DUINSTREEK RIJNSTREEK Scheep Vastenavond werd begonnen met bezinningsochtend RECHTZAKEN Buitenknders huurden 23 van totaal aantal villa's AVONDRUST DINSDAG 31 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 KATWIJK AAN OEN RIJN 40 JAAR TROUWE DIENST Morgen is !het 40 jaar geleden dat de heer J. G. v. d. Nouweland in dienst trad bij de heer L. v. Paridon, ZuivelfaJbriek „De Hoop" te Katwijk aan de Rijn. Hij heeft in die lange staat van dienst het vertrouwen van werkge ver, die later veranderde in werk geefster omdat de za'ik in een N.V. werd omgezet, en van clientèle ver worven, want de klanten kennen „Jan" en eigenlijk kent heel Katwijk de man, die met paard en wagen voor een solide distributie van melk en melkproducten zorgt en aan alle wensen van zijn publiek voldoet. Het zal hem op die dag in zijn wo ning v.d. Vegtstraat 38 niet aan me deleven ontbreken. KATWIJX Geboren: Maartje, dr. v. J. Kuyt en A. de Jager; Arendje, dr. v. P. van den Oever en S. van den Oever; Pie- ter, zn. v. P. van den Oever en Kr. Zuyderduyn; Marinus, zn. v. C. Har- teveld en M. T. van Egmond; Arend je J., dr. v. KI. Hortensius en J. van Duyn; Cornelia A., dr. v. A. d. Vreugd en A. G. 't Hart; Cornelis Kr., zn. v. J. Schaap en Kr. Hoek; Sijna., dr. v. W. van Wijk en L. Vlieland; Bibiana B. A., dr. v. W. Lander en J. Goor- den; Clara V., dr. v. H. E. J. M. Goos. sens en E. I. M. Rieter; José Th. dr. v. K. Hoemet en Gr. Gaasbeek; Anna M. W., dr. v. H. J. Grimbergen en M. A. Castenmiller. Ondertrouwd: G. van Beelen en A. Meijvogel; A. Zuyderduyn en A. Ouwehand. Getrouwd: J. van der Kraan en M. van der Vechte; B. Hoek en C. van der Plas; C. de Mol en M. Admiraal; J. Guyt en I. van Duyn; J. van Kijn en A. van der Plas. Overleden: M. M. Schaap 2 mn.; G. Schaap wednr. van: P. Schaap, 76 jaar. POTLOOD en GEEST No. 538. Horizontaal: 1. grote hart slagader, 5. deel van de hand, 6. azijn, 8. schijn, 10. duw, 13. boom, 15. ge loofsverdediger, 16. ambacht, 17. ra- dio-omroep-vereniging (afk.), 18. arti. kei (afk.), 20. rivier in Limb., 22. ri vier in Duitsland, zijtak Fulda, 24. gelijk. Verticaal: 1. telwoord, 2. familielid, 3. voorzetsel, 4. in het jaar onzes He ren (af. Lat.), 5. klaproos, 7. bureau, 9. elpenbeen, 11. familielid, 12. kle dingstuk, 13. scheepsvloer, 14. ach ting, 18. verouderd woord voor kwaad, 19. thee (Eng.(, 21. water in Friesland, 23. inhoudsmaat (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing" no. 537. Horizontaal: 1. Kampen, 5. ale, 6. stonde, 8. Oot, 9. Sam, 10. ane, 13. al, 14. altaar, 17. ont, 18. engels. Verticaal: 2. mat, 3. plof, 4. een, 6. staal, 7. Donar, 8. os, 11. el, 12. rang, 15. ton, 16. Ate. HILLEG0M Geboren: Maria Clasina Maria, dr. v. J. C. Pijnaker en M. P. Seijsener; Franciscus Adrianus Joseph, zn. v. C. G. van der Valk en H. M. C. Boot; Elizabeth Cornelia Benedicts Maria, dr. v. A. J. Langelaan en J. M. van Dijk; Hebeltje, dr. v. J. A. Kulk en W. Wijnholts; Hendricus Cornelis Ma. rai, zn. v. Chr. C. Disseldorp en G. j van Dijk. Ondertrouwd: H. C. J. Heemskerk] en C. Staats; J. Beutick en K. van1 der Burg; A. A. Nieuweveen en M. C. van der Meij; E. Smits en R. vanj der Hoek; N. H. Vemneker en Th. E. i A. Smit. i Getrouwd: J. B. Platen en A. G. Ruigrok. N00RDWIJKERH0UT OPTREDEN VAN SPEELGROEP LIMBURG. Het optreden van de Speelgroep Studio met „De