Mgr. Alfrink ontving smeekschrift voor zaligverklaring mgr. Artëns Zand maakte dat de diplomaten zich niet op het gladde ijs begaven Twee Nederlandse matrozen door vreemdelingenlegioen geronseld R'dams paar stal warenhuisje bij-elkaar voor vernietiging Min. Cals geeft gezuiverden weer pensioenrechten Verpakte en gewassen aardappels met gebruiksaanwijzing op markt Slepende benzinetank zette bus met schoolkinderen in brand Vorstverlet van de Spoorwegen kan nu gemakkelijk voorkomen worden DINSDAG 7 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Zeer grote steun Na vele jaren van voorbereiding heeft vandaag het Ariëns-comité, on der voorzitterschap van de grote Ariënsvereerder, prof. dr. L. J. Ro gier uit Nijmegen, aan de aartsbis schop een smeekschrift aangeboden, dat een bede inhoudt om mgr. Alfons Ariëns zalig te verklaren. Het Ariëns-comité weet zich bij dit verzoek gesteund door verschillende katholieke standsorganisaties, de ver eniging voor alcoholische matiging, de textielarbeidersbond „St. Lamber- tus", parochies uit Twente, Pax Ghris- ti-beweging, katholieke studenten verenigingen, zuster- en fratercongre gaties, die betuigingen van instem ming bij het verzoekschrift hebben gevoegd en waarvan verscheidene af gevaardigden zitting hebben in het comité. Hedenmorgen vond de- plechtige aanbieding van het verzoekschrift te 11 uur in het aartsbisschoppelijk pa leis aan de Utrechtse Maliebaan plaats. De inhoud van het smeekschrift luidt „Het Ariëns Comité, dat reeds meer dan 25 jaren de zelfs in de jaren 1940'45 niet nagelaten jaarlijkse herdenking van Al fons Ariëns' sterfdag regelt, richt Draadbreuk op Leids station en bij De Vink Treinen hadden een grote vertraging In het treinverkeer van en naar Leiden in de richting Haarlem en Delft is hedenmorgen grote vertra ging ontstaan. Omstreeks half acht zijn zowel bij de Vinkbrug als op het perron in Lelden de bovenleiding ge broken. De treinen hebben de leidingkabel een eind meegesleurd, waardoor er schade aan de beugels van het trei- nenstel ontstond. Zij moesten worden weggesleept. Door de dubbele breuk in de bo venleiding kon er na half acht slechts over één spoor worden gereden. De treinen uit de richting Haarlem of Den Haag moesten resp. bij Noord- wij kerhout of Voorschoten op elkaar wachten. Hierdoor kreeg de trein, die om ne gen over half acht uit Den Haag moest vertrekken meer dan één uur vertraging. Van elf uur af was het treinver keer tussen Den Haag en Haarlem weer normaal. Hartenkamp Wassenaar is niet schoon meer Bij de gemeenschappelijke beschik king van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van de staatssecretaris van financiën, is het landgoed „de Hartenkamp", ge legen in de gemeente Wassenaar, dat sedert 24 maart 1949 onder de na- tuurschoonwet 1928 was gerang schikt, als gevolg van verkoop aan de werking der wet ontrokken. PONTDEK GEEN OPENBARE WEG VOLGENS OPENBAAR MINISTERIE De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft be vestiging gevraagd van een vrijspre kend vonnis van de kantonrechter te gen een 34-jarige groentebezorger te Venhuizen, die terecht had gestaan omdat hij, aldus de tenlastelegging, „op de openbare weg n.l. het pontdek van de Valkenwegpont op 4 Juli bij het afrijden naar links was uitgewe ken en daardoor een auto links van hem had aangereden". De kantonrechter was van oordeel, dat het pontdek niet te beschouwen is als openbare weg. De officier van justitie deelde deze mennig. De rechtbank zal op 20 februari a.s. uitspraak doen. met verschuldigde eerbied Uwe Hoogwaardige Excellentie het verzoek over te gaan tot de eerste stappen, die kunnen leiden tot een beatificatie van de, op 7 augustus 1928 overleden, priester. Dit verzoek is allereerst gegrond op de toenemende faam van het voorbeeldig priesterlijk leven van de man, wiens naam niet