DUINSTREEK Scheep „Binding", de grote kracht in B.B. De Hillegomse harmonie „Crescendo" in het zilver AVONDRUST Serie Leidse tekeningen van Chris le Roy DONDERDAG 9 FEBRUARI 1956 DE LEirSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 KATWIJK AAN DEN RIJN Oudercomité Dit comité hield gisterenavond een vergadering in het Parochiehuis onder leiding van ae 2de voorzitter de heer Hoege die in zijn openinswoord de voorzitter van het schoolbestuur, wijlen pastoor Hesp, herdacht. De voorzitter herin nerde er aan, hoe pastoor Hesp steeds voor de jeugd en dus voor de school op de bres gestaan had, welke steun het oudercomité steeds aan hem had en hoe hij geijverd heeft voor de nieuwe school welker bouw hij he laas niet heeft mogen beleven. Voor zijn zielerust werd gebeden. Het was, zo zeide ae voorzitter, niet mogelijk geweest, alle leden te bereiken anders zou deze vergadering zeker nog zijn afgelast, maar do ver gadering zou zo kort mogelijk ge maakt worden. Spr. heette vooral welkom het nieuwe schoolhoofd, de heer Momingaar en wenste hem alle goeds tpe in zijn nieuwe functie. De heer Momingaar dankte voor de woorden tot hem gericht en sprak de hoop uit met medewerking van het schoolpersoneel hier veel te kunnen bereiken. Na afdoening van enkele huishoudelijke aangelegenheden werd dc- vergadering gesloten om de aan wezigen in de gelegenheid te stellen zich met het schoolpersoneel te aerhouden. Uitgesteld Men verzoekt ons te melden dat de Vastenavondviering van het R.K. Vrouwengilde, uitge schreven tegen hedenavond, in ver band met het overlijden van pastoor Hesp, niet doorgaat Bridgen. De uitslagen van de door de Bridgeclub „De Brug" in hotel de Roskam gehouden onderlin ge Bridgewedstrijd waren als volgt: 1. D. ParlevlietD. v. d. Plas 45 mp., 2. AgemaVermeulen 36 m.p., 3. echtpaar F. van der Valk *33'A m.p., 4. echtpaar Bartlings 33 m.D., 5. de Jong—Hermans 31 m.p., 6. Zijlstra Couprie 28 m.b., 7. P. van Paridon A. van Veen 25 >4 m.p., 8. S. Visser— Peeters 20 m.p. LISSE Voorlichtingsmiddag Bloembollen cultuur. Woensdagmiddag gaf de Ver. voor Bloembollencultuur een voorlichtingsmiddag in de veilingzaal van de H.B.G. te Lisse. De heer Dames, wnd. voorzitter, opende met een welkomstwoord aan allen. De heer Balkenende leidde de eerste spreker in. Dit was de heer A. de Zoete, hoofdassistent bij de Rijkstuinbouwvoorlichtingdienst te Lisse. Deze gaf een verhandeling over de resultaten en de mogelij kheden op het geibed van de chemische on- kruidbestrijding en gaf een overzicht van de opbrengsten, die met verschil lende proefnemingen bereikt waren. De tweede spreker van de middag, de heer C. v. Heusden, hoofdassistent POTLOOD en GEEST bij de Rijkstuinbouwvoorlichtings- dienst te Lisse, sprak over verbetering van bloembollengronden. Hij behan delde het omwerken van grond door middel van handkracht, dragline en spuiten en lichtte zijn betoog met lichtbeelden toe. In de pauze werd de aanwezigen gratis koffie en een sigaar aangebo den. Na afloop dankte de heer Bal kenende de Kon. Ver. voor Bloem bollencultuur voor deze interessante middag, terwijl de heer Dames de verschillende sprekers dankte voor hun leerzaam betoog. De belangstel ling voor deze middag was heel groot. Donateursuitvoering R.K. Toneel vereniging „St, Genesius". In het verenigingsgebouw aan de Beekbrug gaf de R.K. toneelver. „St. Genesius", woensdagavond