SteUoiieppen en turfmolm om strijd voor moddsrballet te bewaren W .ÖAWW (t, DUIZEND KAARSEN Voorbereidingen Duitsland-Nederland Wegwedstrijd werd voor velen „weg"wedstrijd Duitsers stonden er beter voor Onze Damrubriek m m mm m m m n I w m m m m W m m o fc m mm'm m, 'ié. m. r HET HUIS met de WOENSDAG 14 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Het Nederlands elftal trad hedenmid dag in het Rheinstadion te Diisseldorp aan in de opstelling zoals deze zondag avond door de keuze-commissie van de KNVB is bekend gemaakt. Het Duitse elftal, waarin slechts enkele spelers wa ren opgesteld, zoals Herkenralh, Posipal, Fritz Walter, die al 50 interlandwedstrij den achter de rug heeft en Schaefer, die in 1954 te Bern tegen Hongarije in de eindstrijd om het wereldkampioenschap meespeelden is pas dinsdagmiddag door Herberger bekend gemaakt. De samenstelling heeft in Duitse voet balkringen enige teleurstelling gewekt. Men had gaarne gezien, dat inplaats van de jonge Hamburger Uwe Seeler, de nieuweling Hans Neuschafer van Vikto ria, die in de oefenwedstrijd te Hom burg aan de Saar zo een uitstekende in druk heeft achtergelaten, was gekozen. Eénarmige spil. In de éénarmige Robert Schlienz Stuttgart), de centerhalf, had men even wel groot vertrouwen. Zowel aan Neder landse als aan Duitse zijde is men zich bewust, dat het resultaat van deze wed strijd voor een belangrijk deel afhing van de conditie waarin de spelers zich bevonden. Het zag er naar uit dat de Duitsers in het voordeel waren. Immers, de Duitse voetbalcompetitie is ook in de zware wintermaanden voortgezet, in te genstelling met Nederland, waar de spe lers vele weken gedwongen rust hadden, al is de training van de topspelers toen doorgegaan. De conditie was ook daarom van belang, aangezien het terrein van het Rheinstadion zich in een slechte toestand bevond. Daarvan hebben de spelers van het Nederlands elftal en de leden van de keuze-commissie, de hereh Hoolboom, Pellikaan en Steinvoorte zich voor de wedstrijd kunnen overtuigen. Met balen turfmolen. ..Zo'n veld zou in 'Nederland worden afgekeurd", bromde Theo Timmermans. En Frans de Munck keek bezorgd naar het veld tussen de doelpalen, dat er nat cn glad uitzag, waardoor snel starten, bU het uitlopen voor een doelverdediger van groot belang, vrtjwel onmogelijk zal zUn. Balen turfmolm lagen klaar om de doel- monden enigszins droog te krijgen, maar na een kwartier spelen zal van deze turfmolm niet veel over zyn gebleven-. De vorst zit nog steeds in de grond en de zon heeft de bovenlaag week ge maakt. Gedurende de laatste nachten is er vorst over heen gekomen, waardoor in de ochtenduren de grond hard is. maar de reeds sterke zon verandert het veld na enkele uren weer in een weke brij. Het veld van het Feyenoord-stadion, waarop de oefenwedstrijd tegen Reims is gespeeld, was beslist beter dan dit te Diisseldorp. Doppen van 18 millimeter onder de voetbalschoenen waren nood zakelijk. Lichte spelers zoals Notermans en Bosselaar waren zonder twijfel in het voordeel en het is daarom des te meer te betreuren, dat het lichtgewichtje Moulijn niet tegen Duitsland van de partij kon zijn. Overigens was de stemming onder de 16 spelers (Mickey Clavan is ook meege komen) voortreffelijk. Voor de eerste maal heeft men een proef genomen de mannen van het oranjeteam vier dagen tezamen te brengen en gezien de resulta- j ten van deze proef, een goede stemming, een rustige sfeer en een prettige verpo- zing tijdens de uren dat er niet werd geoefend, mag dit experiment, waarvan I bondstrainer Max Merkel een grote voorstander is. zeker geslaagd heten. I Training in het stadion. De autobus met