Bloemlust door vorst en sneeuw toch naar een nieuw hoogtepunt Geïllustreerd getuigenis over Christus Grote prestatie van het bollenvak Vrouw bij hulpverlening in een brandend huis omgekomen Het was akelig stil op de Haarlemse keuring Zwitserland trok bloemenprijzen in Rijnsburg omhoog DINSDAG 21 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Geheel in de lijn van haar doel stelling de beïnvloeding der pu blieke opinie met alle geschikte mo derne middelen heeft de „Voor God"-actie (Postbus 2, Heemstede) als begin van een nieuwe reeks een geïllustreerde uitgave gebracht, die ons juist in deze weken bijzonder be langrijk lykt. De moderne mens wil lezen, maar hij wil ook zien. Hij wil foto's zien bij wat hij leest, en hij wil lezen wat de foto's hem vertellen. In het buitenland zijn op het punt van geïllustreerde uitgaven over godsdienstige onderwerpen in vorm van een revue of magazine reeds interessante en kennelijk suc cesvolle proeven genomen. Velen zullen daarom dankbaar zijn, dat hun wensen op dit punt ook voor Nederland eindelijk vervuld zijn. Want het geïllustreerde blad, dat wij zojuist ontvingen, voldoet geheel aan de eisen die mochten gesteld worden: het is in beeld en woord een echt Nederlandse uitgave ge worden. Ondanks betrekkelijke soberheid, wat betreft de tekst en ondanks alle eenvoud van zegging en uitbeelding is zij niet oppervlakkig geworden. De nieuwe reeks is „Hoeksteen reeks" gedoopt. Christus is de Hoeksteen voor per- MGR. REESINCK 75 JAAR Mgr. J. Reesinck, oud-apostolisch vicaris van het vicariaat van de Boven-Nijl (Oeganda) van de con gregatie van Mill Hill, wordt 22 februari vijf en zeventig jaar. Mgr. Reesinck is geboren in Delft, hij stu deerde te Mechelen en werd in 1908 tot priester gewijd. Hij werd uit gezonden naar het vicariaat van de Boven-Nijl en was daar twintig jaar werkzaam. Na die periode heeft hij gedurende negen jaar leidende func ties in de congregtie vervuld en daarna is hij benoemd tot apostolisch vicaris van e Boven-Nijl. In 1950 ging mgr. Reesinck om gezondheidsrede nen naar Nederland terug; hij ver blijft nu in het Sint Bonifaciusmissie- huis te Hoorn. MINISTER ZIJLSTRA NO. 1 A.R.-LIJST Het bestuur van de A.R-Partij heeft aan de aangesloten kiesverenigingen de aanbevelingslijst van kandidaten voor de Tweede Kamer doen toeko men. Lijstaanvoerder is prof. J. Zijl stra, minister van Econ. Zaken, no. 2 minister J. Algera, minister van Ver keer en Waterstaat, no. 3 mr. A. B. Roosjen, no. 4 prof. mr. P. Sj. Ger- brandy. Hieruit 'blijkt dus, dat minister Zijlstra bereid is in de Kamer zitting te nemen als hij na de verkiezingen niet als minister in het kabinet zou terugkeren. Prof. Gerbrandy komt toch op de lijst voor, ondanks het feit, dat hij aanvankelijk van de lijst was afge voerd. Aetherklanken WOENSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NCRV. 17.0017.30 Voor de kinderen. soonljjk leven en samenleving, op Hem worden leven en samenleving gebouwd. Dit beginselprogram wordt nader uitgewerkt in het eerste nummer: „Christus". Het vertelt de moderne, soms zoe kende, soms ongelovige mens, wie Christus is en hoe Hij leefde. De tekst is rechtstreeks aan het Evangelie ontleend. De waarlijk indrukwekkende foto's illustreren met situaties uit het mo derne leven de eeuwige actualiteit van de Persoon van Christus van Zijn leer, Zijn leven, Zijn lijden en sterven, Zijn verrijzenis en onze verlossing. Het is een modern getuigenis over Christus geworden dat niet alleen onder de christenen zelf maar ook onder hen die van Hem vervreemd zijn of Hem in het geheel niet ken nen vérdient gehoord en gezien te worden. De prijs van slechts 25 cent voor een dergelijke fraaie uitgave lijkt ons waarlijk niet te veel. Zij krijge een ruime