Indringster" onder auspiciën van de Raad van Overleg enkele maanden geleden, had blijk baar zo'n gunstige indruk achterge laten, dat de tweede door genoemde raad georganiseerde toneelavond be duidend meer 'belangstelling genoot dan de eerste. En zij, die gisteravond er de wandeling door de kou naar de zaal van de gebrs. Brama voor over gehad hebben, zullen er vast geen spijt van hebben gehad. De speel groep Linburg bracht ons nu een blij spel en wel „Is U misschien haar man?" of „Sterf nooit voor je tijd" van de Italiaan Aldo de Benedetti. Deze titels kan men al origineel noemen, het idee om een blijspel te laten beginnen en eindigen op een kerkhof is zeker origineel. De bewa ker van het kerkhof wordt op een dag verrast door de komst van Adri- ono Lari, die na 2 dagen schijndood te zijn geweest, zich door de hoge uitkering van de leven verzekering er toe heeft laten verleiden om de be grafenis zonder lijk maar met een verzwaarde kist door te laten gaap. Om de bewaker ervan te overtuigen, dat hij werkelijk in het graf, waarop j zijn naam prijkt, thuis hoort, ver- j telt Adriano alles wat er in de afge-1 lopen maanden gebeurd is en dit i alles zien wij zich dan na de korte 1 openingsscène op het toneel afspelen. Als de verwikkelingen, hoofdzake lijk veroorzaakt door een vroegere minnaar van Adriano's vrouw, die meent zijp kans op korte termijn to moeten waarnemen bij de (onbe storven) weduwe Lari op hun hoog tepunt zijn gekomen en bovendien het geld van de levensverzekering op is belanden we weer terug op het kerkhof. Adriano wil zelfmoord plegen en zich laten begraven in het, graf, waarin hij thuis hoort in de veronderstelling, dat zijn vrouw dan uit de narigheid zal zijn en gelukkig zal kunnen worden met de rijke Gui- lielmo. De eenvoudige kerkhofbewa ker vindt, een betere oplossing al bindt deze dan Adriano en zijn vrouw Maria beiden azn het kerkhof. Als men daar even gewend is, is het nog zo'n gekke plaats niet voor een rus tig leven. Dit Italiaanse 'blijspel vindt zijn kracht hoofdzakelijk in de geestige, spitse dialoog en deze kwam dank zij het knappe spel vooral van Ga- briël Bekkers, die tevens de regie voerde, als Adriano en Diny Kuiper als zijn vrouw bijzonder goed tot zijn recht. Sjéf Nysten had als Cug- lielmo een vrij ondankbare rol, om dat hij hoofdzakelijk moest dienen om dwaze situaties te doen ontstaan en het spel van de beide hoofdfigu ren reliëf te geven. Maar juist daarin slaagde hij o.i. zeer goed en zodoen de gaf hij een belangrijke bijdrage in het grote succes van het geheel. Dit deden trouwens zowel de bewa ker als de dames in de kleine rollen van vriendinnen en dientbode even eens, zodat er geen zwakke plek te ontdekken was. De Limburgers hebben het Noord wij kerhoutse_ publiek een zeer amu sante avond' bezorgd. Geen avond, aten het einde waarvan men met kramp in de kaakspieren van het lachen naar huis keert. Zij brachten geen klucht, maar een echt origineel, geestig blijspel, dat slechts enkele keren een werkelijk lachsalvo aan de toeschouwers ontlokte en doorlo pend een stille glimlach om de korte puntige geestigheden. De heer Jeukens, voorzitter van de Raad van Overleg, die by het be gin van de avond de aanwezigen wel kom had geheten, dankte tot slot de Speelgroep en bood de dames kleu rige bouquetten bloemen aan. Het applaus na elk bedrijf en voor