Meerderheid voor aansluiting bij Centrale Aalsmeerse veiling Crediet voor parkeerterrein in badcentrum Vuur toren" PRONONCE V.-JDAG 17 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 COöP. BLOEMISTENVERENIGING TER AAR Gisteravond vergaderde de Coöp. te vragen. Het bestuur krijgt machti- Bloemistenvereniging in café Kramer ging om van de leden dit lidmaat onder voorzitterschap van de heer I schap aan te vragen. Voorts wordt N. A. Hoogervorst. Het was een ver- aan het bestuur machtiging gegeven gadering ,die krachtens artikel lb statuten en reglement in aansluiting van het reglement door 83 leden was te brengen met die der C.A.V. en de aangevraagd. De reden hiervan was wijziging op de volgende vergadering dat deze leden zich niet konden ver- aan de orde te stellen. De vergadering enigen met een besluit genomen op keurde het bestuursvoorstel goed om 12 jan-'-ri 1.1. in de toen gehouden het tegoed uit de ledenrekening aan leden* adering, om niet aan tede leden terug te betalen. Geld sluiten bij de Centrale Aalsmeerse Veiling. De voorzitter sprak een welkomst woord tot bestuur en leden. Hij is zich bewust dat het leiden van deze vergadering niet gemakkelijk zal zijn en kondigde dan ook een strakke leiding aan. De voorz. was van me ning, dat door verwerping van het bestuursvoorstel aan het vertrouwen in het bestuur wel wat te kort is ge daan. Verder deed hij een beroep op eensgezindheid onder de leden, en constateerde dat door het besluit der vorige vergadering aan de grotere kwekers schade is gedaan. Er werd mededeling gedaan over een vergadering van het bestuur der vereniging met het bestuur van de L.T.B. De voorz. zegt dat deze ver gadering een vruchtbaar verloop heeft gehad en spoorde de bloemisten aan lid van de standsorganisatie te wor den. Over aanvoer en omzet werden cijfers medegedeeld. Er was een schrijven binnengekomen met diverse vragen vooral op financieel gebied indien men zou besluiten tot het aan vragen van het lidmaatschaip van de C.A.V. Ook over het niet verstrekken van garantie aan het W. I. door de C.A.V. werden opmerkingen gemaakt De suggestie werd gedaan om bv. een 10-jarig contract met de C.A.V. aan te gaan. Op de verschillende punten gaf de voorzitter een antwoord. Een 10-jarig contract zal niet mogelijk zijn. Van de C.A.V. is een schrijven ont vangen dat het verplichte veilen van groente en fruit door Ter Aarse kwekers nooit in de bedoeling heeft Verder werd de vrees dat ledenrekening is nu overbodig gewor den. De aandelen blijven gehandhaafd Een bestuursvoorstel om te komen tot een hoofdelijke omslag om de kosten voor de vereniging veilig te stellen werd eveneens goedgekeurd. Bij de rondvraag werden nog en kele punten ter sprake gebracht o.a. over de exoeditie en het kolencrediet. Hierna sluiting. ALKEMME Film-propaganda veilig verkeer. Op zaterdag 18 februari wordt door het Verbond voor Veilig Verkeer in Nederland voor de in oprichting zijn de vereniging voor Veilig Verkeer in de gemeente Alkemade een propa- ganda-filmavond gegeven in hotel paviljoen „De Brasem" te Oude We tering. Aanvang te 19.30 uur. Op deze avond zal het woord worden gevoerd door de burgemeester. Door het co mité „Ouden van Dagen" te Oude- Wetering wordt op deze avond ten bate van de jaarlijkse tocht een lote rij gehouden; genoemd comité ver zorgt tevens een zeer gewaardeerd onderdeel, n.l, de hersengymnastiek van het verkeer. Toegang voor per sonen van 16 jaar en ouder vrij. BOSKOOP JAARVERGADERING COÖP. BOSKOOPSE VEILING. D. van Wijk A.zn kreeg koninklijke onderscheiding. Het was voor de heer D. van Wijk A.zn een bijzonder grote verrassing, toen in de pauze van