3=6 Voorjaarsbeurs geniet reeds ruime buitenlandse belangstelling Scherp AVONDRUST Lichtzinnige hulpvaardigheid bracht spoorman voor rechter Ruwe,rode handen HAMEA Nourytien knapt U op in een ommezien! Gehaaste buschauffeur veroorzaakt onder Aerdenhout dodelijk ongeval Hoofse strijd met schaar en kam in de Stadsgehoorzaal WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Voorlichting op gebied der kunststoffen Het ziet er naar uit, dat de komen de. voorjaarsbeurs die van 13 tot en met 22 maart te Utrecht wordt gehou den, in omvang en aanbod een be langwekkende manifestatie zal zijn. De Nederlandse industrie is op de a.s. voorjaarsbeurs, die in het teken van het 40-jarig jubileum van de ko ninklijke Nederlandsche jaarbeurs zal staan, ruim vertegenwoordigd. Naast de produkten van Nederlands fabrikaat zullen inzendingen van 24 landen te zien zijn. Op het ogenblik regent het aankon digingen van nieuwe produkten die op de jubileum beurs ten toon gesteld zullen worden, omvattend noviteiten zowel op huishoudelijk als op tech nisch gebied. De Beatrix- en Irenehal in de jaar beursgebouwen aan het Vredenburg zullen, zoals gebruikelijk bij de voor jaarsbeurs, een overzicht bieden van de produktie der Nederlandse textiel industrie. Totaal zullen 66 inzendingen op het gebied van stoffen, dames- en heren kleding, linnengoed enz. te bezichti gen zijn, waaronder vier inzendingen van Belgische firma's. 200 m2 winst. De fraaie textielexpositie, waarvan de inrichting door de architect G. Rietveld wordt verzorgd, neemt een oppervlakte van 2.685 m2 in beslag. Ruim 1600 m2 van he parterre der Vredenburggebouwen is gereserveerd voor de groep huishoudelijke verwar - mings- en kook-apparatuur voor gas-, kolen- en olieverbruik, een represen tatieve afdeling vormend waarin 72 firma's hun produkten exposeren. Daar de firma's met koelkasten in het vervolg uitsluitend op de najaarsbeur. zen in de groep elektrische huishou delijke artikelen zullen uitkomen, kon bovengenoemde afdeling, in vergelij king met de voorjaarsbeurs 1955, met 200 m2 worden vergroot. Op het open terrein aan de Croese- laan staan de firma's met machines en materiaal voor het bouwbedrijf, voor weg-, water- en mijnbouw, als mede voor grondwerk opengesteld. Deze groep, die totaal 301 inzendin gen omvat, beslaat een oppervlakte van 22.000 m2. Waarom kunststoffen. Een expositieruimte van 7.000 m2 POTLOOD en GEEST No. 516. Horizontaal: 1. hoofddek sel, 3. onoprecht man (figuurlijk), 8. slede, 9. vrucht, 10. gevangenis (sol datentaal), 12, afkorting van tita nium, 13. boom, 14. Katholieke ency clopedie (afk.), 15. meisjesnaam, 17. betuiging van erkentelijkheid, 19. oude lengtemaat, 20. achting, 21. uit roep, 22. oud snarenspeeltuig, 24. tweetal, 26. lidwoord, 27. plaats in Frankrijk bekend door Napoleon III, 28. onbp. voornaamwoord. Verticaal: 1. vlinder, 2. vlaktemaat, 3. voertuig, 4. artikel (afk.), 5. wind- treek (afk.), 6. te kennen geven, 7. sneeuwschaats, 9. huisdier, 11. gem. in Gelderl., 14. boterton, 16. uil, 17. gem. in Gelderl., 18. ketting, 20. gem. in Z. L., 21. hakwerktuig. 22. plaats in België, 23. gem. in Gelderl., 25. oud gewicht (afk.). Oplossing No. 515. Horizontaal: 1 spitsig, 6. sof, 7. kaf, 9. P.P., 10. sek, 12. la, 13. opdat, 15. rail, 16. neus, 17. riool, 19. A.B., 21. ton, 22. me, 23. Leo, 25. dun, 26. opstand. Verticaal: 1. sop, 2. p.f3. tred, 4. ik, 5. gal, 6. spiraal, 8. fatsoen, 10. split, 11. kanon, 13. oinr, 14. tel, 18. oost, 20. beo, 22. mud, 24. op, 25. dn. ¥"\E agenda van iedere dag, de agenda van iedere week, de agenda va.n het hele jaarhet is goed, die hij te houden om te ■weten wat we „te doen hebben" (want dat betekent „agenda"). Vermochten