al bij het slot bewees duidelijk, dat men in de zaal het optreden van de Limburgse gasten zeer waardeerde. Geboren: Petrus Gerardus Maria, zn. v. P. J. van der Klugt en A. Th. van Schie; Paulus Johannes Maria, zn. v. A. van den Nieuwendijk en A. Augustinus; Franciscus Gijsbertus Pe- tronella Maria, zn. v. F. M. M. Backes en M. A. Seijsener. Overleden: Hendricus S. van Hens. bergen, e. v. M. C. H. Zeestraten, 72 jaar. Winterkou in den lande PUROL op lip en handen NG0RDWIJK Eerste Hulp Brigade. Onder voorzitterschap van de heer C. Var- "kenvisser hield E. H. Brigade Noord- wijk haai- 25e jaarvergadering in het hotel Het Hof van Holland, waarbij de opkomst zeer goed was. In zijn openingswoord heette de voorz. wel kom de medisch adviseur, dr. Nie- meijer en echtgenote, de ere-voorz. de heesr P. Schenkelveld, afgevaardig den van de plaatselijke Kruisvereni gingen; dr. Zeijerveld uit Leiden was tot zijn spijt verhinderd naar Noord- wijk te komen. Het zilveren bestaan van de afdeling roerde spr. slechts terloops aan, omdat hierover nog na dere mededelingen zouden volgen. Het keurig gestelde jaarverslag van de secretaresse, mej. Alkemade gaf aan dat het ledental met 10 was uit gebreid en het aantal gediplomeerden thans 64 bedraagt. Acht brigade avonden werden gehouden, waarbij de opkomst bevredigend was, hoewel het bestuur hierover nog lang niet tevreden was. Zeer goed geslaagde buitenoefeningen werden gehouden met Noordwijkerhout, Hillegom en Leiden, terwijl ook deelgenomen werd aan de bekerwedstrijden, waar bij de afd. geen beslag wist te leggen op de hoogste prijzen, zodat het wel geboden is in de toekomst beter te oefenen. Betreurd werd, dat er in de loop van. het jaar een geschil was ont staan tussen de afd. en de Noord wij kse Reddingsbrigade. Het bestuur is steeds bereid geweest voor samen spraak en samenwerking en is hier toe nog bereid, doch zoals de toe stand nu is, zal daar weer de mede werking van de afd. worden ge vraagd die niet geweigerd kan wor den. Het jaarverslag van de penning meester gaf een batig saldo aan en bij monde van de heer Schelvis werd mededeling gedaan, dat boeken en bescheiden in keurige orde waren bevonden. Door de heer Stafleu werd verslag uitgebracht over de posten- controle, waarbij hij enkele nuttige wenken naar voren bracht, waarover het bestuur zich zeker zal beraden. De contributie werd evenals vorig jaar vastgesteld op 1.50 per jaar. In de kascommissie werden benoemd de heren Stafleu en Binnendijk en in de Postencommissie de heren H. de Jong en Schelvis. Beide heren werd opdracht gegeven de posten minstens 4 maal per jaar te controleren. In het bestuur werd herkozen de heer N. Smit en gekozen de heren J. v. Dam en W. Kaptein. De afgetreden be stuursleden, mej. R. Alkemade en de heer H. de Jong werd dank ge bracht voor het omvangrijke werk, dat zij voor de afd. hebben verricht. Na een korte pauze hield dr. Nie- meijer een causerie over het onder werp: „De grenzen tussen leven en dood". Onder applaus bracht de voorz. dank aan di\ Niemeijer en als dank voor diens gewaardeerde medewer king werd een enveloppe met inhoud rangeboden voor het aanschaffen van een boekwerk. Mevr. Niemeijer kreeg bloemen. Ter gelegenheid van het zilveren bestaan der afd. kon worden mede gedeeld, dat zaterdag 21 april a.s. een receptie gehouden zal worden in Het