alleen verbonden is aan onderscheiden charitatieve en sociale instellin gen, maar ook aan een te Enschede Opgerichte kerk, in het najaar van 1954 door Uwe Hoogwaardige Ex cellentie geconsacreerd. Het vloeit echter tevens voort uit de overtui ging, dat het in een periode, waar in de katholieke organisaties zulk een belangrijke plaats in het open bare leven innemen, zin heeft de zeer bijzondere verdiensten van de pioniers dezer evolutie helder in 't licht te stellen. Het comité weet zich de tolk van brede scharen Ariëns-vrienden uit alle delen van het land en uit alle rangen en stan den, als het 't vaste vertrouwen uitspreekt dat de heilzame kracht van Ariëns' voorbeeld door de in stelling van een proces tot zijn hei ligverklaring nog aanzienlijk zal toenemen." NIEUWE DEKENALE INDELINGEN AARTSBISDOM UTRECHT In verband met de nieuwe begren zing van het aartsbisdom maakt mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, bij besluit van 2 februari be kend, dat voorlopig de parochies Baarn en Eemnes bij het dekenaat Amersfoort zullen worden ingedeeld en de parochies Kuinre, Oldemarkt, Steenwijk, Steenwijkerwold en Vol lenhoven bij het dekenaat Zwolle. Mr. Donker herdacht in ministerraad Aan het begin van de gisteren ge houden vergadering van de minister raad heeft minister-president dr. W. Drees de overleden minister van Justitie, mr. L. A. Donker, herdacht. Dr. Drees schetste de grote betekenis die mr. Donker heeft gehad voor het land en voor het kabinet. Het ligt in de bedoeling van de voorzitter der Tweede Kamer in de vergadering van 7 februari, te een uur, wijlen mr. Donker te herdenken. Ook de minister-president zal bij die gelegenheid spreken. Na een korte schorsing zal de openbare vergadering van dinsdag op de gewone wijze wor den voortgezet, ook 's avonds. Op Westerveld, waar de crematie zal plaatsvinden, zullen achtereen volgens het woord voeren de mi nister-president W. Drees, de presi dent van de Hoge Raad der Neder landen, prof. mr. J. Donner, de secre taris-generaal van het ministerie van Justitie, de heer J. C. Tenkink, en de voorzitter van de Partij van de Arbeid de heer Evert Vermeer. De crematie van het stoffelijk over schot van minister L. A. Donker zal morgen te Westerveld geschieden, na aankomst van de trein van 14.29 uur. Vooraf wordt in de schouwburg aan de Aert van Nesstraat te Rotter dam een herdenkingsssamenkomst ge houden, men zal hier te kwart voor elf bijeen zijn, waarna te elf uur de herdenking aanvangt. Na afloop van deze bijeenkomst wordt de stoet gevormd, welke via de Coolsingel, langs het stadhuis, naar het Hofplein gaat. Hier wordt de stoet ontbonden. De__ lijkauto en de volgauto's gaan van h'ier naar Wester veld. Per trein van 13.15 uur begeven degenen, die de crematie bijwonen, zich naar Driehuis-Westerveld. Diner voor Corps Diplomatique Vrachtauto reed voor Koningin Juliana en prins Bernard hebben gisteravond in het paleis op de Dam te Amsterdam het jaarlijks diner gegeven voor een gedeelte van het corps diplomatique. Koningin en prins arriveerden om ongeveer twintig minuten voor acht ten paleize. Kort daarna verschenen één voor één de auto's van ambassa deurs, de minister zonder portefeuille, mr. Luns, gezanten en zaakgelastig den en tijdelijk zaakgelastigden voor de paleis-ingang. De rij van glanzende limousines werd een enkele keer onderbroken door het grauwe gevaarte van een zandstrooier van de gemeente Am sterdam, die er voor zorgde dat het plaveisel voor het paleis begaanbaar bleef. Ceremonieel vertoon bleef, omdat de duisternis was ingevallen, achter wege. Twee leden van de koninklijke marechausse die de paleisingang in stramme houding flankeerden, brach ten de eerbewijzen. Hedenavond zal het gedeelte van het Corps Diplomatique dat gister avond niet voor een diner heeft aan gezeten, ten paleize worden