RIJNSTREEK DUINSTREEK Scheep AVONDRUST ZATERDAG 18 FEBRUARI 1956 DË LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN ONTBINDING STICHTING AVIFAUNA. In de raadsvergadering van 22 fe bruari a.s. zal een ingekomen stuk behandeld worden van het bestuur van de stichting Avifauna, waarin zijn besluit wordt medegedeeld tot ontbinding van de stichting. B. en w. stellen voor de vereiste goedkeuring op dit besluit te geven. Uitbreiding leerplan Nijverheids school. Het bestuur van de Nijver heidsschool is voornemens de leer lingen ook op te leiden voor auto monteurs, fijnbankwerker, gereed schapmaker, elektricien, elektromon- teur, e.d. waartoe het het gemeente bestuur verzoekt te verklaren, dat uit breiding van het leerplan met een af deling automontage en een afdeling lijnbankwerken/elektrotechniek nood- kelijk is. De uitspraak van de raad is nodig voor het verkrijgen van de goedkeu ring van de Kroon voor uitbreiding van het leerplan. Alsdan komen de netto-kosten voor 70% ten laste van het rijk en voor 30% ten laste van de gemeente, ongeacht de bijdragen van andere gemeenten, indien leerlingen uit andere gemeenten de school be zoeken. Gezien het feit, dat de leerlingen, die in de genoemde vakken een op leiding wensen te ontvangen, tot nog toe zijn aangewezen op scholen in andere gemeenten, waarvoor de ge meente (Alphen) verplicht is tot het betalen van een bijdrage van 20% van de netto-kosten, achten b. en w. het van belang, dat de mogelijkheid wordt geopend om dit onderwijs in eigen gemeente te ontvangen. De toenemende industrialisatie van onze gemeente brengt mede, dat vol doende aandacht moet worden ge schonken aan de opleiding van vak bekwame en geschoolde arbeidskrach ten, weshalve b. en w. de raad voor stalen aan het gevraagde medewer king te verlenen. Gevaarlijk ijs. Het ijs te Gouw- sluis waar de Oude Rijn, het Aarka- r.aal en de Goude samenkomen, blijkt onbetrovvubaar te zijn. Geconstateerd werd dat op verschillende plekken, vermoedelijk vanwege het sneeuwdek en de sterke stroming van het water, gaten in het ijs vallen. Van overheidswege zijn intussen enkele maatregelen getroffen om hiertegen ter plaatse schaatsenrijders e.a. te waarschuwen. Hongerende eenden. Gisteren is gebleken, dat ook Alphen aan den Rijn zijn hongerende watervogels heeft. In de Ridderbuurt, in een open weisloot, bevinden zich tal van wilde eenden, welke daar zijn neergestre ken en erg hongerig zijn. De veehouder H. van Leeuwen heeft zich de eerste dag over de vogels ont fermd, doch het aantal der dieren is te groot om door één man te worden gevoederd. Het telefoon van de heer H. van Leeuwen, Ridderbuurt 87 is 2304. Wie helpt mee? Toegang voetbalveld. De paden op de velden van de voetbalvereni ging „Alphia" de Nieuwe Sloot en het toegangspad naar het kleedge bouw verkeren in zodanige toestand, dat verbetering dringend nodig is. De kosten, verbonden aan het tref fen van vorzieningen worden ge raamd op rond ƒ3500. B. en W. viagen de raad dit bedrag hiervoor beschikbaar te stellen. Projectie-apparaten voor scholen. Kort geleden zijn op de openbare scholen in deze gemeente filmstrook projectie-apparaten t.b.v. het onder wijs in gebruik genomen. N.a.v. het verzoek van de lager en meer uitgebreid christelijke scholen in de Hoorn, de Jan van Nieuwen- huijzenstraat, de Steekterweg en de Da Costastraat stellen b. en w. de POTLOOD en GEEST Oplossing no. 513. Horizontaal: 1. Rika, 4. Iser, 7. agent, 9. kanonnier, 10. tel, 11. esp, 15. spionnage, 18. El- den, 19. norm, 20. edel. Verticaal: 1. riks, 2. kanselier, 3. ako, 4. Inn, 5. stilstand,. 