Boskoopse Raad somber gestemd bij behandeling van begroting RIJNSTREEK Onrust in de Spaanse studentenwereld Schevp Rassenhaat in de Verenigde Staten AVONDRUST Problemen stapelen zich op WOENSDAG 8 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Dinsdag hebben ongeveer twee honderd studenten in de buurt van de universiteit van Madrid gedemon- streerd. Zij schreeuwden: „Wij wil Jen geen koning" en „Weg met de 6tudentenbond". Het protest gold de klaarblijkelijke bedoeling van het staatshoofd, generaal Franco, om de monarchie in Spanje te herstellen. De studentenbond wordt beheerst door generaal Franco's Falange-partij Twee vooraanstaande Falangisti- sche academici, de rector van de uni versiteit van Madrid en de rector van de universiteit van Salamanca, heb ben onlangs uitvoerig rapport uitge bracht over het verlangen onder de Spaanse studenten naar universitaire hervorming. Eén van hen zei, dat sommige studenten nog op precies de zelfde wijze worden opgeleid als eer tijds hun grootvaders. Volgens een correspondent van Reuter komt het verzet niet slechts van anti-Falangistische studenten. Ook onder de Falangistische studenten zou openlijke ontevredenheid met de toestanden in de universitaire wereld heersen. Er zou aangedrongen zijn op het houden van een nationaal stu dentencongres, waarbij de afgevaar digden geheel vrij gekozen worden. Sommige waarnemers zeggen, dat het verlangen naar hervorming wordt uitgebuit door zekere groepen, die Propaganda-ballons De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Foster Dulles, heeft dinsdag verklaard, dat de Ver. Staten bereid zijn te voorkomen, dat Ame rikaanse weerballons boven landen komen, die daar ernstig bezwaar te gen hebben. Dat is een kwestie van vriendschappelijke betrekking. Ame rika houdt zich evenwel het recht voor om in de zeer hoge luchtlagen weerballons in alle richtingen te zen den. Dulles verklaarde dit naar aanlei- ling van vragen over het protest van de Sowjet-Unie tegen het oplaten van Amerikaanse ballons in West- Duits land en andere landen, die aan Sowjet-gébied grenzen. De Amerikaanse autoriteiten zen den geen ballons met propaganda materiaal naar oost-Europa, aldus Dulles, dat doen Oosteuropese vluch telingen. De Ver. Staten hebben daar geen zeggenschap over. Radio-Vrij -Europa, die in West- Duitsland ballons met propaganda materiaal oplaat, heeft laten weten, dat de ballons ongevaarlijk zijn en geen ontplofbare stoffen bevatten. POTLOOD en GEEST No. 506. Horizontaal: 1. japon, 4. -vette vloeistof, 7 dorpje in Gelderl., 9 stad in Frankrijk, die herinnert aan Jeanne d'Arc, 11. kloostervoogd, 12. gebrek in gegoten ijzer, 14. telwoord, «15. gebod, 16. soort onderwijs, 17. me- «taalsoort, 19. gesneden steen, 20. toe eigenen, 24. stuk geschut, 26. styl vanonthield zidh vaiT handtastelijkheden. zouden profiteren van elke beroering. Van katholieke zijde is verklaard, dat de laatste tijd het communisme in de universiteitswereld terrein heeft gewonnen. Studentenprotest. De studentenraad van de universi teit van Alabama heeft een resolutie aanvaardt, waarin afkeuring wordt uitgesproken over de jongste geweld j daden en geëist wordt, dat er „maat regelen worden getroffen om de vei ligheid van de studenten te waarbor gen en de reputatie van de universi teit te beschermen". In de resolutie wordt