Stedelijk comité bij het afscheid van mgr. Jansen Naar HUIBERS Weer daling van aanbod &>jLt(/m$TAD „Schilderachtig" leven van een diamanten bruidspaar in Leiden BIOSCOPEN De Zuidpool wacht op zijn verdeling ZATERDAG 17 MAART 1956 DE LEITSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Zaterdag 7 April waarschijnlijk jeugd-défilé Een huldigings- en afschcidscomité bü het afscheid van mgr. M. A. Jan sen, bisschop van Rotterdam, is sa mengesteld. Het is thans zeker, dat op 8 april a.s. 's middags een receptie zal worden gehouden en 's avonds een afscheidsavond voor de parochie. Men overweegt op de zaterdagmid dag daaraan vooraf een défilé voor de Leidse jeugd te organiseren. Het comité bsetaat uit de volgende personen: Stedelijk comité voor huldiging en afscheid: Pastoor G. J. M. Lohuis O.F.M.; pastoor J. A. v. Kleef; pastoor A. Vollaerts; pastoor M. van Schalen O.F.M.; rector H. L, J. M. Son- daal; rector L. P. M. Vester; rector! F. Bernefeld. A. v. d. Heyden; F. C. de Hosson; C. J. M. Stolwijk kerk bestuur St. L.; S. Menken, wethouder gem. Leiden; L. E. M. Valk, voorz. Raad v. Overleg; J. A. E. Aalders, Kath. Werkgeversver.; K. F. de Bree, KAB; A. van Dijk, Kath. Raadsfrac tie; dr. W. Dijsselbloem, St. Adelbert. W. J. Kriek, Werkn. middenstand; J. C. J. Lambermont, NRKM; mevr. G. LindenhoffHop, Vrouwengilde; J. Lij ten, Cunera-Stichting; J. L. F. van Moorsel, Kath. Studenten ver.; L. Roozen, hoofdred. Leidse Courant; Th. Scholte, voorz. Kath. Jeugdraad; W. Sohrandt, lid Dioc. Huldigings- com.. mevr. C. UphoffVisser, voorz. KAV; N. B. M. Vreeburg, Kath. On eer w. Ver.; Th. J. C. Verduin, voorz. Arka. Werkcomité: S. Menken, voorzitter; L. E. M. Valk, vice-voorzitter; Th. J. C. Ver duin, secretaris; C. J. M. Stolwijk, penningmeester; pastoor G. J. M. Lo huis O.F.M.; rector L. P. M. Vester en F. C. de Hosson. Haarlemmerstraat 123, telden ▼oor Eehoorteaankondigingen wmww—ÊmmmmÊimmÊÊÊmmm GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Leidse Universiteit Geslaagd voor het semi-artsexamen de heren J. M. van der Bel te Dom burg, A. Hensen te_ Bodegaven, H. Dank zij de gunstiger weersgesteld heid daalde in de periode van 5 t/m 10 maart de totale arbeidsreserve (aanbod) van 450 tot 410, t.w. 375 als geheel werkloos ingeschreven en 35 Vrouwenbemiddeling. Het geregistreerde aanbod van vrouwelijke arbeidskrachten nam af cn beliep op 10 maart j.L 60, terwijl de vraag geen wijziging onderging op ohtoten v„°r aanvullende werken 3M bedroeg, ruiml/3 geplaatsten. De daling van het aanbod is voor namelijk het gevolg van de toegeno men activiteit in de bouwsector. De verdeling van het aanbod c.q. van de w erkloosheid naar soort en aard, wel ke voor een juiste beoordeling onont- Oving te Leiden, R. A. Robbins heerlijk Is, geeft het volgende beeld (USA) en J. Sack (USA); geslaagdwrijvingswerkloosheid 190, seizoen voor het artsexamen de heren R. Fv< werkloosheid 100, overige vormen van Berg te Leiden, A. Godwin (USA) H. J. del Prado te Den Haag, J. R. Uhl te Den Haag en C. Verdoorn te Papendrecht. /rf1 VERZOEK AAN PAROCHIANEN VAN ST. LODEWIJK. In verband met het afscheid van mgr. M. A. Jansen worden de paro chianen van de St. Lodewijksparo- chie door kerkbestuur en Lodewijks- actie verzocht morgen de H. Mis in de parochiekerk bij te wonen. Voor het Leidse echtpaar J. Sie- by óp na: het schilderen van land velKorenhof, wonende aan de schappen en figuren uit het leven Schelpenkade 56, gaat maandag dej van elke dag. Als huisschilder een