Waarom moest juist Jungschkf' ger hangen] DUIZEND KAARSEN i" 'V x f" Werkgeversbijdragen aan bouw- spaarfondsen belastingvrij Trouw dienaar van de Nederlandse zaak Haat moest gekoeld worden Melkboer sloeg zijn slag tegen wachtmeester HET HUIS de DONDERDAG 8 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA j (eeuw. oft fiolt tij Ylationaal Monument Ui f'i ft. ,<-.A v v. - ji; vj .Ij Het door de vorst wekenlang uitgestelde vervoer van een der stenen leeuwen voor het nationaal monument in de hoofdstad heeft nu eindelijk doorgang kunnen vinden. Dinsdagmorgen zakte het anderhalf ton zware gevaarte op zijn voetstuk aan de voet van de pyloon. WETSONTWERP INGEDIEND: Om de bezitsvorming door sparen te stimuleren zal een beperkte vrij stelling gegeven worden van sociale en fiscale lasten over bijdragen van werkgevers aan bouwspaarbondsen. Daartoe heeft de regering een wets ontwerp ingediend. Het bedrag van de werkgeversbij drage, waarvoor de vrijstellingen worden verleend is begrensd tot 390 per jaar, waardoor het beswaar wordt -verkleind, dat deze faciliteit meer tot de bezitsvorming bij de werknemers met hogere dan bij die met lagere inkomens zou leiden. 'Hoewel aan onze belastingeswetge- ving de eis van algemeenheid en ge lijkheid ten grondslag ligt, die mede brengt dat het verworven en beschik bare inkomen in zijn geheel, onge acht de daaraan te geven bestem ming, in de belastingen naar het inko men wordt» betrokken, heeft de rege ring toch gemeend deze faciliteit te moeten voorstellen. In de eerste plaats gaat hel bij de bouwspaarfondsen om een van de meest karakteristieke vormen. Uit een oogpunt van duurzaam bezit moet met name voor de lagere in komens het bezit van een eigen woning van bijzondere waarde wor den geacht. Voorts is overwogen dat de bevordering van het eigen woning- bezit ook in andere opzichten in het overheidsbeleid een bijzondere plaats inneemt. De premie- en bijdrageregeling 1953 stelt b.v. een extrapremie beschik baar voor hen die een eigen woning WIELRIJDSTER AANGEREDEN. De 21-jarige mejuffrouw A. Diepen- huizen, die gistermiddag op de Wete ringschans te Amsterdam fietste, is ter hoogte van het Circuit in aanra king gekomen met een militaire vrachtauto. De auto, met als aanhang een stuk geschut, en de wielrijdster reden beiden in de richting Leidse- plein aan de rechterzijde van de weg. In de bocht werd het meisje gegrepen door het rechter achterwiel dat over haar heen ging. Zij is in het O. L. Vrouwegasthuis ter verpleging opgenomen. bouwen. Bovendien ontleent de faci liteit haar belang voor de betrokke nen aan het feit, dat zij een stimu lans vormt tot vergroting van het in komen van de werknemer. Van deze vrijstellingen mag temeer een gunstig effect worden verwacht omdat zij te gemoet komt aan het bezwaar, dat de werkgever, die wil bijdragen aan een bouwspaarfonds, zich daarin geremd voelt omdat over zijn bijdrage sociale en fisGaïe lasten worden geheven. Russisch vlootbezoek Geen gevaar voor on juiste gevolgtrekkingen De ministers Beyen, Luns en Staf menen, dat de publieke opinie in ons land het wederzijdse vlootbezoek tus sen Nederland en de Sowjet-Unie, dat zal plaatsvinden van 20 tot 24 juli, op zijn juiste waarde zal weten te schatten. Voor onjuiste politieke gevolgtrekkingen vloeit hieruit vol gens de ministers geen gevaar voort. Dit antwoorden zij op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Burger. De minister menen, dat de beteke nis van een eventueel Nederlands parlementair bezoek aan het Sowjet- Russische parlement geenszins te ver gelijken zou zijn met het vlootbe zoek, waartoe de beide regeringen hebben besloten. Zij zien in het feit,, dat de Tweede Kamer niet in positie ve zin heeft gereageerd op dit denk beeld, geen reden tot vooroverleg roet een der kamercommissies. Zij menen daarin