R IJ N S RAINIER GRACE Scherp AVONDRUST REEK Djakarta verwonderd Ontvoering in Berlijn OMGEVING FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN MOEDER-OVERSTE VAN ST. JOSEPHPENSION NAAR AMERSFOORT. Op 10 febr. a.s. zal de tegenwoor dige Moeder Overste van het Sint Josephpension te Alphen a. d. Rijn, Zuster Ma. Alfonso weer naar Amersfoort terugkeren. Op 13 febr. 1950 werd zij te Alphen a. d. Rijn benoemd als overste van het St. Josephpension. Zij nam daar de plaats in van de moeder overste, die toen benoemd was tot algemeen overste der St. Jozefcongregatie te Amersfoort. Haar ambstijd van 6 jaren, vol gens de regels der Congregatié, loopt teneinde. Zij zal daarom Alphen a. d. Rijn verlaten om in het moeder huis te Amersfoort haar volgende bestemming af te wachten. Onder het bestuur van moeder overste Ma. Alfonso is in het pen sion te Alphen a. d. Rijn heel veel verbeterd en opgeknapt in de kapel, gangen en kamers. De eerw. zusters en ook de pen sionbewoners zien haar node gaan, daar zij zich steeds als een liefdevol le Moeder voor de zusters en een op gewekte hartelijk meevoelende over ste heeft getoond voor de pension bewoners. FEESTAVOND „BLOEMHOF." De eerste van de twee jaarlijkse feestavonden van de speeltuinver eniging „Bloemhof", welke maandag avond in de grote zaal van het Nuts- gebouw werd gegeven, verheugde zich ook dit keer in veler belangstel ling. „Bloemhof" zet de traditie voort en bracht ook dit keer een operette en wel „Asschepoester". Het uit drie bedryven samengestelde stuk werd vertolkt door de kinderen, leden van het kinderkoor, o.l.v. mevr. Hoger- brug-Kerkhoven en de heer P. Zui- dam. Het sprookje was aardig uitge beeld en gezongen. De heer Roos had het decor verzorgd. Na de pauze trad de rhythmische en Grace Kelly en prins Rainier van Monaco zullen op 18 april in Monaco in het huwelijk treden. Het huwelijk zal de volgende dag, 19 april dus, ker kelijk worden ingezegend. Dit is maandag in Hollywood be kendgemaakt door de secretaris van Grace Kelly. Het is nog niet bekend, welke geestelijke de kerkelijke hu welijksplechtigheid leiden zal. POTLOOD en GEEST No. 505. Horizont.: 1 .stellig, 3. 't alfa bet, 5. pers voornaamwoord, 6. niet dik, 7. maanstand, 9. stapelmeter (afk.), 10. naschrift (af. Lat.), 12. honingdrank, 14. natuurgeest (Germ. Myth.), 15 verdovend middel, 16. vra gend voornaamwoord, 17. bejaard, 19. muzieknoot, 21. staatsbedrijf (afk.), 22. lengtemaat (afk.), 24. couranten jongen, 25. klein kind, 26. maand van het jaar, 27. benedendeel van een gevel. Verticaal: 1. pers. voornaamwoord, 2. snoer van een hengel, 3.-berg, 4. inhoudsmaat (afk.), 5. eilandje in het IJ, 8. afval van gedorst graan, 9. stad in Korea, 11. wijnsoort, 13. tweemaal (Lat.), 16. afdeling van een stad, 18. waterkering, 20. streling, 21. wol vlokje, 23. lengtemaat (afk.), 25. look. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 504. Horizontaal: 1. Andreas, 7. si, 8. N.S., 10. wij, 12. Est, 14. ho, 15. aks, 17. dam, 18. terra, 19. toe, 21. keu, 23. eg, 24. pen, 26. li, 27. pa, 28. en, 30. potlood. Verticaal: 2. N.S., 3. die, 4. ent, 5. as, 6. kwartel, 9. kombuis, 11. ijk, 13. serge, 14. ha, 16. sté, 17. dak, 20. Og, 22. el, 24. pat, 25. neo, 27. Po, 29. no. TIET rijke weeuwtje van Stavo- ren staat in onze vaderlandse geschiedenis te boek als een vrouw die geen oog had voor het geluk, omdat zij trots was. De scheeps kapitein had op haar verlangen het kostbaarste meegebracht, wat hij in de Hanzesteden van de Oostzee had kunnen vinden. Hij voerde een schip vol graan huis toe. „Heb je 't aan bakboord inge