Rundveefokkers hadden twee belangrijke vergaderingen Jeugdige kweekkunst en huisvlijt in Roelofarendsveen Burgemeester Hoogenboom herdacht in raad van Zwammerdam MAANDAG 27 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI-AD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Onder voorzitterschap van de heer C. P. Roest uit Zoeterwoude hield de Bond van Rundveefokkers in de Rijn streek zijn jaarvergadering in hotel „Centraal''' te Alphen a. d. Rijn. Uit een gesprek tussen enkele af gevaardigd en en de heren v. d. Goot en ir. Schrooder trok de vOorz. de conclusie, dat het gewenst is de af gevaardigden met zorg te kiezen. Het moeten mensen zijn die veel interesse voor de boerenbelangen kunnen op brengen en over de nodige tijd be schikken, om de belangrijke verga deringen te bezoeken. Uit het keurig financieel overzicht, verzorgd door de heer Jor. de Jong, bleek, dat 't de bond ook in financieel opzicht voor de wind gaat. Het af gelopen jaar werd een batig saldo overgehouden van 206.36; dit ge voegd bij het voordelig saldo op 1 jan. 1955 van ƒ392.63, is het batig saldo momenteel 598.99, terwijl aan provinciaal subsidie en aan contribu ties nog te ontvangen is respectieve lijk 180 en 150. De begroting werd aangenomen op 1110 waarin o.m. is opgenomen een subsidie te betalen aan de V.E.B.O. ad 400 en voor fok- veedagen en jongveekeuiringen 200. De heer v. d. Goot deelde mee, dat het Vebo-bestuur met algemene stem men besloten heeft de najaarsfokvee- keuringen met de gebruikelijke na jaarstentoonstelling te houden op de 2e donderdag in september. Dit jaar zullen geen paarden op de Vebo voor komen. Er is een vrij belangrijk bedrag uit getrokken voor het stimuleren van jeugdwedstrijden en wel te houden op dezelfde donderdag. De heer v. d. Goot vond dit nogal bezwaarlijk. Hierdoor komen de eigenlijke keuringen in het gedrang. Hij vindt dat eer bevorderd moet worden, dat de boeren en vooral ook de jonge boeren ook de keuringen bijwonen. De vergadering bleek het unaniem met de heer v. d. Goot eens te zijn. Er werd met algemene stemmen aan genomen, dat een schrijven wordt ge richt aan het Vebo-bestuur te Leiden om de jeugdwedstrijden niet uit te breiden, tenzij deze op een andere dag, b.v. de vrijdag daarop volgende, kunnen worden gehouden. In dit laat ste geval toonde men zich voorstander het jeugdwerk hartelijk te steunen. Voorts was men voorstander om de jeugd in te schakelen als adspirant jury-lid in het keuringswerk, tenein de belangstelling hiervoor te kweken alsook te bevorderen dat- de jonge boeren worden ingeschakeld in het voorgeleiden van dieren. Hierna ving de districtsvergadering van hét Nederlands Rundvee Stam boek aan, welke eveneens onder lei-, ding stond van de heer Roest uit Zoe terwoude. De heer Roest noemde het een le venskrachtige en grote organisatie, die onlangs het 45000e lid heeft inge schreven. Het nieuwe kantoor is juist op tijd klaar gekomen. De heer Roest wijdde enkele woor den aan de export van stamboekvee, dat het afgelopen jaar belangrijk is toegenomen. Ir. K. F. Stapel, hoofdinspecteur van het NRS bevestigde het voren staande. Hij sprak voorts over na tuurlijke dekking en kunstmatige in seminatie en gaf ten aanzien hiervan enkele raadgevingen. De export van het blaarkopvee is niet van groot belang. Het andere veeslag behaalde daarentegen een re cord. In 1946 bedroeg het aantal leden 23000 met geregistreerde stierkalve- HOOFD ULO-SCHOOL Tijdens het schaatsenrijden op de Oude Rijn, achter de Raadhuisstraat, kwam een jongetje met zijn sleetje voor de voeten van de heer B. Bahl- mann, hoofd van de R.K. ulo-school aan de Paradijslaan. Om het voertuig te ontwijken, nam de heer Bahlmann een sprong over de slee, doch kwam hierbij zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn linker dijbeen brak. D. Pilon verleende eerste hulp, waarna de Balhlmamn is overgebracht naar de Annakliniek te leiden. Examen machineschrijvcn: Voor het examen van de Nederlandse Ver eniging voor Handelsonderwijs ge houden te Alphen aan den Rijn, slaag den voor typiste de dames: P. G. B. van Engelen; J. F. Lares. H. M. van Beusekom; G. J. J. Groenheiden; W. de Jong; W. J. Lammers; E. E. Am- bagtsheerVan Soherpenzeel; I. A. de Knijff; A. van Wieringen, M. S. I Binnekamp; C. M. v. d. Pol. A. P. Los; L. K. Ratelband; A. C. de Knijff; A. Rijnsburger; A. J. M. van Deuren en M. de Bruyn en de heren: H. D. C. Boot; W. D. v. d. Stoel; A. Ambagts- heer, P. B. M. van Leeuwen; S. G. Bruggeling. II. C. L. Hofland, allen wonende te Alphen aan den Rijn; mej. B. J. M. Steenbergen te Bode graven; mej. A. M. Hogenes en A. H. Veenhuyzen te Koudekerk aan den Rijn; D. van Utrecht te Zwaramer- dam; mej. A. C. M. Hoogervorst te Ter Aar. Mej. N. Vesseur te Zwammerdam werd opgeleid door de heer Boumans te Bodegraven en mej. W. de Haas en de heren M. J. Pronk, C. Guyt door het instituut „Theoprac" te Kat wijk aan Zee. De overigen genoten opleiding bij instituut Klok te Alphen •aan den Rijn. Voor Engelse Conver satie slaagde mej. G. M. H. van Smoo renburg te Langeraar. Schoonsteenbrand. Omstreek 10.15 uur zondagmorgen moest de brandweer uitrukken voor een schoorsteenbrand ten huize van mevr. de wed. Hagen-Schijf in de Hedastr. nr. 18. De brandweer kon de brand in de kiem smoren. Nadat de schoor steen door haar was schoongemaakt, was het gevaar geweken. ren zwarbont 8800 en blaarkop 948. Het aantal var» de in het stamboek ingeschreven stieren bedroeg toen zwartbont 1317, blaarkop 253. Voor 1955 golden achtereenvolgens hiervoor de volgende cijfers: 45000, 10300, 728, 1727, 262. Na.v. deze cijfers stelde ir. Stapel de vraag of er momenteel wel vol doende stierkalveren worden opge fokt. De constateerd is n.l. dat het stam boek in feite verdubbeld is in tien jaar, tex-wijl het absolute aantal stier kalveren op hetzelfde peil is gebleven en het percentage dus aanzienlijk is teruggelopen. Voor een zeer groot percentage koeien wordt gebruik gemaakt van K.I. en een zeer klein aantal stieren oefent een zeer grote invloed uii^ op de veestapel. i Met het oog hierop is het van groot belang, aldus ir. Stapel, dat men van een groot aantal stieren een keus moet kunnen maken. In het teruglo pen var» het aantal opgefokte stierkal veren schuilt een groot gevaar en het i NRS geeft het advies om stierkalve-1 ren van zeer goede afstamming niet voor de slachtbank te leveren. JAAP VIS KAMPIOEN SCHAATSEN VAN ALPHEN. Van de schaatswedstrijden, die het weekeinde in onze gemeente werden gehouden, was die, georganiseerd j door de ijsvereniging het Goudse Rij pad, ongetwijfeld de belangrijkste. Hier heeft men n.l. op de uitsteken de baan van plm. 400 meter voor plaatsgenoten laten verrijden het kampioenschap op de internationale i afstanden 500, 1500, 3000 cn 10.000 meter, waarvoor twee avonden en een middag waren gereserveerd. Deze kampioenswedstrijd is een eclatant succ.es geworden voor de soepel rijdende Jaap Vis, die op drie van de vier afstanden won en als eer ste zijn naam op de Rijn en Gouwe- wisselbeker mag plaatsen. Zijn broers Piet en Joop volgden hem op de 2e en 4e plaats en merk waardigerwijs zal dan tussen deze gebroeders op de derde plaats een Vos nl. Aat, zoon van de voorzitter van de ijsvereniging, de heer C. Vos, zitten. Hij heeft P. Vis sterk be dreigd. De uitslagen zijn: 500 m.: 1. A. Vos, 2. P. Vis, 3. Joop Vis, 4. B. Jansen, 5. D. van Dijk. 1500 m.: 1. Jaap Vis, 2. Piet Vis, 3. Joop Vis, 4. B. Jansen, 5. J. Wortman. 