Eltax 22444 Ecerhaave verzorgde burgerlijke stand van Leidse Hortus Botanicus Vergadering Coöp. Boerenleenbank „Leiden-Oegstgeest" Firma Warnecke showde in Gulden Vlies IO.QQQ-sle iid van K O-Leiden AVONDRUST PRONONCE NYLONS DTS l.EIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 MAASTRICHTER JEUGD BIDT VOOR JUNGSCHLaGER De schoolkinderen van Maastricht ffaan een gebedsactie beginnen voor de Maastrichternaar L. Jungschlager, tegen wie in Djakarta de doodstraf is geëist. Het initiatief tot deze gebeds actie is uitgegaan van de deken van I Maastricht, mgr. P. J. M. Jenneskes. SUBSIDIE VOOR UITGAVE BRIEVEN MEVROUW MANDERS NAAR NEDERLAND VERTROKKEN Mevrouw A. Manders, de Neder landse vrouw in Canada die, lijdend aan een ongeneeslijke ziekte, vol gens haar dokters nog slechts korte tijd te leven heeft, is donderdag aan boord van de „Maasdam" uit New York naar Nederland vertrok ken, tezamen met haar mail en z.oontje van anderhalf jaar. Deze reis naar haar ouders, broers en zusters te Boekei bij Uden (N.B.) is mogelijk gemaakt door een |eld- inzameling, die door een plaatselijk blad in haar woonplaats Sudbury was georganiseerd en 1.700 dollar opbracht. plaatselijke ambulancebienst „Bewandel de melkweg" De Nederlands organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. G. A. Lindeboom, hoog leraar in de interne geneeskunde en de encyclopedie der medische we tenschappen aan de Vrije Universi teit te Amsterdam een subsidie ver leend voor het doen uitgeven van een vertaling van ruim negentig brieven van Herman Boerhaave. Genoemde brieven, die door prof. Lindeboom uit het Latijn zijn ver taald, zullen begin van deze zomer verschijnen. De bewuste brieven. Het gaat hier om brieven, die Boerhaave gedurende de jaren 1714 •1738 aan zijn leerling Joannes Lap- TREF. stelde een ziekenauto ter beschik- I tista Bassand heelt geschreven. Bas king waarmee de patiënte over de 1.500 km. van Sudbury naar New York werd vervoerd. Daar werd zij onmiddelijk in de ziekenafdeling van ne „ïviaasuam" opgenomen. Gerekt principe Een 20-jarige Rotterdamse teke> naar, die als Jehova-getuige bezwa ren tegen het dragen van 's Konings- rok koesterde, werd in een rijkspsy- chiatrische inrichting te Eindhoven geplaatst om de tijd, die anderen op het exercitieveld doorbrengen, op een andere manier aan het land ten goede te doen komen Na 4 maanden ontdek te hij ook tegen deze werkzaamheid principiële bezwaren en hij nam de benen. Gisteren stond hij als dienstweige raar voor de krijgsraad, waar hij een gevangenisstraf van 8 maanden hoor de eisen met aftrek en plaatsing in rijks werkplaats voor de tijd van een jaar. Zijn verdediger meende echter, dat er bij zijn cliënt ook best principiële bezwaren kunnen bestaan tegen de verplegerstaak, die hem was opgedra gen en verdachte zelf hield een diep zinnig betoog, na afloop waarvan de president de uitspraak over veertien bepaalde DE BOUW VAN EEN NIEUW R.K. ZIEKENHUIS TE AMSTERDAM Op vragen van de Tweede Kamer lid, de heer Van Lieniden in verband met de bouw van een nieuw r.k. zie kenhuis te Amsterdam heeft de heer Suurhoff, minister van sociale zaken en volksgezondheid, het volgende ge antwoord: De minister heeft op een desbetref fend verzoek van het college van re genten der stichting R.K. Ziekenver pleging te Amsterdam geantwoord geen rijkssubsidie in uitzicht te kun nen stellen voor de bouw van een No. 531. Horizontaal: 1. deel van een schoen, 3. onbep. voornaamwoord, 5. ziekte aan de poten der paarden, 7 muzieknoot, 9. voegwoord, 10. dorp in Geld. onder de gem. Eist, 11. voor- zetsel, 12. munt in Nederl. (afk.), 14. vlaktemaat, 18. voertuig, 17. zeehond. Verticaal: 1. inwendig deel van een vis, 2. lengtemaat (afk.), 3. pers. voornaamwoord, 4. denkbeeldige goudmaat, 6. bestelling, 8. boom, 9. nauw, 11. tevens, 13. plooisel van kraag of