Leiden als academiestad streekcentrum moet een arrondissementsrechtbank hebben LWaGAT mam Mensen in nood Dót} (ef itofi cL WOENSDAG 29 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Pleidooi van Kamerlid Het Eerste Kamerlid mi\ dr. G. Kolff (c.h.) heeft gistermiddag in de Kamer een pleidooi gehouden voor het vestigen van een arrondissements- rechtbank te Leiden. In een onderhoud, dat wij heden morgen met mr. Kolff hadden, licht te hij zijn verklaring- toe. Hij vindt het geen stijl, dat Leiden als eerste academiestad, met een ju ridische faculteit, waarop het trots kan zijn nog slechts een kantonge recht bezit. Wat moeten buitenlandse bezoekers en studenten te Leiden wel denken, wanneer zij ontdekken, dat Leiden, de hoofdstad van Rijnland, afhankelijk is van de rechtbank te den Haag? Mr. G. Koirr Het komt voor, aldus mr. Kolff, dat studenten zonder of samen met een docent een zitting van de rechtbank willen bijwonen. Zij zijn voor deze leerzame praktijklessen altijd op Den Haag aangewezen. Spreiding. Mr. Kolff pleitte in het algemeen voor spreiding van de rechterlijke macht. Hij hekelde het streven van de overheid om de rechtspraak te centraliseren. In bepaalde centra van het land, zoals in Den Haag, ondergaan de ju ridische centra uitbreidingen van een dergelijke omvang, dat de juristen elkaar niet meer kennen en het ge hele apparaat weinig handzaam wordt. De rechterlijke macht moet in het volk staan, aldus de heer Kolff. Hij pleitte voor het oprichten van recht banken in verschillende bevolkings centra, vooral Leiden vond hierbij in hem een warme verdediger. M 81 a Will kV/nArf NOORDWIJK FORUMAVOND L.T.BK.V.O.B. Dat de Forumavonden van de L.T.B. inslaan, bleek gisteravond wel door de zeer goede opkomst der leden in café de Beurs. De voorz. sprak daarover bij de opening zijn vreugde over uit, maar koppelde hieraan vast dat het ook noodzakelijk is dat de leden ook op gewone ledenvergade ringen komen, want dan alleen kun nen de belangen van de L.T.B. inten sief behartigd Worden, terwijl er dan ook een hechtere band tussen leden en bestuur tot stand kan komen. Het was hem een genoegen de leden van het Forum J. Oostdam (Voorz.), kap. E. Vereecken g. a., G. v. d. Meer hoofd r.k. lagere tuinbouwschool, Joh. de Haas, W. v. Abswoude, Joop de Ruy- ter, G. Alkemade, leden, welkom te mogen heetten en sprak de verwach ting uit dat oeze avond "even als de voorgaande bijeenkomsten goed moge slagen. Deze wens is ten volle in vervulling gegaan want over het bloembollenvak werden zeer interessante problemen over teelt en de voorbehandeling in de schuren aan het Forum voorge legd en uit de gegeven antwoorden en adviezen bleek duideijk, dat het bestuur een goede keuze had gedaan in de samenstelling van het Forum. Na afhandeling van de ingezonden vragen werd na een korte pauze de gelegenheid gegeven om meer alge mene vragen te stellen, waarvan ruimschoots gebruik werd gemaakt o.a. is peen- en lelieland slecht voor op tulpenland, wat is beter het risten erwten, blauwmaanzaad en uien slecht voor de gladiolencultuur, het bijpompen van water in het voorjaar op tulpenland, wt is beter het risten of afsnijden van Hyacenthenbloemen, wat is de oorzaak van de pokken en het kepen van tulpen bij het broeien, het aanbrengen van plastic-schermen in broeikassen, over opgespoten land en