Scheldpartij in Frans parlement Dubbele valpartij in finale boette Van 't Oever de zege Ter Aar huldigde zijn Elfstedentocht-winnaar Koopman verkocht nylonkousen met een sneeuwbal-systeem Tuberculose-bestrijding onder rundvee had goed resultaat AVONDRUST VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE EERSTE BLAD PAGINA 2 Weer 'n Poujadist weggezuiverd Vóór premier Mollet zijn verklaring over Algerije aflegde, was het donder dagmiddag in de Franse Nationale Vergadering tot een scheldpartij tus sen communisten en Poujadisten ge komen. De communistische afgevaardigde Pierrard beschuldigde de Poujadis- ten er n.l. van, dat zij woensdag een communistische afgevaardigde die bij een stemming over de ongeldigver- klaring van een Poujadistische zetel als teller zou optreden, hadden aan gevallen om de stemming te verhin deren. De Poujadist Genrerd beklom daar na het spreekgestoelte en schreeuw- Brits disconto verhoogd De Bank of Engeland heeft gisteren liet Britse officiële disconto verhoogd van 4 y2 tot 5J-2 procent. Deze maat regel moet gezien worden als een on derdeel van een grote campagne tegen de inflatie. Vandaag zouden nog an deren maatregelen bekend gemaakt worden. Voor insiders kwam de Engelse dis contoverhoging niet onverwacht, of schoon een stijging met een vol pro cent vry groot werd geacht. In krin gen van de Amsterdamse geldhandel meende men, dat het niet voor de hand ligt, dat de Engelse maatregel door de Nederlandsche Bank zal wor den gevolgd, temeer niet daar alhier de rentetarieven pas over de gehele linie met een half procent zijn ver hoogd. De onmiddellijke reactie in de financiële centra van de wereld op de stijging van het Engelse bankdis- conto liep gisteren uiteen van tevre denheid te New York tot vrees voor voor nieuwe anti-inflatiemaatregelen te Parijs. Hoewel de verhoging tot dusverre nog slechts geringe invloed op de koersen had, wordt zij in financiële kringen belangrijk geacht. Een woordvoerder van de Bank van Engeland heeft tegenover de pers verklaard, dat de verhoging van het disconto aantoont, dat de Bank van Engeland en de regering besloten zijn tot iedere prijs een vaste monetaire politiek te blijven volgen teneinde de inflatiegevaren te bestrijden. De laatste jaren werd door de Britse bevolking zeer veel geld be steed voor de aankoop van luxe goe deren, hetgeen heetf geleid tot een sterke stijging van de invoer. Men verwacht als vervolg op de disconto-verhoging beperkende bepa lingen ten opzichte van de import. de door het lawaai van beschuldigin gen en tegenbeschuldigingen heen, dat „er hier weliswaar 150 communis ten en slechts 50 Poujadisten zjjn", doch dat de Poujadisten een „com munistische poging om de republiek te ondermijnen niet zullen tolere ren". De Poujadisten, die gevaar lopen dertien zetels te verliezen door on- geldigverklaring van de mandaten wegens onregelmatigheden bij de in diening der kieslijsten, hebben don derdag geëist, dat de verkiezing van de communistische afgevaardigde Jean Lante (Haute Garonne) ongeldig verklaard wordt; zij zeiden dat Lante een „buitenlandse agent" is; hun mo tie werd echter met 240 tegen 58 stemmen verworpen. Daarentegen heeft de Franse Na tionale Vergadering donderdagavond een tweede Poujadistische afgevaar digde van zijn zetel vervallen ver klaard en in zijn plaats een MRP-lid benoemd. Het besluit