6. rare, 8. ant, 12. asen, 13. end, 14. geel, 16. olm, 17. nee. T?EN van de allergrootste figuren der mensheid schreven wij gisteren is de aartsvader Abra-- ham. Hij was een zwervende her der, een „nomade", die zijn tent opsloeg daar, waar zijn kudden gras vonden om te grazen. Het offer van zijn enig kind, van zijn enige zoon was de voorafbeelding eeuwen tevoren van het heilsbe sluit der Allerhoogste Drievuldig heid, dat de Zoon Gods, „om de wil te doen van mijn Vader", als een lam geslacht zou worden op Golgotha. ..Omdat ge dit hebt gedaan, Abraham.... zullen in uw zaad alle volkeren der aarde worden gezegend". Abraham, de eerste, de stam vader van het „Uitverkoren Volk", heeft nooit vermoed de stamvader te zijn van de menselijke gestalte van de Allerhoogste. Van de men selijke stamvader van Jezus werd hetzelfde offer gevraagd, dat ook de goddelijke Stamvader zou bren gen. God en Abraham brachten beiden hetzelfde offer: hun enige Zoon. God en Abraham welk een uitverkiezing van deze noma de, hoger dan de sterren van het heelal! raad voor elk der genoemde scholen eveneens een dergelijk apparaat be schikbaar te stellen. De aanschaffing van deze appara ten is nodig omdat by het volgen van de radiolessen gebleken is, dat regel matig, meestal om de veertien dagen via de radiolessen ook projectieles sen worden gegeven, waarbij het ge sproken woord nog verduidelijkt wordt door middel van filmstroken. Bovendien kunnen deze projecto ren eveneens belangrijke diensten be wijzen bij het onderwijs in aard rijkskunde, geschiedenis, kennis der natuur en by het taalonderwijs. Bedrag per leerling. B. en W. stellen de raad voor de voor het jaar 1956 per leerling beschikbaar te stel len bedragen voor het bijzonder voortgezet gewoon lager onderwijs te bepalen op 80,per leerling, in dien de instandhouding wel en op 73.79 indien deze kosten niet ten laste van het schoolbestuur komen. Klaverjascompetitie. De stand na de zevende ontmoeting van de klaver jascompetitie van de bedrijven is: 1. koppel 4, De JongPiepenbrink 35190 (Boot: 2. koppel 32 v. Greunin- genStigt 35188 (Oosthoek); 3. kop pel 3, ZurkJesse 34416 (Ons Ge noegen-); 4. koppel 14, TreurenDe Korte 34400 (Baronie); 5. koppel 48, RamDe Jong 3'i294 (Van Dijk); 6. koppel 38, VerkerkJansen 34108 (Duinker Verruit); 7. koppel 50 KoelewijnVan Veen 34002 (v. d. Neut). 8. koppel 11, Koopmans-Schel- lingerhout 33903 (Spanbeton); 9. kop pel 42, BeumerDe Heij 33555 (Ba ronie); 10. koppel 37, Van Engelen Paling 33482 (O. G.). Prijsuitreiking damkampioenschap. In „Jonathan" zijn gisteravond door de heer M. de Groot, voorzitter van de damclub HAC, de prijzen uit gereikt voor het damkampioenschap 1955. Door allerlei omstandigheden kon deze plechtigheid eerst nu plaats hebben. De wisselbeker ging definitief naar de heer C. Zijlstra. In 1934 werd dit jaarlijks tournooi van de beide plaat selijke damverenigingen voor het eerst gespeeld, met als winnaar W. B. de Knuijff, die de wisselprijs ook in 1940 en 1942 won. Verder prijken op de beker de namen van J. Godt- help 1935 en 1936; Joh. v. Ofwegen 1937 en 1938; F. J. Oosterman 1939; 1941 M. Zijlstra; 1943 en 1948 A. Rijn berg; 1944 J. Ruitenberg; 1947 T. Domburg; 1949 C. Verboom; 1952 en 1953 L. Jesse; 1945, 1950, 1951, 1954 en 1955 won de heer C. Zijlstra. De heer De Groot feliciteerde hem met het behaalde succes, dat onbe twist verdiend was, maar ook vorig jaar maakte men het de kampioen niet gemakkelijk. Hij uitte de wens dat de beker nog vele jaren de wo ning van de heer Zijlstra zal sieren. De 2e prys in de hoofdklasse was voor C. Verboom (HDC) en de 3e voor R. Verkade (AAC). In de eerste klasse werd de le prijs gewonnen door P. van Oosterom (AAC), 2e prijs Ph. Spek (HAC) en 3e prijs G. Wijfje. De prijzen waren alle bekers. Zoals gemeld beginnen de kam