RIJNSTREEK DUINSTREEK Grote belangstelling voor de begrafenis van Lode Sengers Gemeenteraad van Koudekerk kocht grond voor sportterrein DINSDAG 6 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN KATH. MIDDENSTANDS. VERENIGING. De belangstelling was niet gróót voor de vergadering van de plaatse lijke afdeling van de Katholieke Mid denstandsvereniging, welke voor maandagavond in hotel „Centraal" te Alphen aan den Rijn was uitgeschre ven. Voor het eerst in haar geschie denis was een dame uitgenodigd om te spreken over de kath. middenstan der en de katholieke middenstands vrouw in gezin, zaak en maatschappij. Toph was de spreekster, niet minder dan mevrouw Kortekaasde Haan, een grotere belangstelling waard. Zij is presidente van het Vrouwen-Gilde in het Bisdom Haarlem en presiden te van de Ned. Huishoud-raad. Spreekster herinnerde aan de gees telijke en de materiële taken van de middenstandsgezinnen. Voor het eer ste, het christen-zijn gestalte te ge ven in het maatschappelijk leven, vooral door het eigen voorbeeld, is een welstand in materieel opzicht no dig. Ook dit streven naar materiële welstand moet zich kenmerken door het christen-zijn. Naar de midden stand wordt opgezien; de midden stand is tot steun van de andere groe pen; de middenstand is de schakel, het fundament waarop de gehele maatschappij is opgebouwd. In die middenstand heeft ook de midden standsvrouw haar eigen taak, naast haar specifieke roeping in het huis gezin. Mevr. Kortekaas-de Haan pleitte in vele opzichten tot actieve deelname van de vrouw in het zakenleven, het organisatiewerk, het bezoeken van de vergaderingen, speciaal waar vakbe langen worden besproken en zij noemde het erg belangrijk, dat de middenstandsvrouw deelneemt aan het inkopen voor de zaak. Vervolgens besprak mevrouw Kor tekaas-de Haan een aantal vraagstuk ken welke de Ned. Huishoudraad zijn voorgelegd en dgarmede heeft zij te vens in korte trekken verklaard de werkwijze en de functie van de raad. Spr. besloot met een warm pleidooi voor de belangrijkheid dat ook de vrouwen zich organiseren, sociaal en maatschappelijk en dat zij meer be langstelling aan de dag leggen voor de politiek. SCHAAP VEROORZAAKTE AANRIJDING Maandagmiddag omstreeks 15 uur vond in wijk Hoorn een aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. Hierbij werd de per sonenauto zwaar en de vrachtauto licht beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Oorzaak van het ongeval was een schaap, dat via een sloot uit het land was ge komen en de rijksstraatweg Leiden Utrecht ojp 'was gelopen. Het dier bleef ongedeerd. De personenauto, bestuurd door mej. J. U. H. J. uit Amsterdam, kwam uit de richting Leiden. De bestuurster moest vrij onverwachts stoppen voor een schaap dat de rijweg op kwam lopen. De vrachtauto, bestuurd door de heer M. v. d. H. uit Bergschenhoek, reed in dezelfde richting op ruime afstand achter de personenauto. De heer v. d. H. kon niet waarnemen waarom de personenauto tot stilstand werd gebracht en wilde hem pas seren. Juist toen de vrachtautobe stuurder naar links uitweek om voor bij te rijden, zag hij het schaap voor de luxe auto vandaan komen. Hij remde toen krachtig af doch de wa gen schoot door achter op de per sonenauto, welke zwaar werd be schadigd. De vrachtauto liep minder ernstige schade Op. Het schaap, dat via de sloot de weg was komen op lopen, behoorde toe aan de veehouder J. N. v. d. A. Federatie van amateur-toneelver enigingen. De bekende acteur-re gisseur Cor van der Lugt Melsert, die zich enkele jaren geleden uit het ac tieve beroeps-toneelleven heeft terug getrokken, heeft maandagavond in de recreatiezaal van N. Samsom N.V. te Alphen aan den Rijn voor de Fede ratie van Alphense amateurstoneel verenigingen een geestige met voor beelden toegelichte causerie gehou den over vele, zo niet alle facetten