RIJNSTREEK wmÊÊmm NEDERLANDSCHE Jity-Autaag. J)e Stenen Spieken Gouden paar in Ter Aar Boerenleenbank Noorden gaat gouden feest vieren Raad van Leiderdorp ziet af van een eigen gemeentevlag ZATERAG 28 JANUAR 11956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Wilhelmina, het twee jarig doch tertje van de heer G. C. Vroege, wo nende aan de Steekterweg te Alphen a. d. Rijn, trok vrijdagavond een koekepan met hete gesmolten boter over zich heen. Het kind bekwam vele brandwonden over het lichaam. Het ergste werd haar halsje verbrand waar brandwonden ontstonden in de tweede graad. Dr. Van Beek uit Bodegraven ver leende de eerste geneeskundige hulp en achtte de overbrenging van het meisje naar het Van Iterson Zieken huis te Gouda noodzakelijk. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. Het ongeval gebeurde in de woon kamer waar de moeder, terwijl ze zelf ook in de kamer haar werkzaam heden verrichtte, bezig was boter te smelten op een één-pits petroleum stel, dat op een gramofoonkast was geplaatst. In een onbewaakt ogen blik greep het meisje naar de koeke pan en kreeg toen de hete inhoud over haar lichaampje. AMSTERDAMSE AVOND IN AVIFAUNA. Nederlands oudste korps vrijwilli ge politie te Amsterdam viert haar tienjarig bestaan. Hiertoe waren vrijdagavond een kleine 1000 personen, onder wie en kele hoogste gezagsdragers in politie- dienst, in het fraai versierde pavil joen van Avifauna te Alphen aan den Rijn samengekomen. In Avifauna heerste hierdoor weer eens een echt ouderwetse gezellige sfeer. De feestavond werd o.m. bijge,- woond door Amsterdams burgemees ter mi. Ara. J d'Ailly en diens echt genote, burgemeester Ed. S. Witschey van Alphen aan den Rijn en mevr. J. Witscheyvan Unen, de gemeente secretaris van Alphen aan den Rijn, de heer A. Veenhuysen met echtgeno te, inspecteur corpschef N. G. Groot- huyse van Alphen aan den Rijn, hoofdcommissaris van politie van Amsterdam H. A. J. G. Kaasjager en echtgenote, de commandant van de vrijwillige politie te Amsterdam R. Hoegen en diens echtgenote mevr. J. H. HoegenVan Hoff, de voorz. van de vereniging Amsterdamse vrij willige politie, mr. W. J. Blaisse, commissaris van de geüniformeerde politie T. P. Gaakema en echtgenote, de commandante van de afd. vrou welijke vrijwillige politie mevr. C. L. Wildervanck de Blécourtv. d. Mae- sen en voorts enkele buitenlandse gasten, w.o. kolonel Woods en mr. Osman uit Londen. S.U.S. Trekkingslysten van de tweede SUS-loterij (alle vijf trek kingen) zjjn verkrijgbaar 0.25) bij de onderstaande leden van de R.K. EHBO te Alphen a. d. Rijn: mevr. Venne-Bezüiden, Prins Hendrikstr. 47 en de heren A. Spaan, Pieter Flo- riszstraat 80, C. A. de Rijk, Prins Hendrikstraat 160 en L. v. d. Heuvel, koster R.K. kerk, Paradijslaan 4. Drie jubilea. Op woensdag 1 februari viert de uitgeverij N. Sam- som N.V. het jubileum van een drie tal personeelsleden, in het paviljoen Avifauna. Het zijn de heren H. G. Godthelp, A. Marbus en G. Zwaan, die respectievelijk 40, 40 en 50 jaar aan het bedrijf verbonden zijn. De huldiging vangt te 10.15 uur aan. Geboren: Aartje Janneke, dr van A. Blom en M. Vis; Thecla Bernadet- te Marina dr v. C. G. A. Kleinegris en M. W. A. v. Aalst; Wilhelmina Cornelia Geertruida Maria dr v. L. A. v. d. Sluis en