5000 m.: 1. Jaap Vis, Piet Vis, 3. Aat Vos, 4. Joop Vis, 5. C. Krumpel- man. Zaterdagmiddag was men aan de 10.000 meter toe. Helaas was hiervoor de belangstelling niet zo groot. Zesmaal hebben twee man hun 26 ronden gereden. De laatste twee rit ten kwamen de cracks aan de start. Eerst Joop Vis en Aat Vos; de laatste won in de tijd van 21.38,3. Vis maakte 21.45,6. De laatste rit ging Jaap Vis tegen zijn broer Piet, die hij juist in de laatste ronde met een felle eind sprint lapte. Zijn tijd was 28 m. 51,8 sec., P. Vis 21 min. 42,1 sec. Om tot het eindklassement te ko men is er heel secuur gecijferd, voor al om uit te maken, wie 2e en wie 3e was. De puntentelling gaf aan: 1. Jaap Vis 243.920 punten, 2. Piet Vis 251.005 p,; 3. Aat Vos 251.432 p,. 4. Joop Vis 257.550 p. Damkampioenschap van Alphen In gebouw Jonathan werd de eerste ronde gespeeld om het damkampioen schap van Alphen. Voor deze wed strijden hebben zich 20 deelnemers ge meld, resp. 12 voor de hoofdklasse en 8 voor de eex'ste klasse. Twee par tijen moesten wegens ziekte worden uitgesteld. De overigen hadden al da delijk een spannend verloop. In de hoofdklasse, die in twee gx-oepjes van 6 is gesplitst, waaiwan de Jiummex's 1 en 2 met de kampioen C. Zijlstra in de finale komen, stuitte A. v. d. End op grote tegenstand van de veteraan E. Megchelse. De partij werd afgebroken in een iets gunstiger stelling voor eerstgenoemde. J. Spx^eij en M. de Groot speelden een zeer in gewikkelde partij, die eveneens afge broken moest worden in gelijkwaar dige stelling De partij tussen J Vro lijk en W. Baart ging lange tijd ge lijk op, maar in het eindspel wist de geroutineerde Vx-olijk een klein foutje van zijn tegenstander uit te buiten en hierdoor de partij te winnen. G. v. Winkel slaagde er in korte tijd in zijn tegenstander W. Ravensberg tot over gave te dwingen. In de eerste klasse zijn de uitsla gen: L. VerdegaalJ. Beider 20; P. H. Soek—H. Oudshoorn 20; J. BaerveldtA. Versluis 20. LANGE BAAN-WEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag werden door de actieve IJsclub „Rayon de Heul" te Alphen a. d. Rijn op de Oude Rijn langebaanwedstrij deix georganiseerd, voor jongens tot en met 17 jaar en mannen boven de 30 jaar. Bij de jongens waren 16 deelne mers die werden ingedeeld in twee twee series van acht, waarvan de eerste vier in de finale geplaatst wer den; de afstanden van series en fi nale waren 20 ronden, totaal 6000 meter. De uitslagen der series waren: le. serie 1. M. van Triest, 2. B. v. Dok- kurn, 3. C. Verkade, 4. N. Verhoef, tijd 14 miniuten 53 4/5 sec. M. van Triest won in deze serie twee premies van 1. Tweede serie: 1. D. v. d. Zijden, 2. W. v. Wijngaarden, 3 en 4, gelijk G Post en W. de Jong, tijd 13 min. 59 2/5 sec. Finale: 1. W. v. Wijngaarden,Bos koop 10.2. D. v. d. Zijden, Wad- dinxveen 7.50, 3. G. Post, Alphen a. d. Rijn 5.4. M. v. Triest, Al pen ad. Rijn 2.50. W. v. d. Wijngaarden won in deze rit 3 premies ter waarde van 4.50. Vooral het rijden van W. v. Wijn gaarden en D. v. d. Zijden viel op door hun fraaie stijl en mooie snel heid. Deze rijders beloven bij een ernstige training zeker zeer veel voor de toekomst. G. Post was deze mid dag in minder goede conditie; hij kan het met wat meer strijdlust on getwijfeld beter. Bij de wedstrijd voor mannen bo ven de 30 jaar waren zeven deelne mers. Zij reden 10 xxmden plm. 3000 meter. De uitslag is: 1. M. Bijstexweld 5.—; 2. P. Verkade 3.