haar jaarlijkse dona teursuitvoering. Bij ontstentenis van de voorzitter, de heer Oosterveer, opende kapelaan Saers deze avond met een welkomstwoord aan allen. Uit naam van de heer Oosterveer, die tevens voorzitter is van een com missie tot restauratie van het ver enigingsgebouw, deed kap. Saers en kele mededelingen. Ofschoon er enige tijd geleden in de pers gestaan heeft, dat men voor eventuele restauratie geen subsidie zou krijgen, zei spr. dat dit niet juist is, maar dat het Rijk, de Provinciale Staten, zowel als de gemeente subsidie toegezegd hadden. Hij vroeg de medewerking van de jeugd hierin daadwerkelijke steun te verlenen bijvoorbeeld door mee te werken aan een te houden fancy-fair, om op deze wiize zo snel mogelijk aan de restauratie te kun nen beginnen. Voorts wenste hij allen een genoeglijke avond. Het toneelstuk, dat op het pro gramma stond was getiteld: „Een vrouw van niets", een blijspel van Rie Knegtmans. De rol van Cristine Bonté werd op fraaie wijze vertolkt door mej. Emmy Stokman. Ook de heer v. d. Burg, die de rol van Simon Kunst vertolkte en mej. A. v. Gerven, in haar rol van Coba Flink, sipeelden uitstekend. Over het algemeen werd er goed gespeeld en het publiek amuseerde zich kostelijk. Nourytien werkt opvallend goed bij pijn! Als U nu overgaat op NOURYTIEN, dan is het eind van Uw gekwakkel in zicht! NOURYTIEN is het moderne symptomatisch werkend geneesmid del. Een tablet, samengesteld uit 5 vermaarde componenten, die elk direct en indirect de pijn aangrij pen en zonder de maag te schaden een snelle en zekere verbetering brengen, 1 of 2 tabletten op wat wa ter en elke aanval van pijn wordt als het ware in de kiem gesmoord. U wordt fit U blijft fit met NOURY TIEN! Langer dan met enig ander middel. NOURYTIEN knapt U op in een ommezien. Bij alle apothekers en -'"oosten. Per buisje van 20 stuks 85 ct. (Advertentie.) NQ0R9WIJK Northgo wandeltocht De com missie voor de Northgo-wandeltocht heeft in beginsel de plannen voor de 4e wandeltocht, welke is vastgesteld op zaterdag 7 juli a.s. besproken. Het aantrekkelijke parcours, zal zo nodig nog verbeterd worden en gezocht zal worden naar een centraal rustpunt voor de 10, 15 en 25 km. der deelne mers (sters). Nadere gegevens over de verdere organisatie zullen nog wor den vérstrekt. Gemeenteraad De raad zal bijeenkomen 16 februari a.s. Agenda o.a.: Grondtransactie aan de Koningin Wilhelmina Boulevard hoek Jan van Henegouwen weg; voorstel tot afbraak van eigendom aan de Jan Kroons- weg; verhuur van grond in het bad- centrum vuurtoren; verpachting van weiland aan de Kraaierslaan; beëin diging erfpacht op gronden in het Langeveld; verzoek A van Rhijn om vergoeding van schade aan gewassen; crediet voor aanleg van parkeerter rein tussen Wantveld en Golfbaan; medewerking ingevolge artikel 50 der kleuteronderwijswet voor beschik baarstelling lokaliteiten en eerste in richting NOORDWIJKERHOUT JAARVERGADERING K.A.B. De woensdagavond gehouden jaar- ergadering van de K.A.B. was zeer druk bezocht, ook de dames waren goed vertegenwoordigd. In zijn ope ningsrede wierp voorzitter Duiven voorden een terugblik op het afgelo pen jaar. Hij zeide dat 1955 voor de K.A.