manchet, 14. slede, 15. bij woord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 530. Horizontaal: 1. abeel, 6. nar, 7. log, 8. ant, 9. non, 10.1 ^eonJ® sloep. Verticaal: 2. borstel, 3. ellende, 4. knaap, 5. agent. sand, die van 1880 tot 1742 leefde, is lijfarts geweest van de keizerlijke familie in Wenen. Vaak vergezelde hij het Oostenrijkse leger op zijn toch ten en hij maakte voorts tal van rei zen, onder meer naar Engeland. Oorsprong en aard der corres pondentie. De correspondentie tussen Boer haave en Bassand vond haar begin in een medisch advies dat de laatste aan zijn vroegere leermeester vroeg, toen een lid van de keizerlijke familie bevallen moest. Toch draagt de daar uit voortgesproten briefwisseling geen exclusief medisch karakter, om dat zij de meest verschillende onder werpen behandelt. Boerhaave bezat een grote verza meling nafruralia, zoals ertsen en ge steenten, die hij later aan de Leia.se universiteit schonk. Behalve voor deze voorwerpen in teresseerde Boerhaave zich zeer voor planten en zaden hij was namelijk in 1709 tot hoogleraar in de genees kunde en in de .kruidkunde benoemd en hij trachtte deze uit alle delen der wereld te verzamelen. Vandaar nieuw r.k. ziekenhuis te Amsterdam- west van ongeveer 430 bedden, noch aan zijn ambtgenoot van wederop bouw en volkshuisvesting gunstig te kunnen adviseren over een aanvraag om bouwvolume voor deze bouw. De „behoefte aan bedden van de r.k. bevolkingsgroep" is moeilijk in in concrete vast te stellen. Voor zover men als maatstaaf het aantal als rooms-katholiek te boek staande inge zeten en van A'dam en omliggende gemeenten zou willen hanteren, kan worden -gezegu, dat er ook na de vol ledige voltooiing van de verbouwings- plannen van het bestaande O. L. Vr. Gasthuis nog geen evenredigheid zal bestaan tussen de numerieke sterkte van het rooms-katholieke bevolkings deel en het aantal bedden in rooms- kaholieke ziekenhuizen. Zulk een evenredigheid met betrekking tot de confessionele bevolkingsgroepen be staat echter vrijwel nergens in den lande en zou op kortere termijn ook slechts bereikbaar zijn door bestaan de ziekenhuizen te sluiten of het bed dental daarvan drastisch te vermin deren. Mede gelet op de enorme in vesteringskosten per -bed van nieuw te bouwen ziekenhuizen en de beperk te bouwcapaciteit, welke gezien woningnood voor ziekenhuis- bouw beschikbaar kan worden ge- :teld, meent de minister, dat in de naaste toekomst bedoelde evenredig heid niet zal kunnen worden be werkstelligd. DRENTSE SCHAPEN UIT ARTIS NAAR DE HEI. dat hij Bassand vroeg hem ertsen, planten en zaden uit Oostenrijk en Hongarije te willen zenden. Hoe belangrijk Boerhaave's bota nische activiteit is geweest, blijkt on der meer uit de twee catalogi, die hij respectievelijk in 1710 en 1720 voor de Leidse Hortus Botanicus maakte, waarvan hij directeur was en die hij als zij troetekind beschouwde. Door zijn toedoen kon de tweede catalogus met enige duizenden aanwinsten worden uitgebreid, afkomstig uit In- dië, Ceylbn, China, Klein-Azië enz. Onuitputtelijk geduld. Interessant zijn de verslagen van allerlei door Boerhaave gedane schei kundige proefnemingen, zo bijvoor beeld met kwik, waarover hij ook uitvoerig aan de Royal Society in Londen geschreven heeft. Dat Boer haave bij zijn experimenten een on uitputtelijk geduld aan de dag legde, blijkt wel uit de passage, dat hij een maal een hoeveelheid kwik achthon derd maal overgedistilleerd heeft. Met deze scheikundige proeven trachtte hij ook Bassand van dienst te zijn, omdat deze een ernstige jicht lijder was geworden. Zo bespreekt hjj herhaaldelijk met Bassand de vraag of deze een melkdieet zal volgen „de melkweg zal bewandelen" dan wel bij baden en kruiden zijn heil zal zoeken. In de loop der jaren komen ook de families van beide ge- leerden in de brieven voor. Zowel