we, aan het eind van het leven gekomen, nog eens al onze agenda's door te bladeren! Wat zou dan dat kostbare, nooit weer terugkerende leven met on benulligheden en wissewassen ge vuld blijken. „Verlicht, Heer" bidt de Kerk vandaag ons ver stand met Uw licht, opdat we kun nen zien. „Quae agenda sunt", wat we te doen hebben, en ook in staat zijn te doen wat goed en juist is". ..Quae recta suntwat recht-toe recht-aan is. Niemand vindt het een prettig vooruitzicht ie moeten sterven. We gaan er recht op aan. Daarom is 't wijste ook zelf recht-toe te gaan en onze agenda daarnaar te regelen. wordt in gebruik genomen door 125 firma's met interne transportmidde len. In de Bernhardhal zal de rijksnij- verheidsdienst, in de groep grond stoffen en halffabrikaten van metaal en kunststoffen die een oppervlakte van 2.500 m2 en 274 deelnemers telt, een collectieve voorlichtingsstand in richten onder de titel „waarom kunst stoffen?". Aan constructeur en fabrikanten zal hier deskundige voorlichting over de toepassingsmogelijkheden van de verschillende soorten kunststoffen worden gegeven. Bovendien zal het gebruik van diverse gereedschaps werktuigen worden gedemonstreerd., BOERDERIJ IN WESTENDORP AFGEBRAND. De boerderij van de landbouwer Ten Brinke te Westendorp nabij Vars- seveld is gisteren tot de grond toe afgebrand. De brand ontstond omstreeks kwart over elf op de deel. De vlammen von den gretig voedsel in de wintervoor raad. Zij sloegen in korte tijd over naar het woongedeelte, dat eveneens tot de grond toe afbrandde. Toen de brandweren uit Varsseveld, Tcrborg en Silvolde aankwamen stond de boerderij al in lichter laaie, zodat men zich moest beperken tot het nablussen. Veel moeilijkheden werden ondervonden bij het verkrij gen van water. Dit moest van vrij grote afstand worden aangevoerd. Het vee kon op het laatste moment in veiligheid worden gebracht. De huishoudelijke inboedel kon eveneens vrijwel geheel worden gered. De landbouwer was verzekerd. Thans een ruime comfortable wagen v.a. f. 6375.- fl fl Botsing bij Maastricht Op 25 November van het vorige jaar is een trein uit Maastricht vlak voor het emplacement Heerlen ge botst tegen een trein, die uit deze stad naar Maastricht vertrok. Het sein voor de trein uit Maas-1 tricht stond echter op veilig. Later bleek, dat dit sein door een seinwcr- ker op veilig was gezet. Hij had dit eigenmachtig gedaan, zonder dat de centrale post op het seinhuis van het station Heerlen hiervan op de hoogte In de morgen van de 25e novem ber was het desbetreffende sein reeds onklaar gebleken, als gevolg waarvan een rangeerder een voorlo pige reparatie had verricht, die bij latere controle door de thans verdach te seinwachter onvoldoende was ge bleken. Terwfjl deze laatste nu bezig was met het herstel van de seinin- richting naderde de trein van Maas tricht. Verkeerd gedacht. Op dat moment bemerkte de seinwachter, dat aan de draad van de seininrichting werd getrokken en m de mening, dat men uit het seinhuis de wissel overtrok om het sein op vei lig te zetten, wilde hij helpen en zet te daarom het sein eigenhandig cp veilig. Achteraf bleek, dat in het seinhuis geen enkele manipulatie was verricht, en dat waarschijnlijk de een of ander op de draad had getrapt; in ieder geval meende men op het sein huis dat het sein op onveilig stond. Timmerman door drank op inbrekerspad Gist"ren is in Voorburg aangehou den een 38-jarige timmerman. Hij is naar Den Haag overgebracht en heeft aan de politie bekend verscheidene inbraken in deze stad te hebben ge pleegd. Hij gaf op tweemaal te hebben in gebroken in een apotheek aan de Rijswijkseweg, waarbij bedragen van ƒ800,en f125 werden gestolen Voorts had hij uit een melkwinkel aan de Noordpolderkade 203 mee genomen; uit een sigarenwinkel aan de Mussembroekstraat 25,uit een perceel aan de Kapelweg kledingstuk ken, een fototoestel en 2 dollar, uit een kruideniers winkel aan de El'.e- womstraat 60,ui: de kassa en een venteratas, inhoudende een paar hon derd gulden, uit een fotowinkel aan de van Hogenhoucklaan 5 fototoe stellen en 25,en uit een perceel aan de Harderwijkstraat 84 bene vens sigaretten. Het geld had hij in drank omgezet. 