È. een gestadige vooruitgang en ontwikkeling te zien heeft gegeven. De propagandaclub heeft het bij de vorige actie gepresteerd om 117 nieu we leden voor de K.A.B. te winnen en met ingang van heden starten de propagandisten voor de 2e grote slag, op naar de 400.000. De voorzitter me moreerde nog de goed geslaagde be zinningsdag in het retraitehuis. Wat de culturele ontwikkeling betreft, drukte de voorz. zijn blijdschap er over uit dat „Meer Vreugde" in spel peil met reuze sprongen is vooruit gegaan onder de uitstekende leiding van de heer Hakkert. Lang stond de voorz. stil bij het' feit wat de gemoederen in de ge meente nogal bezig heeft gehouden nl. de H.B.S. De plannen tot vestiging in de gemeente van een R.K. H.B.S. zijn ondanks het vele werk van de onderwijs-commissie welke gevormd is uit de K.V.P. en de standsorgani saties, in tweede instantie op een af wijzing en daarbij op een grote te leurstelling is uitgelopen. Nadat reeds toestemming tot vestiging was ver kregen is dit door zekere personen in de politieke sfeer gebracht en met een handig gebruik van relaties uit gebuit ten voordele van het egoistisch belang van de gemeente Lisse al dus de voorzitter van de K.A.B. Met als zelf verheerlijkend standpunt wij zijn de adel en het middelpunt van de bollenstreek, een standpunt wat on mogelijk vol te houden is, als wij eens nuchter bekijken welk een stormach tige ontwikkeling het Z.W. gedeelte van de bollenstreek en in het bijzon der onze gemeente nu en in de eerst komende jaren zal doormaken. Met name de burgemeester van de ge meente Lisse heeft geen enkel steek houdend argument aan kunnen voe ren, dat de vestiging van een R.K. Middelbare school in onze gemeente niet op zijn plaats zou zijn, die uit eindelijk gepland is niet alleen in het belang van de Noordwijkerhoutse jeugd maar ook in het belang van de gehele streek. Ik beschouw het, ver volgde de voorzitter, als een beledi ging aan ons allen dat men van ze kere zijde onofficieel durft te zeggen: in dat gat is een H.B.S. niet op zijn plaats. Dit is een klap in het gezicht van de christelijk denkende bevolking van Noordwijkerhout met haar bloeiende organisaties! En nu de buit binnen is wordt de samenwerking in de streek gepredikt en gezegd dat wij sportieve verliezers moeten zijn en niet zo zwaar mogen ageren tegen bepaalde personen, dit doen wij ook niet, wij stellen alleen de feiten vast en spreken de waar heid, welke schijnbaar geen daglicht kan velen. Na de notulen volgde een zeer uit gebreid jaarverslag van de secretaris gg Uitstekende contactavond in Wijk II over het werk van de afdeling en alle onderafdelingen. Hieruit blijkt, dat de meeste onderafdelingen naast de afdeling in grote bloei verkeren. Alleen „Hulp in nood" floreert niet best; dit fonds had een klein nadelig saldo. Het retraitefonds staat er goed voor. Dit is eigenlijk geen goed teken Reeds ongeveer twee jaar nu is de organisatie „Bescherming Burgerbe volking" bezig aan haar taak om de vrijwilligers op te leiden voor het werk der zelfbescherming en in die tijd hebben degenen, die het zich als een plicht rekenden deze menslie vende beweging te steunen, samen gewerkt om tot zo goed mogelijke samenwerking te komen, teneinde op elkander ingesteld te geraken, el- kaars goede en ook minder goede hoedanigheden te leren kennen en daaruit lering te trekken. Dit is al tijd het streven geweest van het H de heer S. W. Hagedoorn, die met inspanning van alle moge lijke en bijna onmogelijke krachten, een organisatie h eeft opgebouwd, welke er wezen mag en die, als de nood aan de man