Rijndijk te Hazerswoude heeft eigen Wit Gele Kruis Viering van 'n dubbel jubileum bij katholieke voortrekkers De Olympische Spelen te Cortina GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DTN.SOAG 31 JANUARI 1956 HE LETDSE COURANT I EERSTE BLAD - PAGINA 3 Panden aangekocht voor wijkgebouw Gisteravond werd in het parochie huis aan de Groenendijk te Hazers woude de eerste algemene ledenver gadering van het Wit-Gele-Kruis ge houden voor de parochies St. Ber- nardus en St. Michaël. De opening om kwart voor acht geschiedde door de voorzitter van het voorlopig be stuur, de J. Wesselingh jr. Hij heette de weinige aanwezigen hartelijk welkom. De oorzaak van de slechte opkomst moest hoogstwaar schijnlijk gezocht worden bij het koude weer en de andere vergade ringen in deze tijd van het jaar. De voorzitter heette ook vooral welkom pastoor Koene, de kapelaan van de Groenendijk, de eerw. overste van zusterklooster in het Zwaantje en zuster M. Ursula, de grote stimulans om te komen tot 'n afdeling van het Wit-Gele-Kruis in deze beide paro chies aan den Rijn. Ook was er 'n hartelijk welkom aan zuster Loves, welke i.p.v. de heer Brugge 'n uit eenzetting zou geven over het werk van het Wit-Gele Kruis. Zuster Loves zei met veel genoe gen naar de Rijn gekomen te zijn om mee te werken aan de oprichting van 'n nieuwe afdeling.. W erkprogramma Het werk van het Wit-Gele Kruis ligt op het gebied van de ziekenver pleging, maar dan zo uitgebreid mo gelijk. Tot nu toe was deze in han den van de Eerw. Zuster Ursula, die het werk op voortreffelijke manier deed, maar het werd te zwaar voor een persoon, ze drong daarom bij de pastoor aan op 'n afdeling van het Wit-Gele Kruis. 'n Andere taak van 't W.-G. Kruis is: de mensen proberen gezond te houden. Praenatale zorg, kraamver- zorging in dienst van het K.-G. Kr., consultatiebureau voor zuigeling en kleuterzorg voor 't schoolkind (t.b.c., reuma) en geestelijke volksgezond heid welke bestaat in 't tijdig ingrij pen bij geestelijke afwijkingen Ook de mensen die naar en uit hei sana torium komen worden regelmatig ge controleerd evenals suikerzieken. Uitdrukkelijk merkte spreekster op, dat kraamzorg niet gratis is. De leden hebben bij ziekten recht op hulp, maar moeten leren zelf 'n zieke te verzorgen met controle van de wijkzuster. Heel voornaam acht te spreekster ook de huishoudelijke ziekenverpleging en de moedercur sus welke laatste reeds gegeven is in de Groenendijk met 32 cursisten. Ook Omacursussen worden door het Wit-Gele-Kruis georganiseerd. Deze mensen moeten met hun tijd mee gaan, omdat de jongelui vaak bij hen komen om raad. Het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis zal ook 'n magazijn krijgen voor uitleen-artikelen. Deze kunnen februikt worden, doch niet verbruikt oor de leden. Bestuursverkiezing. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van 'n bestuur. Na enig heen en weergepraat werd het voor lopig bestuur herkozen. Het bestaat uit zes leden. Drie uit elke parochie. Voor de Groenendijk: J. Wesselingh jr., voorzitter, mevr. de Boer-Kra- mer, penningmeesteresse en de heer J. Bisschop. Voor het Zwaantje de heer Th. Hoppenbrouwer, secretaris, mevr. M. Kriek en mevr. v. d. Salm- Smit. Ook de voorzitter werd bij ac clamatie herkozen. Tijdens de mededelingen werden de statuten voorgelezen. De contri butie werd gesteld op f 10.per ge zin en ook inwonende ouders. Het bestuur heeft zich in verbinding ge steld met dr. Blaauwendraad, welke zich bereid verklaarde op te treden als medisch adviseur. Het liefst had men 'n katholiek als medisch advi seur, maar dat is hier niet mogelijk. f 50.000 voor slagzin (Reeds geplaats in gedeelte van vorige editie). In