AAMBEIEN Vorst bracht 6 percent verlies op de woningbouw Turks schip na aanvaring op Schelde in schotsen verdwenen Periode van zoeken voorbij; de opbouw kan beginnen Man wou zijn echtgenote met Parijs groen vergiftigen WOENSDAG 29 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Overwerk zal worden toegestaan Het produktieverlies in de woning, bouw tengevolge van de afgelopen vorstperiode schat minister Witte op ongeveer 6 percent. In een persconfe rentie zei de bewindsman van We deropbouw, dat de minister van So ciale Zaken bereid is het bouwbedrijf overwerk toe te staan om het verlies, dat deze winter geleden is, in te halen. Of er voor dit overwerk ook belastingfaciliteiten gegeven zullen worden is zeer te betwijfelen. Op het ministerie van Financiën blijkt men hiervoor weinig te voelen. Het belas tingstelsel is al ingewikkeld genoeg, vindt men. Overigens is het al of niet overwer ken een kwestie, die in het overleg tussen werkgevers en werknemens geregeld moet worden. „Men moet niet dadelijk de overheid hierover aanspreken", aldus minister Witte. Een van de motieven van de arbei ders, die er vorig jaar niets voor voel den 's zomers over te werken was, dat er door anderen zo weinig gedaan werd om de produktie te verhogen. Dit motief geldt thans zeker niet meer, aldus de minister. Zware ijsdam brengt gevaar voor Betuwe Voor de bruggen van Zaltbommel heeft zich in de Waal een kilometers lange ijsdam vastgezet en hierdoor wordt het drijfijs, dat op de rivieren zich een weg naar zee poogt te banen voor de bruggen vastgehouden, het geen een gevaarlijke situatie dreigt te worden. Enkele uiterwaarden zijn reeds on dergelopen en de zware schotsen be dreigen de dijken, zodat op enkele plaatsen de dykwachten al op post kwamen. IJsbrekers zijn thans onderweg om de ijsdam te breken en vandaag zul len ze Zaltbommel bereiken, waar zij hopelijk een eind zullen kunnen ma ken aan de gevaarlijke toestand. Wadden weer geïsoleerd Laatste stuiptrekkingen Gisteren hebben de postboten van Vlieland en Terschelling, die 's och tends half acht van de eilanden naar het vasteland waren vertrokken, niet de haven van Harlingen kunen be reiken. Zij bleven ter hoogte van de Pollendam ongeveer een half uur varen van Harlingen in de ijsmas sa's, die door de sterke westenwind deze richting waren opgedreven, ste ken. De boten zaten geruime tijd in het ijs vast, alvorens zij de terug tocht naar de eilanden konden aan vaarden, waar zij omstreeks kwart over twaalf arriveerden. Vandaag zal een nieuwe poging worden ondernomen Harlingen te be reiken. Voor werkers in de koude Gratificatie van f 25,— bij prov. N.-Holland In de gistermorgen gehouden ver gadering van de Provinciale Staten van Noord-Holland werd Gedeputeer de Staten machtiging verleend' om aan die provinciale werknemers, wier arbeid tijdens de felle koude grotendeels in de buitenlucht werd verricht, een netto gratificatie van 25 te verlenen. NOG 2 WEKEN VOGELHULP NODIG. De Sophia-vereniging tot bescher ming van dieren deelt mede: De in val van de dooi betekent niet dat de verzorging van de watervogels ge staakt kan worden. De actie wórdt onverminderd voortgezet totdat het ijs zover gesmolten is dat er voldoen de open water is; dit zal nog enige weken duren. De Sophiavereniging heeft nog steeds grote behoefte aan brood, graan, vis en vlees en doet een drin gend beroep op de bevolking de inza meling en inlevering voort te zetten. Door veler hulp is deze actie een groot succes geworden, maar de vo gels hebben nog steeds hulp nodig. Legionair doorbrak bamboe- en ijzeren gordijn Na een avontuurlijke tocht door Indo China, Rood