meerdere zeer interessante onder werpen zelfs over de atoomenergie voor de land- en tuinbouw kwam ter sprake. Op al deze zeer uiteen lopende zalcen had het Forum steeds een zeer gedegen antwoord klaar, bijeen was het voor de vele vak genoten een zeer leerzame avond. NOORDWIJKERHOUT TWEE SPREKERS VOOR R.K. MIDDENSTANDSVERENIGING Twee wel zeer uiteenlopende on derwerpen zijn gisteravond voor de R.K. Middenstanders in hotel v. d. Geest behandeld. „Een bezinningsdag in het retraitehuis" was het eerste, door pater De Graaff behandelde on derwerp en het tweede, onder de lou pe genomen door de gemeentesecreta- is, de heer Pijnenburg, was „Het Uit breidingsplan der gemeente Noord- wijkerhout". En toch wist paster De Graaff een zeker verband te leggen tussen deze beide onderwerpen, want de krachtige groei en ontwikkeling van Noordwijkerhoüt maakt het niet alleen noodzakelijk, dat er een goed uitbreidingsplan is, doch moet ons ook er van bewust maken, dat de be slotenheid van de dorpsgemeenschap tot het verleden gaat behoren. Wij moeten onze tijd begrijpen en de ont wikkeling in de verhoudingen onder de ogen durven zien. Het verschil in geest tussen dorp en stad vervaagt.. Wij moeten in deze moderne tijd vooral ons er op instellen, dat wij ge tuigen van Christus en Zijn Evange lie. Wij moeten ons bezinnen op deze taak en een klein hulpmiddel daar bij is de bezinningsdag in het retraite huis. Een veel beter middel is natuur lijk de retraite zelf. De causerie van de heer Pijnenburg' over het uitbreidingsplan was inte ressant. Spreker begon met te constateren, dat veel mensen zich blijkbaar in het geheel niet van het bestaan van een uitbreidingsplan bewust zijn met het gevolg, dat zij dikwijls reeds ver gevorderd en soms al helemaal gereed zijn met hun bouwplannen, voordat zij tot de ontdekking komen, dat er een uitbreidingsplan is, waar hun plannen nu net niet in passen. Uit voerig zette de heer Pijnenburg ver volgens aan de hand van de Woning wet uiteen, waarom in een groeien de gemeente een uitbreidingsplan nodig is en hoe deze materie door de v/etgever is geregeld. Na nog met concrete cijfers zijn aandachtig gehoor duidelijk te heb ben gemaakt, hoe snel Noordwijker hoüt in verhouding tot bijv. Lisse en de provincie in haar geheel in zielen tal is toegenomen, ontrolde de ge meente-secretaris de grote kaart van het uitbreidingsplan en liet hij zien, hoe het gemeentebestuur zich in 1943 in grote trekken de ontwikkeling van de gemeente zag. Intussen zijn de omstandigheden zeer gewijzigd en behoeft het uitbreidingsplan natuur lijk ook wel enige correctie. Ook toon de spreker een kaart van een uitbrei dingsplan in onderdelen n 1. dat van De Boekhorst. Dit plan trok natuur lijk de grootste belangstelling en op de tekening kon men zien, dat er op dit terrein heel wat huizen gebouwd kunnen worden. Volgens het plan zal er naast dit be bouwde gedeelte, waarvan de grond reeds gemeente-eigendom is, nog een groot terrein bestemd worden voor recreatieve doeleinden en sport gere serveerd worden. Daar zullen een zwembad, sportterreinen en tennisba nen aangelegd kunnen worden. Aan de hand van tekeningen gaf de heer Pijnenburg ook nog uitvoe rige inlichtingen over de plannen met het terrein begrensd door de dijk van de toekomstige provinciale weg, de Viaductweg en de Kerkstraat, als