werd genomen met 225 tegen 54 stemmen. Het gaat om de Poujadist Cyprien Calmel. Zijn partijgenoten namen de nederlaag kalm op. Kleurenfoto's in complete duisternis In Boston is gisteren voor het eerst een camera, die in complete duister nis in staat is kleurenfoto's te ma ken aan het publiek getoond. De ca mera heeft zelfs niet het kleine fotografie onmisbs^r is. De evaporograaf, kortweg eva ge naamd werkt met een film waarop een dunne laag olie is aangebracht. Deze laag is uiterst gevoelig voor de warmte die verschillende voorwer pen uitstralen. Zo is het mogelijk in het donker een huis te „zien" op an derhalve kilometer afstand, en een goed herkenbaar portret te maken van een onzichtbaar persoon. Wild Carnaval De politie van Rio de Janeiro heeft medegedeeld, dat er tijdens het car naval 31 personen om het leven zijn gekomen en 3684 gewond. In New Orleans moesten 300 perso nen, meest negers, voor steekwonden en andere tijdens het carnaval opge lopen verwondingen worden behan deld. Een bekende negerdanser, George Anderson, werd door zijn vrouw met een mes doodgestoken Het was een van de meest woeste bandeloze carnavalsvieringen, die Nieuwe gezant bij H. Stoel Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van de heer F. R. W. H. M. J. graaf de Mar- chant d'Ansembourg thans Neder lands gezant in Praag, tot gezant bij de Heilige Stoel. VIERDUIZEND GULDEN BOETE Het Haags Gerechtshof veroordeel de een 60-jarige veehouder uit Alpben aan den Rijn tot 4000 boete of twee maanden, omdat hij de Wet Ver vreemding Bouwgronden had overtre den door zijn bedrijf voor een bedrag van 145.000 te verkopen. De vee houder was in eerste instantie veroor deeld tot 2000 boete of vijf maan den alsmede tot een voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar met de bijzondere voorwaarde dat een bedrag van 50.000 zou wor den terugbetaald aan de koper. De procureur-generaal had bevestiging van dit vonnis geëist. NATIONALE KOPPELWEDSTRIJD SASSENHEIM Onder belangstelling van enigq dui zenden toeschouwers werden gister middag in het park Rusthof te Sas- cenheim de aangekondigde koppel- xoedstrijden verreden. De baan ver keerde in prima conditie en gekoes terd door een mild zonnetje op de koude sneeuw konden de aanwezigen genieten van een fraaie strijd. Er hadden 31 koppels ingeschreven waaronder vele prominenten uit de schaatswereld. Rijders als Van 't Oever, Paping, Bruine de Bruin, Ver meulen, Van der Hoorn, Hopman, Alenberg en Wijnhout waren van de partij. Op verzoek van de K.N.S.B. werden de te winnen 3 prijzen 175. 140.en 100.gewijzigd in 6 prijzen resp. 100.75.50. 40.20.en 20.Door diver se Sassenheimse firma's werden pre- wijze gehuldigd in café van Achter te Aardam Vele genodigden waren ge- beetje licht nodig dat voor infra-rode komen en de zaal was zo goed als Donderdagavond werd de Elfste-een Ter Aarder naar Leeuwarden dencrack Jan v. d. Hoorn op intieme was vertrokken. Ook over het niet toekennen van vol, toen de voorz. van de Ter Aarse IJsklub, de heer Th. Hydra, een wel komstwoord sprak. De muziekvereniging Arti was na tuurlijk van de partij, die na de ope ning enkele marsen liet horen. Als eerste spreker voerde burge meester Hogenboom het woord. 