China, Rusland en Polen is gisteren in Middelburg een 31-jarige jongeman bij zijn ouders teruggekeerd. Hij meldde zich in 1952 voor het Vreemdelingen Le gioen, vocht in Indo China er deser teerde samen met een Duitser. De maandenlange tocht dpor communis tisch Vietnam ging met vele moeilijk heden gepaard. De bevolking weiger de voedsel te verschaffen en hielp de mannen eerst, toen de Nederlander blijk gaf het Vietnamese propagan dalied volkomen te beheersen. In Chi na werd hij gearresteerd en met vele andere deserteurs in een kamp op gesloten. Toen hy bij hoog en laag vol hield Duitser te zijn en in de Oostzóne thuis te horen, stelde men hem op transport. In Oostduitsland verschafte men hem een persoonsbe wijs en stelde hem te werk in een meubelfabriek. Na enkele maanden wist hij echter behouden over de zönegrens te komen. Wanneer de vorst er niet geweest zou zijn, zouden wel andere weersin vloeden regen, sneeuwval, nacht vorst de produktie van woningen geschaad hebben. In het totale bouw programma wordt steeds rekening ge houden met produktieverlies geduren de de winter. Het gaat er nu maar om, of het verlies dit jaar groter zal zijn dan andere jaren. Het verlies is zeker niet uit te druk ken in een aantal woningen. Vast staat wel, dat zeker 90 percent van alle activiteiten in de bouwsector stil gelegen hebben. Op het complex proefworcingen in Rijswijk (Z.-H.) heeft het werk bij deze strenge vorst praktisch geheel stilgelegen. Het binnenwerk is nog lang mogelijk geweest, maar toen metselaars ophielden en de stuka doors en schilders hierdoor geen werk meer voorhanden hadden, bleven er tenslotte de laatste tien dagen slechts ongeveer vyftien man aan het werk. Het hongerend wild is gemakkelijke buit Minderwaardig Door de boswachters van het Gooi- se natuurreservaat wordt thans een hardnekkige strijd gevoerd met de stropers, die gebruikmakend van de strenge vorstperiode, welke achter ons ligt, een rijke buit uit de bossen hopen weg te slepen. In de laatste dagen werden er niet minder dan 150 strikken en lijmstok ken opgeruimd, maar de uitgestrekt heid van de bossen doet vermoeden, dat vele honderden strikken onopge merkt zullen blijven en duizenden bosbewoners het leven zullen kosten. Vooral in de huidige toestand is het stropen een zeer minderwaardige bezigheid, want het wild heeft dooi de honger alle waakzaamheid uit het oog verloren. Langs de gebaande paadjes trek ken dagelijks duizenden beesten naai de door verenigingen aangelegde voe derplaatsen en dus is het vrij een voudig om strikken langs de paadjes te leggen. Voorts ontdekte de bewaking van het natuurreservaat nog, dat enkele stropers in een afgelegen deel van het bos een eigen voederplaats had den aangelegd, waarmede zij het wild konden lokken langs paden, die vol stonden met strikken. 'n geheel nieuw middel tegen Slik dit tabletje en stil de pijn Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlyke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierby overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. HEMOTABS f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. *0 Product v»n E. GrimtSs Hughes Lid., Manchester. (Advertentie) NIEUWE VOORZITTER REKENKAMER. In de vacature bij de algemene re kenkamer, ontstaan door het verlaten van de rijksdienst wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd van het lid en de voorzitter van dat college, drs. M. de Bloeme, is bij K.B. van 25 februari j.l. .benoemd tot lid en bij K.B. van 28 febr. met in gang van 1 Maart a.s. benoemd tot voorzitter de heer D. J. Gerritsen, di recteur der rijksbegroting bij het ministerie van