pioenswedstrijden voor dit jaar vol gende week vrijdag. De vereniging ADC heeft bericht niet meer aan de organisatie te zullen deelnemen. De heer De Groot sprak de wens uit dat wel meerdere leden van ADC voor het toernooi zullen inschrijven. Er zal een nieuwe beker komen. Tenslotte werd nog de belangstel ling van de leden gevraagd voor de wedstrijd op 6 maart te Rotterdam tegen de sterke club Charlois, die vo rig jaar in Alphen te gast is geweest. HDC gaat nu een tegenbezoek bren gen. Geb.: Dicki, d. v. K. Breeveld en D. v. Leeuwen; Judina, d. v. J. D. van der Werf en J. S. v. Zwieten; Fran- cina Johanna, d. v. A. v. Eijk en M. Verkade; Augustinus Gerrit, z. v. A. Dijk en N. Theussen; Johannes Ja cobus Gerardus Maria, z. v. J. H. van der Tol en M. C. v. Seggelen; Alida Margaretha, d. v. G. A Woerd man en C. G. v. Leeuwen; Marijtje, d. v. J. v. Wieringen en B. G. Sneeuw; Nieske, d. v. D. v. Zijtveld en M. G. den Gertog; Bauke Jan Jacob, z. v. J. Smit en C. J. Haga. Ondertr.: W. Geerlof, 20 jr. en A. Karp, 17 jr.; G. Vos, 25 jr. en A. v. Bruggen, 21 jaar. Getr.: A. Verwaaij, 27 jr. en N. van der Vliet, 28 jr.; L. v. Zwieten, 21 jr. en G. J. Blanken, 22 jaar. Overl.: Juliana Smit, 75 jaar, wed. van J. M. v. Engelen; Daniël v. Wie- ringen, 71 jaar; Andreas Frensch, 73 jaar. ALKEMADE BODEGRAVEN HEROPRICHTING MUZIEKCORPS? Het Oranje-comité, bestaande uit vertegenwoordigers van de Vijfjaar, lijkse en de Chr. Oranjevereniging, heeft het initiatief genomen tot herop richting van een plaatselijk muziek corps. De instrumenten van het ont bonden „Soli Deo Gloria" zijn eigen dom van de Chr. Oranjevereniging, zodat al een goede materiële basis be staat. Met velen is reeds contact op genomen en a.s. woensdag 22 febr. zal een vergadering worden gehou den in hotel v. Rossum om 8 uur om tot oprichting te komen. Schaatswedstrijden. Op de ge- improviseerde, maar niettemin mooie ijsbaan op de Rijn werden wederom diverse schaatswedstrijden verreden. De eerste wedstryd betrof jongens van 16 jaar en jonger, die 10 ronden van 350 m. moesten rijden. De eind uitslag hiervan was: 1. R. Damman, 2. J. Mijderwyk, 3. J. Groenevelö. J. Jansen. Bij de groten werd in z groepen gereden, waarbij enkele pre mies werden uitgeloofd. De winnaars van de eerste groep waren: 1. J. Burggraaf, 2. F. v. d. Poel, 3. G. v. d. Ploeg, 4. J. Bekker. Van de tweede groep: 1. C. v. d. Laan, 2. J. Ver heul, 3. B. Heemskerk. De totale uit slag werd: 1. C. v. d. Laan, 2. B. Heemskerk, 3. J. Verheul, 4. F. v. d. Poel. De overige finalisten kregen een troostprijs. De prijzen werden uitge reikt door de heer D. Stigter, geas sisteerd door de heren W. Boosman, H. Hack, A. de Jong en A. v. Dam. Door het ijverig werken van deze heren wordt het gemis van een Bo- degraafse ijsclub nauwelijks gevoeld. Terlouw doet 't goed. In de strijd om het damkampioenschap te Utrecht heeft zich nu een vierde man in de kopgroep genesteld n.l. de Noord-Hol lander W. de Jong. Wim Terlouw had is de negende ronde rust en speelde in de 10e ronde remise tegen de ster ke Hagenaar Gordijn. De stand is nu: I. Bom 13 (uit 9), 2. Jo v. Dijk 13 (uit 10), 3 en 4 W. Terlouw en W. de Jong 12 (uit 9). De laatste twee moeten nog tegen elkaar uitkomen. Geboren: Geertruida, dr van T. de Vos-v. d. Waaij; Cornelia, dr van S. Soetens-de Jong. Ondertrouwd: J. Breekveld 23 j. en S. Hogervorst 23 j. Getrouwd: A. Jongebreur 26 j. en M. Blok 23 j.; J. Veldhuizen 28 j. en W. v. Dam 23 j. Overleden: D. Brandse 94 j., wed. van P. Koren. De medische dienst zal geduren de het komende weekeinde worden waargenomen door dr. D. Ragay, Noordstraat 46, tel. 2030 en zr. Over ling, Brugstraat 9, tel. 2023. HAZERSW0UDE Op de schaats. De