14 februari 1956 zal voor Ter Aar als een hoogtijdag geboekstaafd worden, zo begon de burgemeester, omdat Jan v. d. Hoorn als één der overwinnaars uit de strijd is gekomen van de Elf stedentocht. De v. d. Hoorns staan in Ter Aar bekend als goede tuinders, maar toch zeker ook als goede schaat senrijders, want ook in 1947 was het een v. d. Hoorn die de Elfstedentocht won. De burgemeester wilde deze Jan v. d. Hoorn maar Jan de 2e noe men. Al enige dagen van te voren, zo ging spreker verder, had ik al ge ïnformeerd, of er nog een Ter Aarse rijder naar Friesland ging, maar niets wees er op, wat ik erg jammer vond. Totdat maandagavond de voorz. van New Orleans sinds jaren had mee- de Ter Aarse IJsklub mij nog kwam gemaakt. vertellen, dat er toch nog onverwacht No. 513. Horizontaal: 1. meisjes naam, 4. zijtak Elbe, 7. doornachtige plant, 9. soldaat der artillerie; 10. achting, 11. boom, 15. het bespieden (ooude spelling), 18. dorp in Gelder land onder de gem. Eist, 19. voor beeld, 20. nobel. Verticaal: 1. munt in Nederland (spreektaal), 2. eerste staatsdienaar in Duitsland, 3. courantenjongen, 4. zijtak Donau, 5. het ophouden met een beweging, 6. vreemde, 8. voor voegsel, 12. goden der Germanen, 13. eind, 14. kleur, 16. boom, 17. ontken ning (spreektaal). Oplossing morgenavond. Oplosing No. 512. Horizontaal: 1. onthaal, 8. maand, 10. Ab, 12. mat, 13. we, 14. neg, 16. bed, 17. Heemste de, 18. alt, 19. keg, 20. n.d., 21. Let, 23. re, 24. Meden, 26. taverne. Verticaal: 2. N.M., 3. tam, 4. Haam stede, 5. ant, 6. AD, 7. aanhang, 9. ge degen, 11. beeld, 13. weder, 15. get, 16. bek, 21. lev, 22. ter, 24. ma, 25. n.n. Omzet f 400.000 Nadat de kantonrechter te Haarlem zich enige tijd geleden had bezig ge houden met de vraag of de Haarlem se koopman J. van der M. al of niet de loterijwet had overtreden door via een sneeuwbalsysteem nylonkou sen te verkopen, welke vraag beves tigend was beantwoord, volgde giste ren de behandeling in hoger beroep bij de Haarlemse rechtbank. De officier van justitie sloot zich bij het vonnis van de kantonrechter aan. De straf, een geldboete van 1500.achtte hij te laag. Hij wenste die gesteld te zien op f 10.000, subsidiair zes maanden hechtenis. De koopman verkocht nylonkou sen tegen inlevering van een bon, die men tevoren van een kennis voor de prijs van een gulden had kunnen kopen. Als de koopman de nylon kousen leverde moest de koper vier gulden betalen, waarvoor hij een kaart beschikbaar stelde. De koper kon dit bedrag terugkrijgen, als hij vier bonnen die op de kaart zaten, aan vrienden en kennissen verkocht voor een gulden per stuk. de prijs werd nog even door de bur gemeester gesproken. U wordt hier begroet als een der winnaars van de wedstrijd, zo zei hij, en dat kan nooit betwist worden. Namens het gemeen tebestuur bood de burgemeester als herinnering een bord van Gouds aardewerk aan, Ook de heer Th. Hydra richtte woorden van waardering tot de heer v d. Hoorn en noemde de prestatie des te groter daar Jan zonder voorbe reiding en zonder een verzorger weg ging en het tot zo'n roemrijk einde wist te brengen. Namens het bestuur en de leden van de Ter Aarse IJsklub bood spr. de winnaar een prachtige barometer aan, zodat Jan precies weet, wanneer hij zijn schaatsen uit het vet moet ha len. Zijn verloofde kreeg bloemen. De heer Zegers sprak namens het Zuid-Hollands Merendistrict en bood een prachtig bloemstuk aan. De heer Biemond, voorz. van de Kring Sassenheim, waarbij ook de Ter Aarse IJsklub is