komt, ongetwijfeld zal tonen waartoe zij in staat is. Het is evenwel niet mogelijk al tijd ingespannen te werken, Kindje er koudon? Dan rug, keel en boratja inwrijven Prof. Haantjes (46) overleden No. 507. Horizontaal: 1 militair com mando, 3. bloem, 5. eer, 7. weinig, ziertje, 9. kleef middel, 11 een der Cycladen, 13. huwelijksgift, 15. oude .benaming voor liter, 16. bijwoord, 18. achterdeel van de hals, 20. stuk hout, 22. hogepriester te Silo, 23. stadje in België,24, armoedige steeg. Verticaal: 1. tuin- en landbouw werktuig, 2. voorzetsel, 3. rivier in Rusland, 4. meer (Latijn), 6. wiel, 7. vuiststoot, 8. rijzig, 10. dorpje in de Drentse gem. Vries, 12. telwoord (Eng.), 14. kweker, 16. ruiker, 17. be paalde hoeveelheid of gewicht, 19. •bergvink, 21. holte in een muur. Oplossinb morgenavond. Oplossing No. 506. Horizontaal: 1. robe, 4. olie, 7. Eef- de, 9. Orleans, 11. abt, 12, gal, 14 al, .15, sta, 16. M.O., 17. tin, 19. gem. 20. eigenen. 24. kanon, 26. post, 27. neef. Verticaal: 1. rij. 2. Bert, 3. eel, 4. Oda, 5, leng. 6. en, 8. festoen, 9. oblie, 10. samen, 11. aat, 13. blom, 18. niks, 19. gene, 21. gat, 22 non, 23. A.P., 25. af. HET verhaal over de zaaier, die uitging om zaad te zaaien, hebben we al zó vaak géhoord en zondag jongstleden hebben we 't weer eens een keer gehoord, over het zaad, dat hier viel en het zaad dat daar viel en het zaad, dat weer ergens anders viel. Ofschoon wij oren hebben om te horen, zouden wij het niet gehoord hebben en het zaad zou dus weer „langs de weg" of „tussen de dorens" terecht zijn gekomen, indien ons niet te binnen was geschoten, dat niet de kapelaan dat verhaal vertelde, maar de onzichtbaar aanwezige Jezus zelf Wat kreeg dat verhaal toen plotseling een persoonlijke warmte en wat blijkt de Heer Je zus dan een prettig en boeiend verteller te zijn'. Majorctten en hoornblazers Toen dinsdagavond de voorzitter van de r.k. harmonie „Crescendo", de heer Fr. Out, na een woord van wel kom sprak tot de vele aanwezigen en in het bijzonder tot pastoor Theis- sen en kapelaan Dürr, verklaarde hij te willen volstaan met te wijzen op wat „Crescendo" nu was en hetgeen het in de voerbije 25 jaren heeft doorgemaakt stilletjes voorbij te gaan. Daarna stelde de tamboer- maitre zich op voor het podium ter wijl vanuit de rechter toegang de tamboers met slaande trommen bin nentraden en van achter uit de zaal de 14 majoretten en hoornblaasters hun entree deden. En met de toevoeging van dit korps majoretten, gekleed in het keurige uniform van „Crescendo" werd de show (een onmisbaar element voor een muziekkorps) op deze jubileum dag wederom vollediger en grootser. En ze hebben reeds laten zien wat zij in de korte tijd dat zij er bij zijn, ge leerd hebben. De hoornblaasters heb ben zich laten horen en al was het allemaal nog wat onwennig in ge zamenlijk optreden met het korps, het begin houdt goede beloften in voor de toekomst en als dit voorjaar bij het te houden bloem-corso „Cres cendo" naar buiten zal treden, voor afgegaan door de majoretten en hoornblaasters en het korps tamboers, en daarachter de hoofdgroep van mu zikanten, zal dat reeds de moeite waard zijn om naar de bloembollen streek te komen. Nadat de majoretten en hoorn blaasters tezamen met het muziek korps het eerste nummer van het programma „De Garde' 'van Cori, ten beste hadden gegeven en daarmede hun entree hadden gemaakt, vervolg de