van het toneelspel, waarbij hij uiter aard vaak terugtastte op zijn zeer uitgebreide praktijk en hjj regelma tig vergelijkingen trok tussen be- ïoeos- en amateurtoneel. Men is wel eens geneigd het komi sche te overdrijven als men merkt, dat men de lachers op zijn hand heeft. Ook overdrijft men soms het drama tische waardoor het gevaar ontstaat, dat -het belachelijk wordt. Na de pauze ging spr. meer in het bijzonder in op enkele technische za ken en beantwoordde een aantal uit de vergaderig gestelde vragen. De fe deratie waarbij alle plaatselijke ama teurtoneelverenigingen zijn aangeslo ten en welke, daartoe door gemeen telijke subsidie in staat wordt gesteld, beoogt het spelpeil van toneelvereni gingen om hoog te brengen, wordt op 26 maart a.s. opnieuw in de gele genheid gesteld één van de volgende leer-avonden van de heer v. d. Lugt Melsert bij te wonen. Hij zal dan be handelen het spel, de regie en de ma nier van spelen, een en ander gezien uit het oogpunt van de beroepsopvat ting. Uitvoering van „Crescendo". Na dat onlangs de muziekvereniging „Crescendo" haar zaaluitvoering in uniform had gegeven, liet maandag avond „Arti et Religioni" o.l.v. de heer P. v. Bruggen in de uitverkochte Nutszaal haar muzikale prestaties be luisteren. Het corps maakte in zijn fleurige uniform een goed figuur instrumentaal gaat ook „Arti" cres cendo. Zij had op haar programma Judex uit Mors et Vita van Ch. Counod, arrangement A. C. v. Leeuwen, ter opening van de avond; zij voerde vervolgens uit Triomfmars uit Aïda van G. Verdi (arr. F. Jakma), Minia tures (suites) van J. Filleul, Imperial Echoes, een mars van A. Safroni, Les Diamants de la Couronne van Auber, arr. P. Desprey, Folkloristische Para phrase van G. Boedijn en als slot nummer The thin red line, mars van K. J. Alford. Als toegift speelde Arti: The Stars and Stripes van J. P. Sousa, een van de lievelingsmarsen van de oud-direc teur, de heer Smolders (Leiden) die verzocht werd ten afscheid van zijn vereniging, dit nummer te dirigeren. Tevoren werd de heer Smolders, die 45 jaar als directeur verbonden is geweest aan Arti door de voorz. de heer D. Boerefijn benoemd tot ere lid. De heer J. A. Basie, die vanaf de oprichting in 1908 tot 1920 als alge meen adjunct in het bestuur zitting had en van 1920 tot 1938 voorzitter was, werd benoemd tot ere-voorzitter. Voor de aanvang van de uitvoering herdacht de heer D. Boerefijn, voorz. de kortgeleden overleden ere-voorz., de heer Joh. Verduijn, die vanaf de oprichting in 1908 tot 1920 voorz. der vereniging was geweest en daarna op voorstel van de oud-directeur de heer Smolders tot ere-voorz. van Arti benoemd. Na de pauze werden de films ver toond Parade voor de Engelse Koning Royal Tournement en Toscanini. LANSERAAR Stille Omgang. Er bestond een vrij goede opkomst der leden naar de jaarvergadering van het Genoot schap van de Stille Omgang die gis teravond gehouden werd in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer C. Hoogervorst, sprak er zijn vreug de over uit dat vooral de jongeren goed waren opgekomen. Hij wijdde een korte herinnering aan het feest ter herdenking van het feit dat 75 jaar geleden, na drie eeuwen op zo eenvoudige wijze enkele Amsterdam mers voor het eerst weer de Stille Omgang maakten. Twee overleden leden t.w. de he ren H. v. d. Kroon en P. Hoogervorst werden herdacht en voor hun ziele- rust werd gebeden. De penningmeester, de heer C. W. v. d. Hoorn A.z., gaf een overzicht van de financiële toestand van het genootschap. Er was een flink batig saldo. De secretaris, dé heer H. A. Vol- gering, las een zeer mooi jaarverslag voor. Er werd geconstateerd dat zo wel het ledental als het aantal pel grims steeds vooruit gaat. Het aantal leden is 410, dat der pelgrims be droeg vorig jaar 318. - Het aftredende bestuurslid, de heer H. A. Volgering, werd bij acclamatie herkozen. Door de voorzitter worden mede delingen gedaan over de bedevaart, die gehouden wordt in de nacht van 1011 maart. De reis wordt gemaakt met autobussen. Kaarten zijn. tot uiterlijk vrijdag, verkrijgbaar bij de voorzitter en de secretaris, kosten 2,25. 