Hof van Holland van 3.305 uur en op maandag 23 april een feest avond. voor leden en genodigden. In de rondvraag werd nog geïnfor meerd naar de mogelijkheid om de kwestie tussen afd. en NRB op te lossen, waarop de heer Schenkel veld de mededeling deed, dat de afd. steeds de gemaakte afspraken is na gekomen en ook steeds bereid zal zijn het geschil te helpen oplossen. VOORSCHOTEN S.V.L.V. en Docos sloegen aan het klaverjassen. In Het Wapen van Voorschoten hebben S.V.L.V. en Do- cos elkaar nog weer eens ontmoet. Al was het dit keer dan niet op het groene veld goede sportlui zijn van alle markten thuis en daar om kon 't gebeuren dat dit 'n treffen werd met het kaartspel. Er waren wel honderd aanwezigen en van deze honderd namen er tachtig aan de kaart wedstrijd deel. Docos was dit keer de sterkste en bracht de SVLV- ers een zware nederlaag toe. Hier mede nam Docos revanche voor een vroegere ontmoeting. Er werd nog een tombola gehouden en het toeval wilde dat de voorzitter van Docos de le prijs in de wacht sleepte. Voor zitter van Aken van SVLV viel de eer te beurt om de beker aan de Do- cos-voorzitter te overhandigen. Schalks merkte de Voorschotense voorzitter hierbij op, dat het Docos nog nimmer was gelukt SVLV op het voetbalveld te verslaan! Er heerste een beste stemming en met een dansje toe werd deze ontmoeting tussen sportvrienden besloten. WARMOND Uitvoering K.A.J. In hotel „De Zon" gaf de K.A.J.afd. Warmond, een uitvoering getiteld „Om wille van de smeer", een blijspel in 3 be drijven door Ed. J. H. Terlingen en André Grishomme, dat, dank zij de regie van de heer H. G. Derriks en de welwillende medewerking van de K.A.B. tot een groot succes is gewor den. In zijn openingswoord heette de voorzitter van de K.A.J., de heer J. Does, de aanwezigen van harte wel kom en vestigde de speciale aandacht van de ouders op de „schoolverlaters actie". Deze actie is bestemd om jongens, die de school verlaten en in het arbeidsproces worden opgeno men in een drie-daagse bijeenkomst, welke o.l.v. aalmoezeniers en leiders, in en voor te lichten over de proble men, die zulk een jongeman zeer ze ker voorgeschoteld zal krijgen. Voorts vroeg hij aandacht voor de twee internationale acties van de K.A.J. n.l. het uitzenden van Kajot- ters naar Oost-Afrika, om het bou wen van een missiestatie mogelijk te maken en deze daad van christe lijke naastenliefde met gebed te wil len steunen. Het tweede punt was de Romereis in Sept. 1957, als talrijke Kajotters en -(sters) ter beevaart naar Rome zullen gaan. Ook Warmond zal meegaan. 6 Per sonen hebben zich reeds gemeld voor de spaaractie. Hij gaf de middelen aan, ho(e getracht zal worden, de be nodigde 275.bijeen te brengen. Voor dit doel is nl. een „Romefonds" opgericht, uit welk fonds de kosten gedeeltelijk bestreden zullen kunnen worden. Hierna kwam de afd. toneel voor het voetlicht. Een leuk stuk, dat met élan werd gespeeld en waarvan de aanwezigen echt hebben genoten. Vooral de vertolker van de tol Ja cob Brox gaf een gaaf spel te zien waaraan de overige spelers een goe de steun hadden. Een loterij, waarvoor de prijzen grotendeels door de middenstand gratis ter beschikking waren gesteld, alsmede een Amerikaanse verloting van een taart brachten een behoor lijke bijdrage om de kosten te be strijden. L.T.J. EN L.T.M. IN STADSGEHOORZAAL HAAGSE