niet tekort te zijn ge schoten in deferentie voor 't parle ment. Spaarregelingen De regering staat thans op een drietal punten positief tegenover het bevorderen van de bezitsvorming door sparen. Behalve het thans inge diende ontwerp zal er nog een pre miestelsel komen voor jeugdige spaarders, waarvoor een regeling in voorbereiding is en een spaarregeling voor ambtenaren. JAARVERGADERING MIDDENSTANDSBANK. In de algemene vergadering van de Nederlandsche Middenstandsbank zijn de jaarstukken over 1955 goedge keurd en is het dividend bepaald op 7 pet. Een der aandeelhouders maakte de opmerking, dat hij zich niet geheel kon verenigen met de voorgestelde winstverdeling. Volgens spr. had ge makkelijk 1 a 2 pet. dividend méér kunnen worden uitgekeerd. Ook dan had nog een belangrijk be drag kunnen worden gereserveerd. Aandeelhouders, „de stille werkers voor de bank in den lande", hebben echter niet mogen meeprofiteren van de sterk gestegen winst. Destijds is eens gezegd, aldus deze aandeelhou ders, dat de oprichtersbewijzen een blok aan het been van de bank vormden voor hogere uitkeringen dan 5 pet Toen de oprichtersbewijzen wa ren uitbetaald werd ook inderdaad het dividend verhoogd tot 7 pet. Nu de zaken echter in het afgelopen jaar nog weer veel beter zijn ge weest dan in 1954, merken aandeel houders hier niets van, omdat de winstverdeling te conservatief is. De voorzitter merkte op, dat de bank moet werken in het belang van aandeelhouders. Een van de voor waarden hiervoor is, dat het aan dt bank toevertrouwde kapitaal door de bank als een goede huisvader moet worden beheerd en dat de zaak zo sterk mogelijk moet worden gemaakt. De bank is zo langzamerhand een _vou,- grote bank geworden en zal mogelijk s' Geheel Nederland verkeert in intense spanning omtrent het lot van de Nederlander Leon Jungschlager, die op beschuldiging van rebellie tegen de staat Indonesië te Djakarta gevangen zit en tegen wie de doodstraf werd geëist. De wijze waarop het proces tegen deze beklaagde werd gevoerd is een aanfluiting van elke vorm van recht. Wij behoeven hierbij slechts te wijzen op bekende en bewezen feiten, zoals daar zijn: het martelen van gevangenen om getuige a charge te creëren. Het smeden van een moord complot tegen de verdediger mr. Bouman om deze uit de weg te ruimen, aangezien hij te veel van de ineengezette intrige te weten is gekomen en niet schroomde dit openbaar te maken. De gehele gang van zaken riekt naar nazi- en communistisch systeem, waarbij geen sprake is van rechts pleging, doch eerder van rechtsverkrachting met als doel bepaalde politieke doeleinden na te streven. CHEF VAN DE NEFIS Ongetwijfeld zal men zich afyra- :en, waarom juist Leon Jungschiagei het slachtofier van deze vuige ver toning moest worden en waarom deze gehele affaire zo opgeschroefd werd door Indonesië. De verklaring is vrij nog wel verder groeien, een derge lijke groei vergt nu eenmaal extra voorzieningen en afschrijvingen. Niet vergeten moet ook worden, dat het dividend over een sterk verhoogd ka pitaal wordt uitgekeerd. In "dit ver band noemde de voorzitter een in houding van 50 pet. van de winst en een uitkering van eveneens 50 pet. van de winst een gezonde verhouding. Voorwaarde voor een hoger dividend is vooral, dat deze verhouding kan worden gehandhaafd. Het zal in 1956 toch al wel moeite kosten om de winst te handhaven, aldus de voor zitter, omdat de discontoverhoging moeilijk aan debiteuren in rekening is te brengen. Desondanks is er alle hoop, dat ook over 1956 weer 7 pet. dividend mogelijk zal zijn. De aandeelhouder, die zeide door dit alles maar matig overtuigd te zijn, deed toen het voorstel om het divi dend over 1955 op 8 pet. te bepalen. Dit voorstel werd verworpen met 29 stemmen vóór en 17.161 stemmen tegen. Langere vakantie voor kakkers Alle organisaties in het bakkersbe drijf zijn ermee akkoord gegaan dat een verlenging van de, vakantie mét drie dagen en een verhoging van de toeslag met een week loon in de CAO worden opgenomen. Als het college van Rijksbemidde laars zijn goedkeuring geeft, zullen de nieuwe bepalingen in de komende vakantieperiode worden toegepast. De drie dagen extra-vakantie kunnen dit jaar in loon worden uitbetaald, als het onmogelijk blijkt vrijaf te geven. 