een onbewaakt ogenblik heeft mevrouw G. H. van der Leeuw te Santpoort de slagzin ,.De ochtend stond heeft het, maar Blue Band geeft het," neergepend. En gistermor gen stond de gehele jury 15 man sterk voor haar deur om haar te vertellen, dat zij met deze slagzin de hoofdprijs van 50.000 gulden van de prijsvraag van de N.V. Van der Bergh en Jurgens gewonnen had. Mevrouw v. d. Leeuw is moeder van twee kleuters. Haar edhtgenoot, de heer N. A. van der Leeuw, verzekeringsagent in de zaak van zijn vader, was reeds eerder in de morgen in café Brink man te Haarlem deelgenoot van het geheim gemaakt Men had hem on der voorwendsel, dat een dringende zakelyke bespreking hem wachtte, naar het café gelokt. Alleen de vader van de heer Van der Leeuw was op de hoogte ge bracht, maar hij heeft het gehemi tot het laatste moment bewaard. Dit was duidelijk aan zijn zoon te merken, toen deze van het buitengewone bui- Itnkansje op de hoogte werd gesteld. §00.000 inzendingen. To is een einde gekomen aan een prijsvraag, die meer dan een half miljoen Nederlanders de laatste maanden in spanning heeft gehou den. Vijftig personen zijn twee maan den lang bezig geweest de inzendin gen te sorteren en op hun waarde te testen. De jury kende de tweede prijs toe aan de heer J. G. Eysten te Amster dam, die met de slagzin: vader be taalt het, moeder haalt het en de kinderen staalt het, een bedrag van f 3000 in ontvangst kan nemen. Hierna dankte pastoor Koene nogmaals Zuster Ursula voor het ve- I lc en moeilijke werk dat zij onder alle omstandigheden heeft gedaan. Hij dankte Zuster Loves voor haar duidelijke uiteenzetting van het werk van het Wit-Gele Kruis. Hij pleitte ook voor een hechte samen werking met de andere kruisvereni gingen in de omgeving, zoals het Groene Kruis in Koudekerk. Aankoop wijkgebouw. Hierna werd overgegaan tot de bespreking van de aankoop van 'n wijkgebouw. Algemeen werd goed gekeurd de aankoop van de twee woningen naast de „Stenen Molen" van de Kort welke eind april ont ruimd zullen zijn. De districtsarts heeft dit gebouw goedgekeurd. De totale som, hiermede gemoeid be- draagd ongeveer f 33.000 (de inrich ting inbegrepen). Het gebouw is prachtig gelegen tussen de twee pa rochies in en nieuwbouw is bijna niet te betalen en dat zou ook te lang op zich laten wachten. Tijdens de rondvraag kwam de vraag naar voren voor wie de kosten zijn bij beschadiging van geleende goederen. Hierop werd geantwoord, dat deze voor rekening van de ge bruikers komen, omdat alle artikelen grondig nagezien en in goede toe- j stand uitgeleend worden. De heer Scheel bedankte namens de leden het bestuur dat in zo'n kor te tijd zoveel werk verzet heeft. Tot slot deelde de voorzitter me de dat Zuster Ursula haar werk voortzet totdat er 'n nieuwe wijk zuster was. Hij hoopte dat de ver eniging mocht werken tot zegen voor de beide parochies. BODEGRAVEN „Zar und Zimmermann". In een zo goed als gevulde zaal van het Parochiehuis vond de uitvoering plaats van de opera „Zar und Zim mermann" van Lorzing, door 't Kath. Gemengd koor „St. Bonifacius" uit Alphen aan den Rijn o.l.v. de heer Chr. v. d. Marck. De solo-partijen werden gezongen door Bert Bijnen' (Czaar Peter), Chr. v. Woerkom (Iwanow, de timmerman), Suze Beur ze (dochter van Zaandams burge meester), Paul van Hofstede (burge meester). Ilse Bresser (weduwe van een scheepsbouwer). Het was wel in deze volgorde, dat de solisten bijval oogstten. De laatste rol was wel wat klein om er een beoordeling over te geveh. Hoewel de hoofdvertolker meer acteerde, moest hij zich enkele malen moeizaam door enkele lastige gedeelten heenwerken. De duetten tussen Suze Beurze en Chr. v. Woer kom waren loffelijk. De dirigent had