's Avonds om half elf is er Lof met korte toespraak in de parochie kerk, daarna direct vertrek naar Am sterdam. In Amsterdam gaan we eerst naar de H. Mis in het Bagijn- hof, waarna de omgang gemaakt wordt. Pater Engwirda en pater Otto zullen de bedevaart meemaken. Tijdens de vergadering zorgde een jongenskoortje onder leidirg van de heer J. Zwirs op keurige wijze voor een gepaste muzikale opluistering. Aan het eind der vergadering sprak kapelaan Lagerberg over de al gemene intentie van de bedevaart. Dat alle christenen hun bijdrage voor de wereldvrede leveren door ruzies bij te leggen en beledigingen te ver geven. NIEUWKOOP Wit-Gele Kruis. De afd. Nieuw koop van het Wit-Gele Kruis hield maandagavond in het parochiehuis haar ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Eys leidde de vergadering en sprak een speciaal welkomstwoord tot de nieuwe geestelijk adviseur, pastoor Van Rooyen. Na voorlezing van notulen en jaarverslag werd het financieel verslag voorgelezen door de secretaris, aangezien de penning meester wegens ziekte verhinderd was. De inkomsten hebben bedragen 8218.81 en de uitgaven 7894.05 aldus een batig saldo ad ƒ324.76. Kascontrole werd verricht door de heren D. Klerks en G. Kuyf. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Th. J. F. Teunisse en C. C van Koert herkozen, terwijl op voorstel van het bestuur mevrouw Veen boerv. Trigt als nieuw lid van het bestuur werd gestemd. De voor zitter deelt nog mede, dat thans het magazijn zowel aan bergruimte als aan materiaalvooraad aanzienlijk werd uitgebreid. Dank werd gebracht aan allen, die hier hun medewerking hadden verleend. z. ber., van A. H. Kooistrastr. 4 naar Amsterdam, Pres. Steijnstr. 13 hs.; E. Boomsma, z. ber., van A. H. Kooi- strastraat 4 naar Zuidlaren, Stichting Dennenoord E 6; A. Breedveld, hoofd O.L. school en gezin, van W. P. Speelmanweg 4 naar Diepenveen, Frieswijk 17. W0UBRUGGE C. WITTEBOL f Zondagavond overleed nog onver wacht in zijn woning op 68-jarige leeftijd onze plaatsgenoot de heer C. kende en geziene persoonlijkheid in hét dorpsleven. Zo was hij ondermeer jarenlang bestuurslid van de plaat selijke A.R. kiesvereniging, lid van de feestcommissie 1928, terwijl hij een bekende persoonlijkheid was op de destijds bestaande eierenveiling te Woubrugge. Vooral genoot hij be kendheid als commandant van de vrijwillige brandweer, welke functie hij sinds 1947 bekleedde, na vanaf 1936 ondercommandant gewéest te zijn. De teraardebestelling zal plaats vinden op donderdag 8 maart tussen 12 uur. De oogst van de straat, Verlo ren: grijze sjaal, zilveren armband, zilveren doosje, stofzuigerslang, aan tal wanten. Gevonden: zilveren dubbeltjesarm band, groot aantal wanten in aller lei kleuren en maten. Inlichtingen bij de postcommandant der Rijkspo litie. „Laatste Eer". In het Oude Raedthuys werd maandagavond een ledenvergadering gehouden van de begrafenisvereniging „De Laatste Eer" onder voorzitterschap van de heer G. Kroes. Uit het verslag van penningmeester A. Boogaard bleek hoe nodig het vorig jaar genomen besluit was, de contributie te verho gen. Het nadelig saldo was thans om gezet in een voordelig van ruim 300 gulden, terwijl de reseve 1800 gulden bedroeg. De heren N. de Bruyn en G. de Koning bevonden al deze beschei den in orde. Bij de bestuurverkiezing werden de heren B. Bolm, A. Boo gaard en J. Dijkstra allen herkozen. Uit het jaarverslag van de heer B. Blom bleek, dat in het afgelopen jaar 9 begrafenissen plaats vonden, 3 le den en 6 niet-leden. Op een desbe treffende vraag van eén der