Hazerswoudse LJsclubvereniging „De Poel" hield gistermiddag een wedstrijd in het hardrijden voor dames en heren met de duwslee. Hieraan namen 24 paren deel. De uitslag was als volgt: 1. J. v. VlietM. de Jong; 2. C. de Jong v. Velzen; 3. K. de JongA. Rietveld; 4. W. den HaanC. de Rui- r. Zaterdagmiddag heeft er een afval- wedstrijd plaats voor heren boven de 14 jaar. Ijsvermaak „Watergang". Lis- vermaak „Watergang" organiseerde een wedstrijd op de lange baan voor heren over 5 km. Als eerste werd ge noteerd A. Hoogenboom (Boskoop), 2. J. van Tol, Hazerswoude. Voor een wedstryd over 3 km. was de uitslag. 1. Van der Zijde (Wadinxveen) 2. C. v. d. Bosch (Hazerswoude). Uitslag hardrijden voor dames op de korte baan: 1. M. de Groot, 2. J. Harkes, 3. A. Harkes, 4. R. Klerks, 5. Tr. van der Lip, 6. N. Verwey. Hardrijderij met duwslee. De Hazerswoudse IJsclub hield een hardrijderij voor dames en heren met de duwslee. Er hadden zich 24 paren gemeld. De belangstelling was zeer groot. Als eerste paar werd ge noteerd. J. van VlietM. de Jong, 2e. C. de JongJ. van Velzen. 3. K. de JongA. Rietveld. 4. W. den HaanC. de Ruiter. Zaterdag is er een afvalwedstrijd eveneens op de Poel. Een herhaling van een derge lijke strijd had tot uitslag: 1. J. van Rceuwijk en G. Bremmer, 2. J. de Jong en J. Harkes, 3. R. v. d. Haven en W. den Haan, 4. J. Huisman en A. van Elswijk, 5. M. van Veen en C. Heijker. Geb.: Isidorus Vincentius Antonius, z. v. F. A. J. Wesselingh en A. Th. de Jong; Petronella Adriana, d. v. M. Kempen en J. M. v. d. Geest. Ondertr.: B. Vermeulen, 26 jr. en A. van der Kley, 27 jr.; J. M. M. Koot, 24 jr. en M. P. van der Ploeg, 24 jaar. Getr.: A. C. v. Mil, 23 jr. en E. M. G. Borst, 22 jaar. Overl.: Marinus van der Bijl, 76 jr. weduwnaar van A. Francken. KOUDEKERK Voor geneeskundige hulp wende men zich vanaf zaterdagmiddag 12 ur tot zondagavond 12 uur, tot dr. Veenendaal te Alphen aan den Rijn, telefoon 2072. LEIDERDORP De zondagsdienst wordt waar genomen door dokter G. A. de Bruy- ne. Hoofdstraat 8, tel. 30070. NIEUWKOOP MET DE MOND VASTGEVROREN. Terwijl de petroleumventer M. Jansen even naar een klant was, heeft zijn vierjarig zoontje, dat bij de bakfiets achtergebleven was, met zijn mond een stang aangeraakt, waardoor zijn lippen ogenblikkelijk aan het ijzer vastvroren. Het ventje heeft zich zelf losgerukt met het ge volg dat zijn lippen ontveld werden en hevig bloedden. Begrijpelijk is dat de geschrokken vader zich spoedig over het ventje ontfermde. Schaakklub de „Nieuwkoopse To ren". Uitslagen onderlinge com petitie. K. C. AngenentJ. G. Vroon hof 1—0; H. Bos—Th. Snijders 0—1; J. VerweyP. J. de Rooy 1—0; W. v. d. BoschH. Bos 01; J. Vijfhui zenA A. Ruiterman 10; Th. Snij dersK. C. Angenent 1—0; H. v. d. MareiTh. J. F. Teunissen 0—1; D. v. d. LaanP. G. Verkley 01; G. BremerA. Vijfhuizen 01; W. v. d. BoschJ. G. Vroonhof 1—0. NIEUWVEEN Schoorsteenbrandje. Donderdag middag werd de brandweer gealar meerd voor een schoorsteenbrandje in de woning van het bejaarde edht- jaar C. Rietveld. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar behoefde geen water te geven daar men na eerst een gat in de schoorsteen gehakt te hebben, de vuurhaard met een schuimblusapparaat bluste. De be woners werden bij de buren onderge bracht. K.A.B.