het koor strak in de hand. De pianiste had geen gemakkelijke taak. Soms was de aanslag iets te hard. Het ge heel heeft uitstekend voldaan. Een langdurig applaus vertolkte de waar dering van een geboeid publiek. De heer T. J. v. d. Poll dankte na afloop en bood aan de dames-solisten bloemen aan. Geslaagd voor het candidaats- examen vliegtuigbouwkundig inge nieur de heer J. v. Geer. DE KAAG Muziek-avond. Met een vrolijke mars opende het muziekgezelschap „A'bbenes" in de Jeugdherberg een bonte avond. De heer Van Leeuwen opende als voorzitter der vereniging deze avond. Met dankbaarheid con stateerde hij,-dat velen de koude en wind getrotseerd hadden, om aan wezig te zijn om naar de muziekkapel te luisteren, die thans haar 51-jarige bestaan reeds herdenkt. Een pittig muziekprogramma werd ten gehore gebracht terwijl de con ferencier, Cozijn uit Hillegom, voor de humoristische kant zorgde. Een en ander werd ook nog afgewisseld door mondaccordeonmuziek door leden van de muziekvereniging. KOUDEKERK GEVONDEN VOORWERPEN. Bij mevrouw M. Oppelaar-v. Eijk, zijn inlichtingen te bekomen, om trent een door haar gevonden bank biljet van 10, Geb.: Arie Pieter, z. v. H. W. Kok en G. W. van Leeuwen. Ondertr.: Jacobus Neutenboom, 31 j., wonende te Leiden, en Cecilia Cornelia Hogenes, 19 j. Geh.: Dirk Vlot, 26 j., te Nieuw Iekkerland, en Willemijntje v. Hars kamp, 29 j. Overl.: Teuntje Eva Hermina Maria van Okkeren, ongeh., 84 j.; Lientje Orgers, 77 j., echtgenote van Jacob Hakkenbrak. Laatste Berichten 'T IS KOUD IN HET OOSTEN. In Oostenrijk was het dinsdag de koudste dag van deze winter. De laagste temperatuur is in Lunz, Ne- Her-Oostenrijk, gemeten (23 gr.). In Wenen was het 18. In de provincie Tyrol is het laat ste etmaal meer dan een meter sneeuw gevallen. De Arlbergpas is wegens lawinegevaar gesloten. Vele bergwegen zijn door sneeuw ver sperd. Ook in West-Duitsland vriest het hard. In Nedersaksen 18 graden, in Hamburg 16 en in Zuid-beieren 20. De haven van Cuxhaven en de bochten van de Elbemond liggen voor het eerst in deze winter vol ijs. Het Mittelkandkanaal is met een ijslaag van 8 cm overdekt. Dq scheep vaart zal daar waar-:"Y'nlijk gs\eel stil komen te l'gg 1 co de We- zer onderv allen de sclv n moeilijkheden. NIEUWKOOP TONEEL VOOR JEUGD BEWEGING. Ten bate van de jeugdverenigin gen vond in de zaal van het Parochie huis de opvoering plaats van het ko mische toneelstuk „De veearts". Hopman Boekhorst uitte zijn vreugde over de zeer goed bezette zaal en heette speciaal pastoor A. C. J. van Rooyen hartelijk welkom. En toen kwamen toneel en muziek, want de „Cupido's" zijn hier zachtjes aan als kind in huis, voor de rest van de lange avond aan bod. Het blijspelletje in 3 bedrijven is heel amusant en het optreden der diverse artiste, zeer komisch. Vaak werd er dan ook hartelijk gelachen. Speciaal de rol van meester Mierema gaf aanleiding tot schaterend gelach. Overigens brachten allen het er zeer verdienstelijk af, wat des te meer prijzenswaardig is, daar het stuk onder leiding van regisseur Van Hecke in een minimaal aantal repe tities is ingestudeerd. Na het laatste zomerkamp was er een financieel tekort. De verloting tijdens de pauze heeft echter wel weer perspectieven geopend voor een volgend kamp. Ten bate van de Aarlanderveense jeugdver, zal hetzelfde gezelschap hetzelfde stuk nog eens geven in zaal Van den Berg op zondag 12 febr. a.s. „EENSGEZIND" GAF UITVOERING De pi. muziekvereniging „Eensge zind" gaf in Sporthotel De Koker haar jaarlijkse uitvoering voor leden en begunstigers, als eerste van de drie uitvoeringen, welke op het program ma staan. De heer A. Vijfhuizen opende en deelde mede, dat de ver. a.s. zomer weer een