De voorbereidingen te Melbourne Kees van Oosterhout won biljart kampioenschap handstoten Landelijke belangenvereniging van le klassers-amateurs nog geen feit New Castle United uitgebekerd door 20 nederlaag tegen Sunderland MAANDAG 5 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Teegelaar in eindstrijd geslagen Elk biljarttoernooi kent zijn onge luksvogel. Ook dat in Rotterdam om de Nederlandse titel bandstoten en hij heet hier Mol. De arme Amster dammer had na twee dagen slechts 120 beurten achter zijn naam staan, dat wil zeggen 00 a 70 beurten min der dan Sweering en Kruythof en dit betekende even zovele kansen min der om zijn totaalaantal caramboles op te voeren. Uitgerekend tegen hem moesten Van Oosterhout, Teegelaar en Sweering hun beste partijen spe len, en Mol s sportiviteit gaat zover, dat hij zijn tegenstanders alle gele genheid schenkt om tot goede pres taties te komen. Mol verdedigt niet, speelt niet opzettelijk groot, maar poogt steeds dit moeilijk speltype te spelen zoals het feitelijk behoort. Met als gevolg, dat 'hij vele goede aan- vangsstoten voor zijn concurrenten laat liggen. Zaterdagmiddag profi teerde Metz ervan of al spoedig met een serie van 25 van de Amsterdam mer weg te lopen. En deze eerste klap bleek voldoende om Mol zijn vijfde nederlaag toe te brengen. Zelfs een late serie van 23 kon hier niets meer aan veranderen. „Ik ben er in elk geval dicht bij geweest en dat is voor mij al een hele troost", zei Mol, die met weinig tevredenheid blijkt, na afloop. Met Popeyus is het een andere zaak. Dit veel gevoel en subtiliteit eisende speltype ligt hem niet en voor hem is de aardigheid er al lang af. Hij speelt het toernooi uit omdat het moeilijk anders kan, maar zijn spel is er dan ook naar. Zelfs zijn pogingen om het driebanden of groot spel overwinningen te forceren heeft hij gestaakt. „Als je weet te moeten spelen tegen mensen, die een of twee klassen beter zijn dan je zeLf bent, dan ben je al half geslagen, als je begint", meent hij. Dit getuigt niet van de juiste mentaliteit, maar Popeyus denkt er nu eenmaal zo over. En de ambitieuze Eichelsheim, die tegen iedereen altijd zijn best doet en soms de mooiste caramboles uit zijn keu tovert, behaalde in dit licht gezien dus en regelmatige overwin ning op Popeuys. Vrijwel iedereen hoopte, dat Teegelaar er dit maal eens niet, Van Oosterhout speelde een fon kelende partij tegen Kruythof, waar in hij tot series van 27. -A en 28 kwam. Op magristrale wijze hield hij het ivoor bijeen en een enkele rap pel af en toe was voldoende om een gunstige positie, die verloren dreigde te gaan ,te herstellen. Tot de negen de beurt was dat slechts een gemid delde van ruim 12 y, en na twaalf beurten was dat slecht een punt ge zakt. Hij stond toen op 137 on alge meen verwachtte men een nieuwe verbetering van het ercord voor hef particulier gemiddelde. Maar Kruyt- nof, die met een krachtig moyenne van 5 y3 partij gaf, al was dit in deze ontmoeting natuurlijk onvoldoende, verkoos zich te verdedigen met zijn ruige, grote spel. Zijn eigen gemid delde zakte hierdoor, maar er bleef voor Van Oosterhout geen goede aan- vangsstoot, zelfs geen verzamelstoot meer liggen. De recordverbetering ging niet door, maar een gemiddelde van 7.50 komt toch ook niet elke dag voor. Voor Teegelaar verliep de avond minder prettig, al stratte ny met 15.3 en 5 en vermeldde het scoringsbord voor Sweering na 5 beurten nog slechts een simpele een. Maar de kansen keerden, plotseling bleven er voor Teegelaar ballen liggen, die op geen enkele wijze