ontvan gen. DR. P. A. KASTEEL EREDOCTOR. De Nederlandse ambassadeur te Santiago de Chile, dr. P. A. Kasteel, die binnenkort deze post voor een an dere zal verwisselen, is door de se naat van de universiteit aldaar, be noemd tot eredoctor. De plechtige uit reiking van dit eredoctoraat zal voor het vertrek van dr. Kasteel geschie den. Vergeefse hulpactie van de ouders In grote ongerustheid over het lot van haar zoon, de minderjarige G. B. Hoen verkeert op het ogenblik de familie H. Hoen te Zwartsluis. De jongen, die op 19 januari j.l. 18 jaar is geworden, voer als matroos op de kustvaarder „Jean E" van de rederij Wijnne en Barends te Delfzijl. Vorige week kreeg men bericht, dat de jongen met een andere ma troos, de 23-jarige zoon van de fa milie Mulderaijk uit Westzaan, niet aan boord was teruggekeerd van een bezoek aan Bayonne in Frankrijk, welke haven het schip op dat mo ment aandeed. Daarbij werd meege deeld, dat beiden vermoedelijk ir handen waren gevallen van wervers voor het Franse vreemdelingenle gioen. Via de burgemeester van Zwart sluis werden pogingen in het-werk Ned. Bank verhoogd disconto De Nederlandse Bank maakt be kend, dat zij overgaat tot verhoging van haar rentetarieven over de ge heel linie met x/2 pet. Met ingang van 7 februari 1956 zijn rentetarieven als volgt vastgesteld: wisseldisconto 3 procenf, promessendisconto Zx/2 pro cent, rente voor voorschotten in re kening-courant en beleningen voor particulieren \x/2 procent, voor ande ren Z% procent. Onder particulieren zijn te ver staan: alle natuurlijke en rechtsperso nen behalve de Staat der Nederlan den, de ingevolge de wet toezicht kredietwezen in het register der kre dietinstellingen ingeschreven han delsbanken, centrale kredietinstellin gen, landbouwkredietbanken en alge mene spaarbanken, zomede de leden van de verenigingen, die lid zijn van de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf en van de Vereniging van Valutamakelaars en Discontohan delaren. - r Begin september 1955 heeft de Ne- derlandsche Bank de aandacht van het bankwezen gevestigd op de wen selijkheid dat in de gegeven con juncturele omstandigheden terughou dendheid zou worden betracht bij de uitbreiding van de kredietverlening. Sedertdien heeft de expansie van het bankkrediet een vertraging on dergaan, doch de laatst beschikbare cijfers geven opnieuw een aanmer kelijke stijging te zien. De Neder- landsche Bank heeft in deze omstan digheden aanleiding gevonden over te gaan tot de bovengenoemde maat regelen.. Ter hoogte van het Noorderhuis van het centraal genootschap voor kindertrerstellings- en vakantiekolo nies nabij Hoogeveen zijn gistermor gen vier auto's met elkaar in bot sing gekomen. Een inzittende van een der auto's, mevrouw De WilligenKlijnsma werd dodelijk gewond en overleed ter plaatse. De andere inzittenden, heer H. de Willigen, zijn schoonzoon J. Troost en mevrouw Troost-De Willigen, kregen kwetsuren en wer den naar het ziekenhuis Bethesda overgebracht. De familie was op weg naar Steenwy'k om de begrafenis van een broer van de heer De Willi gen bij te wonen. Een inzittende van een van de andere bij het ongeluk be trokken auto's werd eveneens ge wond. Doelloos „vakwerk" Dezer dagen werd in een levens middelenwinkel in een noordelijke stadswijk van Rotterdam een 62-ja- rige man, in gezelschap van een 53- jarige vrouw, betrapt bij het weg nemen van goederen. Zij werden naar het politiebureau aan de Berg- singel gebracht en daar bleek, dat beiden in het bezit waren van ver schillende goederen, die in andere zaken waren ontvreemd. Behalve haar gewone kleding droeg de vrouw ook nog een rok, vijf jumpers en een onderrok, welke kledingstukken alle voorzien waren van ingenaaide smokkelzakken. In deze zakken had zij een aantal in een gefrommelde muntbiljetten, bij elkaar 186.25. Beiden waren zeer zwijgzaam