laden?" sprak de weduwe „gooi het dan aan stuurboord in zee". Zijzelf werd van de armen" begraven en bovendien ontstond op het uitgestorte graan een veen- bank, welke de haven van Stavo ren afsloot, zodat het verkwijnde. Kinderen, groot en kinderen klein vergeet nooit, als het eten op tafel staat, te danken voor ons dagelijks brood". Het is kostelijker dan diamant. club o.l.v. mej. Rie Verhagen op met enkele dansjes en shownummers. Was heel aardig. Jans Beuk, begeleid door haar broer G. Beuk, klepperde weer aar dig op los en zorgde voor een aardige afwisseling. De voorz. der ver. de heer J. P. Witte had de avond ingeleid. Hij be groette de afgevaardigden van zus terverenigingen, in het bijzonder ook de heer H. Brokaar, gedelegeer de van de raad. De voorz. deelde tot aller vreugde mee, dat de financiële medewerking van de gemeente verkregen is voor de bouw van een nieuw en groter clubhuis en dat de vereniging zelf ook al een aardig bedrag bij elkaar heeft, zodat met de bouw begonnen kan worden. Het clubhuis zou door de leden worden verwezenlijkt en de voorz. riep alle vaklieden op zich daartoe beschikbaar te stellen. Het clubhuis moet voor het seizoen aan breekt, klaar zijn. Vastenavondfeest „Wilskracht". Het was een echt leuke en gezellige sfeer in de bovenzaal van hotel „Centraal" waar de R.K. Sportver eniging „Wilskracht" haar jaarlijks vastenavondfeest vierde. Vele oudere leden hebben van de ze gelegenheid gebruik gemaakt om zich nog eens even te ontspannen. Deken Nieuwenhuizen, bescherm heer, en kapelaans Biemans, g.a., woonden een deel van de avond bij. De avond werd geopend door de heer G. Ponsioen, voorz. der vereni ging, die na het gebruikelijk wel komstwoord, de leden opwekte ande ren als lid aan te werven. Het feestelijk programma werd verzorgd door de heer C. Verhulst uit Delft met conference en liedjes, en door het ensemble van de heer G. van Mild. De leider was wegens ziekte vervangen door de heer J. Vergeer (piano). Zij zorgden voor de gezelligheid. Tevens werd deze avond het aan gename met het nuttige verenigd door het houden van een actie ten bate van het toestellenfonds. Indonesische regeringsautoriteiten in Djakarta hebben gisteren hun ver wondering uitgesproken over „het Nederlands voorstel, op het laatste moment gedaan, om de besprekingen in Genève te hervatten". Opgemerkt werd, dat het niet dui delijk is of de Nederlanders" het eens zijn met het Indonesische standpunt, dat de conferentie slechts moet wor den voortgezet om de „resultaten van 7 januari" te ondertekenen of dat zij slechts willen vermijden dat zij „de schuld krygen van het mislukken der conferentie". Men wees erop dat mi nister Artak Agoeng Gde Agoeng vol macht heeft om te beslissen, doch dat deze volmacht is gebaseerd op de re sultaten die op 7 januari waren be reikt. Leiders van de Masjoemi verwach ten een verscherping van de binnen landse politieke toestand en een enor me opkomst van het communisme, als de conferentie van Genève mislukt. Bezettingskosten in W. Duitsland Een woordvoerder van het West- duitse ministerie van financiën heeft medegedeeld, dat de westelijke bond genoten aan West-Duitsland verzocht hebben meer geld voor de verdediging van het westen te betalen. De geallieerden noemden geen be drag, doch deden het in de gelijklui dende nota's van de Engelse, Ameri kaanse en Franse regeringen uitko men, dat zij wensten dat West-Duits land zijn financiële bijdragen in de kosten van stationering der geallieer de troepen in West-Duitsland nog een jaar na de overeengekomen afloopsda tum van mei 1956 zou blijven betalen. In de nota's