de Bpelers, begeleid i door de leden van de keuzecommissie, 1 was dinsdagochtend uit Venlo vertrok ken en kwam tegen de middaguren in Diisseldorp aan. Het gezelschap-is onder gebracht in hotel Atlantik waar wordt gegeten, en in hotel Esplanades waar de kamers zijn. Beide hotels l'ggen slechts honderd meter van elkaar af. In de middaguren werd op een der bij- velden van het stadion getraind, een warming-up en wat baloefeningen Hon derden kijkers, onder wie zich natuur lijke vele jeugdige handtekeningenjagers bevonden, hadden de verre reis naar het stadion, dat een eind buiten het centrum van Diisseldorp ligt, ondernomen, om de spelers van het Nederlands elftal aan het werk te zien. Trouwens, velen van hen waren zo verstandig geweest hun boter ham mee te nemen, want enkele uren daarvoor hadden de spelers van het Duitse elftal het stadion bezocht en ook zij hadden zich onderworpen aan een lichte training onder leiding van Her- berger. Kaarten op tafel. De beide voetballanden waren over eengekomen om de doelverdedigers en een veldspeler bij een verwonding gedu rende de gehele wedstrijd te vervangen. Duitsland had voorgesteld slechts tot aan de rust een nieuwe veldspeler toe te staan, maar op 't verzoek van de KNVB is men grif ingegaan. I Dinsdagavond vermaakten de spelers van het Nederlands elftal zich in het ho tel met enkele kaartspelen, waarbij Ti- nus Bosselaar zich ontpopte als een man. die heel wat trucjes onder de knie had. Voorzitter Hoolboom merkte op dat Bosselaar evenveel trucjes bij het kaar ten kende als bij het voetballen. „Dat zijn er dan niet veel", flapte de altijd be scheiden Bosselaar eruit. Om tien uur in de avond begaf ieder een zich te ruste. STORMACHTIGE ONTWIKKELING VAN 0E BROMFIETS Opstelling van het Duitse elftal Het duitse elftal dat hedenmiddag te gen Nederland speelde was als volgt sa mengesteld: Doel: Herkenrath (Rotweiss Essen). Achter: Posipal (Hamburger SV) en Juskowiak (Fortuna Diisseldorp). Midden: Eckel (Kaiserslautern), Schlienz (Stuttgart) en Schmidt (Kai serslautern). Voor: Klodt (Schalke '04). Fritz Wal ter (Kaiserslautern), Seeler (Hamburger SV), Roehrig en Schaefer (Köln) Reserves: Kwiatkowski (Borussia Dortmund), Retter (Stuttgart). Hoffmann (Viktoria Aschaffenburg), Neuschaefer (Viktoria Aschaffenburg). Laumann (Mannheim) en Waldner (Stuttgart). Duitse spelers kregen auto-ongeluk Hoffman en Neuschaefer, die als re serves voor de ploeg zijn aangewezen, hebben tijdens de reis naar Diisseldorp een aanrijding gehad. Bij Forsthaus-Gra- venbruch kwam de auto, die bestuurd werd door Neuschaefer, in botsing met een bestelwagen. De chauffeur van deze wagen werd ernstig gewond terwijl Hoff mann lichte schaafwonden kreeg. Neu schaefer kwam met de schrik vrij. De twee spelers keerden met een an dere auto naar Aschaffenburg terug en stapten daar in de wagen van Hoffmann. Ze hebben alle twee aan de lichte trai ning in het Rheinstadion deelgenomen. Waarschijnlijk zullen de spelers, die 5 mei a.s. in het Wembley stadion in de bekerfinale uitkomen, extra betaling ont vangen in verband met het feit, dat deze wedstrijd door de t.v. zal worden uitge zonden. In een dinsdag gehouden vergadering van afgevaardigden van de Footbal As sociation en van de Players Union is na melijk in beginsel besloten dat de spe lers een premie zullen ontvangen voor wedstrijden, die voor de t.v. worden uit gezonden, en voor wedstrijden bij kunst licht die buiten hun gewone program vallen. Deze overeenkomst geldt alleen voor wedstrijden die door de F.A. georgani seerd worden. Zohls reeds gemeld zullen de Football league en de Players Union vrijdag 16 maart a.s. te Manchester vergaderen over extra premies voor kunstlicht- en t.v.