mede over de plannen, die men heeft met de Zilk. Vele vragen werden naar aanleiding van het gesprokene gesteld en de vragenstellers werden zo volledig mogelijk ingelicht. De heer J. de Klerk, die als voor zitter de avond met een kort woord waarin hij vooral de dames, die voor het bezorgen van de convocaties en het stimuleren van het bezoek aan deze vergadering hadden gezorgd, dank bracht, had geopend, dankte tenslotte de heer Pijnenburg voor zijn deskundige, duidelijke en belang wekkende uiteenzettingen. ZOETERMEER K.V.P. VERGADERDE. In „De Jonge Prins" hield de K.V.P. haar jaarvergadering, waarvoor grote belangstelling bestond. De secretaris maakte in zijn jaarverslag gewag van de grote toename van het aantal le den tijdens de vorig jaar gehouden bliksemactie. Het aantal leden steeg toen van 346 tot 566, zodat 220 nieu we leden de gelederen kwamen ver sterken. Op de twee gehouden pro- pagandavergaderingen werd het woord gevoerd door de heer W. Hoonhout. Het verslag van de pen ningmeester was in mineur gesteld. Er was een nadelig saldo van 24,43. Wethouder J. Groenewegen gaf na mens de fractie antwoord op ver schillende vragen die gesteld werden over het beleid van de K.V.P. Na tuurlijk werd er gesproken over de woningbouwkwestie. Voor Zoeter- meer ziet deze er niet erg florissant uit. Het toegestane contingent is reeds in 1955 opgesoupeerd. De wijze van toewijzing is echter veranderd. Moge lijk valt hier iets te doen. De migra tie-woningen komen niet ten goede aan de inwoners van Zoetermeer. De aanleg van de nieuwe riolering wacht op de bouw van de reinigings installatie, waarin geen erge voort gang zit. De aanleg van sportvelden en zwembad stuit af op de onwil van de grondeigenaren. Van onenigheid in de fractie is geen sprake geweest. Na de pauze sprak de heer J. Bui- nisveld over het onderwerp Zoeter meer, waarheen. Spreker wees aller eerst op wat er in 't afgelopen jaar be reikt is. De bouw van een aantal wo ningen, de aanschaffing van een nieuwe vuilniswagen, de tot stand- koming van het nieuwe gymnastiek lokaal, de verbetering van vele we gen, de oplossing van het verkeers probleem. Op het ogenblik wordt er gesproken van de bouw van een satellietstad in de onmiddellijke om geving van Zoetermeer. Spr. meende, dat dit op zijn minst voorbarig ge noemd moet worden. Mogelijk is dit wel geopperd, maar tekeningen of plannen zijn er niet. In het ergste geval zou er iets kunnen komen op een afstand van zeven kilometer van Zoetermeer, hetgeen niet verontrus tend genoemd kan worden. Boven-r dien zijn en de provincie en Rijn land tegen de bouw van zulk een satellietstad. Spr. vroeg zich af wat er dan met Zoetermeer gebeuren moet. Voor groot-industrie is er zeker geen plaats. Beter zou het zijn kleine industrieën aan te trekken. Het zou niet van goed- inzicht getuigen, wan neer kostbare cultuurgronden aan groot-industrieën opgeofferd werden. Zoetermeer zal een landbouwdorp moeten blijven met industrie. K.A.V. De K.A.V. hield gister avond in het parochiehuis haar jaar vergadering. Voordat de eigenlijke jaarvergadering begon, werd het woord gevoerd door zr. Rosens, die- trictsverpleegster van het W-it-Gele Kruis en zr Hooy leidster-docente van het Kraamcentrum Delft. Zr. Ro sens wees op het grote belang van ,Dood van 'n handels reiziger' voor K. en O. Na het grote succes