wordt voorgesteld, dat met Westduitse vertegenwoordigers, hierover besprekingen gevoerd zullen worden. Naar D.P.A. meldt is men te Bonn van mening, dat deze extra bijdrage een discriminatie van West-Duitsland betekent, daar het bij de NAVO niet gebruikelijk is, stationeringskosten in reekning te brengen. Robert Bialek, een vooraanstaande communist, die in augustus 1953 na een ruzie met partij-leider Walter Ul- bricht uit Oost-Duitsland naar het westen vluchtte, is naar men ver moedt door Oostduitse agenten uit West-Berlijn ontvoerd. Op een verjaardagsfeest van een naar het westen uitgeweken voorma lig lid van de Oostduitse volkspolitie moet iemand een verdovend middel in zijn glas gedaan hebben. Twee an dere gasten, een Oostduitse politie man en een vrouw, boden aan Bialek toen hij in bewusteloze toestand ver keerde, met een taxi naar huis te brengen. Bialek is daarna niet meer gezien. Bialek was een van de medeop richters van de Oostduitse communis tische jeugdbeweging. Hij bereikte de rang van inspecteur-generaal van de volkspolitie, doch werd na zijn ruzie met Ulbricht gedegradeerd tot ge woon arbeider. Hij week naar West- Berlijn uit, nadat hij had deelgenomen aan de anti-communistische betogin gen in juni 1953. RIJPWETERING SCHAATSWEDSTRIJDEN VOOR DE SCHOOLJEUGD. Gistermiddag hield de Rijpwete- ringse IJsclub korte baan-wedstrij den voor de schooljeugd. Er was nog een behoorlijk stukje ijs gevonden, waarop een fatsoenlijk baantje was gemaakt. Dat viel dus nog mee, want over 't algemeen is het ijs in de hele omgeving bar slecht. Wel dreigde een ogenblik de hele baan onder water te lopen, maar toen alle toeschouwers op de wal gingen staan, hield een sneeuwruggetje het aan de kanten opkomende water voldoende tegen om de baan verder zo goed als droog te houden. Van de laagste tot de hoogste klas waren de liefhebbers komen opdagen. Alle verliezers kre gen een reep chocolade of een rol letje frujetta en dat wilden ze alle maal toch graag verdienen. De meeste pret hebben de toe schouwers wel beleefd toen de laag ste klassen aan de beurt waren. Hoe dan ook, alle deelnemers en -sters, haalden de eindstreep, waar de be loning lonkte. Met vallen en opstaan, met en zonder schaatsen of met een schaats nog onder en. de andere in de hand, zelfs met twee schaatsen aan de buiten-enkels, werd de finish overschreden, 't Was leuk om te zien hoe ze toch allemaal hun best deden. Van lieverleden werd het rijden beter en tenslotte ging het zelfs heel hard, en waren de toekomstige hard rijders al te onderkennen. Het weer was heel goed, omdat het mooi stil was en mede daardoor werd het een prettige middag zowel voor de kin deren als voor de volhardende leden van het ijsclubbestuur die achter el kaar alle ruim 200 kinderen startten. En hier volgt dan het rijtje prijs winnaars: le klas meisjes: 1. Truus Dissel dorp, 2. Ria v. d. Ploeg: 2e kl. jon gens: 1. Siem Oudshoorn, 2. Hans Weenink; 2e kl. meisjes: 1. Ria van Emmerik, 2. Fietje van Hameren; 2e kl. jongens: 1. Piet Oudshoorn, 2. Frans v. d. Berg; 3e kl. meisjes: 1. Willy Zoetemelk, 2. Corrie Rotteveel; 3e kl. jongens: 1. Joop Zoetemelk, 2. Vinie Rotteveel; 4e kl. meisjes: 1. Corrie Weeninck, 2. Marian v. Kins; 4e kl. jongens: 1. Arie Rotteveel, 2. Huub Oudshoorn; 5e kl. meisjes: 1. Sj. Oudshoorn, 2. Rietje v. d. Poel; 5e kl. jongens: 1. Leo v. d. Zwet, 2. Paul Beelen; 6e kl. meisjes: 1. Els Zwartelé, 2. Corrie v. d. Poel; 6e kl. jongens: 1. M. Akerboom, 2. Kees v. Haastregt; 7e kl. meisjes: 1. Annie Zoetemelk, 2. Truus Hogeboom; 7e kl. jongens: 1. Joop Versteegen, 2. Ger. Schrijvers; 