Bassand als Boerhaave had een op groeiend dochtertje en beide meisjes wisselden muziekstukken uit. Verder horen wij over gemeen schappelijke kennissen op medisch terrein, over de uitgaven hunner wer ken, over leerlingen, die Bassand ter opleiding naar Leiden zond en over de ziekten, waaraan Boerhaave leed. Verwonderlijk tekort. Wanneer men deze brieven aan dachtig leest, zo meent prof. Linde boom, dan treedt het beeld van de grote geleerde duidelijk naar voren. Daarom is het eigenlijk verwonderlijk dat Nederland tot dusverre geen aan dacht aan deze briefwisseling heeft geschonken. In 1778 werden de bewuste brieven door een anoniem geleerde uit het keizerlijk archief te Wenen gehaald en gepubliceerd. Vermeld dient te worden dat deze geleerde nog ge tracht heeft de antwoorden op de brieven in handen te krijgen en zich daartoe met Boerhaave's dochter in ei-binding heeft gesteld. Hij moest echter vernemen dat deze antwoor den niet meer aanwezig waren. Drie jaar later verschenen Boerhaave's brieven in een Duitse vertaling. Zoals gezegd, zijn de brieven in het Latijn gesteld met uitzondering van de laatste twee. Deze werden door Boerhaave, die toen ziek was, aan zijn dochter in het Frans gedicteerd. Ten overvloede zij er op gewezen dat deze brieven niets te maken heb ben met de brieven en handschriften van Boerhaave, die prof. Lindeboom enige tijd geleden op de microfilm uit Rusland ontvangen heeft. Spaargelgen namen met f 7000 toe De Coöp. Boerenleenbank „Leiden —Oegstgeest" hield haar 66ste leden vergadering in „In den Vergulden Turk" De heer P. J. Kolderman, voor zitter van het bestuur, herdacht in zijn openingswoord de ontvallen leden, waarbij hij speciale woorden wijdde ter nagedachtenis van de heer A. E. v. d. Voet, die. vele jaren be stuurslid der bank te Oegstgeest is geweest, en de heer Tj. Kuypers, die meer dan 40 jaren in zijn functie van kassier en later als bestuurslid zoveel voor de bank heeft betekend. Uit een door hem gegeven over zicht betreffende de groei van de boerenleenbanken aangesloten bij de coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht bleken de spaargelden in 1955 met 105 miljoen toegenomen te zijn en de kredietverstrekking met miljoen. Bij de spaarbanken was per 31 dec. 1955 1476 miljoen ge plaatst Geconstateerd werd, dat ook de land- en tuinbouw haar aandeel heeft geleverd in de landelijk economische en financiële vooruitgang. Bij de verkiezing van leden voor het bestuur en raad van toezicht wer den de periodiek aftredende leden, de heren L. Verhaar en P. Oudshoorn herkozen. In de ontstane bestuurs- vacature wegens overlijden van de heer Tj. Kuypers werd de heer L. Snoeker gekozen. De heer Snoeker j maakte reeds deel uit van de raad van toezicht. In deze vacature werd voor- I zien door verkiezing van de heer In plaats van dieren als geschenk i Joh. v. Vliet Czn. te ontvangen, is in Arts de zaak nu Da kassier bracht het financiële eens omgedraaid en heeft men beslo-1 verslag van de plaatselijke bank -uit. ten, een aantal dieren weg te gever: De spaargelden namen in 1955 met acht schaapjes, bestaande uit vijf j 700.000 toe, de uitzettingen door rammen en drie ooien. Het zijn ech-j middel van kredietverstrekking met ter geen gewone schapen, maar echte j 500.000. Geconcludeerd werd, dat Drentse heideschapen, vrij zeldzaam I daar deze kredieten dienden ter uit- geworden dieren, waarvan alleen in 1 breiding van de bedrijven, waardoor Drente nog een kudde voorkomt. Het I de bedrijfsresuHaten tot gunstiger Drentss schaap, tamelijk klein van uitkomsten leidden. De bank voldoet stuk, met een lange staart en niet i aan haar doel n.l. de financiëring van erg krullende, ruige wol, is een merk waardig dier. Men neemt aan, dat het een afstammeling is van het zoge naamde „turfschaap", waarvan men, ook in noordelijk Nederland, 'bij