vastgesteld, dat het merendeel van de betogers, wier heftig optreden geleid heeft tot schorsing van de negerstudente Autherine Lucy, geen student was. Uit het Zuidpoolgebied Het naderen van de winter in het Zuidpoolgebied belemmert het speu ren naar de zeven vermiste Ameri kanen, die niet van een verkennings vlucht over de bevroren vlakten an Marie-Byrdland zijn teruggekeerd. Het vliegtuig moet ergens midden in een met ijs bedekt bergebied terecht gekomen zijn. De mannen hebben extra voorraden en uitrusting bij zich. De Australische onderzoekers, die op weg zijn naar Mawson, meldden dat hun ijsbreker „Kista Dan" in de Davis-zee wordt opgehouden door ijsbergen, die door een storm tegen het schip worden aangedreven. De „Kista Dan" is met vergangers voor personeelsleden van genoemde per- NIERC£DES-BENZ Type 180. Nu slechts f. 11250.— Fantastische wegligging! ROOYAKKERS' AUTOMOBIELHANDEL OEGSTGEEST, TELEF. 22855 Advertentie manente Australische basis in Mac- Rübertsonland onderweg. Voortdurende sneeuwval belem mert het lossen van de „Theron", die een groep kwartiermakers van de Britse expeditie naar Vahselbaai ge bracht heeft, waar nog voor het in vallen van de winter de „Shackleton" basis ingericht moet worden. Leden van die Sowj et-Russische expeditie in het Zuidpoolgebied heb ben reeds uitgebreide verkenningen verricht, aldus meldde een corres pondent van de Sowjet-persbureau. Veertien Franse onderzoekers zijn een spoorlijntje van 150 meter aan het aanleggen in Adelie-land voor het overbrengen van goederen vanaf een kade naar een tijdelijke baisi, waar zij elf maanden zullen doorbrengen. Neger-studente gemolesteerd Autherine Lucy, een jonge kleur linge van 26 jaar, is in één dag het symbool geworden van een verbitter de rassenstrijd in Amerika. Zij heeft zich laten inschrijven op de Universi teit van Alabama in Tuscaloosa, die tot nu toe alleen door blanken werd bezocht. Het gevolg hiervan is ge weest een plaatselijk volksoproer. Drie dagen lang heeft studente Lucy de colleges bezocht onder politiege- leide. Maar gisteren kwam zij niet te rug, omdat de wanordelijkheden een dramatische omvang dreigden aan te nemen. Het bestuur van de universiteit had haar n.1. tot „nader order" uitgeslo ten omwille van haar eigen veilig heid. Mej. Lucy neemt dat echter niet; zij wil de universiteit aanklagen, als deze niet binnen 48 uur het verbod intrekt. „Houdt Alabama blank", zo luidde de leuze, die werd gehoord onmiddel lijk nadat enige tijd geleden werd vernomen, dat een jonge negerin Autherine Lucy, zich wilde laten in schrijven voor de universiteit. Enkele dagen voordat zij haar eerste colle ges zou komen volgen begon de af- schrik-campagne met het toepassen van enkele dreigementen, die de Ku Klu Klan eigen zijn; vóór de univer siteit werden 's avonds kleine hou ten kruisen verbrand. Toen begon nen de demonstraties, waaraan niet alleen studentent maar ook anderen deelnamen. Vrijdag de eerste dag, dat Authe rine Lucy naar de universiteit zou gaan. In alle straten van Tuscaloosa werd reeds vroeg in de morgen druk gepatrouilleerd. Onder geleide van drie politiemannen ging het meisje naar school. Op haar weg werd zij begeleid door schreeuwende en pro testerende betogers, maar iedereen een deur, 29. familielid. Verticaal: 1. reeks, 2. jongensnaam, 3. biersoort, 4. maagd uit