-vergadering. Gisteren avond hield de afd. Nieuwveen van de K.A.B. een ledenvergadering in de zaal van de heer Bosman. Uit het verslag van de penning meester blijkt, dat er een batig saldo is, waarna de aanwezigen een gratis consumptie werd aangeboden. Onno dig te vermelden, dat hiervan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Na gehouden stemming bleken de aftre dende bestuursleden t.w. J. Burg- meyer, A. Lenting, N. Lebesque met grote meerderheid te zijn herkozen. Voor de kas controle werden J. v. Ca. pel en H. A. de Frankrijker aangewe zen. Hierna krijgt de heer Luister burg, districts-propagandist van Her wonnen Levenskracht, het woord. Op duidelijke wyze en aan de hand van verschillende gegevens maakt hij z'n aandachtig gehoor duidelijk, van wel ke grote waarde Herwonnen Levens kracht voor de K.A.B.-er is. Een op roep van spreker om zich als dona teur aan te melden vond een gretig gehoor, alsmede het samenstellen van een actief comité. Hierna ontspon zich een langdurige discussie over de K. A.B.-reis of feestavond. Uiteindelijk v/erd besloten om in 't komende sei zoen weer een gezellig uitgangsdaag- je te organiseren. Na enige minder belangrijke punten tijdens de rond vraag behandeld te hebben, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze deze geanimeerde vergadering. Dito. Gisteravond werden de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van Dito voortgezet. De uitslagen luidden: J. PietersenL.Kesting 20; A. J. van TrigtJ. Pietersen 20; H. Le- liveldJ. Gieling 02; J. v. d. Berg J. Gieling 02. De standen zijn thans als volgt: Afdeling A: 1. Th. Noteboom 15 gesp. 20 pnt.. 2. A. J. Trigt 1519; 3. J. Pietersen 1518; 4. L. Kesting 14—17; 5., P. van Roon 15—12; 6. J. van Eijk 1410. Afdeling B: 1. A. Straathof 1518; 2. A. A. Sohoorl 15—14: 3. G. J. v. d. Eerg 15—12; 4. J. Gieling 15—12; 5. J v. d. Berg 1511; 6. H. A. Leliveld 15—9. TER AAR IJswedstrijd. ->Aan de grote ijs- wedstrijd van maandag a.s. te hou den op de Langeraarse Poel om 2 u., zal door verschillende bekende rij ders worden deelgenomen. Vast staat dat onder de deelnemers zullen zijn: Jeen v. d. Berg, Lefferstra, A Ver hoeven, Klaas Schipper, Manus Wijn hout en nog vele anderen. Nog meer elfstedenrijders. Eerst nu vernamen we dat de Ter Aarse militair Dirk Verlaan Wz., als toer rijder, in dertien uur, op een paar gewone schaatsen de elfstedentocht heeft volbracht. Door de drukte en belangstelling die uitging naar de elfstedenwinnaar, verzuimden we nog te vermelden, dat de tocht ook werd volbracht door de heren Flip Koeleman en C. Leliveld. Ook zij waren toerrijders. Een prestatie die toch wel vermelding waard is. Geboren: Maria C. A, dr van G. H. v. d. Zwaan en P. C. M. Turk; Emerentiana C. M. dr v. M. P. van Kessel en A. M. Th. Poelwijk; Cor- neli W., zn van C. J. Lek en A. M. Vermeulen; Gerrit, zn van G. Koop man en F. Angenent; Hans zn van J. van Arkel en W. Vis. Ondertrouwd: J. Th. Verhoef, 24 jr en A. A. Th. Versluis 23 jr. RIJPWETERING Schaatswedstrijden. In de onder zeer gunstige v/eersomstandigheden gereden wedstrijden om het kam pioenschap damesleden van de Rijp- weteringse IJsklub, waarvoor zich elf deelneemsters hadden gemeld, werd de ereprijs behaald door Alie Juffer- mans; de tv/eede prijs veroverde Ria Duivenvoorden Cd. en de derde prijs Annie Rotteveel. De animo was niet overweldigend te noemen. Koppels op de Koppoel. Ondanks de sneeuwmassa's heeft de ijsklub op de Koppoel een uitstekende baan ge maakt en als het weer wat mee wil 'werken zal daarvan zaterdag en zon dag reeds druk gebruik kunnen wor den gemaakt. En dinsdag aanstaande v/orden er ijs en weder dienende grote nationale koppelwedstrijden gehouden. Onze „binnenlandse strijd krachten" kunnen zich dan eens me ten met andere groten uit de Neder landse schaatswereld. De prijzen zijn aantrekkelijk en men verwacht grote deelname. KATWIJK AAN DEN RIJN AquariumverenigingDe onlangs afgescheiden aquariumver. „De Mi nor" hield in „De Roskam" haar eer ste ledenvergadering onder leiding van de wn. voorzitter, de heer J. Zij- derveld. De voorzitter herinnerde in zyn openingswoord aan de split sing van Katwijk-Rijn en K.