150,boete of 60 dagen. Het gevolg van de handeling was een botsing, waardoor de voorste twee wagons ernstige materiële scha de opliepen en enkele reizigers uit beide treinen licht werden gewond. De seinwachter gaf toe, dat hij in strijd met de voorschriften had ge handeld, maar dat hij het in goed vertrouwen had gedaan om het trein verkeer niet te hinderen; het was echter verkeerd uitgekomen. De ais luidde 150,boete of 60 dagen hechtenis. Te \erdediger betoogde, dat ver dachte te goeder trouw had gehan deld met de bedoeling het treinver keer te oevorderen Hij wees op het feit. aat verdachte reeds was bestraft met ec-n disciplinaire maatregel met inhouding van twee periodieke ver hogingen. Hij bepleitte dan ook bij de rechtbank een clemente strafop legging. De rechtbank za: over veertien da gen uitspraak doen. R.A.I. stand no 10 Official DKW-Dealer voor Leiden en Omstreken: MAREL's Automobielbedrijf N.V., Rijksstraatweg 336- Telefoon 2545 1751). WASSENAAR Official DKW-dealer voor de Bollenstreek en Omgeving: BAKKER's Automobielbedrijf. Hoofdstraat 133, Telefoon K 2532-7427. SASSENHEIM Imp. Hart Nibbrig Greeve N.V. Parkstraat 91 - Den Haag HAAGSE POLITIERECHTER. TUINMAN VERGREEP ZICH AAN METALEN. Een 56-jarige tuinman uit Leider dorp had vorig jaar koper, zink en een bijl gestolen ten nadele van de Verenigde Touwfabrieken, waar hij werkte. De politie had de goederen in een bloemenkas ontdekt. „Noodge dwongen heb ik bekend", zei ver dachte. „Ik had hard gewerkt en ik was hongerig. Toen lieten ze me vier uur op het politiebureau zitten." De verdachte is tengevolge van deze af faire ontslagen. De officier van justi tie eiste een week voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proef tijd en ƒ50,boete of 25 dagen. Overeenkomstig deze eis werd ver dachte veroordeeld. HELER EN STELER. Drie dagen gevangenisstraf eiste de officier van justitie 'bü de Haagse Politierechter zowel tegen een 53-ja- rge magazijnbediende uit Leiden als tegen een 34-jarige transportarbei der eveneens uit Leiden. De eerste had ten nadele van zijn patroon in november j.l. diefstal van koper ge pleegd, de ander had een gedeelte ge kocht en daarabij de magazijnbedien de nog voor 8.70 bedrogen ook. Het ■vonnis luidde voor elk van de ver dachten: 50,boete of 25 dagen en veertien dagen voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. LEIDSCHENDAM IJS IN DE VLIET ONBETROUW BAAR De rijkspolitie te Leidschendam heeft meegedeeld, dat vandaag het dr. Dolkgemaal weder in werking is gesteld. Daardoor is het ijs in de Vliet niet meer betrouwbaar. Betreden ervan is levensgevaarlijk. Kampioenskoe kreeg medaille In de vergadering van de Melkcon- tróle-vereniging heeft de voorzitter, de heer A. A. Vrij,' de medaille uit gereikt aan de kampioenskoe 1955. Deze koe Beatrix no. 296493-R heeft in 293 dagen 7700 kg. melk gegeven met een vetgehalte van 2,43% wat overeenkomt met een dagopbrengst van 26.28 kg. Met waarderende woorden werd het vele vruchtbare werk in het ilcht gesteld van de heer H. van Everdin- gen voor de afdeling Leidschendam verricht. Volgens het jaarverslag telt de afdeling 54 leden met 1255 koeien. Het verslag van de penn. wees een nadelig saldo aan van 1.266.45 veroorzaakt door het uit