De Europese schaatskampioenschappen te Helsinki voor de Rus Evgeny Grishin Grote spanning op de eerste dag Onderhandelingen over Russische sprinttrainer voor Nederlandse rijders Verzoek in ernstige overweging DAT WAS JUIST ERNAAST De 90 km-wedstrijd werd gewonnen door A. Verhoeven Jeen van de Berg won de Bosrace te A'dam MAANDAG 27 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Na de eerste dag van de Europese kampioenschappen welke voor slechts1 7.000 toeschouwers in het Olympisch Stadion van Helsinki werden gehou den, hadden vier van de zes Russi sche deelnemers de leiding in het klaésèmènt na twee afstanden, maar de onderlinge verschillen tussen de eerste tien zijn niet veel groter dan 14 dagen geleden, toen Oslo de kamp plaats was voor de wereldtitel. Ook dit keer hebben verscheidene Scan dinavische rijders een zeer ernstige poging gedaan om de Russische he gemonie te breken, waarbij twee van de drie Nederlands rijders, Kees Broekman, die een vierde plaats ver overde op de 5000 meter en Gerard Maarse, die na 2 afstanden tiende stond, een gunstige indruk achterlie ten. Het was koud en guur in het enorme stadion, dat door de vele lege plekken de organisatoren hadden de tribunes maar voor de helft van sneeuw bevrijd, hetgeen bij voorbaat wees op niet al te grote be langstelling van de zijde van het hoofdstedelijke publiek een naar geestige indruk maakte. Maar op de piste zelf i^fel en enthousiast gestre den om de winst in seconden en in vergelijking met de wereldkampioen schappen vielen er enkele verrassen de resultaten te noteren. In de Noor se ploeg reed Thorstein, Seiersten^ de man van Oslo, een teleurstellende wedstrijd. Op de 500 meter kon hij niet verder dan 45.2 sec. komen en op de 5.000 meter krabbelde hij er een 8 min. 24.9 sec uit, waarbij dui delijk bleek, dat strijdlust en on tembare energie, zo duidelijk bij de wereldkampioenschappen gedemon streerd, op de duur het moeten ver liezen van techniek en betere lichaamsconditie. Verrassend goed treed Kees Broekman, die te Oslo slechts 12e op de 5000 meter, het nu tot de vierde plaats bracht, dank zij een voortreffelijke en zeer span nend duel met Junani Jaervinen, de jeugdige Fin, die veel goed had te imaken wegens zijn falen in de Noor se hoofdstad, toen hij zich niet eens voor het eindklasement over 4 af standen heeft kunnen plaatsen. Jaer vinen opende zeer snel, hetgeen onze landgenoot trouwens wel had ver wacht. Broekman was van plan tot 3090 meter bij zijn tegenstander te blijven om daarna, als het mogelijk was, weg te schieten. Het tweetal startte in het vierde paar en had hou vast aan de tijden van Merkulov, die met 8 m. 18 1 s. een nieuw record (oud 8 min. 26 sec. van Gontsjarenko, da terend van 1953) had laten noteren, van Sigge Ericsson, die er 8 min. 18.5 sec over had gedaan en aan die van Baris Shilkov en Gunnar Sjoelin, die na een enerverende kamp resp. op 8 min. 23.2 sec. en 8 min. 23.3 sec. waren uitgekomen. Broekman reed weer op schéma. Klaas Schenv had maar weer eens zijn lijst met schema's te voorschijn gehaaid en zijn pupil was weggegaan op 8 min. 20 sec. Na 3000 meter lag Broekman op 4 min. 58 sec. precies gelijk met de tijd van Merkulov, maar drie seconden langzamer dan de Europese titelhouder Ericsson, die