op gravingen van pre-historische Neder zettingen resten heeft gevonden. Ty pisch is, dat deze dieren zich door de eeuwen heen, tot in oijze tijd hebben de argrarische bedrijven in Leiden en Omstreken. Gewezen werd op de goede liqui diteitspositie van de bank, waardoor het mogelijk blijft de land- en tuin bouw, zij het met beleid, te finan cieren. Het kantoor te Oegstgeest heeft ook zijn deel bijgedragen tot de groei der spaargelden en verstrekking van kredieten. Gezien de vele bankzaken door dit kantoor voor leden en cliën ten verricht, blijkt het aldaar in een behoefte te voorzien. Na het in be spreking brengen van de rekening en balans werden, deze goedgekeurd. De omzet beliep in 1955 68 miljoen, het balanstotaal ruim 6y miljoen gulden. De reservefondsen bereikten na bij schrijving van de winst over 1955 165.0C0.Hierna werd deze goed bezochte vergadering besloten. Jersey is beslist niet meer stijf De modemagazijnen Warnecke showden gistermiddag in de hoven- zaal van het Vlies een collectie jer sey modellen, die nog eens duidelijk onderstreepten, dat jersey niet meer het ietwat stijve materiaal is, waar uit tot voor een jaar of wat alleen maar zéér fantasieloze jurken en deux-pièces plachten te worden ge maakt. Integendeel: jersey is tegen woordig een materiaal, dat aan een lange levensduur een zeer goede en blijvende pasvorm paart en daarbij ii allerlei smaakvolle kleurstellingen geschikt is voor zowel elegante als sportieve modellen. De collectie, die de modemagazij nen Warnecke toonden, was daarvan een bij uitstek sprekend bewijs. Men zou na het zien van een dergelijke show zelfs bijna geneigd zijn te po neren, dat men het allerbèste jersey kan kiezen voor mantelpakken, deux- pièces, rokken en blouses, japonnen, jasjes, vestjes en rokken, ja zelfs voor mantels. Hetgeen ongetwijfeld een groot compliment inhoudt voor de samenstellers van de collectie. Drie vriendelijke en charmante mannequins toonden een reeks deux- pièces, trois-pièces, japonnen met bijbehorend jasje, mantelpakken, en kele japonnen, idem vestjes en rok' ken, blouses en rokken, jasjes ei zelfs een complete mantel. De heup stukken en schootjes waren allen kort en afgerond, sommige zelfs van vo ren opgeknipt. Waar de long-torso- lijn werd gevolgd, werd de heup bij na steeds geaccentueerd door zomen en passen, die opzij als zak waren uit gewerkt. Of a's strik. De mouwen waren veelal driekwart en dan aan geknipt. Indien zij bij een klassiek pakje lang waren, waren zij ook in gezet. En de kragen waren soms heel breed en aan de hals wat afstaand, soms klassiek met revers en soms was er helemaal geen kraag, maar was de stof tegen de hals opgeknipt. Dat dit bijzonder goed moet va^en, sorpekt vanzelf. Bij deze collectie was er niets op aan te merken. Rokken. Wat de rokken betreft: héél vaak zagen wij de gladde costuumrok met brede loopplooi van achter. Maar daarnaast maakte de plissé-rok furo re en ook de plooirok. Beiden werden gegarandeerd, behalve natuurlijk in de was en de stomerij, dan moet men opnieuw laten plisseren. Een heel modern accent was de verwerking van suède in sommige modellen, terwijl de jaquard-garne ringen allerlei onverwachte moge lijkheden openden. Bij geklede blou ses doet een kantbewerking het uit stekend en ter afwerking werden ook nogal eens witte piqué-kragen en -kraagjes gebruikt De kleine vol doen wel, maar een grote piqué-kraag vraagt 100% verzorging, anders Mijlpaal voor Leidse volksuniversiteit Dezer dagen werd door de admini stratie van IL en O. (de Leidse Volksuniversiteit) het tienduizendste lid ingeschreven. De vereniging heeft hiermede in de tien jaar van haar bestaan een stevige mijlpaal bereikt. Het bestuur meende, dat dit feit niet onopgemerkt mocht voorbijgaan en gisteravond vóór de aanvang van de toneelvoorstelling „De ware vriend", door het Rotterdams