financiën. Alle opvarenden gered Omstreeks kwart voor vijf dinsdag middag heeft het van Antwerpen ko mende 3903 b.r.t. metende Turkse stoomschip „Sapanca" een SOS-sein uitgezonden waarin het meedeelde, dat het op de Westerschelde ter hoog te van de z.g. West Kegel in het Nauw van Bath was aangevaren door het 6855 b.r.t. metende s.s. „Blom mersdijk" van de Holland Amerika Lijn uit Rotterdam dat eveneens van Antwerpen kwam. De „Sapanca" ver keerde na de aanvaring in zinkende toestand; het schip was circa veertig minuten later in de ijsschotsen ver. dwenen. Alleen de masten, het hekwerk van de brug, een stuk van de schoorsteen en van het achterschip steekt nog bo ven het ijs uit. De aanvaring is ont staan, nadat de Sapanca" uit het roer v/as gelopen en de „Blommersdijk" er op voer. In Hansweert aan land. Behalve de kapitein en de eex-ste stuurman van de „Sapanca" werden alle opvarenden: twee vrouwen, een kind en dertig man gered door cV. ..Blommersdijk". De kapitein en de eerste stuurman werden door het Ne derlandse schip „Osiris" aan boord ge nomen en later overgezet op de „Blommersdijk". Dit laatste schip heeft ter hoogte van Hansweert alle opvarenden van de „Sapanca55 over gegeven aan de Belgische sleepboot „Scaldis" die ze in Hansweert aan land heeft gezet. Aangezien het varen bij donker op de Westerscheude thans niet verant woord is omdat de boeien met het oog op de ijsgang 2ijn opgenomen zal de „Blommersdijk" vandaag naar Vlissingen doorvaren. Dit sohip kreeg schade aan de voorsteven. Terug naar Antwerpen. De „Sapanca" was o.a. geladen met kalk en ijzer en met vijf ton machi- VENRAY KRIJGT STANDBEELD VAN PATER HENSENIUS. De beeldhouwer Rob Stultiens uit Maastricht zal in opdracht van het ge meentebestuur van Venray een beeld vervaardigen van de in 1601 te Ven ray geboren Jezuïetenpater Godfried Hensenius. Pater Hensenius was een groot geleerde en een man van enor me werkkracht. Hij heeft vorm en methode gegeven aan de opzet van de Bollandisten, namelijk de acta sanctorum. Voor Limburg was van belang, dat hij als eerste heeft ge schreven over det oudste bisschop pen van Maastricht. Hij is in 1681 te Antwerpen gestorven. Het beeld zal pater Hensenius voor stellen in zittende houding. Het wordt geplaatst op de hoek van het Hense- niusplein. De in Maastricht wonende kunst schilder Piet Vermeulen, afkomstig uit Venray, zal in de kerk van Ven ray nieuwe kruiswegstaties maken. nerieën. Kapitein van het schip is de heer Resat Erkurt en het schip be hoort aan de Armatörler Briligi uit Istanboel. "De schipbreukelingen, op een vrouw van Belgische nationaliteit na, allen Turken zijn in Hansweert in het na de watersnoodramp van 31 januari op 1 februari 1953 door Noorwegen aan de gemeente Krui- ningen geschonken verenigingshuis „Kaj Munk" ontvangen en gelaafd. Negentien leden der bemanning heb ben de nadht doorgebracht in 't doro Kruiningen, de rest in het dc Hansweert; allen werden van ge meentewege verzorgd. Vandaag is het gezelschap Turken per auto naar Antwerpen gebracht, waar het in het zeemanshuis onder dak zal krijgen. Het verbergen van voogdij-kinderen Flinke straffen Twee zusjes van 17 en 19 j., die door de voogdij vereniging Liefdewerk Kinderbescherming in een pleegge zin te Waalwijk, waren geplaatst, hadden het daar niet naar hun zin. Ze liepen weg naar hun 26-jarige broer, die bij zijn schoonouders in woonde en de beide meisjes daar ook enige tijd in huis nam Ondertussen zag hij uit naar een andere gelegen heid waar zijn zusjes heimelijk on derdak konden krijgen en hij vond dit in het gezin van een 36-jarige aanhouwer in Krimpen a. d. IJssel. In diens