echter in de laatste vier ronden het zeer scherpe tempo niet had kun nen handhaven. In de volgende ron de schoot onze landgenoot, die met heel wat meer strijdlust aan de start v/as verschenen dan in Oslo, inder daad van de Fin weg, tot grote te leurstelling van de toeschouwers, die blijkbaar van mening waren, dat hun favoriet nog een kans tegen Broek man zou hebben gehad. De voor sprong op Jaervinen werd steeds groter; bij het ingaan van de laatste ronde lag de totaaltij d van Broek man nog gelijk aan die van Merku lov. Met een verschil van 0.2 sec. kon hij de tijd van de Rus echter juist niet halen. Jaervinen kwam in 8 min. 22.2 sec. over de eindstreep en werd daarna door supporters op de schouders gehesen: de jonge Fin had het nationale record verbeterd. 'Na afloop zei Broekman: „Ik doe het ■nooit meer, wedstrijden rijden tussen twee hoogtepunten in een seizoen." Kennelijk bedoelde Broekman, iat -zijn uitkomen in de wedstrijden te Gothenburg tussen de Olympiscne winterspelen en de wereldkampioen schappen te Oslo, een grove blunder was geweest, terwijl naar algemeen bekend is de slechte toestand van het ijs te Rotterdam op de tweede dag van de Nederlandse kampioenschap pen beslist geen goed heeft gedaan aan de vorm. „Het was anders weer een ouderwets slechte 500 meter, nietwaar?" vervolgde Broekman, denkend aan zijn 46:5 sec. in zijn rit tegen de Noorse stayer Sverre Haugli die 46.3 sec. had laten noteren, waar door beiden reeds een hopeloze ach terstand in het klassement hadden opgelopen. „Maar het volgend jaar zal het en moet het beter gaan als wij die Russische sprinttrainer maar Grishin (links) omarmt met een ge lukkige lach zijn sportgenoot Johan- nessen, nadat in Helsinki bekend was gemaakt, dat zij resp. met 190.692 en 190.788 pnt. eerste en tweede wa ren in het eindklassement van de Europese schaatskampioenschappen. Telefoto. krijgen", verklaarde hij, blijkbaar in het volle vertrouwen, dat hij dan ■misschien nog een kans zou maken om een serieuze rol in de strijd om de Europese of wereldtitel te spelen. Oleg Gontsjarenko reed er de jeug dige Helmuth op de 5000 meter vol komen uit en met 8 min. 16.7 sec. ver- oeterde de wereldkampioen het baan record opnieuw, terwijl de Oostduit- Se stayei het niet verder dan 8 min. 26.1 sec. kon brengen Knut Johan nesen demonstreerde in de 7e rit, dat hij geer. tegenstander van formaat nodig had om een snelle tijd te laten afdrukken. IVfet 4 min. 57 sec. over de 3000 meter, reed hij de tijd van Gontsjarenko. Hij bracht niet alleen met 8 .min. 12.5 sec. het baanrecord op zijn naam, maar was een zekere winnaar op deze afstand. Gerard Maarse, die helaas in Hans Keiler een zwakke tegenstander had, begon met een schema van 3 min. 22 sec. zeer snel, maar iedere insider wist, dat het bij onze man juist om de laatste 3 ronden ging. Met 4 min. 59 sec. over 3000 meter zag het er naar uit dat hij op 3 min. 20 sec. ein digen zou, maar 1200 meter voor de finish sprongen zijn rondentij.ien naar cmhoog. Moedig sprak Maarse, die zijn uitzending raar de Europese kamp cer.schappen wilde rechtvaar digen, alle reserves aan, waarover hij nog beschikte. En met de tong ■bijna over het ijs overschreed hij de eindstreep: tijd 8 min. 27.6 sec., waarmee hij naar later