aangesloten, fe liciteerde de winnaar eveneens. Als laatste spreker sprak de heer P. Tensen bestuurslid van de Ter Aarse IJsklub, die graag zou zien, dat er een volgende keer weer rijders naar Friesland gingen en dat men hem mies van 25.en 10.beschik baar gesteld. Voor de vele rijders was dit een prikkel om extra strijd te le veren. Er werd gestreden en men kon genieten van sportieve strijd. De baan, die rond het park loopt, bedraagt 400 meter en deze baan moest zesmaal worden rondgereden. Een van de spannendste ritten was wel toen het koppel RozendaalHop man kwam te vallen en ondanks deze pech de grote achterstand inliep en zelfs in die serie nog als 2e eindigde. Na diverse series werd de strijd steeds spannender. Menigmaal kon men zien hoe Egbert van 't Oever deze middag ook weer de favoriet was. Men was ervan overtuigd, dat deze wedstrijd een overwinning zou worden voor het koppel Van 't Oever Doch zoals ook anderen wel eens kon overkomen, ondervond ook Eg- bert pech in de finale om de eerste 4 prijzen. Hij kwam tot tweemaal toe te. vallen. Wel probeerde dit kop pel de achterstand in te lopen maar in de vierde ronde viel Van 't Oever weer en hoe fel hij ook sprintte, hij kon niet anders dan met een klein verschil genoegen nemen met de vierde plaats. De einduitslag was: 1. Kroon Bruine de Bruin; 2. RozendaalHop man; 3. KapteinAlenburg 4. Van 't OeverPaping; 5. en 6. Mooimanv. d. Hoofrn en Van SchieVermeulen. De snelste tijd werd gemaakt in de halve finale door Van 't OeverPa ping met 4 min. 15,5 sec. De Sassenheimse IJsclub kan te rugzien op een goed georganiseerde strijd. Na afloop vond in het hotel „Het Bruine Paard" de prijsuitreiking plaats. voor rekening van de gemeente en de woningbouwverenigingen in 1955 voltooid en opgeleverd? 6) Uit hoeveel persooen bestaan de gezinnen die in de vraag 5 bedoelde woningen zijn gehuisvest? 7) Bij hoeveel personen, die geen normaal gezin vormen, was op 31 december 1955 een met overheids gelden gesubsidieerde woning in ge bruik die na 1 januari 1953 is gereed gekomen en waar zijn die woningen gelegen? GEVAARLIJK IJS. Het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn heeft om veiligheidsrede nen de Rijn aan weerszijden van de Koningin Julianabrug met bakens af- gen. Hierna was weer de beurt aan „Arti'' die nog enige marsen ten beste gaf en daarna het „Lang zal hij le ven" speelde. Namens Jan bracht de heer Hydra tenslotte aan allen dank, die deze avond het woord hadden gevoerd en Verdachte werkte volgens dit sys- voor de vele felicitaties. Hierna was teem reeds vijf jaar: zijn omzet heefter gelegenheid om de winnaar te fe- 400.000 bedragen en de winst schat- liciteren met zijn tehaa'de succes en te hij op 75.000. bleef men nog een tijdje gezellig bij 1 elkaar. zou waarschuwen, dan wilde hij ze per auto wegbrengen, en hun verzor- nn e +ir,rt ALPHEN AAN DEN RIJK ..Wat is er, mijn jongen? God zelf zal wel voor het offer schaap zorgen, mijn kindEn samen gingen zij verder. Dan bond hij zijn zoon Iza'dk en legde hem op het altaar boven op het hout. En Abraham strekte zijn hand uit om het mes te grijpen en zijn zoon te doden". (Boek der Schepping of Génesis, hoofdstuk 22). Wat is er mijn jongen, mijn kindDeze liefkozende uit drukkingen verraden nog na 4000 jaar de ontroering van de aarts vader, toen hem werd opgedragen zijn enig kind te offeren. Hij