—: 3. J. Koe- lewijn 2.4. T. v. Es; 5. D. Spek. Alle deelnemei-s zijn inwoners van Alphen a. d. Rijn. Voor al deze wedstrijden bestond een grote belangstelling. De prijzen werden uitgereikt in Huize de Heul. Tijdens de schaatswedstrijden op de Oude Rijn, nabij Huize de Heul vond zaterdagmiddag een ongeluk plaats, dat nog vrij gunstig is afge lopen. Een der deelnemers, de rijder Jac. v. Egmond, schoot uit de bocht en kwam temidden var de vele toe schouwers terecht. Bij de botsing die ontstond werd mevr. Vex-kade tegen de gi-ond of beter gezegd tegen het ijs geslagen. Mevr. Verkade liep enkele ernstige verwondingen op o.a. enkele scheu ren onder en boven het oog. Dx\ J. Veenendaal heeft de wonden gehecht Het slachtoffer is per auto naar haar woning overgebracht. Behendigheidswedstrijd. De IJ- vex-eniging ,,'s Molennaarsbui-g" hield zatex-dagmiddag behendigheidswed strijden op de schaats, op de Oude Rijn nabij hotel „'s-Molenaarsbui'g" De wedstrijden werden gehouden om levensmiddelen, spontaan gegeven door de bewoners van de Gnephoek. Hieraan namen 24 pex'sonen deel; al len ontvingen een prijs. De negen belangrijkste prijzen werden gewon nen door: G. Vermaas, W. Haak, P. Rijnsburger, J. Veltkamp, A. v. d. Dool, H. Speksnijder, W. Wagenaar, mevr. Moeke en mej. Tiny Griethui zen. Allen bewonex-s van Alphen a. d. Rijn. De IJsvereniging 's-Molenaars- brug" hield zaterdagavond sleetje- duw-wedstx-ijd onx geldpx'ijzen. Win- naax-s zijn achtereenvolgens: H. van Leeuwen met Tiny Griethuizen, D. Volt met Corrie van Oox-t, II. Spek snijder met echtnote, Geei-lof met mej. Van Donk, C. Vermaas en echt genote. Schaatswedstrijden De ijsver eniging „De Doorloper", omgeving Raadhuisstraat, hield zaterdag onder bijzonder gunstige weersomstandig heden exx onder grote belangstelling klassementswedstx-ijden op de schaats Dat de lange duur vaxi de ijsperiode merkbaar goede rijders heeft ge kweekt bleek duidelijk uit het stijl vol xljdexx van twee jeugdige deelne mers, t.w. de 16-jarige Chris Cotee, die de derde plaats bezette in het se niorenklassement .en de 13-jarige H. Dongelmans die in het jeugdklasse- ment eerste werd en in alle 20 x'onden als eerste finishte. Vermelding verdient de sportieve houding van Bert Jaxxsen die bij een valpartij van zijn tegenstander af remde, hem hielp en liet bij komen en hem vervolgens de laatste ronde het eerste de finish liet passeren. De premie voor het snelste klassement werd gewonnen in de tijd van 6 min. 15 sec. door Kaptein, Leo van Deuren Jaixsen, Stapper. De uitslagen zijn: senioren: 1. A. Blakenbux-g, 2. Sj. Kaptein, 3e Chris Cotee, 4e B. Jansen. Jeugdklassement: 1. H. Dongelmans 2e Theo Kemp, 3e Cees van Frank- foort. BOSKOOP Athletiek. Aan de door de Ne derlandse Politie sportbond georga niseerde veldloop over 5500 meter in het sportpark Duinhorst te Was senaar werd o.a. ook deelgenomen door onze plaatsgenoot, wachtmees ter der rijkspolitie W. v. Atten. Het parcours was zeer zwaar aangezien het vrijwel geheel door losse sneeuw ging. Desondanks wist onze plaats genoot als tweede te eindigen in de tijd van 22 min. 25,8 sec. Eerste v/as van Ginkel, de kampioen Maraton 1955. Nationale hardrijderij op de schaats. Aan de nationale hardrijderij op de schaats, die zaterdagmiddag door de IJsclub „Boskoop" werd georga niseerd, namen 17 zeer goede rijders deel. Het bestuur van de ijsclub be hoefde ook ditmaal niet over publie ke belangstelling te klagen, deze was geweldig. Onder opwekkende muzikale klan ken middels gramofoonpaten werd er hard om de eerste prijs gekampt. Overigens is 'het geheel een ouder- wetsijsfeest geworden, mede omdat een consumtietent voor deze gele genheid was ingeschakeld. De wimxaars waren: 1. A. v. Dijk, Waddinxveen 60.2. G. Ramp, Boskoop, 20.4. A A. Poot, Wad dinxveen 10. KOUDEKERK CONFLICT BIJ DE CHR. KLEUTER SCHOOL. Dezer dagen werd de helpster aan de chr. kleuterschool, mevr. O.v. d. V. door het bestuur ontslagen. Rond om dit ontslag is een conflict ont staan. Van de zijde van het bestuur werd ons meegedeeld, dat zeer bin