bazar hoopte te organise ren. Ook vertelde hij dat de num mers, die geblazen zouden worden enigszins bekender waren voor men sen die van de muziek geen studie maken dan andere jaren het geval was. Dat is voor het grootste deel van de aanwezigen prettiger om te horen. Onder leiding van haar directeur, de heer J. Ros, startte „Eensgezind" met de pittig gespeelde mars „Disci- plin". Tot aan de pauze toe wisten luzikanten met een gevarieerd program de aandacht van de aanwe zigen te boeien. Na de pauze voerde de tonec" lub „Tot aller genoegen", die gewoon is jaarlijks aan de uitvoeringen mee te werken, het dolkomische blijspel: .Een huis vol gekken" op, dat uitste kend werd gespeeld. Het is een zeer vermakelijk stuk m,et allerlei verwar de situaties, waarom echter hartelijk gelachen werd. Het dankwoord dat de heer Zwart aan het einde bracht, was dan ook zeer op zijn plaats. NIEUWVEEN Geboren: Leonardus Theodorus Cor- nelis, zn. v. D. G. Speet en A. C. v. d. Hoorn; Theodorus Jozef, zn. v. M. Spekman en C. C. Hogervorst; Maria Anna Gerarda, dr. v. J. H. J. Stouten en M. A. Beers; Paulus Leonardus Titus Maria, zn. v. A. A. van Buren en A. M. v. d. Aar; Cecilia Johanna Maria, dr. v. J. M. Pietersen en H. M. v. Capel; Hendricus Wouterus Jo zef, zn. v. A. J. van Tol en A. J. de Graaff. Getrouwd: A. Spring in't Veld, 22 jr. en A. H. Lek, 27 jr.; J. F. Tintel, 23 jr. en M. A. C. Tenson, 24 jaar. OUDE-WETERING Schaak- en Damvereniging „Kijk Uit". De schaakwedstrijd die de Weteringse veren, maandag speelde tegen het sterke SPW werd met 73 gewonnen. De uitslagen luiden: H. Buysmej. J. Kruts 01; W. Groe nendijkC. de Nie 10; L. Hoogen- boomJ. A. Verkuyl 10; C. Zoet H. Westera (res.) 10; W. Raaphorst A. H. Huisen 01; P. Meijer—J. L. van Tol 10; Cor ZoetH. de Vrind 10; H. v. BostelenG. Molenbeek 01; J. Meijer (res.)J. Leenderts 1—0; J. Gortzak (res.)—H. J. Jong 10. De standen in het kampioenschap van Alkemade e.o. zijn thans als volgt: Dammen: A. de Blaey 6; J. Gort zak 6; A. v. Tol 5; T. Katsburg 3; C. Vis 4; Fr. Meijer 3; J. Hogeboom 3; G. v. Leeuwen 1; G. Roest 1. Schaken: A. Spaargaren 3; Spaargaren 2; J. Meijer 2; W. Raap horst lè; H. Buys li; C. Zoet 1; W. Groenendijk 1; Th. Olijerhoek 1; P. Meijer 0; H. v. Bostelen 0. Sint Paulusstam twintig jaar Oubaas van Hameren gehuldigd Kees Broekman in de mist op de 10.000 meter Op luisterrijke en sfeervolle wijze beeft de St. Paulusstam zondag haar 20-jarig bestaan gevierd. Uit alle kringen van de jeugdbeweging beeft men van zijn belangstelling blijk ge geven. Daarbij kwam tevens het feit, dat oubaas Van Hameren twintig jaar als oubaas aan deze stam verbonden is. In vele bewoordingen heeft men dan cok uiting geven aan d!e dankbaar heid tegenover deze leider, die om de vele verdiensten voor de jeugdbewe ging verleden jaar reeds werd onder scheiden met de gouden St. Jacobs- staf. De dag werd begonnen met een H, Mis van dankbaarheid in de Heren singelkerk, opgedragen door aalm. A. H. Schrama. Na een korte vlaggen- parade verzamelden de voortrek kers zich hierna in het troeplokaal achter de kerk rond de welvoorziene tafels voor een feestelijk ontbijt. Tij dens de dis huldigden de stamleden hun oubaas, en als dank voor de stu wende leiding, die hij nog steeds met dezelfde opgewektheid doet als toen hij twintig jaar geleden begon, bo den zij hem een practisch geschenk aan. Aan mevr. v. Hameren werd een bouquet bloemen overhandigd. Aan de baas van de stam, Cees de Graaf werd een boekwerk aangeboden, van wege zijn tienjarig actief lidmaat schap. „Veelzijdige" hulde. Tijdens het koffie-drinken kwamen verschillende gasten binnen. De eer ste van hen die hierbij het woord voerde, was de