zou blijken, op de 14e plaats terecht kwam op deze afstand. Wim de Graaff daarentegen re-jd zonder overtuiging en hij heeft se dert Misurina geen goede wedstrijd ■meer gereden. Weliswaar kwam nij ■met 3 min. 31.9 sec op de 16e plaats uit in etn veld van 28 deelnemers en gen op de 500 meter vaststond. Maarse en de Graaff uit eindklassement verdrongen was zijn tijd van ^5.1 sec. op de 509 rnetei niet slecht, maar men nad vooral op de 5 km. meer van hem mogen verwachten. Russische rivaliteit. Als molenwieken sloegen de armen van Evgeny Grishin in de bochten van de 500 meter rond: 42.4 sec. Een prachtige tijd onder deze omstandig heden, tevens een nieuw baanrecord, dat met 43,1 sec. op naam stond van Toivo alonen, daterend van de we reldkampioenschappen van drie janr geleden. Juri Mikhailov noteerde 42.8 sec. en Salonen zelf kwam op 43,2 sec., waamee hij zich van de derde plaats verzekerde. Gerard Maarse had in de Fin een goede part ner gehad, maar zijn tijd van 44.4 sec. viel wat tegen. Terecht zei Grishin later tegen onze landgenoot in zijn gebroken Engels: „Jij bent eigenlijk een ex-sprinter", en Maarse moest het hem toegeven: zijn training op de langere afstand is oorzaak ge weest van zijn achteruitgaan en zo men liever wil spreken van zijn stil stand op het sprintnummer. Want de tijd van Maarse is maar matig, vooral indien men die vergelijkt met de 44.3 sec. van Sigge Ericsson, die immers geen rijder van speciale sprintersga ven is. De tijl van de Zweed veront ruste de Russische rijders hevig. Im mers de ex-wereldkampioen kwam daarmee plotseling in de running voor deze titelwedstrijd. Een merkwaardig lof trof de nieu weling in dit milieu Anatoli Titov, de plaatsvervanger van Kaidalov, wiens 12e plaats in het eindklassement te Oslo de schaatsofficials van Moskou blijkbaar niet voldoende vonden voor een heroptreden te Helsinki. Grishin vreesde Titov blijkbaar meer dan Mikhailov op het sprintnummer. In de eerste bocht kwam Titov bijna ten val, zijn hand raakte het ijs, maar hij herstelde zich keurig, al verloor hij kostbare tijd. In de laatste bocht deed hij weer een hevige misslag en juist toen hij aan het laatste rechte eind v/ilde beginnen, kwam hij ten val. Hij zeilde zeker tien meter over het ijs, richtte zich snel als een acrobaat weer op en al won zijn tegenstander Kauko Salomaa ten slotte in 44.1 sec., de Rus speelde het toch maar klaar om met anderhalve val over 500 me ter toch nog op 45.39 sec. te komen. Sverre Farstad, de vroegere Noorse sprinter, trolc zijn schouders daarbij op. Zoiets had hij zelfs nog nooit ge zien! En Grishin verliet zijn bankje pas, toen zijn landgenoot ten val was gekomen. Toen wist hij, dat zijn ze- Een brede grijns verscheen op het wilskrachtige gelaat van de 24-jarige Moskouse graficus Evgeny Grishin, toen na de 7e rit op de 10.000 meter zijn tijd op het electrisch bediende uitslagenbord van het olympisch sta dion van Helsinki verscheen: 17 min. 34.5 sec. Geen bijzonder snelle tijd, maar juist voldoende om het Euro pees kampioenschap van het seizoen 1955/56 te veroveren. Want door een zeer sterke rit van Knut Johannesen, die een moedige poging heeft gedaan om aan de Russische hegemonie een einde te maken, waarbij hij 't baan record op 16 min. 50.1 