verspreiding. DE ZAAK-ANNEKE BEEKMAN 8 MAART IN HOGER BEROEP Op 8 maart zal de geruchtmakende „Zaak-Anneke Beekman", die ruim vier maanden geleden voor de Am sterdamse rechtbank kwam, in be roep dienen voor het Amsterdamse gerechtshof, waar de verdedigers van de 3 hoofdverdachten waarschijnlijk geen pleidooi zullen kunnen houden, daar de drie hoofdverdachten in dit proces reeds geruime tijd ondergedo ken zijn en voor deze gelegenheid wel niet in de openbaarheid terug zullen keren. Tegen deze drie hoofdverdachten mej. E. M. v. Moorst (tante Bets), die reeds jarenlang met het meisje ondergedoken is; mevr. Langendijk- Van Moorst, de ex-pleegmoeder van het meisje; en de moeder-overste van PRACHTIGE EXPOSITIE IN LISSE Oost was de wind!Hij kwam J .gebroken door een paar grote vlieg- guur en koud over de witte velden aanwaaien en deed iedereen huive rend in zijn kraag duiken. Op de Lis- sese Haven zwierden de schaatsenrij- het Belgische klooster, waar het dera b« tientallen en naar hartelust. meisje een tijdelijk onderdak vond zijn door de rechtbank resp. 12, 7 en 6 maanden gevangenisstraf geëist. Hoewel toen tevens de onmid dellijke gevangenneming van deze drie verdachten geëist werd, is het de politie niet gelukt hen te achter halen. "5 Drama te Arnhem Op buitengewoon tragische wijze heeft gistermiddag de 59-jarige me vrouw M. KoekenWijnands in haar woning aan de Maarten van Rossum- straat te Arnhem de dood gevonden, toen brand was uitgebroken in de woning van haar dochter, die de bo venverdieping bewoonde en zij te hulp snelde. De brand brak uit door het omver werpen van een petroleumstel en het slachtoffer rende op het brand-ge- rocp naar boven om hulp te verle nen. De brand greep echter veel sneller om zich een, dan zij zich voorgesteld had en vrij spoedig was zij omgeven door vlammen. De dochter wist zich te redden door uit net raam te springen en hoe wel een van de buurtbewonérs met een ladder nog bij het raam wist te komen kon hy de te hulp geschoten vrouw niet meer bereiken. Ook door het huis was voor het slachtoffer geen ontwijken, want het trappen huis was vrij spoedig na de brand een vuurzee. Toen de onmiddellijk uitgerukte .brandweer het vuur geblust had, vond men in een kast, waarin de Maar nauwelijks dertig meter daar vandaan, in de Bloemlust-hal, daar wandelde men linea recta de lente binnen. Want daar toont nu het bol lenvak wat het kan. Ondanks een stug broeiseizoen en ondanks kou en vorst en sneeuw en ijs, stelt men daar een bloemenpracht ten toon, die men in deze barre kou nauwelijks voor mo gelijk had gehouden. Duizenden en nog eens duizenden, de statige gele trompetten als Golden Harvest en Joseph Mac Leod naast de uitdagend gekleurde Mary Hou- vrouw kennelijk haar toevlucht had ley met het flonkerend rode oog te- gezocht, het deerlijk verminkte gen een sneeuwwit dekblad en de lichaam. grappige kleine cyclamineusnarcis-. De gehele woning brandde uit, sen als Feruary Gold met de bloem- maar voor de omliggende percelenbladen sterk terug gebogen als van beperkte de rampspoed zich tot wa- een cyclaam staan naast een tersc^ade. RUIM 500.000 BROMMERS Volgens een telling van het Cen traal Bureau voor de Statistiek is het aantal bromfietsen tussen 1 augustus 1954 en 1 augustus 1955 toegenomen met 127.529 stuks. Het aantal scoo ters is ruim verdubbeld en gestegen van 7.554 op 1 augustus 1954 tot T5.846 op 1 augustus 1955. Op 1 augustus 1955 waren er in gebruik: 503.421 (375.892) bromfietsen, 145.171 (130.486) motorrijwielen w.o. 11.294 (10.096) motordriewielers, 267.888 (219.411) personenauto's, 6722 (6.359) autobussen, 97.699 87.609) vracht wagens. Tussen haakjes de cijfers van 1 augustus 1954. weelde aan tulpen en de naam daf- fodilshow mag dan vroeger