51 Apeldoornse bakkers stichtten één bakkerij Vermoedelijk einde Mei zal aan de Vlijtseweg in Apeldoorn een nieuwe bakkerij worden geopend met een ca paciteit van 80.000 broden per week. Bovendien zullen er nog eenvoudige banketbakkersartikelen worden gefa. briceerd. Dit praktisch geheel gemechani seerde bedrijf is eigendom van 51 Apeldoornse bakkers, die var» me- ning zijn, dat het in deze tijd van voorschrijdende mechanisatie niet meer doenlijk is het bakkersvak ini zijn oorspronkelijke vorm, dat wil zeggen als eigen bedrijf, voor te zet ten. De kosten, verbonden aan me chanisering van het eigen bedrijf zijn veel te hoog, aldus de bakkers. Bo vendien kampt men met een groot personeelstekort, doordat volgens hen bij de jeugd weinig animo beestaat lange werkdagen te maken, zoals men in de bakkerswereld gewend is. De aangesloten bakkers behouden hun volledige zelfstandigheid en blij ven specifieke banketbakkersartike-. len in eigen bakkerij vervaarddigen. Leon Jungschlager is een trouw dienaar geweest van de Nederlandse zaak, hij was militair in het voor malig Nederlands Oost-Indië. Na 1945 werd hij daar chef van de Nefis, de benaming van de Nederlandse inlich tingendienst. Zijn taak was het zijn manschappen inlichtingen te verza- I melen, zodat de Nederlandse burger- lijke militaire overheden op de hoog te bleven van de ondergrondse acti viteiten van de bendewezen, rebel len en moord-commando's, die het voorzien haddon op leven en eigen dom van blanken en de rustige Indo nesische bevolking. Wij weten allen hoe moord, roof, brandstichting en plundering aan de orde van de dag waren in die tijd en hoe het bendewezen hoogtij vier de. Zich verschuilend achter aller lei'mooie nationalistische leuzen ver moorden en beroofden extremisten onschuldigen. Gehele kampongs, man nen, vrouwen, kinderen en grijsaards werden op die manier afgemaakt en de bendeleden spekten hun zakken met het geroofde. Niet voor niets heeft Nederland tweemaal tot een politiële actie moeten over gaan om te trachten orde en rust in Indië te herstellen. Het was de inlichtingendienst, die trachtte zoveel mogelijk over't doen en laten van deze bende te weten te kómen om op die manier te waken voor het wel der bevolking en de autoriteitéa in staat te stellen deze' benden onschadelijk te maken. Snipverkouden Straks hebt U griep I rr AKKERTJES f-l-i-t-S-e-n Uw klachten weg! BROMMERS UIT DALEN VRIJWILLIG OP EXAMEN. Voor de eerste maal is gisteravortd in ons land een schriftelijk examen voor bromfietsers gehouden; dit ge schiedde in Dalen in Zuid-Oost Drenthe. Ongeveer zeventig berijders van bromfietsen uit deze gemeente had den aan een oproep van de rijkspoli tie gehoor gegeven en legden onder toezicht van wachtmeesters uit Da len hun vrijwillig schriftelijk exa men af in de hal van de openbare school, die daartoe door het gemeen tebestuur ter beschikking was ge steld. Volgens de kandidaten waren de, gestelde vragen niet moeilijk. Het, praktische gedeelte zal binnen niet al j te lange tijd moeten worden afgelegd in het nabij Dalen gelegen dorp Stiel tjeskanaal. I De wraak gekoeld. Vele extremisten zagen in Leon Jungschlager hun grootste vijand, want v/as hij het niet die met zijn organisatie vex^schilende van hun moord- en roofplannen verijdelde? Toen na de soevereiniteitsover dracht Indonesië een leger nodig had, werden de militairen voor een groot