roomboter Gooien met de „bloemenvazen" en hete koffie uit een automaat Tijdens een zitting, die geen nieuws bracht werd bevestiging van rechtbankvonnis geëist van Utrechtse Jaarbeurs (II) Tasje met groei-mogelijkheden „Éénzijdige" genexate te petitie VRIJDAG 9 MAART 1956 DB l.HM.'SE COURANT mTOE BLAD - PAGINA t! Het behoort tot de prettigste bezig- gerechten op tafel heerlijk warm; beid om licht te verschaffen in zaken, geen verbrande vingers meer en aan- welke ondergedompeld zijn in nacht van het pessimisme. Kleine dingen kunnen een mens soms zwaar drukken. Er zijn in deze wereld veel ongeluksvogels, die zich enkele malen per week, overladen met schuldge voelens, moeien buigen over de res tanten van wat énkele ogenblikken tevoren nog een sierlijk stuk aarde werk .was. Voor deze liefde komt de zon op. Voorlopig zullen zij de hoog conjunctuur in de aardewerkfabrieken op peil moeten houden door theepot- va tters plus tafelmatjes overbodig. Deze fraaie, zwaar verchroomde schotelwarmer is rekbaar op ver schillende schotelgrootten. Romantiek in nieuw gewaad. Tornado brengt ook n' stukje ro mantiek terug in een modern gewaad. Het theelichtje! Men zag het niet veel meer en veel mensen verkeren in de mening, dat het tot grootmoederstijd behoort Dat is beslist niet waar. Ook ten en kopjes uit de aldroogdoek te vandaa„ kan het nog de huiselijke laten g.ippen, maar het zal moeilijk s(ear Ophogen. Het moderne ge- worden om een bloemenvaas te laten sneuvelen. j waad is van een zeer strakke lijn en het geheel staat op parmante plastic I voetjes. De warmtebron, het „wak- sientje", is opgeborgen in een warm- Voor de winkelier is van belang i het „Antisol". Dit is de naam van een chemische lichtfilter, welke in vloeibare vorm op een winkelruit wordt gedaan. Het zonlicht wordt Als dinsdag a.s. de Utrechtse Jaar- p beurs begint, kan men daar vazen j te-conserverend glaasje, zien, die op het eerste gezicht op de afdeling aardewerk thuis horen, maar die bij nader inzien toch niet ten on rechte tussen de rubber-artikelen ver zeild zijn geraakt. Deze absoluut wa terdichte en evenzeer onbreekbare vaas vormt de troost van de scherven- makers. Een sierlijke vaas, die men iedere dag een keertje van de boe kenkast kan laten tuimelen zonder op kosten te worden gejaagd! Kan gebeuren! Misschien zullen er mensen zijn, die bij het zien van deze vaas uitroe pen: „Daar moet op gedronken wor den!" Dat kan gebeuren. Op deze Jaarbeurs zal namelijk ook gepresenteerd worden de volautoma tische kofiie-automaat Wanneer men een geldstuk in het bekende gleufje werpt, begint de automaat ogenblik kelijk een vers bakje te zetten. En het is een apparaat met mogelijk heden! Wilt u zwarte koffie zonder meer? Dat kan. Wilt u zwarte koffie met suiker? Kan ook. U heeft het maar voor het zeggen. Naast de reeds ge noemde mogelijkheden kunt u zich nog voorzien van koffie met melk „en suiker en ook van een smakelijke beker chocOlade-melk. Het nieuwe Sarvory-broodrooster kan voor een toastje zorgen. Het nieuwe van dit bekende gebruiks voorwerp is dat het zeer snel werkt, zodat iedere liefhebber een lekker, knappend toastje krijigt en bezwaren als droog of taai voor goed uit de wereld zijn geholpen! Geen narigheid meer. Strijken op zich behoort al niet tot de werkzaamheden, waarvan de huis vrouwen nu direct „weg zijn". Er is de laatste jaren al heel wat gedok terd aan de strijkplank en alles met het doel, om de taak van moeder de vrouw te verlichten. Een streven, dat reeds enkele suc cessen heeft opgeleverd. Na de vele vindingen, die reeds uit de bus zijn gekomen, zou men ver wacht hebben, dat