leden antwoordde de heer Blom nog dat aanschaffing van een speciale rouw kamer te kostbaar is voor deze klei ne gemeente. Voor degenen die hier gebruik van willen maken, bestaat echter de mogelijkheid, dat de begra- e Kruiswegstaties in de Sint i van Dongen, namens de Sint Adel- Leonarduskerk waren hedenmorgen j bertvereniging en vele collega's en de stille en tegelijk veelzeggende ge-1 vrienden. tuigen van de H. Mis van Requiem, die voor hun schepper Lode Sengers opgedragen werd. Zij immers zijn de sprekende voorbeelden van de bij drage, die de kunstenaar voor de ver nieuwinf? van de christelijke kunst geleverd heeft. De zeer vele autori teiten, vrienden en collega's, die in de kerk en op het kerkhof aanwezig waren, bewezen hoe zeer men Lode Senger als mens en kunstenaar ge waardeerd heeft en waardeert. De H. Mis van Requiem werd opge dragen door pater P. Maarschalker- weerd met assistentie van de paters S. H. Keulaerds en J. Kokx als diaken en subdiaken. Na afloop van deze plechtigheid in de Sint Leonardus- kerk formeerde zich een lange rouw stoet, waarin de met twee schimmels bespannen rouwkoets door lopende en rijdende belangstellenden gevolgd werd. De beaarding op het r.k. kerk hof te Oegstgeest werd door pater Maarschalkerweerd verricht. Op de begraafplaats waren o.m. aanwezig deken M. A. Jansen, pas toor J. J. C. M. Looyaard, rector H. Sondaal, rector F. Bernefeld na mens de Raad van Cultureel en Maatschappelijk Overleg, prof. dr. H. van Rooyen, studentenpnstoor, mr. H. Donders, voorz. van het Sociaal Charitatief Centrum, de heer J. B. Volkers, voorz. Ars Aemula Naturae, de heer P. Vaarsen conservator Le germuseum, de heer A. Löb, bestuurs lid grafisch ver., prof. J. C. Groot, Filosoficum Warmond, dokter M. A. Wittebol. De overledene was een be- fenisondernemer hiervoor zorgt. KATWIJK Geb.: Josephus A. M. z. v. A. G. M. Durvillie en A. M. Dekker. Trijntje d. v. D. Schaap en J. P. Ci- gaar. Amerik z. v. W. van der Plas en H. Duyvenvoorde. Sietse z. v. S. Rosema en C. M. van der Plas. Prijna J. H. d v. A. Kromhout en J. A. Guyt. Adrina d. v. W. Schaap en A. Hoek. Jacoba A d. v. M. Ouwe hand en E. A. van Beelen. Bastiaan P. z. v. P. Kuyt en A. A. van Don gen. Robertus C. M. z. v. J. A. Slot- beek en G. J. Verbij. Wilhelmus A. z. v. J. J. Schut en A. H. Grol. Paul z. v. A. J. Nijenhuis en K. Rommerkirchen. Frans z. v. Fr. Spierenburg en J. Haasnoot. Jacoba A. d. v. D. Berkhey en J. de Jong. Geertje d. v. C. van Dijk en G. van Duyn. WASSENAAR Bloembollen op de scholen ge keurd. Dezer dagen heeft op de Wassenaarse scholen de keuring plaats gehad van de bloembollen, die door de Floraliavereniging en de Kon. Alg. Veren, voor Bloembollen cultuur ter beschikking van de jeugd zijn gesteld. Zoals bekend, hebben deze verenigingen aan alle scholen gratis hyacinthenbollen uitgereikt, waarvan de bedoeling was, dat ze in klasseverband in bloei getrokken zouden worden. Bovendien werden Meer dan een uur bracht de raad van Koudekerk in geheime zitting door, om het eens te worden over de aankoop van een stuk grond voor de aanleg van een sportterrein. De heer M. Maat was met kennis geving afwezig. Dadelijk na de opening sprak de burgemeester zijn nieuwjaarsrede uit. Hieraan ontlenen we het volgen de: Alhoewel de woningnood groot is, daar er 69 woningzoekenden zijn in onze kleine gemeente, is er toch een lichtpunt te ontdekken, daar waar schijnlijk in april 1956 de langver wachte bouwvergunning zal afkomen. Spr. kon wijzen cp tal van plannen, die in het komende jaar zullen wor den verwezenlijkt Allereerst noem de hij in dit verband de bouw van de brug aan de Gnephoek, met weg- verbetering, waarop 10 jaar is ge wacht Vervolgens wees hij op de rechttrekking van de weg voor het Raadhuis, waardoor een gevaarlijke bocht zal worden afgesneden. Maar ook zal de Bruggestraat