te maken waren en toen Sweering ze daarentegen wat gunstiger kreeg, hervond de Amster dammer, die niets meer te verliezen had, zijn rust. Zijn rust en een vorm, die aan de beste dagen van zijn lange carrière herinnerde. Zeer sterk en met volledige uitbuiting van zijn grote routine ging hij Teegelaar voor bij en regelrecht op de overwin ning af, waarbij een met groot raffi nement gespeelde serie van 35 veel bewondering afdwong. Voor Teege laar was dit zijn eerste verliespartij in dit toernooi. Zo gingen beide Rotterdammers met een gelijk aantal punten voor de laatste maal naar de tafel. Reeds vroeg was er voor deze laatste en beslissende middag geen kaart meer te verkrijgen. Sommige toeschou wers haddien tafels en stoelen en zelfs trapleren opgesteld om tenmin ste over de volle tribune heen nog een glimp van het duel van Ooster- houtTeegelaar op te vangen. Maar J zoals vrijwel alle biljartfinales werd ook deze beïnvloed door de zenuwen. In vier beurten had de titelhouder slechts één carambole, maar ook Tee gelaar bleef met 6 aan de povere kant. Toen Van Oosterhout zag, dat zijn tegenstander ook niet op dreef kon komen, werd hij iets rustiger en liep hij met bescheiden series uit. Toch zou hij meer moeite met zijn overwinning hebben gehad als Tee gelaar niet alle tegenslagen had ge kregen, die men in een finale kan ondervinden. En het geluk, dat hem zo schromelijk in de steek liet, was Van Oosterhout daarentegen herhaal delijk goedgezind. Maar dat is „all in the game" en bij Van Oosterhout is zonder twijfel de titel in handen gekomen van de speler, die er het meeste recht op heeft. Voor Teegelaar was het de zo veelste keer, dat hij zyn greep naar een hooflklasse-titel zag mislukken. Eichelsheim en Kruythof waren eerder op de dag de meerderen ge bleven van Mol en Metz, terwijl Sweering en Popeuys in een gloedvol en enerverend duel de punten, onder grote bijval, deelden. De uitslagen van zaterdag luiden: in zou slagen een nationale titel te veroveren. De altijd rustige en spor tive bi lj art mees ter van het Groot handelsgebouw behoort al geruime tijd tot onze beste hoofdklassers in alle spelsoorten, maar sieeds entmoet hij in elk toernooi een topspele*, die hem voor het behalen van een kam pioenschap in ,de weg staat. Natuur lik was dit geen reden om een der gelijke wens te rechtvsardigen want ongetwijfeld is Van Oosterhout de meest briljante van alle deelnemers. Maar ook na zaterdagmiddag prijkte Teegelaar als enige ongeslagen deel nemer aan het hoofd van de ranglijst. Intussen stelden beide favorieten \s middags wel zeer teleur en kreeg hun moyenne een gevoelige klap. Voor beiden was dc weg naar de overwinning een ware martelgang en vooral voor Tegelaar hing de zege aan een zijden draadje. Tot zijn ge luk miste Kruythof in de nastoot na 5 caramboles een gemakkelijke bal, en ook Sweering kon in de nastoot tegen Van Oosterhout niet verder dan 1'6 komen, wat zeggen wilde, dat hij Op de foto feliciteert Bert Teegelaar (links) de nieuwe Ned. kampioen Cees van Oosterhout (rechts). VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL TEGEN STADE DE REIMS. De keuzecommissie van de KNVB heeft het Voorlopig Nederlands Elf tal, dat woensdagmiddag om half vijf een oefenwedstrijd speelt tegen de Franse Stade de Reims als volgt sa mengesteld: Doel: De Munck (Fortuna '54). Achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC). Midden: Bak (Feyenoord), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (V VV) aanvoerder. Vóór: Bosselaar (Feyenoord) Tim mermans (ADO), Koopal (WV), Lenstra (Enschede) en Moulijn (Feyenoord). Reserves: Cox (Rapid JC), Kerkum (Feyenoord), Brusselers (PSV), Ap pel (Fortuna '54) en Clavan (Scheve- Koiiien, wat zeggen wuue, uai mi 0 nog 23 tekort kwam. Zo bleven venmgen-Holland Sport). deze belangrijke ontmoetingen zonder NEDERLANDS „-ELFTAL TEGEN enige Overwinning op Teegelaar Dank zij een overwinning op Tee gelaar heeft Kees van Oosterhout ook voor het seizoen 1955/56 beslag ge legd op de Nederlandse kampioen schap bandstoten hoofdklasse groot biljart. Na de middagpartijen van zaterdag, waarbij Sweering in een zeer slechte partijen door Van Oos terhout was uitgeschakeld, was de situatie reeds zo, dat alleen de titel houder en de toen ong ongeslagen Teegelaar voor de eindstrijd waren overgebleven. Zou Van Oosterhout 's avonds verliezen en Teegelaar win nen, dan was de strijd nog voor de laatste dag beslist. Zover kwam het MILITAIRE PLOEG. De keuzecommissie van de KNVB heeft 'het Nederlandse B-élftal, dat morden in het stadion ,.De Vliert" te Den Bosch tegen het Nederlands mi litair elftal zal uitkomen, als volgt si/nengesteld: Doel: Landman (Scheveningen- Holland Sport). Achter: Kerkum (Feyenoord) en Odentlial (SC En schede). Midden: Notermans (For tuna '54), Beekman (Vitesse) en van den Hurk (WV). Vóór: de Jager (DFC) Schouten (Feyenoord), Rut ten (Roda Sport), de Bruyckere (Wil lem II) en Rijnvis (ADO) Metz Mol 150 142 47 47 25 23 3.19 3.02 Popeyus Eichelsheim 108 150 47 47 19 16 2.29 3.19 Teegelaar Kruythof 150 141 49 49 17 14 3.06 2.87 Van Oosterhout Sweering 150 127 51 51 15 16 2.94 2.49 Metz Eichelsheim 150 127 49 49 16 10 3.06 2.79 Popeyus Mol 150 124 51 51 21 17 2.94 2.43 Van Oosterhout Kruythof 150 88 20 20 44 17 7.50 4.40 Sweering Teegelaar 150 114 35 35 15 15 4.28 3.25 De uitslagen v an gisteren: Mol Eichelsheim 113 150 49 49 19 14 2.30 3.06 Metz Kruythof 136 150 38 38 31 13 3.57 3.94 Sweering Popeyus 150 150 56 56 13 16 2.67 2.67 Van Oosterhout Teegelaar 150 130 39 39 13 15 3.84 3.33 De eindstand luidde: 1. v. Oosterhout 12 1024 215 55 4.76 2. Teegelaar 10 955 253 26 3.93 3. Sweering 8 993 321 35 3.09 4. Eichelsheim 8 919 323 18 2.84 5. Metz 7 963 299 45 3.22 6. Kruythof 6 919 297 20 3.09 7. Popeuys 5 815 292 21 2.72 8. Mol 0 695 267 23 2.60 Het algemeen toernooigemiddelde be droeg 3.22. Zoals bekend heeft de organisatie-commissie van de Olympische Spelen te Melbourne besloten, een sintelbaan te laten aan leggen nabij het olym- tribunes voor half juli ge reed te krijgen. Beloofd is. dat de pers uitstekende plaatsen zal krijgen, van waar de finish duidelijk is te overzien. Er is alleen pisch dorp te Heidelberg, een kleine^moeilijkheid. z dat op ongeveer 10 km. van Melbourne is gelegen. Dit betekent echter niet. elektrisch werkende uit- dat alle 800 athletiek- slagenbord niet zichtbaar, beoefenaren in het olym- Oe Australische televisie een mijnwerkerslamp alle ^besproken. De overige op een hoogte van 5000 m. nog blijft branden. gehouden. Over land bren- Hetzelfde gebeurt ook op gen 2.750 athleten. die de volgende dagen. School- pisch dorp zullen kunnen oefenen. Er zal een sche- worden opgemaakt. heeft echter al toegezegd, deze moeilijkheid uit de eg te ruimen. Er zal een ieder een mijl afleggen, de toorts naar het stadion in Melbourne. Ieder athleet kinderen betalen voor staanplaatsen half geld. Tot dusverre hebben de dat aangeeft, van welke TV-camera onder het bord van de vier beschikbare worden geplaatst en op de trainings-banen de ver schillende groepen gebruik kunnen maken. Voor ver voer van de