de 8ste eeuw waarnaar St. Oedenrode ge- moemd is, 5. soort van kabeljauw, 6. voegwoord, 8. guirlande, 9. dun, op- Igerold, wafeltje 10. bij elkaar, 11. Ibastaarduitgang, 13. duikerhoen, 18. onbep. voornaamwoord (spreektaal), (19. gindse, 21. opening 22. zuster, 23. waterstand afk.), 25 bijwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing N. 5(15. Horizontaal: 1. wis, 3. abe, 5. hij, 6. iel, 7. L.K., 9. Sm., 10. p.s., 12. mee, 14. alf, 15. opium, 16. wie, 17. oud. 19. ila, 21. N.S. 22 Km., 24. ako, 25. uk, 26. imei, 27. pui. Verticaal: 1. wij, 2. sim, 3. alp, 4. cl., 5. Hem, 8. kaf, 9. Seoel, 11. samos, 13. fbis, 16. wijk, 18. dijk, 20. aai, 21. nop, 123. mm., 25. ui. MET schaamte en plezier her denken wij de tijd, dat wij de antwoorden op de vragen in de „lering" oplazen uit ons petje. Het catechismus-boekje hadden we opengeslagen in ons petje verbor gen. Treurig zijn de gevolgen van die huichelarij (beloond met een goedkeurend knikje van pastoor Thus). Wij kennen geen hoofdzon den, geen zaligheden, geen werken van barmhartigheid! De jongens tegenwoordig dragen geen pet meerzij hebben die ook niet meer nodig nu de bisschap heeft gezegd, dat zij lang niet alle vragen meer van buiten hoeven te ler,en. Het voornaamste is immers van binnen te leren, zoals Thomas van Kem pen schreef: Als de gekruisigde Jezus in ons kwam wonen, wat zouden wij dan gauw en goed „ge leerd" zijn! Dat is de gehele cate chismus of lering voor grote men sen. Maandag groeide het blanke verzet aan en ontstond het eerste gedram OEGSTGEEST Plan voor lyceum Het bestuur van de stichting „Het Rijnlands Lyceum" heeft zich met een uitvoering gedocumenteerd schrijven tot b. w. van Oegstgeest gewend. Het betoogt daarin, dat de zeer snelle toename van het aantal leer lingen van het Rijnlands Lyceum tot een ernstig ruimteprobleem heeft geleid. Ofschoon nog slechts enkele jaren geleden de school met 15 loka len en enige vaklokalen werd uitge breid, is het gebouw nu alweer te klein Waar op goede gronden mag worden aangenomen, dat deze groei zich gedurende de komende jaren zal voortzetten waarschijnlijk zelfs in versneld tempo en verde re uitbreiding van de schoolgebou wen in Wassenaar niet mogelijk is, heeft men zich moeten beraden over een oplossing van deze moelij kheid. Bestudering van dit vraagstuk in samenwerking met ingezetenen van Oegstgeest heeft tot de conclusie ge leid, dat vestiging van een school van het type „Rijnlands Lyceum" te Oegstgeest de beste oplossing biedt. Het bestuur der stichting verzoekt daartoe de medewerking van het Gemeentebestuur, terwijl het tevens een aanvrage om rijkssubsidie heeft ingediend. Het ligt in de bedoeling om in September 1956 met twee of drie klassen te beginnen. Het Rijnlands Lyceum te Wassenaar zal dan geen nieuwe leerlingen van buiten die Gemeente meer aannemen, indien deze in Oegtgeest kunnen worden geplaatst. Tussen beide Lycea zal een nauwe samenwerking bestaan Voor het nieuwe Lyceum zal in nader te bepalen vorm, een bestuur van in hoofdzaak Oegstgeester inge zetenen worden gevormd. om de jonge negerstudente, die zich echter niet liet intimideren. Zij werd voor het gebouw opge wacht door een menigte van 3000 be togens, studenten en niet-studenten, die met alles begonnen te gooien, wat hun in de handen viel; stenen, k.ui ten modder, rotte