betalen van meer loon dan verwacht werd. De begroting voor 1956 sloot op een bedrag van 11.540De contributie werd vastgesteld op 40.per jaar. De aftredende be stuursleden de heren A. P. van de Sande en C. C. Mooiman werden herkozen. Besloten werd dit jaar in Nootdorp een jongveedag te houden, waarvoor een organisatie-commissie werd gekozen, bestaande uit de he ren A. Vrij, A. Mooiman, J. v. d Helm, W. Olsthoorn en M. Steneveld. W0UBRUGGE PRIKSLEEëN VOOR PAREN. Voor de op de Heimans we tering ge. houden priksleewedstrijden voor pa ren Bestond grote belangstelling. De uitslag luidde: 1. Alie van der Eyk en Cor Wijsman; 2. Aat Zijlstra en J. Harteveld; 3. Tiny Noordam en J. Nagel. Waarom zoudt U nog langer blijven sukkelen met die zenuwpijnen? Ga over op NOURYTIEN! De moderne pijnstiller in tabletvorm, een compo sitie van 5 vermaarde elkaar onder steunende en versterkende genees middelen. Niets brengt zo snel verlichting. 1 of 2 tabletten op wat water en elk begin van pijn wordt radicaal onderdrukt. U wordt fit - U blijft fit met NOURYTIEN! Neem uit veilige voorzorg een buisje in huis. NOURYTIEN knapt U op in een ommezien! Bij alle apothekers en drogisten. Per buisje van 20 stuks 85 cent. (Advertentie) Zware eis in hoger beroep De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam heeft gister middag drie weken hechtenis geëist tegen een 33-jarige Haarlemse chauf feur wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeluk met een bus van de N.Z.H.V.M. en het hof tevens verzocht de verdachte voor de tijd van negen maanden uit de rijbevoegdheid te ont zetten. In eerste aanleg was de chauf feur door de rechtbank te Haarlem tot drie weken hechtenis en slechts drie maanden ontzegging veroor deeld. Op 23 mei van het vorige jaar kwam de chauffeur met een lege bus uit Den Haag naar Haarlem rijden. Hij was te laat vertrokken en had al het grootste deel van zijn achterstand in gelopen, toen hij onder Aerdenhout over de Boekenrodeweg de vrij on overzichtelijke bocht naar de Zonne bloemlaan naderde. Het had tevoren juist even geregend, zodat het asfalt- dek van de daar circa 6 meter brede Boekenrodeweg glad was. Bovendien waren de beide voorbanden van de elf meter lange bus in slechte staat. Juist in die bocht kwam mr. E. H. Harbertsma in zijn personenauto uit de tegenovergestelde richting. De aanrijding. Bij de bocht naar rechts remde de buschauffeur iets af en daarbij be gon zijn bus te slippen. De chauffeur slaagde er niet in het gevaarte weer onder controle te krijgen. Het gevolg ws, dat de bus, inplaats van de bocht naar rechts te volgen, vrijwel recht uit zeulde en dus de doorgang voor de personenauto geheel blokkeerde. Met een harde slag ramde de bus de wagen van mr. Halbertsmaen ver pletterde deze tegen een boom. Mr. Halbertsma werd nog naar het mari neziekenhuis gebracht, doch overleed aan een hersenbloeding. Roekeloos? De procureur-generaal noemde de snelheid van tenminste 45 km per uur, waarmede de verdachte gereden had, te hoog voor de bocht met het natte wegdek en achtte roekeloos rij den bewezen. Met bevestiging van de drie weken hechtenis eiste hjj, zoals gemeld, negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De raadsman meende, dat men de bocht zeker met 55 km per uur kan nemen, al ontkende hij niet, dat de chauffeur wat onvoorzichtig had ge reden. Roekeloosheid achtte hij niet bewezen. De chauffeur heeft het ver trouwen van zijn maatschappij niet verloren. Hij is in zijn dienst op de buslijnen als chauffeur«gehandhaafd. Het hof zal oip 6 maart a.s. uit spraak doen. LEIDERDORP Uit het overzicht van het bevol kingsonderzoek op tuberculose, dat thans is verstrekt blijkt dat in de ge meente Leiderdorp door ruim 60% van de bevolking aan het onderzoek is deelgenomen. 