Zeer vele gezinnen verkeren thans door vorst in bittere nood Brandstoffen, dekens en geld zijn onmiddellijk nodig BIOSCOPEN OMGEVING fLeiefoantjió ZATERDAG 18 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA :i Iedere dag bereiken ons berichten over duizenden vogels, die in alle uithoeken van ons land aan de rand van de hongerdood zijn en op het laatste moment door de mens ontdekt worden, waarna met boten, vracht- auot's en vliegtuigen tonnen voedsel aangevoerd worden om het leed te verzachten.- Wij willen niets anders dan lof heb ben voor de mensens, die zich het leed van deze schepseltjes aantrek ken, maar daarnaast leeft wellicht te weinig het besef, dat in onze naaste omgeving honderden mensen honger en koude lijden, omdat ook voor hen de winter een afschuwelijke vijand is. Als men 's avonds huiverend en versteend bij de roodgloeiende kachel kruipt en later rillend zijn warme bed opzoekt, moet de gedachte aan men sen, die deze rood-gloeiende kachel missen en die 's nachts met verrafelde jassen hun bed niet warm kunnen krijgen, een gevoel van onbehagen en mededogen wakkerroepen. De vorige week was de reactie op een enkel berichtje in onze krant vol doende om vele mensen naar de tele foon te doen grijpen met aanbiedingen van dekens, brandstoffen en geld. Ons bureau beschikt echter niet over voldoende adressen en wellicht niet over de adressen, waar de nood het hoogst is om de grote nood, die op vele plaatsen van onze stad heerst, op de juiste wijze te bestrijden. Ons is echter bekend, dat vele tien tallen mensen de weldaad van hun eigen warmte en (betrekkelijk) wel stand willen delen met gezinnen en ouden van dagen, die in deze dagen het hoognodige aan brandstof, dekens en voedsel moeten missen. Daarom laten wij hier een lijst vol gen van adressen, waar men met bei de handen dekens, brandstof en geld in ontvangst zal nemen, om dit bin nen de kortst mogelijke tijd door te geven aan hen, die het meest in nood verkeren. Sint Vincentiusverenigingen: De heer K. Vlasveld, Doesastraat 20. tel. 21300; de heer J. L. Sommeling, Louise de Colignielaan 34, Oegstgeest, tel. 23200; de heer S. Leicher, Ryn- en Schiekade 43, tel. 22993; de heer J. Th. Hosman, Breestraat 111, tel. 23232; de heer A. Timmerman, Breestraat 90, tel. 20536. de heer K. Timmerman, Tomaten- straat 2, tel. 26992; de heer N. v. d. Brink, Zijldijk 5, tel. 22056. Stille Armen: De heer F. A. M. Gründemann, Lorentzkade 32, tel. 21113. Eisabethvereniging: Mevr. De Boer, Valk Boumanweg 4, tel. 23448; mevr. J. FisserCastelein, Boom- markt 12, tel. 21273; mevr. Van CleefWitteveen, Haar lemmerstraat 714, tel. 20888; mevr. GründemannHofman, Lo rentzkade 32, tel. 21113. Om technische moeilijkheden te voorkomen, zouden wij u aan willen raden, om in geval van goederen giften bovenstaande adressen van te voren telefonisch in kennis te stellen en wanneer men geen goederen voor radig heeft, deze niet te kopen, doch het geld aan een der bovenstaande adressen te willen bezorgen, zodat er zo effciënt mogelijk mee gewerkt kan worden. Simon de Waard voor K. en O. In de foyer van de Stadsgehoorzaal hield Simon de Waard gisteravond een lezing met lichtbeelden voor een groot aantal leden van K. en O. Simon de Waard is geen onbekende voor Leiden en heeft tijdens vorige voordrachten de aandacht zo weten te boeien, dat ook gisteravond weer velen van zyn nieuwe avonturen kennis namen. Spreker heeft in de zomermaanden van het vorig jaar Portugal door kruist en daarbij volop gelegenheid gehad het land te leren kennen. Tij dens de reizen heeft