diamanten bruidstijd in. De thans prima vakman, wist hij met penceel "12-jarige bruidegom heeft het ruim I en verf ook op het doek uitstekend een halve eeuw „in de verf ge zocht". Vele jaren had hij een schil dersbedrijf aan de Langebrug. Toen daar in later jaren door de tijds omstandigheden lettelijk en figuur lijk „de klad in kwam", heeft hij de vijftig jaar als schilderskecht vol ge maakt. Naast zijn dagelijkse werk zaamheden hield de heer Sieval er tot voor een jaar ook nog een hob-| kleinkinderen. om te gaan. Tientallen schilder stukjes leveren daarvan het bewijs. Het echtpaar, dat 1 april zijn dia manten trouwdag viert, heeft thans nog 10 kinderen in leven, die vader en moeder met grote zorg (de 83-ja rige bruid is slecht ter been) en liefde omringen. Voorts hebben zij kleinkinderen en zes achter- Carrousel. Op 13 april a.s. zal de KR.O.-stu- dio een recht Leidse sfeer ademen, want als de voortekenen niet bedrie gen, zullen vele Leidenaars die avond in Hilversum, zijn om daar de gene rale repetitie van de Carrousel-avond bij te wonen. De bussen, die de Leidenaars naar de studio zullen brengen, vertrekken die vrijdagavond om 6 uur vanaf het Stadhuisplein. Ieder, die deze avond mee wil maken, kan zich opgeven bij het agentschap van de K.R.O. in Lei den, Van Limburg Stirumstraat 5, tel. 24152. Holland Festival in Leiden. Wij vernemen, dat in het kader van het Holland Festival het Leids Toonkunstkoor en het Rotterdams Filharmonisch orkest te Leiden een eerste uitvoering zullen geven van ,Sint Joris en de Draak" van Sem Dresden. werkloosheid 10 en minder geschikten w.o. 70 minder validen 110. De direct beschikbare arbeidersreserve beliep derhalve rond 300. Een vergelijking met de standcijfers van het overeenkomstige tijdstip in de jaren 1953, 1954 en 1955 geeft aan dat de voordelige verschillen nog steeds belangrijk zijn en resp. 1540, 1150 en 470 bedragen. Ook de vraag liep terug, n.l. van 3'00 tot 240. Van dit aantal hadden 120, dus 50%, betrekking op jeugdi gen in de leeftijd van 15 t/m 18 jaar. In vrijwel alle bedrijfstakken, behou dens de seizoengevoelige, bestaan w de tot ruime plaatsingsmogelijkheden. Jeugdigen. Het aanbod van jeugdigen bleef zeer miniem, terwijl de vraag bedui dend toenam, n.1. van 85 tot 120. Ver- 1 ruiming van het aanbod kan binnen- j kort worden verwacht, wanneer de april-scholen hun leerlingen afleve ren. Overigens bestaat in nagenoeg alle sectoren van het bedrijfsleven behoefte aan jonge krachten. Iedere avond staan er lange rijen voor de zuiveltent op de Beesten markt Ook in Leiden trekt deze ma nifestatie van koe tot consument de- aandacht. De 276.000ste bezoeker van de tent werd gistermiddag door de tentoon stellingsleider van het zuivelbureau de heer C. Chr. J. van der Hagen toegesproken en verrast met een kaas en een kaasschaaf. Het was de heer C. van Hooidonk, student in de wis. en natuurkunde aan de Leidse universiteit. Het vorig jaar heeft de tent 268.000 bezoekers getrokken. Een re kensommetje leert ons, dat in Lei den in nauwelijks twee dagen 8000 burgers de expositie bezocht hebben. Danswedstrijden amateurs. Bij de zondag onder ausp. van S. F. N. te Hilversum gehouden wed strijden voor amateurs behaalden de le prijs in de jun. I de stadgenoten Wil Piere en Ineke Hoogeboom. U nadert een opgebroken weg IN DE LEIDSE Luxor. Wie Clark Gable gezien I Laten we echter aannemen, dat heeft in „De rijzige rivalen", zegt'Amerika helemaal de oudheid niet „zo'n man wil ik worden" of „zo'n heeft