de jaarverga dering van de Coöp. Ver. „De Bos- het onmogelijk zal zijn om in eigen koopse Veiling'' burgemeester Ver- gebied een bloemenveiling te stichten ongegrond Voornaamste punt. Dan is het voornaamste punt aan de orde nl. het voorstel van 83 onder tekenaars behelzende aansluiting van de bloemisten vereniging bij de Cen trale Aalmeerse Veiling. De voorzitter geeft nog eens een toelichting op dit voorstel, en ook enkele berekeningen aan de hand van genoemde omzet cijfers. Voorts bestreed hij de mening dat men niet uit de C.A.V. zou kun nen uittreden. De heer J. Volgering merkt op, dat er op de vorige vergadering 'n goed besluit was genomen. Hij is van me ning dat ten onrechte gedacht wordt aan wantrouwen in het bestuur. Hij wees op de plaatselijke ontwikkeling van de bedrijven. In 'n tijd als nu moe ten we ook vooruit durven zien naar de toekomst. Hij wijst ook op het oordeel uitgesproken door het forum op de laatstgehouden voorlichtingsdag toen men eenparig van oordeel was dat men moest streven naar een eigen bloemenveiling. Deze spr. heeft ook een becijfering gemaakt en komt tot heel wat minder rooskleurige resul taat dan de voorzitter. Volgens hem is het niet juist geld wat men zelf betaalt nu winst te noemen. Hij waarschuwt ernstig tegen een besluit waar men later spijt van zou hebben. De heer Jac. Lek ziet in het gedane voorstel juist het leggen van een grondslag voor een eigen bloemen veiling. De heer J. Egberts wil pro beren het uittreegeld gehalveerd te krijgen en de heer A. P. Uyttewaal tekent ook nog eens het gevaar van een verbintenis als de voorgestelde. Hij legt vooral de nadruk op de aan sprakelijkheid bij Coöp verenigingen. Voorstel er door. Als er gestemd wordt over het voor stel worden er 76 stemmer! voor uit gebracht en 1-9 tegen en nog 7 blanco Hiermede is dus het besluit gevallen het lidmaatschap van de C.A.V. aan nig moeilijkheden op, omdat de af tredende leden, de heren C. Hooft- man en C. Bulk zich herkozen zagen, terwijl de aftredende commissaris, de heer Aart Hoogendoorn zich ook herbenoemd zag. Zuurstofkoffer voor de E.H.B.O. Teneinde de E.H.B.O. ter gelegen heid van haar 20-jarig bestaan een zuurstofkoffer te kunnen aanbieden is een jubileumcommissie gevormd. Deze commissie stelt zich voor een inzameling te houden bij de plaa Üjke instellingen, fabrieken en ver enigingen, om de benodigde financiën bijeen te krijgen. Schaatsen. Op haai* ijsbaan van de vaarsloot organiseerde de IJsclub „Boskoop" een wedstrijd in schoonrij- den voor paren en dames alleen, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren. De uitslag werd: Paren: 1. mej. de RuyterChr. van Leeuwen 18 pnt., 2. mevr. van Ber gende heer van Bergen 15 y pnt., 3. mevr. Groenesteinde heer Vuyk 15 punten. Dames alleen: 1. mej. de Ruyter 9 pnt., 2. mevr. van Bergen 8 pnt., 3. mevr. Groenestein ly, pnt. (na lot.) 4. mevr. van Gemeren 7J^ pnt. Jongens op de schaats. De door de IJsclub „Boskoop" gehouden wed strijd op de schaats voor jongens van 1517 jaar bracht ook heel wat druk te op de vaarsloot. Er verschenen 24 deelnemers aan de start. De favorie ten gaven elkaar geen strobreed toe, waardoor deze wedstrijd een span nende kamp te zien gaf. De uitslag was: 1. D. Verzijden, 2. C. van Dijk, 3. C. v. d. Bos, 4. Kas Koemans, 5. A. Ramp. Dammen. De onderlinge compe titie om het persoonlijk kampioen schap van de damclub Boskoop werd voortgezet met de volgende wed strijden: H. van KlaverenE. v. Voskuilen 2CE. J. Hoogebrug—J. Mesman 20; W. D. v. EsA. Nederhof 11; M. Vuijk—T. Quast 20; H. Trimp— D. Lankhuijzen 11; A. N. v. Tol W. A. v. Otterioo 2—6; T. QuastM. Vuijk 