van het „fil mische" toneelstuk ,,De dood van een handelsreiziger", een vijftal jaren ge leden, was het fiasco van de verfil ming van het stuk een complete ver rassing. De film hield het alleen in de grote steden enkele weken uit en ver dween daarna in het archief van het Nederlandse filmmuseum, zonder dat men er in de „provincie" kennis van kon nemen. De filmstudiekring van K. en O. onttrok het product aan de vergetel heid en liet gisteravond haar leden zien dat het vroegere fiasco slechts aan een oververzadiging van het pu bliek te wijten was. Het stuk werd indertijd n.l. tegelijkertijd door twee gezelschappen in een prachtige rolbe zetting opgevoerd. Beide gezelschap pen maakten van hot stuk een weer galoos kassucces, dat geen enkele schouwburgbezoeker heeft gemist. De film, die enkele jaren later gelan ceerd werd, kreeg hierdoor met een zekere „handelsreizigers-moeheid" van het publiek te kampen en werd een commerciële mislukking. Het filmische van het toneelstuk wordt gevormd door de flash-backs, die in de normale handeling opgeno men zijn. Met licht en geluias-ef- fecten zag de schrijver Arthur Miller inderdaad kans de handeling aan vaardbaar en tot een geheel te ma ken. Het spreekt echter vanzelf, dat een filmregisseur, met hulpmiddelen als montage en close-up, aanzienlijk minder moeilijkheden met het filmi sche toneelstuk zou hebben. Zonder van zijn middelen echter overdreven gebruik te maken, bewees de regis seur dat men van dit toneelstuk een film kon maken, die honderd per cent film is en tevens het stuk van Miller óp geen enkele wijze tekort doet. Een werkelijk filmische uit buiting van de oorspronkelijke dia loog als in de dodenrit aan het einde der film is hier een voorbeeld van. De rol van Willy Lomann wordt door Frederick March subliem gespeeld. een goede verzorging in de eerste le vensjaren. In de loop der jaren is hiervoor een speciale vereniging ont. staan, de Kruisvereniging, waarbij voor de katholek, het Wit-Gele Kruis de aangewezen vereniging is. Zr Ro sens gaf een juist inzicht van de veel zijdige taken, die aan de zorgen van het Wit-Gele Kruis zijn toevertrouwd De wijkzuster bekleedt hierin een voorname functie. De beide zusters waren gekleed in het nieuwe costuum van de wijkverpleegsters, dat waar schijnlijk binnenkort landelijk ver plicht zal worden gesteld. Zuster Van Hooy gaf hierna een uiteenzetting van de taak van een kraamcentrum, waarbij benadrukt werd de idealisti sche taak van de kraamverzorgster. Het is dringend noodzakelijk, dat Zoetermeer zelf voor enige kraam verzorgsters zorgt, omdat daardoor beter en efficiënter geholpen kan worden als zulks nodig is. Bovendien is het van groot belang, dat er woon ruimte komt voor verschillende kraamverzorgsters, zodat er, wanneer dit nodig is, direct hulp verstrekt kan worden. Na de pauze werd overge gaan tot de eigenlijke jaarvergade ring. De secretaresse kon getuigen van een bloeiend verenigingsjaar. Het aantal leden is aanmerkelijk gestegen en er werd een grote activiteit ont wikkeld. De opkomst van de leden kan voorbeeldig genoemd worden. De penningmeesteresse had een ba tig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de dames mevr. De JongBakker en mevr. Van BaalJansen, die zich niet her kiesbaar hadden gesteld, gekozen mevr. GouweleeuwSchrama en mevr, SchoenmakerBerkhoudt. In plaats van mej. B. Nieuwets werd ge kozen mevr. BorstAdegeest. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: schep; lichtgrijze gla- ceherenhandschoenrode vulpen 14 karaats gouden pen; zwart lederen portemonnaie inh. 0,53; lichtblauw kinderwantje; muntbiljet f 1, paar kinderwantjes groen; halve hl. antraciet; Verloren: rode pantoffel; zwarte sjaal; rijwiel; rode portemonnaie inh. 2.25; blauwe want; nikkelen wieldop; grijze glacé herenhand schoen; bruin lederen herenporte- monnaie met ritssluiting en enkele koperkleurige wapentjes; gele en veloppe inh. 6 bankbiljetten van 100,geruite hoofddoek; licht bruin lederen kinderport. inh. reiö- retour; bruinen kinderport. met ritssluiting inh. 3.60. m POLITIE-JUBILARIS SEN. Donderdag a.s. zijn er bij de Leid- se politie twee jubilea, die op verzoek van de jubilarissen zonder officieel vertoon gevierd zullen worden. Het zijn de rechercheurs A. J. J. Linden- hof en J. Barends, welke op die dag 25 jaar in dienst van de politie zijn. Beide brigadiers vervullen de func tie van voorzitter van de Leidse af deling van respectievelijk de katho lieke politiebond en de Nederlandse Politiebond. De jubilarissen ontvangen morgen middag van twee tot vijf allen, die hen wensen te feliciteren aan hun adressen Borneostraat 52 (Lindenhof) en Evertsenstraat 7 (Barends). Uitgegleden. Een 38-jarige Leidse spinner is gis teravond te negen uur met de fiets op de Zijlsinge1 uitgegleden over een sneeuwberg. Met een schouderfrac tuur werd hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Piano-recital. Kees Brinkmann geeft donderdag avond a.s. in de Grote Pers van de La kenhal een pianorecital. De baten van dit concert, waarop deze Leidse pia nist Chopin, Debussy, Milhaud en Bartók speelt, zijn voor het Universi tair ASylfonds. Weer open. Het Rijksmuseum voor de geschie denis der natuurwetenschappen tij delijk gesloten voor het publiek we gens kolenschaarste is thans we derom geopend. Laat Uw kritieke dagen ongemerkt voorbij gaan 1 Nagekomen giften Alhoewel we gisteren de laatste verantwoording meenden te plaat sen, verzochten ons verschillende verenigingen, die bij deze Mensen- in-nood-actie betrokken zijn ge weest, hun hartelijke dank over te willen brengen aan al degenen, die zo spontaan geholpen hebben, toen de nood werkelijk heel hoog was. En omdat we nu toch nog het kopje „Mensen-in-nóod" nodig hadden, la ten we meteen nog enkele nageko men giften volgen: Saldo 1.233,50 St. Vincentius Maria-conf.: N. N., Hoogmade J. S., OegstgeeSt N. N „Voor verwarming van de armen" 15, 10, 25, 25,— Totaal 1.308,50 Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. E Wis- en Natuurkunde dc heer R. van Wijk te Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia Apolonia, dr. van C. van den Heuvel en E. B. Nuis; Abraham, zn van C. du Prie en H. Brandt; Lilian, dr van A. G. O. v. Bemmelen en M. C. J. Maas; René Laurens, zn van L. Dol en J. M. Gies. bergen; Elisabeth Adriana Maria, dr van P. J. Disseldorp en M. T. Baak; Fredei'ik Christiaan, zn van J. H. Meijers en F. C. Looij; Johannes Ni- colaas Franciscus, zn van G. J. Hille- naar en A. J. Zwaan; Jaantje, dr van P. Teske en E. C. v. Oosten; Klaas, zn van K. Zuidéma en J. Brokkaar. Ondertrouwd: P. Riethoven en E. S. de Vos; H. v. d. Linden en H. R. V. d. Meer; J. Verhoeven en L. Kerkman; W. J. Ouwerkerk en G. Vogelezang; H. C. Seijn en F. IJzerman; W. M. v. Rijkom en C. v. Tongeren; B. Ho- geweg en M. Verhoef; R. v. Kreunin gen en M. A. Peenstra; D. Meijer en J. Fasseur. Overleden: P. S. Zirkzee wed. van v. Velzen 92 j.; M. Ciere huisvr. van Kikkert 69 j.; G. Corver huisvr. van Winter 53 j.; J. Duinker man 61 j.; K. de Heij dr. 8 j.; P. J. v. d. Burg wednr. 