Toneel werd de tienduizendste gehuldigd. Het was mevr. A. G. Meyer-Hack- ,,'t Zonnehuis" aan de Zoeterwoudse- weg te Leiden. Voorspoedige groei. Zij werd op het toneel geroepen en hier overhandigde de voorzitter van K. en O., de heer Han de Wilde, haar na een toepasselijk woord, waarin hij zijn tevredenheid uitte over de ge zonde groei van de vereniging, een passe-partout voor twee personen voor alle voorstellingen van K. en O. in 1956, een boekenbon en een boeket bloemen. Alle inwoners van ,,'t Zonnehuis" hadden 's middags van K. en O. al mann, directrice van de het rusthuis een tractatie ontvangen. zeer strenge winter in Armenië. Kameraadschap is een van de voordelen van de militaire dienst volgens onze jonge vrienden het énige voordeel!) en van kame raadschap gaven ook die veertig soldaten te Sebaste blijk. Hun ge bed zuas: samen uit, samen thuis. Met veertig zijn wij in het strijd perk getreden, mogen we even eens, Heer, met veertig gekroond worden". Zo lagen ze daar, 40 man sterk, naakt en met gebroken be nen op het ijs, omdat zij geweigerd hadden de dienstde dienst van RECHTZAKEN SCHELPENVISSER ZONDER VERGUNNING. Overeenkomstig de eis veroordeelde de dagen van het Drentse heideschaap de Haagse Economische Politierechter j als huisdier wel geteld, omdat het een 34-jarige ex-schelpenvisser uitj nagenoeg geen commerciële betekenis Katwijk tot 50.boete. De verd. was meer heeft en verdrongen is door tenlastegelegd dat hij straatstenen e.d. j andere rassen, die meer melk, wol of met een vrachtauto voor derden had vlees leveren. Ze worden nu alleen nog als een soort „cultuurmonument" in stand gehouden, reden waarom men ook in Artis altijd een troepje kon aantreffen en er op de heide bij VEERTIG soldaten lieten zich op Havelte eveneens een kudde wordt het ijs doodvriezen tijdens een gohouden door de Natuurbescher- strenae winter in Armenië, mingswacht Meppel en omstreken. Aangezien men in Artis voor deze dieren met ruimtegebrek: heeft te kampen en de verzorging der dieren in Havelte zo goed is als men zich maar kan wensen waarbij de die ren dan tevens in hun „oude" om geving zijn heeft Artis besloten do vrij zeldzame dieren aan genoem de Natuurbeschermingswaoht te schenken. Binnenkort kan men de Artis-schaapjes dus op de Drentse heide zien lopen. In Artis hoopt men daarmede een steentje te hebben bij gedragen tot de instandhouding van Jezus, te verlaten.'Jezus liet dood- het ras. Hetgeen uiteindelijk, even- kalm toe, dat die 40 jongens dood- als bijvoorbeeld de bescherming van vroren. Hij bevorderde hen tot de in het wild geheel of nagenoeg officier, terwijl de veertig lijken uitgestorven wisenten en witstaart- op een kar werden gestapeld. t Morgen is het hun feest!) vervoerd in strijd met de regeling autovervoer. Dit werd toegegeven. Aan de minister was om een ver gunning verzocht, maar deze was af gewezen. Toen moest de ex-schelpen- visser gaan studeren om examen te doen voor zijn vakdiploma. Het mid denstandsdiploma heeft hy inmid dels gehaald. De cursus voor het vak diploma heeft hij nog niet voleindigd. Dat deze studie geen sinecure is werd aangetoond door een serie vragen aan de rechter over te leggen. „Ik zou ze op dit moment ook niet graag beant woorden", zei deze toen hij ze even ingekeken had. De schelpenvissers vervoerden vroeger altijd met paard en wagens voor derden. Inmiddels was verd'. overgeschakeld op een vrachtauto. Krachtens een medisch rapport mag hij de schelpenvisserij niet meer uitoefenen. Na de fabruari- ramp in 1953 vroeg de gemeente Kat wijk hem of hij zou willen rijden voor strandherstellingen. Verd. deed dit en gnoes, een van de vele taken van de is blijven rijden. Nu doet hij in april Amsterdamse Dierentuin is. examen. 