8e kl. meisjes: 1. Truus Weenink, 2. Rina Jansen; 8e kl. jongens: 1. A. van Haastregt, 2. G. Zwartelé. HAZERSW0UDE KVP. Naar wij vernemen zal op maandag 27 febr. a.s. de heer S. Men ken, wethouder van Leiden, op de jaarvergadering van de KVP in de zaal van Timmermans komen spre ken over het onderwerp: „Van t'chaepman tot RommeVerder ver namen wij dat het in de bedoeling ligt om in de maand februari de con tributie-inning te doen plaats vinden. Landarbeiders vergaderden Gis teravond vergaderde de Landarbei- dersbond. De heer M. Steenpoorte opende deze vergadering op de ge bruikelijke wijze. De secretaris, de heer D. van Veen, gaf in rijn jaarver slag weer, wat de afdeling dit jaar heeft verricht. De vereniging telt 83 leden. Het verslag van de penning meester was zeer gunstig; batig saldo van 228.25. Enkele leden, die 25 jaar lid zijn geweest ontvangen het gou den insigne. Dit waren de heren Jac. van Ofwegen, J. Fase én L. Staring. De leden van „St. Bernadus" worden eraan herinnerd, dat van 9 februari af iedere donderdag de ads- piranten trainen om 6.30 uur en de junioren en senioren 7.45 uur. DE KAAG Avond voor de jeugd Gister avond gaf de mondaccordeonvereni- ging „Excelsior" uit Sassenheim on der leiding van de heer J. Kriek een uitvoering ten bate van de speeltuin. Het orkest, dat uit 41 leden bestaat, opende de avond met de Excelsior- mars, om te vervolgen met verschil lende zeer aardige nummers. „Diana- wals" en „The happy wanderer" wer den zeer goed gespeeld en gezongen. In de pauze was er een verloting ten bate van de speeltuin. Hierna werd opgevoerd de klucht in twee bedrij ven „Het Wereldwonder" van Jansen en Braun. Het gezelschap heeft de aanwezigen een gezellig en prettige avond bezorgd. De avond werd beslo ten door de voorzitter met een dank woord. Naar wij vernemen is de Kaagse speeltuin zowel financieel als mate rieel geheel door de Kaagse bevolking tot stand gebracht en zelfs uitgebreid. Het afgelopen jaar heeft bewezen dat het mogelijk is de speeltuin vrij toe gangelij k te stellen en dat het niet nodig is, over te gaan tot het stichten van een speeltuinvereniging. De tuin staat open voor alle kinderen, ook van de zomergasten. Daar hierdoor het Jeugdcomité een bron van vaste inkomsten mist, en deze toch noodza- '-«liik ziin, is men aangewezen op vrije giften Districtskampioenschap Bij het in Uithoorn gehouden districtskam pioenschap van Zuid Holland werd deelgenomen door enige leden van de ijsclub „Kagermeer". Alleen de heer Roel Roodenburg kon zich onder de allerbeste plaatsen. De uitslag was: één en kampioen A. v. d. Nagel uit Zwammerdam; tweede v. d. Palder (Aalsmeer); derde Roel Roodenburg (De Kaag) en vierde K. v. d. Nagel (Zwammerdam). KOUDEKERK Kortebaanwedstrijden. Onder igrote belangstelling werd°n de kam pioenschappen van Koudekerk op de •kortebaan verreden. Het ijs was slecht. De winnaar van de eerste prijs kreeg tevens een wisselbeker. De uit slag was: 1. W. v. d. Vis, 2. M. Reijne- •veld, 3. J. Corts, 4. D. Schellinger- ihoudt. Ook de vereniging Meerwijk, die iroornamelijk het oostelijk deel der gemeente bestrijkt, hield wedstrijden. Hier kwam de jeugd aan bod. Uitslagen: meisjes van 68 j., 1. Annie van Eijk, 2. Fenni Vonk. Meisjes van 1012 j.: 1. Ans de ■Wit, 2. Jopie Staring. Jongens 68 j.: 1. Arie Vergunst, 2 S. de Wit. 810 j.: 1. J. Langejans, 2. L. de Bruin, 2. K. v. Ginhoven. 1012 j.: 1. W. Dekker, 2. B. Vis, 3. J. Zweris. 