hij de kans benut om gewoonten van de bevolking en de schoonheden van het land op de gevoelige plaat vast te leggen. Tevens vervaardigde hij een prachtige kleu renfilm, die gisteravond in staat bleek het sfeerrijk beeld dat door Simon de Waard werd opgeroepen met beel den te illustreren. fN DE LEIDSE Casino. De roman Trilby van de grootvader van Daphne du Maurier schijnt omstreeks de eeuwwisseling in staat te zijn geweest om hele gene raties te laten sidderen van angst en te grienen van oprecht medeleven. De huidige generatie kan er blijkens sommige uitlatingen tijdens de voor stelling zelfs in eigentijdse celluloid weergave niet meer om te lachen. Het verhaal van de hypnotiseur Svengali en zijn medium Trilby is ondanks de grote ogen die opgezet worden te slaperig en afgezaagd om ervoor naar de bioscoop te gaan. Wie echter eens wil zien hoe men zich in de goede oude tijd amuseerde kan, mits hij 18 jaar is, deze week in Casino terecht. Lido. Programma door de KFC- ontoelaatbaar verklaard. Luxor. Programma door de KFC ontoelaatbaar verklaard. Rex. „The Kentuckian" 'betekent: de man uit Kentucky. Die man uit Kentucky is Eli Wakefield en hij wil zijn „old Kentuckyhome" ver laten om naar Texas te tijgen, waar het 'n dikke honderd jaar geleden nog maar een rauwe boel was. Zo'n reisje naar Texas was geen kinderspel en dat zou Wakefield ondervinden. Er moest geknokt worden en dat ge beurt dan ook overvloedig in dit film verhaal. Gelukkig komt er een aardig meisje aan te pas, dat niet voor de poes is en dat Eli Wakefield tenslotte veilig en wel naar Texas weet te krijgen. Samen natuurlijk, anders was de aardigheid eraf. Voor de lief hebbers van het Wilde Westen, mits boven 14 jaar. Trianon. „De glorie van het le ven" is een echte doktersfilm, met veel operatietafelscènes, chirurgen en verpleegsters in het wit, snelle ingre pen en zo meer. Hier gaat het om een jonge dokter, die toen hij nog student was, trouwde met een vrouw van wie hij niet hield, maar die hij nodig had om financieel in staat te zijn af te studeren. Hij komt in de praktijk en Hij kt een uitstekend geneesheer, maar zonder hart, zonder menselijkheid, v/at zijn vrouw maar al te duidelijk ondervindt. Zij wil wel eens iets an ders zijn dan alleen maar een per- fekte verpleegster, zij wil vrouw zijn en moeder. Dat neemt pas een keer ten goede als de chirurg er niet in slaagt zijn naaste en andere mede werker van de dood te redden. Dan valt hij van zijn hoge toren af en vindt een mens zoals wij allemaal. Het is een goede en ernstige film, met buitengewoon goed camera-werk. Opvallend is de suggestieve werking van de stilte in deze film. Toegang boven 18 jaar. Ambtsaanvaarding van dr. Th. van Rijssel Gistermiddag aanvaardde dr. Th. G. van Rijssel het ambt van hoog leraar in de ziektekunde aan de Leidse Universiteit met een rede on der de titel „Naast mes en micro scoop". In het begin van zijn rede ging dr. Van Ryssel dieper in op de resulta ten van waarneming en onderzoek omtrent de vraagstukken van leven en dood. Deze resultaten zijn geor dend in twee wetenschappen: de bio logie, die het leven bestudeert en de geneeskunde die, zich richt op het grote grensgebied tussen leven en dood, dat we ziekte noemen. Nadat spreker de gebieden van beide wetenschappen nader afgeba kend had, gaf hij in een boeiende vergelijking inzicht in de mogelijk heden van de microscopie voor de kennis van het tot in de kernen te ruggebrachte leven. Grote waarde hechtte spreker aan de vorderingen van de biochemie, die ons inlichten over de scheikundige