zou het ook gedaan hebben, omdat God het wilde. Een groot manAbraham, een van de allergrootste figuren der mensheid, om zijn volkomen on derwerping aan de wil van God. „Omdat ge dit hebt gedaan, en uw Brandstichter veroordeeld De koopman uit Zoetermeer die er van verdacht werd een verzekerings maatschappij te hebben opgelicht, door zijn auto die met „oude mees ters" beladen was, in brandte ste ken, is door de Haagse rechtbank tot 3'/3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De verdachte is reeds eerder we gens brandstichting veroordeeld. Hij had de schilderijen voor anderhalve ton verzekerd. Er werden resten van schilderijen gevonden, maar de deskundigen twij felden ernstig aan de waarde. Volgens de lezing van verdachte zou de auto bij het starten in brand gevlogen zijn GROTE KOUDE DRIJFT REEëN NAAR MENSEN Tn en rond het dorp Achterveld Utrecht komen tal van reeën gedreven door de honger vanwege de zware sneeuwval in grote getalen op de boerderijen af. Er werd zelfs een groep van 14 van deze prachtige die ren tegelijk gezien. 400 KUIKENS VERBRAND Gistermiddag is brand uitgebroken in het kippenhok van de heer B. Hel- ferdink in de buurtschap Woold te Winterswijk. Het vuur ontstond door M-- de sterke straling van een elektri- enige zoon niet hebt gespaard,1 sche kachel. 400 Kuikens kwamen in daarom zal Ik u zegenen". de vlammen om. Donderdagmorgen hield de pl. ver eniging tot bestrijding van de tuber culose en andere ziekten onder het rundvee in hotel „Centraal" te Al phen a. d. Rijn haar drukbezochte jaarvergadering, o.l.v. de heer W. de Wit. Een belangrijk deel der werkzaam heden neemt dit jaar een einde. Het vijfjarenplan van de t.b.c.-bestrijding lbopt af. Op 1 mei a.s. zal het gehele Nederlandse rundvee-arsenaal vrij moeten zijn van t.b.c., want per die datum zal het van regeringswege ver boden zijn reactiedieren nog aan te houden. Met deze inleiding ving de heer S. Paul, adjunct-directeur van de Pro vinciale gezondheidsdienst voor die ren in Zuid-Holland te Gouda, zijn belangwekkende mededelingen aar over het vrijmaken van de laatste be- drijven met reactiedieren. Ondanks de pessimistische verwach tingen kan na reeds worden gecon stateerd, aldus de heer Paul, dat het vijf jaren-plan met succes is be kroond. Naar verwacht wordt zullen per 1 mei weinig bedrijven nog over zijn waar als sluitstuk van de actie van hogerhand zal moeten worden ingegrepen. Als een andere zonzijde belichtte spr. het financieel resultaat van de actie, waartoe oorspronkelijk 100 mil joen werd uitgetrokken, naar even redigheid op te brengen door de vee houderij en de regering, dus elk 50 miljoen. Van de veehouder werd dit bedrag geïncasseerd door middel van een extra heffing van ƒ0.25 per 100 kg. melk, terwijl de overheid de an dere helft bestreed uit de tegenwaar. de van de Marshallhulp. Als de actie zal zijn besloten, dan houdt men naar ruwe schatting een kleine 13 miljoen hiervan over. De vorderingen illustreerde spr. met de volgende cijfers. In 1952, een jaar na de aanvang van het vijf ja ren-plan, moesten 259 veebedrijven vry zijn van t.b.c. Tijdig kwamen hiervan 247 bedrijven vrij, hetgeen neerkomt op 95 pet., geen slecht re sultaat om mee te starten. Het jaar daarop kwamen van de 626 bedryven tijdig of vervroegd vrij 598 bedrijven. Op 1 mei 1954 moesten 780 bedrijven t.b.c.