J. H. Vergeer; Cor nells zn van M. Cok en I. W. v. Veg- ten; Jacobus Gerardus zn v. J. G. v. Deuren en A. C. Severs; Klazina Johanna dr v. J. Stuivenberg en A. Sprokkerieft; Derk an zn v. A. Derk- sen en M. H. C. de Bruijn; Jacobus Hendricus Leonardus zn van J. A. de Wit en T. M. J. de Jong. Ondertrouwd: Evert J. Idelenburg 27 jr en Jacoba Baas 24 jr; Hendri- kus G. A. Wolbers 30 jr en Cornelia H. Boef 36 jr; Leendert H. Voorthui zen 27 jr en Arida van BeUisekom 24 jr; Johannes C. Zirkzee 25 jr en Derje J. Goudkuil 26 jr; Petrus J. v. Weeren 42 jr en Adriana L. Verkaik 45 jr. Getrouwd: G. v. Deuren en M. Burger; M. v. d. Leede en H. J. Ko ren; J. Borst en G. Bliek; J. H. v. d. Vlies en J. de Jong; M. J. de Bruin en M. v. Rijswijk; J. Riedstra en M. C. Kersbergen. Overleden: Cornelis A. v. d. Kleij 74 jaar; Johannes de Jong 58 jaar. BODEGRAVEN VERHOGING GASPRIJS Daar de kolenprijzen stijgende blij ven zijn er plannen de gasprijzen te verhogen. In 'n tijdsbestek van twee jaren is de de kolenprijs van 53. gekomen op 65.ofwel een stijging van 12Voor elk dubbeltje, waar mee de prijs stijgt boven 40.— per ton wordt de eenheidsprijs per m3 verhoogd met 0.015 cent, waardoor de totale stijging gedurende dat tijdvak 1.88 cent per m3 bedraagt. Op de ge hele inkoop maakt dit verschil van 18.000 per jaar. Hier staat tegen over de verlaging van de omzetbelas ting, d.i. "4.000 per jaar. Per 1 maart a.s. zal het tarief A en vastrecht- tarief B met VA cent per m3 worden verhoogd. Deze worden dus resp. 20 en 17 cent Tarief C voor ruimtever warming wordt dan 1 cent hoger, n.l. 13 A cent per m3. Voordracht schoolhoofd. Als op volger Van dé heer A. de Vree, hoofjd der openbare school, is door b. en w. een voordracht opgesteld, waarop voorkomen de heren L. Thanhausen te Rotterdam en de heer W. Timmer mans uit Aardenburg. Voor het komende weekend zal de medische dienst worden waargeno men door dr. D. Ragay, tel. 2030, Noordstraat 48 en zuster A. v. Kofe- verden, aan hetzelfde adres. Geboren: Astrid Yolanda, dr. v. A. J. v. KruylSchouten; Ronny, zn. v. H. van LaanVan Beek; Bernardus W., zn. v. J. v. WijkWolswijkj Eli zabeth W., dr. v. J. v. Bunningen Sohuttelaar. Ondertrouwd: Jan de Jong, 31 jr. en Maria C. Boek, 24 jaar. Getrouwd: Johannes Groene veld, 27 jr. en Pietertje de Graaf, 27 jaar. Overleden: Gerrit Snders, 64 jaar. Kantoor: ALPHEN aan den RIJN Stationsstraat 36, 11 Tel. K 1720-2362 Wij verzorgen Uw geldverkeer met het buitenland. 1^B|CREDIETBANK N.V (Advertentie.; „Loonruimte*'-rapport S.E.R. nam nog geen besluit De Sociaal-Economische Raad is gisteren niet gereed gekomen met de vaststelling van het dor de commis sie voor lonen en prijzen voorberei de óntwerprapport over de economi sche situatie van Nederland, dat op verzoek van de regering ingesteld was met het oog op wensen op loon- gebied. Er konden geen beslissingen geno men worden ten gevolge van de in gewikkeldheid van het vraagstuk. Tevens wilde men klaarheid hebben omtrent punter, waarover in de com missie van voorbereiding nog onenig heid bestond, alvorens daarover uit spraken te doen. Het rapport, waarin op verzoek van de regering werden betrokken de zes procent loonsverhoging van oktober 1954, de verwachte economische ont wikkeling in 1956, de toegestane rui