verrichtingen en de werkingen en functies van or ganen, weefsels en cellen. Veel heeft deze tak van wetenschap bijgedra gen tot de altijd nog betrekkelijk geringe kennis van de kwaadaardige gezwellen. Dit speciale onderzoek iii de biochemie heeft men histochemie genaamd. Spreker gaf tenslotte een zeer interessante beschouwing over overplantingen van kwaadaardige gezwellen bij dieren en de zeer in dividuele wijze waarop de dieren van een soort hierop reageren. KATWIJK AAN DEN RIJN BOUW R.K. SCHOOL Naai* we vernemen is thans goed keuring verkregen op de plannen voor het bouwen van een Halschool voor het r.k. lager onderwijs. Het plan, dat is ontworpen door het ar chitectenbureau Van Oerle en Schra- ma, zal komen te liggen op het open terrein achter de pastorie, dat hiertoe door de aanleg van wegen zal wor den ontsloten. De bouw is opgedragen aan de firma Van Rijn te Katwijk, welke ter stond na de vorstperiode met de bouw zal beginnenn. BUS TEGEN VOLKSWAGEN. Het kruispunt Provinciale weg- MolentuinwegWassenaarse weg is het purst, waar de meeste botsingen plaats hebben. Zo was het nu weer c-en buschauffeur die na aan de lin kerkant van de weg gestopt te heb ben achteruit ging rijden. Een be stuurder van een luxe volkswagen bleef voorzichtigheidshalve achter de bedoelde bus, niet vermoedende dat de bus achteruit zou gaan rijden. Dat had tot gevolg een flinke botsing en wel zodanig, dat de volkswagen flin ke beschadigingen opliep. Maar de bestuurder kwam er goed af. En ook de bus bleek wel tegen zo'n botsing te kunnen. LISSE Jaarvergadering Solexklub „Bol lenstreek". Vrijdagavond hield de Solexklub „Bollenstreek" de jaar vergadering in „De Witte Zwaan". De heer J. v. Duynhoven herinner de in zijn jaarverslag aan de oriënta tie-ritten. De heer J. Koordes had een financieel verslag samengesteld, waaruit bleek, dat de gewone kas een saldo heeft van 318.23, terwijl de spaarkas een bedrag van 429.75 rijk is. In het bestuur werden mevr. Beijk en de heren Hooijmeyer en Van Duynhoven met nagenoeg algemene stemmen herkozen. Een leuk filmprogramma hield de aanwezigen de verdere avond bezig. Het programma van 1966 werd ont vouwd. Mooie ritten staan te wachten. N00RDWIJKERH0UT Ondertrouwd; C. Keijzer 42 j. en L. van der Slot 39 j. .Overleden: Herman us Petrus Boe- re, 43 j., ongeh. RUNSBURG OVERZICHT FLORA Neen, het was niet zo slecht als vorige week vrijdag, maar van best van ook beslist geen sprake. Over de gehele linie genomen, verschilden de prijzen niet zo bar veel met die van woensdag. In het kort gezegd kwam het hier op neer, dat voor extra beste partijen tulpen nog redelijke prijzen worden betaald, maar het meer ge wone goed bracht lage prijzen op. Men kon bijv. Golden Harvest kopen voor 0.60, maar men zag er ook van de hand gaan voor 0.95 per bos. Extra beste Van der Eerden deed tot 0.85. Denbola tot 1.20 en Korne- foros tot 0.90. Bruno Walter bracht 1.15 op, Cordell Huil, Bartigon, Wn. Pitt, Phillip Snowdon en Prunus draaiden tussen 1.05 en 1.15. White Sail verkeeg van 0.70 tot. 1.10 en Demeter vond kopers voor l.