worden ver beterd, evenals de weg in de Hoge- waard tussen de fabrieken van Bos en v. Leeuwen-Boer. Spr. kondigde voorstellen aan ter verbouwing van het raadhuis en deelde mede, <3at er plannen zijn, om een sneeuwploeg te kopen, daar wel bewezen is, dat dit noodzakelijk is. 1956 zal een belang rijk jaar worden, omdat de raad het uitbreidingsplan zal moeten vaststel len. Bovendien zal er een veevoeder fabriek in de gemeente worden ge bouwd. Het oudste raadslid, de heer P Geerlof, beantwoordde deze rede. Hierna kwam de agenda aan de orde. Op voorstel van b. en w. werd aan het bestuur van de Herv. school een voorschot verleend op de vergoe ding naai' art. 101 der l.o.-wet, groot 4.ÜÖ0. Voor het vakonderwijs werd voor 1956 een voorschot gegeven van ƒ1060. Op voorstel van b. en w. wordt een subsidie aan de stichting voor de voor- en nazorg van geesteszieken in Zuid-Holland a 0.05 per inwoner, zijnde voor 1956 100.55. Eveneens krijgt de Dr. v. Voorthuy- senstichting te Leiden voor- de alge mene nazorg b.l.o. voor Leiden en omstreken, een subsidie van f 25. Nadat de heer Jac. v. Veen op zijn vraag inlichtingen verkreeg over art. 16 van de warenwet, werd de veror dening op de keuring van waren aan genomen. De verordening op de hef fing van de vermakelijkheidsbelas ting werd gewijzigd in die zin, dat degenen, die een mechanisch muziek instrument in een voor het publiek t toegankelijk lokaal hebben, inplaats i van 4.per drie maanden, voortaan 1 per maand zullen betalen. Op ver zoek van de heer Van Hemert, ver klaren b. en w., dat met ingang van 1 jan. jongstleden deze verordening van kracht is. Aankoop grond. Hierna ging de raad over in gehei me zitting. Na ruim een uur werd de vergadering heropend, waarna de voorzitter meedeelde, dat besloten was een stuk grond te kopen van P. G. J. Smit, voor aanleg van een sport terrein groot 14704 m2 a 1.25 per m2. Dit zal de gemeente 18.380 kovs- ten. Voor de aanleg van een voetbal veld wordt een crediet van 25.000 toegestaan. De begroting van 1955 wordt gewijzigd, terwijl ook die van 1956 in die zin wordt gewijzigd, dat het bedrag van de onvoorziene uitga ven met ƒ7.000 wordt verhoogd tot 27.845.40. Bij de rondvraag spreekt de heer Jac. van Veen er zijn blijdschap over uit, dat er een plan bestaat, een sneeuwploeg aan te schaffen. Hij dringt op spoed aan. Vervolgens in formeert hij of er aandacht aan ge schonken is, degenen, die daarvoor in aanmerking komen een extra-uitke ring te geven in de voorbije strenge winter volgens de sociale noodvoor ziening'. Hierop wordt bevestigend ge antwoord. Ten slotte vestigt spreker de aandacht op de toestand van de weg in de Hogewaard, voorbij de Prinses Wilhebninastraat. De heer Heemskerk informeerde naar de aan besteding van het werk aan de Gnep hoek. Heeft de gunning al plaats ge had? B. en w. antwoordden, dat dit nog niet het geval is, daar zij gaar ne het werk aan de laatste inschrij ver willen gunnen, doch daarvoor eerst nog de goedkeuring vdr» G.S. moeten krijgen. Hierna sluiting. de kinderen in de gelegenheid ge steld hyacinthen-, tulpen, en narcis sen-bollen te kopen om thuis op te kweken. Voor de beste resultaten van de „schoolbollen" was een wis- selprijs beschikbaar, die wederom werd toegekend aan de christelijke school aan de Bloemcamplaan. De openbare school in de Bloemcamp laan kwam, met gering verschil, op de tweede plaats. Voor de thuis in bloei getrokken bollen waren op elke school persoon lijke prijsjes beschikbaar. Hieronder volgen de namen van de winnaars van de hoogste prijzen. Christelijke school Bloemcamplaan: 1. René van Barneveld, 2. Geert Bo- verhof, 3. Anneke Schulte Nordholt. Openbare school Bloemcamplaan: 1. Kees van Luypen, 2. Monique Bar- tels, 3. Piet Hein fSteinmetz. Openbare school van Zuylen van Nijeveltstraat: 1. Marijke van Wijn gaarden, 