mere mogelijkheid terzake van se cundaire arbeidsvoorwaarden, de ge projecteerde ouderdomsverzekering per 1 januari 1956 en een verdere verhoging van de huren met circa 25 pet. heeft tot uitvoerige beraad slagingen aanleiding gegeven. Het werd in besloten zitting behsndeld. Over een week komt de raad weer bijeen. BOUWKAS NED. GEMEENTEN BETROKKEN IN VENNOOTSCHAPSBELASTING. De regering is van oordeel, dat de N.V. Bouwkas van Nederlandse ge meenten in concurrentie treedt met de particuliere bouwkassen. Daarin ziet zij aanleiding om deze instelling in de vennootschapsbelasting te be trekken. Dit wordt medegedeeld in de me morie van antwoord inzake het wets ontwerp belastingheffing van over heidsbedrijven. In het voorlopig ver slag hadden vele leden van de Twee de Kame reeds een suggestie in deze richting gedaan. In het wetsontwerp zijn nu de bouwkassen toegevoegd aan de opsomming van belasting plichtige overheidsbedrijven. Tekort handelsbalans Ruim twee miljard Met een tekort van ruim twee mil jard sluit Nederland zijn handelsba lans over 1955 minder gunstig af dan in het voorafgaande jaar het geval was. Toen beliep het deficit 1.7 mil jard. De stijging van het tekort is een gevolg van een invoer, welke met 12 pet. toenam tot 12.190 miljoen, en een uitvoer, welke 11 pet. hoger was op 10.160 miljoen. Hierdoor was de invoer in 1955 voor 83 pet. gedekt door uitvoer tegen in het jaar 1954 voor 84 pet. Blijft de achterstand slechts klein ten opzichte van 1954e dit neemt niet weg, dat, gerekend naar de gunstige dekkingspercentages ad 91 (1953) en 95 (1952), van een laag niveau moet worden gesproken. Vergeleken met het laaste normale vooroorlogse jaar 1938 is de invoerdekking van 1955 evenwel negen punten hoger. De per saldo meevallende ontwik keling van onze buitenlandse han del in het afgelopen jaar is een ge volg van een geleidelijk sterkere in vloed van de exportstijging, terwijl de stijging van de invoer van kwar taal tot kwartaal geringer werd. De kwartaaldekkingspercentages belie pen daardoor achtereenvolgens 81, 82, 84 en 87. De maand december heeft het hare hiertoe bygeragen door een hoge uit voer en een lagere invoer dan in december 1954, waardoor de invoer voor 81 pet. door uitvoer was gedekt tegen in december 1954 slechts voor 72 pet. BOSKOP® PROEFSTATION VOOR DE NED. BOOMKWEKERIJ Voor het jaar 1956 zag de heer Verboom belangrijke gebeurtenissen opdoemen zoals een bezoek aan het Proefstation van het Duitse Rhodo dendron Geselschaft en de noodza kelijke verbouwing van het kassen complex. Vervolgens bracht de direkteur van het Proefstation, ir. C. Dorsman, ver slag uit van gebeurtenissen in 1955. Dit lijvige verslag gaf èen uiterst gedetailleerd beeld van de aktivitei- ten van het Proefstation in het afge lopen jaar. Ir. de vakature van de heer J. P. Werkman werd tot lid van het dagelijks bestuur gekozen de heer A. Vuyk. Het ledental bleef constant en bedroeg op 31 december j.l. 767. Het Proefstation mocht zich weer in een grote belangstelling verheugen. Het ontving 29 excursies met in totaal 2Ö52 deelnemers uit alle delen van de wereld. Individueel bezochten 26 bui tenlanders het Proefstation. Boven dien kwamen honderden boomkwe- keers uit Nederland zich overtuigen van de resultaten. Verheugend is, dat met