86 j. SPORT VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL SPEELT OP 7 MAART. Woensdag 7 maart zal het Voor lopig Nederlands elftal, met het oog op de ontmoeting DuitslandNeder land, die voor 14 maart op het pro gramma staat, een oefenwedstrijd spelen in het Fèyenoordstadión te Rotterdam tegen de kampioen van Frankrijk „Stade de Reims". Op verzoek van de verkeerspolitie van Rotterdam is de aanvang van de wedstrijd gesteld op 16.30 uur. De intekening voor de voor drachtenreeks „Doorleefd Geloof" ondervindt ruime belangstelling. De reeks woensdagavonden gaat zeker door, de vrijdagavond moet nog vol- tekend worden. Men kan zich telefonisch of schrif telijk opgeven o.m. bij de heer J. C. v Hameren, v. d. Duijnstraat 28, Lei den, tel. 31810. Henry Knap over eigen werk De gistereu in de Foyer van de Stadsgehoorzaal in het kader van de Boekenweek door „Het Boekhuis" ge organiseerde gezellige avond droeg een intiem karakter. De opkomst had echter veel groter behoren te zijn. De „praatjes", in de goede betekenis van het woord(!), die de bekende Amster damse journalist en „korte stukjes"- schrijver Henri Knap op deze avond hield waren de moeite van het aan horen volkomen waard. Zijn onderwerp? Ach, wat doet dat er eigenlijk toe. Henri Knap vertelde zomaar wat en las fragmenten voor uit enkele van zijn boekjes, waarvan de bekendste wel zijn „Rijdt U ook zo auto?". „Bent U ook zo'n vader?" en „Bent U ook van gisteren?". In samenwerking met Annie Schmidt schreef hij onlangs „De man zus, de vrouw zo". In ieder geval ging het veel over het gezinsleven, dat een zo rijke bron is voor de „kleine" lite ratuur. De schrijver wijdde aandacht zow^l aan de liefde inr het kinderle ven als aan enkele problemen het huwelijk betreffende, terwijl ook het sprookje van de ooievaar op plezierige en openhartige wijze aan een be schouwing werd onderworpen. Spre kende over het^boek kwam Henri Knap tot de conclusie, dat dit toch eigenlijk wel het goedkoopste ver maak genoemd kan worden: het Staat altijd klaar en het slijt niet vlug, mits het niet al te veel uitgeleend wordt. Het liefst sohrijft hij over dingen van de dag en dan in het bijzonder over hetgeen hem zelf overkomen is. Voorts vertelde Henri Knap het een en ander over het begrip schrijven, dat beslist geen kwestie van geen tijd hebben is. Schrijven is niets anders dan een soort van economie: met zo weinig mogelijk middele: zoveel mo gelijk resultaten bereiken. Henri Knap, die er, naar hij zelf verklaarde, een primitieve opvatting van humor op na houdt, is een rusti ge en sympathieke verteller, naar wie door het kleine aantal aanwezigen aandachtig geluisterd is. Dr. C. MANI NAAR LEIDEN. Dr. C. Mani, directeur van het re gionale bureau van de wereldgezond heidsorganisatie voor Zuid-Oost-Azië, zal van 30 april tot 5 mei te Leiden en Amsterdam onder auspiciën van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid enkele colleges over de volksgezondheid