districtscomm. Th. Schol te. Naast de felicitaties van het district, bracht hij speciaal naar vo ren de geest die de St. Paulusstam zo bijzonder kenmerkt. Oubaas J. Th. Witte en comm. A. Duindam spraken in het bijzonder over de dienstbaar heid van de voortrekkers, waarbij eerstgenoemde de felicitaties over bracht van het comité Ziekentriduum dat steeds medewerking ondervonden heeft. Tot slot bracht oubaas v. Ha meren dank voor de hulde, die hem en de stam was toegezwaaid. DANSWEDSTRIJD AMATEURS. Onder auspiciën van het K.C.V.D. „San Filippo Neri" werd gisteren 'n danswedstrijd georganiseerd voor r.k. amateurparen. De wedstrijd werd gehouden te Eindhoven, de deelne mers kwamen uit alle delen van ons land. Mej. C. v. Oosten en de heer W. v. Leeuwen beiden uit Leidschcn- dam behaalden op genoemde wed strijd het kampioenschap in de Jun. I terwijl mej. N. v. Dijk uit Sassen- keim en de heer P. Wisse te Wasse naar de 5e prijs behaalden in de Jun. II. VOETJE VERBRIJZELD. Het vijfjarige meisje M. L. I., wo nende in de Hofiaan te Leiden, is gistermiddag om half twee in de Willem Klooslaan aangereden door een vrachtauto. Het kind was onver wachts de rijbaan opgelopen. De lin kervoet van het meisje werd -i s -ld. De moeder was van het ongeluk getuige. Receptie. Hierna werd de feestviering ver legd naar de stamhut waar de recep tie een aanvang nam. De stamhut was te klein om de vele bezoekers te ontvangen. Ook nu werden weer vele .voorden van hulde en felicitatie ge sproken. Daar was o.m. pastoor J. A. van Kleef; de heer J. van Haasteren namens het par. jeugdcomité; comm. A. Buis namens de St. Josephgroep; die allen hun woorden vergezeld lie ten gaan van een enveloppe met in houd. Namens de Leidse Jeugd Actie waren aanwezig de heren H. Zunder. man en G. Steinbach, van wie eerst genoemde de prettige samenwerking roemde met de oubaas in de L.J.A. Onder de aanwezigen merkten we verder nog op: oud-aalm. kap. J. van Adrichem; comm. mr. J. v. d. Poel, vertegenwoordigers van de gidsen, K.A.J., andere stammen uit het dis trict en nog vele anderen uit de jeugdbeweging. Onder de bloemstuk ken bevond zich een mand van het Ziekentriduum-comité, terwijl er een schriftelijke gelukwens was binnen gekomen van de dioc. aalm. rector E. Paap. Dat ook werkers van het eerste Toen Kees Broekman hedenoch tend vroeg naar buiten keek, hing er een zeer zware mist over het meer van Misurina. Het zicht kon nauwe lijks 20 tot 25 m. worden genoemd. Gisteravond was hij in een prettige stemming naar bed gegaan, omdat hij van de Italiaanse scheidsrechter Fresea had vernomen, dat het pro test van Klaas Schenk was toegewe zen, en dat ook hij, Broekman op de lijst van uitslagen zou voorkomen met een tijd van 2 min. 13.1 sec. Het merkwaardige feit heeft zich dus voorgedaan, dat zowel Wim de Graaff, Gerard Maarse als Kees Eroekman eenzelfde tijd op de 1500 meter hadden laten afdrukken: 2 m. 13.1 sec., waarmede zij de elfde plaats deelden. Klaas Schenk had besloten om Kees Broekman hedenochtend vroeg naar de baan te sturen teneinde hem de temperatuur lag 8 graden be neden het vriespunt een stevige v.-arming-up te geven. Toen om 10 uur het startschot voor Broekman en zijn tegenstander de Amerikaan Mc Namara klonk, kon men op de ere tribune niet de overkant van de baan zien. De mist was zelfs zo zwaai', dat als de ene rijder in de rechterbocht lag, de andere deelnemer ergens in een wazig grijs verschiet kwam aan rijden. Het sprak wel vanzelf, dat deze moeilijke omstandigheden Broekman heeft altijd met pech te kampen een zeer ongunstige in vloed hebben gehad op de tijden. Klaas Schenk probeerde een schema van 16 min. 50 sec. en naar later zou blijken had hij goed