athleten van het dorp naar de sintel- banen zal worden gezorgd. Er zijn verder 51 terrei nen, waar andere sport lieden zich op de wedstrij den kunnen voorbereiden, alles binnen een straal van 15 km. van het olympisch dorp De zwemmers kun nen terecht in de diverse baden in de stad, zeven gymnastiekzalen staan open voor de turners; voor basketball zijn vier zalen disponibel, voor schermen drie voor gewichtheffen vier. voor boksen acht en voor worstelen eveneens acht. Drie trainingsvelden zijn er voor de hockey'ers, vier voor de voetballers. Roeiers, kanovaarders, wielrenners, schutters en de deelnemers aan de mo derne viifkamp trainen op tribune van de journalis ten komen enkele tele visieschermen. waarop de verslaggevers toch gelijk tijdig de resultaten kun nen aflezen. loopt gedurende zeven mi- olympische comité's van de dat zij een tijdens de openingsplech- mers zullen zenden; dit tigheid op 22 november, des middags om 16.32 uur de arena zal binnenkomen. J952. Maar er is van 14 Men heeft plannen om in landen nog geen antwoord de belangrijkste steden, op de uitnodiging binnen waar de olympische fakkel gekomen, zodat de moge- passeert, gedurende „Olympisch vuur" van Griekenland per vliegtuig naar Australië 2750 atleten brengen 't vuur verder De Olympisch vlam. De Olympische vlam zal per vliegtuig uit Grieken land, via Karachi, Bang kok, Singapore en Indo nesia naar Australië wor den gebracht. Te Darwin neemt de Australische luchtmacht de fakkel over dezelfde plaatsen waar de van het burgervliegtuig, wedstrijden worden ge- dat uit Griekenland komt. houden. Van daar wordt het olym- In het stadion van de pisch vuur per straalbom- Melbourne Cricket-club menwerper vervoerd naar werken 320 arbeiders on- Cairns, in Noord-Queens- der hoogspanning om de land. De RAAF heeft al de iijkheid bestaat, dat het „Finse" aantal van 69 lan den nog wordt overschre den. Melbourne, dat tijdens de spelen vele tienduizen den gasten herbergt zal een zo feestelijk mogelijk aanzien krijgen. Behalve met de vlaggen der deel nemende naties zullen de straten en pleinen op vele andere manieren worden versierd. Over enkele we ken wil men al beginnen met het scheppen van de nodige „Olympische sfeer". Te zijner tijd zullen bui ten de sportieve sector, vele gebeurtenissen spelen eveneens „Olym pisch vuur" te laten bran den. dat aan het slot tege lijk met de vlam in Mel bourne zal worden ge doofd. Op de dag van de ope- aandacht vergen van de ning hebben de meeste vreemdelingen; er komen inwoners van Melbourne muziek- en kunstfestivals, een vrije dag. Vele fabrie- speciale theatervoorstel- ken en winkels sluiten en lingen. „straat-parades" en de kinderen behoeven op een stroom van ander 22 november niet, naar amusement. En dat alles HET NEDERLANDS AMATEUR- ELFTAL. Voor de oefenwedstrijd, welke het Nederlands amateurelftal woensdag tegen een noordelijke combinatie zal spelen, zijn de volgende spelers aan gewezen: Doel: Van der Lee (HFC). Achter: H. Herberts (Vitesse) en Ciaus (Helmöndia). Midden: Van Bruggen (DFC), Bou- wens (AFC) en Sonneveld (Sparta). Vóór: Elfring .Robut et Velocitas), Herberts (Vitesse), De Wit (Wil lem II), Fabels (Be Quick) en Den Tenter (DWV). WATERKANON STOND KLAAR BIJ KAARTVERKOOP DUITSLAND—NEDERI AND. Dat er niet alleen in ons land grote belangstelling bestaat voor de wel- strijd DuitslandNederland op 14 Maart, blijkt uit een aantal vérstrek kende maatregelen, welke de politie in Düsseldorf heeft getroffen met hei oog op de kaartverkoop voor de wed strijden. De verkoop begon