sec. bracht, meer dan een halve minuut snéller dan het drie jaar oude van 17 min. 22.2 sec. dat op naam van Oleg Gontsjarenko stond, mocht de sprin ter Grishin een maximale tijd maken van 17 min. 36.4 sec. om met een dui zendste punt voorsprong op de Noor de Europese titel in het klassement over de vier afstanden in de wacht te slepen. Met 1.9 sec. heeft de fors gebouwde Rus onder deze tijd kun nen blijven. Geen wonder dat de nerveuze spanning, waaronder hij deze rit had gereden, zich enkele minuten later uitte in een huilbui, in de armen van de lange Russische trainer en oud-sprinter Kudratsev, die hem tijdens deze 25 pijnlijke ron den had gecoached met een schema, dat oorspronkelijk op 17 min. 28 sec. was vastgelegd, maar dat Grishin op de tweede helft van deze 10.000 m. niet heeft kunnen handhaven. Een prachtig seizoen heeft de nieuwe Klaas Schenk, de coach van de Ne derlandse hardrijdersploeg, heeft de heer Georgi Michaltchuk, voorzitter van de sectie hardrijden van de alle takken van sport overkoepelende na tionale organisatie voor de lichame lijke opvoeding, ontvangen. Michalt chuk, tevens voorzitter van de be kende Moskouse sportclub Spartak, spreekt geen van de moderne talen; hij werd bijgestaan door de tolk,- die ook in Davos, Misurina, Oslo en thans in Helsinki de Russische ploeg heeft vergezeld en trouw de gesprekken van het Engels in het Russisch en omgekeerd vertaalde. Schenk had en kele uren daarvoor een onderhoud gehad met Sven Laftmann, voorzitter van de Zweedse schaatsenrijdersbond, die om dezelfde redenen als Schenk contact met de Russische rijders wenste te zoeken: het engageren van een Russische sprinttrainer in het vol gend seizoen. Laftmann en Schenk waren overeengekomen dat, indien het verzoek zou worden ingewilligd, de Nederlandse hardrijders zich bij de Zweden zouden voegen, hetgeen om practische redenen natuurlijk zeer ge wenst zou zijn. Klaas Schenk gaf de heer Michalt chuk een overzicht van de stand van zaken en diende tenslotte formeel het verzoek in een Russische printtrai ner ter beschikking van de Neder landse rijders te stellen gedurende een periode van tenminste 4 weken. Deze speciaaltraining zou in het Zweedse sportcentrum Valladalen kunnen worden gehouden, zo moge- Europese titelhouder achter de rug. In Misurina won hij twee gouden medailles, bij de olympische winter spelen, tevens slaagde hij erin de wereldrecords op de 500 meter met 40.2 sec. en op de 1500 meter met 2 min. 8.6 *sec. op zijn naam te bren gen. Te Oslo kwam hij bij de we reldkampioenschappen op de derde plaats en op prachtige wijze heeft hij in de afgelopen maanden op de derde plaats beslag gelegd van de wereldranglijst van alle tijden over 4 klassieke afstanden met een totaal puntenaantal van 184.757. De Russische leiders, die aanvan kelijk angstig op hun chronometers hadden gekeken of Grishin wel bin nen de 17 min. 36.4 sec. was rond gekomen, glommen van trots om de prestatie van hun nieuwe Europese kampioen, die Sigge Ericsson heeft onttroond, hetgeen Gontsjarenko 14 dagen geleden by de wedstrijden om de wereldtitel eveneens had gedaan. En toen Grishin zich naar de kleed kamer wilde begeven, werd hij door de talrijke Russische officials, ge tooid met de traditionele bruine bontmuts, letterlijk'en