S.E.R. balanceert tussen loon- en prijsniveau Alles doen om van de Kamerverkiezingen 'n succes voor de K.V.P. te maken Toch tanks voor Saoedi-Arabië Scheep AVONDRUST Raad belicht, zonder te adviseren Rapport over achterstand van werknemers-aandeel Antoon v. Moorsel uit Warmond volgt voorzitter Mourits op MAANDAG 20 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Amerikaans embargo weer opgeheven Nog geen twee etmalen nadat Ame rika een wapenembargo voor het Mid den-Oosten had aangekondigd, werd dit alweer opgeheven. Docr dit nieu we besluit kunnen de 18 lichte tanks nu onmiddellijk naar Saoedi-Arabië verscheept worden. Het klaar staar» van die zending was de onmiddellijke aanleiding tot afkondiging van het embargo geweest. Ook kan nu een partij militaire uitrusting ter waarde van 110.000 dollar die aan Israël gele verd zou worden, verzonden worden. In een verklaring wordt gezegd dat het embargo bevolen was om vast te stellen of de tankleverantie over eenstemde met wetten en politiek der Verenigde Staten, met betrekking tot de handhaving van de vrede en sta biliteit in het betrokken gebied. Dit onderzoek heeft inmiddels plaats ge vonden en gebleken is dat „alle ver gunningen" (welke zendingen naar het Midden-Oosten betreffen) aan deze criter.ia voldoen. Het vrij geven van de tanks voor Saoedi-Arabië werd door de ambassa de van dat land in Washington uiter aard met instemming begroet. „Wij hadden niet anders verwacht", zei de ambassadeur. De reactie van de Israëlische am bassade was tegengesteld. Daar be weerde men dat een Arabisch land dat door niemand bedreigd wordt Amerikaanse wapens krijgt, terwijl Israël, een land dat in ernstig gevaar verkeert aangevallen te worden, tot dusverre niets heeft ontvangen. In een bittere verklaring van de woord voerder der ambassade werd gezegd dat de gecombineerde uitwerking van de wapenpolitiek van de Verenigde Eisenhower wil Europa helpen President Eisenhower heeft zondag verklaard, dat de Verenigde Staten bereid zijn overtollige levensmidde len beschikbaar te stellen voor de vol ken van West-Europa, die lijden door de buitengewone strenge winter. In een verklaring zegt de president, reeds met de minister van landbouw, Benson, gesproken te hebben over een hulpprogram. Met toenemende bezorgdheid, aldus de president, heb ik de berichten vernomen uit Westeuropese landen over het leed en de schade, die zijn veroorzaakt door een van de ergste winters in dat gebied en mogelijk de ergste van de laatste twintig of der tig jaar. Gemeld is, dat Frankrijk al leen al ongeveer een derde van zijn tarweoogst heeft verloren. De perssecretaris van het Witte Huis, Hagerty, heeft op vragen ge antwoord, niet te weten of de voedsel- zendimgen aan de behoeftige landen in de vorm van schenkingen zullen geschieden. Twee jaar geleden werden gi-ote hoeveelheden surplusprodukten ge schonken aan Europese landen, waar onder enkele communistische, die door watersnood wéfren getroffen POTLOOD en GEEST No. 514. Horinzontaal: 1. muziek noot, 3. gem. in N.Brab., 7. bouw trant, 9. lichaamsdeel, 11. de naam van Jezus in de koran, 12. opstapje bij een fiets, 14. rekening, 16. en om streken (afk.), 18. wiersoort, 20. bootje, 22. muzieknoot, 23. zwaarte- druk, 25. middag, 27. voorvoegsel, 29. ik (Lat.), 30. touw (Mal.), 32. dienst bode, 33. volksnaam voor de kauw. Verticaal: 2. gem. in N. Brab., 3. insect, 4. gem. in Gelderland, 5. ge sloten, 6. koning van Basan, 8. werk tuig, 10. niet gesloten, 11. zijtak Do- nau, 13. vast rantsoen, 15. gekheid, 17. fruit, 19. soort van kabeljauw, 21. koraalrif, 24. tegen, 26. familielid, 28. buiging, 29. voegwoord (Fr.), 31. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.). Oplossing morgenavond. WANNEER je je hebt laten knippen en scheren, en je vraagt de kappersbediende: „Wat ben ik u schuldig?" en de kappers bediende antwoordt met een van minzaamheid glimmend gelaat: „Dat laat ik geheel aan uw be leefdheid over, meneer!" dan kost u dat knippen en scheren op eigen beleefdheid heel wat meer dan het vastgestelde tarief. En zo is het ook met de Vasten gesteld, nu de bisschoppen met een van minzaamheid glimmend gelaat, het „aan onze eigen be leefdheid" (tegenover O.L.Heer hebben overgelaten. Plotseling veel duurderondanks de prijsstabilisatie. Staten, Engeland en Rusland is dat wapens de Arabische landen binnen stromen en dat ze onthouden worden aan Israël met het wel zeer vreemde motief dat zo een wapenwedloop ver meden wordt. De woordvoerder zei dat Israël een antwoord krijgt op haar verzoek om Amerikaanse wapens. Russische geleide projectielen De Sovjet-Unie bezit verscheidene types atoom- en waterstof wapens en hij legde hier speciale nadruk op geleide projectielen voor lange af stand, aldus de Russische minister van Defensie, maarschalk Georgi Zjoekof. Deze onthulling kreeg een bevesti ging van de burgemeester van Boston cn lid van de raad voor de burger lijke verdediging in de Ver. Staten, J. B. Hynes. Hij zei, dat Rusland een dergelijke raket heeft onwikkeld, die een zo grote vernietigende kracht heeft, dat de gehele Amerikaanse B.B. „verouderd" is. Deze intercontinentale geleide pro- jectielen zouden van de Sovjet-Unie uit Boston in een half uur kunnen be reiken. Zjoekof waarschuwde voor de Ame- rikaanse theorieën over het tactische gebruik van atoomwapens. „Dit was onmogelijk", zei hij. Een tactiek gebruik zou onherroe pelijk tot strategisch gebruik van A- wapens leiden en hiervan zouden vooral de Europese landen het slacht, offer zijn. De opstand in Peru De Peruviaanse radio-omroep heeft de bevolking van Iquiton medege deeld, dat de regering van plan is een militaire operatie te beginnen om de opstand aldaar te onderdrukken. Neger doodgeschoten in Georgia In de Amerikaanse staat Georgia is een leider uit de beweging die voor de rechten van de negers strijdt, de 72-jarige neger dr. Thomas H. Bre wer, een vooraanstaand lid van de republikeinse partij in die staat, tij dens een woordenwisseling met de blanke eigenaar van een klein wa renhuis door laatstgenoemde doodge schoten. Volgens de politie liep de woorden wisseling over een incident van een dag of tien geleden, waarin politie mannen geweld hadden gebruikt om een „stomdronken" neger te kun nen arresteren voor het warenhuis van Lucio Flowers. Dr. Brewer had zich blijkbaar kwaad gemaakt over sommige aspecten van deze affaire. De lezing van de politie is dat Bre wer, een dokter die zijn kantoor bo ven de winkel had, zijn dokterstas droeg toen hij de winkel binnenging en zich naar het kantoor achter in de winkel begaf. Hij zette de tas neer en „greep in zijn zak". Flowers was erg zenuwachtig en beangst voor wat dr. Brewer misschien zou doen en op een bepaald ogenblik haalde hij een re- volger voor de dag en vuurde. Dr. Brewer zou zeven treffers ont vangen hebben. Hij werd overge bracht naar een plaatselijk zieken huis, waar zijn dood geconstateerd werd. Flowers werd gearresteerd. Chauffeur viel in slaap Zondagmorgen vroeg reden op on geveer 50 km. afstand van Bangkok twee bussen in volle vaart op elkaar in. Hierdoor kwamen 19 personen om het leven. Een van de