20; H. GlazenborgJ. v. Es 20; D. W. de ZeeuwJ. v. Tol 20; J. v. EsH. Glazenborg 11. KOUDEKERK GOED AFGELOPEN. Wim Straver Wzn. wilde eens pro beren of het ijs, dat in een 's mor gens gehakte bijt lag, bij het huis van wed. C. den Hollander in de Hoge Waard, sterk genoeg was, om hem te dragen. Prompt zakte hij erdoor. Ge lukkig wist hij, hoewel doornat en kerk in gezelschap van wethouder Taat en de gemeentesecretaris, de heer W. Trapman, in de vergadering verschenen. De reden van dit bezoek was spoe dig bekend, want nadat burgemees ter Verkerk de vereniging had gele- liciteerd met haar 40-jarig bestaan en de beste wensen voor de toekomst had aangeboden, richtte hij zich tot het bestuurslid, de heer D. van Wijk A.zn. Als ik het bestuur en de leden vaif de veiling feliciteer, denk ik in zonderheid aan u, aldus burgemees ter Verkerk. U mijnheer Van Wijk gaat het verst terug, want u heb 40 jaren lang een bestuursfunctie bij de Boskoopse Veiling vervuld en daar mede complimenteer ik u in het bij zonder. Er is echter meer, want het ver heugd mij, u te kunnen mededelen, dat het H. M. de Koningin heeft be haagd u voor uw veel en zeer ver dienstelijk werk bij de Boskoopse Veiling, bij K. B. van 10 februri toe te kennen de ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, in goud. Vervolgens speldde de voorzitter van de Boskoopse Veiling, de heer C. Hooftman, het draag-insigne op het rever van de jubilaris en bood i l- - hem namens de vereniging een Leeuwe"> die door een langdurige en koud, er zelf uit te kruipen. Aan de haastig toegeschoten helpers kon hij alleen maar vertellen, dat de Rijn erg koud was. ÏJswedstrijden. De IJsverenigin gen Meerwijk en Koudekerk organi seerden gezamenlijk een koppelwed- strijd op de Rijn. De uitslag hiervan was: 1. W. v. d. VisC. van Eijk, 2. J. v. Leeuwen J. Schellingehout, 3. T. v. Hemert N. Reijnevelt, 4. J. BijleveldH. Jan. sen, 5. M. ReijneveldT. v. Kempen, 6 J. LangejansJan Kroon. De IJsvereniging Koudekerk orga niseerde bovendien nog een hardrij derij voor paren. Uitslag: 1. W. v. d. Vismej. E. Reijneveld, 2. Teun Reijneveldmej. N. Leenheer, 3. T. Pontmej. M. Pont, 4. W. van Egmond en echtge note. Ondertr.: Abraham Werner Somer- wil te Leiden, 24 jr. en Johanna Cla- sina Bloem 22 jr.; Pieter Marinus Klank 45 jr. te Brielle en Hillegonda Opipelaar 37 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent: Handschoenen; boorden; kinderarmbandje en een bankbiljet. LESMUIBEN Pols gebroken. Toen mevr. C. van Graas-van der Breggen met haar echtgenoot aan het schaatsen was op de baan op de Drecht, kwam zij te vallen en brak haar pos. Schaatswedstrijd. De ijsclub Nut en Vermaak hield een estafette- wedstrijd. Er waren 28 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. Leo de Rijk en C. J. van Berkel jr. 2. Ge rard Overdevest en P. Brand; 3. Koos de Koning en Kees Mooren; 4. Anniè van der Pauw-Kraan en Hans Balder. Zaterdagmiddag a.s. is er ringrij- den voor dames en heren. NIEUWVEEN 5 Nieuwveners namen deel aan Elfstedentocht. Vijf Nieuwveners, onder wie 1 dame, nl. mej. Tonnie Uijttewaal en de heren D. Lok, S. d. Leest, J. H. v. Leeuwen met zijn 19-jarige zoon Dirk hebben met succes deelgenomen aan de elfstedentocht. D. Lok nam deel aan de wedstrijd en was even over 4 weer aan de finish. De overige rijders namen deel als toerrijders. J. H. v. Leeuwen zijn zoon waren omstreeks 6 uur bin nen, v. d. Leest omstreeks half acht en mej. Uijttewaal omstreeks 8 uur. Zij kwamen woensdag weer geheel fit thuis. GEMEENTERAAD NOORDWIJK Twee lokalen voor r.k. kleuterschool Gisterenavond kwam de raad van Noordwijk bijeen onder voorzitter schap van