figuurlijk op gevangen en jonassend bracht men hem naar het kleedlokaal. Van onze landgenoten hebben Ge rard Maarse en Wim de Graaf zich weer niet voor de 10.000 m. kunnen plaatsen. Beiden behoorden tot de eerste 16 over 5000 meter, Maarse werd 14e met 8 min. 27.6 sec. en De Graaff 16e met 8 min. 31.9 sec., doch zij moesten het veld ruimen voor Mikhailov en Salonen, die door hun goede plaatsen in het klassement na drie afstanden recht op het starten in de 10 km. hadden gekregen. Ge- Zondagmiddag werd op de Gouwzee tussen Marken en het vasteland ring- rijden op de schaats beoefend. Op de foto ziet men Marietje Klein uit Monnikendam, die juist naar en naast de ring steekt. 33 Rijders binnen vastgestelde tijd We hebben niet misgegokt toen we zaterdag in ons kort verslagje over het eerste gedeelte van de 90 km.- wedstrijd van het Merendistrict van het Gewest Zuid Holland na door tocht van de rijders te Bilderdam voorspelden, dat Anton Verhoeven uit Dussen een goede gooi deed om deze wedstrijd te winnen. Gedurende de gehele, lang niet ge makkelijke race, reed de Brabander een uitgekookte wedstrijd. Altijd was hij in de kopgroep, maar als hij zijn kans schoon zag, trok hij met stevige beheerste slag naar voren, nam daarna ook de kop, om er nog een „schaatsje" op te leggen en er tussenuit te trek ken, waarbij alleen de sterksten hem konden blijven volgen. Zo kon het gebeuren, dat we bij de controlepost van café Kramer te Ter Aar Papeveer, slechts twee rijders aan de kop zagen: Anton Verhoeven en Th. Nulkes uit Noord wij kerhout, die zich in deze dik wijls onbarmhartige race een rijder van klasse toonde. Maar daar waren ook anderen, die zich deden gelden, al konden zij het leidende peloton niet meer benade ren. Dat waren o.a. v. d. Lelie uit Maasland, Ohr. en M. C. Meeuwese uit Voorburg, v. Aalst uit Maasland en Kruider uit Leiden. Zoals men ze daar midden tussen de Poolstreken van het inderdaad barre Hollandse winterlandschap zag voortklauwen over het toch heus niet altijd gemakkelijke ijsbaantje, gele gen zij grimmige vechters tegen sneeuw en ijs. Van de koude hadden zij geen last, 't was voor de rijders ^ideaal weer, maar hun ademslierten rard Maarse, die na drie afstanden en lichaamsuitwaseming zette zich als als beste Nederlander op de 12e I rijp op hun gezichten en kleding en plaats stond, kreeg wederom geen l't leek dikwijls of we ijsmannetj lijk te beginnen op 1 december 1956. Schenk noemde voorts de naam van Anikanov, die zoveel met de Russi sche rijders had bereikt en van wie de Zweden en de Nederlanders, daar van was hij bij voorbaat overtuigd, zeer veel zouden kunnen leren. In zijn antwoord zegde de heer Mi chaltchuk toe deze aangelegenheid te Moskou ter sprake te zullen brengen. In beginsel stond hij zeker niet on sympathiek tegenover dit voorstel, maar Schenk moest begrijpen, dat niet hij over 'n dergelijke principiële zaak, het uitlenen van een Russische sprinttrainer aan rijders van een an der land, kon beslissen. Hij verzocht Schenk om begin maart een brief van de KNSB te laten uitgaan met het officiële verzoek. Hij zegde toe, dat op korte termijn in Moskou een principiële beslissing over dit voor stel zal vallen. Moch deze gunstig zijn, dan kon onmiddellijk begonnen worden