— tot 1.30 toe. Mooie trompetnarcissen werden ver kocht voor 0.70 per bos en van de hyacinten brachten de extra zware partijen 18.00 of daaromtrent per 100. VOORHOUT JAARVERGADERING K.V.P. De voorz. H. A. Illard moest de aanwezigen teleur stellen wat de spreker, de heer W. Hoonhout uit Gouda betreft, in verband met de wegen en weersomstandigheden. Ten aanzien van het stemmen in deze ge meente mag men zeer tevreden zijn, aldus spreker. Toch moeten we er op rekenen, dat er dit jaar weer een krachtmeting zal komen en dat er zeker weer propaganda moet worden gemaakt. De penn. Jer. van Dijk kon mede delen, dat het batig saldo van 277 uitgebreid was tot 544,Dit vond de voorz. wel leuk, maar wij moeten ons op dit bedrag niet blind staren, omdat dit jaar deze kas wel een aderlating zal moeten ondergaan in verband met de a.s. verkiezingen. Bij de rondvraag werd gevraagd, wat er nu waar was van de geruch ten, dat de voorzitter van de afde ling „op het matje" moest komen bij het hoofdbestuur. De voorzitter vond het jammer, dat deze vraag nü werd gesteld, omdat hij er een vorige vergadering op ge rekend had en alle papieren bij zich had, om van repliek te dienen. Hij was bereid een volledige verklaring te geven en memoreerde het volgen de: Op verzoek van de heer Deeren- berg was hem, de voorzitter, ver zocht, in den Haag te komen om ver antwoording af te leggen, in verband met politieke verwikkelingen in de gemeente. Het dagelijks bestuur, ver moedende dat hier de moeilijkheden tussen raad en gemeentebestuur werd bedoeld en menende dat deze raads leden, in een vrije verkiezing geko zen, deze moeilijkheden nu, afzon derlijk van de K.V.P. op zouden moe. ten lossen, hebben op dit schrijven een verzoek gericht ter verduidelij king en gevraagd welke politieke moeilijkheden bedoeld werden. In een volgend schrijven van het H.B. werd niets anders medegedeeld dan in het voorgaande. Het bestuur is niet ingegaan op het verzoek, van mening zijnde, dat er in het geheel geen moeilijkheden in de gelederen van de k.v.p. bestonden. Later is de algemeen secr. de heer Mil, een be zoek wezen brengen aan de vnorzit- ter, waarby het is gebleven. Op een vraag, waarom er in Voor hout niets is ondernomen voor de „Bliksemactie", verklaarde de voor zitter, dat gezien de werkelijk poli tieke verwikkelingen in de gemeen te, welke er nu niet meer zijn en er toen wel waren, het bestuur heeft gemeend deze zaak rustig te moeten aanpakken. In stilte is er met succes gewerkt. Een aardige discussie ontstond er nog over de vraag, of het niet ge wenst zou zijn in deze gemeente een lichte industrie aan te trekken. Som migen vonden dat funest, anderen waren van mening, dat er „wel iets in zat". Estafette-wedstrijd op het ijs voor paren. Voorhouts IJsclub organi seerde weer eens iets aparts op haar J ijsbaan aan de Leidsevaart, n.l. hard- j rijden voor paren in estafette, over een lengte van pl.m. 200 meter, kwamen 12 paren aan de start en het publiek heeft kunen genieten, want er is door dames zowel als heren ge streden om de eer. Zeer sportief werd overgereden als één der dames zich zelf „vloerden". De dames reden de eerste helft, de heren de volgende helft van de baan. In café „De Bonte Koe" kon de voorzitter, de heer H. J. Vester prijzen in geld uitreiken aan 1. Quirina Langeveld Wdr. en haar broer Jan; 2. Mien Warmerdam Jdr. met haar broer Jan; 3. mej. Lidy Kroon (Lisse) met Piet Bel. Personeelswedstrijd op het ijs. Het personeel van de fa. C. Colijn en Zonen organiseerde op het ys van de Zandsloot een hardryderij. Men reed in twee groepen t.w. boven de jaar en onder deze leeftijd. Na di verse ritten, waarbij sommigen, ook van de „jongeren" het niet verder brachten dan een halve baan, wer den als prijswinnaars aangewezen, groep 1, boven 40 jaar: 1. Dirk v. d Tang 10,2. G. v. d. Voorn 7.50. 