eieren. De jonge vrouw had de moed met om het tegen deze bierkaai op te nemen en liet zich terug brengen naar de auto, waarin men haar had gebracht. De menigte achtervolgde haar. De ruiten van dc wagen werd ingeslagen om haar naar hartelust met modder en eieren te kunnen bekogelen. Een neger, die voor de federale politie werkt, ont zette de ingesloten auto uit net ge drang door de aandacht op zich te trekken. De menigte keerde zich tegen hem en terwijl de auto wegreed, wierp de politie zien in het gewoel om de neger te ontzetten. De leiding van de universiteit neeft Autherine Lucy verdere deelneming aan de col leges ontzegd „tot nader cider". De eerste gemeenteraad van Bos koop in het nieuwe jaar was gewijd aan de begroting. Deze bleek echter niet veel stof tot praten te geven, want de behandeling vorderde min der tijd dan de behandeling van de overige agendapunten. In het nieuwjaarsoverzicht van de voorzitter, burgemeester Verkerk, kwam tot uiting, dat de woningnood nog niet is gedaald. Nog 316 woning zoekenden staan ingeschreven. Het aantal inwoners ging in 1955 weer in stijgende lijn en bedraagt thans 9163 hegteen een stijging betekent van 160." Boskoop bleek in 1955 zeer reislustig. Niet minder dan 917 pas sen of bewijzen van Nederlander schap werden uitgereikt. Het onder houd van de wegen vormt in Bos koop met zijn slappe bodem nog im mer een groot probleem. De grens correctie laat nog steeds op zich wachten. Ondanks de hoogconjunc tuur baren de financiën van Bos koop grote zorg. In de industrie zijn momenteel 742 personen werkzaam waarvan velen buiten de gemeente woonachtig zijn. In het afgelopen jaar werden 545 processen-verbaal opgemaakt wegens verkeersovertre dingen. Jeugdnatuurwacht. Van de commissie voor de plant soenen was een schrijven ontvangen met betrekking tot het eventueel in stellen van een jeugdnatuurwacht. Hierover ontspon zich een langduri ge discussie tussen voor en tegentan- ders, voorzover deze het nut er niet van inzien. De plantsoenencommis sie ziet feitelijk meer nut in de me dewerking van het publiek. Wethou der Taat ziet als doel van de jeugd natuurwacht het aankweken van meer belangstelling voor alles wat groeit en bloeit. Het voorstel om een z.g. sanerings plan te maken voor de kom van het dorp maakte wederom de tongen los. De voorzitter gaf nog eens een dui delijke uiteenzetting van de bedoe ling van dit plan, doch diverse leden meenden dat dan de luchtkartering waartoe in de vorige vergadering was besloten weinig zin had of dat dit plan niet nodig is. Ook wilden enkele leden wachten tot de lucht kartering gereed zal zijn. Tenslotte was men het met het voorstel eens zodat het zonder hoofdelijke stem ming werd aangenomen. Alleen de heer Bulk wenste geacht worden te ALPHEN AAN DEN RIJN VASTENAVONDFEEST N.R.K.M. De pl. afd. van de N.R.K.M. hield dinsdagavond in hotel „Centraal" haar jaarlijkse vastenavondfeest, dat in alle opzichten geslaagd mag heten. De avond werd ingeleid door de heer J. Ponsioen, voorz. van de feestcom missie, waarna de voorz. der afd., de heer C. J. Winninghoff, nog een kort woord sprak. Dat kort woord gold het gouden jubileum van de dioce sane Haarlemse bond, dat begin 1957 wordt gevierd. Bij een vorige gele genheid schonk de gehele kath. mid den stand een altaar voor de kathe draal Sint Bavo te Haarlem. Het