juist zijn geweest, nu is stellig de naam tulip- show toepasselijker. Honderden ver- s'N.illenoe variëteiten kan men hier bewonderen. Een groot deel staat gegroepeerd langs een snel vliedend .beekje, dat zich door het gehele ge touw slingert en waarin de forellen springen. Prachtige indeling. Jawel!Bloemlust 2 is weer open. Vanmorgen om half twaalf lost- te de heer De Monchy, de directeur van de Holland Amerika Lijn, het of ficiële startschot voor deze show, die in alle opzichten de klap op de vuur pijl is en waarvoor het woord „fan tastisch" eigenlijk nog vele malen te kinderachtig is. Men heeft er een sierlijk ontwerp van gemaakt. De grote ruimte wordt Dame nam rovers gestolen auto af Zaterdagavond j.I. kwam een heer in Rotterdam tot de ontdekking, dat j hatl men de opening van twee bloe- Zelden zal 't 's winters in de keu ringszaal zo stil gewest zijn, als maandag het geval was. En dat was, tussen twee haakjes, geen wonder ook. Want voor vandaag (dinsdag) zijn personenanto, die voor de deur had gestaan, verdwenen was. Zijn gastvrouw mevr. S. J. van der Burg- Verbruggen, ging met haar eigen auto op zoek en na enige tijd zag zij de bewuste wagen inderdaad in een straat staan. Twee mannen stonden erbij te morrelen aan het stuurslot. Mevr. Van der Burg ging onverschrokken op hen af en slaagde er in hun na een korte worsteling het contactsleuteltje te ontfutselen. Verbluft door dit kor date optreden nam het tweetal de vlucht. De politie werd gewaarschuwd j en na een speurtocht door de om- geving vond men in een café een 20-jarige fabrieksarbeider en een 21 jarige instrumentmaker; een van hen viel direct door de mand maar de ander bleef hardnekkig ontkennen, totdat mevr. Van der Burg er bij kwam en hem herkende van hun ontmoeting bij de auto HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: mevr. T. KirchheinerGalatius Jensen: „De vrouw in de hedendaagse Deense samenleving". 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellings- Zeven uit het Franse vreemdelingen agenda. 13.18 Accord, ork. en solist, legioen gedeserteerde soldaten, die beweren Duitsers te zijn, zijn maan dagavond door de koninklijke mare chaussee van een Duits motorschip gehaald. Zij waren afkomstig uit Indo China Zeven gedeserteerde legionairs in Amsterdam 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.30 Amus. muz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Over zee: mevr. M. GordijnMooijboer: „De padvinderij op Aruba". 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: dr. Arn. Saalborn: „Vondel". 19.00 Gevar. liedjes. 19.10 Joods pro gramma. 19.30 Voor de jeugd. 20a00 Nieuws. 20.05 Commentaar. 20.15 Leert Uw landgenoten kennen. 20.40 „Anita en het bestaansminimum", hoorsp. 21.35 Operettemuz. 22.20 Tus sen men en nevelvlek, caus. 22.35 Gi taarspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialis tisch nieuws in Esperanto. 23.20 Gra- mofoonmuziek. 23.4024.00 Ham mondorgelspel. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Idem. 9.35 Gram. 10.00 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 De Hagedoorns, hoorsp. 12.25 Gram. 12.30 Land- -en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte mu ziek. 13.40 Die Zauberflöte, opera (gr.). 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orgelspel. 18.15 Cello en piano. 18.45 Spectrum van het Chr. organisatie en verenigings leven, caus. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerork. en solist. 21.20 Lij densoverdenking. 21.50 Gewijze muz. 22.20 Intern. Evang. Comm. 22.30 Omr. ork. 22.45 Avondoverdenkinng. 