1216 j.: 1. Jan van Eijk, 2. L. v. Hemert, 3. P. Bervoet, 4. H. Groen. LANGERAAR KRO-CABARET „DE TONDELDOOS" WAS EEN SUCCES Gezelligheid kent geen tijd. En zo was het ook gisteravond toen het KRO-Cabaret „De Tondeldoos", op het toernooi door Nederland, een be zoek bracht aan Langeraar. Het parochiehuis had een uitverkochte zaal, met een publiek waarvoor het voor de artisten prettig optreden moet zijn geweest. Aan het begin van het programma sprak de chef van de propagandadienst een kort welkomst woord. Verder vertelde hij dat de KRO zich ook eens in Langeraar wil de laten zien om persoonlijk kennis te maken met de trouwe luisteraars die de KRO niet anders kennen dan via het radiotoestel. Direct hierna stelde Harry Bordon zich voor al de conferencier. De eer ste kennismaking was van de kant der aanwezigen wat terughoudend, niet spontaan, maar spoedig was het ijs gebroken en er ontstond een gezellig contact met deze conferen cier die nu eens niet allerlei afge zaagde moppen vertelde maar gees tig, met een sprankelende humor, op originele wijze de nummers aan el kaar praatte. Ook in het eigen programma en wel speciaal met het Limburgse lied was het optreden van Harry Bordon een succes. Dit mogen we ook zeg gen van Tonny Silvastry. Zowel op de piano als op de accordeon toonde hij zich uitstekend thuis, en spoedig wist hij de aanwezigen tot het ge zellig meezingen van bekende lied jes en refreintjes te brengen. Veel succes had verder het optreden der Balsamo's met hun goochelkunst. Men genoot van de handigheid waar mede de verschillende nummers ge bracht werden, en ook van de hu moristische wijze waarop dit ge schiedde. Vooral voor zakkenrollen zouden we hen een 10 willen geven. Het radio-ganzenbord slaagde uit stekend. Harry Bordon wist dit spel op geestige wijze te leiden ert de deelnemers wisten het op prettige wijze te spelen. Of het nu een speech mocht zijn of een reportage het ging gesmeerd en er is hartelijk bij ge lachen. Door de film uw onbekende huisgenoten werd een kijkje gege ven achter de' schermen, en voor velen zal hierdoor de KRO eens ge zien zijn van een heel andere kant. He omroepbedrijf zag men in volle werking en de bekende stemmen der KRO-medewerkers kregen een heel andere betekenis nu men de bezitter dier stem voor zich zag. Van deze avond mogen we zeggen, dat het een geslaagde avond was Voor de KRO, voor de artisten en voor de luiste raars. LEIDERDORP Amateurfotografenklub. De heer Pieëte uit Leiden sprak gister avond op de klubavond van de Lei- derdorpse fotografenklub. In het eerste deel van zijn lezing, waarin de heer Pieëte een technische uit zetting gaf over het vervaardigen van kleurendia's, behandelde hij speciaal het ontwikkelen van de film. Met voor dit doel ontworpen sche ma's verduidelijkte hij de werking van de kleuren in de film gedurende het verloop van het ontwikkelproces. Dat de spreker niet alleen theore tisch, maar ook praktisch over een goede mate van kennis en vaardig heid beschikt, bewees de prachtige collectie geheel door hemzelf ver vaardigde makro-opnamen, die hij, als vervolg op het gesprokene, pro jecteerde .Deze, op bijna ware groot te opgenomen beelden van planten en dieren gaven soms fantastische opnamen te zien in fraaie, natuur getrouwe kleuren. Geboren Neeltje Johanna d. van J. Heijkoop en C. Rietkerk; Dirk z. van H. J. Hensing en N. Hoogstraten; Albertus z. van A. Rotmensen en P. S Jansen. Ondertrouwd: J. Letteboer 21 j. te Katwijk, en H. de Ridder 18 j. Getrouwd: G. Moree en J- Rijns burger. Overleden: C. W. Th. Riezebos 45 jaar. LEIMUIDEN KAB-feestavond. De vastenavond uitvoering van de KAB is weer ach ter de rug en wat belangrijker is, zij ls weer goed geslaagd. Vele leden en hun huisgenoten vulden de zaal van de dames