deel gerecruteerd uit de voormalige benden, want zij beschikten over wa pens en „ervaring". Op die manier werden de bendeleden legale mili tairen en verschillenden van hun hoofdmannen gingen belangrijke po sities in het Indonesische leven be kleden. Leon Jungschlager verliet na de soevereiniteitsoverdracht de militaire dienst en kreeg een burgerbetrek king als chef van de nautische dienst van de Koninklijke Nederlandse Pak ketvaart Mij. Helaas bleef hij in deze functie in Indonesië en daarmee on der het bereik van zijn vroegere vijanden. De haatgevoelens van velen moes ten bevredigd worden en zo werd op 30 jan. 1954 Jungschlager gearres teerd. Men wilde zich wreken op Ne derland dat verschillende rebellen, onder wie de huidige president Soe- karno, indertijd op Billiton gevangen had gezet en de oosterling weet zich te wreken. Jungschlager moest het slachtoffer worden. Motief gezocht. Daar Indonesië door zijn zwakke binnenlandse constellatie, waarbij verschillende groepen elkaar op leven en dood bestrijden, geen kans zag rust en orde in het onmetelijke gebied te handhaven, leiden vele groepen rovers nog een luxeus leven.'De on macht als beschaafd land de orde te handhavèn moest worden gécamou- fleerd en dus verbloemde men eigen zv/akheid door te beweren, dat deze georganiseerde rebellen zouden zijn, die trachtten de huidige Indonesische regering omver te werpen en daar bij gesteund werden door Nederland. Jungschlager zou de man achter de schermen zijn. Een prachtige beschuldiging had den de Indonesiërs gecreëerd teg hun vijand. Het mes sneed aan all, V anten tegelijk. Men verbloemdt eigen onmacht, men beschuldigde N?. derland, waarmede het toch al nip boterde, van heimelijke medewerkin, aan rebellie en men ving Jun; schlager. Natuurlijk is een beschuldig^ zender bewijzen niets, maar daar ko: de Bandoengse politiecommissat; Mohammed Endoch wel voor zorger. Deze kunst had hij afgekeken van zijt Japanse vrienden in de bezetting?, tijd. Hij verzamelde een aantal ge. vangenen, waaronder beroepsmis digers als Manoppo en Tamasoa bewerkte hen om bepaalde getuige- nissen tegen Jungschlager af te leg. gen. Getuigenissen passende in hei kader van de beschuldiging. Martelingen. Enkelen lieten zich zo door hen omkopen, voor geld en de vrij. heid. Anderen als Frits Baden, UI- rher en Van Hulst niet. Maar een serie geslepen martelingen, als het achte: een jeep meesleuren van een gevan gen, het tot stikkens onder water houden in een Bandoengse vijver nog veel meer van dit fraais zorgden er wel voor, dat Baden en Ulm< door de knieën gingen en de verkla ringen ondertekenden. Van Hulst werd als gevolg van doorstane mar telingen krankzinnig en overleed in een gesticht. Na een jaar van voorbereidingen kon het proces op 17 ian. 1955 aan vangen. We weten het allon, het werd één afgrijselijke leugen, want de dil- lettanten zagen geen kans deze sme rige comedie goed op te voeren en de beschuldigende getuigen spraker. elkaar op verschillende punten tegen. Bewezen rechtsverkrachting. Mr. Bouman wist de gehele intrige, compleet met fótocopiën van beta- lingsstaten. waarop de namen der kroongetuigen voorkwamen, te be wijzen. Het Indonesische „recht" dreigde tegenover de wereld een fla ter te slaan en dus beschuldigde men mr. Bouman van illegaie activiteiten om op die maniei deze felle verdedi. ger kwijt te raken. Men smeedde zells een plan om hem te vermoorden, waarvan de bewijzen ui het Neder lands witboek over deze affaire zijn gepubliceerd. - Maar Indonesië was reeds te vei gegaan. Men kon niet meer zónder zijii reputatie te verliezen en dus zette men alles op alles, daarbij niet terugdeinzend voor de me ut infame leugens en de schandaligste rechtskrachting. Barbertje moest han gen, koste wat 't kost en dit culmi neerde tenslotte in de eis „doodstraf" tegen