23.00 Nieuws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Gram. en gingen naar Algiers. In Oran had den zij echter kans gezien te ontsnap pen en zich aan boord van het motor schip te verstoppen. Vijf hadden een schuilplaats gevonden in een kolen bunker en twee in de uit pitriet be staande lading. Toen het schip 'in volle zee was, kwamen zij te voor schijn. Geen der soldaten had andere papieren bij zich dan die van het vreemdelingenlegioen. Zy hebben alle Duitse namen en gaven Duitse ge boorteplaatsen op. Als alles blijkt te kloppen, zullen zij zo spoedig mo gelijk' naar hun Heimat gezonden worden. Gistermiddag om omstreeks half vier is in het perceel Kattenburger plein 3 te Amsterdam een brand uit gebroken op de eerste verdieping door een petroleumstel, en in korte tijd breidde de brand zich uit. De verdieping, die geheel uitbrand de, werd bewoond door een echtpaar met twee kinderen; de vrouw was bij de benedenburen toen de brand uit brak. De brandweer rukte uit met twee motorspuiten plus een ladderwagen en bestreed het vuur met twee stra len. Het grootste gedeelte van het huisraad kon in veiligheid worden gebracht, de beneden gelegen ver dieping, bewoond door een echtpaar met drie kinderen, liep waterschade op. De bewoners van de uitgebrande etage zijn verzekerd. menshows-van-groot-formaat op de kalender staan; Bloemlust in Lisse en de Westfriese Flora te Bóvenkar- spel. Waarom beide tentoonstellingen nu uitgerekend in dezelfde week ge houden moeten worden terwijl Bloemlust de datum al vroeg had vastgesteld en aan de openbaarheid had prijs gegeven is een raadsel. In het vak zelf heerst er trouwens veel ontstemming over. Men was in de keuringszaal dus gauw uitgekeken. Hoewel: men zag er enkele buitengewoon beste tul pen. Daar was o.m. de Edith Eddy max van J. C. Bakker, Dubbeldam weer, met de zeer grote bloemen. Een soort, dat stellig zijn weg zal vinden. Heel goede tulpen liet ook Katwijks advocaat vrijgesproken Valsheid in geschrifte, die gepleegd zou zijn door een advocaat uit Kat wijk, welke deswege voor de Haagse rechtbank terecht stond, is niet be wezen geacht. De advocaat is heden morgen vrijgesproken. de fa. Piet Nijssen Zn, Santpoort zien. Enkele sporten vertonen qua vorm en stand wel enige gelijkenis m^t Copland en het moet u maar niet verbazen, wanneer dat de vader of de moeder is. Een der allermooiste vonden we de diep-lila Ciampino. Wat een fijne en zuivere kleur en wat een goede stand. Best was ook de lilarose Sabena. Palam, roodach tig lila vonden we van kleur nu niet zo geweldig. Holbach heeft de sten gel, het kruid en de kleur van een Elmus, maar een verbetering daar van konden we het niet vinden. De bloem was daarvoor te klein. Ook de typisch rose Spalding konden we persoonlyk niet zo waarderen, maar Dolce Mia zo veel te meer. Een tulp met een zeer mooie rose kleur, die Blenda in de schaduw stelt. El Coco, lilarose met witte rand, was ook ver dienstelijk. D. W. Lefeber Lisse, etaleerde zijn schitterende darwin hybride Parade, in een werkelijk vorstelijke kwali teit met de eveneens mooie darwin hybride Oxford. Apeldoorn (een tulp uit hetzelfde zaaisel) werd naar voren gebracht door P. v. Saase, Hil- legom. Ook een mooie tulp, maar de stengel hadden we graag langer gezien. Daarnaast stond van dezelfde firma de rode Paul Richter. Bij de voorgaande zonk deze gewilde tulp echter volkomen in het niet Dan was er nog Petersburg van -G. Doef, Bovenkarspel. Een aardige dubbele tulp: rood met witte rand en j ster je, gedrongen stengel, i In de groep van Ant Nijssen Zn, Santpoort was het vooral de dubbele Zoals wij reeds eerder meldden, werd de advocaat er van verdacht j gele Monte Carlo met de grote gele een valse handtekening geplaatst te bloemen op de lange stengel, die de hebben onder een machtiging, aan de I aandacht trok. Daarnaast stond de hand waarvan in een erfeniskwestie dubbele rode Stockholm, die we van een procedure in