nenkort, waarschijnlijk reeds a.s. vrij dag, een leden- en ouderavond zal worden gehouden, waarin het bestuur volledige opening van zaken zal ge ven. Daarom dringt het bestuur er op aan geen overijlde besluiten te ne men, alvorens kennis genomen te hebben van de houding van het be stuur in deze. LEIMUIDEN Stille omgang. Dit voorjaar is het 25 jaar geleden, dat de afdeling Leimuiden Rijnsaterwoude van de ■Stille Omgang werd opgericht. Het bestuur heeft besloten dit feit geheel in de geest van de Stille Omgang te herdenken. Gisteren werd de Hoog mis opgedragen uit dankbaarheid voor de vele genaden en gunsten in deze 25 jaren verkregen. Verder zal a.s. woensdagavond om half 8 in het parochiehuis een enigszins fees telijke jaarvergadering gehouden v/orden. Deze avond zal muzikaal worden opgeluisterd door het dames koor „Gloria Deo". De heer v. d. Broeke, vice-president van de Stille Omgang te Amsterdam, zal deze avond een lezing houden over een actueel onderwerp, terwijl kapelaan Kuttschütter enige filmpjes zal vertonen. De omgang zal dit jaar plaats hebben in de naoht van 3 op 4 Maart. Leimuiden Forumavond Kath. Jongerenbeweging. In het kader van het winterprogram van NKJB en LTJ werd een forumavond ge houden in het parochiehuis. De be langstelling was deze avond heel goed. De voorzitter André de Rijk stelde het forum aan de leden voor n.l. kapelaan Kuttscrutter, Nico v. d. Salm Piet v. Graas, Joh. de Graaf en Jos. Wolken. Als gesprekleider fungeerde de heer J. J. v. d. Meer. Dit forum, bestaande uit jongeman nen, kreeg al direct moeilijke vraag stukken te behandelen, als crematie, publiek- en privaatrecht. Ook werd besproken het onderwex-p zakgeld voor de jeugd en toekofnstxnogelijk- heden voor jonge landbouwers. Hoe wel sonls moeilijk werd toch door de forumleden op alle vx'agen een opi nie gegeven en wel zo dat de leden het interessant vonden. Het was al laat geworden, toen de gespreklei der er 'n eind aan maakte en de voorzitter de gelegenheid gaf na mens alle jongemannen hartelijk te bedankenvoor de medewerking, die leidde tot een goed geslaagde avond. Tafeltennic ODI. De wedstrijd ODI 1Dolffijn 4 ging niet door we gens ziekte van spelers van Dolfijn. Odi 2 speelde bij Tactiek 1, die bo venaan staat, en verloor met 82. Het programma voor de komende week is als volgt: Dinsdagavond Avanti I (Hazerswoude)ODI 1 A.s. zaterdag Does 7ODI 2. Thuis zaterdag ODI 3Rustenburg 3. Kortebaanwedstrijden, Zater dagmiddag werden door de ijsclub „Nut en Vermaak" op de Dreoht on der grote belangstelling kortebaan- hardrijderijen gehouden, waaraan eminente rijders deelnamen. Uit de 26 deelnemers kwamen de volgende winnaars naar voren: 1. Hermus uit Nieuw Capelle aan de IJssel ƒ40, 2. K. van Veen uit Roelofarendsveen 36,3. B. Kraan te Oude Wete ring 20,4. H. de Rijk te Leimui- Het was een klein comité deze raadsvergadering te Zwammerdam, want twee heren waren wegens ziekte afwezig n.l. weth. C. F. Blok en de heer J. Th. Hoogteijling. Na opening door de voorzitter werd oud-burgemeester Hoogenboom her dacht. De voox-zitter memoreert, dat de overledene na zijn opleiding te Zeist en een korte periode van amb tenaar te Bunnik, Odijk en Werkho ven op 1 augustus 1913 gemeente secretaris werd te Zwammerdam. Op 1 Augustus 1917 volgde hij burge meester Fortuijn op. Bij zijn instal latie is de wens uitgesproken, dat hij een echte burgervader zou zijn en bij zijn afscheid beklemtoonde weth. M. H. v. d. Poll deze sterke zijde van de heer Hoogenboom. Bij alle moei lijkheden, die er waren (crisistijd en oorlogstijd) heeft hij steedis „de mens" in het oog gehouden. Niet alleen gaf hij zijn arbeid aan het bestuur der gemeente, ook in vele andere posities diende hij de x gemeente Zwammer dam. Als