het korps met het niet gemakke lijke en wat ritme betreft, zeer moei lijke „Caesar en Cleopatra" van G. Boedijn. Hierbij was het „hout" ten- opzichte van het „koper" iets in het nadeel en niet geheel zuiver. Hulde echter voor de wijze waarop het korps de dirigent, de heer Alb. Mey, volgde. Er volgden voor de pauze nog „Versmade liefde" van P. Lincke en „Florida" van A. Duroc, waarmede het korps niet de minste moeite had. leden van het korps, die vanaf het begin van Crescendo lid waren van het korps, door de voorzitter gehul digd. Het waren de heren M. Meyers, RZ^ideTdSn.T j V°°rt' 28 E'" P. van der Lans en H. Warmerdam. want dit wil zeggen dat er wel veeli moet ook zo nu en dan ontspanning gespaard wordt, doch met veel aan I hebben en dat vinden de werkers in retraiten wordt deelgenomen. I e propaganda-club wordt een j steunpilaar van de afdeling genoemd. De secretaris werd dank gebracht) voor zijn keurig verslag. Niemand had aanmerkingen zodat het beleid van het bestuur over 1955 hiermede was goedgekeurd. Het financieel ver slag van de penningmeester werd t door de vergadering goedgekeurd. De begroting voor 1956 werd goedge- keurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heren J. J. Duivenvoorden, Th. J. van Veen en J. P. de Winter. In plaats van de heer P. A. Duivenvoor den die zich niet herkiesbaar had ge- steM werd gekozen de heer Th. Turk. De voorzitter werd met 106 van de 107 uitgebrachte stemmen herkozen onder donderend apnlaus. De voorzitter dankte 't scheidende bestuurslid Duivenvoorden voor al les wat hij in de afgelopen jaren voor de vereniging had gedaan. Ook diens echtgenote werd in deze dank betrok ken. Een paar mooie koperen vaas jes werden als afscheidscadeau aan geboden. Hiervoor dankte de heer Duivenvoorden in enige hartelijke bewoordingen. De districtspropagandist, de heer Luijterberg van „Herwonnen Le venskracht" hield 'n propagandisti sche rede over de activiteiten van deze instelling en de rechten, welke men kan ontlenen aan het lidmaat schap en donateurschap De geestelijke adviseur richtte het woord tot de leden en vond het een zegen, dat de K.A.B. zo bloeit in Noordwijkerhout. De avond werd verder opgeluisterd door .The gay players" en door de amateur-sneltekenaars uit eigen le den. Kaartavond K.A.V. De kaart avond van de K.A.V., is. een succes geworden. Zés en vijftig dames na men aan de wedstrijd deel. Er werd gekaart om karbonade en worst. Geslaagd. Voor steno 165 -letter grepen per minuut slaagde de heer Cor Nulkes. Voor steno 130 letter grepen per minuut slaagden de da mes Ria van Waas, Lida Jansen, typen 130 aanslagen per minuut de dames Annie Derksen, Riet v. Noort, Siny Conijn, Corrie v. d. Berg en Ria Timmermans en de heer A. den Elzen. Geboren: Wilhelmus Petrus Leo- nardus, zn. v. A. M. van der Linden drikus Josep, zn. v. J. C. Hachmang M. W. den Elzen; Comelis Hen- G. Geerlings; Gerardus Jozef, z.n v. J. J. R. BerbeeA. M. M. van Den zen; Catharina Maria, dr. v. J. J. R. BerbeeA. M. M. van Denzen. Ondertrouwd: M. J. de Joode, 24 jr. en A. Gort, 24 jaar. Getrouwd: L. van den Berg, 38 jr. en M. J. Mooijekind, 34 jr.; H. P. van Onder de pauze werden een aantal en duidelijk slot. De voorzitter spelde hun het ere- hisigne van Crescendo, op het uni form. Het zal aan de ere-voorzitter, die evenals twee der jubilerende leden vanwege ziekte niet aanwezig kon lijn, worden