met een verdere uitwerking van het plan. Klaas Schenk zal deze aangelegen heid, onmiddellijk na zijn terugkeer in Nederland in de commissie voor het hardrijden van de KNSB aansnij den. De KNSB zal voorts een aan vraag indienen voor een dubbele lan- denwedstrijd in het volgend seizoen, waarvoor de Nederlandse ploeg dan zal worden geïnviteerd. Eén ontmoe ting zal in ieder geval in Moskou worden gehouden, de tweede in Alma Ata of op de ijsbadn in de Dombay vallei, 1600 meter hoog gelegen in het Kaukasu6gebergte. kans zich voor het eindklassement te plaatsen. Kees Broekman heeft op de eerste dag door zijn goede 5000 meter (4e plaats met 8 min. 18.3 sec.) de achterstand opgelopen door zijn 46.5 sec. over 500 meter niet kunnen her stellen. In het klassement over de twee) afstanden (500 en 5000 meter) stond f hij op de 20e plaats achter Wim de Graaff. Wel bezorgde de goede 5 km. race hem een plaats voor de 10 km., welke hij na een felle strijd met Ro bert Merkulov, eindigend in een dead heat, in 17 min. 17.1 sec. aflegde. Een eervolle plaats in het eindklasse ment was voor hem echter niet meer te bereiken. Hij eindigde op de 14e plaats vóór de Noren Sverre Haugli en Knut Tangen en achter de Oost- Duitser Helmuth Kuhnert. De uitslagen: 500 meter: 1. Grishin 42,4 sec.; 2. Mik hailov 42.8 sec.; 3. Salonen 43.2 sec.; 4. Shilkov 43.5 sec.; 5/6. Jaervinen en Len- nart Johansson 43.9 sec.; 12. Maarse 44.4 sec.; 17/18. De Graaff en Aas 45,1 sec.; 26. Broekman 46,5 sec. 5000 meter: 1. Johannesen 8.12.5; 2. Gontsjarenko 8.16.7; 3. Merkulov 8.18.1; 4. Broekman 8.18.3; 5. Ericsson 8.18.5; 6. Aas 8.20.9; 7. Jaervinen 8.22.2; 8. Shilkov 8.23.2; 14. Maarse 8.27,6; 16. De Graaff 1500 meter: 1. Mikhailov 2.13.9; 2. Grishin 2.14,0; 3. Salonen 2.15,8: 4. Shil kov 2.16,7; 5/6. Johansson en Jaervinen 2.17,4; 7. Ericsson 2.17.7; 8. Aas 2.18.3; 9/10. Johannesen en Merkulov 2.18.7; 11. Gontsjarenko 2.19.0; 12. Maarse 2.19.3; 17/19. Broekman, Salomaa en De Graaff 2.21.0. 10.000 meter: 1. Johannesen 16.50,1: 2. Seiersten 17.01.0; 3. Ericsson 17.07.0; 4. Kuhnert 17.13,3; 5. Gontsjarenko 17.14,0; 6/7. Merkulov en Broekman 17.17.1. zagen voortsnellen over de dik bevro ren sloten en weteringen. Tijd om hun kaart te laten afstem pelen gunden zij zich eigenlijk niet. Zodra ze de door vlaggen geken merkte controlepost in het oog kregen, haalden ze hun kaarten reeds te voorschijnen en nauwelijks had een controleur het stempel gezet, of voort vlogen ze weer. Van Ter Aar ging het naar Rijnsa- terwoude en bij de ijskraam te Hoog- made vingen we ze weer op: Anton Verhoeven nog steeds als eerste, te gelijk met hem de Noordwijkerhouter Nulkes. Op de vraag van Verhoeven hoe lang het nog was naar de Driegaten- Lrug, antwoordde hij op de medede ling dat het nog 5 km. was, laconiek: „Nou, die zal ik nog wel halen" en voort ging het weer. Tenslotte bleek, dat de eindsprint de wedstrijd moest beslissen en na tuurlijk was deze voor de gerouti neerde Verhoeven, die al zo winnaar werd in de tijd van 3 uur 40 minuten. Na hem kwamen binnen: 2. Th. Nul kes, Noord wij kerhout; 3. Chr. Meeu wese, Voorburg; 4. M. C. Meeuwese, Voorburg; 5. A. v. Aalst, Maasland; 6. H. Kruider, Leiden; 7. M. Wijfje, Ter Aar. Binnen het uur van de aankomst van de