Sneeboer. De LTB en Middenstandsvereniging waren ver tegenwoordigd en ook enkele buurt verenigingen toonden belangstelling. De KAB-voorzitter, de heer R. J. Broekhuizen, sprak een korte inlei ding en vroeg de aandacht voor de opvoering van een vrolijk toneelspel van Jan Niemeijer in drie bedrijven „Trouwen is niet gemakkelijk'. Het gaat hier om William Drukker, dr. Dré Vrolijk en notaris De Blok, drie vrijgezellen, die hun best doen om in contact te komen met een zwakke geslacht. Misschien door hun eigen aardige manier van optreden gaat hun weg tot Amor niet bepaald over rozen. Rondom deze pogingen treden eigenaardige verwikkelingen op, Waarmee het publiek zich koste lijk heeft geamuseerd. Het derde be drijf is deze keer eens niet bestemd voor huwelijksplechtigheden, maar men berust in zijn lot en men komt tot de conclusie dat trouwen werke lijk niet zo gemakkelijk is. £e jalou sie en onenigheden die ontstaan zijn, worden vergeten en vergeven. Ons Genoegen heeft onder regie van C. J. de Rijk haar uiterste best 'aan het srel zo goed mogelijk op te voeren. In ieder geval past een compliment voor de speelsters en spelers waar van er verschillende een zeer zware rol te vertolken hadden. NIEUWKOOP GOEDGESLAAGDE TONEELAVOND. De „Dilettant" gaf voor een stamp volle zaal in het parochiehuis haar eerste uitvoering van dit jaar met een vrolijk spel „Acht maal vijftig" van B. A. Odijk, ingestudeerd onder leiding van Joh. Vork. Gezien de wijze waarop het pu bliek reageerde, heeft de ver. bij de keus van dit grappige stuk een goe de neus gehad. In gespannen aandacht, die zich herhaaldelijk in een schaterend ge lach ontlaadde, hebben de mensen de hele avond zitten genieten. Het begint met de club van 50—jarige vrienden, die op de verjaardag van één hunner het vrijgezellendom be- toasten en onderlinge weddenschap pen afsluiten, dat zij nimmer zullen trouwen. Hoe na enige tijd vier een zame mannen in hun tweede lente, zielsgelukkig trouwplannen smeden met vier zich eveneens verlaten ge voelende en naar liefde smachtende ouwe vrijsters en alleenstaande we duwen, dat verklappen we niet. Op dol komische wijze, waarbij spelers en speelsters zich ten volle geven, wordt ons dit in het spel dui delijk. Het gaat echter telkens weer andere, dan'we denken. De K.A.B.-secretaris E. H. van Dam sprak dan ook een welverdiend dankwoord tot de meespelenden. Het was een prettige avond, aandachtige zaal enbijtijds afgelopen. Zondag a.s. spelen ze weer. Gaat er heen. Het is de moeite waard. IJswedstrijden. Op de ijsbaan in het Zuideinde waren ijswedstrijden voor de jeugd. Uitslagen: Meisjes tot 10 jaar: 1. Nellie v. d. Weijden; 2. Joke Verlooy; 3. Gerrie van Veen. Meisjes tot 14 jaar: 1. Annie v. Ca- pel; 2. Jopie v. d. Voorn; 3. Willie Verlooy. Jongens tot 10 jaar: 1. Leen Res ting; 2. Timo Blok; 3. Ton Hooger- werf; 4. Harrie Egberts. Koppel wedstrijd: 1. Ant. v. d. Weij den en Eef v. Lith; 2. Peter Eys en Nico v. d. Weijden; 3. Theo v. d. Weijden en Hans Steen beek; 4. Mar ti en v. Capel en Gerrit Tijsterman. NIEUWVEEN Oudste inwoner Op zaterdag 19 februari a.s. hoopt de oudste inwoner van Nieuwveen, de heer W. van der Vos, oud-gemeentesecretaris, zijn 92e verjaardag te vieren. De heer Van der Vos, die nog zeer kras is, kan men nog dagelijks met zeer vlugge tred door de gemeente zien lopen. De heer Van der Vos drijft thans een boekhandel. Hardrijden) Door de Nieuw- veense ijsclub, werden zaterdagmid dag wedstrijden georganiseerd op de ijsbaan op de Ringsloot. De afstand bedroeg ongeveer 1200 meter. De di verse uitslagen waren: Heren: hardrijden: le