- wedstrijden. Het bestuur van de KNV'B en bonds trainer Max Merkel zijn in beginsel tot overeenstemming gekomen inzake de verlenging van diens contract voor de periode van twee jaar. Dat betekent, dat Merkel in ieder geval tot het einde, van het seizoen 1957/58 zich zal belasten met de training van de topspelers van het I Nederlands elftal en voor andere verte genwoordigende ploegen. GEWICHTHEFFEN Vingerafdrukken van Russen in Amerika De reis van een ploeg Russisscbc ge- wichtheffers naar Amerika is afgelast omdat de Amerikaanse ambassade te Moskou vasthield aan de bepaling dat vingerafdrukken van de atleten zouden worden genomen. De ploeg zou, op uitnodiging van de Amerikaanse amateur atletiek unie, op 10 maart naar de Ver Staten vertrekken. De Amerikaanse ambassade te Moskou was bereid visa te verstrekken, maar na het departement van buitenlandse zaken te Washington te hebben geraadpleegd weigerde zij de bepaling inzake de vin gerafdrukken te laten vallen. De Russische commissie voor sport heeft daarna volgens Tass de Ameri kaanse atletiek unie laten weten dat de Russische gewichtheffers onder deze om standigheden niet naar de Ver. Staten konden vertrekken. OLYMPISCHE SPELEN Spelen in Melbourne financieel fiasco In Australië maakt men zich nieuwe zorgen, en wel over het feit dal tot nu toe slechts 3000 aanmeldingen zijn ont vangen voor hotelkamers cn onderdak by particulieren. Hiervan komen er 2500 uit Australië en 500 van overzee. Vroeger was men bang geweest dat men aan ka mers voor 15.000 gasten by particulieren niet genoeg zou hebben In verantwoordelijke kringen vraagt men zich thans af of alleen de hoge reis kosten de oorzaak zijn van het geringe aantal bestellingen dan wel dat de pro paganda voor de spelen te kort is ge schoten. Voor de zomerspelen te Rome in 1960 zijn de Italianen nu reeds een grootscheepse campagne begonnen, waar bij die van de Australiërs ver achter blijft De regering van Victoria en de gemeente Melbourne hebben een bedrag van ongeveer een half millioen gulden voor reclame beschikbaar gesteld 'en- einde „te redden wat misschien nog te redden is". De directeur-generaal van de spelen luit.-generaal Bridgeford heeft, in ver band met verwijten in de Australische pers over onvoldoende reclame, ver klaard dat deze kwestie niet tot zijn be voegdheid behoort maar tot die van de regering en van het gemeentebestuur van Melbourne. Amateurs en jeugd deelden gelijk op (1-1) In het Utrechtse stadion heeft dinsdag avond het Nederlands jeugdelftal gefun geerd als sparring-partner voor het Ne derlands amateurelftal dat op 18 maart in Frankrijk tegen de Franse amateurs speelt. Het werd een gelijk spel: 11, een stand die reeds met rust was bereikt De slechts honderd kleumende toe schouwers hebben in deze wedstrijd van beide zijden geen bijzondere prestaties te zien gekregen. Het enige doelpunt van de Nederlandse jeugd kwam reeds na vijf minuten. Uit een corner schoot Ver daasdonk (DOS) onhoudbaar in, doordat de verdediging der amateurs te traag reageerde. De debutant Uittenbosch (Velox) die de linksbinnenplaats bezette bij de ama teurs, was vrijwel de enige die behoor lijk spel liet zien. In samenwerking met middenvoor Elfring (Robur et Velocitas) en rechtsbinnen Fabels (Be Quick Gr.) stichtte hij van tijd tot tijd verwarring in de jeugddefensie. Doelman Cox (Ra pid-Juliana) liet zich echter maar een maal passeren, toen spil Bruis (Willem II) een fout maakte, een fout die door Elfrink direct werd afgestraft. f WATERPOLO SLEUTELSTAD II—LZC I 2I In deze wedstrijd speelde LZC met twee invallers, maar