3. J. v. Leeuwen 5,4. J. Bel 2.50. Groep 2: 1. W. de Groot; 2, Fr. Geurts; 3. Jos. Hoogkamer en 4. M. de Jong met dezelfde geldprijzen. De andere rijders kregen een pakje siga retten als troostprijs. Opbrengst Kankerbestrijding. Het vele werk, dat het plaatselijk comité heeft verricht voor de pro- paganda-avond heeft bruto opge bracht ƒ400. De medische dienst wordt waar genomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond, telef. K 1711220 en dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. VOORSCHOTEN S.V.L.V. organiseert schaatwedstrijd. S.V.L.V. organiseert op zondag a.s. achter Nieuw Voordorp schaatswed strijden. De wedstrijden beginnen om half twee en zullen duren tot onge veer 5 uur. Men kan zich aanmelden bij de heer J. Uljee, Schoolstraat. Het zal er gezellig zijn. Koek en zopie, alsook muziek zal aanwezig zijn. De medische zondagsdienst der doktoren wordt dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Voor de zuster Gezondsheidscentrum, tel. 2177. Prinses Marijke viert feest In de derde klas van de Baarnse schoolvereniging was het vandaag feest. Een der leerlingetjes, prinses Marijke, vierde haar negende ver jaardag en dit was voor haar een ge rede aanleiding om de rijen langs te gaan en te tracteren. De post had gisteren en vandaag een drukke bestelling op het paleis Soestdijk gehad Honderden brieven, ansichtkaarten en kleine cadeautjes veelal geschreven en gemaakt door kinderen waren aan de jarige ge stuurd en een bijzonder fraai cadeau kwam uit Suriname, nl een imitatie van de auto, waarin H.M. de Konin gin en Prins Bomhard tijdens hun bezoek aldaar hadden gereden. De auto was vervaardigd door de 16-ja- rige tuinjongen E. Oron van de le- gerpredikant te Paramaribo. Voorts was er o.m. een ahorn la dekastje als geschenk van de stich ting ,Het Vierde Prinsenkind". Bij vorige verjaardagen had de stichting reeds een tafeltje en een bankje aan geboden. Het kastje is gemaakt naar een schetstekening van prinses Bea trix en vervaardigd in de Z.H.-werk- palats voor verzetslieden te Vlaar- dingen. Bij het kastje was een foto van bet kampwerk der stichting ge voerd. Na schooltijd zullen de peetouders van Marijke, mevr. Post en de heer en mevr. André Wiltens een ge schenk aanbieden en ook zal dit jaar weer de traditionele afvaardiging van de verbindingsdienst op het pa leis komen. Het geschenk dat de delegatie mee zal brengen bestaat uit twee stoel- tjes. Vanmiddag heeft prinses Marijke met haar vriendinnetjes een kinder partijtje op het paleis Soestdijk. WARMOND De medische dienst wordt waar genomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond, telef. K 1711220 en dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. WASSENAAR Dierenbescherming zorgt voor vo- gevoeder. De plaatselijke afdeling van Dierenbescherming stelt voor jeder, die vogels wil voederen in deze •barre dagen, gratis vogelvoer be schikbaar. Het kan worden afgehaald bij de firma Mansvelt, in de molen op het Molenplein. Politiesportvereniging. Op een dezer dagen gehouden ledenverga dering van de Wassenaai'se Politie schiet- en sportvereniging is afscheid genomen van de heer P. J. van der Krogt, als bestuurslid. Tot nieuw be stuurslid werd benoemd de heer J. J. F. Salverda. De heer C. Lugthart, secretaris, zal voortaan optreden als vice-voorzitter en de werkzaamheden van het secre tariaat zullen gedeeltelijk worden overgenomen door de heren A. Tromp en J. J. F. Salverda. Reddingsbrigade in het nieuwe zwembad. De Wassenaar se Red dingsbrigade zal voortaan de weke lijkse oefenavonden houden in het sportfondsenbad Wassenaar. De bri gade kreeg daarvoor de volgende uren toegewezen op de donderdag avonden van 18.00 tot 19.30 uur en van 21.00 tot 22.00 uur. Jubileum sportvereniging Wasse