Er is jaarlijks ruim 800 hectare nodig voor nieuwe wegen Katwijkse jurist zou een valse handtekening hebben gezet HET HUIS DUIZEND KAARSEN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1956 DE LEirSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 NOODZAKELIJK LANDOFFER Per jaar zal tot 1970 800 tot 1000 hectare land geofferd moeten worden aan ons wegennet. Dit moge, in ver band met de eisen voor woonruimte, industrie e.d., die samen jaarlijks ook nog 2000 tot 2400 hectare zullen op slokken, een ernstige aanslag op de landbouwgronden cn op recreatie mogelijkheden zijn, toch is dit land offer strikt noodzakelijk voor de ont wikkeling van ons land en de wel vaart en veiligheid van de bevolking. Dit is de mening van ir. A. G. M. Boost, directeur-wegenverkeer van de ANWB. Buiten de autosnelwegen heeft ons land duizenden kilometers weg, die reeds thans of in Je naaste toekomst te krap en te benepen bemeten zijn voor het verkeer. Zij zullen in ieder geval verbreed of vervangen moeten worden. Men moet beseffen, dat de voor de wegen te offeren gronden in het bij zonder de industriële en agrarische exploitatie en het gehele sociaal- economische stelsel ten goede zullen komen. Hoewel de diverse bestem mingen met grote «zorg tegen elkaar afgewogen moeten worden, zou het bepaald onjuist zijn de landbouwge bieden uit te breiden naar de thans nog „woeste" recreatiegronden. Het beknibbelen op wegbreedten brengt volgens de heer Boost de vei ligheid van het verkeer in dodelijk gevaar. Bovendien wordt het land schappelijk aspect van de weg er tot in de kern door aangetast. Aan een goede verhouding tussen berm en rij- baanbreedte, aan de mogelijkheden om boom- en struikbeplarrting op re- Partijnamen op stembiljetten De voorstellen van de regering om de namen van de politiek partijen op de stembiljetten te vermelden en het sluitingsuur van stembureaus te ver schuiven van 5 naar 7 uur 's avonds zijn door de Eerste Kamer goedge keurd. De Kamer aanvaardde het wetsontwerp dat deze en nog enkele andere wijzigingen van de kieswet behelst, zonder hoofdelijke stem ming. Ook het wetsontwerp tot verlen ging van de termijn van verval van een aantal bezettingsregelingen werd z.n.s. aangenomen. Prof. Hellema (A.- R.) vroeg hierbij aantekening te heb ben tegengestemd. Hij maakte be zwaar tegen het handhaven van de commissarissen-belasting, een van de bezettingsregelingen, die krachtens dit wetsontwerp verlengd worden. Te gen het verlengen van de overige nog van kracht zijnde maatregelen uit de bezettingstijd had prof. Hellema geen bezwaar, maar aangezien al deze re gelingen in één wetsontwerp zijn sa mengevoegd, bleef hem geen andere keus dan zich tegen het hele wets ontwerp te verklaren. Staatssecreta ris v. d. Berge was van oordeel dat er wel bezwaren tegen de commissa-; rissenbelasting zijn aan te voeren, maar dat deze kwestie bij het belas tingdebat moet worden uitgepraat. Minister Beel zei dat het technisch onmogelijk is de verlenging van de bezettingsregelingen anders dan bij één wetsontwerp te regelen. 64% BOEREN IS GEORGANISEERD. De afdeling sociologie en sociogra fie van de landbouwhogeschool heeft een onderzoek ingesteld .naar het i deelnemen van de Nederlandse boeren aan de drie standsorganisaties: het Koninklijk Nederlands Landbouw-co- mité, de Katholieke Nederlandse Boe ren- en Tuindersbond en de Neder landse Christelijke Boeren- en Tuin dersbond. 