secretaris van de Damrae- polder, als administrateur van de Onderl. Brandwaarborg Mij., als Kerkvoogd der N. H. Kerk. De oorlogsjaren waren voor hem zeer moeilijk en tenslotte was hij ge noodzaakt onder te duiken. Mense lijkerwijs gesproken ligt in deze ja ren de oox-zaak van zijn minder, goede gezondheid en zijn voortijdig vertrek met pensioen. De heer Hoo genboom was ongetwijfeld een magi straat van de oude stemfxel. Daarna werd de vergadering voort- 1 gezet. Uit de ingekomen stukken blijkt dat met de restauratie van de korenmolen op de Overtocht een aan vang zal worden gemaakt. De reke ning van de sehoolartsendienst 1-953 wordt voor kennisgeving aangenomen. De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft afwijzend be schikt op het voorstel van de raad oni het aantal vergunningen voor de verkoop van sterke drank uit te brei den met één. .Deze vergunning zou bestemd zijn voor café Hoogeveen, Rijksstraatweg. Het spreekuur voor de burgemeester is vastgesteld op dinsdag- en donderdagmorgen. Aan mevr. E. Kooren—-Baars wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als öchoolscihoonmaakster Koningin Julianaschool, 'ingaande 1 april 1956. Met ingang van gelijke datum wordt tot haar opvolgster benoemd mevr. H. ZwartsVan Zwieten. Voor 1955 wordt het bedrag per leerling voor het openfo. lager onderwijs vastge steld op 33.66; voor het ulo-onder wijs op 42.— per leerling. Voor het bijzonder onderwijs worden de vol gende voorschotten voor 1956 vast gesteld: Ver. Ohr. Schoolonderwijs (Oranje en Nassausdhool) f 6.383.14; r.k. Jongensschool 8.249.36; r.k. Meisjesschool 9.259.72; r.k. ulo: 4.340. Voor het vakonderwijs vglo r.k. Meisjesschool wordt voor het vak vrouwelijk handwerken een voorschot geven voor de vakleerkracht ad 462.14. voor de r.k. ulo-school wordt voor de vakleerkracht lich. oef. een voorschot gegeven van 1788.99. Het was zaterdagmiddag pastoor Schoenmakers aan te zien, dat hij met een bijzonder groot genoegen de bloemen- en huisvlijttentoonstelling georganiseerd door de mannelijk$- en vrouwelijke jeugdbeweging kon openen. Vooraf was door de voorz. der N.K.J.B. de doelstelling, van deze tentoonstelling reeds uiteengezet, n.l. dat men hiermede probeert een nut tige vrije tijdsbesteding onder de jeugd zodanig te stimuleren, dat zij ook zullen trachten in deze vrije tijd iets nuttigs en iets moois te vervaar digen. Een speciaal woord van dank werd hierbij nog uitgesproken tot burgemeester E. J. M. Kolfschoten als vertegenwoordiger van Alke- made's gemeentebestuur voor de spontane subsidie en de mooie prijs welke deze had beschikbaar gesteld. Natuurlijk werd hierbij ook de jux-y niet vergeten, welke zich van een zeer omvangrijke en zware taak had moeten kwijteh. Na de officiële ope ning maakten de talrijke genodigden zich op om de tentoonstelling te be zichtigen. Beide dagen toonde een zeer grote belangstelling wel, dat eën bezichtiging de moeite waard was. Tot slot geven wij de prijswin naars: Bloemen: Verplichte soox*ten nar cis Agnes en tulpen Demeter, Korni- forus en Wintergold: le pr. Kees Bakker, 2e pr. Co Droogh, 3e pr. Fons Koek, 4e pr. Tom v. d. Meer. Eervolle vermelding: Joop Bakker, Theo v. d. Zwet en Loek v. d. Meer. Voorts beste Prunus Ton Hoogen boom. Beste Demeter en beste narcis Agnes: Kees Bakker. Beste Konifo- runx en Wintergold: Co Droogh. Prijzen Pakkers-groepwerk: 1. Dick v. d. Zwet, 2. Hans l'Ami, 3. Jos van Rijn. Eerv. vermelding: Harry Sti-aat- hof, Gerard v. Ruiteix en Harry Hoo genboom. Rakker vrije inzending: 1. Frans Koek, 2. Leo Koek. Eerv. ver melding: Jos v. Rijn en Frans Koek. Gidsen: 1. Theo v. d. Zwet, 2. Riet v. Rijn, 3. Agnes Zaal. Theresia-congr.: Kussens: 1. Nel Warmer-dam, 2. Wil v. Diemen. Brei werk: 