geven. GEM. AANKOHDIGING GESLOTENVERKLARING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten, de Hoog landse' Kerkkoorsteeg, alsmede de Da Costastraat van de Ten Katestraat tot de Haagweg, met ingang van hederl en voor de duur der aldaar plaatsvindende werkzaamheden, ge sloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee, in beide richtingen. Leiden, 29 februari 1956. Agenda Leiden WOENSDAG N.R.K.M. Gastherenavond. Jan Bakker spreekt over „Kinderen van deze tijd,... en van één vader". In den Vergulden Turk. 8 uur nam. Genootschap Ned.-Engeland. Prof. dr. A. A. Prins over de Ballade. Doe len, 8 uur nam. Katli. Werkmeesters. Vergadering „Liberty", Stationsweg, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K.A.J.-ontspanningsavond in de zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. DONDERDAG: Ned. Madrigaal Koor. Johannes Passion. Stadsgehoorzaal, 8 uur n.m. L.J.A. drs. J. A. Stalpers, directeur diocesaan bureau voor soc. gezins zorg. Clubhuis SFL, Nieuv/e Rijn 52, Leidèn. Voorlichtingsbijeenkomst Ned. Zui- velbureau, 2.30 uur en 8 uur nam. Levendaal 1.- Pianorecital door K. Brinkman (Leiden) ten bate van universitair asylfonds. Chopin, Debussy, Milhaud, etc. Lakenhal. 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 25 februari 13.00 uur tot zaterdag 3 mrt. 8.00 uur waargenomen door: de Apo theek Herding Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20602; de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de. Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De films voor de week van 24 febr. tot 2 maart zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Cirkus Arena", alle leeftij den. Lido: „Vrouwen en soldaten", vol wassenen. Luxor: „Fortune Carree", 14 jaar. Trianon: „The dambusters", 14 jaar. Rex: „Een vrouw zonder vrees", 14 jaar. Marktberichten WOERDEN, 29 febr. Kaas Aan voer 3 partijen. Ie Soort 2.13-2.1'5, Handel matig. VERBOND VOOR VEILIG boden stil anders dan voor hot onmiddellijk In- of 7e lijst 530ste STAATSLOTERIJ kiqs UOGE PRIJZEN A0.0,? A1*0.8 2°7O0o/rt?,?00 18181 187:» !97&5 1000 2'102 5384 10718 11568 35043 oimm ÏÏÏK 20070 20307 21070 400 2714 3291 5311 5497 15U89 10682 17237 18376 19040 ?oa?2 /oqkc 4020 4451 1027 8144 8057 7168 8,108 S2»1 9256 9641 10419 12818 12956 14355 17o28 20314 20519 20978 21169 21926 PRIJZEN VAN ƒ80.— 3001 063 219 245 344 423 491 542 649 678 754 778 805 835 S?6 4113 171 278 302 501 007 715 868 8020 195 568 622 624 673 684 694 70? 763 831 6159 174 277 351 517 579 699 744 764 811 534 9_ö 942 991 996 7061 094 181 236 308 341 469 489 558 639 661 692 709 879 894 977 8091 197 302 366 472 506 579 611 669 728 9005 022 045 048 185 258 313 404 442 487 523 043 070 10021 082 209 216 232 253 306 439 482 520 535 536 547 583 707 709 815 NIETEN 11051 217 273 379 490 722 750 761 782 877 15385 450 576 619 730 772 780 927 19004 014 037 064 206 225 317 469 599 600 810 926 14215 335 417 545 585 609 679 10014 212 279 331 388 410 741 773 917 920 16116 196 197 306 311 349 382 582 583 618 804 827 17182 280 364 590 617 638 646 701 845 867 18010 056 061 108 163 194 195 290 332 481 495 497 726 892 910 950 111159 165 175 239 309 414 510 354 752 909 929 089 20130 172 354 468 514 538 5-18 634 716 766 21016 065 146 318 338 399 435 444 026 751 790 S28 884 1005 016 046 047 055 064 097 104 182 197 