1 maakt het eerder een slordige dan een geklede indruk. Fraai geheel. Nummers apart vermelden zou on begonnen werk zijn, waar immers zó veel de bijzondere aandacht vroeg. Wij maken een uitzondering voor het ensemble rose japon en marineblau we jersey mantel, de laatste gevoerd met dezelfde kleur zijde als de japon, een bijzonder fraai geheel De accessoires, handschoenen, schoe nen en bioux, waren zeer goed geko zen. De coiffures van de mannequins waren verzorgd door de firma Rijn bende uit Noordwijk. Mevrouw Stol wijkWarnecke verzorgde de ter zake kundige commentaar achter de microfoon. Een pianomuziekje vorm de de bescheiden en beschaafde ach tergrond; het werd verzorgd door de heer Th. Wisse. Behoeft het nog betoog, dat de tal rijke, aanwezige dames zeer tevreden waren met het gebodene? C. Th. R. Onderlinge wedstrijd „Peerke Donders" Onder grote belangstelling zijn gis teravond in het r.k. Lyceum Mariën- poelstraat, onderlinge E.H.B.O.-wed- strijden gehouden. Negen beginploe- gen uit Leiden en omgeving namen aan deze wedstrijd deel. De jury werd gevormd door de dokters v. Rijsinge, Bakema en Meel, en de heren v. Dam, Overdieck, Wil- lemse, de Koning én Staffeleu. De heer Alberts was belast met de tijdwaar neming. De wedstrijden verliepen zeer vlot. Na afloop gaf dokter Ba kema een korte nabeschouwing over de verleende hulp aan de slachtoffers, waarna de voorzitter, de heer Juffer mans, de prijzen uitreikte. Als eerste eindigde een ploeg van Peerke Donders met 187 pnt. van de 225 2de werd Stomp wijk 184 pnt.; 3e Leiden II 176 pnt., 4e Leiden I; 5e Hoogmade I, 6e Zoeterwoude I, 7e Hoogmade II, 8e Zoeterwoude II, 9e Hoogmade IH. De commandantsprijs verwierf de heer J. A. Thijssen uit Leiden, die 71 van de 80 punten behaalde. De winnende ploeg van de afd. Lei den bestond uit: de heer J. A. Thijs sen comm., mevr. A. Cival-Reizevoort en mej. J. Melet, helpsters. „DOORLEEFD GELOOF". We vernemen van de samenwérken- de K.A.-groepen, dat de voördrach- tenreeks „Doorleefd Geloof" voor woensdag en vrijdagavonden in de maand maart zijn volgeboekt. Men zoekt naar nieuwe mogelijk heden om aan de stroom van aan vragen te voldoen. KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Op woensdag 14 maart zal in de Stadsgehoorzaal onder auspiciën van de Leidsche Kunstkring „Voor Al len" optreden de pianist Hans Richter-Haaser. Deze uitzonderlijk begaafde pia nist wist in korte tijd in ons land de grootste successen te behalen Ook zijn optreden in Leiden met het Residentieorkest was een groot succes. UW ADRES VOOR BETERE Advertentie) Agenda Leiden VRIJDAG Voordrachtenreeks. Doorleefd ge loof. „De Voorzienigheid". Hoge- woerd 57, 8 uur nam. Lissone Lindeman. Filmavond. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. K. en O. Rotterd. Toneel „De ware vriend", 8 uur nam. Schouwburg. K. en O.-cursus o.l.v. prof. T. H. Milo over Nederlandse zeevaarders, 8 uur nam. Rapenburg 61. ZATERDAG K.AJ. Afscheidsavond Frans Ha- braken. Zaal Maria Gijzensteeg. 8 u. nam. Eeuwfeest „Litteris Sacrum" „De Plankeniers" spelen „De Koopman van Venetië, 8 uur nam. Schouw burg. 51ste jaarfeest Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht". 7 uur. nam. Stadszaal. R.K. Instuif Leonardushuis Haag- weg 8 uur. Half Vasten. Medew. „The Lucky Stars" Dienst der apotheken. De avond nacht- en zondagsdienst der apothe ken te Le'den wordt van zaterdag 3 maart 13.00 uur tot zaterdag 10 maart 8 00 uur waargenomen door: de Ado- theek van Driesum, Mare 110 Tel. 20406 en de Zuider-Anotheek, Lam- menschansweg 4, Tel. 2?553. Te Oegstveest door: de Oegrtgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Te lefoon 26274. BIOSCOPEN. Casino: „Doctor in the house", 14 jaar. Lido: „De witte non", volwasse nen. Luxor: „De helden zijn vermoeid**, strikt volwassenen. Trianon: „Blackboard j mgle", 18 jaar. Rex: „Het zwaard der Sarace- nen", 14 jaar.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2