat gegund aan de heer J. Klein Gunnewiek alhier. On der arch, van L. Tol te Lisse voert de heer J. Beugelsdijk voor eigen reke ning het bouwen van 6 woningen aan de Golfbaan uit. Het verbouwen van een hotel van de heer Klein aan de Rembrandtweg is door het arch.-bur. Prinsen en de Ouden gegund aan fa. J. Luit en Zn alhier. De fa. B. d. Wiel bouwt voor eigen rekening onder architectuur van arch. Bran ders 6 woningen aan de Oranje Nas saustraat. Tenslotte bouwt de heer •T. Vink onder arch, van Prinsen en de Ouden voor eigen rekening 5 mid denstandswoningen aan de Quarles v. Uffordstraat, Geboren: Leonore, dr van L. Wolt- jer en J. J. Eichhorn; Maria C. P., dr van J. v. Beelen en C. G. Gfoenc- woud; Dirk C. H., zin van C. Endeveld en D. C. v. d. Wiel; Theodorus L., zn van H. Th. Caspers en A. A. de Haas; Jan, zn van D. Haazenoot en S. H. v. 't Wout; Johanna M. C., dr van J. v. d. Niet en W. de Bruin; Heidrlk C., zn van J. de Lange en M. v. d. Stolpe. Ondertrouwd: J. C. Smit en E. C. Vreulink. Getrouwd: P. v. d. Tuijn en M. v. d. Meulen. Overleden: Fedde Auke Feikema j.; Dirkje E. M. Zimdasse 76 j.; An- toinetta M. v. d. Ven 66 j. NOORDWIJKERHOUT KALKZANDSTEENFABRIEK WIL DIEPZUIGEN IN BOLLENGROND Van de uitspraak van de Kroon zal het afhangen, of de Kalkzandsteen fabrieken in Hillegom een diepzuig vergunning zullen krijgen voor een oppervlakte van ongeveer 90 ha. cul tuurgronden. Deze gronden zijn door afzanding voor de kalkzandsteen- fabricage ontstaan en vervolgens via de gemeente Noordwijkerhout aan ongeveer 90 bollenkwekers verpacht op voorwaarde, dat de pacht zou wor den opgezegd, als de fabriek de gron den zelf weer nodig zou hebben. In tussen is een vergunning voor diep- zuigen door G.S. afgewezen, zodat thans op het hoogste niveau moet worden beslist. In het komende weekeinde wordt de medische dienst waargeno men door dokter Van Praag, tel. 365. VOORSCHOTEN De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dr. Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 2520. Voor de zusters: gezondsheidscen- trum 2177. WASSENAAR Bij K.B. is toestemming verleend aan M. Eikelenboom te Wassenaar, voorzitter van het Nederlands Comité van Bureau Veritas, tot het aannemen van zijn benoeming tot Officier in het Legioen van Eer. - Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen H W. Flink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075 en dr. H. D. Boer, Wittenburger- weg 168, tel. 9124. IN HET ST. ANT. CLUBHUIS, MARE 43, LEIDEN. Entrée ƒ1,35. Toegang onder voorbehoud. Privélessen dagelijks te bespreken. Aan het BOTANISCH LABORATORIUM der Rijks universiteit, Nonnensteeg 3 te Leiden, kan met ingang van 1 mei a.s. geplaatst worden: een vrouwelijke administratieve hulpkracht voor halve dagen. Eigenhandig geschreven brieven met bijzonderheden betreffende persoon en opleiding worden gaarne inge wacht bij de wnd. directeur. van alle bekende merken staan in onze Showroom voor U gereed Zie onze GROTE COLLECTIE: Ega Etna Dordrecht Küppersbusch Jiinker en Ruh Pelgrim Inventa enz. Rhijngeesterstraatweg 94-96 Geversstraat 63B Telefoon 20338 Telefoon 22634 GEVRAAGD EEN voor het schoonhouden van kantoor in Zoetenvoude. Hoog loon. N.V. Hillen Roosen VROUWENWEG, ZOETERWOUDE, TEL. K 1715-332. Ned. Refsver. voor Kath. - afd. Leiden MAANDAG A.S. 8 UUR door JAN GLISSENAAR en PETER PENNARTS In den Vergulden Turk. Toegang 1,bel. inbegrepen. Kaarten bij Schrijvers Taxi, Hogewoerd 56, tel. 20206 en voor zover voorradig 's avonds aan de zaal. Gevraagd in gezin zonder kinderen tegen 1 of 15 april, wegens huwelijk der tegenwoordige een HULP IN DE HUISHOUDING boven 20 jaar. zelfst. kun nen werken (geen schoon maak). Mevr. v. Arkel-Driiber, Laan v. Oud Poelgeest 30. Oegstgeest. Te kosp aangeboden huishoudelijke artikelen, electrische apparaten, stof zuiger, brandkastje, Buta- gaseomfoor, strijkplank enz. S. J. Talboo, Oude Vest 19. Maandagochtend. Mevrouw FOKS, Rapen burg 43, Leiden, vraagt voor spoedige indiensttre ding een voor enige dagen p. week. Aanm. liefst 's morgens. tletef.aont$ei PERSONEEL 2 Werkster gevraagd 2 of 3 maal per week. Imhof, Groot Hazenbroekseweg 3, Wassenaar, tel .9461. 