burgemeester G. F. W. v. Berckel; afwezig waren wegens ziek te mevr. v. d. Wiel, E. L. de Witt en wethouder J. v. Leeuwen, terwijl er een raadsvacaturé is wegens vertrek van de beer v. d. Bol naar elrers. De voorz. sprak bij opening de wens uit, dat de afwezige zieken spoedig hersteld mogen zijn en in d:t verband sprak hij vooral zijn mede leven uit ten opzichte van weth. prachtige bloemenmand aan Zichtbaar getrofen door zoveel eerbetoon dankt de heer Van Wijk. Uit het verslag van de veiling meester ,de heer L. Piasier, bleek, dat de totale omzet van de veiling in 1955 212.345.09 bedroeg, de be groting was vastgesteld op 210.000. De beshulstaanv. besomde 28.348.02 Voor de klok kwamen 9482 kg. hulst met rode bes, die een gemiddelde prijs van 'f 2.07 opbracht. Voorts werd 248 k.g. hulst met gele of oran je bes geveild met een gemiddelde prijs van 2.53 per kg. en 1612 kg. bonte hulst die voor een gemiddelde prijs van 2.44 per k.g. werd afge drukt. Het kwantum diverse soorten groen bedroeg 5193 kg. waarvoor een gemiddelde prijs van 0.66 werd be taald. De bestuursverkiezing leverde wei- hinderlijke ziekte is getroffen, ontwikkeling van deze ziekte is thans zeer bevredigend. Waar dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar is, een jaar van zeer veel en hoogst belangrijk werk, sprak de voorz. de beste wensen voor de leden en de komende werkzaam heden en verwachtte dat ook in het reeds begonnen jaar de goede samen werking tussen raad en b. en w. be stendigd zal blijven. De heer D. v. d. Niet beantwoordde namens de raad de wen'sen van de voorzitter. Vlot tempo. Ten opzichte van de vacature v. d. Bol moest de voorz. mededelén, dat over de bezetting hiervan nog niets definitiefs bekend is. Na een reeks van ingekomen stukken en medede- Met g& tuööen ócdippetA en MG1Ü geBtaden lingen, werd zonder bespreking goed gekeurd de rekening over het Gast huis 1954. Door de Nationale raad voor het onderling Uitvaartwezen was een verzoek ingekomen tot af schaffing van het klassenstelsel. B. en w. waren de mening toegedaan, dat het voor Noordwijk geen zin heeft op de suggesties van de natio nale Raad in te gaan. Besloten werd dat de gemeente zal toetreden als buitengewoon lid tot de K.N.A.C. te gen een jaarlijkse contributie van 40,De agendapunten tegemoet koming ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920, grondruil en in- gebruikgeving van grond aan de Jan van Henegouwenweg met de heer G. v. Rhijn, afbraak krotwoning Jan Kroonsweg 34, verhuur van grond aan het Wantveld aan de heer H. v. Rhijn voor het plaatsen van een hou ten gebouw voor het tijdelijk inrich ten van een slijterij totdat de bouw van winkels in het badcentrum Vuurtoren is tot stand gekomen, de verpachting van weiland in het Lan- geveld aan de Kraaierslaan en be ëindiging eirfpacht overeenkomst met de n.v. Centrale Administratie Maat schappij, brachten weinig of geen besprekingen. Betreffende het ver zoek van de heer A. v. Rhijn om ver goeding ad 4682,25, wegens schade aan gewassen als gevolg van water overlast, adviseerden b. en w. hierop afwijzend te beschikken, omdat de gemeente nimmer het gebruiksrecht over deze grond heeft gehad. De heer Meskers brak nog een lans om adressant toch enigszins tegemoet te komen. De raad vond het jammer, dat de heer v. Rhijn schade had opge lopen, doch de gemeente had part noch deel hieraan en voelde wel dat elke tegemoetkoming consequenties met zich mede zou brengen, zodat be sloten werd op dit adres niet in te gaan. Parkeerterrein. Voor de aanleg van een nieuw parkeerterrein in het Badcentrum i,Vuurtoren" werd door de raad een crediet beschikbaar gesteld van 