gezin met reeds zes kin deren kon hij hen van 1 september tot 10 October van het vorige jaar verborgen houden, al bracht dit de nodige moeilijkheden mee, die ook voor de meisjes niet erg bevorderlijk waren. De officier vond gisteren voor de Rotterdamse rechtbank, dat de meis jes door zich aan de voogdij te ont trekken, in veel ongemakkelijke situaties hadden geplaatst en hij- ver weet de broer en de houwer, die bei den als verdachten in het beklaagde- bankje zaten, hun steun in deze kwestie. De houwer hoorde 1 maand gevan genisstraf tegen zich eisen en de broer 14 dagen. AANNEMERS EN PATROONS OVER LOONSVERHOGING. De Nederlandse aannemersbond en patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland heeft gisteren in Am sterdam een bijzondere ledenverga dering gehouden in verband met de kwestie van de mogelijkheid om de secundaire arbeidsvoorwaarden met drie procent te verhogen. Zij verzochten het hoofdbestuur hiertegen zo nodig met alle beschik bare middelen ten krachtigste stel ling te nemen, tenzij de verhoging der lonen in de prijzen doorberekend zou kunnen worden. Debuut van minister Van Oven in de Kamer „Welkom, welkom", was gistermid dag in de Eerste Kamer de toon, naar aanleiding van het debuut als minister van de Leidse professor mr. Van Oven. In de ridderzaal, waar de Eerste Kamer vergadert, was het ijzig koud; zo koud, dat de nieuwe minister van Justitie door de bode zijn jasje liet halen en dit over zijn knieën drapeerde, Prof. Diepenhox*st vond, dat minis ter Van Oven de illustratie is bij het gezegde: „Het leven begint bij veer tig". Hij vroeg evenals mr. Kolff (CH) stx'engere straffen voor verkeersover- treders. Mr. Kolff pleitte ook voor een grotere spreiding van de rechter lijke macht in verband met de uit breiding van de bevolking. Met name vond hij het voor de stad Leiden een schande, dat daar nog steeds geen reohtbank gevestigd is. Ook wenste hij rechtbanken te Eindhoven en Hilversum. Minister Van Oven zal vandaag antwoorden. Vaststelling van „kale" huurprijs Op 1 maart 1956 treedt een ko ninklijk besluit in werking, waarbij wordt vastgesteld hoe de „kale" huur prijs moet worden berekend voor in complexen verhuurde vooroorlogse woningen en bedrijfsruimten, waar voor een huurprijs geldt, waarin ook een vergoeding is begrepen voor van een centraal punt uit geleverde dien sten. Bedoeld worden hier kosten van venvarming door centrale verwar mingsinstallaties, kosten van levering van warm water, voor het gebruik van liften enz. Aangezien tot dusver de toegestane algemene huurverhogingen slechte mogen worden toegepast op de „kale huurprijs waarbij de bedoelde kos ten na de verhoging mogen worden opgeteld is het van belang de hier bedoelde kosten te kunnen bepalen. Daar gewoonlijk soortgelijke, zonder bedoelde voorzieningën, verhuurde objecten ontbreken, is het vinden van de „kale" huurprijs door vergelijking meestal niet mogelijk. Krachtens het koninklijk besluit wordt de „kale" huurprijs gevonden door de totale betalingsverplichting op 9 mei 1940 te verminderen met de variabele kosten van de hier bedoelde voorzieningen en andere diensten (levering van water, gas, electriciteit, b.v.) teneinde deze variabele kosten te kunnen berekenen kan worden uit gegaan van de gemiddelde uitgaven in de vijf aan 9 mei voorafgaande kalendexyaren. Indien dus de totale huurprijs van 9 mei 1940 wordt verminderd met deze berekende variabele kosten en die van de andere diensten vindt men de „kale" huurprijs op 9 mei 1940. Deze mag worden verhoogd met de sedert de invoering van de huurwet toegestane huurverhogingen, waarbij de thans geldende kosten