2 Wij zoeken voor een gezin met 3 schoolgaande kinderen waarvan moeder invalide is. een goede hulp. Brieven te richten aan de maatschappelijke werkster Nieuwe Duinstr. 20, Noord wijkerhout. 2 Werkster gevraagd voor een ochtend per w. Mevr. Van Zijp, Hugo de Vries- straat 11. Leiden. 2 Gevr.: winkelmeisje of leerling. G. Voorman, le- vensmiddelenbedrijf 179, Langeraar. Assurantiekantoor in de bollenstreek vraagt Kantoorbediende (vr.) Diploma MULO en typen vereist. Brieven met opg. van opleiding, leeftijd e.d. ondei* no. 8699 bureau van dit blad. in het centrum van een dorp. omgeving Leiden. Geen woningruil, woning leeg te aanvaarden. Br. onder no. 8696 bureau van dit blad. Voor spoedige indiensttre ding gevraagd een (aankomend) Sollicitaties aan: A. C. VAN SCHIE, Molentuinweg 9, Katwijk aan den Rijn. Gevraagd flinke en voor alle voork. werk zaamheden, in- of extern, v.g.g.v. bij: JOH. LOS. De Kempenaerstraat 1, Oegstgeest. Dames en Heren Uw rijwiel is net zo be langrijk als uw kleren. Laat hem na dit slechte jaargetij nu vakkundig nazien en repareren bij: P. MEERSHOEK. Rijwielhandel - Vliet 32. TELEFOON 32253. Voor aanschaffing van een nieuw rijwiel het ver trouwde adres. 2 Gevraagd een dienst bode wegens emigratie der tegenwoordige. N. v. d. Poel Pzn., Weipoortseweg 55, Zoeterwoude. 2 Wilt U bijverdienen? Gratis inl. Postbus 60. Dor drecht. 2 Mevr. Hoek, Dorpsstr. 106, Warmond, vraagt een net r.k. meisje voor halve dagen, om haar behulp zaam te zijn in de huis houding. 2 Gevraagd met 1 mei i\k. boerenknecht bij J. A. v. d. Salm, Vlietkade 3, Hoogmade. 2 Met mei gevraagd r.k. aank. boerenknechtje, kun nende melken. J. Koot. Leidseweg 555, Voorscho ten. 8711 AANGEBODEN 2 Naaimachines. Wij heb ben weer enige gebruikte hand- en salonkast naai machines, zo goed als nieuw met volle garantie. Speciale reparatie-inrich ting. P. J. van Steiin en Zn., Nieuwe Rijn 79. telef. 24809. kasten, bureaus, hiatras- sen, toilettafel. eiken ledi kanten, divans, wastafel tjes. opklapbedden. enz. Pluym, Hogewoerd 41. koopt inboedels en zolder opruimingen. ook antieke meubelen, teL 21266. U dankend voor het grote vertrouwen, dat U mij zovele jaren hebt geschon ken, heb ik wegens gevorderde leeftijd besloten, mijn begrafenisonder neming met ingang van 17 maart, over te dragen aan R.K. BEGRAFENISONDERNEMING welke onderneming ik U van harte kan aanbevelen. J> A. MOLENKAMP OUDE RIJNZICHTWEG 3, OEGSTGEEST. In aansluiting op bovenstaande houd ik mij gaarne bij U aanbevolen, en kunt U verzekerd zijn dat al uw gewaardeerde opdrachten met piëteit en tot uw volle tevredenheid zullen worden uitgevoerd. Beleefd aanbevelend, W. WALLAART Uw opdrachten worden ook gaarne aangenomen aan de volgende adressen: De heer J. A. MOLENKAMP, Oude Rijnzichtweg 3, Oegstgeest; De heer H. WALLAART, Maresingel 2, Leiden; De heer W. WALLAART, Sophiastraat 46, Leiden. Wendt U dus bij voorkomend sterfgeval direct tot onze Onderneming. 2 Gitaar. Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon. trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore vaarstraat 5. tel. 24358. 