64 Percent van het aantal grondge bruikers met hoofdberoep land- of tuinbouw is lid van een van deze standorganisaties. Van de in 1953 ge organiseerde 136.000 boeren is 48 per cent aangesloten bij de K.N.B.T.B., 36 percent bij het K.N.L.C. en 16 per cent bij de N.C.B.T.B. delijke afstand van de rijbaanver harding aan te brengen, vrij liggende rijwielpaden aan te leggen en in de toekomst eventueel noodzakelijke rij baanverbredingen aan te brengen, moet steeds worden gedacht. Volgens de heer Boost is een mid denberm van autosnelwegen van 4,5 meter zowel verkeerstechnisch als esthetisch gewenst. Daarbij behoren rijbanen van 7,25 meter en parkeer- bermen van 2,5 meter. Handen en Li ppen ruw?pUROL (Advertentie.) Weer passagiers en post voor de eilanden De bootverbinding Terschelling Harlingen en Vlieland-Harlingen zijn gisteren hersteld. Gistermorgen om half acht vertrokken de boten van de eilanden en arriveerden reeds om tien uur in Harlingen. Na levensmidde len, post en passagiers aan boord te hebben genomen, vertrokken de „Stortemelk" en de „Vlieland" zo spoedig mogelijk weer naar de eilan den en kwamen daar, zonder veel hin der van het ijs te hebben ondervon den, om half drie aan. Vandaag zal de tocht worden her haald. Passagiers, die naar de eilan den willen reizen, dienen er rekening mee te houden, dat de boten niet op de normale tijd vertrekken. Met het oog op eb en vloed is een schema opgemaakt om te half acht van de eilanden en te half twaalf uit Harlin gen af te varen. De sleepboot „Hol land" kwam tegelijkertijd met de an dere boten uit Den Helder op Ter schelling aan en had eveneens een flinke lading post aan boord. VERVOLG VAN RECHTZAAK Twijfelachtige aanklacht De officier van justitie bij de recht bank te 's Gravenhage heeft gister middag een gevangenisstraf van zes maanden geëist tegen een 36~jarige advocaat uit Katwijk omdat hij zich in het voorjaar van 1949 schuldig, zou hebben gemaakt aan valsheid in geschrifte. Zoals wij reeds gisteren hebben ge meld, was aan verdachte ten laste gelegd, dat hij een valse handteke ning had geplaatst onder een vol macht, welke werd gebruikt voor het voeren van een proces in Zwitserland. Het betrof een erfeniskwestie. Alle erfgenamen hadden reeds hun hand tekening onder de volmacht gezet, alleen de echtgenoot van een erfge naam weigerde het. De rechtbank hoorde twee grafolo- gen, die beiden verklaarden niet met zekerheid te kunnen zeggen of ver dachte de falsifikatie had verricht. Een rapport van een schriftkundige, dat later is ingetrokken, concludeert, dat een der erfgenamen, die thans naar Afrika is geëmigreerd de hand tekening heeft geschreven. Een later rapport verklaarde weer, dat verdachte de schrijver is; dit rap port werd door een der deskundigen aangevallen. Dader geëmigeerd? De verdediger meende weinig be- wijspiinten te vinden in de tenlaste legging. Verdachte behoefde in feite de handtekening niet te vervalsen, want de volmacht had met een mach tiging van de kantonrechter toch kun nen worden gebruikt. Pleiter meende te kunnen aantonen, dat het veel Waarschijnlijker is, dat de inmiddels geëmigreerde erfgename de valse Nieuwe C.A.O. landarbeiders Het college van rijksbemiddelaars heeft gisteren de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de land arbeiders goedgekeurd. Nader vernemen wij, dat deze C. A.O. o.a. inhoudt, dat de vaste ar beiders een loonsverhoging krijgen van vijf cent per uur; de losse ar beiders een loonsverhoging van drie en een halve cent per uur. Deze loonsverhogingen zijn giste ren ingegaan, op de dag dat de C.A. O. door het college van rijksbemid delaars is goedgekeurd. Bij de onderhandelingen over de C.A.O. voor de landarbeiders voor 1956/1957, zo is bepaald, zullen de lonen van de landarbeiders niet in beweging komen. Wel zal dan even tueel over de secundaire arbeids voorwaarden kunnen worden ge sproken. Wanneer er algemeen, b.v. door een loonronde, tot loonsverho ging zou worden overgegaan in dit of in het komende jaar, dan komen, zoals gebruikelijk is, de lonen van de landarbeiders ook voor verhoging in aanmerking. hantekening heeft geschreven. De procedure liep nogal ongunstig af in Zwitserland en de erfgename wilde van de hele kwestie af; toen is zij een actie begonnen. Voorts zeide pleiter dat er geen na deel is ontstaan omdat, zoals bleek, de (valse) handtekening nog overbo dig was ook. Verdachte zeide tenslotte erover ge schokt te zijn dat hem zo iets heeft kunnen overkomen; hij ontkende ten stelligste