winnaar volgden nog 26 rij ders, terwijl de overigen voor zo ver zij niet waren afgevallen als toerrijders de tocht volbrachten. Onder deze behoorde ook mej. Rie de Winter uit Stompwijk, terwijl mej. Miohels uit Amsterdam een ver keerde route had genomen en de 60- km-toertocht volbracht En ding was jammer en daar uit kunnen de rijders ook enkele vergis singen in ons verslag van zaterdag billijken: er werd zonder startnum mer gereden, hetgeen vooral voor de pers veel moeilijkheden gaf een juist beeld van de volgorde te krij- ken, zodat wij somwijlen op mede delingen van anderen moesten af gaan. Maar.... de organisatoren be loofden ons: ook hier 'n volgende keer beter! Egbert van 't Oever eerste bij de jonge rijders Naar schatting omzoomden 50.000 toeschouwers gistermiddag het 5 km lange parcours in het Amsterdamse bos waarop ruim 50 rijders streden om de eerste plaats in de „bosrace", een wedstrijd over 75 km, die voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse schaatssport werd gere den. Jeen van den Berg, die acht da gen geleden op de sproei-ijsbaan aan de Kruislaan de Grote Prijs van Amsterdam over 77 km won. nadat hij samen met Egbert van 't Oever de overige drie ronden had gedubbeld, zegevierde ook thans in het Amsterdamse bos, maar in de eindsprint van een kopgroep van 24 rijders. Ads wedstrijd is deze Bosrace tegengevallen. Uitlooppogingen lie pen op niets uit in deze lange ronden van 5000 meter en het ging er dus om wie het tempo (de snelste ronde van 5000 meter werd gereden in 9 min. 7.2 sec) niet vol zou kunnen pees kampioen Grishin 190.692 punten: 2. Johannesen 190.788; 3. Ericsson 191.400; 4. Merkulov 191.998; 5. Gontsjarenko 192.003; 6. Jaervinen 192.320; 7. Shilkov 193.092; 8. Salonen 193.132; 9. Aas 193.825 10. Mikhailov 193.968; 11. Seiersten 194.108; 12. Sjoelin 194 365; 13. Kuhnert 194.675; 14. Broekman 195.185; 15. Haugli Het eindklassement luidt: 1. en Euro- 1 196.275; 16. Tangen 196.963. houden. Dat waren er heel wat, on der wie de bekende Elfstedenrijder Klaas Schipper, die al na 20 km af zakte. De verwachte demarrages in de laatste ronde bleven uit, zodat ten slotte een grote groep op de eind streep afstoof. Egbert van 't Oever won de wed strijd over 15 km voor jonge rijders met grote voorsprong voor Bruine de Bruin. Acht dames kwamen aan de start voor een wedstrijd over 10 kilometer. Na de eerste ronde sprintte Ite Lou wen weg en won onbedreigd voor de Nederlandse kampioene Ria Meijer. De uitslagen luiden: Bosrace over 75 km (15 ronden): 1. Jeen van den Berg (Nij Beets) 2 uur 27 min. 18.6 sec. 2. Maus Wijnhout (Haarlemmer meer) 3. Jan van der Hoorn (Ter Aar), 4. Nieuwendijk (Nes a. d. Am- stel), 5. Siep Hopman (Egmond aan Zee), 18. Jo van der Hoorn (Ter Aar), 20. Laarman (Wassenaar). 15 km. (drie ronden): 1. Egbert van 't Oever (Lisse) 27 min 16.7 sec., 2. Bruine de Bruin (Aalsmeer 28.01.0, 3. de Haan (Oudekerk a. d. Amstel) 28.03.0, 4. van IJff (Zaandam) 29.08.0 5. Piet Wijnhout (Haarl.meer) z.t. Dames: 10 km (twee ronden): 1. liet Louwen (Amsterdam) 20 min. 10.1 sec, 2. Ria Meyer (Wormer 30.34.0, 3. Tini Pol (Amsterdam) 21.05.6, 4. Rie Ottenschot (Bentelo) 21.58.0, 5. Monica Witteveen (Den Haag) 26.03.9.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7