63.000,Naai- aanleiding van dit besluit informeerde de heer v. Riems dijk naar de mogelijkheid om het bestaande terrein te verbinden met een weg naar het nieuwe terrein zijn vanaf Q. v. Uffordstraat. B. en W. waren van mening dat een ver bindingsweg vooral op financiële moeilijkheden zou stuiten, doch zeg den toe zo mogelijk een tijdelijke in gang te formeren zodat het nieuwe terrein dan van twee kanten bereikt De zandschippers, die gistermorgen een ijsbreker op de Trekvliet de weg versperde, omdat zij bang waren dat hun schepen door het ijs beschadigd zouden worden, hebben gistermiddag zelf de hand aan de ploeg geslagen en met geleende bijlen een vaargeul opengehakt. Op de foto ziet men de sleep met materialen voor Amster dam, die door de ijsbreker behoed zaam tussen de zandschuiten door wordt getrokken. Op de boten kijken de schippers nog wat argwanend, toe. kan worden en de gevreesde ver- keersstagnaties zullen worden voor komen. Op het rapport van de commissie voor het onderzoek van de rekenin gen van de algemene dienst en de be drijven over 1954, hadden B. en W. een antwoord samengesteld, hetwelk volgens het lid Rippe niet positief genoeg was, doch na toelichting door de voorz. kon deze zich bij deze gege vens wel neerleggen. Het voorstel verlenging overeenkomst tot verzeke ring van gemeentegelden tegen dief stal en fraude en hernieuwde vast stelling van de verordening op het beheer van de bedrijven der gemeen te Noordwijk waren hamerstukken. R.K, kleuterschool. Op het verzoek van het r.k. paro chiaal kerkbestuur van de H. Jeroen te Noordwijk-Blnnen om twee loka len beschikbaar te stellen ten be hoeve van de r.k. kleuterschool van de oude openbare school aan de St, Jeroensweg werd gunstig beschikt, zodat nu reeds vier lokalen van deze oude school voor het dagonderwijs zijn ingeschakeld. Naar aanleiding van dit besluit sprong de heer Rippe in de bres voor de lokaliteit voor ont spanning van de ouden van dagen, want op het adres van de bond van ouden van dagen, was nog steeds geen antwoord ontvangen. De voorz. deelde hierop mede, dat het college de ouden van dagen een goed hart toedraagt, doch dat het onderwijs In deze toch wel moet prevaleren. Nu zijn er nog twee lokalen beschik baar, doch de mogelijkheid bestaat, dat het openbaar onderwijs zal over gaan tot het inrichten van een kleu terschool, zodat nog geen besluit ge nomen kan worden om de ouden van dagen een lokaliteit ter beschikking te stellen. Bereid tot medewerking. Wel konden B. en W toezeggefi, dat de gemeente steeds bereid is om be middelend op te treden nis men meent een gelegenheid te hebben ge vonden en zo nodig met subsidie bij te staan. Een vijftal voorstellen op onderwijsgebied werden volgens prae-advies van B. en W. aangeno men. De termijn van ontruiming on bewoonbaar verklaarde woning 's-Gravendijkseweg lb werd wegens de woningnood met 1 jaar verlengd tot 6 jan. 1957. Aan mevr. HeemskerkWiertz werd toegekend halfwezengeld voor haar 5 kinderen tot de leeftijd van 16 jaar. In de rondvraag informeerde de heer Riemsdijk wanneer de beslis sing afkwam over verkoop grond aan de Zeereep. Hierop kon worden me degedeeld, dat in de volgende raads vergadering definitieve voorstellen zullen worden gedaan. De heer v. Rhijn vroeg naar de mo gelijkheid voor het plaatsen van een telefooncel aan de Duindamselaan bij het Radiostation, waar vooral zo mers een druk bezoek plaats heeft. De heer Rippe vroeg waneer de tele fooncel bij de St. Jeroensweg zal wor den geplaatst. Door de PTT was tóe- gezegd, dat met de meeste Spoed deze cel zal worden geplaatst. De opmer king van de voorz., dat de strenge vorst