beide bussen was met 50 passagiers op weg naar de hoofd stad, toen de chauffeur in slaap viel, waardoor de bus op de verkeerde kant van de weg geraakte. Een bus, die uit tegengestelde rich, ting naderde, botste in volle vaart op de tegenligger. De gevolgen waren ontzettend, Acht passagiers waren op slag dood. 11 anderen, die uit de ravage gehaald werden, stierven later in het zieken huis. Er waren verder zeer vele licht, gewonden. De politie maakt nu jacht op de sla. perige chauffeur, die er wonder bo ven wonder heelhuids afkwam en on middellijk na het ongeluk de benen nam. Wonder-aardbei? Adolf Horstmann, de 54-jarige eige naar van een der grootste particulie re kwekerijen in Duitsland, voor spelt een grote sensatie bij de aan staande oogst een „wonder-aardbei", genaamd Sonja, zoals zijn dochter heet. De aardbei is volgens Horstmann het resultaat van bijna tien jaren zoe ken, waarbij verscheidene variaties van aardbeiplanten werden gekruist. „Een droom werd werkelijkheid", vertelde Horstmann. „Het zal de eerste hoge aardbeiplant ter wereld zijn, die 't gehele voorjaar tot no vember bloesems zal dragen". De wonderplant kan tegen muren of palen klimmen zoals klimop. Nie mand hoeft meer geknield aardbeien te plukken, volgens Horstmann. Een van de „vaderplanten", die bij de kruising gebruikt zijn, kwam in 1940 op de Duitse markt en droeg tweemaal in het seizoen vruchten. Andere „vaderplanten" kwamen uit Amerika en andere landen. De kwe ker weigert de volledige details over de wijze waarop hij de planten met elkaar kruiste. Hij en Reinhold Hum mel. een plantendeskundige, wiens adres Horstmann zorgvuldig geheim houdt, zijn de enigen, die het procédé ikennen. In september 1955 heeft de regering aan de sociaal-economische raad ge vraagd een rapport samen te stellen over de economische toestand van ons land. De SER zou de nieuw naar voren gekomen wensen op loongebied onderzoeken. Thans is de tekst van dit zeer lijvig geworden rapport vrijgegeven. De uitgebreidheid van het rapport is gedeeltelijk ontstaan door het feit, dat de rapporteurs van de SER over het algemeen niet unaniem in hun meningvorming waren. Bij vele onderdelen van het rapport worden ook de meningen van kleine en grote groepen van de raad weergegeven. Na een weldoorwrochte analyse van de economische situatie van verleden en nabije toekomst geeft de raad een vijftal algemene maatregelen aan, welke er toe zouden kunnen bijdragen om een (eventueel) geconstateerde achterstand van het werknemersaandeel in het nationaal inkomen op te heffen, n.l.: 1. een tijdelijke verhoging van de vereveningsheffing; 2. een uitstel van de huurverhoging tot 1 juli 1957; 3. eenmalige uitkeringen uit de winst; 4. gedifferentieerde loonstijgingen; 5. algemene loonmaatregelen. Ongezonde ontwikkeling van hausse getemperd Het verdient naar de mening van de raad aanbeveling een ongezonde ontwikkeling van de hausse zo mo gelijk te temperen. Een van de maat regelen, met een tijdelijk effekt overigens, die daartoe zou kunnen dienen, is een tijdelijke verhoging van de vereveningsheffing. De raad heeft overwogen, of het mogelijk zou zijn een algemene hef fing in te voeren op een vroeger tijd stip dan 1 januari 1957, welke heffing dan mede de groep der zelfstandigen zou dienen te omvatten. De van de zijde van het ministerie van financiën ontvangen inlichtingen hebben de raad overtuigd van de onmogelijkheid daarvan. Een verhoging van de verevenings heffing op korte termijn b.v. tot 60% is echter wetstechnisch wel mogelijk. Zulk een verhoging zou slechts be hoeven