naar. De sportvereniging „Wasse naar" viert deze zomer het 25-jarig ■bestaan. Er is door een feestcommis sie een voorlopig programma opge steld, waarop o.m. voorkomen een on derling voetbaltournooi, een junio- i rentournooi op 2e Pinkstredag, een vriendsch:jpeiijke wedstrijd tussen I de elftallen van Wasenaar en van i ESDO, zoals die 25 jaar geleden, bij de eerste ontmoeting waren samen gesteld, een oudepaarsavond op 31 juli, een feestavond voor de junio- den op 1 augustus, een receptie op 4 augustus en een feestavond in de Haagse Dierentuin of in het Kurhaus op 29 september. Overwogen wordt nog de organisa tie van een serie nederlaagwedstrij den van het eerste elftal en van een veteranen-tournooi. T er gelegenheid van het jubileum wordt een grote lo terij georganiseerd. Voor medische hulp in spoedge vallen wenden tot de artsen A. H. Bertels, Lange Kerkdam 33, tel. 2697 en B. A. Geerlings, Storm van 's-Gra- vesandeweg 64, tel. 2137. De apothekersdienst na sluitings tijd apotheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 728e tel. 9142. Geboren: Gerardus J., zn. v. J. Knigge en D. Christiaanse; Johanna C., dr. v. J. Oudshoorn en C. A. Koe- lewijn; Hendrika S., dr. v. A. Veld- stra en E. F. Hoek; Irene B., dr. v. J. Klunder en A. F. Ente; Gerrit A., zn. v. J. Schreurs en J. W. van 't Ende; Eric P.. zn. v. R. M. J. Breu- kers en G. M. B. Lampe. Ondertrouwd: C. J. Goulooze en W. B. F. van Peer. J. A. Broeckx en E. M. T. I. Dunnebacke. Getrouwd: C. J. van Veen en C. E. C. Vrijburg. Overleden: Matthijs Nell, 79 jr.; Antonius Bus, 52 jr.; Jacob Vogel, 39 jaar. Marktberichten KATWIJK a. d. RUN, 17 febr. Groente. Waspeen A 22, Waspeen B (Binnenl.) 4247, idem export 4752, Breekpeen 1019, Boeren kool 17—21. Gele kool 14—26. Groene kool 1020, Rode kool ƒ7.10 19.20, Knolselderie 1835, Sruiten A geschoond 7087, Spruiten A on- geschoond 40—55, Spruiten B 44 —46, Selderie 24—26, Sjalotten 34 36, Uien 1113, Knolselderie 18—35. TER AAR 17 febr. Groente. Wit lof 1 ƒ0.55—0.71, idem 2 ƒ0.35—0.54, idem stek ƒ0.05—0.18, spruiten ƒ0.55 —0.57, idem B 0.41—0.42, prei 0.90 alles per kg.; boerenkool ƒ0.70 per kist. knolselderij f 0.190.30, idem 2 0.030.14 per stuk. PERSONEEL 2* Net r.k. meisje gevr. voor de morgenuren. H. Omtzigt, Kapteynstr. 27 (bij St. Petruskerk), Lei den. 1016 3? Gevr. per 1 maart of eerder voor vast werk in tuinderij, jongen van 15-19 jaar. L. v. Viist. Park Die Leythe 2. Zoeterwoude Hoge Rijndyk. 7? Gevraagd flinke r.k. boerenknecht begin of half maart. P. Hoogeveen, Lan- gevelderweg 39, Noordwij- kerhout.. 3T B.z.a. handige jonge man, 23 j. en geh.. als win kel- en/of magazijnbedien de. Br. onder no. 1004 bur. van dit blad. 3? St. Joseph-Kinderhuis (Zrs. Carmelitessen), Oude Vest 45. Leiden, vraagt een net meisje voor huisb. bezigheden voor de dag of voor d. en n. Beslist pret tige werkkring, tel. 21885. *2* B.z.a. chauffeur-mon teur (ook genegen alle voorkomende werkzaam heden te verrichten). Br. onder no. 1026 bureau van dit blad. 3? Studente MO Paedago- gie, zoekt werkkring voor halve dagen, dipl. typen, handwerk en handenar beid. Ook genegen huis houdelijk werk te verrich ten. waar hulp voor ruw werk aanwezig is. Br. Fr. Hendriklaan 25, Oegst geest. 7307 7? Gevaagd net meisje v. 3 of 4 dagen per week. J. van der Zwet. Westeinde 67c, Roelofarendsveen. "S* Voor direct gevraagd net r.k. meisje boven 20 j.. zelfst. kunn. werken voor d. of d. en n. Br. onder letter N: R. Paauw. Kan toorboekhandel. R'veen. 3? Wilt U bijverdienen? Gratis inl. Postbus 60. Dor drecht. 