Zwitserland werd gevoerd. De officier van justitie had zes maanden gevangenisstraf geëist. Drogisterij in Rotterdam uitgebrand Gisteravond brak door het omver lopen van een petroleumstel brand uit in een drogisterij van J de Jong in de eerste Pijnackerstraat te 'Rotter dam. Door het wegstromen van de petroleum vatten de achter de toon bank staande goederen vlam en spoe dig breidde de brand zich uit. De brandweer was spoedig met groot materieel ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de winkel uitbrand de. Aan de eerste étage werd ook enige schade toegebracht. PONTDEK IS GEEN OPENBARE WEG Ook de Amsterdamse rechtbank is van oordeel, dat het dek van de Am sterdamse gemeentepont niet tot de openbare weg behoort. In eerste aan leg, had de kantonrechter een ge lijkluidende uitspraak gedaan in de zaak tegen de vieren der tig-jarige groentebezorger S. O. uit Venhuizen. Tijdens het afrijden van de pont over het IJ had de man 'n aanrijding ver oorzaakt. Van deze aanrijding sprak de rechtbank hem vrij. J deze firma wel eens beter hebben gezien, dunkt ons, Nijssen's Golden Yellow heeft een uitstekende stand, een mooie diepe gele kleur, maar een bloem die in verhouding iets te klein is. Salvadar heeft qua kleur iets weg van Limelight met dat vale, hoewel we persoonlijk Limelight ho ger aan slaan. Een buitengewoon interessante parkietverloping (door bestraling door dr De Mol verkre gen) liet dr De MolC. A. Verde- gaal, Hillegom, zien. Een verloping uit Doorman, lichtgeel met rode vlammen. Zeer mooi! Van Gebrs. Faase, Noordwijk, zagen we enkele fraaie fosteriana hybriden van de ro de, geel gerande Finale (machtig warme tint is heeft deze) naast de rode, wit-geramde Zombie en Ron do, rood met gele rand. J. Valkering Zn, Limmen, liet een verloping uit Edith Eddy zien: vaal-lila met zilver grijze rand. Het geheel was dof en vaal van kleur en iets moois kunnen we er tot onze spijt niet van zeggen. De narcissen werden vertegenwoor digd door Lobulari, een aardige mi niatuur bicolor van J. de Wildt, Heemstede, die tussen twee haakjes een erg ongelijk gewas vertoonde en een zaailing van N. Zandbergen Wzn Rijnsburg, die veel geleek op Veer- ger. Th. G. van Haaster, De Zilk, die mooie selectieparty en hyacinten teelt, liet nu Marconi zien, die nu niet zo geweldig van kwaliteit was. Tot. slot: een mooi gearrangeerd groepje van de intens gele Freesia Rijnveld's Golden Yellow, van S. de Goede, Beverwijk. Een fraaie Free sia, die men niet ten onrechte de „Su per Freesia" noemde. dennen en voor het overige heeft men van de rustieke bruggetjes, van waar men de forellen kan gadeslaan. 7an ,de heuvels'' af heeft men een uitstekend vergezicht. Een juist ge bruik van bloeiende heesters (kers, forsythis o.m.) en bomen maakt deze tentoonstelling een lust voor het oog. De eigenlijke Bloemlust-hal is slechts gedeeltelijk in gebruik. Men heeft nu het gebouw er naast ook in gebruik genomen. Voor men daar ■binnentreedt, trekt vlak by de deur een stand uw aandacht door de wel sterk afwijkende methode van bloe men etaleren. De fraaie rose darwin Pink Attraction wordt daar getoond in een blank eikenslaapkamer, compleet met een zeer verdienstelijke (wassen) juffrouw in coektailjapon. Tuilpa's. Zoals gezegd: het tulpensortiment, dat daar is geëxposeerd is in één woord enorm. Men ziet er honderden tulipa's met hun spitse bloemen en warme kleuren en verder de schit terende rode darwinhybriden als Ox ford, Parade, Pres. Roosevelt, Dr. Phi lips en anderen. Men ziet er de bi zar getirte idea; darwinnen en bree ders van de fa. Grullemans: de prui- men-purperen Blue Lagoon, de slan ke lichtrode Sunny Girl, en verder Sochy Bul lock, crème met een streep je rose aan de randen gepenseeld en vele anderen. Toch