te gelden van 1 januari 1957, waarna algehele afschaffing kan vol gen. Verschuiving van de huurver hoging. De raad acht, indien tot huurver hoging wordt overgegaan, in verband met de seizoenwisselingen in de kos ten van het gezinsbudget, invoering van de verhoging per 1 juli te pre fereren boven invoering per 1 januari Verschuiving van de invoering zou de eventueel mogelijke marge voor de werknemers, indien men ervan uit gaat, dat de verhoging een stijging van de loonsom per hoofd ten op zichte van het nationaal inkomen per hoofd medebrengt, vergroten. Be langrijker is echter, dat door spreiding der maatregelen een minder scherpe ontwikkeling per 1 januari 1957 op treedt. In verband met de huurverhoging vraagt de raad mede aandacht voor een gedeeltelijke compensatie daar van door belastingtechnische maat regelen. Eenmalige uitkeringen ten laste van de winst. Eenmalige uitkeringen ten laste van de winst hebben het voordeel, dat zij slechts daar kunnen worden ge geven, waar inderdaad winst is ge maakt; zij zullen het prijspeil daarom niet behoeven en niet behoren te be- invloeden. Zodanige uitkeringen scheppen uiteraard ongelijkheid tussen ver schillende groepen van werknemers. Daaraan is het nadeel verbonden, dat uit genoemde ongelijkheid een ver storing van de arbeidsvrede zou kun nen voortvloeien. Als remedie hier tegen noemt de raad het algemeen verstrekken van de uitkeringen. Gedifferentieerde loonstijgingen. De term gedifferentieerde loonstij gingen dekt verschillende mogelijke vormen van loonstijgingen, die niet voor alle groepen van loontrekkenden uniform zijn. In het kader van het onderhavige onderzoek wordt met name gedacht aan een differentiatie naar bedrijfstakken. Voordeel: loon stijging die prijsniveau minder be- invloedt. Een nadeel is, dat tengevolge van het blijvend karakter van de verho ging dergelijke stijgingen niet ge makkelijk met het tijdspatroon van de berekende achterstand in over eenstemming kunnen worden ge bracht. Algemene loonmaatregelen. Tenslotte kan worden gedacht als loonmaatregel aan verhoging van het loonpeil, gebaseerd op een vergunning van het college van rijksbemiddelaars om de rechtens geldende lonen met een bepaald percentage te verhogen. Het voordeel van zodanige loon maatregelen ligt in het bijzonder in de mogelijkheid tot het handhaven c.q. brengen van de juiste verhou dingen tussen de lonen van ver schillende groepen. Het zou ook langs deze weg mo gelijk zijn om enigermate de betaling van lonen, die thans illegaal toch reeds worden betaald, te legaliseren. Een nadeel is dat het prijsniveau belangrijker stijgingen, zal vertonen dan door de hierboven genoemde maatregelen. KATWIJK Aalmoezenier F. P. M. v. d. Vliet tot pastoor benoemd De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, heeft benoemd tot waar nemend pastoor te Katwijk de leger aalmoezenier majoor F. P. M. v. d. Vliet. Franciscus Petrus Maria van de Vliet werd geboren te Haarlem 10 januari 1898 en priester gewijd 26 mei 1923. Achtereenvolgens was hij kapelaan te Middelharnis, Voorburg (O.L. Vr. Hemelvaart), Rotterdam (H. Nico- laas), Amsterdam (O.L. Vr. Rozen krans), Amsterdam (H. Nicolaas- binnen-de Veste), Den Haag (H. Martelaren van Gorcum), Heinkens- zand en vervolgens vlootaalmoeze- nier. Op 26 februari 1949 werd hij pas toor van O.L. Vrouw van Lourdes te Amsterdam. Deze pai*ochie is op 1 augustus 1952 opgeheven. Na deze opheffing keex-de de pas toor terug tot het leger. Hij werd aalmoezenier bij de landmacht en vestigde zich te Bussum. Zijn arbeid strekte zich uit over de