omtrent de herkomst van het geld. Het tweetal woonde ergens in Rot terdamZuid, maar de vrouw had ook nog een woninkje in de binnen stad, waar de politie toen een kijkje ging nemen. Onbeschrijfelijke bende Bij het binnentreden sloeg hun een bijna ondragelijke stank tegemoet; links en rechts schoten de ratten voor hun voeten weg en in het huis heerste een onbeschrijfelijke bende. In de kasten en ook elders was 'n grote voorraad winkelgoederen op geslagen, van levensmiddelen tot de meest uiteenlopende andere dingen, zoals bijv. lappen stof, schoenen in verschillende maten, haarkammen, zeep, eau de cologne, badjassen, bad- costuums, schorten, lakens, slopen etc. Vele levensmiddelen waren bedor ven en verspreidden een penetrante reuk; door de ratten waren de goe deren voor 't grootste deel onbruik baar geworden. Personeel van de ontsmettingsdienst verklaarde zelden zo'n staat van vervuiling te hebben Met uitzondering van „zware gevallen" De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft inge volge een beslissing van de minister raad een beschikking genomen in zake het herstel van de pensioen rechten van degenen die krachtens het Zuiveringsbesluit 1945 zijn ont slagen met verval van rechten. In het kort komt de nieuwe rege ling op het volgende neer. 1. De pensioenrechter worden ten volle hersteld. 2. Deze regeling geldt niet voor degenen, die na het bedoelde ontslag weer ambtenaar in de zin van de Pensioenwet 1922 zijn geworden. 3. Deze regeling is niet van toe- Dijk om Flevoland in Augustus klaar Het is vrijwel zeker, dat de dijk om Flevoland reeds omstreeks half Augustus gesloten zal kunnen wor den. Dit is belangrijk vroeger dan aanvankelijk verwacht werd. Deze vervroeging is te danken aan de gun stige weersomstandigheden geduren de de eerste wintermaanden en aan de grote routine van degenen, die bij het werk betrokken zijn. Door deze omstandigheden is het tempo, waarin het werk verloopt, sneller dan waarvan men in de plan nen is uitgegaan. Als de dijk voltooid is, zullen ongeveer acht maanden no dig zijn om de nieuwe polder droog te malen. Als zich geen tegenvallers voordoen, zal oostelijk Flevoland dus voor de zomer van 1957 droogvallen. Zodra de vorstperiode achter de rug is zal een grote hoeveelheid materieel worden ingezet om het uit baggeren van de tracés voor de kana len en de grondverbetering voor de toekomstige dorpen, voort te zetten. Vijftien a twintig baggermolens zul len voor deze werkzaamheden wor den ingeschakeld. Oostelijk Flevoland, dat ongeveer drie maal zo groot zal zijn als de Haarlemmermeer, zal een van de beste, maar in de beginperiode ook een van de moeilijkste toegankelijke polders worden. Deskundigen breken zich nu reeds het hoofd over de vraag welk materieel gebruikt zal moeten worden wanneer men na het droog vallen de polder moet intrekken om de nodige werkzaamheden, o.m. voor de drainage, te verrichten. Oostelijk passing op degenen, die door de bij zondere rechtspleging zijn veroor deeld tot een vrijheidsstraf van 10 jaar of langer tot de doodstraf. 4. Indien het pensioen lager is dan het pensioen, waarop de betrok kenen thans aanspraak of uitzicht geniet, blijft de oude regeling van kracht. De ontslagen ambtenaren, op wie dezé beschikking van toepassing is, wordt erop gewezen, dat zij zich bin nen drie maanden na de datum van deze beschikking tot de Pensioenraad dienen te wenden. (Belanghebbenden kunnen nadere informaties vragen bij het bureau Zuivering van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, Nieuwe Uitleg 1, Den Haag). gesteld om meer gewaar te worden. Thans is bekend geworden, dat de beide Nederlanders zich bevinden in het hoofdkwartier van het vreem delingenlegioen in Frankrijk, het fort Ste Nicola te Marseille. De familie tracht thans haar zoon terug te krijgen. We hebben de over tuiging, onze