er geen nieuws voor de strijksters zou zijn. Maar Pinnex heeft een aardig snuf je gebracht op het terrein van de daardoor van zijn verkleurende in vloed op de artikelen, welke in de étalage liggen uitgestald, ontdaan. Groei-mogelijkheiden. De dames moeten we nog even ver wijzen naar de tasjes, die op neven staande foto zijn afgebeeld. „Twee totaal verschillende model len", denkt u vermoedelijk, maar hier bedriegt de schijn. De industrie is te gemoet gekomen a3n een euvel, dat een onbehaaglijk gevoel pleegt te ge ven. Kleine dingetjes, die in de stad worden gekocht, verdwijnen meestal in het handtasje. Men gaat niet voor alles een boodschappentas meesjou wen en om met die kleine dingen een hele middag in de hand te lopen is ook niet prettig. Het gevolg is, dat het tasje op een afzichtelijke manier uitpuilt. De tijd van deze ergenis is ten einde. De mo dellen op de foto lopen niet zover uiteen. Het eerste toont echter zijn kleinste volume en het tweede zijn grootste. Indien de tas te vol wordt, maakt hij automatisch wat meer ruimte. Van uitpuilen is geen sprake meer. Het uiterlijk blijft sierlijk en als men thuis „uitgeladen" heeft, kan koop 'n pakje extra voor de zondag! het tasje weer in zijn oorspronkelijk model worden teruggebracht door een licht kneepje. Serviezen. Op het gebied van serviezen is na de oorlog reeds heel wat gepresteerd. De oude, met bloemetjes overladen t kopjes zijn uit de gratie geraakt en daarvoor in de plaats zijn modellen en kleuren gekomen, die zijn aange past bij het moderne interieur. Het streven naar goed wonen" heeft zich sterk doen gelden in deze sector en de nieuwe *r.)Je.len, welke getoond worden, zijn een verlengstuk van de ontwikkelingsga. g. welke zich reeds enige tijd voltrekt Alles wat in huis staat, is een stukje vin. uw leven. Ook het servies. Daaron het ver heugend, dat er weer zuike aardige modellen getoond wor-_en. Nieuwe modellen bij het serviesgoed. „Zaak-Anneke Beekman" in hoger beroep Geen godsdienstig probleem? Gisteren is de „zaak-Anneke Beek- strijkplankbekleding. „Met of zonder molton", is de leuze, maar hoe men ook kiest, hamer en spijkers komen er niet aan te pas. Enkele bandjes vastknopen en de bekleding zit vast! Tornado brengt ook deze keer een wereldpremière in de vorm van een verstelbare schotelwarmer met glaas je en waslichtje. Naast de goede eigenschappen van de reeds bekende schotelhouder brengt deze nieuwe vinding enkele belangrijke voordelen: Men houdt de rechtshof in Hoger beroep behandeld en daar de twee hoofdverdachten in dti proces de ex-pleegmoeder van Anneke Beekman, mevr. Langendijk- Van Moorst en mej. E. v. Moorst niet verschenen waren, daar zij beiden voortvluchtig zijn kon de procu reur-generaal, wat de hoofdverdach ten betreft, volstaan met het voeren van een requisitoir^ omdat er noch De procureur-generaal ving zijn be toog aan met een kort overzicht van de gehele geschiedenis, hoe het meis je in de oorlog bij mevr. Langendijk- strafbare feiten wettelijk omschreef en zijn eis stelde, bracht hij eerst niog hulde aan het gedrag van de dames Van Moorst tijdens de oorlog. Daarnaast stelde hij echter, dat het gedrag van de dames na de oor log door niets gerechtvaardigd werd. van een vernoor, noch van een ver- tot uitvoering wilde brengen. Daarna dediging spreke kon z"n. t d-»-| volgden weer de verhalen over de ze behandeling werd ook de zaak- speurtochten door België en de erva- Betty Meljaeo lelian. el voor zover, ringen, die men daar opgedaan had. deze kwestie trefpunten hadden. I Voordat de procureur-generaal de Van Moorst, die toen nog ongehuwd i De procureur-generaal