gisteren. U't Düsseldorf en verre omgeving kwam een ware invasie van voetbal liefhebbers voor de 14.000 kaartjes, die aan de 20 loketten in voorverkoop werdn gegeven. Om op alles voorbe reid te zijn patrouilleerden agenten Reserves: Grijseels (VOC). Hente- j met politiehonden en hield de brand naar (Unitas), Overeem (UW) Blom (WW) Onder voorzitterschap van de heer E. C. Bogerd hebben in ihotel „Ter minus" in Utrecht tien amateur le klassers tevergeefs getracht te komen tot de oprichting van een landelijke belangenvereniging. Het initatief voor deze vergadering- was uitgegaan van de Zeka (zuidelijke eerste klasse amateurs). In zijn openingswoord zette de heer Bogerd in het kort het streven van deze op te richten belangenver eniging uiteen. Het mag niet meer voorkomen, zo zeide hij, dat bij een bondsvergadering van de KNVB ver deeldheid heerst bij de sectie ama teurvoetbal. Wij moeten een sterk bolwerk vormen ten opzichte van de sectie betaald voetbal. Onder meer wees hij op de z.i. onrechtvaardige versterkte degradatie en de vorming van een reserve eerste klasse. Namens VCS (Den Haag), DW Amsterdam), Velox (Utrecht) en UW (Utrecht) sprak de heer C. den Bührmann van Vos. Deze betoogde, dat eerst over de oprichting van een dergelijke belangenvereniging over eenstemming moet worden bereikt met de sinds kort herdoopte lande lijke bond van amateurverenigingen. Door samen een grote bond te vor men kunnen wij een hecht en sterk bolwerk van amateurisme vormen. Hierin zou volgens hem zeker plaats zijn voor de amateur eerste klassers. Ook wilde de heer den Bührmann de afdelingen van de KNVB en het za terdagmiddagvoetbal opgenomen zien in deze landelijke bond. Het bestuur van de Zeka, bij mon de van de heer Bogerd, wenste de op richting van een landelijke belangen vereniging van eerste klassers los te zien van de reeds bestaande bond van amateurverenigingen. Daarna kan men eventueel overgaan tot sa mensmelting van beide belangenver enigingen. Hierna volgde een vruchteloze dis cussie, waaraan de afgevaardigde van Kimbria na ongeveer twee uur een einde wist te maken. MAATREGELEN IN VERBAND MET ACHTERSTAND COMPETITIE In verband met de stagnatie, welke de afgelopen weken is ontstaan, heeft de K.N.V.B. besloten de volgende maatregelen te treffen ten aanzien van de afwerking der competitie voor het betaalde voetbal; Op zondag, 11 maart, zal een inhaal programma worden gespeeld, waarbij zoveel mogelijk zullen worden vast gesteld de achterstallige wedstrijden de wedstrijden, welke op 4 maart niet zijn doorgegaan. Op woensdag, 25 april, zal een vol ledig programma worden afgewerkt; op de zaterdag voor Pinksteren, 19 mei, eveneens een volledig pro gramma. Wedstrijden, die om welke reden ook, op de vastgestelde data niet kun- doorgaan, zullen op een woens- Reserves: Pieters Graafland (AJax), dagavond na 25 april moeten worden Bellaard (DFC) en Van Bun (MWj.gespeeld. Op zijn voorstel werd besloten deze twee geheel afw ij kende standpunten, die toeh een gelijk doel hebben, voor te leggen aan alle eerste klasse ama teurverenigingen. Na de reacties hierop kan alsnog worden overgegaan tot een verdere bespreking. Zijn in ziens waren ter vergadering te wei nig eerste klassers aanwezig om te kunnen beoordelen in hoeverre be langstelling bestaat voor de oprich ting van een landelijke belangen organisatie van eerste klasse amateur verenigingen. Voordat de eerste klassers in ken nis zullen worden gesteld van beide standpunten, zullen de Zeka en de landelijke bond van amateurvereni gingen nog een bijeenkomst