POLITIERECHTER. DRIE BUREN NAMEN STENEN WEG. Wegens diefstal van stenen waren een 48-jai*ige fabrieksarbeider, een 36-jarige onderwijzer en een verte genwoordiger allen uit Hazerswoude, voor de Haagse politierechter gedag vaard. Alleen de laatste was niet ver schenen. De mannen hadden in maart 1955 stenen van de rijkswaterstaat weggenomen van gemeentegrond. „En u bent notabene nog onderwij zer, die de kinderen wat leren moet", GOED SEIZOEN VOOR NOORDWIJK HET is nauwelijks te geloven, dat tussen vanavond en gister avond een afstand ligt van 2.750.000 kilometer Bijna 3 miljoen kilometer hebt u in het verloop van een dag afge legd met dat geriefelijke vervoer middel, waarop we ongestoord werken, eten, praten en slapen, een vervoermiddel dat een vaart heeft van een dikke honderddui zend kilometer per uur. Honderdduizend kilometer per uur op 't opgerolde tover-tapijtje, dat aarde heet. Een uur gewerkt honderdduizend kilometer ver der. Een uur klaverjassen hon derdduizend kilometer verder. Een uur niks-doen naast de kachel honderdduizend kilometer verder. Waarheen gaat die haastige reis? Dat is juist het genoegelijke van die holderdebolder tocht: nie mand, die het weet. Het is een wilde reis met onbekende bestem ming. In hotel „Zeerust" hield de Noord- wijkse vereniging van villa- en hui zenverhuurders de jaarvergadering, onder leiding van de voorzitter, de heer C. van Vliet. Deze hield een openingsrede, waarin een terugblik gegeven werd op het afgelopen jaar. In 1955 is goed verhuurd, er was een inten sieve bezetting, vooral ook door het fraaie zomerweer. Wat de vooruitzichten voor 1956 betreft kan nog weinig gezegd wor den. Wat wel vaststaat is dat er bij ons een gevaar bestaat voor inslapen van de activiteit omdat het immers toch wel goed gaat. Dit is een ge vaarlijke gedachtengang, want op deze tijd van hoogconjunctuur volgt ongetwijfeld een zekere neergang. Noordwijk heeft aldus spreker het voordeel een select publiek te kun nen ontvangen, laten we deze voor sprong blijven houden. Gelukkig be gint een beter inzicht baan te bre ken, juist bij belanghebbenden. Vooral het voorseizoen dient meer in de aandacht betrokken te worden. In 1955 is alles gedaan om de in terne organisatie te verstevigen. Toch zien nog te veel van onze le den de vereniging als een soort -ma kelaarskantoor. Het is niet juist al leen maar te profiteren van de acti viteit van de vereniging en van de Stichting. De huisvesting van de ver eniging laat nog veel te wensen over en ook de reclame dient veel inten siever te worden aangepakt. De secretaris, de heer P. J. H. M. v. d. Staak bracht hierna het jaar verslag uir Spr. schetste de ontwik keling van de badplaats. De samen werking in de Stichting V.V.V., waar de vereniging wordt vertegen woordigd door de heer C. van Vliet, is zeer goed. Het afgelopen seizoen is zeer druk geweest. Bij onze vereniging zijn 499 adressen ingeschreven met totaal 3120 bedden. In juni waren hiervan 1252 bedden dus 40 pet. verhuurd, in juli 1907 dat in 61 pet. en in augustus 3120 dat is 100 pet. Het aantal logiesdagen bedraagt voor de maanden junijuli-augustus resp. 37560, 59117 en 102960, totaal 199637. In het afgelopen jaar zijn 20118 in lichtingen verstrekt waarvan 6037 voor huur van een villa of huis. Hiervan waren 1847 afkomstig uit het binnenland terwijl het buiten land met 4190 