legerkampen Bussum, Laren en enkele andere legereenheden in de omgeving van Bussum. Pastoor Van de Vliet blijft nog ge- incardineerd in het bisdom Haarlem, totdat de nieuwe bisschop van Rot terdam is benoemd. Een van de belangrijkste geeste lijke wapenfeiten van de nieuwe pastoor, die ook tijdens de mobilisa tie en de oorlog aalmoezenier was, is zijn vrijwillige ballingschap in Duitsland. Tijdens de oorlog meldde hij zich vrijwillig te Amersfoort als krijgsgevangene. Hij werd op trans port gesteld naar Stuttgart, waar hij in bijna ondragelijke omstandig heden en ondanks de zware en vele bombardementen tot het einde van de oorlog de zielzorg bleef uitoefe nen onder de krijgsgevangenen. JAARVERGADERING LTJ STELENDE HUISVROUW Zaterdagmiddag bemerkte een win kelende dame in een groot winkel magazijn te Maastricht, dat een greep werd gedaan in haar boodschappentas en zij zag een vrouw zich haastig verwijderen. De dame miste haar portefeuille met 20.Op haar alarm grepen omstanders de weg lopende vrouw beet en leverden haar over aan de politie. De 43-jarige zak- kenrolster uit Sittard heeft zich in het verleden herhaaldelijk aan der gelijke diefstallen schuldig gemaakt. Ontkennen baatte niet, want de ge stolen portefeuille werd in haar bezit gevonden. Aanvaring op zee Ter hoogte van de kust van Norfolk heeft zondagmorgen tijdens een felle sneeuwstorm een aanvaring plaatsge vonden tussen twee Britse schepen. 14 Overlevenden zijn opgepikt, maar 6 man worden nog vermist. Men neemt aan, dat deze verdronken zijn. De aanvaring vond plaats op onge veer 5 mijl uit de kust, halverwege Great Yarmouth en Cromer, tussen de City or Seyd.ney, een vrachtschip van 7.003 ton, en de 2.375 ton meten de treiler Corchester. De Corchester begon te zinken en was 4 uur na de aanvaring in de golven verdwenen. Ruim een uur na de aanvaring werd nog gezien dat een man van de Corchester zich aan de zijkant van het schip vastklemde. Een later be richt meldde, dat deze man gered wa3. Een reddingboot is langszij de Cor chester gekomen en heeft per radio gemeld dat er geen overlevenden meer op het wrak waren. Veertien opvarenden van de Cor chester zijn aan boord genomen van de treiler Cormull, een zusterschip van de Corchester. Talrijke afgevaardigden van de L. T.J. in de bisdommen Haarlem en Rotterdam waren zaterdagmiddag in „De Leeuwerik" te Haarlem bijeen gekomen, waar de algemene jaarver gadering werd gehouden. De sfeer was als vanouds: spontaan en open hartig, en de levendige discussies zorgden er wel voor, dat de bijeen komst geen dorre aangelegenheid werd. Letterlijk het hoogtepunt werd bereikt, toen de scheidende voorzit ter, Theo Mourits uit Reeuwijk, in de hem aangeboden rookstoel onder een „hij leve hoog" boven aller schouders werd geheven. Voor het echter zover was, sprak Theo Moxxrits een woord ter opening en daarin legde hij de nadruk op de noodzaak van het eigen verband der katholieke agrarische jongeren. Dat verband moet echter niet een zich opsluiten betekenen, want ook de L. T.J. zal naar anderen moeten open staan. Men zal ook moeten leren luis teren alvorens eigen ideeën aan an deren te kunnen overbrengen. Hij schetste voorts de samenwer king met andere groeperingen en hij meende, dat in het technisch vlak een samenwerking mogelijk is. Radicaal verklaarde hij zich echter tegen zgn. neutrale cursussen, omdat het niveau van docenten en leerlingen nu een maal niet gelijk is en van de eersten een opvoedend karakter moet uit gaan. De voorzitter mocht vexwolgens vaststellen, dat de L.T.J. innerlijk in kracht