prijs: H. v. d. Jacht te Langeraar; 2e prijs: J. van Leeuwen Hz., Nieuwveen; 3e prijs: D. van Leeuwen Hz., Nieuwveen. Jongens: hardrijden: le prijs: J. v. Leeuwen Jz., Nieuwveen; 2e prijs: B. Walraven, Nieuwveen; 3e prijs: G. den Bleeker, Nieuwveen; 4e prijs: R. Verburg, Nieuwveen. Ringrijden: le prijs: D. v. Leeuwen Pz.: Nieuwveen; ?e prijs: N. Vogelaar Nieuwveen; 3e prijs- H. Roof. Nieuw- \een. Geslaagde toneeluitvoering „De Vrede" De R.K. gemengde toneel vereniging „De Vrede" uit Alem, het dorpje in Noord Brabant, waar Nieuwveen sinds de adoptie in de oorlogsdagen zulke vriendschappelij ke betrekkingen mee onderhoud, gaf in de zaal Leliveld een geslaagde to neelavond. De voorzitter der toneel vereniging opende met een woord van welkom tot de aanwezigen, die de tot in alle hoeken gevulde zaal bezetten. Spreker hoopte, dat de hechte vriend schapsband ook in de toekomst mag blijven bestaan. Vervolgens werd door bovenvermeld gezelschap opge voerd „Truuske" een historisch drama in 7 taferelen door Adri Klijsen naar een ware gebeurtenis, die zich enkele jaren geleden in Brabant heeft afge speeld. Het was een prachtig stuk, waarin zonder uitzondering alle rol len op buitengewoon goede wijze werden gespeeld. Er is zeker een woord van hulde op zijn plaats. Daar na sprak de voorzitter enkele woor den van dank tot de aanwezigen. Al vorens de gasten de reis naar het zuiden weer aanvaarden bleef men nog een poosje gezellig bijeen. TER AAR SCHAATSSUCCESSEN „IN DEN VREEMDE". De bekende schaatsenrijder uit Ter Aar Wim Vermeulen wist bij een lan- gebaanwedstrijd beslag te leggen op de eerste plaats. Hij behaalde dit succes in Franeker. De prijs was een gouden horloge. Deze zelfde rijder bezette eveneens de fierste plaats bij een afvalrace die gehouden werd te Kortezwaag. De rijder J. v. d. Hoorn Gz. deelde met de sterke rijder Kruger uit Middel- stum de le en 2e plaats in een wed strijd op het Zuidlaardermeer, MORGEN KAMPIOENSCHAP OVER DRIE AFSTANDEN. Morgen wordt het kampioenschap van Ter Aar op de schaats verreden over drie afstanden: 500, 1500 en 3000 meter op de Langeraarse poel, aan vang 1 uur nam. De strijd gaat om de wisselbeker, die in handen is van Wim Vermeulen. De tegenwoordige bezitter wordt de houder van de be ker, indien hij voor de derde maal wint. Wedstrijden op de schaats. Op de Langeraarse poel is gisteren de eerste wedstrijd op de schaats gehouden. Het was een wedstrijd voor leden van VOORSCHOTEN VASTENAVONDVIERING VAN DE L.T.B. Gisteravond kwam de L.T.B. in Allemansgeest bijeen om daar haar vastenavondviering te houden. Het is een gezellige en vrolijke avond ge worden, geheel verzorgd door de jongeren van de L.T.J. en de L.T.M. Deze jongeren beschikten deze avond over een uitgebreid repertoire van schetsjes, voordrachten en liedjes, die bij het publiek zeer in de smaak vie len. De zaal van Allemansgeest was geheel gevuld en de stemming was er best. De feestavond werd bijge woond door de parochiegeestelijkheid, afgevaardigden van de plaatselijke zusterverenigingen, de kassier van de Coöperatieve Boerenleenbank de heer Beuman en echtgenote, de oud kassier de heer M. Lakeman en echt genote en verder'talrijke leden met echtgenoten en verdere huisgenoten. Juist het grote aantal aanwezigen maakte het geheel gezellig, terwijl het bandje The Johny Wimtills steeds voor een vrolijk intermezzo zorgde. Een verloting completeerde het ge heel en tot besluit ging alles nog aan de kant voor een dansje. De avond werd geopend en gesloten door de voorzitter van de L.T.B. de heer A. Q. Doeswijk, terwijl de voorzitter van ae feestcommissie