ligt in de bedoeling, om dat geschenk te voltooien door enkele bijbehorende geschenken en de verzorging van de nodige entourage. Voor dit doel werd gedurende deze feestavond een col lecte gehouden, voor het welslagen waarvan de heer Winninghoff een warme aanbeveling sprak. Ook Santos, de vereniging die voortgesproten is uit middenstands kringen en welke het lichamelijk wel zijn der leden behartigt door bestrij ding van de t.b.c., werd niet vergeten. Ten bate hiervan werden feestmutsen verkocht en terwijl het goede doel werd gediend, bevorderden de feest mutsen, welke weldra hun dienst de den, de gezellige sfeer. Het feestpro gramma bestond uit zang, muziek en deklamatie. Vooral de deklamatie, waarvoor Frans Somers zorgde, viel in de smaak. Truusje Koopmans zong enkele liederen. Zij kreeg als belo ning voor haar welgeslaagd optreden een bouquet bloemen van de voorzit ter der feestcommissie. Het trio Johny Holthuizen verleen, de muzikale medewerking. Dat de tijd ongemerkt verstreek en men gezel lig dansend het tijdstip van de ver schijning van spoken (12 uur) zonder tegenzin ver overschreed, was mede de verdienste van dit muziekgezel schap. Het was een avond waarop de echte zuidelijke carnavalsstemming heers te en toen het uur van scheiden plot seling daar was, was er slechts één roep te horen: Zó gezellig is het nog nooit geweest. Het feest werd gevierd in samen werking met de K.J.M.V. en de K.J.M. M.V., terwijl afgevaardigden van de L.T.B. en de K.A.B. eveneens van de partij waren. De deken en de drie kapelaans wooden een deel van de viering bij. Klaverjassen. De Alphense Kla ver jasvereniging AKC hield in haar clubhuis café-restaurant „Winkel" aan de Steekterweg een onderlinge com petitie, met als inzet een fraaie wis selbeker. De eindstand van de eerste 9 leden luidt: 1. T. Verkerk, 1015,76 punten (bekerhouder), 2. W. v. Kla veren, 1000.74 p.; 3. J. J. Winkel 094.20 p.; 4. M. Groenendijk-Winkel 964.69 p.; 5. B. v. d. IJssel 963.20 p.; 6. D. Groenendijk 960.52 p.; 7. S. Overes 959.99 p.; 8. Lenic van Lin den 929.96 p.; 9. mevr. Honcoop 907.14 p. Begin van brand. Ten huize van de familie v. d. L., Prins Hendrik straat 48 ontstond dinsdagmiddag omstreeks 2.30 uur een begin van brand, welke veroorzaakt was door een vuile schoorsteen. De brandweer heeft het gevaar gekeerd en de hou ten schoorsteenmantel uit de woon kamer verwijderd. BODEGRAVEN Schaatswedstrijden. De ijsklub „De toekomst" van de Molenbrug. hield op de nieuwe, uitstekend ge-1 niet door hen wordt vertraagd. Wij hebben tegengestemd. Het bouwrijp maken van grond aan de Wilhelmi- nalaan kon wel bijval vinden, doch over enkele bijkomstige omstandig heden werd weer ijverig gediscu- sieerd. Aanvankelijk zouden in dit bouwplan ook kleine woningen voor bejaarden worden gebouwd doch daarvan bleek nu niets. Volgens de voorzitter bleef deze mogelijkheid echter bestaan. Andere naam. De naamsverandering van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Noest heeft reeds gedurende een reeks van jaren op naamswijziging aangedrongen en is van mening dat ook de structuur gewijzigd dient te worden. De heer Bulk vindt de naam te lang en vreest dat het publiek toch de oude naam zal blijven ge bruiken, waardoor er in wezen niets veranderd. Nadat nog wat heen en weer was gesproken en de voorzit ter tenslotte