-vrij zijn. Men haalde de 766, het geen neerkomt op 98 pet. Op 1 mei 1955 behaalde men het resultaat van, 1530 t.b.c.-vrije bedrijven van de 1544, wat gelijk is aan 99 pet. Op 1 mei a.s. wordt gerekend op 4920 t.b.c.-vrije bedrijven; tijdig of vervroegd waren op 21 januari j.l. al 3951 vrij, d.i. 80 pet. Een ander belangrijk onderwerp in het kader van de bestrijding van ziekten onder het rundvee, de abor tus bang werd door de heer Paul aan een breedvoerige beschouwing onder; worpen. Voor de heer Paul zijn uiteenzet tingen aanving, vond een korte huis houdelijke vergadering plaats. De heer Jac. Rijlaarsdam was dit keer de veelzijdige functionaris. Hij verzorgde als secretaris behalve het verslag van de vorige jaarvergade ring en het jaarverslag, ook het finan cieel overzicht. Dit sloot met een ba tig saldo ad ruim f 309. In zijn jaar verslag gaf hij een overzicht van de plaatselijke situatie betreffende_.de t.b.c.-vrije bedrijven, waarvan het percentage veel gunstiger afsteekt bij het provinciaal gemiddelde. Vragen over woningen De heer J. Overes heeft achter het perceel Steekterweg 120 te Alphen a. d Rijn een woonkeet gebouwd en betrokken. Zowel voor het bouwen als het bewonen ontbreken de nodi ge vergunningen. Het gemeentebestuur heeft thans per aangetekend schrijven de heer Overes doen weten, dat de woonkeet van gemeentewege op zijn kosten, na 1 Maart as. zal worden afgebro ken. N.a. hiervan heeft het raadslid, de heer L. C. Slootjes de volgende vra gen aan B. en W. gericht. 1) Hoeveel gezinnen waren op 31 december 1955 in woonketen en woonschuiten gehuisvest in deze ge meente en uit hoeveel leden beston den deze gezinnen? 2) Met hoeveel gezinnen was op 31 december 1955 de bevolking van onze gemeente toegenomen? ring-bezoek had het bestuur ook de dames uitgenodigd en werd na de zakelijke beesprekingen wedstrijd kaarten gehouden. Stille Omgang. De Stille Om gang hield donderdagavond in de St. Josephzaal zijn slechts matig bezoch te jaarvergadering. Wegens ziekte van de voorz., de heer A. Breukel leidde de heer A. W. G. v. Leeuwen de besprekingen. De penningmeester, de heer C. v. d. Sandt, kon met een batig saldo zijn overzicht sluiten. De Alphense afd. houdt de Om gang op zondag 4 maart. Om 0.30 u. wordt in de parochiekerk een Lof gecelebreerd. Om plm. 1 uur vertrekt het gezelschap per autobussen van af het Sint Jorisplein. De eigen Schola Cantorum maakt de bedevaart mee en zal de Grego riaanse gezangen uitvoeren in de Kapel van de Sint Bernardusst^ch- ting, Nieuwe Passeerderstraat te Am sterdam waar om 3.30 uur de H. Mis wordt opgedragen. De intentie luidt: ,Dat alle Chris tenen hun bijdrage voor de wereld vrede leveren door ruzies bij te leg gen en beledigingen te vergeven". Kaarten zijn verkrijgbaar op za terdagmiddag 25 febr. van 55.30 uur en op zondag 26 febr. na alle H. Missen in de Sint Josephzaal. Even tueel kan men ook kaarten afhalen bij de heren A. W. G. v. Leeuwen, Oranjestraat 45 en P. Vink, Tous- saintstraat. Bepleit werd om meer actie voor het deelnemen te voeren onder de jongeren. Ook het aantal der oude ren breidt niet uit. De voorzitter deed een dringend beroep op ieder hieraan mede te werken, vooral ook onder de nieuwe parochianen. Damkampioenschap Aiphen. Volgende week vrijdag vangen weer de wedstrijden aan om het damkam pioenschap 1956 van Alphen. Zij worden dit keer