1. Riet v. Rijn, 2. Jopie van Ruiten. Gehaakte kleedjes: 1. Corrie v. Beek, 2. Riet de Jong. Divex*sen: 1. Tonnie Termeulen (met lof), 2. Corrie v. Beek, 3. Tonny Bakker, 4. Corrie Verhaar, 5. Hennie v. Rijn. Agnescongr.: Ontbijtlakens: 1. Gre v. d. Meer, 2. A. v. d. Meer-De Jong, 3. Tonny Hoogenboom. Overhand doeken: 1. Sjaan Spruit, 2. Jo Klein. Gehaakte kleedjes: 1. Engelien v. d. Wereld, 2. Riet de Jong, 3. Annie Klein. Kleedjes richelieu: 1. Rini v. Ruiten. Sprei: 1. Sjaan v. d. Wereld. Kussens: 1. Tonny Hoogenboom, 2. Do Hoogenboom, 3. Annie de Jong. den 10,In de eei*ste verliezers ronde werd J. v. d. Meer uit Roelof arendsveen eerste met een prijs van ƒ7.50, S. den Dubbelden uit Hoog- made ontving de tweede prijs 2.50, terwijl in de tweede verlieazersronde J W. de Jong uit Leiderdorp eerste werd met een prijs van 5,Deze wedstrijden werden bij zonnig weer op een goede ijsbaan verreden. OUD-ADE Het was een goede gedachte van het verbond voor veilig vex-keer om ook in Oud-Ade een propaganda- ayond te beleggen. De toenemende onveiligheid op de weg bij het steeds intensievere verkeer maakt het nood zakelijk dat iedere weggebruiker ter dege op de hoogte is van de ver- keei-sregels. De cijfers, aldus wacht meester v. d. Meij in zijn openings woord, tonen dit uitdrukkelijk aan. Het Nederlandse volk mag zich niet ieder jaar een ramp met gelijk aantal slachtoffers als de februari-storm- ramp veroorloven. Daarin moet ver andering komen, door betere voor lichting en aankweken van verant woordelijkheidsbesef bij zichzelf en bij anderen. In de film „Kijk uit" wex'den de aanwezigen geconfron teerd met het moderne snelverkeer. Voor de pauze sprak nog de heer v. d. Scheer, namens het verbond voor veilig verkeer een propagandistisch woord. Tijdens de pauze gaven vele aanwezigen zich reeds op als lid van de te stichten afdeling. Na de pauze werden de aanwezigen in spanning gehouden met de zeer instructieve en zeer duidelijke films: „De bromfiets", 'n sterx-it naar Uddel, waarin men zeer duidelijk kon zien hoe het wel en hoe het niet moet. Tenslotte nog de komische, maar niet minder belangrijke film: „Twee jongexxs in het verkeer". De aanwe zigen hadden hun avond nuttig be steed en wij hopen in bet belang van de bevolking voor het verbond voor veilig vei'keer ook veel succes in Oud-Ade., Binnenkort doet de jeugd weer verkeex-sexamen, de jeugd wordt op de hoogte gebracht van de verkeers regels, laten de ouderen niet achter blijven op dit terrein. NATIONALE KORTEBAANWEDSTRIJD. Een heerlijk zonnetje, een px-ach tig ewedstrijdbaan, de clubvlag bo ven in de mast en een bonte menge ling van bezoekers. Daardoor leek het Verxnemeer, waar weer eens èen bijzonder sportieve wedstrijd werd verreden, wel op een feestterrein. De totaal 36 deelnemers waren af komstig uit Heemstede, Loosduinen, Nootdorp, Leiderdorp, Oud-Ade en De Kaag; de meesten kwamen echter uit Zoetermeer, Rijpwetering en Hoogmade. Na de eerste ronde kwamen de fa vorieten uit .de bus: A. den Braber, H. Wolvers, A. Mooiman, D. Keijzer, C Disseldorp e.a. Na vinnige ritten en kampritten kwamen de prijzen aan: 1. A. Mooiman, Nootdorp ƒ80, 2. A. den Braber, Zoetermeer 50, 3 H: Wolvers, Hoogmade 35,4. D Keijzer, Zoetermeer 20,5. Kees Zoetemelk, Rijpwetering ƒ10, G. v. d. Poel, Rijpwetering ƒ5, Gebreide jumpers: 1. Jo v. d. Zwet. Borduren: 1. Riet de Jong, 2. Gre v. d. Meer, 3. Cor v. Zaal, 4. Martie de Koning. Mariagarde: Tekenen: 1. Bep Otte, I. Riet v. Rijn. Schildeirwerk: 1. Jos Wesselman, 2. Jan de Prie. Huisvlijt: 1. Jan v. Velzen (met lof), 2. Her man Klein. Zaagwerk: 1. Betsie Mus- kens, 2. Jan v. Klink, 3. Joh. Heems kerk. Agnes en N.K.J.B.: Huisvlijt: 1. Leo v. d. Meer. Tekenen: 1. Piet Bak ker, 2. Engelien v. d. Wereld. Schil derwerk: 1. Piet Bakkei', 2. Jan Wes selman. Ringsteken voor paren. Voor de door de ijscluk „Wilhelmina" op het Bi-asenxexmeer georganiseerde wed strijd in ringsteken voor paren op de schaats bestond weer een zeer grote belangstelling. Ook van de zijde der deelnemers, want niet minder dan 39 paren versohenen aan de start. Na spannende strijd werd de uitslag: le px\ W. Warmerdam en Ria Warmer dam. 2e pr. J. v. Velzen en Ria Huig- sloot. 