de heer C. Moer kerk de leden opwekte om ook geza menlijke avond van de st/aindorgani- saties, die gehouden zal worden op 7 maart a.s. te bezoeken Tevens 'be dankte de heer C. Moerkerk de jon geren van de L.T.J. en de L.T.M., die deze avond hadden doen slagen. Ijswedstrijden Gistermiddag hebben leden van het gemeenteper - soneel en van het corps Rijkspolitie wedstrijden op de schaats gehouden cp de Bakkerssloot. Er werd om de mooie prijzen fiks gestreden. De win naars van de 1'60 meter hardrijderij voor heren waren: 1. P. den Hollan der; 2. Th. den Hollander; 3. Schip pers. De 500 meter voor heren werd gewonnen door: 1. P. den Hollander, 2 H. den Hollander. 3. J. Zwart; 4. J. van Boven. De 1'60 meter voor he ren lboven de 40 werd gewonnen door Opperwachtmeester J. H. Schoonbeek gevolgd door Vogelaar en A. Ooster- 'baan. De 1O0 meter dames was voor Mevr. Zwart, gevolgd door Mevr. van Grol, Mevr. Verkerk en mej. van Os. Doordat het ijs wel geschikt was voor hardrijden, maar niet voor kunstrijden, werden deze wedstrijden afgelast. •Na afloop reikte burgemeester C. J. v.d. Hoeven de prijzen uit. Damnieuws D.E.S. De uitslagen van de eerste ronde om het persoon lijk kampioenschap van Voorschoten zijn: Eerste klasse: J. v. Bemmelen Oostergo 02; B. v. Bemmelenv.d. Meij 02; ZitmanStorm 20; H. v.d. VeldenStauthamer 20; J. v.d. Veldende Bruijn 02; de Lange J. v.d. Vlekkert 0—2. Tweede klasse: van DelftJ. v.d. Hulst 11; v. EgmondTh. v.d. Hulst 2—0; v.d. Muntde Ruijter 20. H. v.d. VlekkertiBuskens 20; OosteromWesterbeek 11. Tweede ronde eerste klasse: Zit man v.d. Meij 11; WeggeniB. v. Bemmelen 20; J. v.d .VlekkertOos tergo 20; StormOudshoorn 11. Tweede ronde tweede klasse: v.d. Munt'Westerbeek 0Q; Th. v.d. Hulst—van Delft 20; Oosterom— Knol 20. WASSENAAR Instortende muur doodde arbeider Tijdens sloopwerkzaamheden op de Nachtegaallaan stortte gistermiddag een keldermuur in. De 41-jarige voor man H. Buis uit Den Haag werd on der de stenen bedolven en liep een bekkenfractuur en inwendige kneu zingen op. Hij is later in het zieken huis aan de Zuidwal overleden. De 43-jarige uitvoerder J. A. Bors- boom, eveneens uit Den Haag, wist snel weg te springen en liep slechts lichte verwondingen op. de Ter Aarse IJsclub die nog nooit een eerste of tweede prijs hadden gewonnen. De deelname was zeer goed en er is een felle strijd gevoerd om een der prijzen te bemachtigen. De uitslag luidde: 1. P. Keijzer Mz., beker; 2. Hans Koeleman, lauwertak; 3. C. v. d. Moorn Johz., medaille. Schoolwedstrijd. De jaarlijkse wedstrijd tussen de Ter Aarse scholen is opnieuiw verreden. De r.k. school was houder van de wisselbeker, doch moest ini deze wedstrijd met 84 de eer laten aan de Herv. school C.O.V., die nu voorlopig voor een jaar de wisselbeker in "bezit kreeg. ZGETERWGUCE» LEIÜERU0RP Cursus voor bromfietsers. Op veler verzoek zal, evenals vorig jaar door de Verienging voor Veilig Ver keer LeiderdorpZoeterwoude (Ho ge Rijndijk) aan bromfietsers gele genheid worden gegeven tot het vol gen van lessen in verkeersregels. De lessen in totaal 7 a 8 zul len de vorm hebben van een cursus en de eerste week in maart a.s. aan vangen. Aan het einde van de cursus wordt een examen afgenomen en bij gunstige uitslag wordt een speciaal daarvoor ontworpen diploma uitge reikt. De vereniging overweegt voorts een cursus in verkeersregels, in de meest ruime zin, te organiseren voor alle andere weggebruikers. Aan deze rursus kunnen dus deelnemen hou ders van rijbewijzen, tractorbestuur ders, wielrijders en voetgangers.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2