gegroeid is; evenzeer stelde hij vast, dat er op het platteland nog zeer veel te doen is op cultureel ter rein. Tenslotte stak hij de loftrompet op de vele medewerkers, met name ook op aalmoezenier P. Matthijssen en op de secretaris-leider, Theo van Son. Meer begrip gevraagd. Laatstgenoemde bracht een uitvoe rig jaarverslag uit, waarin o.m. aan de ouderen meer begrip werd gevraagd voor de geestdrift en de nieuwe ideeën der jongeren. Indien jonge mensen zo stelde hij iets an- dex-s willen, dan moeten de ouderen zich niet bedreigd voelen en niet den ken, dat zij het in het verleden niet goed gedaan hebben. Ten aanzien van de samenwerking met anderen merk te Theo van Son op: „Zolang er op het platteland van de Hollanden de ontkerstening zich voortzet, mogen onze jongeren niet rusten om te ge tuigen van de grootheid van het chris- telijk levensideaal. Waar wij tegen over krachten staan, die de mens ver- afgoden en derhalve de mens alleen op het aardse wil richten, zullen wij wellicht tesamen met alle construc tieve christelijke krachten op het platteland datzelfde platteland moe ten bewaren en vernieuwen in Chris tus. Misschien is Let mogelijk om in de komende jaren met andere chris telijke jongerenorganisaties op het platteland wat positiever op te trek- ken". HU merkte tenslotte op, dat de op lossing van de vele vraagstukken zal moeten worden gevonden in samen werking met de L.T.B. Hij meende, te treden geslacht van jongeren uit de agrarische sector een enorme taak wacht, welke kan worden volbracht door een intense vorming van de ouders, een beïnvloeding van het la ger onderwijs, de zorg voor het bou wen van technische scholen op het platteland en het ontwikkelen van het onderwijs. Agenda. De behandeling der voorstellen (meest van huishoudelijke aard) le verde minstens één boeiende en po litieke discussie op. De Kring Gouda- Rijnland had namelijk voorgesteld om door de L.T.J. geen steun te laten verlenen aan het K.V.P.-verkiezings- fonds. De voorzitter van de afdeling Alphen, Ben Kortman, lichtte dat voorstel toe met op te merken, dat de jongeren al zo dikwijls zijn ingescha keld bij K.V.P.-acties. Voorts bleek zijn grootste grief te zijn (ook in de Kring), dat de K.V.P. practisch niets doet voor de agrariërs. Op de con gressen bij voorbeeld is er geen woord aan de land- en tuinbouw ge wijd, en aan de agrarische vertegen woordigers in de Tweede Kamer is slechts minimale steun verdeend. Theo van Son moest toegeven, dat woord van dank en ten "f- de K.V.P. niet de nodige belangstel- ^heid ling toont voor de agrariërs, die im- dat van Aad v. d. Geest uit Oud-Ade om het programma van diverse cur sussen in drukvorm naar alle afde lingen te sturen. Openstaan. Aalmoezenier Matthijssen hield daarna een toespraak en hij wees er op, dat het L.T.J.-gevecht zich zal toespitsen op het materialisme en op de vertechnisering van het platteland. Het verheugde hem, dat de geest in de L.T.J. zo gezond is, maar hij meende, dat men wat meer naar an deren moest openstaan. Ter vergadering moest en nieuwe voorzitter gekozen worden, daar Theo Mourits, na zes jaar aan het bewind geweest te zijn, aftrad. In zijn plaats werd Anton van Moorsel uit War mond gekozen. Deze werd door zijn voorganger geïnstalleerd en dankte hem voor het vele werk door hem voor de L.T.J. verzet. Zulks deed ook de aalmoezenier, die er aan herinnerde, dat Theo Mou rits op een ogenblik kwam, dat de L.T.J. op een dieptepunt zat, en haar in gezonde bloei verliet. De scheidende voorzitter werd een rookstoel aangeboden waarin hij zoals gezegd