de falsifikatie te hebben be gaan. Uitspraak over veertien dagen. Promotie via de rechtbank Minister Staf verslagen Een onderofficier van de mare chaussee wachtte al jaren tevergeefs op promotie en omdat hij meende, dat hij door machten achter de scher men gedwarsboomd werd, daar het advies van zijn directe commandant en dat van de divisie-commandant voortdurend lijnrecht met elkaar in tegenstelling waren, maakte hij een rechtsgeding aanhangig bij het Amb tenarengerecht; dat kan in dienst. Het Ambtenarengerecht gaf de on derofficier ongelijk en vond het be sluit van de Minister van Oorlog, waardoor de promotie steeds tegen gehouden werd, juist, rechtvaardig en billijk. Maar de man gaf het niét op en ging in hogerberoep bij de Centrale Raad van beroep te Utrecht, waar hij gisteren de zege met terugwerkende kracht uit het vuur gesleept heeft. De Centrale Raad gaf de onderofficier groot gelijk, vernietigde het besluit van minister en Ambtenarengerecht en beval ,dat de onderofficier met in gang van 1 december 1953 tot adju dant-onderofficier moet worden be noemd. SLOOPAUTO'S VERDWENEN VAN AMSTERDAMSE TERREINEN. In Amsterdam opereert op het ogenblik een tot nu toe onbekend per soon, die er zijn werk van maakt voor de sloop bestemde auto's, die op •verschillende terreinen in de stad zijn neergezet, zonder toestemming van de eigenaar aan derden te verkopen. Maandagavond omstreeks elf uur van het Weesperplein een aan hangwagen, eigendom van een auto sloper, door twee mannen wegge haald; zij maakten hierbij gebruik van een kraanwagen. Toen zij om streeks twee uur 's nachts een twee de auto kwamen ophalen werd dit door de eigenaar van de auto's opge merkt. Deze ging met de mannen naar het pol'ti telden, dat zij diezelfde avond in to- ftaal vijf wagens, alle staande op-het Weesperplein, hadden gekocht. Hoe wel de politie het geenszins uitgeslo ten acht, dat beide manen te goeder ftrouw hebben gehandeld, zijn zij toch dn bewaring gesteld. De vorige week verdwenen ook al twee voor de sloop bestemc^ en reeds (gedeeltelijk gesloopte wagens uit Amsterdam. TWEEDE LEIDING VOOR KRAAKGAS IN ZUID-HOLLAND. In het belang van de gasvoorzie ning in Zuid-Holland, waarvan ook Leiden profiteert, is het nodig dat raffinaderij-gas van de B.P.M. een tweede kraakgasleiding krijgt. De eerste werd door de Maastunnel gelegd. De tweede zal de Nieuwe Wa terweg bij Vlaardingen moeten krui sen. Binnenkort wordt een zinker ge legd. Vlieland en Terschelling herstelden de verbinding Het isolement van de eilanden Vlieland en Terschelling is thans op- geheven. De postboot van Vlieland en I de sleepboot „Stortemelk" van Ter-1 schelling vertrokken gisterochtend half aoht van de eilanden en arri veerden om tien uur in de haven1 van Harlingen. Om half twaalf werd de terugtocht naar Vlieland en Ter schelling ondernomen, waar de bo ten tegen twee uur aankwamen; in .beide richtingen werden passagiers, post en vraohtgoed meegenomen. Ter hoogte van de Blauwe Slenk op de Wadden geraakten de schepen enige keren in het ijs vast. Getracht zal worden de dagelijkse verbinding •met, Harlingen in stand te houden; de vertrektijden zullen afhankelijk •zijn van het getij en de weersgesteld heid. GEVLEUGELD ZIEKENTRANSPORT VAN MARKEN NAAR A'DAM. Eien helicopter heeft dinsag twee zieken van het eiland Marken naar het vasteland vervoerd; de patiën ten zijn in een ziekenhuis te Amster dam opgehomen. De Markers, die op het vaste land werken, maken nog dagelijks te voet de vijf kilometer lange overtocht over de Gouwzee. De post wordt tweemaal per dag per slede van de' vaste wal naar het eiland gebracht; het ijs is thans zeer onbetrouwbaar. Aaverienue. Gisteren hebben weer zes mannen van Nes op Ameland een tocht ge maakt naar het garnalenscheepje. Zij hebben per slede verscheidene levens middelen en wederom een fles gas naar het schip gebracht. Het scheepje zit nog steeds op dezelfde plaats, op ongeveer ander halve kilometer zuidoosterlijk