stelde, dat de was, terecht kwam, hoe na de oorlog dames zich noch door religieuze noch de voogdij over het weesgewordendoor vvettelijke motieven gerugge- meisje aan haar pleegmoeder ontno men was en hoe tenslotte de zuster van mevr. Langendijk-Van Moorst met het meisje gevlucht was, toen de politie het hevel van de voogdijraad Tasjes, die nooit kunnen uitpuilen. teund kunnen achten voor hun da den. Geen godsdienst-bezwaar? Daarbij vond de procureur-generaal de handelwijze van mevr. Langendijk- Van Moorst dom, omdat het hoofd motief aldus de procureur-generaal waarom Anneke in 1948 aan voogdij van haar onttrokken was, had bestaan in het feit, dat het meisje op zou groeien in een gezin van vijf on getrouwde zusters, waar het manne lijk element geheel ontbrak. Als het kind toen aan de voogdij- vereniging was teruggegeven, was de kans zeere reëel geweest weder om aldus de procureur-genera al dat het meisje na het huwelijk van mevr. Langendijk-Van Moorst onder voogdij van de heer I.angendijk en mevr. Langendijk-Van Moorst zou zijn gesteld. Deze kans verklaarde de procu reur-generaal nu voorgoed verkeken. Verder vroeg de procureur-generaal zich af, hoe de beide dames, die mo menteel met het kind voortvluchtig zijn, zich de toekomst voorstellen, want binnen enkele jaren zal het meisje de huwbare leeftijd bereiken en dan zal men toch met het kind voor de dag moeten komen, wil men althans niet met valse akten e.<t de wet nogmaals overtreden. geleden met Anneke Beekman verdwenen is en het kind o.m. in België door een overhaaste vlucht gedurende al die tijd buiten het be reik van de justitie heeft weten te houden. De verantwoording. Als eerste verdachte, die wèl aan wezig was, verscheen de 72-jarige moeder-overste van het Bussums meisjes-internaat Mariënburg voor het Hof, die vervolgd wordt wegens het verbergen in het internaat van Betty Meljado. Er ontspon zich wederom hetzelfde gesprek als voor de rechtbank. De moeder-overste verklaarde weer, dat zij weliswaar de supervisie over het internaat heeft, doch dat de dage lijkse verzorging overgelaten werd aan de directrice, die nog steeds ge vaarlijk ziek is en dus niet gehoord kan worden. De procureur-generaal was echter van mening, dat de verantwoording bij de moeder-overste had gelegen en achtte het onwaarschijnlijk, dat zij niets geweten had van de verdwij ning, waar de kranten vol van hadden gestaan. De moeder-overste bleef bij haar verklaring, dat zij niet met opzet het meisje verborgen had en hoorde evenals voor de rechtbank een voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar tegen zich uitspreken. De verdediger achtte echter wel de verantwoording maar niet de schuld bij de moeder-overste liggen en vroeg vrijspraak. Gevaarlijke gastvrijheid. Als volgende verdachte verscheen voor het hof mevr. E. M. Dubelaar - Van Moorst, een nicht van de hoofd verdachten, die gedurende enkele da gen Betty Meljado in haar huis opge nomen had, toen deze met haar pleeg, moeder na haar vlucht door de politie gezocht werd. Dezelfde argumenten, als voor de rechtbank werden ook nu weer naar voren gebracht Mevr Dubelaar vertelde, dat zij gehandeld had uit zuivere mensenliefde en hulp vaardigheid en de verdediger betoog, de weer, dat niet mevr. Dubelaar, doch haar echtgenoot als hoofd van het gezin gedagvaard had moeten worden. De procureur-generaal eiste in tegenstelling tot het rechtbankvon nis, dat haar vrijsprak een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Apeldoorn gaat over op aardgas De gemeenteraad van Apeldoorn heeft gisteren een bedrag van 1.575.000.beschikbaargesteld voor de