-Zee waardoor Katwijk aan den Rijn nu een afzonderlijke vereniging heeft. Vervolgens kreeg de heer Griens- veen uit Oegstgeest het woord, die een causerie hield over het onder werp „Planten in het Aquarium", om ten slotte nog enkele wenken te ge ven over de aquariumverlichting. De reeds eerder ontworpen statuten wer den na bespreking ongewijzigd goed gekeurd. De verkiezing van een nieuw bestuur gaf de volgende uit slag. Gekozen werden de heren J. Zijderveld, W. Nugter en Ph. Zweers te Katwijk a. d. Rijn, de heer J. Sloot weg te Valkenburg en de heer P. Ra- vensbergen te Rijnsburg. Tot voor zitter werd hierna gekozen de heer J. Zijderveld en tot leden der kascom- missie de heren J. Lindhout, Nic. van Maren, en E. v. Wensveen. In de tech nische commissie werden gekozen de heren J. Zijderveld, J. Slootweg en D. Wagter. Na- rondvraag sluiting. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren Hueting, Bergman en E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de zondagse dienst voor Kat wijk, Valkenburg en Rijnsburg waar genomen door dokter J. Bergman, Valkenb.weg la, tel. 2921. HAARLEMMERMEER Geboren: Maria Catharina, dr. v L. Scholten en C. M. van der Peet Michaël Antonius, zn. v. J. H. .Lands heer en J. Th. de Zeeuw. Jacobus Wilhelmus Josephus, zn. v. J. W. Haa- ker en W. M. Post; Francisca Petro nella Maria, dr. v. F. H. M. Dirks en M. M. Stroot; Alida Johanna, dr. v. P. J. van der Lans en E. M. van der Linden; Johanna Irene, dr. v. D. de Koker en A. Spaan; Arendina Johan na, dr. v. A. J. de Vries en P. van Waveren; Jozef Bernardus, zn. v. J. A. van Rooijen en J. M. Th. van Ha- melsveld; Johannes Gerardus, zn. v. G. Th. Louter en H. C. Kroon; Mar- tinus Wilhelmus, zn. v. J. A. van den Hoek en C. M. van der Meer. Ondertrouwd: Dick Luijks, 34 jr. en RECHTZAKEN IN KENNELIJKE STAAT. Twee maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het consultatiebureau voor alco holisme requireerde de procureur- generaal by het Haags Gerechtshof, tegen een niet verschenen bromfiet ser uit Aarlanderveen. Deze was in eerste instantie tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld omdat hij te Alphen a. d. Rijn op 5 augus tus jl. in de Emmalaan en de Wilhel- minalaan een bromfiets had bere den terwijl hij onder drankinvloed was. De verdachte verkeerde zelfs in kennelijke staat. „Hij sloeg dronken- manstaal uit en pleegde verzet bij zijn aanhouding." President en pro cureur-generaal lazen uit de stukken dat verdachte altijd misbruik maakt van alcohol en dat hij in Alphen a. d. Rijn al jarenlang op de zwarte lijst staat. Hij had al talrijke veroor delingen wegens dronkenschap en dergelijke. De procureur-generaal meende dat mischien een stok ach ter de deur in de vorm van een ge deeltelijk voorwaardelijke straf, zou helpen. Arrest 2 maart. W0UBRUGGE Geboren: Theodorus z. v. W. de Lange en J. A. Hogenelst. Victor z. v. A. C. van Tienhoven en M. Mid delkoop. Johannes W. M. z: va J. van jLeeuwen en A. J. van der Star. Getrouwd: Cornelis M. Brander horst 30 j. en Arnolda van Leeuwen 29 j. Willem J. van Rosendaal 34 j. en Adriana J. de Bruijn 31 j. Overleden: Cornelis Roos 81 j. wedr. van G. J. Vink. R0EL0FARENDSVEEN JAARVERGADERING K.V.P. Voorz. v. d. Poel kon door omstan digheden niet aanwezig zijn, zodat de leiding der vergadering in handen van de heer Corn. Wesselman gelegd werd. Uit het financieel overzicht van penningmeester L. J. Bontje bleek, dat er een saldo van 267,22 was. Namens de kascommissie bracht de heer P. J. Koek goedgunstig verslag uit. In deze commissie werd benoemd de heer L. J. Kerkvliet. Secretaris J. Verdel bracht hierna zijn uitgebreid jaarverslag uit, waarna hij met vreug de vermeldde, dat het ledental thans de 1200 bereikt heeft. Besprak de ge houden activiteiten, de gemaakte pro paganda en de oprichting K.V.P.