van de steiger te Nes, vast in het ijs. De schipper en de twee knechts blij ven aan boord. LUCHTBRUG MET AMELAND Gisteren zijn twee vliegtuigen van de Kon. Luchtmacht op het vliegveld te Ballum op Ameland geland. Een toetstel had een patiënt aan boord die uit het Diaconessenhuis te Leeuwar den was ontslagen; deze werd per brancard vervoerd. Het andere vlieg tuig bracht vier passagiers en post haar het eiland; vijf personen gingen mee naar de vaste wal terug. „WEES"-BOERDERIJ VERBRAND Gistermiddag omstreeks vijf uur is brand uitgebroken in een boerderij van de protestantse vveesinrichting „Neerbosoh" bij Nijmegen. De kap van de boerderij brandde geheel af; het woonhuis kon echter behouden blij ven. Omstreeks zeven uur had de brandweer van Nijmegen het vuur bedwongen; het vee kon worden ge red. De weesinrichting zelf liep in het geheel geen gevaar. B. en W. zonder B Burgemeester moet er uit Op 9 februari zullen b. en w. van St. Oedenrode met de raad vergade ren om een aantal dringende zaken af te doen. Dit is het resultaat van de besprekingen, die gisteren tussen de commissaris van de koningin in de provincie Noord-Brabant en achter eenvolgens de wethouders, de raad en de burgemeester zijn gehouden. De wethouders en de raad zijn ech ter niet teruggekomen van hun be sluit, op lange termijn niet meer met de burgemeester samen te werken. Wel hebben zij verklaard bereid te zijn de belangen van de gemeente naar beste vermogen te zullen behar tigen met de plaatsvervanger van de burgemeester als deze met ziekenver lof zou gaan. Kweekscholen-plan van minister Cals Minister Cals (Onderwijs) heeft thans bij de Tweede Kamer zijn reeds eerder aangekondigde Kweekscholen- plan ingediend. Het wil aangeven hoeveel kweekscholen er per levens beschouwelijke richting voor een be paald aantal jaren nodig zijn. De grondslag er van is, dat het kweek scholen-apparaat onderwijskundig gezien aan hoge eisen moet voldoen. Bij de bepaling van de schoolgroot te is minister Cals uitgegaan van de volgende drie eisen: de opleiding moet goed gedifferentieerd zijn: het lerarenkorps, dat een volledig week taak aan de school vindt, moet groot genoeg zijn en veelzijdig zijn samen gesteld; de verschillende vaklokalen, terreinen voor lichamelijke oefening, bibliotheek en dergelijke moeten in tensief kunnen worden gebruikt. De minister meent, dat aan deze eisen wordt voldaan, indien de kweekschool zodanig is bezet, dat van elk leerjaar tenminste één parallel klas aanwezig is, zodat kan worden vastgesteld dat het aantal leerlingen in een tien-klassige school om en na bij tweehonderd zal zijn. Bij een dergelijk schoolgrootte is, aldus de minister in zijn toelichting, voldoende differentiatie in de op leiding verzekerd, het leraren-team zal een vaste kern van zes zeven docenten kunnen hebben en de vak lokalen zullen intenstief gebruikt kunnen worden. De-minister ."telt de minimum-schoolgrootte op 125 leer lingen, omdat dan de tweede leer- kring nog gesplitst kan worden en nog juist een vast korps van vier ie raren aan de school verbonden kan zijn. Volgens de minister moet het aan tal leerlingen van kweekscholen rond 1966 tenminste gemiddeld 16.000 be dragen, om in de behoefte van die tijd aan leerkrachten te kunnen voor zien. INBRAAK TE ROTTERDAM. Tijdens de afwezigheid van de be woners is ingebroken bij een archi tect aan de Essenlaan te Rotterdam. In de kamers werd alles overhoop gehaald. Een brandkast, die naar schatting 75 alOO kg weegt, heeft men van de eerste etage naar beneden ge sleept. In een schuur achter het huis hebben de onbekenden getracht de safe te openen, evenwel zonder resultaat. Er wordt echter een bedrag van ƒ1.200, twee gouden horloges en enige gouden sieraden vermist. Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I. 402 m 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuiws, 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.16 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgen-wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.15 Kamerork. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spi onnetje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Habanerarork. 12.50 Uit het 'be drijfsleven,, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Tiroolse muz. 13.55 Beursbcr. 14.00 Gram. 14.15 Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox!, hoorsp. 15.45 Tenoren en orgel. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17-00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Neder land en de wereld: Enkele internatio nale aspecten van gezondheidszorg, door Dr. J. Spaander, algemeen di recteur van het Rijksinstituut voor de volksgezondheid. 18.00 Nieuws. 218.1(5 Sportproblemen. 10.25 Lichte nuuz. 18.55 Gesproken brief uit Lon den. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Orgel en saxofoon. 19.30 Jazamuz. 20.00 Nieuws 29.05 Radio Philharm. ork. en soliste. 21.05 Sportman of sportvrouw van het jaar 1955. 22.05 Voordr. 22.25 Lichte muz. 22.45 Act. 22.50 Sportaot. 23.00 Nieuws. 23.15 Act. of gram. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws 7.10 Gr-ro. 7.45 Mor gengebed en liturg.kal 8.C0 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vtouw. 9.40 Gram. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.15 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. (12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.3312.^i0 Voor het platteland). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nws. 13.20 Sopraan en piano. 13.45 Graan. 14.00 Kamer orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15,15 Amius. muz. 15.45 Gram. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Zigeunsrkwint. 18.10 Vocaal ens 18.30 Fries progr. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 19.55 Toespraak door Mr. A. B. Roosjen. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. pro gramma. 21.15 Gram.. 22.00 Tijdschrf- tenkron. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.03 Nieuws. 23.15 Sportuitslagen. 23.40 24.00 Gram. 24) Vlug liep ik het trapje af en stond in de gang, die ongeveer twee meter hoog was en liep in de richting onder de fundementen van het huis in de richting van de St. Agatha- schooL Geen wonder dat mijn groot vader vreemde arbeiders, die geen Engels konden spreken, dit huis had laten bouwen! Terwijl ik door de gang liep werd de lucht voortdurend frisser en na ongeveer zestig meter te hebben af gelegd, bereikte ik een plaats waar de wind van boven af op mij neer scheen te slaan. Ik stak mijn handen omhoog en vond twee openingen, op enige af stand van elkaar, waardoor de lucht voortdurend naar binnen gezogen werd. Ik liep glimlachend verder. Ik was onder het hek en de schoolmuur doorgelopen en wist nu waarom de pilaren van dat hek zo hoog waren zij waren hol en voorzagen de tun nel van frisse lucht. Ik was nog ongeveer vijftien meter verder gelopen, toen ik een licht trillen voelde, dat vergezeld ging van een dof geluid, en bereikte op hetzelfde ogenblik een houten trap, die naar boven voerde. Ik liep de trap op, nog steeds het trillen bemerkend, en vond een deur, die niet op slot bleek te zijn. Een ogenblik later stond ik in een goed verlicht vertrek. Boven mijn hoofd hoorde ik een orgel bespelen, en nu wist ik ook de verklaring voor het trillen dat ik had waargenomen. Ik was in een gewelf van de St. Agatha- kapel. De binnenkant van de deur waardoor ik was binnengetreden, was een deel van de houten betim mering van het vertrek en de opening was geheel bedekt door een kaart van het Heilige Land. In mijn verwarring had ik alle be grip van tijd verloren en ik was ver wonderd te bemerken, dat het reeds vijf uur was, doch ik besloot eerst nog de kapel binnen te treden voor dat ik naar. huis zou gaan. Weldra vond ik de trap naar boven en stond een ogenblik later in de vestibule. Ik opende de deur en ver wachtte een dienst in volle gang te vinden; doch de kleine