aanschaffing van een kraakinstal latie bij de gemeentelijke gasfabriek voor de levering van aardgas aan par ticulieren. Voorts voteerde de raad een bedrag van 250.000.voor het leggen van leidingen ten behoeve van de levering van puur aardgas aan de industrie. COMMISSARIS KLIJZING VRAAGT ONTSLAG. Wij hebben goede grond aan te ne men, dat de heer F. J. Klijzing, com missaris van politie in Den Haag, een ontslagaanvrage heeft ingediend. Dit entslag zal hem binnenkort eervol worden verleend Zoals bekend, ging commissaris Klijzing in no\ ember met ziektever lof, nadat moeilijkheden waren gere zen rondom zijn beleid. De burge meester van Den Haag lichtte de mi nisteries van binnenlandse zaken en van justitie in over de gerezen moei lijkheden. Hierna werd een onderzoek door een commissie van drie inge steld. Uit het rapport van deze commis sie bleek, dat zij geen aanleiding zag de heer Klijzing oneervol te ontslaan. Men achtte de aanmerkingen, op het beleid van de heer Klijzing gemaakt, wel ernstig, maar niet van dien aard, dat een dergelijk ontslag gerechtvaar digd zou zijn. Na het uitbrengen van het rapport werd de heer Klijzing nogmaals ge keurd, welke keuring geen gebreken aan het licht bracht op grond waar van hij zij dienst niet langer zou kun nen vervullen. Tot dit moment wees niets er op, dat de heer Klijzing zijn ontslag zou vragen. Wat er sindsdien is gebeurd v§lt slechts te gissen. Wellicht heeft' de nota over de zaak-Schokking, waarin het beleid van de burgemees ter met betrekking tot de politie de volle instemming verwierf van zo wel de commissie als de minister van binnenlandse zaken, op de houding van de heer Klijzing invloed uitge oefend. Niet ontplofte granaat Als laatste verdachte verscheen de handelsreiziger Besseling, die als pa- (lOOF JOIlgenS OpgegFaVCIl ter Amon voor het vervoer van An neke Beekman gezorgd had. De procureur-generaal eiste beves tiging van het rechtbankvonnis 4 maanden met aftrek doch de ver dediger meende, dat verdachte slechts Twee jeugdige inwoners van Apeldoorn, Arie Blok en Jan van Soeren, hebben gisteren bij net gra ven in een tuin een niet ontplofte granaat, alsmede een gedemonteerde opdrachten had uitgevoerd en dat £aJV^rai\aat gevonden. De jongens zijn cliënt „verbergen" ten laste werd gelegd, terwijl er slechts sprake was van „vervoeren". Hij concludeerde vrijspraak. Op 22 maart zal het Hof in al deze zes zaken arrest wijzen. hebben direct de politie gewaar schuwd, die op haar beurt de mijn- opruiminsdienst van de vondst me dedeling heeft gedaan. Deze heeft de projectielen, zonder dat deze schade hadden aangericht wegge haald. De hoofdverdachte. Tot zijn eis komende, achtte de pro cureur-generaal het rechtbankvonnis op zijn plaats en eiste een gevange nisstraf van 8 maanden tegen mevr. Langendijk-Van Moorst, terwijl deze dame tevens nog een voorwaardelijke straf heeft lopen van 6 maanden voor het verborgen houden van Betty Mel- jado, het Joodse pleegkind, dat kort naar haar verdwijning door de politie achterhaald wera. Tegen de zuster van mevr. Lan- gendijk, mej. E. v. Moorst, eiste de procureur eveneens bevestiging van of o het geloven wilt of niet, deze foto van Grace Kelly werd vlak na haar het rechtbankvonnis, 12 maanden ge. huwelijk genomen De feesten in Monaco gaan echter gewoon door vangemsstraf. Deze zuster wordt in want het huwelijk tussen Grace en Blng Crosby was sl-hls een film- het proces als hoofdverdachte be- huwelijk, bestemd voor de nieuwe rolnrent ..High Society", waarin Grace schouwd, omdat zy thans 7 jaren een hoofdrol speelt.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7