- jongeren. Medegedeeld werd, dat op de op 20 februari as. te houden forumavond de leden uit geheel Alkemade wel kom zyn. Na enkele aanwijzingen van de a.s. verkiezingen deelde secr. mede, dat de groslijststemming ge houden zal worden op 25 maart a.s. De heer J. S. Wagen aar bracht ver slag uit van de gehouden kringver gaderingen. Hierna was het woord aan de inleider van deze avond, dr. M. P. A. Meissen, burgemeester van Wateringen en lid van Prov. Staten. Deze liet allereerst tot uiting komen reeds enkele malen eerder kennis gemaakt te hebben met de gemeente Alkemade, waarbij hij zijn bewonde- j ring uitsprak voor de hier gegroeide i plannen tot ruilverkaveling. Dit is een stuk pionierswerk, misschien ge groeid uit noodzaak, maar waarvoor in andere tuinbouwcentra met name ook het Westland, grote belangstel ling bestaat. Burgemeester Meissen begroette daarna de economische toe komstmogelijkheden van Nederland. Dit aan de hand van het door het j Centraal Economisch planbureau j hiertoe samengestelde rapport. Na i allereerst de hersteloeriode 1945 11955 besproken te hebben en hierin gereleveerd te hebben de wiiziging in de samenstelling en groei der be volking, constateerde spr. dat de economische ontwikkeling in land en tuinbouw alsook tot het jaar 1970, mag aan de hand van het aanwezige cijfermateriaal geconcludeerd worden, dat de werkgelegenheid in de land bouw verder zal afnemen, en aldus I mede door de bevolkingsaanwas een verder gaande industrialisatie nood zakelijk is. De gevaren voor de van huis uit beschermde katholiek zullen voor wat ziin geloofsbelevenis betreft groter worden. Met de mogelijke wel vaartsstijging zal de compensatie op name stijgen, alsmede de arbeidsuren verkort kunnen worden. Veel geld zal nodig blijven voor investering, alsook zal er meer gespaard moeten en kunnen worden. Een belangrijke investering zal gevergd worden voor de'vervanging in de energie door de atoom-ontwikkeling. Het geestelijk welzijn moet echter steeds voorop staan boven het stoffelijk belang voor de mens. Een ministerie voor maat schappelijk werk, ministerie voor be zitsvorming, alsmede een verdere uit bouw van de P.B.O. met zyn pro- dukt en bedrijfsschappen, zullen in het toekomstige ingewikkelde econo- Imisch bestel'onmisbaar zijn. Ingetje van Est, 32 jr.; Jan de Vries, 23 jr. en Antonia Witte, 22 jr.. Cor nelis Wilderom, 21 jr. en Helena Slin ger, 17 jr.; Hendrik Vaandering, 28 jr. en Cornelia Wilderom, 24 jr.; Wil helmus J. Aerends, 35 jr. en Wille- mina Noordhoek, 25 jr.; Albertus v. Veen, 27 jr. en Jenneke van Neuren, 27 jr.; Teunis Blok, 26 jr. en An tonia A. van Nieuwenhuijzen, 25 jr. Getrouwd: Johannes G. Betjes en Wilhelmina Poelgeest; Johannes van der A en Maria M. Bouwhuis; Petrus J. Bakker en Hendrika P. M. van Leeuwen; Mijndert T. van Anrooij en Wilhelmina Tam er us; Leendert de Vries en Johanna Stange. Overleden: Hendrik Verbaas echtg. van: Antje Nieuwkoop, 57 jaar. KATWIJK - In Katwijk aan Zee wordt de zondagsdienst waargenomen door dr. T. Lodder, Andreasplein 2. N00RDWIJK Gistermorgen te ongeveer 10 uur begon op de hoek Wilhelminastraat St. Jeroensweg door de gladheid van het wegdek een luxe-auto te slippen en botste bij deze manoeuvre tegen de juist voorbij fietsende heer v. Veen uit de Scheveningsestraat. De heer v. Veen kwam hierbij te val len, doch de spoedig aanwezige dok toren Kruyt en Goudriaan constateer den dat hij geen ernstig letsel bij deze aanrijding had opgelopen. Ook het rijwiel bleek nog intact te zijn, zodat dit ongeval een zeer goede af loop had. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Kruijt. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 4 tot 5 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geb.: Johannes P. A. z. v. H. P. Wulfinghoff en E. M. J. Bollen; Jo hannes G., z. v. A. G. v. d. Plaag en M. A. C. Bierman; Yolanda H., d. v. H. Passchier en A. Esveldt; Maria J., d. v. J. Waasdorp en J. Plug; Anna H. J., d. v. Th. Westgeest en W. An- gevare; Catharina J., d. v. J. Smit en C. de Bruin. Ondertr.: H. Dekker en C. J. de Groot; W. Bekooy en J. Ooms; C. v. Beelen en T. v. d. Niet; P. L. v. d. Tuijn en M. v. d. Meulen. Getr.: J. J. Faber en L. Plug; J. A. Neijenhuis en J. van Wijk; Th. Meeuwenoord en C. G. Nieuwenhui- zen. Overl.: Maria v. d. Poel, 60 jaar; Betje Last, 50 jaar; Elisabeth Haster, 75 jaar; Johannes Plug, 84 jaar. SASSENHEIM Propaganda avond veteranen le gioen. In het Bruine Paard was gisterenavond een propaganda-avond georganiseerd om tot oprichting van een afdeling van het veteranen le gioen Nederland te komen. Hoewel aan 350 personen een uit nodiging was gestuurd was de op komst zeer matig te noemen, nauwe lijks twintig personen. De heer Aan- geenbrug uit Hillegom sprak hier over zijn spijt uit. Niettemin heette hij de sprekers van deze avond de heren Driessen en Ego van harte welkom. De heer Driessen nam allereerst het woord en sprak over het doel van het legioen Men wil een halt toe roepen aan de dreigende degeneratie van ons volk. Juist de militairen we ten waarvoor zij moeten strijden en zullen striiden nl. tot behoud van land en volk. Dit is een van de rede nen van de oprichting. Verder wil men een bond vormen tussen hen die het vaderland op enigerlei wijze hebben gediend hetzij als militair hetzij in het verzet. Spreker drong er bij de aanwezigen op aan om zch op te geven als lid. Het woord was hierna aan de heer Ego lid van het gewestelijk bestuur. Deze soreker behandelde allereerst enkele feiten uit de afgelooen jaren j betreffende de kwestie Indonesië en I Nieuw Guinea als mede de kwestie Ambonezen en Indische Nederlanders. Van de beloften die gedaan werden is bitter weinig terecht gekomen. De militairen zijn voor een verloren zaak naar Indonesië ge?aan. Gesneuvelden i vergeet men nu. Het doel is nu een positieve bijdrage te leveren ter op lossing van deze brandende kwesties. Het legioen mag nog niet groot zyn, men houdt er echter wel reeds reke ning mee. Wat thans allemaal is ge schied, kan aan anderen ook over komen. Daarom is het goed, sterk te staan en voor herhaling te waken. Op een vraag of de overheid ook luistert naar het legioen, merkte spre ker op dat men het geen luisteren kan noemen, doch er moet wel reke ning gehouden worden met het le gioen. Op verschillend gebied voert zij acties en met succes. Het le°'oen heeft positieve waarde voor het Ne derlandse volk. Enkele personen gaven zich op als lid. Tot een afdelingsbestuur kon men nog niet komen. De aangekondigde filmvoorstelling over Nieuw Guinea kon door omstandigheden niet door gaan. De medische dienst wordt waar genomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond, telef. K 1711220 en dr. J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119. Geboren: Hendrikus Jacobus, zn. v. A. C. Schrama en Th. W. M. van Zeestraten. Maria Martha Hendrika, dr. v: G. C. H. Logher en M. G. Berk hout; Johanna, dr. v. H. Joost en M. van der Vijver; Jan, zn. v. J. Prins en C. Dijck; Antonius Johannes, zn. A. Meeuwissen en A. M. Klinkenberg. Getrouwd: Jacobus P. van der Kiugt te Haarlem en Cornelia Fran ken. Overleden: Maria A. van den Heu vel wed. van: Uphoff, 83 jaar.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2