ondanks deze han dicap werd door enthousiasme een ver diende overwinning behaald. Vrij spoe dig na het begin wist Door de stand op 10 te brengen, maar LZC deed niet voor de tegenpartij onder en nog voor rust werd het met een ver schot van D. Timmermans 11. Kort na rust wist Dool door het be kende afzetje 21 te maken, echter LZC gaf zich niet gewonnen en nadat een Sl.stad-speler naar de kant werd verwe zen scoorde C. v. Rijn 22. Fel ging de strijd van doel tot doel en G. Overdy- kink slaagde erin de stand tot 23 op te voeren. Nog gaf de Sleutelstad zich niet gewonnen, maar nadat v. ïngen Schenau met een boogbal de stand op 24 had gebracht, kwam het einde met onveranderde stand. Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan W. J v. d. Voort, Korenaarstraat 30, Nieuw Vennep. OPLOSWEDSTRIJD Onze problemen In klasse A, kunnen de oplossers eerst genieten van een vrij ingewikkeld vraag stuk in enigszins zonderlinge stand van de heer Prangers, dat stuit op een mooi motief. Wedstrydprobleem no. 13 (517) Auteur: B J. Pranger, Den Haag le publicatie (Klasse A) 13 1 H 1 I 1 W, Zwart 14 schijven op: 1, 2, 4, 5, 8, 10, 12, 22, 28. 29, 32, 33. 36. 37 en dam op 49. Wit 12 schijven op: 11, 15/17, 19, 21, 24, 25, 30, 43. 47, 48 en dam op 20. Vervolgens een verdienstelijk vraag stuk van de heer v d. Kwartel, waarin een 3-tal mooie slagen verwerkt zijn. Wedstrijdprobleem no. 14 (518) Auteur: P. v. d. Kwartel, Leiden le publicatie (Klasse A) Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 2, 7, 9, 12, 14, 17. 21, 22 27, 35 en 36. Wit 11 schijven op: 16, 20, 23, 26, 29. 33. 34, 37, 38, 41 en 47. Onze B-klassers krijgen eerst een leer zaam stukje van de heer Egberts, waarin de eerste zetten bijzonder goed zijn aan gebracht. Wedstrijdprobleem no. 13 (519) Auteur: C. Th. Egberts Cz, Ter Aar le publicatie (Klasse B) 1. 1 \/,d 1/ ÉS L m m T Pi n 1 m P s m 1 De laatste loodjes wogen wel heel zwaar voor de renners die wij hier op slechts luttele meters afstand van de fi- nish-lljn van de wegwedstrijd Milaan— Turijn over de grond zien rollen. Ecu lekke band was de oorzaak van alle na righeid Ferdy Kübler (op de voor grond) werd winnaar in 5 uur 48 min. 45 sec. van dc rit die over 225 km. ging. tijd met het plaatsen van de bekroonde problemen een begin zal worden ge maakt Ook zullen wij dan tegelijk alle motto's vermelden, welke voor een prijs in aanmerking komen, te zijner tijd hier over meer in deze rubriek. Oplossingen nr. 483/487 No. 483. Wit wint door: 204. 14, 482, 41, 24, 37. 39, 7, waar het eindspel van H. J. van Alphen is ontstaan. No. 484. Wit wint door: 20, 28, 40!, 5 (11) 46 en 16. No. 486. Wit wint door: 39. 30. 41. 31, 24. 4, 39, 33 met nog een leerzaam eind spel. N. 487. Wit wint door: 30 (34) 12. 11. 31, 493, 42, 38. 30. 13 cn 1. Dczo vraag stukken werden correct opgelost door: H. v. d. Kamp. B. v. Abswoude. H. W. de Ridder en J. Smeets. CORRESPONDENTIE B. J. P. tc 's G.: uw serie problemen in dank ontvangen. H. W. de R. tc N.: uw brief ontvangen; zal het herstellen: tevens zal ik u enige diagrammen doen toe komen. LIJST DEELNEMERS In de vorige rubriek is verzuimd dc lieer H. W. de Ridder in de A-kla;se en de heer C. B. .Tanssens in de B-klasse tc vermelden, terwijl de heer J. v. d. Laan moest zijn 1/4. EINDSPEL Zwart 9 schijven op: 5. 8, 10, 12/15, 20, en 26. Wit 9 schijven op: 23, 25. 28, 31. 33/35, 39 en 47. Verder nog een stukje van de heer Konings. Ook hier is met weinig mate riaal iets goeds te weeg gebracht, vooral het slotspel is geestig. Wedstrijdprobleem no. 14 (520) Auteur: J. W. de Koning, Rotterdam le publicatie (Klasse B> Stand in cijfers: Zwart 7 schijven op: 7, 9, 26. 