valt het tussen al dit tulpen-gala op, dat het rose genre maar matig vertegenwoordigd is. In de groep van Gebrs. Eggink, Voor schoten, treft men echter een mooie zaailing aan. Smiling Ann. De Veor- schotense firma laat verder een keur van beste tulpen zien: de vlotte rode All Round, de zwarte Black Girl, de apart rode Norel, naast tientallen an deren. Van de rand tulpen is de rode en geel gerande Royal Court van C. P Alkemade, Noordwijk (die natuur lijk ook de nodige dubbele tulpen laat zien) wel een der meest opvallende door de frisse, sterk afstekende kleu ren. Kwaliteit. Aparte tinten etaleert ook de fa. Gebrs. Nieuwen! uis, Lisse, Sunspot, oranje-geel met oranje vlammen, de purperen Royal Velvet, en dan na tuurlijk een grote collectie leliebloe- migen met China Pink, West Point, All Glory, etc. Een glanzend rode zaailing onder nummer C 6 trekt ook zeer sterk de aandacht door de beste kleur en stand. In de stand van Gebrs. Segers, Lisse, zijn naast de dubbele rose Com- tesse een drietal parkieten neerge zet: Red Champion, een tros rode sport hieruit en een helderrode ver loping. Buitengewoon beste kwali teit tulpen brengt de fa. J. Uittenbo gaard Zn., Oegstgeest, voor het voetlicht. We noemen slechts de extra ■beste kisten met Mirjoran Drea ming Maid, Ossi Oswalda, Orange Korneforos, de dubbele Prof. Boer- haave en de typisch gekleurde Siam. Bij de narcissen spelen de inzen dingen van G. B. de Vroomen Zn en T. Vos Zn., Sassenheim, een grote rol. Bij laatstgenoemde vallen enkele geletrompetten zeer sterk in de aandacht door de fraaie vorm en .bloeirijkheid. De fa. De Vroomen laat naast een grote collectie met de beste handels soorten ook heel wat nieuwigheden zien en bij de tulpen is dat niet in de laatste plaats de oranjerode Inter national. Qua kleur is er in dit genre .niet mooier, maar jammer genoeg is de bloem wat aan de kleine kant. Het zou te ver voeren hier alle soorten te gaan noemen, die men daar in Lisse kan bewonderen. Maar zon der overdrijving kan men zeggen, dat dit een van de mooiste shows is, die het H.B.G.-gebouw binnen de muren heeft gehad en ongetwijfeld zullen velen zowel vakmensen als lief hebbers dit juichende bolbloemen- feest zélf willen aanschouwen. De show is iedere dag geopend van 's ochtends tien tot 's avonds tien. Bekroningen Bloemlust Groep 1 (25 soorten): grote gouden medaille: G. B. de Vroomen, Sassen heim. Narcissen: Groep 2 (20 soorten): grote gouden medaille: Teun Vos en Zn., Sassen heim. Prijsvraag voor de beste Narcis: grote gouden medaille voor beste trompet van Golden Marvel: Teun Vos en Zn., Sassenheim, en van C. Jonkheer en Zn., Hillegom. Hyacinten. Groep 6 (15 soorten): grote gouden medaille Jules Verne, fa. de Gdoe, Be verwijk. Groep 7 (10 soorten): grote gouden medaille G. B. de Vroomen, Sassen heim. Prijsvraag voor de beste Hyacint: City of Haarlem van fa. Overdevest, Wassenaar. Tulpen: Groep 11 (35 soorten): grote gou den medaille J. Uittenbogaard, Oegst geest. Groep 12 (20 soorten)grote gouden medaille Dirk Boon, Bovenkarspel. Kleine idem Gebr. Nieuwenhuis, Lisse. Groep 13 (12 soorten): grote gou den medaille Corn. P. Alkemade, Noordwijk. Groep 1'4 (6 soorten): kleine gou den medaille Pieter N. v. Saasse, Hil legom. Langstelige tuintulpen: Groep 15 (25 soorten): grote gouden medaille J. J. Grullemans, Lisse. Prijsvraag tulpen (kleur): Groep 17. Grote gouden medaille: beste rode: Predient Roosevelt, D. W. Lefeber, Lisse; beste gele: Bellona, Jac.