er op wees dat de naam wordt aangepast aan de wettelijke werd zonder meer tot wijziging van de naam in „Gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg" beslo ten. Onbewoonbaarverklaring. Over de onbewoonbaarverklaring van de woning Zuidkade 114, welke op de vorige vergadering was aan gehouden was men het nog niet eens. Het voor en tegen van aan te bren gen verbeteringen werd druk bespro ken De voorzitter was van mening, dat tot onbewoonbaarverklaring kon worden overgegaan, zodat de eige naar dan tegen dit besluit in appél kan komen. De meningen bleven verdeeld, waarom tenslotte werd ge stemd. De uitslag was dat 8 leden zich ertegen verklaarden, zodat uit stel werd verleend en de eigenaar in de gelegenheid zal worden gesteld plannen tot verbetering in te dienen. De woning Barendstraat 13a werd na ampele bespreking op de lijst van onbewoonbare woningen geplaatst. De wijziging van de verordening op de heffing van rechten ten behoe ve van de keuringsdienst voor vee en vlees werd zonder meer aange nomen Begroting. De heer Splinter opende namens de Prot. Chr. raadsfractie de alge mene beschouwingen. Veel moed had hij niet, want de begroting vormde maar een somber beeld. Er moet worden afgezien van nuttige, wen selijke, ja zelf noodzakelijke dingen. In Den Haag is men er blijkbaar niet van te doordringen, hoe de toestand in Boskoop is. Veel hoop op meeval lertjes is er dan ook niet. Door de slappe bodemgesteldheid zakt Bos koop, ook financiëel, steeds meer in de modder. Voorts wijs hij op de noodzakelijkheid de reeds gemaakte plannen te realiseren, o.a. het zwem bad, verbetering van de Biezen, uit breiding begraafplaats, scholen en ook een oplossing voor de zoveel stank verspreidende sloten. De heer Houdijk (KVP) wenst meer aandacht voor de gemeentebe drijven vooral water en gasbedrijf. Het ziet er naar uit dat dit zorgen kinderen worden. De kwaliteit van het gas wil hij verbeterd zien. Het gemeentelijk beleid baart grote zor gen mede door de slappe bodemge steldheid. De woningbouw zou hij gaarne nog sneller zien. Antwoord B. en W. Uit het antwoord van b. en w. blijkt, dat het uitvoeren der plannen outilleerde ijsbaan een koppelwed strijd voor inwoners van Bodegraven. Schaatsenrijders uit de Meije bleken hier de snelsten. Het koppel B. Heemskerkv. d. Laén toonde zidh in de dertig ronden tellende strijd heer en meester en won tenslotte met ruim verschil. De uitslag luidde: 1. B. Keemskerk-C. v. d. Laan; 2. W. Burg graafT. Verheul. 3. N. BoereW. v. Doorn; 4. P. v. d. NeutJ. Beijman. In de Meye werd door „Meije Voor uit" de traditionele langebaawwed- strijd gehouden. De afstand was 30 km. Men was er op gebrand om de gedoodverfde winnaar C. v. d. Laan, die reeds 2 x achtereen gewonnen had, te verslaan. Toch werd deze wederom winnaar, zodat de beker definitief in zijn bezit kwam. De totale uitslag luidt: 1. C. v. d. Laan; 2. A. Vermeij; 3. B. Heemskerk; 4. D. Schouten; 5. M. Groenendijk. Er was grote publieke belangstelling voor deze wedstrijden. TER AAR JEUGD SELECTIE- SCHAATSWEDSTRIJD Onder gunstige omstandigheden zo wel van het weer als van het ijs,, zijn gisteren op de Langeraarse Poel de jeugdselectie-v/edstrijden gewest Z.