214 250 312 352 302 404 412 457 461 5<Jl 510 608 609 625 646 047 671 685 722 735 765 770 787 793 817 851 862 881 882 683 2005 062 083 090 094 172 200 238 804 331 397 408 461 489 501 535 530 619 705 710 760 790 802 858 867 870 873 882 927 044 951 975 983 3094 014 042 093 117 130 253 265 273 274 286 311 355 401 442 488 493 497 552 555 557 592 606 617 620 023 650 661 675 693 727 772 794 811 836 904 988 4013 019 034 038 0# 050 056 147 164 176 196 197 200 208 227 245 272 274 304 333 358 364 404 429 524 555 564 595 630 645 742 758 769 784 785 787 843 802 863 917 926 948 964 981 686 S0o0 5041 048 049 066 068 083 137 152 155 169 193 256 278 280 286 287 288 309 316 324 308 383 406 413 465 477 482 498 499 520 917 978 9f9 756 821 842 895 900 902 908 6004 013 030 040 066 164 168 193 249 278 300 330 338 499 543 549 551 554 565 572 641 644 705 728 755 702 917 947 7007 043 044 062 087 120 147 159 164 265 266 294 375 437 462 501 537 864 505 573 578 613 616 658 667 688 732 768 790 792 835 899 903 914 954 994 995 8031 056 058 065 070 079 111 129 132 164 223 235 258 299 312 339 348 377 386 483 523 543 584 593 595 641 685 690 705 725 755 766 793 800 807 871 954 965 974 904 996 9000 9065 076 103 124 163 180 1S8 194 198 243 253 278 283 312 318 323 362 396 411 432 471 511 517 520 531 532 535 549 801 826 SUS SOS S0-I 915 921 ''40 950 937 986 909 10015 030 041 072 095 124 131 161 195 242 274 285 290 330 347 361 362 370 390 302 415 441 462 549 560 564 575 633 644 650 688 729 738 792 822 839 846 950 963 972 11040 070 089 097 147 176 198 243 250 253 263 264 287 306 309 313 310 322 345 389 393 419 454 594 600 601 609 617 630 640 657 688 713 VNO S21 S5!) NM2 .397 011 999 12001 109 112 128 140 170 218 220 244 282 316 358 361 383 398 428 477 502 513 526 542 506 583 615 622 042 683 766 770 770 785 863 S00 924 947 050 960 18010 016 020 050 055 070 077 141 145 166 100 191 226 234 270 343 429 437 512 513 515 523 540 557 568 603 617 633 635 690 716 728 748 749 769 808 809 859 877 894 896 U034 080 090 136 206 218 228 253 269 315 321 .331 388 390 422 439 448 452 484 495 518 519 527 531 567 604 618 637 663 848 907 916 941 952 987 15043 075 086 090 154 158 230 273 333 343 370 455 473 474 488 495 535 536 539 542 544 564 570 647 658 670 681 687 726 760 856 892 908 971 16028 046 054 062 089 132 138 158 106 168 217 245 257 324 331 350 338 383 431 438 478 563 574 608 630 633 662 090 695 700 721 737 794 921 924 025 933 995 999 17017 027 058 083 084 101 134 213 217 227 231 269 270 273 304 2,1)7 -112 -119 416 -199 507 543 557 611 634 042 648 657 658 663 666 709 764 801 802 814 92'J 989 997 18022 041 098 110 110 119 123 132 143 180 188 196 207 239 297 330 364 395 403 409 432 445 454 460 466 474 478 482 498 5:43 549 564 618 632 651 685 829 844 865 882 883 898 922 934 955 956 19008 015 023 031 005 071 097 207 208 210 226 258 308 313 323 349 350 411 478 485 600 609 727 748 775 788 799 933 936 951 954 956 935 992 999 20011 018 058 129 151 184 211 223 266 273 275 316 324 357 380 385 449 450 490 499 389 565 570 586 593 620 647 710 717 759 862 982 957 959 085 989 210Ó1 067 073 090 113 197 213 222 228 301 320 371 377 428 429 460 493 523 560 597 647 691 707 710 740 756 792 870 927 955 967 972 990 Categorie prijzen van 80,-—:. 3805 vervalt. Nieten toevoegen 3805.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3