de hoogte inging; zijn verloofde werd verrast met een bouquet bloemen. Er werd nog een brief voorgelezen van de eveneens afgetreden vice- voorzitter, Piet Kemimeres uit Sloot- dorp, en Theo Mourits sprak een mers weinig of geen aandeel hebben in de welvaart van onze tijd. Met name geldt dat voor de veehouders, die volkomen knel zitten. Hij stelde daar echter tegenover, dat er van de agrariërs zelf te weinig voorlichting uitgaat en dat men de vertegenwoordigers laat staan als roe penden in de woestijn. De jongeren zullen zich bewust moeten worden van htm verantwoordelijkheid om ook voor goede vertegenwoordigers in de toekomst te zorgen. Ben Kortman repliceerde daax-op, dat men wel met het verkiezingsfonds mee wilde doen, "ls er dan ook maar iets voor de agrariërs gedaan werd Motie. Theo van Son deelde daarop mede, dat de K.N.B.T.B. in het K.V.P.-ver- band binnenkort een agrarisch con gres belegt, en hij kwam tenslotte met een motie, waarin gesteld wex-d, dat gezien de noodzakelijkheid, dat alle katholieken één blok vormen, hetwelk te allen tijde zal blijven openstaan voor constructieve samen werking met andere groepen de L.T.J. het als een plicht beschouwt de komende Kamerverkiezingen voor de K.V.P. een groot succes te maken. De motie werd algemeen aangeno men. In een ander voorstel had de afde ling Leidschendam haar bevreemding geuit, dat de L.T.B.-functiomarissen in dienst had genomen, die nooit deel hadden uitgemaakt van de L.T.B. Deze mensen zo werd betoogd hebben zich ïiooit met het jongeren werk bemoeid; zij missen in feite een sociale breedheid. Als de L.T.B. zo doorgaat, wordt de klok teruggezet. Het voorstel om het L.T.J.-bestuur stappen daaromtrent te laten doen bij de L.T.B. werd met luid applaus on derstreept. De overige voorstellen werden zon- dat de L.T.B. ten aanzien van het aan der veel discussie aangenomen, ook Hij werd overigens daarna nog toe gesproken door voorzitter G. Kamp- schöer van de L.T.B., die in gezel schap was van secretaris mr. G. Ver meulen. Een assortimentskist siga ren was het L.T.B.-geschenk. Theo van Son prees tenslotte de oud-voor zitter om zijn levensdurf, zijn levens wil en zijn levensblijheid. De rondvraag leverde nog een mo tie op. Gevraagd werd, of de Zeeuwse jongeren, die nu niet meer tot de L. T.J. behox'en, een afscheid zou wor den bereid. Uit het antwoord bleek, dat Bx-eda de agrarische jongeren reeds ingelijfd had, voordat de L.T.J. afscheid van hen had kunnen nemen. De vergadering gaf haar misnoegen te kennen en stelde in een motie, dat L.T.J.-bestuur alsnog afscheid zou ne men van de jongeren iri Zeeland. Voorts werd gesteld, dat er een bij eenkomst zou worden belegd met de J.B.T.B. in Arnhem om op een pret tige manier de Gooise jonsre agrariërs binnen de L.T.J.-gelederen te halen. Burgerl?:ke Stand Geboren: Cornelia, d. van B. P. Schroef en W. C. v. d. Linden; Ca- tharina Johanna, d. van A. Ouwe hand en S. v. Tol; Theodorus Johan nes Maria, z. van H. A. de Frank rijker en H. M. Versluis: Cornelia Sofia, d. van H. Gressie en D. C. Pij pers; Nicolaas, z. van T. v. d. Schil den en M. Schotel; Maxüanne, d. van H. W. de Soete en J. M. v. d. Hart; Titus Cornelia Maria, z. van P. H. Valentijn en J. M. Keijzer; Paulus Christinus, z. van P. Siera en H. G. Meeuwissen; Hendrikus Wilhelmus, z. van H. Cornet en P. v. d. Weijden; Johanna Maria Cornelia, d. van A. H. de Heij en C. J. Opdam. Gehuwd: G. N. van Egmond en M. N. de l'Ecluse. Overleden: J. A. Mens, huisvr. van Van den Nieuwendijk, 54 j.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2