zoon kennende, dat hij niet vrijwillig dienst heeft genomen, aldus de heer en mevr. H. De heer H. heef+ reeds enkele malen naar het fort Ste Nicola te Marseille geschre ven, maar op zijn brieven is niet ge antwoord, noch door de administratie van het vreemdelingenlegioen, noch door zijn zoon. HAMEA-GELEI maakt ruwe handen In één nacht gaaf en xacht Advertentie Kwakkelweer In de afgelopen nacht vond boven het in het grootste deel van het land aanwezige sneeuwdek een krachtige uitstraling plaats, waardoor de tem peratuur op verscheidene plaatsen, zowel in het zuiden als in het noor den van het land, tot 9 graden daalde. In Zeeland en op de Zuidhol landse eilanden, waar geen sneeuw ligt, werd een laagste temperatuur van 4 graden beneden nul gemeten. Nog koudere lucht, die uit Zwe den komt afstromen, was vanochtend in Kopenhagen, waar de thermome ter 12 gradex vorst aanwees, gepas seerd. In Stockholm daalde de tem peratuur tot 18, in Helsinki tot 25 graden onder nul. Nog steeds beheerst een boven de Britse eilanden gelegen gebied van hoge druk het weerbeeld in onze streken. Van dit hogedrukgebied strekt zich een rug uit in de richting van Noord-Zweden, maar deze rug neemt nu in betekenis af. Hiermede samenhangend zal zich een warmte- front over de Noordzee naar het Zui den gaan bewegen, dat morgen plaat selijk sneeuw zal kunnen brengen en een stijging van de temperatuur. Het begint kwakkelweer te worden. Uitkomst voor de huisvrouw Slechts gering prijsverschil In de tweede helft van dit jaar zal een modernisering van de aardappel voorziening in ons land definitieve gestalte gekregen. Het ziet er naar uit dat vier tot vijf procent van de mil joen ton aardappelen, die jaarlijks in ons land* worden opgegeten, verpakt en voor een deel ook gewassen en verpakt, in nauwkeurige assortiments en kwaliteitsaanduidingen ten ver koop zullen worden aangeboden. In de laatste jaren zijn allerlei proefnemingen gedaan om wensen en smaak van de huisvrouw te peilen. Men is tot de conclusie gekomen, dat in toenemende mate vraag is ontstaan naar gewassen en verpakte aardap pelen. Daarom worden in diverse grote productie centra v. aardappelen ware fabrieken opgericht voor het wassen, sorteren en verpakken van aardappe len. Wanneer de in aanbouw zijnde installaties op tijd klaar zijn, dan zul len in Zeeland, Noord-Holland, Gel derland en Drente op tamelijk grote schaal de beste oogstprodukten van 1956 worden verwerkt. Reeds in de nazomer. Gebouwen en installaties van deze soort bedrijven kosten al gauw 300.000 gulden. Coöperaties, zowel als partikulieren pakken hier aan om in augustus-september op de markt te kunnen komen. Hiervoor is in de eerste plaats een constante kwaliteit per soort nodig. Daarom zal in de grote produktiege- bieden in toenemende mate een soort in grote hoeveelheden worden ge teeld. Dit produkt gaat naar het pak- station, waar het eventueel volgens ingenieuse wasmethoden van aanhan gende klei en zand wordt ontdaan. Vervolgens worden de aardappelen op maat gesorteerd, terwijl slechte exemplaren worden uitgelezen. De gesorteerde aardappelen worden in zaken van 5 kilogram verpakt en ver volgens winddroog gemaakt. Op de zakken zal de soort worden vermeld, terwijl het aangeven van kookmetho- de en eventuele geschiktheid voor bakken e.d. wordt overwogen. Niet veel duurder. Bestudeerd wordt of de 5-kilozak- ken ook tegen vastgestelde prijzen zullen kunnen worden verkocht. Men ■ziet hiertoe wel mogelijkheden, maar of deze in de praktijk te verwezen lijken zijn, is nog een open vraag. De verpakte en, eventueel gewas sen, aardappel zal dus in de nazomer zijn definitieve intrede op de Neder landse markt doen. Indien, zo menen deskundigen, dit produkt met zijn voordelen van minder vuil en min der afval en in een handige verpak king, slechts een gering prijsverschil