2. Hetty Jansen, 3. Nettie van der Waay. Christelijke school Heerenweg: 1. Betty en Paul Aalders, 2. Gerthy den Haan, 3. Robert Kelderman. Kievietschüol: 1. Peter Eiken Sluy- ters 2. Paul Mullens. St. Jan Baptistschool: 1. Ronny v. d. Hulst. Chr. school Den Deyl: 1. Albert jan de Neef, 2. Ineke van der Wouden, 3. Anneke en Alberta Tipker. Annaschool, Kerkstraat: 1. Ada van Steyn, 2. Anneke Sassen, 3. Marlies de Meij. Mariaschool Kerkstraat: 1. Son ja Lausberg, 2. Marijke van Dillen, 3 Maianne Brederode. St. Willibrordusschool, van Heecke- renstraat: 1. Aat Turnhout (met bij zondere vermelding), 2. M. Altorf, 3. Nico Mooyman. Nutsschool, Zijnlaan: 1. Frans Ot- tevanger, 2. Hannie van Keppel, 3. Marrie van Keppel. R.K. Huishoudschool: 1. Riet Bos man. De resultaten van deze k weekwed- strijd waren, als gevolg van de zeer strenge winter, minder goed dan het vorige jaar; vele kinderen hebben op de keuring verstek moeten laten gaan omdat zij de bollen niet uit de harde grond konden krijgen. mevr Rietkerk, gewaagde in haar jaarverslag van de wedstrijden waaraan door de afdeling werd deelgenomen. Zowel in Berkel, Utrecht, Pijnacker en Delft kwam men uit, de resultaten waren echter niet erg bevredigend. De penning meester kon een beter geluid doen horen; er was een batig saldo! De kascommissie bestaande uit mevr. Boortman en de heer- C.- Gouwe- leeuwbevonden de boeken van penningmeester in goede orde. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd in de plaats van de heer J. Adegeest, die zich niet meer her kiesbaar gesteld had, voor een jaar gekozen de heer J. Groene wegen Jz. Mevr. M. Groenewegende Groot werd herkozen. Met het aftreden van de heer J. Adegeest verliest de vereniging een goede voorzitter, die vanaf de oprichting der afdeling de hamer gehanteerd heeft. De ver gadering besloot bij acclamatie hem tot ere-voorzitter te benoemen. Op een hiertoe gestelde vraag werd me degedeeld, dat een nieuwe cursus voor E.H.B.O. in voorbereiding Met een speciale attractie werd de vergadering gesloten. Stille Omgang De afdeling Zoe termeer van de Stille Omgang heeft in de nacht van zaterdag op zondag haar bedevaart naar Amsterdam ge houden. Te half twaalf kwamen de honderd deelnemers bijeen voor het openingslof. Kapelaan J. Hamers drukte de deelnemers op het hart, niet naar Amsterdam te gaan Marktberichten demonstranten, maar om in de geest van 'boete en gebed te getuigen, voor de waarachtigheid van het H. Sacrament. Te twaalf uur vertrok men met drie bussen naar Amster dam. In de St. Nicolaaskerk vond de plechtige Hoogmis plaats. De feest- predicatie werd gehouden door ka pelaan J. Hamers, die de .pelgrims wees op de grote intentie waarover dit jaar de Stille Omgang gehouden 78 per b«s;Prunus 16—51; Am. An wordt. Na afloop werd de stille tocht 0r* a LEIDEN, 6 maart. Vette varkens. Aanvoer 204 vette varkens: gros ervar k ens 1.661.70; slagers var kens 1.70—1.72 ;zeugen 1.421.44. Handel flauw. Tevens werden aange voerd 11 nuchtere kalveren, notering per stuk 4045 per kg. levend ge wicht 1.05ƒ1.10. LEIDEN, 5 maart, Groente. kro ten 18; kroten, gekookt 1925; rode kool 1621; prei 8596; rabarber 78; stoofsla 109133; spruiten A 60140; uien 4065; waspeen 2846; winter peen 1023; witlof 3599 per 100 kg. sla 19.80—23.60; idem B. 14.00—16.90 per 100 stuks. ROTTERDAM, 6 maart. Vee. Aan voer 4868 stuks (weektotaal 6840); 500 vette koeien, 1171 gebruiksvee, 1145 t.b.c. vrij, 60 vette kalveren, 167 graskalveren, 164 t.b.c. vrij, 2460 nuchtere kalveren, 151 varkens 125 biggen, 118 paarden, 8 veulens, 74 schapen, 14 weidelammeren, 20 bok ken of geiten. Vette koeien 2,86 3.16, 2,64—2,84, 2,42—2,65; vette kal veren 2,80—3,00, 2,50—2,70, 2,10— 2,40; graskalveren 475, 375, 275; nuch tere kalveren 50, 46, 42; biggen 54, 48, 44; slachtpaarden 2,50, 2,40, 2,20; schapen 155, 125, 