het leeuwendeel voor zich opeiste. De heer W. H. van der Loo bracht het financieel overzicht uit over de jaren 1953, 1954 en 1955. Er bleek over alle drie de jaren een batig saldo te zijn. Namens de kascontro lecommissie bracht de heer J. v. d. Putte verslag uit. De boeken en be scheiden bleken in orde te zijn. De heer J. v. d. Putte en de heer H. J. Knuyt werden in deze commissie herbenoemd, als nieuw lid zal optre den de heer D. v. Tilburg. Er bleek voorts uit de behande ling van de begroting dat de vereni ging 532 leden telt. De begroting was met een bedrag van 500 voor on voorziene uitgaven sluitend gemaakt. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat de heer C. van Vliet met 46 van de 47 uitgebrachte stemmen tot voorzitter werd herkozen. In de vacature v. d. Loo werd als bestuurslid gekozen de heer H. de Haan jr. De rondvraag was, als altijd, zeer interessant. Zo werd aandacht ge vraagd voor een nieuw informatie bureau daar het oude in geen enkel opzicht representatief geacht kan worden. Medegedeeld werd dat de nieuwe huurcontracten verkrijgbaar zijn. Tenslotte werd erop aangedrongen tijdig aan de directeur van de S'ich- ting on te geven wanneer men ver huurd heeft. De jonge boeren en boerinnen uit het wijde polderland rond de Sleutel stad hebben vandaag voor een dagje de hofsteden verlaten, om in de Stadsgehoorzaal te Leiden hun tradi- tonele vastenavond te vieren. De och- ten stond, zoals gebruikelijk, in het teken van de bezinning. Om tien uur droeg de districtsaalmoezenier, rec tor L. P. M. Vester, in de St. Petrus- kerk het H. Offer op en om half twaalf kwam men in de stadszaal bijeen om te luisteren naar een in leiding van de directeur van „Ons Erf", Thoe v. Steen, over het onder werp: „De actualiteiten van ons Jon geren". De enthousiaste spreker wist de jon ge mensen met zijn boeiend betoog te pakken. Hij plaatste hen direct in de actualiteit. „Wij zijn op weg naar de volwassenheid!", was zijn uitgangs punt. Wat betekent dat? Is de volwassen heid iets, dat vanzelf groeit met de jaren of moeten we haar veroveren? Veel mensen, aldus spreker, heb ben een verkeerd begrip van de vol wassenheid. Zij zoeken in het leven alleen het plezier of het nut. Maar dat is de volwassenheid niet. Volwassen zijn wil zeggen de pijn niet ontlopen, bereid tot het offer, het eigen ik niet zoeken, maar zich juist afvragen, wat kan ik doen voor de maatschappij en mijn medemens! Verkeerde mentaliteit. Wie pijn en offer ontlopen wil als een kind is niet volwassen. Maar helaas zijn er velen zogenaamde vol wassenen, die dit wei doen en daar mede is de mentaliteit van 't kind de volwassenen-wereld binnenge drongen. Er zijn ook mensen, die zioh altijd maar afvragen, welk nut heeft 't? In zei de politierechter tegen één van de verdachten. Deze betoogde dat de stenen al maanden voor de deur hadden gele gen op gemeentegrond. Ze wilden een glazen scherm oprichten en wilden er een beetje puin onder hebben voor een stevige fundering. Ze hadden overdag de stenen weggenomen, maar daar het vroor hadden ze niet met het werk kunnen beginnen en de stenen hadden er zes weken gelegen. Toen de politie kwam wilden ze de stenen terug brengen maar toen was het te laat. „Ook de burgemeester heeft gedacht dat het waardeloos was. Hij had al eens opdracht gege ven het puin weg te halen", voegde de