3? Gevr. net r.k. meisje om de zusters bij de werk zaamheden te helpen. Overste Huize Bernardus, Hoofdstr. 82. Sassenheim. 3T Gevraagd in klein ge zin een flinke betrouw bare hulp in de huishou ding of werkster, v.g.g.v. Lewin, Rhyngeesterstraat- weg 90, haite Toorenvelt- straat, Oegstgeest. AANGEBODEN 3? Gitaar. Accordeon. Dia- no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet. saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus Nieuwe soeciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5. tel. 24358 3? U kent uw matras 's avonds niet meer terug, als wii hem opnieuw over trekken. Vanaf 19,50 1-d en f 26,50 2-pers. Natuur lijk bij Smit, Mare 98: Vrouwensteeg 9, teL 23913. 3? Het huwelijksgeluk van U beiden begint met een foto van „Pijl" uit Leiden. Haarlemmerstraat 108, tel. 24889. 3? Schuimrubber en Plas tichuis. Mare 70. tel. 22361. Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic. leveren dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wij bij U de maten aan huis. 3? Rotanmeubelen. Recht streeks van fabrikant aan particulier. 1030 be sparing. Ook in wiegen hebben wij leuke model len. Fa. Feringa en Sluiter, Nwe Rijn 26. Leiden, tel. 25377. <S" Wij hebben weer div. 2e hands motoren van 125 tot 350 cc., een en twee cylinders. Desgewenst ge makkelijke betaling bij Valk. H. Schouw. Voor schoten, motorenhandel. 3T Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd. Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest, Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef 291 K 1713. 3? Costuums, regenjassen, regenmantels, demi's, win termantels. mantelcos- tuums 10.maandelijks. Schrijf aan Super Stan ding. Statenlaan 41. Arn hem. Kleur en maat ver melden. J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud en zilverwerken. 7? Knittax breimachine. met het voorzet-apparaat breit automatisch recht- averecht, patent en ontel bare patronen. Inl. Knit- tax-hreischool Van der Spek. Haarlemmerstr. 196a Leiden. Tel. K 1710-23214. Ook gemakkelijke bet. 3* Inderdaad, goud is het waard, brood van de Stan daard. In de bekende rode wagens, tel. 22507. TT Eiken litsjumeaus, com pleet 40.compl. slaap kamers. opklapbed. ma trassen, ameublementen, koffers, haarden, kachels, eiken ledikanten, diverse schuiftafels, schrijfbureau, gordijnen, toilettafels, kas ten. aanrecht, enz. Pluym, Hogewoerd. koopt inboe dels. zolderopruimingen. Tel. 21266. 3? Zonder geld een schrijf machine! 2 maanden gra tis in gebruik. 1ste beta ling .dus maart of april vanaf 2,p. w. of in 24 maanden. Nu iedereen een schrijfmachine. Br. onder no. 6638 bur. v. d. blad. 3? Naaimachines. Sorte ring in de allerbeste mer ken zoals Elna, Husqvarna, Fridor. Anker. Naumann, Kölher enz. met 100 service. Vrijblijvend de monstratie bij u thuis. P. J. v. Steiin en Zn.. Nieuwe Riin 79. Leiden, tel. 248u9. 7£ Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 7? Spoed! Wegens vertrek te koop aangeb. Hohner accordeon. 5 registers, 120 bassen, pianoklavier, te vens gitaar (Levi), beide in zeer goede staat. Tegen elk aann. bod. Te bevragen Levendaal 132. Leiden, tel. 20624. 1018 21 Wij financieren uw auto, motorrijwiel, scooter, bromfiets en tevens sta tionaire machines o.a. landbouwmachines. Alle verzekeringen. Ass.kantoor C. W. Betcke. Kanaalweg 11. Leiden, tel. 26785. 3T Gedeelte inboedel aan gekocht waaronder eiken cylinderbureau, hang-, leg en boekenkasten, dressoir, tafels, waaronder grote schuiftafel, theemeubel, stoelen, ledikanten, op*- klapbedden. spiralen, kastjes, nachtkastjes, rook- stoel, enz. Pluym. Morsstr. 