voor de diensten mogen worden bijgeteld. Opgemerkt dient te worden, dat centrale verwarmingsinstallaties, lif ten, enz. in bedoelde panden als on- I roerend goed worden aangemerkt, zodat de kosten van rente, afschrij ving en onderhoud dier installaties reeds in de „kale" huurprijs zijn be rekend. Eénmanszaakje Eén jaar geëist „Ik vertegenwoordig mezelf", ver telde gistermorgen een 56-jarige ac countant uit Rijswijk aan een scep tisch kijkende rechter, die niet alleen L.T.M. VERGADERDE Voor het eerst ia haar bestaan heeft de LTM in de bisdommen Haarlem en Rotterdam haar jaarvergadering ge houden. In Haarlem kwamen vijf en veertig leidsters, die twee en twintig afdelingen vertegenwoordigden, bij een in hotel „De Leeuwerik" en bij die gelegenheid kon met dankbaar heid worden vastgesteld, dat de LTM als de organisatie van de katholieke meisjes uit de land- en tuinbouw in een behoefte voorziet. Nog wat schuchter stapten de meis jes de vergaderzaal binnen, maar spoedig was het ijs gebroken en kon men achteraf op een geslaagde ver gadering terugzien. De algemeen voorzitster. Annie Kortmann uit Alphen aan den Rijn, kon in haar eerste openingswoord verschillende gasten begroeten, met name mr. G. Vermelen, algemeen secrertaris van de LTB, mevr. J. Schoenmakex-sv. d. Donk van de Diocesane Katholieke Jeugdraad, mej. Willie Soholte van 't Katholieke Vrouwelijk Jeugdwerk, mej. Leida van Groenenstein van de VKAJ en Toon van Moorsel, de pas benoemde voorzitter van de LTJ. De voorzitster gaf uiteraard een vrouwelijke visie op de LTM en zij stelde vast, dat de baby levensvat baar is gebleken en thans gezond uit groeit. Na een jaar gaat er een nieu we wereld voor het kind open, de kring rondom wordt groter en de blik ruimer. Ontwikkeling De secretaresse-leidster van de LTM, mej. Jet van Gennip, bracht een uit voerig verslag uit, waarin zij me moreerde, dat reeds enkele jaren ge leden pogingen in het werk gesteld werden om naast de LTJ een LTM in het leven te roepen. Geschiedde de oprichting van afdelingen oospronke- lijk vanauit de LTJ, in 1954 kwam een beslissing van mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, om voor de meisjes definitief milieuwerk te gaan toepassen. De oprichting van de LTM kreeg toen spoedig haar beslag. Zy wees met name op de grote steun van en de goede verstandhou ding met de LTJ en voorts gaf zij een opsomming van velerlei aktiviteiten, die sedert de oprichting gepleegd werden. Verschillende cursussen en v< eekends droegen veel bij tot de lei dersvorming en om het werk in de afdelingen te intensiveren werden in de helft van het jaar tv/ee landbouw- huishoudleraressen in het werk van ae LTM geschakeld, een voor Noord en een voor Zuid-Holland. In neutraal verband werd aan ver- tchillende aktiviteiten medewex-king verleend, o.a. aan de Jongerendag van de Vebo op 31 augustus. LTM-ers deden mee aan de wedstrijden en de resultaten waren bevredigend. Prachtig stuk werk De LTM aldus het jaarverslag is nu definitief gestart eix in be weging gekomen. Het eei*ste jaar stond voornamelijk in het teken van het zoeken naar de juiste weg, naar de specifieke behoeften van het meis je uit de boeren-, tuindex-s- en kwe kersstand. Wij staan nu aan het begin van de opbouw van een prachtig stuk werd de LTM dat wij met de hulp van Gods genade in onderlinge samenwerking en met de inzet van ons aller persoon tot iets groots wil len maken. Mr. Vermeulen voerde daarna het woord en hij sprak de verwachting uit, dat de LTM binnen enkele jaren zo zal zij uitgegroeid, dat zij zich vol ledig kan meten met de LTM. Ver-schillende voorstellen kwamen daarna aan de