2 Wij verzorgen met gem. betalingsvoorwaarden al uw meubelen, bedden, de kens. complete woning inrichting. Heren-, dames- en kinderkleding, linnen uitzetten. baby-uitzetten, wasmachines, stofzuigers, enz. Br. onder no. 7846 bureau van dit blad. 2 Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd. Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest, Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef 291 K 1713 2 U kent uw matris 's avonds niet meer terug, als wij hem opnieuw over trekken. Vanaf 19.50 l-o en f 26,50 2-pers. Natuur lijk bij Smit. Mare 98. Vrouweosteeg 9. tel. 2391 2 Wij financieren uw auto, motorrijwiel, scooter, bromfiets en tevens sta tionaire machines o.a. landbouwmachines. Alle verzekeringen. Ass.kantoor C. W. Betcke. Kanaalweg 11 Leiden, tel. 26785. 2 Jonge hennen 1956 kerngezond. Best gerenom meerd adres: Hoenderpark Oud-Clingendaal, Raap horstlaan 30, Wassenaar. Tel. K 1751-9399. Bereik baar per gele tram halte Stoeplaan Ingang direct achter Dierenpark Wasse naar. Ruime keuze. 2 Jersey damesvesten te gen de spotprijs van ƒ19,50, grima kwaliteit en lever aar in 10 kleuren en alle maten, ook andere textiel- waren. Betaling- desge wenst ƒ2,— p. w. Br. no. 7868 bureau van dit blad. 2 Costuums, regenkle ding, demi's, sportcombi- naties, mantel costuums. mantels, 10.— maande lijks. Schrijf aan Super Standing. Jac. Cremer- straat 44b. Arnhem. Kleur en maat vermelden. 2 Knittax breimachine, met het voorzet-apparaat breit automatisch recht- cverecht. patent en ontel bare patronen. Inl. Knit- tax-hreischool Van d*r Spek. Haarlemmerstr. 196a Leiden. Tel. K 1710-2^214 Ook gemakkelijke bet. 2 Schuimrubber en Plas* tichuis. Mare 70. tel: 22361 Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber- en schuimplastic. leveren, dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wij bij U dé maten aan huis. 2 J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, eoud en zilverwerken. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 H.H. tuinders, bestel nog heden uw pootaard- appelen bij onderstaand adres. Depothouder voor Gebr. van der Vlugt. Henk van der Meer. groente- handel, Roelofarendsveen, tel. 290. 2 Iedereen een nieuwe schrii f machine tegen ab normale lage priis van één dei grootste schrijfmachine fabrieken der wereld. Van af 2,per week of in 24 maanden. Ie Betaling pas in mei, juni of juli. Vr. inl. onder no. 8057 bureau van dit blad. 2 Dames! Uw oude hoed w^er als nieuw. Wii ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147. Leiden. Huur bti ons uw bruidstoilet. 2 Wil hebben weer div. 2e hands motoren van 125 tot 350 cc., een en twee cylinders. Desgewenst ge makkelijke betaling bil Valk, H. Schouw. Voor scheten. motorenhandel. 2 Wij zenden iedereen 'n nieuwe schrijfmachine gra tis 5 dagen op proef, 3, ger week of 24 maanden, r. onder no. 7884 bureau van dit blad. 2 Volkswagen aangebo den. Na revisie slechts 20.000 km. gelopen, tegen elk aannemelijk bod. Zee manlaan 31. Leiden. 2 Pootaardappelen. Eer steling, eigenheimers, dori. libertas, noordeling. N.a.k. gekeurd in de maten 28/35 en 35/45, alles voor ge kiemd. Bel. aanbev. H. A. van den Berg, Boerhaave- straat 45, Voorhout, telef. K 2532-7586. 2 Wegens omstandighe den groot vloerkleed met bijpass, tafelkleed (nieuw) 100,Br. onder no. 1272 bur. van dit blad. 2 Motorrijwiel te koop. Puch Sport 1953. 150 cc. in- en uitwendig in staat van nieuw, wegens aan schaf auto. Van 't Hoff- straat 11. 2 Groot- en kleinhandel in naaimachines biedt nieuwe naaimachines aan tegen zeer verlaagde prij zen. Inl. en te zien: West- kanaalweg 17. Ter Aar. 2 Rashonden, roetzwarte en bruine poedels, gele Boksers, Pincertjes, alle (pups), prima dieren, eigen fok. Rashondenen bas taard pups gevraagd. Teu- nissen. L. Raamsteeg 45, tel. 22053. Leiden. 