onder wij zei nog aan zijn relaas toe. De vonnissen luiden: 50,ƒ25,— en 100,boste. BOEKHOUDER GREEP PORTEMONNAIE. Een maand gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd, ƒ60,boete of 10 dagen en toezicht van de R.K. reclassering eiste de of ficier van justitie bij de Haagse Po litierechter tegen een 23-jarige boek houder uit Alphen aan den Rijn, die eind maart '55 een portemonnaie had weggenomen ten nadele van Den Hertog. In de portemonnaie zat 15, De verdachte bekende het feit. Een de boerenstand kan men vaak zien, dat een vader zijn zoon vasthoudt op een bedrijf, terwijl de noodzaak er is, dat de jongen de wereld in gaat. Dat hij emigreert of iets an ders begint. Men redeneert dan: „Ik kan geen arbeidskrachten krijgen; ik heb mijn zoon nodig." Men offert zo een kind op aan zijn eigen belangen en vergeet, dat een kind er niet is voor het bedrijf, maar het bedrijf voor het kind. Zo'n mentaliteit is niet rijp! Klimaat van de liefde. De liefde is de belangrijkste fac tor in de groei naar de volwassen heid. Zij doet ons oog hebben voor de ander, zij is bereid tot offers en daarom moet de opvoeding plaats hebben in het klimaat van de liefde. Op deze bezinningsochtend, aldus Theo v. Steen, moeten wij ons eens afvragen, hoe is het contact met ons medemens. Gaan wij elkaar niet voorbij als schepen in de nacht, waarvan wij niet weten vanwaar zij komen en waarheen zij gaan? Hoe is "net met de dorpsgemeen schap? Hoe staan wij tegenover de arbeiders? Het communisme heeft een golf van haat over de wereld ge bracht. Iedereen weet het. De com munisten zijn de vertegenwoordigers van de haat. Maar de christenen moeten de vertegenwoordigers van de liefde zijn! En dan kunnen wij ons de gewe tensvraag stellen: „Zijn wij dat ook werkelijk?" De liefde kan de oplossing brengen van de talloze problemen en ang sten, waarmede de wereld vandaag worstelt. Laten wij ons op onze taak als christen bezinnen en niet ons zelf, maar de mens zoeken, die hun kert naar medegevoel en liefde. Na deze inleiding werd de och tend besloten met een gedachtenwis- seling over het besproken onder werp. rapport van de r.k. reclassering raad de aan het nog eens met verd. te pro beren. De politierechter legde ver dachte 30,boete of 10 dagen op en een maand gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de r.k. reclassering. HELER EN STELER. De officier van justitie bij de Haag se politierechter eiste drie maanden gevangenisstraf wegens heling tegen een koopman uit Leiden. Deze had van februari tot juli. 1956 koper en lood gekocht, dat door diefstal ver kregen was. Reeds vaker was verd. voor heling veroordeeld. Het metaal was gekocht van de vrouw van een voorman-monteur te Leiden. Ver dachte betoogde nu gedacht te heb ben dat het de vrouw was van een broer van deze man, die zelfstandig installateur is. Dit verweer baatte hem niet want de politierechter ver oordeelde hem tot twee maanden ge vangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, wegens schuldheling. De 50-jarige voorman-monteur, die het metaal ten nadele van zijn patroon had weggenomen, kreeg 100,boe te of 25 dagen en een maand voor waardelijk met drie jaar proeftijd. ALPHEN AAN BEN RIJN ARBEIDSONGEVAL Bij het wegnemen van een zak graan van een stapel gevulde zakken, kwam de heer C. Brunt, wonende te .Woubrugge, in de opslagplaats