29. 34. 35 en 40. Wit 7 schijven op: 18, 31, 36. 38. 43, 45 en 50. Voor alle vraagstukken geldt: wit speelt en wint. Oplossingen binnen 3 we ken na het verschijnen van deze ru briek aan bovenstaand adres. Wij kunnen de inzenders van de pro- blemistenwedstrijd mededelen, dat de jury nagenoeg met de beoordeling ge reed gekomen is, zodat binnen zeer korte Er werd gespeeld: 1. 45—29, 622; Nu wist wit te win nen door: 29x42. 22x4; gedwongen daar wit anders 4231 speelt. 42—37, 415; 36—31!, 15—47; op zwart 15—4 wit 31- 27, terwijl op zwart 1512 wil 3732 speelt. De zwarte dam los zetten mag ook niet wegens wit 3746. 4843! Weer zo'n mooie zet. 4715; Op zwart 4736. volgt wit 43—27. 36—47; 27—9. 47—15, 0—4. 1547; 4—15 wint. 6. 43—16. 15 47; op zwart 154 volgt 1627, 115. 27—4 en wint als voren. 7. 6—27, 47—15; 27—4. 5—47; 4—15, 47—36; 151. In bet vinden van de winstgang zou nog meni ge speler gefaald hebben. Een eindspel, dat zeer leerzaam is. Tot slot van deze rubriek nog een fraaie damzet: Zwart: 1/3, 5. 7, 9. 11/13, 16. 19. 23. 24. Wit: 25/28, 30/35. 37. 38. 42. 47 on 48. Wit speelt cn maakt dam Hoe. dat willen wij aan onze lezers over laten. door MEREDITH NICHOLSON 54) De anderen verlieten ons en mijn grootvader en ik bleven nog enige tijd zitten praten. ,,Waar heb u Bates ontdekt? Hij vertelde mij, dat hij een Amerikaan is, maar dat geloof ik niet, zijn han delingen zijn niet in overeenstem ming daarmee'". Mijn grootvader lachte. „Natuur lijk niet. Hij is een Ier en een man va goede afkomst maar dat is dan ook alles, wat ik van hem weet, behalve dan. dat hi.i een buitenge woon goed bediende is". „Zeg, Jack", vroeg hij plotseling. „Je blijft nu toch zeker voor goed hier?" „Ik zou gaarne alles doen wat u vraagt; ik zou hier dolgraag willen blijven, maar het is mij onmogelijk. U moet mij niet verkeerd begrijpen. Ik ben niet van plan weer in mijn oude slechte gewoonte te vervallen. Ik ken een vak, en zal ergens een betrekking zoeken en aan het werk gaan". „Maar jongen", zeide mijn groot vader, terwijl hij zich over de tafel naar mij voorover boog, „het is toch niet nodig, dat je gaat werken. Al wat ik heb is voor jouw. Al de effec ten die daar in die kast liggen zijn voor jouw. „Geld heeft voor mij in dit geval I geen betekenis", zeide ik. „altijd ben ik afhankelijk geweest en nu ga ik voor mij zelf werken. Wanneer u mijn hulp nodig had, zou het natuur lijk een ander geval zijn, maar de I mensen zullen mij met kritische ogen aankijken". „Jack, dat testament van mij heeft je een groot onrecht aangedaan. En dat wil ik goed maken. Kom jongen, geef nu maar toe laten wij vrienden zijn". Hij stond uit zijn stoel op en stak mij zijn hand toe. „Dat bedoelde ik niet!", riep ik uit. Dat bedoelde ik niet! Het was niets meer, dan ik verdiende. Maar die maanden die ik hier heb door gebracht hebben mij veranderd. Hebt u mij niet horen zeggen, dat ik ga werken?" „In het voorjaar zal het hier heel mooi zijn", zeide hij peinzend, alsof hij mij door de belofte van veel schoons daar zou kunnen houden. „Wanneer alle villa's langs het meer bewoond zijn. is' het werkelijk een vrolijk gezicht". Ik was erg zenuwachtig en toon de dit door hem plotseling te vragen. „Miss Devereux was dus de twee de persoon die van uw geheim wist? I Weet u en had u er een vermoe den van, dat zij zich in deze zaak ge- schaard heeft aan de zijde van i Pickering?" i „Van het tegendeel ben ik over-1 tuigd", antwoordde hij koel. Het verwondert mij je op die manier te horen spreken over een vrouw, die je nauwelijks kent." „Ja, ik ken haar wel. Mijn God! Zij wist, dat het uw bedoeling was om mij op de proef