met het losse produkt zal hebben, dan zal het zeker even populair worden als in andere landen, waar het de markt stormenderhand veovert. aangetroffen. Alle goederen zijn in beslag genomen, en hoewel de vrouw Flevoland heeft de zwaarste grond ontkent, neemt de politie aan, dat van de tot dusverre drooggelegde ge- alles van diefstal afkomstig is. bieden. Ondernemer werd veroordeeld Gisteren heeft in een extra-zitting voor de kantonrechter te Enschede terecht gestaan de eigenaar-directeur van een busonderneming in Hengelo (O.), die verantwoordelijk wordt ge steld voor het feit, dat op 1 Juli 1955 een bus met schoolkinderen van zijn onderneming in Goor in brand is ge vlogen, waarbij één winkel geheel en een andere gedeeltelijk uitbrandde. De bus was, zoals men zich wel licht zal herinneren, met 35 leerlin gen en twee onderwijzers van een school in Hengelo op weg naar Vier houten voor een vakantie-uitstapje. In de Kerkstraat in Goor vloog de bus in brand, vermoedelijk omdat een stalen band, waarmee de reservetank was bevestigd, brak en de tank over de grond sleepte,. Daardoor ontston den vonken, met als gevolg, dat de bus in brand vloog. De man werden twee dingen ten laste gelegd: ten eerste, dat hij een verandering had aangebracht aan de bus, zonder de rijksdienst voor het wegverkeer te Zwolle daarvan op de hoogte te brengen, ten tweede, dat de bevestiging van de reservetank op onjuiste wyze was geschied. Slecht geheugen. In deze zaak werden, acht getuigen gehoord, onder wie twee controleurs technisch ambtenaar van de rijks dienst wegverkeer, had de bus vóór het ongeval, namelijk op 3 mei 1955, gecontroleerd. Hij had toen alleen de aanmerking gemaakt, dat de hand rem matig was, maar dat de bus ver der was goedgekeurd. Getuige kon zich niet herinneren, of er een twee de tank aanwezig was. „Ik geloof", zo meende de kanton rechter, „dat het bij uw dienst niet zo heel nauwkeurig toegaat. Ik geef niet zoveel voor die grondige controle van u." Verdacht van meineed. Nadat de kantonrechter de zitting een half uur had geschorst, deelde hij de getuige mede, dat de ambte naar van het o.m. de verklaring van hem op schrift wilde hebben, omdat de ambtenaar getuige van meineed verderkt. Of hij vervolgd zal worden hangt af van het overleg met de of ficier van justitie. De ambtenaar van het O.M. eiste tegen verd. voor de eerste beschuldi ging 12,boete, subsidiair zes da gen; de kantonrechter ontsloeg ver dachte wat deze beschuldiging be treft van rechtsvervolging. Voor het tweede feit eiste de amb tenaar J50,boete of een maand hechtenis. De kantonrechter veroor deelde verd. daarvoor tot 100, subsidiair 150 dagen. Vragen en wenken van Tweede kamerlid Het lid van de Tweede Kamer de heer Visch heeft aan de minister van verkeer en waterstaat de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat de plotseling ingetreden strenge vorst veel stagnatie heeft veroorzaakt in het treinverkeer, als gevolg waar van urenlang door de reizigers moest worden gewacht op perrons en in wachtkamers? 2. Is het de minister eveneens be kend, dat de Nederlandse spoorwe- van de rijksdienst uit Zwolle. Een gen onvoldoende busmaterieel konden inzetten om de reizigers op die tra jecten te vervoeren, waar het trein verkeer stagneerde? 3. Indien de vragen 1 en 2 beves tigend worden beantwoord, is de mi nister dan bereid mede te delen of de Nederlandse Spoorwegen maatre gelen treffen en zo ja, welke ten einde in voorkomende gevallen de urenlange stagnatie in het treinver keer op te vangen? 4. Is de minister niet van oordeel, dat onder de te nemen maatregelen o.m. ook behoort het sluiten van een overeenkomst met daarvoor in aan- mei'king komende touringcaronder nemers, wier wagenpark in dit sei zoen grotendeels ongebruikt in de garages staat?

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6