100; lammeren 140, 115, 95; kalfkoeien 1150, 960, 730; melkkoeien 1150, 960, 730; vare koeien 850, 750, 625; vaarzen 800, 680, 580; pinken 500, 425, 350. Vette koeien iets kleiner, redelijk, als gis teren, enkele prima's boven note ring; vette kalveren gewoon, rede lijk, als vorige week; graskalveren iets minder, tamelijk, ruim prijshou dend; nuchtere kalveren ruim, tame lijk, even lager; biggen wat meer, redelijk, iets stijver in prijs; slacht paarden groter, willig, hoger; scha pen matig, goed, vooral niet lager in prijs; lammeren matig, goed, vooral niet lager in prijs; kalfkoeien ruimer, levendiger, goed prijshoudend; melk koeien ruimer levendiger, goed prijs houdend; varekoeien even meer, tamelijk, ruim prijshoudend; vaarzen als vorige week, stil, onveranderd; pinken als vorige week, stil, onver anderd. BODEGRAVEN, 6 maart. Kaas. Aanvoer 23 partijen. Notering: eerste soort 2.22 tot ƒ2.28; extra kwaliteit tot f 2.36. Handel kalm. TÉR AAR, 5 maart. Groente. Witlof I 0.50—0.73; idem H 0.34— 0.56; idem stek 0.09—0.29; spruiten 0.400.41; glasandijvie 0.92; rode kool 0.36 alles per kg. ROELOFARENDSVEEN, 5 maart. Bloemenveiling. Anemonen 77- 1.24; Freesia's 6065; Blauwe Druif jes 2141; tulpen: Bruno Walter 1.40 1.45; Winter-gold 981.15; Sc. Won der 7388; Korniforus 1.20-1.26; Piccadilly 1.001.07; Couleur Cardi nal 8099; Rose Copland 771.18; v. d. Eerden 1.041.40; Golden Har vest 981.36; Purper Copland 1.07 1.37; White Sail 1.04—1.23; Red Pitt 951.00; Zenober 6997; Rheinland 1.001.17; Roland 1.311.52; Mirjo- ram 1.35—1.40; Gen. de Wet 1.31— 1.38; E. Eddy 1.06—1.39; Krelage 78 1.00; W. Copland 721.01; Krater 1.14—1.34; Lustige Witwe 1.10—1.18; Hillegarde 871.11White Cirgine 1.151.21; Nansen 1.161.30; Dub- bele tulpen 721.07; Narcissen: Rem brand 90—1.02; Early Glory 6585; Whrestler 6474; Carlton 7037; King Alfred 881.02; l'Innocense 70 WARNIONDf Huize Leevliet. Naar wij verne- meh is de bekende buitenplaats „Huize Leevliet" verkocht aan de heer M. Jacobs. De bedoeling is het ge bouw in te richten als internaat voor kinderen. Geb.: Jacobus Gerardus Franciscus Maria, z. v. J. W. Heemskerk en P. Th. v. Winsen; Petrus Johannes, z. v. P. W. v. Rijn en C. M. v. d. Poel; Wilhelmus Josephus, z. v. W. Groen in 't Woud en L. A. Paardekooper; Cornells Christianus Clemens, z. v. J. P. van Sohie en P. C. Hoogeveen; Matthias Leonardus z. v. E. M. Slin gerland en C. J. v. d. Valk; Klazina d. v. J. Kool en S. Sietsma. Getr.: S. J. P. v. Noort, 29 jr. en M. C. v. Winsen, 29 jr.; J. S. Verlaan, 25 jr. en C. C. Warmerdam, 20 jr.; C. L. v. Leeuwen, 30 jr. en W. M. v. Stijn, 29 jr.; J. Smit, 22 jr. en H. v. Noord, 20 jr.; W. P. Saris, 25 jr. en E. J. Giesbers, 25 jr.; P. v. d. Zwet, 26 Jr. en H. S. Wijsman, 26 jaar. Overl.: Gerardus J. Versluijs, 57 jr. echtgenoot van A. C. Onderwater; Dirk Breedijk, 71 jr., echtgen. van A. Rietkerk; Adriana F. Oomens, 78 jr., echtgenote van W. v. d. Linden; Hermina Kikkert, 78 jr. echtgen. van J. Doornbosch; Jan Doornbosch, 78 jr., weduwn. van H. Kikkert. Z0ETERMEER E.H.B.O. De afdeling Zoeter- meer van de R.K. E.H.B.O. hield gisteravond in „De Jonge Prins" haar jaarvergadering, waarvoor van de zijde der leden slechts matige be langstelling bestond. De secreraresse gehouden. Hoewel het regenachtig weer was, verliep alles in goede or de. Te ongeveer halfzeven waren de pelgrims weer thuis. jers 3148 per stuk. VINKEVEEN, 5 maart. Groente. Prei 51; witlof B I 6381; idem B II 5067 cent per kg.; selderij 2043 cent per bos. 530ste STAATSLOTERIJ 4e 10e lijst ƒ2000 6319 ƒ1500 17672 1000 154< U41" PltMZKN VAM ƒ80.