orde en na enige dis cussie v/erd besloten tot: het samen stellen van een lyst (goedkope en goede) sprekers, demonstratie- en excursiemogelijkheden; het laten ver vaardigen van LTM-lepeltjes, als blij vende attentie bij bepaalde gelegen-# heden; het laten drukken van een LTM-gebed, het bepalen van de juis te plaats voor de sport in de LTM. Ten aanzien van dit laatste werd vastgesteld, dat per afdeling één per soon zich speciaal met de sportzaken zal belasten. Op 7 en 8 april zal ex- een sportweekend gehouden wórden. Tevens zal de sport op de Landdag worden voorbereid. Na het sport weekend zal in de afdelingen met vol leybal begonnen worden. De sterkste afdeling van Noord-Holand komt op de Landdag uit tegen haar rivale van Zuid-Holland. Bestuursverkiezing Tenslotte werd besloten, dat ieder voor- en najaar een leidsters weekend gehouden wordt. De eerste is op 14/15 april van dit jaar. Ter vergadering gaf mej. Leida van Groenenstein een kort verslag van de door de VKAJ in het district Amsterdam gehouden modeshow, en zij deed dat niet zonder de nodige humor. De bestuursverkiezing leverde het volgende resultaat op: Annie Kort mand Alphen aan den Rijn), Lies Schilder (Beemster), Fia Stokman (Haarlemmexmeer), Sini van Koppen (Delft) en Nel van Leeuwen (Zoe- terwoude). Annie Kortmann werd be last met het voorzitsterschap. De diocesaan aalmoezenier, rector P. Matthijssen wees op de waarde van de LTM als vormingsinstituut, als beweging en als organisatie, Hij be lichtte met nadruk het ideaal, dat de LTM-ers moest bezielen: door ande ren gelukkig te maken zelf gelukkig te zijn. Er werd nog een kort filmprogram ma afgewerkt en de voorzitter van de LTJ wenste het zusje, dat de LTM nog is, geluk met haar eerste vex-ga- dering. verdachte bij vele middenstanders gepoogd had soms met succes om geld los te krijgen voor een groot reklame- en middenstandsbureau, dat niet bestond, maar die tevens wist, dat vernachte al voor de vijfde maal voor de rechtbank verscheen. De verdachte zelf was echter vol zelfvertrouwen en had zelfs geen ver dediger meegebracht. Hij legde de reohtbank uit, hoe groots de zaken hadden kunnen wor- deri, als alles meegelopen was, en toen dat niet het geval was, had hij de middenstanders eerlijk alles terugbe taald met 6% rente. „Toen de politie er al in gemengd v;as", vulde de officier aan, die tij dens zijn requisitoir betoogde, dat de accountant een ras-oplichter is, die een gevaar voor de maatschappij op levert Hij eiste 1 jaar gevangenisstraf en onmiddellijke gevangenneming. De rechtbank besloot over veertien dagen uitspraak te doen en had niet uit de papieren voor hem zag, dat zo'n haast met de gevangenneming. In hoger beroep 5 jaar meer straf geëist Gisteren is voor het Amsterdams gerechtshof tegen een 49-jarige Zaan- se fabrieksarbeider Ln hoger beroep 8 jaar gevangenisstraf geëist wegens poging tot moord op zijn vrouw. Deze eis was 5 jaar hoger dan het vonnis van de Haarlemse rechtbank, waar de man in eerste instantie te recht gestaan had. Vex-dachte was enkele jaren gele den nog een klein middenstandertje op een van de Zeeuwse eilanden, maar toen zijn eerste vrouw stierf, was hij deerlijk uit het lood geslagen, waar nog tegenslag in zaken bij kwam. Teneinde dit laatste te boven te ko men huwde hij voor de tweede maal en liefde kwam bij deze verbintenis niet te pas. Ongelukkig. Zijn tweede vrouw voelde niets voor de zaak en nog minder voor Zeeland; zij wilde terug naar de Zaan en na veel ongenoegen, vertrok het echtpaar naar Zaandam, waar de man fabrieksarbeider werd. De man voelde zich dood-orxgeluk- kig en begon heel zuinig te leven, teneinde