georganiseerd door de Hoornse Damclub en de wedstrij den vinden dan ook in haar clubge bouw Jonathan plaats Bij voldoende deelname zal ook voor z.g. huisdammers gelegenheid worden geboden in een aüarte groep hun krachten te meten. Gelegenheid tot inschrijven bij het bestuur van HDC BODEGRAVEN Gymnastiekuitvoering. De feeste lijke uitvoering van „Hercules" is een succes geworden. De avond werd ge opend door voorzitter G. Versloot, die sprak van groeiende belangstelling en een stijgend ledental, dat de 200 benadert. Het eerste deel van het programma bestond uit speloefenin gen door de .kleuters, de meisjes brachten een kabouterspel, de jongens deden vrije oefeningen. De grotere meisjes waren goed in ritmische oefeningen, terwijl de jongens toon den het bokspringen in variaties on der de knie te hebben. Het ingelaste nummer door de veteranen met hun vrije oefening sloeg in: Perfect uit gevoerd werden de knots- en ritmi sche oefeningen na de pauze door de dames. De heren gaven aan hoogrek en brug iets moois te zien. Het slot nummer was een fraai staaltje grond- gymnastiek door een vijftal dames. De leiding door mej. Lommen uit Utrecht en de heer v. Elk uit Waddinxveen heeft vrucht afgeworpen. Na afloop bleven de groten (en op het ijs een soort stroo afzetting was gemaakt, blijkt het ijs onbe trouwbaar te zijn geworden hetgeen enkele personen al ondervonden. Men wijst erop, dat wie de brug pas seert, hij dit doet voor eigen risico. Schaatsen. Op de Alphense ijsbaan werden donderdagavond schaatswedstrijden gehouden voor personen boven 16 jaar, over 30 ron den, totaal 15 km: le J. van Tol, Ha- zerswoude 25.2e. C. Toor, Wad dinxveen 15.3e. P. Versluis Wad- - dinxveen 10.4e. P. Vis, Alphen 1?^. en donateurs) nog gezellig 5.—; 5e. G. Post, Alphen 2.50. De b«een V00r een dansje. heer C. P. Mulder reikte de prijzen uit. BEVEILIGING KRUISPUNT. Andermaal zullen op het kruispunt Herenweg—Kruisweg te Alphen a. d. Rijn, waar onlangs nog een onge val plaats vond dat twee doden eiste, door de Provincie nieuwe voorzie ningen worden getroffen. Naar wij vernamen zal men dit gevaarlijke kruispunt thans op wel zeer afdoen de wijze veilig trachten te maken. Een oplossing is b.v. in overwe ging door het aanbrengen van ge scheiden banen op een van de twee wegen, terwijl de aansluitingen op het kruispunt belangrijk verbreed zullen worden. In dit kader zijn nog enkele an dere voorzieningen in overweging, doch hieromtrent is de goedkeuring HOOGMADE IJSVERMAAK. De ijsclub Hoogmade hield op haar verlichte ijsbaan een wedstrijd in het te Alphen a.i hardrijden met sleden. Ondanks kou- de en wind was er een grote belang stelling. Grote hilariteit verwekte het als een der deelnemers per abuis in de sneeuw terecht kwam. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: 1. Gerard Hoogeboom met Nel Kraan, 2. Dora Borst en J. Zoetemelk, 3. J. v. d. Ing en Alie Borst. Gisteren organiseerde de ijsclub een nationale hardrijderij voor heren op de kortebaan, waarvoor 40 deel nemers aan de start verschenen, on der wie ook Wim v. d. Voort. Na een spannende strijd werd de van Ged. Staten nog niet verkregen, j uitslag: 1. A. v. Adrichem te Moor- Men heeft er moed op, dat het in-drecht, 2. H. v. Veer, Roelofarends- gnjpende werk nog dit jaar een be- veen, 3. H. Wolvers, Hoogmade, 4 B gin zal krijgen en men hoopt dan dat j Rietkerk, Leiderdorp, spoedig daarna het gevaar tot een i Weinig belangstelling^—I?e Vuurt-1 R0EL0FARENBSVEEN vereniging Oudshoorn Vooruit hield' SCHAATSWEDSTRIJDEN donderdagavond in hotel",,Centraal" i haar jaarlijkse contactavond. De LJj 3 «Wilhelmma wa- voorz., de heer K. de Jong sprak een dondejdagmiddag weer diverse welkomstwoord tot de helaas gering schaatawedstrijden georganiseerd aantal belangstellenden. Het muziek- vo°f h.