thuisbezorgd. Na de pauze werd het programma voortgezet. Mocht het voor de pauze nog wat stroef gaan, iets van inwer ken, van nog niet geheel los-zijn na de pauze was daar niets meer van te bespeuren en moet het voor de aan wezigen een genot zijn geweest hun muzikanten zo te horen. Het program ma werd ingezet met „Trafalgar" van W. Zehle en vervolgd met „Le Calife de Bagdad" van Boieldieu; in beide werken werd vrij en onbevangen spel gegeven. Dat Crescendo iets in de mars heeft en dat onder leiding van de heer Alb. Mey de prestaties van Crescendo zich in stijgende lijn be geven, bleek wel zeer duidelijk uit de zeer goede vertolking van het grootse en sterke deel van het programma, wederom een stuk van G. Boedijn, „Danssuite". Ook in „Maritana" vain Walace, stegen de muzikale prestaties tot een voor Crescendo nog niet eer der bereikte hoogte. Het zal met Crescendo, crescendo gaan, in de volgende jaren als het aldus kapelaan Dürr, haar geeste lijk adviseur meer zal leren, mucise- ren, uit pleizieren Met Crescendo was het nog steeds teveel muziekmaken uit plicht. Deze avond had kapelaan Dürr, de muzi kale vreugde horen klinken en de vreugde meegevoeld van het prachtig samenspel van hout en koper, de ziel won het van de techniek en zódoende werd de techniek vervolmaakt Er is iets losgeslagen, deze avond, aldus dp geestelijk adviseur een geest van plezier in het muziekmaken en zó zal iedere uitvoering, ja ook iedere repetitie een feest worden voor allen die bij Crescendo betrokken zijn en met de beste wensen voor de komen de reeks van jaren besloot kapelaan Dürr zijn toespraak. De majoretten, hoornblaasters en tamboers zorgden voor een krachtig OEGSTGEEST HET VERZOEKSCHRIFT VAN „DUTIM". Zoals de agenda aangeeft zal woens. dag a.s. in de raad worden behan deld het voorstel van b. en w. van 6 dec. om afwijzend te beschikken op het verzoek van „Dutim" tot verdere uitbreiding van het perceel Gevers- straat 47a. In de raadsvergadering van 21 dec. j.l. werd dit voorstel aange houden. De raadscommissie van open bare werken en fi ïanciën zou een na. der onderzoek instellen. Dit onderzoek is geselled en stelt de meerderheid der commissie voor de appellant in zijn verzoek niet ont vankelijk te verklaren overeenkom stig het concept-raadsbesluit van mr. Valentgoed. De meerderheid (de heer Valent goed c.s.) en de minderheid (de heer Bergmeyer c.s.) geven aan de raad breedvoerig hun mening weer. rijdbaar. Gemeenteraad. De raad der ge meente Oegstgeest vergadert woens dag te 19.30. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel van b. en w. d.d. 16 decem ber 1955 no. 114 inzake het beroep van „Dutim" tegen de afwijzende beschikking tot verdere uitbreiding van het pand Geversstraat 47a, met voorstel van de door de raad op 21 december 1955 te dezer zake ingestel de commissie van onderzoek; idem irvjake het beroep van Th. C. P. Lamboo met betrekking tot de ver bouw van z(jn consumptietent aan de Rijnsburger weg; idem tot ver lening van een crediet voor de uit voering van het plan Hof dijck III; idem tot verkoop van grond achter het perceel Hofbrouckerlaan no. 56; idem tot beschikbaarstelling van grond voor plaatsing van het club huis van de padvindsters; idem tot het bouwen van een drie-klassige noodschool voor het openbaar ge woon lager onderwijs en tot beschik baarstelling van een crediet voor de inventaris vani de tweede