willen verfilmen, doch slechts man had ik willen zijn". De keus een avontuur-film heeft willen ma- tussen deze twee uitspraken is een I ken, dan moet gezegd worden, dat kwestie van leeftijd. Toch is het maar goed, dat er niet al te veel van der gelijke robuste kerels rondwandelen, want dan zou het een ruw gedoe wor den. Clark speelt namelijk de „reis leider" van een veetransport, dat over een eindeloos lang traject be dreigd wordt door benden en India nen. De revolvers bevinden zich meer in de vuisten dan in de holsters en het zou ondoenlijk zijn de wildeman nen te 'tellen, die van hun paard ge schoten worden. In de gevechtspauzes ié er nog net voldoende ruimte voor een liefdehistorie tussen de rijzige rivalen. Een avontuurlijke film vol gens het bekende recept, waarvan de liefhebbers van dit genre ongetwij feld ziullen genieten Voor 14 jaar en ouder. Lido. De Helena, die deze week in het Lido-theater verzeild is ge raakt, heeft een „paardestaarfcje" en dit is zo ongeveer de enige overeen komst met de geschiedenis der oud heid, zoals „dichtertjes" als Homerus en Virgilius ons deze vertelden, al leen zat volgens deze dichtertjes de paardestaart op de helm der strijders, maar we willen niet op ieder slakje zout leggen. Warner Bros heeft de mensheid dus een geheel nieuwe visie op de oud heid geschonken en de correcties, die hij op de traditionele historie heeft aangebracht, zijn zo ingrijpend, dat slechts één conclusie mogelijk is: allei cude dichters zijn leugenaars, alle archeologen zijn prutsers geweest en Amerika heeft eindelijk de juiste toe dracht aen 't licht gebracht. kosten noch moeiten gespaard zijn. In drukwekkende massaregie roept de bewondering der toeschouwers op. ijselyk wagengekletter is rijkelijk te beluisteren en de costuums zouden de Griekse en Trojaanse vrouwen in verrukking hebben gebracht, als zij ze ooit gezien hadden. Waarom de Amerikanen echter zó op de Grieken gebeten zijn, dat hun mannen als een stelletje gemene schurken op het witte doek verschij nen, terwijl toch onlangs nog ver klaard is, dat de Grieken tot de aller beste vrienden van Uncle sam beho ren, is ons niet recht duidelijk. Recapitulerend: een onderhouden de avonturenfilm met zuilengalerijen als décor. Toegang 14 jaar. Trianon. „Omstreden huwelijk" is het verhaal van een nog vrij goed geconserveerd weeuwtje (Jane Wy- man) die voor de tweede maal in haar leven voor de vraag gesteld wordt „Zal ik ja zeggen, of niet". Zij is de weduwe van een vooraanstaande man in de. kleine gemeenschap van 'n Amerikaanse stadje en de man, die zij thans lief krijgt, is slechts een tuinman. Er schijnt zelfs in Amerika tóch wel enig begrip van stands verschil te zijn, want de vrienden en kennissen nemen dat niet; ook haar beide kinderen niet. Omwille van hen laat de moeder haar trouw plannen ten slotte varen. Totdat zij bemerkt, dat haar offer voor niets is geweest, want de kinderen vliegen uit, gaan zelf trouwen en laten moe- der alleen achter. Een geschiedenis, I welke vaak voorkomt in het leven der mensen; in deze film prachtig weergegeven in een sobere eenvou dige stijl. Toegang 14 jaar. Rex toont one van de week „De laatste der Sioux". Evenals er een laatste der Mohikanen is geweest, is er ook een laatste Sioux geweest, althans een laatste machtige opper hoofd in dé glorierijke rij der koper kleurige helden uit de Indianenboe ken. Vanzelfsprekend speelt het ver haal zich af in de tijd van de onder gang der Indianenstammen, die het onderspit moesten