^en also°k een kortebaan gezelschap „The Melodie Players" wedstrijd voor cfames. Niettegen- musiceerde o.l.v. J. van Bodegraven. staand®, de felle koude was er nog Het toneelgezelschap Dio voerde on-1 een vriJ Srote belangstelling en een der regie van de heer Stuijvenberg 1 zeËF S1"0*® deelname. „De Sukkel" op. I wedstrijden hadden een zeer St Denc Dpriit i sPannend verloop. Vooral bij de da- d eN 'ed. RfC La n darb^kl ars bond JÏ'ZZZn none TWN+» "_J gemeten. Deus Dedit" hield donderdagavond in hotel „Toor" haar jaarvergadering, o.l.v. de heer G. M. Wolvers. Over de bereikte resultaten in het afgelopen jaar was men tevreden. Het aantal leden blijft stabiel op 28. Financieel staat de afdeling er ook Tijdens deze kortebaan wedstrijden kwam mej. Emmy van Berkel in de strijd om de 3e en 4e plaats te vallen. Het liet zich aan vankelijk nogal ernstig aanzien, want met het materiaal van de vereniging „Veilig en betrouwbaar ijs" moest zij naar haar woonhuis worden ver goed voor Ondanks het grote feest i i mI, woonhuis worden ver- het vorig jaar is nog ruim 150 in ^oerd- Naar wij later vernamen zijn kas. De heren M. Overes (secretaris) i - gevolgen van deze val gelukkig en H. Schaper werden bij acclamatie I 20 eri?s. ^i .?en zeer sportief ge- iihaar wac hiorhii Di.t j herkozen. De hoofdbestuurder, de heer Th. Meester sprak over de loonvorming in het afgelopen jaar in de agrarische sector. Het is een mooizame weg ge weest. De rijksbemiddelaars hebben pas kort geleden hun goedkeuring aan gehecht, waartoe einde 1954 de besprekingen al waren geopend. Niettemin kan men, indien een ver gelijking wordt gemaakt met de ver houdingen in de arbeidsssctor van 10 jaren geleden en nu, wel tevre den zijn. Ten opzichte van de basis- 3) Hoeveel woningen zijn er in lonen is het doel aardig benaderd. 1955 gereedgekomen en toegewezen? 4) Hoeveel woningen zijn geduren de 1955 aan de woonruimte onttrok ken en door welke oorzaak? 5) Hoeveel woningen zyn er met uitsluiting van de particuliere bouw, Tot slot richtte spr. een propa gandistisch woord tot allen en heel in het bijzonder tot de afwezigen, een steentje bij te dragen in de actie naar de 400.000 Ter animering van het vergade- baar was hierbij, dat mej. Riet v. d. Meer Thd. die door deze val recht verkreeg op de 3e prijs, deze afstond aan haar onfortuinlijke collega. De uitslagen waren: Koppelwedstrijd: 1. Jan Vermey en Cor van Klink; 2. Jos Vermey en Wout Warmerdam; 3. Bas van Berkel en Leen van Zanten. Afvalrace: 1. Jos Pouw; 2. Joop Broesterhuizen; 3. G. v. d. Hoorn; 4. Nic. Huigsloot. Dames korte baan: 1. Igna Kraan; 2. Gre Kraan, 3. Emmy van Berkel, 4. Riet v. d. Meer Thd. Naar wij vernemen hebben zich voor de nationale koppelwedstrijden op zaterdag a.s. 's middags te 2 uur al verschillende koppels opgegeven. Inschrijvingen hiervoor in hotel „De Vier Heemskinderen" te 1 uur.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2