openbare Na een langdurige ziekte is in het Academisch ziekenhuis te Leiden op 46-jarige leeftijd overleden prof. dr. J. Haantjes, sedert 1948 gewoon hoogleraar in de meetkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden. Prof. Haantjes werd op 17 septem ber 1909 geboren en bezocht de H.B. S. te Leeuwarden en de H.B.S. te Leiden. Hij studeerde te Leiden in de wis- en natuurkunde en bekroonde deze studie in 1933 met een promo tie tot doctor in de wis- en natuur kunde op een proefschrift over „het bewegelijke assenstelsel in de affie- ne ruimte". Nadien was hij vijf jaar werkzaam als assistent aan de tech nische hogeschool te Delft, in 1934 werd hij toegelaten als privaatdo cent aan de Leidse universiteit, waarna hij in 1938 werd benoemd tot lector aan de vrije universiteit te Amsterdam. Kort na de bevrijding, in 1945. volgde zijn benoeming tot hoogleraar aan de vrije universiteit en in begin 1948 werd hij als opvol ger van prof. Van der Woude be noemd tot gewoon hoogleraar in de meetkunde aan de Leidse universi teit. Prof Haantjes was lid van de Koninklijke academie van weten schappen. De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal a.s. zaterdagmid dag om twaalf uur geschieden op de begraafplaats „Rhijnhof" te Leiden. de contactavonden, welke zo nu en dan worden georganiseerd en waarin men meer misschien met elkaar in contact kan komen. Zulk een contactavond hield Wijk II gisteravond, waarvan de heer J. C. J. Blankwaardt wijkhoofd is. De zaal van het St. Antoniusclubhuis was gisteravond geheel bezet, toen de heer L. H. Piek namens het wijk hoofd de aanwezigen hartelijk wel kom heette, in het bijzonder de heer Hagedoorn en zijn staf, waarbij hij er de aanwezigen op wees, dat de gastheer Blankwaardt hier zelf gast is op zijn avond, want de organisatie van deze bijeenkomst was in handen van zijn wijkstafleden. De heer Blankwaardt, die vervol gens het woord kreeg, betoogde, dat het woord „binding" zo langzamer hand een obsessie is geworden in de BB. Die binding heerst op de cursus avonden, waar men saamhorigheid aankweekt om het gestelde doel te bereiken, terwijl wijkhoofden maan delijks bijeenkomen om de belangen van de organisatie, hier in het bij zonder de in blokken verdeelde wijk, te bespreken, welke vorm van orga nisatie ook voor de blokhoofden wenselijk is. Dan is daar verder eens per jaar de contactavond, zoals deze en spr. hoopte, dat de leden middels deze avond erin zullen slagen Wijk II op peil te houden. De heer Hagedoorn, Hoofd BB., richtte allereerst woorden van dank tot de leden van de Wij kstaf, waarna hij de aanwezigen weer een en an der vertelde over de zelfbescher mingsorganisatie, zoals zij hier in de A-Kring Leiden is en naar spr. hoopt ook in de toekomst zal blijven. We leven op het ogenblik in een tyd van hoogconjunctuur, maar de BB heeft daarvan nog geen last van. Hoogspanningen kunnen bovendien weer optreden en daarom is het no dig voortdurend aandacht te schen ken aan de zelfbescherming, die steeds meer zal moeten worden uit gebouwd. Om de saamhorigheid te stimuleren heeft spr. verschillende pi-ogramma- punten in voorbereiding. Per wijk zullen zelf beschermingswedstrij den worden georganiseerd, die culmine ren in een eindstrijd van de beste te gen elkaar. Verder zal omstreeks half mei een grote BB-oefening in de A-Kring worden gehouden, zo mogelijk in het centrum