kerk was ge heel leeg, uitgezonderd, waar rechts van de kansel een organist de kerk vulde met de tonen van een mars. Met mijn pet in mijn hand sloop ik de kapel binnen en viel op een van de bankjes neer. Een lamp boven het orgel was het enige licht in de kapel en vormde een aureool om haar hoofd om het onbedekte hoofd van Olivia Gla dys Armstrong! Ik glimlachte toen ik haar herkende en glimlachte nog eens toen ik mij haar naam herin nerde. Doch de vreugde die zij in de muziek legde, de gelukkige uitdruk king op haar gelaat, haar verlatenheid op dat kleine eiland van licht tegen de donkere achtergrond die dingen troffen mij en ik luisterde en keek sprakeloos toe, onder de invloed van de liefelijke bekoring, die van dat alles uite'ng. Zij er-''-'- r "tt1-reken voort: nu eens was het een compositie van Wagner, dan weer een mij onbekend lied, om te besluiten met Mendel sohn's „lentelied". Plotseling zweeg het orgel en het meisje sloeg haar handen samen, want het was daar koud. Toen zij op stond om het licht uit te doven, trad ik naar voren. „Mag ik dat alstublieft voor u doen?" Zij wendde zich om en sloeg een cape om haar schouders. „Oh, bent u het?", vroeg zij. „Ik herinner mij niet ik schijn mij niet te herinneren, dat ik u uitgenodigd heb". „Ik wist zelf niet, dat ik hier zou komen", merkte ik naar waarheid op. heid op. „Ja, dat is ook mijn mening om trent u dat u iemand bent, die vreselijk onverwachte dingen doet. Maar ik dank u voor uw moeite". Zij scheen ons gesprek zo kort mogelijk te willen maken en liep haastig naar de vestibule en had de deurknop reeds bereikt toen ik haar inhaalde. „U kunt niet verder meegaan, mijn heer Glenarm", zei zij en wachtte als om te zien of ik haar verstaan had. Voor ons lag het bos van St Agatha in de vi «n- 'ng. Een pad slingerde zich door het^ geboomte naar de schoolgebouwen. „Ik zou u misschien even naar de school kunnen brengen", zei ik^ „Neen, dank u! Ik ben laat en heb geen tijd om met u te wandelen. Wij mogen trouwens geen bezoek van heren ontvangen". Zij liep naar buiten en volgde het pad. „Maar ik ben geen bezoeker. Ik ben alleen maar 'n buurman. En dan, ik ben u werkelijk veel bezoeken verschuldigd". Zij lachte, doch bleef niet slaan en ik volgde enige stappen achter haar. „Ik hoop, dat u niet denkt dat ik dat konijnenspoor volgde in de hoop u te ontmoeten, mijnheer Glenarm". „Geen sprake van! Ik ben werkelijk blij, dat ik gekomen ben, want ik vond uw muziek heel mooi. Wekelijk, u speelt buitengewoon goed, miss Armstrong". Zij gaf geen antwoord. „En ik hoop, dat ik mijzelf het ge noegen mag beloven u nog dikwijls te horen spelen". „U is waarlijk vleiend, mijnheer Glenarm, maar aangezien ik de school verlaat Ik voelde mijn hart zwaar worden bij de gedachte dat zij weg zou gaan. Zij was tot nog toe de enige afwisse- i ling geweest op Glenarm House en de gedachte dat ik haar zou moeten ver liezen gaf het landschap een don kerder tint. „Waar woont u?", vroeg ik, „Chi cago, Indianapolis, Cincinati mis schien?" „Hm! Wat bent u dom! U zoudt aan mijn accent kunnen horen, dat ik niet van Chicago kom. En ik hoop, dat ik niet de manieren heb van een Kentucky-meisje, dat altijd wacht om tot het onzinnige toe gevleid te worden. En een meisje uit Indiana polis zou niet met een vreemde man een onderhoud durven hebben op een winteravond aan de zoom van het woud dat is uit 'n boek en een meisje uit Cincinati mist mijn élan, esprit, of hoe u het anders noemen wilt". Recht voor ons scheen een lamp bij de ingang van één der gebouwen en verscheidene vensters waren verlicht. Wij hadden de deur bereikt en zij bleef met de knop in haar hand nog even staan. „Het is misschien wel het beste, dat wij elkaar nooit weer ontmoeten, mijnheer Glenarm", verklaarde zij uit de hoogte. „De herinnering aan die paar ont moetingen zal mij altijd bij blijven, Miss Armstrong", antwoordde ik op dezelfde toon.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10