hierin wel spelbreker zal zijn, verwekte hilariteit. De volgende openbare raadsvergadering werd vast gesteld op woensdag 29 februari. LEIDSCHENDAM Zorg voor de vogels. Onder auspiciën van de vereniging voor vo gelbescherming zijn van gemeente wege in park „Rozenburg" nestkas ten geplaatst voor het voederen der vogels. Ook de vogels in de Vliet worden niet vergeten. De gemeente heeft dezer dagen 35 broden en een fles levertraan gegeven. De kinde ren op de scholen worden verzocht brood mede te brengen, waarna de gemeente zal zorgen voor de verde ling onder de vogels. Men wordt ver zocht gewonde vogels te brengen tussen 8.30 en 17 uur bij de Heer Barto, aan het gemeentehuis afd. gemeentewerken of bij de parkwach ter de Heer Verhagen, Veursestraat- weg 102, die dan de nodige hulp zal verlenen. HSSQROWIJKERHOUT Geboren: Humphrey Eduard z. van J. A. Kneefel en C. A. G. Miya- kuni Johanna Jacoba Cornelia d. van J. W. Duivenvoorden en C. M. Nederstigt. STOMPWIJK Geslaagd voor BOVAG patroons diploma Jan v. Boheemen Gz. VOORHOUT DIEVEN NAMEN BRANDKAST MEE Naar eerst thans bekend werd is in de nacht van zaterdag op zondag j.l. ingebroken in het kantoor van de fa. P. A. v. Reissen en Zn. Door in snijden van een ruit in de schuur, hebben de dieven zich toegang ver schaft tot het kantoor. Hier is men gewoonweg met een ijzer aan het for ceren geweest, waarna de ongenode gasten de brandkast (en hieruit wordt afgeleid, dat er drie personen zijn geweest, in verband met de wicht van de brandkast) hebben medegenomen en vermoedelijk in een auto geladen. Zondagmiddag werd de inbraak ontdekt en direct stelde de Voor- houtse rijkspolitie een onderzoek in. Er werden echter geen afdrukken ge vonden. De dieven zijn dus op vak kundige wijze te werk gegaan. Doordat aan de politiebureaux mel ding gemaakt was van deze inbraak, de politie van Amsterdam bekend ma ken, dat maandag, nabij de stad, in een bouwland een brandkast was ge vonden. Deze werd herkend als de ontvreemde uit'Voorhout. De achter zijde was met een snijbrander ge opend. Alleen de geldinhoud plm. 300 ontbrak; diverse papieren ble ken nog aanwezig te zijn. Momenteel ontbreekt nog elk spoor van de da ders. WASSENAAR De heer M. T. A. van Duinen slaagde bij de Stichting voor klinisch hoger onderwijs te Rotterdam voor het semi-artsexamen. UW ADRES VOOR BETERE NYLONS Advertency WARMOND Gemeenteraad De raad der ge meente komt dinsdag 21 februari a.s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende a- genda: Het aangaan van een over eenkomst met de Stichting Drink waterleiding „De Drie Gemeenten" inzake de levering van drinkwater in de Sweilandpolder, de Boterpol- der en de Zwanenbui'gerpolder; het verstrekken van een voorschot op de vergoeding in de exploitatiekosten over 1956 aan het bestuur van de r.k. kleuterschool „Petrus Donders"; het aangaan van een overeenkomst met de n.v. Nederlandse Tudor Accurnu- lataren Maatschappij inzake huur van een terrein te gehoeve van de inrichting van een vuilnisstortplaats; verkoop van percelen bouwterrein gelegen aan de Sweilandpolder in het plan „Leevliet" aan de heer N. Mol te Leiderdorp; van het verlenen van subsidie aan de in deze gemeen te gevestigde verenigingen, welke tot doel hebben de vorming van de jeugd. Elfstedentochtrijders De heren J. Kloppers, Cor Bakker en C. Gul- demond hebben de Elfsteden-tour tocht in ruim elf uur volbracht. Z0ETERMEER In het omscholingskamp voor toe komstige emigranten is de tweede omscholingscursus geëindigd. De cur sisten, die de cursus met vrucht door lopen kunnen als hulp-landarbeiders emigreren. Naast een theorethische opleiding, waarbij kennis en