der stad, om nogmaals de bevolking met nadruk te wijzen op het bestaan en het doel .der BB. Aan deze oefening zullen al le diensten in bescheiden mate het hunne bijdragen. Ten slotte zal er Voor alle noodWachters in de Kring een contactavond in de Stadsgehoor zaal worden gehouden, welke drie bijeenkomsten zal vergen om allen een kans te geven. Spr. eindigde tenslotte met de hoop uit te spreken, dat dit alles een stimulans moge zijn om zij aan zij te staan en zich terdege voor te be reiden, opdat men in tijd van ramp spoed zal kunnen zeggen: wij zijn voorbereid! Hiermede was het officiële gedeel te van de avond ten einde en was het woox'd aan de Toneelgroep van „De Professoren wijk", die de aanwezi gen weer op buitengewone wijze heeft geboeid en geamuseerd met het blijspel „Een bruid kwam op be zoek", een Amerikaanse thriller in drie bedrijven van Stuart Olivier en George M. Middleton. Onder de be kwame regie van de heer F. H. M. Kok liet „D.P.W." hier weer zien waartoe zij in staat is. Vlot gespeeld bracht men hier een toneelstuk voor het voetlicht, dat om intrigue en ver tolking de volledige instemming van de aanwezigen kon hebben. Een bij zonder woord van waardering voor de onverbeterlijke rijke vrijgezel, door de heer J. Oomens meesterlijk weergegeven. Ook mevr. D. Planjer- van Wel en mevr. B. Hokkeling- Klaasen moge een woord van lof voor de uitnemende vertolking niet onthouden worden. Het was een alleszins geslaagde avond. Nieuwe aanwinst Lakenhal Van de kunstschilder Ghris le Roy, n'ngen, waarvan de onderwerpen z(jn door overdracht in het bezit van Leids zijn, zijn bijzonder fraai van het Stedelijk Museum de Lakenhal vorm en met een zekere forse lijn- gekomen 'n aantal tekeningen, waar-1 voering neergezet. Speciale aandacht van de meeste dateren uit de jaren vereist een reeks in de Leidse werk- 19181921, die de heer le Roy te Lei den doorbracht, waar hij in contact stond met Floris Verster. Deze teke- school; idem tot het verlenen van fi nanciële medewerking voor de vesti ging van een bijzonder neutraal ly ceum in deze gemeente; voorstel van de commissie voor overbruggingsuit keringen aan pachters tot het ver strekken van uitkeringen aan J. Trem en G. J. van der Meer. VOORHOUT Geboren: Cornelia G. M.,dr van L. J. v. Emmerik en H. M. A. v. d. Bosch; Eleonora M. P., dr van G. H. Oostdam en C. L. M. Nijssen; Arnol- dus J., zn van G. N. van Steijn en J. M. Ruijgrok. Ondertrouwd: B. Plesman (Noord- wijk), 22 j. en C. Hoogervorst, 19 jr. Th. N. v. d. Voort (Lisse) 28 jr. en H. G. v. Noort, 30 jr. Getrouwd: W. J. v. Kampen, 29 jr en H. C. Dierael, 27 jr; H. v. d. Poll (Lisse), 28 jr. en Th. G. v. Schie, 25 jr. M. H. v. Ribyn (Noordwijk) 28 jr en M. C. Bel 22 jr; P. C. Koster (Noord wijkerhout) 28 j. en P. A. v. Werk hoven 24 jr. Overleden: Jacobus J. Hartveld, 79 jr. inrichting gemaakt. Lyrischer van karakter zijn de fraaie bladen met landschappen, uit de omgeving van Leiden, de natuurstemming prachtig vertolkend. En vanwege het hoogstaand artis tieke peil tevens vanwege de Leid se onderwerpen en de boeiende her inneringen aan het kunstleven te Leiden rond 1923 is de verworven verzameling werken van le Roy een belangrijke aanwinst voor de Laken hal. Een keuze uit de collectie van de heer le Roy is in de Lakenhal opge steld en voor het publiek toegankelijk. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2