hebben om zich nader te oriënteren. eer een „waterkanon" gereed, politie achtte deze voorzorgsmaatre gelen noodzakelijk omdat iedereen, die Fritz Walter, de aanvoerder van het Duitse elftal, is met een geld boete van honderd mark (99 gulden) bestraft, wegens onbehoorlijk optre den tegen de scheidsrechter tijdens de op 19 februari gespeelde wedstrijd L. F. C. KaiserslauternMainz '05. Walter had zich wat te zelfverze kerd met het geval bemoeid, toen de linksbuiten van zijn club Kaisers- aan het loket komt maar één kaartje lautern, Wanger, van het veld werd gestuurd. Wanger, die zich tegen een beslissing van de scheidsrechter wilde verzetten, werd voor twee weken ge schorst. Rustige voorverkoop. De politie en de directie van het „Rheinstadion" blyken zien ten on rechte ongerust te hebber gemaant met het oog op de voorverkoop. Alle voorzorgsmaatregelen zijn onnodig gebleken, want de verkoop verliep wel snel, maar erg rustig. Precies om tien uur gingen de lo ketten open. Tegen half twaalf was het gros van de toegangsbewijzen in handen van de voetballiefhebbers overgegaan. De twintig rijen voor het stadion waren betrekkelijk klein. Daarom werd iedereen in de gelegen heid gesteld, twee kaarten te kopen in plaats van een, zoals was aange kondigd. De angst van sommige kopers, die de avond tevoren al met de laatste tram of per auto naar het stadion wa ren gegaan om daar te wachten, bleek dus eveeens ongegrond. VAN DE ENGELSE VELDEN De vier wedstrijden in de kwart finales voor de Engelse beker trokken samen meer dan 274.000 toeschou wers. En de belangstelling voor de halve eindstrijden is zo mogelijk nog groter in het hele land, want daarin zal Sunderland het noord-oosten ver tegenwoordigen, Manchester City Lancashire en Birmingham de Mid lands, terwijl Londen een afgezant zal hebben in de winnaar van de wed strijd TottenhamWest Ham, die overgespeeld moet worden. Sunderlands 20 overwinning op het machtige Newcastle United bete kende een zoete wraak voor de ne derlaag met 61 en 31, welke de ploeg met Kerstmis tegen de beker houder had geleden. En tevens was de score een persoonlijke triomf voor de midvoor Zill Holden, die beide doelpunten voor zijn rekening nam, het eerste 40 minuten na de aftrap en het tweede 7 minuten voor het ein de. Holden was in december van Burnley overgenomen voor een be drag dat in de vijf cijfers liep. New castle, dat thans uitgeschakeld is, had drie van de laatste vijf finales in Wembley gewonnen en 14 bekerwed strijden gespeeld zonder nederlaag. Maar hoe schitterend het succes van Sunderland moet worden ge noemd, toch mogen Birminghams kansen op de beker nog hoger wor den aangeslagen. De ploeg heeft vier uitwedstrijden gespeeld, 15 doelpun ten gescoord en slechts twee goals afgestaan. Tegen dit elftal, dat snel is, fors speelt en technisch goed is toe gerust, een echte ploeg voor de beker wedstrijden, konden de jonge gun ners niet op, ofschoon ze heftig weer stand boden. De stoere half lijn van Birmingham beheerste het spel en hield de onsamenhangende, simpel spelende Arsenal-aanval geleidelijk in bedwang terwijl ze tevens de ope ningen uitbuitte in de telkens in het, nauw gedreven verdediging van de Londenaars. De doelpunten van Bir mingham kwamen voor rekening van de rechtsbuiten Gordon Astall (30e min.), de linksbinnen Peter Morphy (40e minuut) en de midvoor Eddie Brown (68e minuut). De rechtsback Stan Charlton maakte met een schot van meer dan 20 meter he ttegen- punt voor Arsenal. De best verrichting, wat het schie ten aangaat, van de vier