- Holland van de KNSB verreden. De strijd werd gesplitst in twee sectie's, A voor jongemannen van 15, 16 en 17 jaar; B voor jongemannen van 18 en 19 jaar. Voor de sectie A waren er 26 deel nemers en voor sectie B 20 deelne mers. Door beide werd gereden over de afstanden van 500 en 1500 meter. De jeugdige rijders waren gekomen uit diverse plaatsen uit het gewest en vaak is er een vinnige strijd gele verd. De uitslagen waren: 500 Meter voor 15, 16 en 17-jarigen: 1 C. P. Biesheuvel, Aalsmeer 50 sec.; zijn nu eenmaal afhankelijk van Den Haag,' waar de goedkeuringen en de 2 C. Meeuwisse, Voorburg 51.9; 3 W. W. Bruine de Bruin, Aalsmeer 55.5; 4 J. de Haan, Oude Amstel 568; 5 C. Verduin, Nieuwkoop 56.9. 1500 Meter voor 15, 16 en 17-jari- gen: 1 C. P. Bierheuvel, Aalsmeer 2 min. 45 sec.. 2 C. Meeuwisse, Voor burg 2 min. 51 sec.; 3 C. Verduin, Nieuwkoop 2 min. 56.3 sec.; 4 J. de Haan, Oude Amstel 3 min. 02.4 sec.; 5 W. Bruine de Bruin, Aalsmeer 3 min. 02.8 sec. Totaalklassement: 1 C. P. Biesheu vel, Aalsmeer 105.000 punten; 2 C. Meeuwisse, Voorburg 108.900 pnt.; 3 C. Verduin, Nieuwkoop 114.767 pnt.; 4 W. Bruine de Bruin, Aalsmeer 115.93 pnt.; 5 J. de Haan, Oude Am stel 117.600 pnt. 500 Meter 18 en 19-jarigen: 1 W. Edelman, Reeuwijk 51.6; 2 W. Maarse, Aalsmeer 51.8; 3 W. v. d. Zwet, Noor den 53.2; 4 A. A. v. d. Houdt, Rotter dam 54; 5 P. Keijzer, Ter Aar 54.7 sec. 1500 Meter 18 en 19-jarigen: 1 M. J. Alenburg, Lisse 2 min. 45.1 sec.; 2 W. Maarse, Aalsmeer 2 min. 49.7 sec.; 3 W. v. d. Zwet Az., Noorden 2 min. 50.3 sec.; 4 W. Edelman, Reeuwijk 2 min. 51.1 sec.; 5 P. Keijzer, Ter Aar 2 min. 55.4 sec. Totaalklassement: 1 W. Maarse, Aalsmeer 108.367 punten; 2 W. Edel man, Reeuwijk 108.933 pnt.; 3 W. v. d Zwet Az., Noorden 109.967 pnt.; 4 A. A. v. d. Houdt, Rotterdam 112.967 pnt.; 5 P. Keijzer, Ter Aar 113.167 pnt. De twee eerst aankomenden op elke afstand en de drie best geplaatsten in elk eindklassement kregen een me daille. Na afloop der wedstrijden wer den deze in café Kramer uitgereikt aan de winnaars door de voorzitter der Ter Aarse ijsklub, de heer Th. A. Hij dra. toestemming tot bouw vandaan moe ten komen. De uitkeringen uit het gemeente fonds worden berekend naar de leng te van de wegen, waardoor Boskoop dus in het nadeel is. Wethouder Taat deelt mede, dat kort geleden de bouw van een gym nastieklokaal en van een R.K. VGLO school op de urgentielijst zijn ge plaatst. Dc combinatie zwembad-bad huis stuit op technische bezwaren. Nu de verhuur van geisertjes een zo grote omvang neemt, kan de behoef te aan een badhuis wel eens zeer verminderen. Wat de aanleg van sportterreinen betreft is de stand van zaken nu zo, dat de Citosa waar schijnlijk op het terrein van de voet balver. Boskoop kan gaan bouwen en dat daarachter langs de Hooge- veen enkele sportterreinen zullen kunnen komen. De gemeente Wad- dinxveen is bereid zijn uitbreidings plan in die geest te wijzigen. Het plan voor verbetering van de Bie- zenweg is nu gereed. De begroting werd hierna aanvaard. De gemeentelijke vergoeding voor het onderwijs werd voor 1956 vastge steld op resp. 32,75 per leerling voor het gewoon lager onderwijs en op 61,52 voor het uitgebreid lager onderwijs. Het vakonderwijs zal ge durende 1956 worden gegeven gedu rende 1 uur per week op de gewone lagere school en 1J4 uur op de school voor uitgebreid lager onder wijs, gerekend per leerling. Bij de rondvraag meende de heer Splinter nog wat bouwgrond te heb ben gevonden in