geraden. De talrijke Nederlandse supporters, die de tribunes bevolkten, moedigden met een „hup Kees", „hup Kees", „hup Kees" onze landgenoot met zijn lange slagen op de rechte einden, enthousiast aan. Men kon duidelijk merken, dat Broekman te kampen had met zijn adem in deze dichte mist.' Hij noteerde gemiddeld ronden van 40,5 sec. Drie ronden voor het einde haalde hij Pat McNamara in. Het was toen reeds duidelijk, dat hij er niet in zou slagen om het olym pisch record, dat in Oslo door Hjal- mar Andersen op 16.45.8 sec. was ge bracht, te verbeteren. Zijn totaaltijd werd tenslotte 16 min. 51.2 sec. ter wijl de tijd van Pat McNamara 17 Olympisch record). Nieuwe olympische records. In de derde rit maakte Gontsja- renko (Rusl.) 16.42.3 (een nieuw pisch record). Gontsjarenko reed in de derde rit, toen er minder mist op het ijs stond da ntoen Broekman tegen McNamara uitkwam. Hij noteerde ronden, va riërend van 39.3 tot 40 sec. Hij kwam rond in e entijd van 16 min. 42.3 sec. Een nieuw olympisch record, dat tot nu toe op naam had gestaan van Hjalmar Andersen, in Oslo gemaakt in 1952 met 16 min. 45.8 sec. Het opmerkelijke was, dat Kees Broek man, die in Davos Oleg Gontsjarenko royaal had verslagen, nu, door om standigheden, welke nog juist iets slechter waren dan die, waarin Gontsjarenko reed, nu de eerste plaats moest afstaan aan de Rus. In de zevende rit kwam Knut Johan- nesen, de 22-jarige Noorse timmer man, ijzersterkr en over een zee groot uithoudingsvermogen beschik kend, in 16.36.9 rond, wederom een nieuw olympisch record, waarmede hij na ieven ritten de eerste plaats in het klassemen„ tot aan dat ogen blik veroverde. Met Gontsjarenko als tweede en Kees Broekman als derde. Johannesen maakte deze uit stekende tijd in deze omstandig heden, dank zij zijn snelle laatste zeven ronden, waarbij hij voortdu rend beneden de 40 seconden bleef. De tijd van Van 't Oever betekende een nieuw persoonlijk record (17 m. 37.3 sec.). HET KUNSTRIJDEN DAMES. Na vier verplichte figuren was de stand voor het Olympisch kampioen schap dames: 1. Tenley Albright (Ver. St.) 843.9 pnt.; 2. Carol Heiss (Ver. St.) 831.3 p.; 3. Ingrid Wendl (Oostenrijk) 790.9 p.; 4. Yvonne Sug- den (Gr. Br.) 783 p.; 5. Hanna Eigel (Oostenrijk) 773.3 p.; 6. Carole Pachl (Canada) 759.3 p.; 7. Ann Johnston (Canada) 746.1 p.; 8. Hannerl Walter (Oostenrijk) 744.5 p.; 9. Erica Bat- chelor (Gr. Br.) 743.6 p.; 10. Cathe rine Machado (Ver. St.) 733.6 p.; 11. Rose Pettiger (Did.) 733.2 p.; 12. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 713.6 p.; 13. Dianne Peach (Gr. Br.) 707.7 p.; 14. Joan Haanappel (Ned.) 706 p.; 15. Fiorella Negro (Italië) 693.1 p. uur de stam nog niet vergeten zijn en nog steeds met dankbaarheid er aan terugdenken, bleek uit de aanwezig heid van enkele oud-leden. Onder het genot van een kopje koffie bleef de stam nog enige tijd gezellig bijeen, waarna allen konden terugzien op een geslaagde viering van dit lustrum, een stimulans om op te gaan naar het zilveren feest. Gevestigde personen van 23 tot 28 januari. T. J. H. Aberson, Witte Singel 106. J. B. Baars. v. d. Brandeler- kade 2. E. A. M. Bachmann, religieuse, Pelikaanstraat 1. J. P. C. van Beek, apo thekers assistent, Paviljoenshof 11. R. J. M. Beijk. 11. verpleegter, Hooigracht 11- 29. H. M. Bosch en fam., boekhouder, Breestr. 16. J. M. Bosch, verpleegster, Rijnsb.weg 10. G. Boter. 11. verpleegster, Witte Singel 27. M. B. A. van den Broek, sociaal werkster, Lijsterstr. 1. A. Buizert, verpleegster. Rijnsb.weg 10. J. Burggraaf en lam., wegwerker NS, Poelgeeslstr. 