delven tegen de opdringende blanken. Het is een kleurrijk en spannend verhaal voor personen boven de 14 jaar. Casino. De Franse film „Madame devan de Oostenrijkse regis seur Max Ophüls, die zich toegelegd heeft op het filmisch weergeven van de eeuwwisseling, welke uitermate luchthartig de geschiedenis in is ge gaan, sipeelt zich af in een milieu waarin men door een te weinig geld en een teveel aan vrije tijd tot rare dingen komt. Het behandelt de ge schiedenis van een paar oorbellen, die door meer handen dan oren gaan. De sieraden worden door een gravin in geldnood verkocht, zonder er haar man in te kennen. Deze weet na de vermissing de dingen te achterhalen en schenkt ze aan een relatie, die tot zijn opluchting naar Constantinopel reist. De relatie komt echter op haar beurt in geldnood en verkoopt de oorbellen weer. Een diplomaat neemt ze weer mee naar Parijs en daar schenkt hij ze, na kenniscmaking, aan de gravin. Hierna komen er moei lijkheden en eindigt de geschiedenis in mineur. Ophüls is een meester in de sfeer tekening en wist het ietwat melodra matische verhaal tot ver boven de middenmaat te verheffen! De Kath. Film Centrale reserveerde het verhaal voor volwassenen. Leidse Agenda ZATERDAG. R.K. Instuif. F. G. Kooymans over „Mijn overgang tot de ware kerk". Jo K.V.P. Bijeenkomst kring Lei den. Mr. K. van Ryckevorsel: „Kie zen of delen". 3.30 uur. „In den Ver gulden Turk" ZONDAG Show, Johnny Jordaan, „Schop pen negen", Willy Vervoort, Jan Tromp, 3 Jacksons etc. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. MAANDAG Gemeenteraad. Stadhuis 2 uur nam. V. en D. Demonstratie coreetten. Foyer Stadsgehoorzaal 8 uur nam. K. en O. Het Nieuwe Comedie met „Valse beschuldiging". Schouwburg 8 uur nam. Ver. Koninginnedag. Jaarvergade ring. Bespreking van de a.S. feestda gen, kleurenfilms vertoond door mr. P. J. Idenburg. Belgische Congo en Noord-Afrika. 8.15 uur nam. Het Gul den Vlies. Kath. Reisvereniging. Lezing en film „Met een jeep de wereld in". 8 uur „In den Vergulden Turk". DINSDAG Arka. Bijeenkomst. Doelen 8 uur nam. Modeshow firma Gerzon. Stadsge hoorzaal. 8 uur nam. Lezing. Prof. dr. H. Klumbach over de schattenvondst van Straubing. Rijksmuseum voor Oudheden. 8 uur nam. LJA Filmscholingscursus. Lange- straat 67. 8 uur nam. maison du du silenccen en en K. en O. Filmstudiekring. „La maison du silence". Casino. 9.15 uur nam. Kath. Vrouwengilde. P. M. Gielisse over Parijs. „In den Vergulden Turk". 8 uur nam. WOENSDAG Bond van Ouden van Dagen. Openbare vergadering. Den Burcht. 2 uur nam. De Natuurvriend. Lezing met licht beelden. Zaal „Prediker" Janvossen- steeg. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur nam. Expogé. Filmavond. Filmzaal Leid se universiteit. 8 uur nam. Kon. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde. Ledenvergadering. Gerecht. 8 uur nam. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. zondag 18 maart zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: van Alphen, den Haan, Stoffers en Wijdicks. Doktersdienst Oegstgeest. F. W. N. en J. B. Hugenholtz. Dienst de apothekenDe avond-, nacht- en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 13 uur tot zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotiheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807; de apotheek „Tot Hulp der Mensheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: „De stille glans van de Gouden Eeuw". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur (t/m 26 maart). Academie: Tentoonstelling „Het Huis Oranje Nassau en de Leidse Universiteit". Werkdagen 10.-17 uur (tot 17 maart). In Zuivelland (tent Beestenmarkt) 1012 uur. 25 en 710 uur (t.e.m. 24 maart). Zondags en maandagoch tend gesloten. BIOSCOPEN. De films voor de week van 1623 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Madame de vol- Lido: Luxor: Trianon: deel betrekking had op jeugdigen van 15 t/m 18 jaar. Uit deze cijfers blijkt wel, dat de disharmonie tussen vraag en aanbod nog versterkt is. Vooral in de tex tielnijverheid, de kledingindustrie, de huishouding en winkelbedrijf bestaat vrijwel doorlopend een tekort, dat wel het sterkst in de huishoudelijke beroepen naar voren treedt. „Helena van Troje". 14 jr. „The tall men", 14 jaar. „Omstreden huwelijk", 14 jaar. „De laatste der Sioux", 14 jaar. Een inwoonster van Oosterbeek, die ervan verdacht wordt drie jaar geleden haar toen drie maanden oude baby in een put te hebben verdron ken, is gearresteerd. Gistermorgen was net parket ter plaatse. A-s. maandag zal de vrouw voor de officier van Justitie worden geleid. SPORT KUNSTRIJDEN CAROLE HEISS VERSLAGEN Tenley Albright, olympisch kam pioene kunstrijden, is voor de vijfde achtereenvolgende maal kampioene van de Verenigde Staten geworden. t)e 20-jarige Tenley nam hiermee re vanche op do 16-jarige Carole Heiss, die haar bij de wereldkampioen schappen te Garmisch Partenkirchen had verslagen. Carole stond achter na de verplichte figuren en zij slaag de er niet in, deze achterstand bij het vrije rijden goed te maken. Bij de heren heeft Alan Hayes Jenkins de leiding na de verplichte figuren, voor Ronnie Robertson en zijn broer Jenkins. BILJARTEN HET EUROPEES KAMPIOENSCHAP 71/2. De laatste uitslagen van vrijdag in het tournooi om het Europees biljart kampioenschap anker kader 71/2 luiden; Van de Pol 300 12 83 25.— Wafflard 166 12 50 13.83 Boulanger 300 20 10 15. Lütgehetmann 291 20 87 14.55 OM HET BEZIT VAN OE ZUIDPOOL Velerlei aanspraken Het uitgestrekte gebied van dc Zuidpool meer dan tweemaal zo groot als Europa trekt thans zo veel belangstelling, dat het pro bleem van de verdeling niet lang meer op zich zal laten wachten. Zoals de kaart laat zien zijn er heel wat landen, die een vinger in de Zuidpool-pap willen hebben. Voor een deel argumenteren ver schillende landen hun aanspraken op een sektoor der Zuidpool op his torische gronden. De eerste die de Zuidpool ont dekte was de Spanjaard Quiros, die als eerste blanke in 1605 de ijsmas sa's aanschouwde. Echter pas in 1773 werd een groter onderzoek in gesteld door Janes Cook en sinds dien zijn met minder of korte tus senpozen expedities naar het Zuid poolgebied getrokken om dit te doorvorsen. Ook heden is de be langstelling voor het gebied zeer groot, zo zullen er in 1957 twaalf landen aan het onderzoek van de Zuidpool deelnnemen. Hoewel het zesde werelddeel voor het grootste deel nog volslagen on bekend voor ons is, heeft men de loosgedachte, dat de Zuidpool „waardeloos" zou zijn, reeds lang laten varen. Niet alleen de walvis sen zijn van groot belang, maar ook bestaan er aanwijzigingen, dat er grote hoeveelheden uranium, goud, zliver lood, kolen en olie gevonden worden. In de Australische sektor heeft men reeds de aanwezigheid van kolen en erts weten vast te stellen. Een internationale erkenning van de verschillende aanspraken op de Zuidpoool is dus van groot belang en dringend noodzakelijk om moge lijke conflicten te voorkomen. Dat deze conflicten zeker niet denkbeel dig zijn bewijzen