behan deling van mechanische landbouw werktuigen wordt aangebracht, ken nis van zaden, kunstmeststoffen en het gebruik er van en natuurlijk het aanleren van de Engelse taal, staat een praktische opleiding. De cursis ten moeten hiervoor gedurende hun opleidingstijd werkzaam zijn op een land bouwbedrijf als arbeids-contrac- tant. De opleiding, die rond negen maanden duurt, is zwaar, als men be denkt, dat de cursisten naast de zwa re dagtaak in de avonduren de theo retische lessen moeten volgen en moeten studeren. Het gevolg hiervan is geweest, dat vele cursisten, na korte of langere tijd het kamp verlaten hebben. In het geheel zijn er 45 cur sisten geweest, waarvan er slechts 16 de cursus met goed gevolg hebben volbracht. Hiervan gaat een cursist naar Zuid-Afrika, een naar Australië, twee naar Nieuw-Zeeland en de ove rige twaalf naar Canada. In de eerst komende maanden zullen de geslaag den naar hun nieuwe vaderland ver trekken. Het is namelijk zo, dat de genen, die met goed gevolg een om scholingscursus hebben volbracht,, naar vele landen kunnen emigreren als hulplandarbeider. Naar wij vernemen, is het niet uit gesloten, dat het omscholingskamp, dat een goede naam heeft, zijn poor ten zal gaan sluiten. Het kamp zal waarschijnlijk een andere bestenv ming krijgen en aangezien het prak tisch uitgesloten moet worden ge dacht, dat er een nieuw onderdak zal kunnen worden gevonden, zal men genoodzaakt zijn in een andere ge meente een nieuw kamp te openen. Gemeenteraad. De gemeente raad komt donderdagavond 23 febr. te zeven uur bijeen. De te behande len agenda vermeldt: vaststelling re kening Stichting Drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten", dienstjaar 1954; subsidie „Stichting Maatschap pelijk werk in Z.-Holland"; aangaan vaste geldlening ad 600.000,wij ziging kindertoelage-verordening; vaststelling verplaatsingskostenbe- sluit ten behoeve van onderwijzers; intrekking verordening op de keu ring van waren en opnieuw vaststel ling van een zodanige vérordening; vaststelling straatnamen; voorschot verlening ten behoeve van g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. voor 1956; voorschot verlening voor het kleuteronderwijs; begrotingswijzigingen. Schaken. De wedstrijd tussen de schaakverenigingen Promotie 2 en VIOS 3 is geëindigd in een 37 over winning voor VIOS 3. De persoonlijke resultaten waren: G. v. DoornenJ. Noordanus 01; v. MullemC. Bloemendaal 01; H. BreijerJ. Stol 01; L. Breugem R. G. Kok 0—1; Ph. Buitendijk— J. Brandligt 01; J. van Loenen B den Hartog 01; Th. v. d. Meer G. Coupri jr. 01; L. B. v. d. Slik T. de Jager 10; J. BlonkW. Pitlo 10; M. H. GehemL. v. Laren 10. Eerstgenoemd spelers van Promotie. Marktberichten LEIDEN, 17 febr. Vee. Aanvoer: stieren 4, melkkoeien 96, vette koeien 156, varekoeien 81, vette kalveren 13, nuchtere kalveren 205, vette schapen 150, fokschapen 50, vette lammeren 1021, zeugen 18, schrammen 186, big gen 254, geiten 5; totaal: 2227. Notering: stieren slacht 2.35 2.85 per kilo; melkkoeien 7001126, vette koeien slacht 2.353.15 per kg., varekoeien 606850; vaarzen f 580830; pinken 375540; vette kalveren levend 226290, nuchtere kalveren ƒ4052; nuchtere kalveren levend 1.201.35 per kg. geslacht gewicht; vette schapen 100130; fokschapen f 155—190; vette lamme ren 95—135; zeugen 225—350; schrammen 66105. biggen 304ó. Handel: aanvoer rundvee matig, voor schapen en lammeren willig, voor zeugen, schrammen en biggen traag, tbc-vrije afdeling grote aan voer. LEIDEN, 17 febr. Kaas. Aanvoer 7 partijen Goudse kaas. Notering: 1ste kwal. 2.26 tot 2.28. Handel kaLm.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3