- 1018 OM 148 156 338 349 376 432 472 526 866 876 768 771 778 826 912 922 978 2059 143 152 197 211 285 305 499 325 564 823 845 880 8366 473 524 566 601 637 641 746 770 791 943 996 4367 422 513 683 759 790 800 915 978 8029 091 158 289 339 450 487 555 799 855 «077 100 138 200 544 613 662 757 760 993 7183 431 514 552 611 624 691 746 799 805 8169 298 252 286 363 439 464 499 510 676 703 715 922 999 9030 036 072 079 100 201 209 303 409 510 588 602 659 759 872 889 96') 10044 097 149 167 223 284 470 837 11098 136 373 682 735 759 95-1 998 12065 107 139 155 197 548 705 965 13119 205 214 325 41U 43» 686 JÖ7 895 952 14082 209 250 268 349 493 574 «96 745 759 841 ^54 15122 128 170 288 350 711 755 918 «64 I 456 489 497 581 10072 080 183 113 117 258 453 f 677 684 795 812 890 >35 976 17019 500 566 681 723 847 915 18080 259 346 467 524 568 869 19051 113 114 336 507 636 668 1 1014 032 057 100 109 131 168 188 235 248 271 328 345 400 409 425 437 438 450 470 471 519 527 536 577 622 648 675 691 747 764 818 830 925 931 935 948 965 967 992 2001 011 023 035 041 056 065 072 100 119 132 174 242 282 283 341 354 369 383 414 415 421 422 441 456 529 534 540 580 612 626 674 682 691 702 703 709 715 774 799 801 812 889 950 977 993 8011 035 039 056 112 235 266 267 282 336 340 343 377 428 476 485 540 541 600 607 651 658 714 720 751 780 801 828 843 845 861 870 890 913 931 933 980 981 4001 024 132 143 178 207 219 224 229 824 332 362 374 378 462 478 496 509 529 532 544 547 567 577 582 627 737 746 750 778 791 824 836 838 899 901 957 999 5036 087 114 163 190 272 296 325 333 338 348 355 376 385 395 414 419 425 428 429 455 505 528 535 5M 556 567 591 593 596 660 702 733 878 908 928 966 «020 027 103 105 132 198 258 272 322 329 &53 373 422 460 489 545 557 558 396 648 664 673 735 762 795 805 871 949 958 970 7010 024 048 052 083 106 135 143 165 210 225 243 290 291 322 372 414 443 451 46<3 408 477 492 512 527 544 551 583 585 596 604 637 645 672 752 783 801 834 837 873 884 927 936 967 998 «029 118 160 202 205. 219 224 259 302 308 310 354 368 372 384 436 433 454 465 529 651 665 700 712 767 792 795 797 854 855 906 941 962 973 9015 031 033 035 068 133 137 160 265 267 277 322 831 340 447 461 508 538 586 604 622 650 668 701 746 757 760 776 830 834 840 850 901 919 920 926 937 938 10057 077 091 123 146 160 177 183 187 205 252 259 270 282 304 849 307 443 460 464 466 537 538 666 675 714 794 844 915 927 945 965 11001 046 090 129 143 146 154 163 174 191 199 207 229 247 312 327 342 848 369 378 416 456 533 557 573 589 591 621 622 727 770 775 776 827 920 949 967 970 12000 Eigen gelden: 9178 moet vervallen; nieten: zijn 20496. 13025 030 033 040 04» 093 131 245 284 312 314 318 426 454 456 481 522 524 628 667 697 710 757 800 857 038 974 1 14007 011 019 024 062 076 085 094 106 116 194 195 241 257 291 316 323 333 337 340 424 444 467 470 475 500 511 550 558 566 177 247 257 277 305 306 812 383 361 379 381 426 454 558 505 606 646 692 701 72» 733 748 789 797 809 843 848 891 90S 919 922 931 970 975 991 16010 Oil 035 057 073 147 149 231 232 28. 309 336 237 352 360 390 394 407 411 4»: 485 497 502 511 545 561 589 606 634 70. 727 771 786 851 858 859 964 S75 S98 01 945 958 939 971 992 17014 016 021 032 055 065 114 156 200 20. 232 324 328 341 348 381 307 414 416 42 469 480 406 535 545 622 651 656 696 008 731 755 810 816 894 943 959 «63 987 18001 011 039 078 101 115 138 156 176 246 249 267 313 323 342 355 363 371 381 89» 419 448 506 525 530 571 574 588 649 652 073 674 707 716 733 774 786 854 867 868 936 978 994 19013 028 081 134 179 186 229 357 438 481 499 511 515 516 580 540 570 582 604 60S 632 649 670 675 700 711 784 317 819 82S 834 874 878 918 948 967 10073 090 126 209 222 260 339 371 412 420 438 896 505 528 531 543 549 501 608 Blo 610 626 629 751 760 774 775 791 821 823 841 848 872 900 965 210O3 005 018 040 082 091 093 094 140 107 176 220 223 230 237 263 267 288 312 346 381 414 475 485 490 497 525 533 589 67I 587 596 637 642 663 «77 701 727 749 752 768 770 796 798 870 930 949 10123 vervalt; 20396 moet

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3