10weigerde zich te laten onderzoeken, terwijl de ove rige 30% regelmatig op tuberculose werd onderzocht, zodat van een be vredigend resultaat, wat de deelna me betreft, mag worden gesproken. Bij het onderzoek werden 17 patiën ten gevonden lijdende aan een in actieve tuberculose, een vorm van tuberculose, die geen onmiddellijke behandeling behoeft, doch wel on der ontrole blijft; er waren vier pa tiënten met andere longafwijkingen en bij 1 patiënt werd een te groot hart geconstateerd. Verheugend is het feit dat geen enkel geval van ac tieve longtuberculose is geconsta teerd. Personeeltekort bij de B.B. Het blokhoofd van de BB in het Zijl kwartier, die heer D. P. Weijers heeft zijn teleurstelling uitgesproken over het feit, dat de blokploeg" van de BB in het Zijlkwartier nog steeds niet compleet is. Minstens acht man is er nodig om te komen tot een volle dige bezetting van de ploeg. Voor het materiaal is door de gemeente ge zorgd en daarbij hoort een brand spuit, waarvoor ook zelfs een gara ge is in het Zijlkwartier. De heer Weijers vindt het teleurstellend dat, waar de gemeente voorgaat in haar taak om een volledige uitrusting be schikbaar te stellen voor drie blok- ploegen, de belangstelling van de in woners niet evenredig is aan die van het gemeentebestuur. Waar het hier betreft de bescherming van de ge zinnen en eigendommen van de be woners van het Zijlkwartier hoopt de heer Weijers, dat er alsnog voldoen de verantwoordelijkheidsbesef zal groeien waardoor tenslotte ook de blokploeg van de BB in het Zijl kwartier tot volle sterkte zal uit groeien. Aanmeldingen kunnen ge schieden bij het blokhoofd de heer Weijers, Zijldük 13. Goede resu'taten De kleine zaal van de Stadsgehoor zaal te Leiden was gisteravond ver vuld van scharengeklik en van een bescheideii kappersmuziekje. Kappers uit Leiden en omgeving vochten met kam en schaar een sportieve strijd uit. Schijnwerpers verlichtten fel het vreedzame strijdperk. Over de hoof den van enige charmante modellen richtten de deelnemers zich tot een jury, die slechts na ampele overwe gingen haar beslissingen kon nemen. De deelname was zeer redelijk. Ver heugend was het ook, zo vernamen v/ij van een bestuurslid van St. Cos- mas de landelijke kath. bond van kappersbedienden, die dit concours organiseert de ruime vertegen woordiging van de jeugdige figaro's. De deelnemers in deze voorronde, die méér dan driekwart van het totaal te behalen aantal punten in de wacht wisten te slepen, klasseerden zich in de finale van het landelijke concours, dat binnenkort gehouden zal worden. De opdracht voor de herenmodellen was: het knippen en opmaken van half lang model. De coiffures van de dames werden uitgekapt op een modern dagkapsel in watergolf of „lockwell". De resulta ten waren voortreffelijk. Toen het ritmisch geklik van de scharen was verklonken kwam de jury tot de vol gende beoordelingen: Afd. Damesvak: Deelnemers 6. Aan tal te behalen punten 270. Allen plaatsten zich in de finale. 1. mej. C. de Gunst Leiderdorp 253 pnt.; 2. de heer W. v. d. Kooy Leiden 240 pnt; 3. mej. H. Simons Lisse 237 pnt.; 4. mej. v. d. Wout Noordwijk (Foto: De Leidse Courant). 232 pnt.; '5. mej. Nauta Leiden 230 pnt.; 6. de heer P. Hagen Lisse 222 punten. Afd. Herenvak. Deelnemers 8. Aan tal te behalen punten 360. 6 Geplaatst in de finale. 