andere instellingen nauw wordt samengewerkt. Hierop aansluitend, deelde de voorzitter mede, dat de verkoop van plantenmateriaal in het gegane jaar 22.900 beliep. Hierna werd nog enkele interes sante lezingen gehouden. De heer J. de Graaf sprak over onkruidbestry- ding met Chemische middelen en de heer H. Jacobs over Virusziekte. „EXCELSIOR"-UITVOERINGEN. Onder leiding van de heer Coen van der Knaap, heeft de harmonie „Excelsior" donderdag- en vrijdag avond in het R.K. Ver.gebouw haar traditionele winteruitvoeringen gege ven. Vervolgens vroeg de heer Schou ten aandacht voor twee zilveren ju bilarissen bij de harmonie, de heren G. Luiten en P..Binken, welke na veel lefwoorden - te hebben aange hoord, het „ere-metaal" op de borst gespeeld kregen. De afwerking van een uitstekend programma geschiedde zoals altijd bij „Excelsior" het geval is op vlotte I wijze, waarbij de nummers „Le Dame de Pique" van F. van Suppé, de „Hul- I digingsmars uit Sigurd Jorselfar" van j Edw. Grieg en Ballet „Faust" (7 de- j len) van Ch. Gounod, wel bijzonder goed ten gehore werden gebracht. Overigens moet gezegd zijn, dat I „Excelcior" onder bekwame leiding i van de heêr v. d. Knaap tot grote muziek-prestaties in staat is. Dit kwam trouwens ook tot uitdrukking toen de heer A. Hogeveen, aan de piano begeleid door de heer Jac. Nieuwesteeg, op sopraan saxofoon de solo „Morceau de Salon" vertolkte. Het optreden van de majorettes die onder leiding van mevr. v. d. Berg Lobach een nieuw nummer brachten, leidde er toe, dat het gebouw van wege het applaus trilde. Dit was niet minder toen de drumband onder lei ding van heer G. v. d. Wolf, zich deed horen met 't nummer „The Yel low Rose oi Texas". Na afloop van het muzikale gedeel te werd de zorg van het verdere deel van de avond toevertrouwd aan de „Vires Toneelgroep" uit Gouda, die met het voor het voetlicht brengen j van het toneelwerk in drie bedrijven '^„Peggy m'n kind" bepaald de harten van de Boskopers heeft gestolen. RIJNSATERWOUDE Afscheid Opper l'Ami. Dinsdag zal de heer J. l'Ami, opperwachtmees- De fotograaf is de oude stad weer eens binnengetrokken. Hij vond een idyllisch straatje, dat in de huizen zee van ons stadscentrum tamelük goed verborgen gaat. Kunt u ons zeggen waar de man-met-de-kiek- kast dit plaatje heeft geschoten? De vorige week De lezers hebben met de opgave van de vorige week een middelma tig moeilijke (of makkelijke) prijs vraag moeten oplossen. Dit kunnen wij vaststellen aan het aantal inzen dingen. Het getal enveloppen, kaar ten en dergelijke die zoals u weet aan de buitenkant van het motto „De Stenen Spreken" voorzien moe ten zijn was in ieder geval veel minder dan de keer, dat wij u lie ten raden naar de Koepoortsbrug. Het was ditmaal een gezicht op de afrit van de Wouterenbrug b0 Rijn en Schiekade en Schelpenkade. Het was meer de visie van de fotograaf op dit plekje die de foto moeilijk maakte. De waardebon van 5 gulden is dit maal voor: H. Ramakers, Zeemanlaan 25, Leiden. Wat U moet doen Adresseer een kaart, brief oj oriefje aan de puzzle-redactie van de Leidse Courant, Papengracht Schrijf onder het motto: „De stenen spreken". De foto stelt voor De inzendingen worden inge wacht tot en met Donderdag a.s. Onder de goede oplossers wordt een waardebon van f 