2 Alt op de Mare. Het adres voor achter- en stop lichten, Elec. draad. Bou giekabel. binnen- en bui tenkabel. Duo's, Claxons. Mascottes. Bandenspan ningsmeters. Autospiegels, Ontstekingsonderdelen. Buddyseats. Bandenlich- ters, Plakmateriaal. Scha kelaars, Bloemvaasjes. As bakjes. 2 Alt op de Mare. Heren- rijwiel 30.Hercules. 3 versn., verl. 67.50. Soort 137,50. Damesrijw. 45. Sport 110,—150,—. Kin derrijwielen 100,110, Mobylette. goed lopend 150,Rixe motorriiw. Sachs 98 cc. 110, 2 Deuren en ramen. Grote voorraad deuren w.o. voordeuren, keuken deuren. kastdeuren, tuin deuren, koziinen m. stolp- ramen, dakkapellen, ra men zonder kozijnen, alles nieuw. Nic. v. d. Akker. Kore vaarstraat 31. Leiden, tel. 26966. 2 Dakpannen en stenen. Grote voorraad rode en blauwe oud-holl. dakpan nen. blauwe kruispannen. rode verb. holl. pannen, rode romaanse pannen. Rijnvorm stenen. Vecht- vorm stenen, prima kwal. Nic. v. d. Akker Miening 33. Zoeterwoude Dorp. 2 Tegels enz. Nieuwe trottoirtegels, rode vloer tegels, gressplijttegels, witte en crème wandte- gels, keukenrekjes, bad- roosters. voetenroosters. tuinhekjes, voetenbankjes. Nic. v. d. Akker. Kore- vaarstraat 31. Leiden. 2 Hout enz. Grote voor raad baddings. plankhout binten, gebruikte ramen en deuren, marmeren Dia ten en tegels, schaaldelen. iizeren binten, enz., enz. Nic. v. d. Akker. Miening 33. Zoeterwoude Dorp, tel. K 1715-264. 2 Te koop: D.K.W. r.t 98 cc. Herenweg 16, Noord wijkerhout. 2 Te koop: Mosquito, 50 cc, compleet met bijbeho rende fiets. Herenweg 16, Noordwijkerhout. 2 2-persoons opklapbed, gebruikt 45,nieuw, vanaf 60,tuimelbed, idem. Ombouwen en dek- planken maken wil compl. met rails vanaf 18.50. Overal vraagt u, bii Was senaar slaagt UI Janvos- sensteeg 60. tel. 20153. 2 Te koop een bakfiets met motor (Minitruc) we gens opheffing der zaak, weinig gebruikt Te bevr. Q. W. v. d. Klugt, v. Lim- burgstirumstr. 28, Noord- wijk-B. 2 Bestel nu reeds geënte augurkenplanten om van tijdige levering verzekerd te zijn. - Gebr. Spruit Noordeinde 172, R'veen. 2 Net meisje gevraagd v. drie dagen per week. J. N. Volwater, Zuideinde 99, Roelofarendsveen. 2 Te koop: dames-, he ren-, jongens- en meisjes- riiwielen. Gegarandeerd in Srima staat. H. v. Marwijk, ijwielhandel „Oké". Ziil- singel 65. Leiden. 2 Voor een goed maat- costuum kleermakerij. Th Ammerlaan. Leraar N.O.. Thorbeckestr. 74, tel. 23137 (oud-leraar aan de vak school voor kleermakers te Amsterdam). 2 Goede waar behoeft geen krans. Standaard's cake-krentenbrood spreekt voor zichzelf. In de beken- de rode wagens, tel. 22507. 2 T.W.N. bromfietsen vol doen aan de nieuwste eisen van het wegverkeer. Agent van T.W.N. bromfietsen en Jawa-motoren. Garage Bonnet Levendaal 132, Leiden, tel. 20624. Te koop aangeb. twee flinke vloerkleden (nieuw) prijs 65,en 85,Br. onder no. 1320 bureau van dit blad. 2 Gestoffeerde zit-slaap kamer aangeboden voor dame, b.b.h.h. Direct te be vragen Hogewoerd. Stro mend water en gas. Huur 25,per maand. Br. no. 1321 bur. van dit blad. 2 Aangeb. witte bruids japon m. 40 met toebeho ren te Roelofarendsveen. Br. onder no. 1319 bureau van dit blad. 2 Een enorme keuze voor de a.s. Communiefeesten in kerkboeken, rozenkran sen, kruisjes, kettinkjes, armbandjes, ringetjes, enz. enz. vindt U bü J. W. Har- teveld. Westeinde 3. Roe lofarendsveen. tel. 458. 2 Wilt U graag iets moois kopen voor de a.s. Com muniefeesten voor billijke prijzen? Komt U dan eens kijken bij J. W. Harteveld, Westeinde 3. Roelofarends veen. tel. 458. U zult ver steld zijn over de grote keuze in velerlei artikelen. 