3e pr. Joh. Spruijt en Annie Spruijt. 4e pr. G. v. Leeuwen en Ella v. Leeuwen. 5e pr. Kees Castelein en Alie Hoogenboom. Brandstoffcnschaarste. Verschil lende tuinders zien de komende da gen met bezox-gdheid tegemoet ten opzichte van de brandstoffenvoorzie- ning voor hun trekkassen en waren huizen. Vooral de bloementrekkers hebben het met deze zware koude zwaar te verduren. Dag en nacht wordt er gestookt in een tempo, dat alle perken te boven gaat, wil men de bloemen voor bevriezing behou den. Met het oog op de levex-anties van brandstoffen zijn al een paar scholen gesloten. Door deze maat regel kan men de tuinders langer van bi-andstoffen voorzien. Door het treffen van laatst genoemde maat regel (schoolsluiting) wordt het alge meen belang gediend. Opgemerkt zij, dat er tuinders zijn die gemiddeld per dag 1 ton brandstof verbruiken. TER AAR Agenda raadsvergadering. De agenda voor de gemeentex-aadsvei-ga- dering, welke gehouden zal worden ■wiensdag a.s. des avonds om half acht, bevat o.m. de volgende pun ten: Verzoekschrift R.K. schoolbe stuur inzake vaststelling aantal uren in de nuttige handwerken over het jaar 1956. Vaststelling voorschotten als bedoeld in art. 101 der lager on derwijswet 1920 ten behoeve van de bijzondere lagere scholen. Vaststelling gemeente-rekening over het dienst jaar 1954. Voorstel tot wij.giging van dé verordening op de heffing van een vermakelijkheidsbelasting. Vooi'stel tot het garanderen van een geldle ning ten behoeve van de stichting Drinkwaterleiding „De Elf Gemeen ten". Vooi-stel tot het aangaan van een geldlening. Suibsidie-aanvragen. Beschikbaarstelling crediet voor dem ping van de sloot langs de Bloemen- straat. Beschikbaarstelling crediet voor het aanbrengen van verbeterin gen aan de werkplaats. Voorstel tot verkoop van grond in het uitbrei dingsplan Papenveer. BOOEGRAVEN Gebox-en: Coi-nelia F., dr van M. v. d. PanneMartens; Anna A., dr van R. v. d. StarLaurier; Alida A., dr van A. KempWansinck; Arie C., zn van J. VoordouwVerboom; Gre- tha A.t dr vani Th. BekkerUithol; Marinus, zn van A. Heemskerkv. d. We ij den. Overleden:C. H. Vex-seput 65 j., wede. van L. Heijkoop; Nic. van Leeuwen 62 j. Marktberichten ROTTERDAM, 27 febr. Vee. Aanvoer 1917 stuks vee. Vette koeien 1314, vai-kens 603. Prijzen: vette koeien 2.8ë—3.18, 2.66—2.86, 2.44—2.64. varkens f 1.791.76 1.74. Handel: vette koeien aanvoer grote, handel kalm, prijzen ies la ger; varkens aanvoer korter, han del vlug, iets hogere prijzen. Tot onze diepe droef heid overleed heden na voorzien te zijn van de Genademiddelen van de H. Kerk, onze lieve Moeder en Grootmoe der, Mevrouw CORNELIA MARIA FUST, Weduwe van W. J. OREMUS, in de, leeftijd van bijna 86 jaar. Zeist: M. G. PEETERS- OREMUS en kinderen Heerlen: J. OREMUS M. OREMUS- SCHRAMA en kinderen Voorschoten: C. E. NIERSMAN- OREMUS P. G. NIERSMAN en kinderen 'A. M. SCHAAP Vooi*schoten. 27 februari 1956. Leidseweg 165. De plechtig gezongen H. Mis van Requiem zal gehouden worden a.s. donderdag 1 maart in de parochiekerk van de II. Laurentius te Voor schoten te 9.30 uux\ waarna bijzetting in het familiegraf op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden dinsdag- en woensdag avond 8 uur. Leidse weg 165.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3