Leon Jungschlager, slachtoffer van haat en amokneigingen in Indo nesië. Paard was aanleiding Tegen een 60-jarige melkhandelaar uit Krimpen aan de IJssel is gister ochtend voor de rechtbank te Rotter dam vier maanden gevangenisstraf geëist wegens mishandeling van een ambtenaar in functie. Op 12 jan. van dit jaar was ver dachte in Krimpen aan de IJssel met zijn dochter melk aan het rond bren gen. Hij stond met zijn paard en wagen op het voetpad en de wacht meester C. A. de Vries maakte hem op deze fout attent. „Ja, ik zal er af gaan", verklaarde de melkhandelaar gezegd te hebben en ondertussen was zijn dochter er bij gekomen. Zij trap te, al dan niet per ongeluk, op de tenen van de wachter, men was aan het bakkeleien geraakt en tenslotte zou de dochter hem ook een klap in het gezicht gegeven hebben. Daarvoor is zy inmiddels door de politierechter veroordeeld tot een week gevangenisstraf. De wachtmees ter had ook geslagen, maar over het „wie eerst", liepen de meningen uil een. In ieder geval had hij haar ge sommeerd mee te gaan naar het bureau, maar toen ontvlamde de va der in woede, hij sprong op de wacht meester af en stak hem met een scherp voorwerp in de hals, waar door een bloedende wond van onge veer anderhalve centimeter ontstond. Het slachtoffer meende een mes ge zien te hebben, maar verdachte zei, dat dit besiist niet waar was. Het was volgens hem wel mogelijk, dat hij een pen waarmee zijn pony vast stond en die hij aan het losmaken was, nog in zijn hand had. Er bleek later geen mes gevonden te zijn. „Maar ja, dat kan overal gebleven zijn, de dochter kan het bijv. wel verstopt hebben", meende de officier van Justitie, want de wachtmeester had zich na het gebeurde ongeveer honderd meter verwijderd om hulp bij een collega te haien en daarna was pas naar een mes gezocht. 49) Wij naderden nu de rand van het bos, met de weide en de watertoren achter ons, terwijl Larry en zijn ge vangene het huis bijna bereikt had den. „Laten wij hier op hen wachten riep Stoddard. Morgan kwam aanrennen met een stok in zijn hand en twee mannen liepen vlak achter hem; de rest liep in de richting van St. Agatha. „Let op het huis", gilde ik en op het volgende ogenblik was ik hand gemeen met Morgan, die woedend met zijn stok naar mij sloeg. Ik had in mijn goede tijd veel aan worstelen gedaan en de trucs, die ik daarbij geleerd had kwamen my nu goed te pas. Met een forse klap sloeg ik Morgan de stok uit de handen en op dat ogenblik hoorde ik Bates iets roepen. Al gauw ontdekte ik dat Morgan's gewonde arm hem nog veel pijn veroorzaakte. Hij kreunde toen ik hem aanraakte en zijn woede kreeg de overhand op zijn gezond verstand. De sneeuw steeg in grote wolken om ons heen, terwijl wij als wilden elkaar te lijf gingen. Hij greep mij bij de gordel en was er bijna in ge- geslaagd me tegen de grond te slinge- cioch ix greep zijn armen en druxte die op zijn rug, waarna ik hem door een truc, die Larry mij geleerd had, zijdelings op de grond wierp. Het is geen aangename taak om je brute kracht aan te wenden tegen de mede mens en, terwijl ik mijzelf op hem liet vallen, haatte ik meer mijzelf dan hem, Voortdurend was Bates in die tijd blijven roepen. „Kom direct mee", schreeuwde Stoddard, terwijl hjj zich vlug op stelde tussen mij en de mannen, die Morgan ter hulp snelden. Ik sprong op rukte de revolver uit Morgan's gordel en rende in de rich-1 ting van het huis, met Stoddard dicht achter mij. „Schiet! Schiet!" hoorde ik Morgan roepen en toen wij de weide bereik ten hoorde ik een kogel over onze hoofden fluiten. „Daar is de sheriff", riep Stoddard achter mij. De sheriff en zijn helper renden het-park in door de poort van St. Agatha, terwyl de rest van de man nen op dat ogenblik over de muur klom om zich by hen te voegen. Tweemaal hoorden wij de kogels om onze oren