bekerwed strijden moest op naam worden ge schreven van John Dick, die een hat trick scoorde voor West Ham United, de enige overgebleven tweedeklasser, tegen Tottenham Hotspur. En het grootste aantal toeschouwers: 76.129 werd geregistreerd bij de wedstrijd Manchester City-Everton, door eerst genoemde klub gewonnen nadat zij de rust een goal achter had ge staan. E verton speelde prachtig voet bal in de eerste helft en nam de lei ding door een schot van de midvoor Jimmy Harris, die van dertig meter afstand raak schot. Maar na rust ging het lang niet zo goed meer, ter wijl de City stprk kwam opzetten en de zege afdwong door goals van Jeo Hayes en Boddy Johnstone. De kee per van Manchester, de Duitser Bert Trautmann, die pas 12 uur voor de wedstrijd van zijn ziekbed was op gestaan, liet tal van fraaie saves zien. De League-wedstrijden WW-HESTER BEHIELD ZES PUNTEN VOORSPRONG In de eerste divisie heeft Manches ter United de voorsprong van zes punten op Blackpool behouden. Beide klubs wonnen: de United met 42 op Stamford Bridge van Chelsea, en de onverwoestbare Stan Matthews had een groot aandeel in de 51 zege TURKSE MILITAIRE PLOEG WON VAN AMERIKA. De Amerikaanse militaire voetbal ploeg, die 22 februari j.l. met 51 van het Nederlands militair elftal verloor, heeft te Wiesbaden een 50 nederlaag geleden tegen de militairen van Turkije. De ruststand was 10. De wedstrijd voor het intergeal- lieerd militair voetbaltournooi, Tur kijeNederland wordt zondag 11 maart te Ankara gespeeld. IJSHOCKEY YHC VERSLAAT TAIF MET 8—1. Dat de jonge blonde Zweed Eriks son in de wedstrijd tegen YHC er slechts eenmaal in slaagde doelman Lyndon te passeren doet niets af aan de kwaliteiten die de Zweed ongetwij feld bezit. Wat Lyndon in het Haagse doel verrichtte was zo goed, en zijn optreden was zo resoluut, dat hij de voorwaartsen van TAIF uit het plaatsje Trans in Zweden, die gister avond YHC „Den Haag" op de Hoky te Den Haag ontmoette, wel tot wan hoop moest brengen. De Zweedse spelers Frederikson, Olson en Sanfridsson, alsmede de lei der van het gezelschap Hinrichs, wer den voor de aanvang van de ontmoe ting door de directrice van de Hoky. mej. Honstede, gehuldigd in verband met hun heldhaftig optreden bij de redding van een Nederlands gezin, dat te Utrecht met een auto te water raakte op het moment, dat de Zweed se ploeg daar met de autobus pas seerde. van Blackpool over West Bromwich. Derek Rees, de linksbuiten van Portsmouth, schoot drie maal raak in de wedstrijd tegen Burnley. In de tweede divisie behaalde Shef field Wednesday een overtuigende 40 overwinning op Port Vale. De ploeg heeft nog altijd twee punten voorsprong op Leicester, dat met 2—1 Fulham de baas bleef. De Bristol Rovers werden op eigen veld voor 35.324 toeschouwers, een record voor hun terrein, met 30 geklopt door de plaatselijke rivaal en buurman Bris tol City. In de derde divisie zuid verpletter de de leider, Leyton Orient, de Queenspark Rangers met niet minder dan 71. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaCharlton Athletic 11. BlackpoolWest Bromwich Al bion 51; Bolton WanderersShef field United 21; ChelseaManches ter United 24; PortsmouthBurn ley 31. Tweede divisie: Blackburn RoversNotts County 20; Bristol Rovers- Bristol City 03; Hull CitySwansea Town 1-4; Leicester City—Fulham 21; Lin coln CityLeeds United 11; Liver poolBury 42. Nottingham Forst Rotherhajn United 10; Plymouth ArglyeBarnsley 3—0; Sheffield WednesdayPortvale 40; Stoke CityMidd lesbo rough 2—5.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8