5.verloot. Dinsdag 7 februari a.s. zal voor bet echtpaar Jacobus van Eijk en Maria Clasina van EijkEgberts een bijzon dere dag zijn. Dan zullen zij herden ken, dat zij voor 50 jaren in het hu welijksbootje zijn gestapt. De gouden echtelieden zullen dit zeldzame feest vieren met een gevoel van dankbaar heid. Want aan beiden is 'n goede ge zondheid geschonken. Het is een kras gouden paar, dat ondanks een leven van hard werken er nog mag zijn. De bruidegom is 77 jaar, de bruid 76. Uit hun huwelijk is een zoon ge boren, er zijn drie kleinkinderen. De bruidegom heeft zijn lange leven ge- I heel gesleten met hard werken op zijn tuinland. Alle tijden heeft hij meegemaakt. Goede en minder goede, en ook de zeer slechte tijden. Niets was echter in staat hem de moed te ontnemen en deze tuinder in merg en been werkt nu nog alle dagen op zijn land en hij wil dat blijven doen. Als het in de zomer druk was in de tuinderij kon men ook haar altijd vinden op het land tussen de regels ijverig haar man helpend. En nu op de oude dag doet zij zelf nog altijd ter, postcommandant bij de Rijkspo litie alhier de dienst gaan verlaten. Te half elf 's morgens zal door de bevolking aan de scheidende politie man een huldeblijk worden aangebo. den in koffiehuis De Boer. Des avonds tussen 7 en 9 uur zal er voor de bevolking gelegenheid zijn om belangstelling te tonen. Gehuwd: Johenens van der Laan en Anna de Boer. ZEEPOST. f Met de volgende schepen lean zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms. „Yapeyl" 4 febr.; Australië: s.s. „Waterman" 1 febr.; via Engeland 4 febr.; Brazilië m.s. Al- kald", 31 jan. s.s. „Eva Peron" 4 febr.; Canada: ms. „Noordom" 2 febr. m.s. „Prins Willem van Oranje" 4 febr.; Chili: via New York 2 febr.; Indone sië: m.s. „Karimata" 2 febr.; Ned. Antillen: m.s. „Helicon" 30 jan.; Nieuw-Zeeland: via Engeland; 4 febr. Op 31 januari viert de Coöp Boe renleenbank haar gouden jubileum. Dit is echter niet het enige jubileum, wat op die dag gevierd zal worden. De heer A. Vink, een van de oprich ters, viert tevens het gouden jubileum als bestuurslid van die bank. Boven dien herdenkt de heer J. Zuydervliet het feit, dat hij veertig jaar zitting heeft in de raad van toezicht Nog is de rij van jubilarissen niet gesloten, want de heer A. v. d. Berghe viert zijn zilveren jubileum als kassier van de bank. Op 3 februari 1906 werd bij acte voor de gevestigde notaris Vair der Keyden de Coöp. Boerenleenbank op gericht. Deze acte werd getekend door: L. J. M. v. d. Arend, Th. Mou- rits, A. Vink, A. Kuyf, P. Groenen dijk, Joh. v. Diemen, P, Vergeer ên M. Vollering. Op 25 mei 1906 werd de eers te algemene vergadering gehouden, wql- ke onder leiding stond van pastoor Ramakers. In het bestuur wietdi n toen gekozen de heren: L. J. Ma v.. 1 Arend, A. Vink, Joh. v. Diemea, M. Vollering en P. van Velzen. In d^raid van toezicht werden gekozefl^ heren: Th. Mourit, P. Groenendijk en G. v. d. Weyden. Eerst op 1 juli 1906 begon de bank haar v/erkzaamheden. Gezien de behoefte, die aan dergelij ke instellingen bestond, werd er bij oprichting subsidie verstrekt en voor de toen wel de kapitale som van 176.In de jaren van 1930 t/m 1938 waren er door de bank nogal wat moeilijkheden te overwinnen. In de crisisjaren waren de kasmiddelen in het