16a L. J. M. Cranssen, verkoper, Houtlaan 9. C. T. M. van Erp, maatsch. werkster, Ma- riënpoelstr. la. J. A. Faas, verpleegster, Hooigracht 11—29. W. Gerth, radio-ra darmonteur. Rijn en Schiekade 26. P. C. de Graaf. fabr. arbeider. Balistraat 64. A. van de Groep, marechaussee. Boroeo- straat 18a. F. de Haan. chauffeur-mon teur. De Sitterlaan 107. A. M. Hecke). dienstbode, Rijnsb.weg 10. G. R. van Hees, ass. laboratorium, Rijnkade 3. B. Heldring, Burggravenln 113. A. Holtslag en fam., Lorentzkade 52. E. A. Jansen, kinderjuffrouw, Breestraat 84. C. Ra- vensbergenKagenaar, Tesselschadestr. 13. B. A. Kats, Lange Mare 36. G. F. Kaijser, Nieuwe Rijn 26. R. P. Kelder, Breestraat 177. C. Bekkering—Kolen brander, secretaresse, Witte Singel 7. P. W. J. T. J. Kortmann, Fagelstraat 30. P. A. Kuivenhoven, kok, Dozystr. 28. A. A. ter Laag, Oude Singel 50. M. G. L. Lauw Diefsteeg 6B. M. P. Leenhouts, kantoor bediende, De Sitterlaan 19. H. Kuiven hovenVan Leeuwen, Nic. Beetsstr. 26. M. Mieras, bottelier II KM„ Noordeinde 2a. J. W. VerhoevenMosseveld, Marnix- straat 38. R. T. Pehrson. hulp in de huish. Nic. Beetsstr. 22. A. Plantinga, ass. in de huish., Mezenstr. 2. W. F. Rietveld, de L. de Kanterstr. 12. J. Ritsema, verpleegster Rijnsb.weg 10. R. Robaard, Roodborststr. 41. P. W. C. Roodenburg, luit ter zee V HOC KM, Noordeinde 2a. E. C. Rots ver pleegster, Rijnsb.weg 10. A. J. Barnard Schipper. Fred. v. Eedenln 33. H. J. F. Simons. Gerrit Doustr. la. G. T. Smits, dienstbode, Fruinlaan 11. E. Souhoka fam., matroos le kl. KM, Anna van Bu- renhof 35. P. Ste. :man, schrijver M. v. O. Schelpenkade 45. Y. J. Stelma, Nieuw Rijn 22a. W. Struijs. hulp in de huishou ding, B. Ballotstr. 33. W. Stuifzand, agent van Politie, Evertsenstr. 17. H. T. Tim mer, J. van Goijenkade 6. J. E. A. Velt' huis, sergt. schrijver KM,, Meerhof 20. metH. W. G. van Velzen en fam., brood- en banketbakker. Leeuwerikstr. 39. J. Vlijm verpleegster, Rijnsb.weg 10. E. van der Zouw, verpleegster, Sumatrastr. 108a. G. Zwiers en fam., onderwijzer, Damlaan Marktberichten LEIDEN, 31 jan. Varkens. Aan voer 241 vette varkens. Notering: lichte varkens 1.601.72, slagers varkens 1.73—1.75, zware varkens 1.50—1.55. BODEGRAVEN, 31 jan. Kaas. Aanvoer 7 partijen, le soort f 2.20 2.28, 2c soort J 2.10—2.19. Handel matig. ROTTERDAM, 31 jan. Vee. Aan voer 3419 stuks vee. Weektotaal 5471 stuks vee. 698 koeien, 700 gebruiks- vee, 650 tbc-vrij, 65 vette kalveren, 220 gr3skalveren, 211 tbc-vrij, 1085 nuchtere kalveren, 118 varkens, 64 biggen, 82 paarden, 2 veulens, 368 schapen, 17 geiten. Prijzen: vette koeien f 2.823.12, 2.60—2.82, 2.40—2.60; vette kal veren 2.60—2.90, 2.40—2.60, 2.10 2.40graskalveren f 450350250; nuchtere kalveren 665848: big gen 52—45—40; slachtpaarden 2.302.101.90; schapen 140110 90; lammeren 12510595; kalf- koeien f 1130—960—730; melkkoeien 1130960730; vare koeien 800 700600: vaarzen 780680580; pinken f 400425350. Handel: vette koeien aanvoer kor ter, handel redelijk, vooral niet lager in prijs dan gisteren, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlot, prijshou dend; graskalveren aanvoer matig, handel stug, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren aanvoer groter, handel vlug, goed prijshoudend; big gen aanvoer kleiner, handel matig prijzen onveranderd; slachtpaarden aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen stabiel; schapen aanvoer aanmerkelijk stroef, iets lager in prijs; lammeren aanvoer aanmerke lijk ruimer handel stroef, iets lager in prijs; kalfkoeien aanvoer iets min der, handel traag, prijzen onveran derd; melkkoeien aanvoer iets min der, handel traag, prijzen onveran derd; vare koeien aanvoer gewoon, handel slepend, prijzen als vorige week; vaarzen aanvoer kleiner, han del flauw, prijzen constant; pinken aanvoer kleiner, handel flauw, prij zen constant. Vertrokken personen van 23 tot cn mot :8 januari. J. W. Andriessen, Merelstr. 