ooit weer een eigen zaak to kunnen beginnen en dit was niet bevorderlijk voor de goede verstand houding tussen de echtelieden. Herhaaldelijk riep de man uit: „Ik wou maar, dat ik van je af was; ik geef niets meer om je!" en toen hij eens Parijs Groen gekocht had voor zijn bloemen, kwam hij op de onzalige gedachte zijn vrouw met dit vergif uit de weg te ruimen. Twee pogingen. Via een kopje thee deed hij de eer ste poging en toen de vrcuw ernstig ziek werd, maakte hij nog een be schuit met het vergif klaar. De vrouw merkte het vergif op en weigerde het besohuit. Na een gesprek met haar broer werd de politie in de zaak ge mengd. De man betoogde voor het hof, dat hij zijn vrouw niet had willen doden, doch slechts pijn had willen bezor gen, maar de procureur-generaal wees dit van de hand, gezien verkla ringen van de man vlak na zijn ar restatie. Aetherklanken DONDERDAG TELEVISIE PROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weerber. KRO: 20.15 Facetten. 20.50 Old Shatterhand leeft, documentaire. 21.20 Epiloog. NTS: Eurovisie: 21.35 —22.30 Rep. v.d. „6-daagse" te Pa rijs. 22.3023.30 Rep. van een in tern. Concours Hippique. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waters! 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Lichte muziek. 11.45 „Bex-oemde artsen", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Habanera-ox-k. 12.50 Uit het be drijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gx-am. 13,20 Dansmuziek. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.15 „Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox!", hoox'sp. 14.50 Viool en piano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.35 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Regeringsuitz.: Nedei-land en de wereld: Het maandelijks overzicht van de werkzaamheden der Verenigde Naties". 18.00 Nieuws 18.15 Sportpx-oblemen. 18,25 Lichte muz. 18.55 Gesproken br*ef uit Lon den. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Caberet. 19.25 Lichte muz. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharm. ox*k en solist. 21.15 De muze betrapt. 22.00 Theaterork. en soliste. 22.40 Joui-n. 22.50 Sport- act. 23.00 Nieuws. 23.15 Act. of gx-am. 23.2524.00 Jazzmuz. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.90 KRO. 14.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg.kal. 8.00 Nieuws en weerbexv 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Symfo- nette ork., en sol. 12.30 Land- De vrouw had >nkele brieven naar tuinb. meded. 12.33 Wij van het het hof gezonden, waarin zij pleitte voor de man, maar algemeen heex-ste de mening bij deskundigen, dat dit huwelijk nooit meer harmonieus zou kunnen worden. De Haarlemse rechtbank had en kele maanden geleden poging tot moord niet bewezen geacht en ver oordeelde de man wegens toebren- land. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katb.nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. 14.00 Or- kestconc. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.25 Judas Maccabeus, oratorium. (3e deel). 16.00 Bijbellezing. 16.30 Lichte muz. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koei-sen. 17.45 Gram. 18.15 Amus.muz. 18.45 Gram. ging van zwaar lichamelijk letsel tot 1900 'Nieuws 1(uj Gram.'19.20 So- 3 jaar gevangenisstraf. De otticier I daal per8pectief. 19 30 Gram. 20.00 kon zich daar toen niet mee vereni- Radiokrant. 20.20 Gevar. gen en tekende hoger beroep aan, waar gisteren wegens poging tot i oord 8 jaar geëist werd. De uitspraak volgt op 13 maart. progr. 21.45 Gram. 22.00 Tijdschriftenki-on. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6