agrarisdh bedrijf te klein en me nige boer zag zich voor grote moei lijkheden geplaatst om aan zijn finan ciële verplichtingen te voldoen. Door het wijze beleid van het toenmalige bestuur zijn er geen slachtoffers ge vallen, wel moest er een enkele keer een borg aangesproken worden, maar daar bleef het dan ook bij. Had men in het tweede jaar met 'n klein verlies «ewerkt in de overige jaren is het saldo van de bank gesta dig gegroeid. In 1910 noteerde men al aan spaargelden 77.319,23, voor schotten 17.900.reservefond j 496.04en omzet f 384.443,28. Het sa neringsjaar 1945 waren deze bedra gen respectievelijk: 1.186.019,57, 7.381.—, 23.239,38 en 6.269.361,96 en voor 1955 liggen deze cijfers nog hoger, yit bovenstaande cijfers blijkt wel dat het alleszins gewettigd is, om het 50-jarig 'bestaan luisterrijk te vieren. ,al het huishoudelijke werk. En zij doet dat nog graag. Daarom zullen zij God dankbaar zijn dit gouden feest, met zoon en kleinkinderen en verdere familie te mogen vieren onder deze omstandigheden. TVPCU 10 vinger «yit. B BL Ba blind rhythm. Q-|-ET M f! 4 Uien (130 letter- B EL la grepen p. minuut) GEQ. 2-3 MAANDEN KLAAR Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26658 Advertentie) HAZERSW0UDE Uitstel gemeenteraadsvergadering. De raadsvergadering, die maan dagavond gehouden zou worden is uitgesteld tot dinsdagavond. LEIMUIDEN Ongeval. Het driejarig zoontje van de heer J. Keyzer viel van de trap. In het begin liet dit ongeval zich niet ernstig aanzien, later bleek echter dat de kleine een zeer zware hersenschudding had opgelopen. In de nacht moest het kind naar een ziekenhuis in Leiden worden overgebracht. De agenda van de raad van Leider dorp telde niet minder dan 24 pun ten, die bijna alle z.h.st. volgens ad vies van b. en w. werden aanvaard. Bij besluit van 25 november is be sloten tot instelling van de „Culture le raad in de gemeente Leiderdorp"l ter vervanging van de gemeentelijke sportstichting, welke niet meer aan zijn doel beantwoordde in verband met de subsidie aanvragen. Het is de bedoeling dat, voorzover mogelijk, in deze raad zullen zyn vertegen woordigd alle verenigingen en/of in stellingen die, op welke wijze ook, werkzaam zijn op cultureel gebied. Van diverse verenigingen is opgave geschiedt van personen, die deze ver enigingen in de culturele raad zullen vertegenwoordigen. Bij stemming werden daartoe benoemd de navol gende personen: de heren J. A. Braakman voor „De Munnik", D. Koens voor RCL, B. Kiers voor Ve- locitas, G. v. d. Krol voor Sparta, J. Spaargaren voor de Harmoniekapel Leiderdorp, mej. M. v. d. Voort voor Ons Genoegen, A. v. Poelgeest voor Excelsior, H. S. Ginjaar voor de schaakvereniging, J. v. d. Zwan voor de damvereniging, P. de Bruin voor de speeltuinvereniging Zijlkwartier, A. C. v. d. Wijngaard voor Limeika, A. Veldmeijer voor Zijloord, F. J. v. Dalen voor de scholen. Voor het gemeentebestuur zowel als voor de verenigingen is deze vorm geheel nieuw en zal 1956 wor den beschouwd als een overgangs jaar. In dit verband wijzen B. en W. de verenigingen dan ook op het feit. dat deze het volgend jaar in staat zulen worden geacht de huren uit hun gewone middelen te voldoen. Zij zullen nu reeds maatregelen kunnen nemen om hun kaspositie te verbete ren zodat de