14, Den Haag, Ln van Poot 122. J. W. Blom en fam.. Thorbeckestr. 17, Den Helder. Huisduinerweg 8. A. v. d. Blij, Garenmarkt 32. Hilversum, Kleine Drift 112. J. C. Boelee en fam., Langebrug 5, Alkemade, Burg. v. Wiegenln 4. D. H. de Bruijn, Oranjegrt 40-42, Gouda, L. de Colignystr. 94. J. H. J. M. van Buitenen, Lokhorststr. 21, Voorburg. Marialaan 13. J. Busemaker. Waterstg 3, Utrecht, van Ostadeln 161 III. J. M. Dekker. Heren singel 32, Bloemendaal, Deken Zondagln 6. A. J. J. Dernee en fam., Zonnevcldstr. 9. Oegstgeest. H. Morsweg 15. D. J. Dron-1 kers. Oude Singel 50. R'dnm, Meikever- j straat 9a. J. P. de Fijter, Rijnsb.weg 10. Eethen, Kleibergsestr. 28. P. A. Glasber-1 gen en fam. Lekstr. 41, Dinxperlo, mr. Verbeekstr. 11. L. J. K. de Groot, Hc- renstg 21a, Voorschoten, Langenhorststr, 1. J. Heemskerk en fam., O. Herengrt 19, Rijnsburg. Trompstr. 8. J. M. v. d. Heij den. Haarl.straat 200a, Geldrop, Sluisstr. 110. J. M. Heijns, Hasebroekstr. 2. Lek- kerkerk, Kerkweg 261. I. Jongbloed, Le vendaal 94, Den Haag. Rochussenstr. 164. J. Kagenaar, Hoefstraat 50a. Rijr.sburg, Smidstr. 11. C. Koppenaal. Herengracht 53, Lisse, Hyacinthenstr. 14. C. M. W. IJkemaLadage en fam., Molenstg 18. Brunsnum. Belderbos 5. E. de Leeuw, Noordeinde 2a. Arnhem, Jac. Cremerstr. 79. E. T. W. M. Leising, Noordeinde 50, Arnhem, Gabriëlstr. 55II. F. Molenaar, Steenschuur 18. R'dam, Oudedijk 53a. I. Poel en fam., Noordeinde 17. Den Haag, Valkenbosln 3. M. V. Polak; Haarlstr. 93. Duitsland. J. P. KokRisselada. Breestr. 177, Den Haag. Geraniumstr. 9. H. Sta rink, Noordeinde 2a, R'dam, Waalhaven OZ 50. B. A. Valintgoed, Drie October- straat 6a, Den Haag, Antheunisstr. 20. J. H. M. Verdegaal, Nw Rijn 34a, Lisse Heereweg 454. H. M. van VeenVerha gen. Breestr. 33a. Heemstede, Havenstr. 29. C. P. A. Visser, R. en Schiekade 30, Sliedrecht, Rijshouttr. 12. G. de Vries, Heemskerkstr. 100, Beverwijk, Breestr. 20. P. M. A, v. d. Wal, Lammensch.weg 15, Utrecht, Heemskerkstr. 2. T. v. Wce- lie. Roodb.straat 35. R'dam, Bergweg 81. M. Winter, Morskade 20a, Israël, Gevraagd meisie voor dag en nacht, in gezin m. kinderen. Mevr. J. Berg- meiier-Sanders, Oranje- laan 15, Oegstgeest, telef. 22219. *7* Schoenhandel Van der Zanden vraagt een nette verkoopster, liefst met het vak bekend, leeft. pl.m. 20 jaar. Soil, schrift, of mond. v. 68 u. Breestraat 77. T Mevr. Kuiper, Rijns- burgerweg 31B, Leiden, tel. 24187, zoekt meisje v. halve of hele, dagen cn werkster voor één of meer dagen per week. f* R.K. werkster b.z.a. in r.k. gezin voor 1 of 2 da gen per week. Br. onder no. 658 bur. van dit blad. Bijverdienste. Gevr. net persoon voor licht expeditiewerk. dagelijks v. 4 uur n.m. tot 6.30 uur n.m. (zaterdags van 11 u. v.m. tot 1 u. n.m.). Zich te vervoegen Langebrug 45. Leiden. 3342 "S? Heer, zakenman, zoekt te Leiden in directe omge ving van het station, een volkomen vrije ongemeub. kamer (desnoods gestof feerd) voor zijn gezellig heid. op gegoede stand en zonder pension. Br. onder no. 3850 bur. van dit blad. *5? Beloning voor wie een zwart damesvestje, dat vrijdagavond werd verlo ren. tussen 'Lcvendaal. Zijlsingel, De Kooi terug brengt Burgsteeg 10. <2? .Rosine geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver, en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzilver de artikelen Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no 16. Tel 26854 T Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte emaillebeschadiging. gloednieuw, met garantie 155,desgew. afbet. Deoöt Franchimontlaan 64. Leiden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3