te stellen, en zij speelde mij in Pickering's han den. Een paar nachten geleden ont moette ik haar in de tunnel, toen zij zocht naar de schuldbewijzen van Pickering welke zij hem, als -zij ze had kunnen vinden, had willen ge ven als bewijs van haar toewijding. U weet, dat ik Pickering altijd ge haat heb hij was mij te geleerd en te vriendelijk en u en iedereen stelde hem mij altijd als een voor beeld. De eerste keer, dat ik Marian Devereux zag, was zij in zijn gezel schap het was in Sherry, de avond voordat ik naar Annandale vertrok. Ik vermoed* dat zij een paar uur voor my hier is aangekomen". „Ja, zij stond onder de hoede van Zuster Theresa. Haar vader was een goed vriend van mij en ik haar ge kend als klein meisje. Je vergist je, Jack. Haar bekendheid met Picke ring betekende niets zij woonden beiden in New York en bewogen zich in dezelfde kringen". „Maar dat kan toch niet de reden zijn, dat zy hem haar hulp verleend heeft in deze zaak!", riep ik uit. „Hij wilde met haar trouwen. Zuster Theresa heeft mij dat verteld cn ik faalde absoluut en ontvluchte Gienarm House om haar te volgen! „Oh, je bedoelt de Kerstavond, dat die schurken hier hebben inge broken. Bates heeft het mij ge schreven. Dat had niets te beteke nen. Ik nam natuurlijk aan, dat je hier of daar Kerstmis was gaan vie- „Maar ik was haar gevolgd! Ik ging naar Cineinati om haar te z'en! Zij tartte mij om te komen het I I was een opgezet plan om u van uw r geld te beroven". De oude man glimlachte. Het was altijd zijn gewoonte geweest om heel kalm te worden als andere mensen zich opwonden. „Jack, ik heb mij in je vergist. 1 il: was altijd van gedachte, dat je een geboren landloper was en je stelde mij hevig teleur toen je de architectuur, de edelste van alle kunsten, de rug toekeerde; doch deze bewering van je, overtreft alles 1 Weet je dan niet, dat een meisje als j Marian Devereux zich nimmer zal scharen aan de zijde van een schurk. I dat zij je tartte om haar te volgen, met de bedoeling om zodoende mijn 1 geld in haar bezit te krijgen?" I I „Maar waarom kwam zij dan die1 schuldbekentenissen van hem zoe- ken? Waarom keerde zij met hem 1 van Cincinati terug naar St. Agatha? Wanneer u my die twee vragen kunt beantwoorden zal ik toegeven, I dat ik een dwaas ben geweest", j „Ik heb haar naam in mijn testa ment genoemd om je nieuwsgierig heid op te wekken, met de gedach-1 te, wanneer er een straf op stond als jij met haar trouwde je het waarschijnlijk juist zou doen want zo zijn de meeste mensen. Maar je hebt de hel? zaak in de war gestuurd en heb haar op een gro ve manier beledigd. En ik wil je niet weer verliezen, Jack. Ik wil. dat je hier bij mij blijit. Indiana is werkelijk een mooi land! En ik bc-n van plan het huis te laten voltooien en er iets moois van te laten maken, zodat onze mannen, de jouwe en de mijne verenigd zullen worden mei de namen van het meer en dc bos sen hier in de omtrek. De mensen zullen er trots op zijn. dat Gienarm House in Annandale ligt. Dc rijke Amerikanen, die naar dc oude we reld gaan om te genieten van het schoons, dat daar tc zien valt, heb ben doorgaans nog niet do helft ge zien van de nieuwe wereld. En mijn bedoeling is werkelijk een huis te laten bouwen, dat in de omgeving past. „Wacht totdat je de vruchtbomen hebt zien bloeien en je de nachtte- galen hebt horen, zingen; cn als je dan nog wilt gaan, krijg je mijn zegen mee!" Op dat ogenblik trad Bates het vertrek binnen en sprak: „Mijnheer Donovan is klaar om te vertrekken, mijnheer", en wij be gaven ons naar de bibliotheek waar Stoddard en Larry op ons zaten t° wachten. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7