2 Te koop aangeb.: lang wit 1ste Communiejurkje met onderjurk en tasje, prijs 12.50; tevens step op luchtbanden 3.50. Hyacinthenstr. 19A, Lei den. 1315 2 Inderdaad goud is het waard, brood van de Stan daard. In de bekende rode wagens, tel. 22507. 2 Te koop: alle soorten gegalvaniseerde- en eter- nit golfplaten en alle soor ten oud en nieuw hout. Opslagterrein: Groenen dijk, Hazerswoude (naast Parochiehuis). Bü afwe zigheid adres: J. Borg. De Goejestraat 42. Leiden, tel. 01710-30179. 2 Aan tafel bent U met Standaard's cake-krenten brood gauw goede vrien den. In de bekende rode wagens, tel. 22507. 2 Lederen jas of mantel gratis op zicht (maat op geven) ƒ2.per week of 24 maanden. Ie betaling mei. juni of juli. Br. onder no. 7888 bur. v. d. blad. 2 Voor privé of zaak, een schrijfmachine verlicht uw taak. Uitsl. nieuwe schriif- stencil-, tel-, rekenmach., vele merken, termijnbet. tot 24 m., zelfs zonder renteberekening. Desge- 10,p. m. Discr. verz. Br. onder no. 1295 bureau van dit blad. GEVRAAGD 2 Gevr. meubels, antiek, enz. schilderstukken, oude kastjes, koperwerk, mag beschadigd zijn, winkel en kantoorinventarissen, zolderopruimingen en alle voorkomende handel, te vens motorbootje. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. let op telef. 23261. 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen, ook pe riodiek. A - B - tulpen - narcissen, c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen. tel. 487 K 1713. 2. Te koop gevraagd in Leiden of naaste omgeving een keurig woonhuis op aardige stand, met woon ruimte voor 3 a 4 perso nen; spoedig te aanvaar den. Br. onder no. 1279 bur. van dit blad. TE HUUR 2 Autoverhuurbedrijf „Souplesse". Wij ontvin gen deze week Volkswa gens model 1956. Luxe uit voering met open en ge sloten kap. Al onze wagens zijn all risk verzekerd met een W.A. tot ƒ250.000,—. Veurseweg 14, telef. 2631, Voorschoten. 2 A.S. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten, compl. m. sluier, handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- caoe s Hygiënische ver- 2 Verhuur zonder chauf feur Nieuwste 6-persoons Amerik. Ford. Vol'"wagen enz., v.a. f 5,Der dap en 8 cent per k.m. Werkho- vens Luxe Autoverhuur. Van 't Hoffdraat 11. Tel. 22300 2 In huurkoop: zwarte en eiken piano's, 15 con tant, rest in termijnen van 48 maanden. 5 Jaar schrif telijke garantie. Br. onder no. 8691 bur. van dit blad. WONINGRUIL 2 Woningruil. Heel huis 2 kamers en suite, grote slaapkamer, flinke zolder, omgev Herensingel, huur 6,90. Gevr. groter huis (5 a 6 kamers), liefst omge ving Lammenschansweg. Br. onder no. 1305 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Auto- en motorrii school Marks Volledige opleiding rijbewns. motor en verkeerslcs inbegrepen. Gedipl erkend instructeur Nieuw lesmateriaa.. TaxiJ dag en nacht beschikbaar Morsstraat 60a Parkstraat 5a. Tel. 26584—22513 2 Engels. Snelle opleiding voor emigratie enz. Gron dige examenopleiding han- delscorr.. hoofdcorrespon- dentj spreekvaardigheid. Prive-/clubles. Vertalingen. Behandeling correspon dentie. W. Verboog, Leraar Engels, Steenschuur 18. Leiden, tel. 25335. 2 Wat betekent V.L.S.O.? Verenigde Leergangen v. Schriftelijk Onderwijs. Schiedam: de modernste opleiding voor alle vakken. Prospectus gratis op aan vraag. 2 R-K. meisje, 28 jaar, zoekt serieuze kennisma king met heer. arb. stand. Br. onder no. 8690 bureau van dit blad. OUDEWETERING Abonnementen en adver- tcnticr. worden aangeno men door J. B. VAN VEEN VEERSTRAAT 30 1

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9