twisten tussenEn- geland, Argentinië en Chili in 1948, waarbij er zelfs kruisers naar de Zuidpool werden gezonden Juist door de vele expedities in de loop der tijden, zijn er heel wat landen die aanspraak op een gebied maken. De huidige aanspraken op verschillende sektoren komen voort uit een voorstel van de Canadees Poirier in 1907. Deze theorie ver kreeg door publicaties van de Rus Lacktyne grote bekendheid en werd de algemeen gangbare. Lang niet alle landen erkennen echter de the orie van de sektoren. Zo zijn er staten die alleen aanspraken willen erkennen, wanneer er een blijvende VOOR HET EERST DWARS DOOR HET GEBIED VAN DE ZUIDPOOL vaste nederzetting op de Zuidpool is gevormd. Landen die geen blij vende nederzetting bezitten, kunnen volgens deze theori, dan ook geen recht laten gelden op de Zuidpool. Met het oog op deze theorie vesti gen de laatste tijd dan ook verschil lende landen blijvende posten in de Zuidpool. Eert paar landen achter bepaalde visrechten al voldoende voor een erkenning van hun aan spraken, terwijl ook de wetenschap pelijke resultaten aanleiding schij nen te zijn voor aanspraken. Aan spraken die elkaar vaak overlappen, want zo valt b.v. het gebied van de Russische aanspraken in een strook waarop ook reeds Engeland, Ame rika, Chili en Argentinië aanspraak maken. In dit verband is het inte- rassent te vernemen, dat de Rus sen in deze maand hun vlag hebben gehesen in de sektor waar Enge land aanspraak op maakt. In Lon den neemt men dan ook aan, dat dit gebaar vooraf gaat aan de ko mende formele aanspraken van Rusland op een deel van de Zuid pool. Een werelddeel wacht op z(jn ver deling, maar het ziet er naar uit, dat deze verdeling wel eens aanlei ding zal kunnen geven tot merk waardige ontwikkelingen. Marktberichten LEEUWARDEN, 16 maart Kaas Gouda volvet 2,tot f 2.02. Edam mer 40 plus 1.80 tot 1,82. Brood kaas 40 plus 1,80 tot f 1,84. Stem ming redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 maart. Groente. Waspeen A 22.00 39.00. waspeen B 24.0038.00; gele kool 33.00—36.00; rode kool 11.00 39.00; sla 27.00—29.00; kroten 5.00— 9.00. ROELOFARENDSVEEN, 16 maart, Bloemenveiling. Anamonen 67— 1,02, Freesia's 6998, Blauwe druif jes 1738, Tulpen: Rose Copland 1091,67, v. d. Eerden 1,181,52, Golden Harvast 1,091,80, Blauwe Copland 1,021,47, Purper Copland 1,121,52, Demeter 1,521,66 Den- bola 1,07—1,59, Mirjoran 1,28—1,35, Korniforus 1,55—1,61, E. Eddy 1,11— 1,42, Zenober 981,22, Coxsa 1,41 1,50, White Sail 1,06—1,45, Weber 1,00—1,35, Pearles Pink 1,501,55 Wintergold 1,09—1,32, Albino 1,65— 1,70, Red Pitt 1,30—1,35, W. Pitt 1,25 1,29, Carara 1,702,00, Prins Car naval 1,35—1,40, Athleet 1.80—2,00, Crown Inperial 1.011,32, Hillegar- de 1,061,29, Early Queen 971,17, King of the Yellow 7581, Par kiettulpen 2,502,80, Dubbele tul pen 761,91, Narcissen: Actca 85 90, Buxton 7377, King Alfred 1,01 1,32, Havelock 87—90, Fortuna 951,00, Magnificence 1,02—1,22, Early glorié 89—1,32, p. bos. Am. Anjers 2532 p.st. Groente. Witlof I 69.00 r:2.00, idem II 51,0062,00 per 100 kg. TER AAR, 16 maart. Groente. Witlof I 0.73—0.84; idem II 0.57— 0.75.. idem stek 0.160.35. sjalotten 0.280.31; kroten 0.080.09; glas- spinazie 1.281.30; sav. kool 0.19; waspeen 0.21; idem B 0.12 alles per kg.; sla A 0.24—0.29; idem B 0.16; id. C. 0.11 per stuk. VINKE VEEN, 16 maart. Groente. Waspeen 1725; witlof A n 82; idem B I 70—81; idem B II 55—75 cent per kg.; selderü 3742 cent per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3