- Uittenbogaard en Zn., Oegst geest; beste witte: Nivea, D. Boon, Bovenkarspel; beste gerande: Paris, Jac. Uittenbogaard, Oegstgeest; beste lila/paars: Modern Times Gebr. Nieu wenhuis, Lisse; beste dubbele: Royal Beaty C. P. Alkamade, Noordwijk; beste Parkiet: Karei Doorman fa. J. J. Grullemans, Lisse; beste leliebloe- mige: Manila, Gebr. Eggink, Voor schoten. Gemengde uizendingen: Groep 18 (tenminste 100 potten of kisten): grote gouden medaille: G. B. de Vroomen en Zn., Sassenheim. Groep 19 (tenminste 50100 potten of kiste): grote gouden medaille: A. Overdevest en Zn., Wassenaar. Tulipa's: Groep 21 (25 soorten): grote gou den medaille: Rijnveld en Zn., Hille gom. Groep 22 (12 soorten) grote gou den medaille: Rynveld en Zn., Hille gom. Kleine idem: H. A. v. Saase, Hillegom. Prijs beste prestatie bij tulpen, voor Jac. Uittenbogaard en Zn., Oegstgeest. Certificaat Bloemlust voor inzen ding hyacinthen van proefstation Lisse. Certificaat narcissen Warnaar en Co., Sassenheim. Ie prijs Huisbroei: G. Vink, Lisse. (Overige bekroningen werden niet toegekend). Is het lage prijzen-leed achter de rug?Men vraagt het zich in Rijnsburg af in alle toonaarden en als men het prijzen ver loop van gistermorgen als maatstaf wil ne men, dan is er inderdaad wel enige reden voor optimisme. Want de bes te kwaliteiten tulpen ging als een komeet omhoog. Dit was echter niet te danken aan het feit, dat de binnenlandse handel plotseling zo'n enorme kooplust aan de dag legde. Want deze „hausse" was een gevolg van een zeer grote export naar Zwitserland. De fa. de Heijer pakte vanmorgen pakweg! bijna 15.000 bossen in de dozen voor de Migros. Had men dan ook tulpen, die niet voor export in aanmerking kwamen, omdat ze te licht waren of dat het een soort was, dat voor dit doel niet gevraagd was, dan kreeg men er niet zo veel meer voor dan vrijdag j.L De prijsverschillen voor de soor ten onderling waren vandaag dan ook opmerkelijk groot. Men kon bijv. Edith Eddy kopen voor 0.90, maar er gingen ook partijen weg voor 1.40. En men zag Van der Eerden veilen voor 0.70, maar ook voor 1.35. Soorten als Krelage's Triumph Hildegarde, Superba, Brightling, e.d. brachten niet meer op dan 0.55 tot 0.70 per bos. Daarentegen wer den vopr zware partijen Darwintul- pen hoge prijzen gegeven: Queen of the Night tot f 1.70, Bartigon tot 1.75, Campfire tot 1.60, Rose Cop land tot 1.15, Red Champion tot 2.75, Demeter tot f 1.60, Telesco- pium tot 1.55, Korneforos tot f 1.65, Carrara tot f 1.70, Wm. Pitt tot 1.50, enz. De narcissenprijzen waren niet aan zulke grote schommelingen onder den tot 0.85, King Alfred tot 0.80, l'Innocence tot f 0.50, Helios tot 0.60, Flower idem en Scarlet Ele gance tot 0.65. Hyacinten werden in verhouding niet zo best betaald. Men kocht zowel witte, rose als blauwe variëtei ten in de allerbeste kwaliteit voor 16.tot 20.per 100. Anemone de Caen bracht f 12.— en 13.— per 100 op, blauwe krokussen tot 3.50 per 100 en blauwe druifjes van 0.30 tot 0.35 per bosje. HAAGSE POLITIERECHTER. PLANKEN VOOR ZOMERHUISJE. Een week gevangenisstraf eiste de officier van justitie bij de Haagse Po litierechter tegen een 50-jarige los- werkman uit Leiden. Deze had in ok tober en november j.L van het werk, v/aar hij overdag arbeidde, planken meegenomen. Eén partij had hij al in huis en bij het vervoer van de tweede werd hij gesnapt. Hij had het hout willen gebruiken voor reparatie van zijn zomerhuisje. Verdachte be tuigde zijn spijt over het gebeurde. Er werd een hek gebouwd en het hout lag buiten het hek. Vroeger was verdachte reeds vijfmaal veroordeeld, waaronder driemaal wegens diefstal. Verd. vertelde dat hij een goede baan door dit geval had verlóren. Hij had altijl gemakkelijk kunnen stelen op zijn werk, zo vertelde hij maar hij had het nooit gedaan. Het hout was allemaal teruggegaan. Het vonis luid de: 40,boete of 20 dagen en veer tien dagen gevangenisstraf voorwaar- hevig. Mooie partijen Rembrandt de- delijk met drie jaar proeftijd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6