subsidies niet meer ge bruikt moeten worden voor het be talen van huren hetgeen er op neer komt dat de gemeente indirect zelf de huren betaalt wat niet de bedoe ling is van de door de raad verleen de subsidiés. Op de agenda kwam ook weer voor het vaststellen van een ontwerp voor een gemeentevlag. In een der vorige vergaderingen ging de raad niet ac- coord met het voorstel van de Hoge Raad van Adel inzake diens voorstel over het ontwerp, zijnde de nationa le kleuren in verticale banen. De be zwaren die destijds geopperd waren zijn om advies naar de hoge raad teruggezonden en gevraagd naar de mogelijkheid van een nieuw ont werp, dat aan deze bezwaren tege moet kwam. Gevraagd werd om net wapen van Leiderdorp in de vlag te brengen. Dit, zo antwoordden de ho ge raad, bracht te veel kosten met zich mede waardoor de inwoners niet zo snel tot aanschaffing van een' ge meente vlag zouden overgaan. Overeenkomstig dit advies stelden B. en W. voor óf het oude ontwerp te kiezen óf geen vlag aan te schaf fen. Zoals te begrijpen was waren de raadsleden niet enthousiast over het advies van de hoge raad en voel den er heel weinig voor een vlag aan te schaffen die zo weinig verschilt met de nationale vlag terwijl boven dien nog opgemerkt werd, dat de ge dachte zou worden geopperd dat men in Leiderdorp niet wist hoe men de vlag moest hangen. Bij stemming bleken slechts twee raads leden voor de vlag te stemmen, de rest was te gen, zodat de gemeente GEEN vlag krijgt. Kleuteronderwijs krijgt f 50 sub sidie per kleuter per jaar. Door het in werking treden van de kleuteronderwijswet op 1 januari 1956 is de plaatselijke subsidierege ling komen te vervallen. Daar de verschillende maatregelen voor re geling van deze wet nog niet zijn af gekomen worden de bijzondere kleu terscholen voor financiële moeilijk heden geplaatst. Teneinde hen in de ze tegemoet te komen stellen b. en w. voor, aan de bijzondere kleuter scholen een voorschot te verstrek ken van 50 per kleuter per jaar uit te keren per kwartaal. Accoord, zei ook nu weer' de raad. De commissie tot wering van schoolverzuim werd in haar geheel herkozen. Aan de Chr. Oranjevereniging wordt een subsidie verleend van 900 voor het houden van een kin derfeest. Aan de heer C. Meerburg wordt een perceel bouwland verkocht in complex V voor 21 600 waarop zes woningen zullen worden gebouwd. Nadat bleek, dat ook voor de rond vraag geen interesse bestond sloot de voorz. de vergadering. Feestavond „Doésbrug". Gister avond hield de buurt- en speeltuin vereniging „Doesbrug" haar jaarlijk se feestavond in het Dorpshuis. Dc toneelclub D.D.V. uit Rijnsburg ver leende daartoe haar medewerking. Na het welkomstwoord van de voorz., de heer W. de Jong, was het woord aan D.D.V. dat op vlotte wijze een blij spel vertolkte tot groot genoegen van de aanwezigen, ,,'n Zeeman ging pas sagieren" van Koos Beswino, is een stuk vol humor dat door de uitne mende vertolking ten volle tot zijn recht kwam. Speciaal de „Zeeman" was in zijn rol. De entre-act muziek werd verzorgd door „De Riondo's" die zich naar behoren van hun taak kwe ten. Een gul applauj beloonde alle medewerkers, terwijl het bestuur de tonelisten een verrassing aanbod als dank voor de geslaagde avond.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9