de Ridderbuurt doch deze grond is eigendom van de provincie en kan niet bebouwd wor den. Schaatsenrijden. Door de ijsclub Boskoop werd een wedstrijd voor vol wassenen gehouden op de voortsloot. De kampioen van vorig jaar Gijs Bulk moest wegens militaire dienstplicht verstek laten gaan. De uitslag werd nu: 1. Koen Ramp 20); 2. Piet Ramp 15); 3. Jac. Bosman 10); 4. Nic. Bosman 5). Hardrijderij. Op de nieuwe „landbaan" achter de Berkenweg werd door de stichting ijsclub Otweg verschillende wedstrijden gehouden. De deelname was zeer groot evenals het aantal toeschouwers. De stich ting heeft het weer wel mee nu di rect het eerste jaar de baan al wordt bereden. Hardrijderij jongens t/m 12 jaar: le pr. met lof: Kees Hoogendoorn; le pr. A. v. d. Bregge; 2e pr. T. van Wijngaarden; 3e pr. A. van Eijk; 4e pr. Leo Houdijk. Afvalwedstrijd: 1. W. van Wijn gaarden (25); 2. H. Kaptein (ƒ15); 3. J. van Tol 10), 4. Bram Endeveld (ƒ5). De tussenprijzen voor de snelste ronde werden gewonnen door W. van Wijngaarden 1 en H. Kaptein 2. Balletje rijden voor meisjes: 1. Inge Tol; 2. Janny van Heiningen; 3. Marjolijn Langenberg; 4. Joke Scho- rel. Jaarvergadering IJsclub „Boskoop". Aangezien de voorzitter, de heer J. Nieuwesteeg, verhinderd was, werd de jaarvergadering van de ijsclub Boskoop gepresideerd door de heer J. A. Venema. Het jaarverslag van de penningmeester gaf een kleine terug gang van de financiën te zien. Dit gaf echter geen reden tot ongerustheid. Het bestuur bezit blijkbaar het ver trouwen van de leden, want de aftre dender. werden herkozen. De heren K. Stellaart, J. Tijsterman, S. Ooster wij k en N. Geers namen hun herbe noeming aan. Aangezien de vlaggen in minder goede toestand verkeren werd besloten een aantal nieuwe aan te schaffen. Tenslotte werd besloten woensdag een wedstrijd te organise ren voor meisjes van 10 tot 14 jaar en donderdag een wedstrijd in schoonrijden voor dames. Voor beide wedstrijden zijn fraaie prijzen be schikbaar. Biljarten. De teams van de bil jartvereniging De Driesprong te Bos koop zetten hun competitiewedstrijd op het groene laken voort. Het ge val wilde dat één wedstrijd werd ge wonnen, één werd gelijk gespeeld en één werd verloren. De uitslagen wa ren: Driesprong A KOT A 52; Driesprong CTunnel C 44; Drie sprong 1—Groene Laken B 0—9. NIEUWKOOP P. J. AUGUSTINUS GEHULDIGD Op de bestuursvergadering van de Nieuwkoopse ijsklub werd de heer P. J. Aiugustinus, die 40 jaar penning meester is van de ver. op een één voudige, doch treffende wijze gehul digd. De Z. H. Ijsbond was vertegen woordigd in de persoon van de heer J. P. Stroombeek. Nadat deze de ju bilaris had toegesproken overhandig de hij hem het ere-diploma van de Eond en speldde hem het bijbehoren de insigne op de borst.. De voorzitter van de Nieuwkoopse ijsklub, de' heer N. de Pater reikte hem als dank voor deze langdurige en trouwe staat van dienst een fraai uitgevoerd wandbord over. In zijn dankwoord hoopte de heer Augustir.us nog jaren in pret tige samenwerking het penning meesterschap waar te nemen. Damcompetitie. Uitslagen: W. KorverJ. Kwakkenbos 20; J. de KoningJ. v. Middelkoop afgebr.; W. Schelling\rhoutN. v. Litho 02; D. KooleJ. v. d. Haan 20; Th. v. d. LaanC. Jansen 02; H. Zuiddam K. v. Iith 02; W. KorverJ. v. d. Laan 20.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2