N.V. Leerhoeve te Alphen aan den Rijn te vallen. Tijdens de val gleden een paar gevulde zakken omlaag en kwa men op de op de grond liggende ar beider. Nadat hij door collega's van <ie last bevrijd was is de man zelf naar dr. Pilon gegaan. Deze consta teerde een gebroken sleutelbeen en achtte opnamen in een ziekenhuis noodzakelijk. INBRAAK BIJ BAKKER In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken bij de bakker P. v. Breggen. De ongewenste vreemdeling had zich toegang tot de winkel ver schaft door een kelderraampje, waar van het slot vermoedelijk niet af doende meer werkte. Uit de winkel lade wordt een klein bedrag vermist. De inbraak moet gepleegt zijn tussen twaalf en half een, want om twaalf uur is de laatste huisgenoot naar bed gegaan en omstreeks half een was de eigenaar thuis gekomen en had dadelijk het ongewenste bezoek ge constateerd. Het wordt niet uitge sloten geacht, dat de indringer ge stoord is op zijn speurtocht en het raadzamer heeft geacht de benen te nemen alvorens hy door verder in het huis te zoeken naar een vetter buit, gegrepen zou worden. Pas zondagmiddag werd by de politie aangifte gedaan. Hoewel on middellijk een onderzoek is ingesteld, heeft de politie de dader niet kunnen achterhalen. Films van waterstaat De heren Ph. Ingwersen, technisch hoofdamb tenaar, en M. C. van Keule, afdelings chef van de Griffie, hebben als lief hebberij diverse zwartwit en kleu renfilms gemaakt, w.o. enkele films welke het werk van de waterstaten in beeld tonen. In de kosten van de dure liefhebberij draagt de provincie bij. Beide heren maken momenteel een rondreis door de provincie en vertonen de films zowel voor het personeel van de griffie als van de waterschappen. Maandagavond vond een vertoning plaats in hotel Centraal te Alphen aan den Rijn voor het district Rijn land. Men had er tevens een gezel lige avond van gemaakt. Het was de heer J. W. de Ridder, bouwkundige van de Prov. Waterstaat te Alphen aan den Rijn, die de avond leidde, een kort welkomstwoord sprak en aan het einde van de avond de beide Haagse gasten dank bracht. Het eerst werd vertoond de film: Waterstaat in 10 minuten, wegen, bruggen, vaarten, kanalen, polders, gemalen, veren enz. Met de tweede film werden toeschouwers meegeno men op een rondvaart door de Bies- boseh en op. de Merwede, met een bezoek aan het slot Loevessteijn. Vervolgens werd een film ver toond van de wederopbouw van de dijken in de Hoekse Waard. Na de pauze draaide de heer Ing wersen de grote film: Stormramp 1 fobr. '53 en de wederopbouw van Goeree en Overflakkee. Verjaardagsmars. Tar gelegen heid van de 18e verjaardag van prin ses Beatrix zal het plaatselijk mu ziekcorps „Crescendo" tussen 7 en 8 uur des avonds een muzikale rond gang door de gemeente maken. Een en ander is bevorderd door de C.O. V. en de W.V., welke verenigingen een gezamenlijk telegram van geluk wens verzenden namens de burgerij. B03KQ0P Geboren: Elisabet Theodora Ma ria, dr van J. A. van Zuijlen en H. E. van Schie; Willem Franciscus. zn van J. van Dijk en I. Hol. GEVONDEN VOORWERPEN. Drooglijn; knijptuig; ronde zilveren broche; paar witte kindergymnas tiekschoenen; shawl; bruine doek; he renhoed; herenrijwiel; groene linnen tas; dubbele rijwieltas; armbandje; zijden shawl; diverse wanten en handschoenen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2