54, tel. 30008. In- en ver koop. 1017 3? Te koop alle soorten ge galvaniseerde en eternit golfplaten en alle soorten oud en nieuw hout 183 x 83 6,Opslagterrein: Groenendijk. Hazerswoude naast Parochiehuis. Bij af wezigheid adres: J. Borg, De Goejestraat 42. Leiden. Tel. 01710-30179. 3? Halbankje, lnventa haard, gestof. bank. mooie grote Philips radio met 2 luidsprekers en motor drukknop-afstemming (is iets aparts), electr. mod. droogkap, gaskolenfornuis, divan. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let op tel. 23261. fr Aan tafel bent u met tandaard's cake-krenten brood gauw goede vrien den. In de bekende rode wagens, tel. 22507. 3? Dames! Uw oude hoed weer als nieuw. Wii ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147. Leiden. Huur bii ons uw bruidstoilet. 3? Nooit stilstaan! Breng het verder in uw vak door tc studeren bii dc Ver enigde Leergangen voor Schriftelijk Onderwijs, Schiedam. Vraag prospec tus. 7357 3T Stofzuigers, bureaus. boekenkasten. Portable schrijfmachines, gespijker de kleden, radio's, biljarts op lei. bankstel 125. antiek bureautje, haarden, bandrecorder, tafels, spi ralen en- ledikanten, gas kacheltjes enz. Inkoop an tiek. N. Rijn 60 bii hoek Hooigracht, tel. 22150. 3? Te koop aangeb. een prima kippenhoek, 5x8 meter, zadeldakbouw. Br. onder no. 7384 bureau van dit blad. 3? In Eethuis Bagatelle, Korevaarstraat hoek Bar- barasteeg. De fijnste kalfs- vleescroquetten. nier broodjes en ballen gehakt. Expl. Borghans vleeswa- renbedrijf. Automatiek tot 1 uur 's nachts geopend. Adverteert in De Leidse Courant GEVRAAGD 3? Thuiswerk gevraagd voor drie typisten. Br. no. 1024 bureau van dit blad. 3? Gevraagd Sierteeltver gunningen. ook periodiek Groententeeltvergunning punt 4—5. C. V. N Bak ker Hzn.. Roelofarends veen Tel 487. K 1713 3? Thuiswerk gevraagd. Administratief of anders zins. Ook typewerk. Br onder letter C: R. Paauw. Kantoorboekhandel. Roe lofarendsveen. W0NINGRUIL "Z* Woningruil Amster dam-Leiden. Aangeboden tc Amsterdam woning op goede stand, in ruil voor huis te Leiden of Oegst geest. Corresp.-adres: We teringschans 1141, Amster dam-C. TE HUUR 3T Verhuur zonder chauf feur. Nieuwste ö-persoons Amerik. Ford. Vol)-?wagen enz., v.a. 5.Der dac en 3 cent per k.m. Werkho- vens Luxe Autoverhuur. Van 't Hofstraat 11. Tel 22300. 3? A.s. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten, compl. m. sluier, handschoepen en tasje, ook bont en maraboe- caoes Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig; Fa- J. J. Sloos en Zn.. Stille Rijn 11. Telef 0IVERSEN 3? Auto- en motorrij school Marks Volledige opleiding rijbewijs, motor en verkeersles inbegrepen. Gedipl erkend instructeur. Nieuw lesmateriaa.. Taxi dag en nacht beschikbaar. Morsstraat 60a Parkstraat 5a. Tel 26584—22513 Engels. Snelle opleiding voor emigratie enz. Gron dige examenopleiding han- delscorr., hoofdcorrespon dent. spreekvaardigheid. Privé-/clubles. Vertalingen. Behandeling correspon dentie. W. Verboog. Leraar Engels, Steenschuur 18. Leiden, tel. 25335. 3T Leidsche Autorijschool. Voor alle rijbewijzen kunt u bij ons terecht. Auto. motor, vrachtwagen, auto bus. De rijschool waar uw vader reeds leerde rijden. Ma red i jk 159. tel. 21280. 3? Vermist ongeveer 3 we ken geleden een licht rode kater met wit borstje. Gaarne terug te bezorgen tegen beloning fam. Kui pers-De Wit. Dorpsstr. 83. Oegstgeest. OUDEWETERING Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men door J. B. VAN VEEN VEERSTRAAT 30

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3