1. J. P. Sipruijt Leiden 307 pnt.; 2. J. v. d. Born Leiden 305 pnt.. 3. G. v. Staveren Oude Wetering 303 pnt.; 4. L. Verkade Leiden 282 pnt.; 5. P. van Es Leiden 278 pnt.; 6. A. C. Lint zen Zoeterwoudë 273 punten. KATWIJK Vandaag op de geboortedag van Lord Baden Powell vieren de pad- vindsters over de gehele wereld hun denkdag. De Katwijkse Groep van 't N.P.V. had zich hiertoe vanmorgen om 7 uur verzameld rond een in de tuin van het raadhuis geplaatste vlag- gemast, waar, na het plechtig hijsen van de NPV-vlag, de districtscom missaris, mevr. Van der Weerdt, de meisjes toesprak. Zij legde hierbij de nadruk op betekenis en doel van de denkdag. GROTE BLO^MENSHOW Hyacinthen-Tulpen-Narcissen 21 t/m 25 februari. Entrée 1,50 - Open 10—22 uur. X» Bloemen rond forellenvijver (Advertentie) Z0ETERMEER KOUDE ZETTE SCHAKERS MAT De heersende koude is ook merk baar in de schaakwereld. Het derde tiental van de plaatselijke schaakver eniging „Promotie" moest een wed strijd spelen tegen Sio 3 in Den Haag. Daar de zaal waarin gespeeld zou worden niet verwarmd was, werd na onderling overleg tussen de wed strijd leiders besloten tot remise, na dat eerst enige symbolische zetten gedaan waren. Spoedig waren de spelers weer te rug in de gelukkig goed verwarmde zaal van het Spaarbankgebouw, waar verder voor de onderlinge competi tie werd gespeeld. De uitslagen hier van zijn: J. van LoenenL. Breugem 10; J. Blonk—G. v. Doornen 1--0; G. de VreeH. Breugem 01; Th. v. d. Meer—J. Roos 2G. de Vree T. Kalssvaart 0—1; J. Roos—Th. v. d. Meer 1—0; H. Berkhoudt—M. Ge- hem 10 Geb. Johanna M. Kamps; Antje v. d Berg d. Getr.: J. N. Woldendorp en C. M. Luiten; W. S. Verheul en K. J. Dorst: P. v. Rijn en L. den Braber. Overl.: Th. Reuneker 73 jr. en Th. Kurpershoek 83 jr. Aetherklanken DONDERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NCRV. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Progr. over het weggebruik in Neder land. 20.18 Tele-Foto-Tips. 20.30 Rep. zwemfeest in Naarden. 21.20 Voordr. 21.40 Dagsluiting. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Radiofilharm. ork. 12.00 Twee piano's. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Spaanse en Zuid-Ame rikaanse muz. 12.50 Uit het bedrijfs leven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Me ded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.20 Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox, hoorsp. 14.50 Strijktrio. 15.15 voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Rege- ringsuitz.: Nederland en de Wereld: Uitwisselingsprogr. over Argentinië, door prof. mr. dr. J. A. van Praag. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 13.25 Am us. muz. 18 .55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kin deren. 19.05 Cowboyliedjes. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nieuws. 20.05 Buitenl. overz. 20.15 Omr. ork., koor en sol, 21.15 Voordr. 21.35 Amus. muz. 22.00 „De Tijger", hoorso. 22.45 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Act. 23.25— 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. j 7.00 KRO. 10.00 NCPV. 1L00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. I 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en veerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 An gelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Voor de boe ren. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Mezzo-sopr. en piano. 13.50 Gram. 14.00 Metrooole ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Meisjeskoor. 15.40 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Kamer muziek. 17.00 Lawines razen, hoorsp. v. d. jegd. 17.30 Gra 17.40 Beurs berichten. 17.45 Gram. 18.05 Instr. trio. 18.30 Friese uitz. 10.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Gram. 19.55 Een echo, toespraak. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Period'eken para de. 22.10 Orgelconc. 2" 35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Gra- mofoonmuziek.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2