fluiten en, toen ik op keek, zag ik, dat Stoddard achter mij liep en mijn terugtocht dekte. Ik wil de stil blijven staan, doch hij riep mij toe: „Doorlopen, Zyschieten niét op mij. Zij hebben ons bijna de weg afgesneden!" En inderdaad, de sheriff had het huis bereikt en stelde zich nu met zijn mannen voor de voordeur op. „Dadelijk afslaan naar het ter ras!" riep Stoddard. „Ik zal wel waarschuwen, wanneer het tijd is." Bates en Larry waren nergens te zien, doch ik was er van overtuigd, dat zij, zodra zy daartoe in staat waren, aan de strijd zouden' deel- nemen. „Nu is het tyd," hoorde ik plot seling achter mij roepen door Stod dard. Wij waren op dat ogenblik aan de ogen van onze achtervol gers onttrokken door een groepje bomen en renden onopgemerkt in de richting van het terras, waar een van de grote glazen deuren geopend werd. Larry en Bates traden naar buiten en moedigden ons door luide kreten aan. Zij grepen ons bij de armen en hielpen ons over de balustrade, waar die het laagst was en wij drongen door de glazen deur naar binnen en sloegen haar achter ons dicht. Toen Bates de grendels op haar plaats schoof, losten Morgan's mannen een salvo, terwyl de sheriff luid op de voordeur stond te kloppen. „Mijne heren", zeide Larry ter wijl hij zyn pijp stopte, „wij bevin den ons in staat van beleg". Met een scherp gekraak bezweken verscheidene ruiten van de biblio theek en de kogels drongen zelfs tot diep in dé wanden. I '„Beneden is alles in orde, mijn- I heer", vertelde Bates mij. „Ik heb het luik van dien tunnel maar open gelaten, daar ik van mening was, dat u van dién tunnel misschien nog gebruik zou willen maken. Die ke rels zullen het niet wagen langs die weg het huis binnen te dringen. Zij weten, dat zij dan als ratten in een val lopen. „Zij zijn natuurlijk raad gaan vragen aan hun chef. Ik zou wel willen, dat Pickering zijn mannen zelf aanvoerde. Het zou mij veel meer zin in de strijd doen krijgen". Toen ik naar Bates keek, meende ik te bemerken, dat deze voor de eersten keer sinds ik op Glenarm was aangekomen angstig en zenuw achtig was. Verscheide malen zag ik hem zyn horloge uit zijn zak ha len, iets wat ik hem nog nooit had "zien doen. Hij steunde zich aan de tafel en op zijn gelaat lag een ver moeide trek, en ik zag, dat hij zenuwachtig schrok, toen Larry zijn ogen op hem richtte. „Ik geloof, mijnheer, dat het ver standig zou zijn, als ik nog eens aan de poort ging kijken," zeide hij heel eerbiedig. Zijn toon wekte mijn oude wan trouwen weer op. Speelde hij een dubbele rol? Zocht hij naar een uit vlucht om onze vijanden een bericht over te brengen? „Je blijft hier zeide ik nors en ik bemerkte, dat mijn vingers ruste loos over mijn revolver gleden. „Heel goed, mijnheer," en de gekwetste blik in zijn ogen deed mij ontroeren. „Bates kunnen wij volkomen ver trouwen," zeide Larry op een ver wijtende toon. Hoofdstuk XXVI. HET GEVECHT IN DE BIBLIOTHEEK Het was bijna elf uur, voordat de aanvallende Dartij het huis weer naderde, na krijgsraad te hebben 1 gehouden op het bevroren meer. Wij stonden op het terras op hen te I wachten, voorbereid op een zware l strijd. Voorz;chtig naderde zij door het bos de sheriff en Morgan voorop I Ik verwachtte, dat zij hun gang i zouden inhouden zodra zij de weide hadden bereikt, doch zy gingen tot een looppas over en naderden het huis als een groep vastberaden mannen. „Zullen wij het eens met kruit proberen?" vroeg Larry. „Wij zullen hen het geschut laten openen." zeide ik. „Zy hebben reeds getracht iou en Stoddard te vermoorden ik ben er voor om hen op een portie blau we bonen te trakteren", protesteerde de Ier. Op een twintigtal meters afstand van het huis scheidden zich Mor gan's mannen en een gedeelte van hen liep in de richting van de voor deur. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6