RIJNSTREEK Verrolbare bloemenkas bracht narcis in een dag boven aarde Schip zonk voor schutsluis Van der WERFF HUBRECHT RECHTZAKEN VKIJDAo 21 J. a Ai 1956 DE LE1DSË TWEEDE BLAD - PAGINA 2 OVERTREDING Een kweker te Abbenes mocht op zijn open veld geen tulpen, narcis sen of hyacinten tot cultuur brengen, maar deze bloemen mocht hij wel in een kas laten groeien en de kweker meende nu de grote oplossing ge vonden te hebben in een verrolbare bloemenkas. Tegen de tijd, dat de „verboden" bloemen boven de grond uit konden komen, rolde hij zijn kas boven het perk en de bloemen bloeiden op deze wijze in de kas. Het bedrijfschap kon er aanvanke lijk geen bezwaar tegen maken, maar toen 't perk, waaroverheen 's woens dags de kas gerold was, 's donder dags al vol narcissen stond, begon men te vinden, dat de kweker een Studentenpension te Utrecht in brand Gisteravond is brand uitgebroken in een studentempension boven een modemagazijn aan de Oude Gracht te Utrecht. De student L. Boon stak een petroleumkachel aan om zijn kamer te verwarmen en begaf zich daarna naar beneden, toen hij terug keerde sloegen de vlammen hem in het gezicht. Bij de poging om de brand te blussen liep hij ernstige brandwonden aan het gelaat op en hij moest door de gemeenetlijke geneeskundige dienst van Utrecht naar het ziekenhuis voor behandeling worden overgebracht. De Utrechtse brandweer rukte met twee motor spuiten en een materiaalwagen uit en slaagde erin het vuur na een half uur te localiseren. Het beneden het pension gelegen modemagazijn liep aanzienlijke waterschade op. Een met 300 ton pek geladen schip is gistermiddag terwijl acht schepen voor de sluis lagen om geschut te worden in het bovenhoold van de schutsluis in de Maas te Lith gezon ken. De boot raakte vermoedelijk de zijkant van de sluis en sloeg. lek. De opvarenden konden aan wal worden gc-bracht. Het scheepvaartverkeer in beide richtingen zal waarschijnlijk enkele dagen gestremd blijven. CHAUFFEURS ALS VELDWACHTERS. Verscheidene Eerste-Kamerleden geven de minister van justitie in overweging om autobestuurders die dit willen en die verder ook aan strenge eisen voldoen, aan te stellen als onbezoldigd rijksveldwachter. De ze mensen zouden dan hun medewer king kunnen verlenen bij het bestrij den van de verkeersmoeilijkheden ten bate van de verkeersveiligheid. loopje met de bepalingen maakte en geraakte de ondernemende bloemen- teler voor de rechtbank. De economische politierechter hield zich aan de bepalingen en omdat daarin niets over verrolbare kassen verteld wordt, kon men geen over treding konstateren. De president van het Amsterdamse gerechtshof, waar de zaak in hoger beroep diende, vond het ook een moeilijk geval. Als één dag te kort was en tien dagen normaal, waar lag dan de grens van het toelaatbare?, vroeg de president zich af. De officier meende echter, dat hier wel degelijk sprake van overtreding was en eiste 10.boete. De rechter besloot tot 6 febr. over de kwestie na te denken. Indonesiscbt Sptcialisten sinds 1899 Beursbericht no 153 is vtrschtnen INDONESIE'S TOEKOMST Jiaite GOLF De bekende oude molen aan de Gruppendelerweg te Nunspeet, die jaarlijks door 60.000 tot 80.000 toe risten wordt bekeken, zal worden af gebroken. De wieken en de staart, alsmede nog enkele andere onder delen zijn voor een groot bedrag aan het Drentse dorp Diever ver kocht. Daar zal een fraaie molen ver rijzen. ALPHEN AAN BEN RIJN Jaarvergadering St. Eloy. De pl. afd. van de Ned. Kath. Metaalbewer- kersbond St. Eloy hield donderdag avond in Hotel „Toor" haar jaarver gadering. Het is een belangrijk jaar voor St. Eloy, omdat straks in Juli de afde ling 40 jaar bestaat. In het vooruit zicht van de feestelijkheden werden dan ook enkele maatregelen getrof fen om dit feest, dat zowel kerke- trouw moet blijven, zette spr. nader uiteen. Fotoclub. Een van de vele ver diensten van de nog jonge Alphen- se Fotoclub is dat zij zich van tijd tot tijd op de hoogte laat houden van de nieuwste snufjes voor de amateur fotograaf en van de aller laatste ontwikkelingsgang van de fotografie. De heer A. Algra uit Rotterdam, voorz. van een dergelijke club, zij ien om au ieesi, aai zo wei nerse- i. lijk als buitenkerkelijk op grootse 1 een die wat omvangrijker to le- wijze zal worden gevierd, zo goed mogelijk te doen verlopen. Het feestcomité wordt gevormd door de heren L. Olijerhoek en P. de Heij (bestuur) en J. Vriesekoop, Th. Kapel en J. Kemp (leden). In zijn inleidend woord uitte de voorz., de heer H. Maas de beste wensen voor 1956. Gemeroreerd werd de oprichting van een afd. van de R.K. bond van bejaarden, voor welke afdeling een kleine bijdrage werd gevraagd om de eerste onkos ten te dekken. De verslagen werden uitgebracht door de heer J. v. d. Meer, secr., die in het jaarverslag o.m. memoreer de, dat de afdeling met ongeveer 5 leden is toegenomen en het leden tal momenteel op 120 staat. De heer C. Th. van Holstein, die de financiën beheert, heeft het afgelo pen jaar goed geboerd, want hij hield ruim 100.over. In de nieuwe kascorirrole-com- missie werden benoemd de heren A. v. Holstein en J. Vriesekoop. De periodiek aftredende bestuurs leden J. v. d. Meer, P. de Heij en L. Olijerhoek werden herkozen. De heer H. A. Bode, districtsbe stuurder gaf een toelichting op de nieuwe vacantieregelingen met alles wat daarmee samenhangt, waarbij bleek dat de metaalbewerkers nieu we verbeteringen hebben geboekt. Namens het hoofdbestuur bracht de heer Bode dank aan het pl. be stuur voor het vele werk dat het in het afgelopen jaar stipt en nauwge zet had verzet. Kapelaan Schrama, g.a. wenste al le leden en hun gezinnen al het bes te in materieel opzicht en merkte op, dat ook niet mag worden vergeten de nodige zorg te besteden aan het ka tholiek zijn. Het waarom katholiek zijn en waarom de katholiek zijn ka tholieke principiële organisaties BURENRUZIE. De officier van justitie bij de Haag se politierechter vorderde 40 boete of 20 dagen tegen een Leidenaar, die zijn buurman zou hebben mishandeld en weigerde f 6 schadevergoeding te betalen. Verd. vertelde door de buur. man bedreigd te zijn. „Verdachte was zelf gewapend met een ijzeren voor werp en hij sloeg het eerst", zei de of ficier. „Anders was ik zelf in elkaar geslagen", antwoordde verdachte. De ruzie was ontstaan omdat buur man iëmand vergunning had gegeven een motorboot voor zijn huis te me ren. De rechter legde verdachte 25 boete of 10 dagen op en betaling van de civiele vordering van 6. Ook de yrouw van verdachte had zich met een schoonzuster in het ge vecht gemengd. Zij zouden de buur vrouw hebben mishandeld. De schoonzuster werd vrijgesproken, de vrouw kreeg na een eis van 25 boete of 10 dagen 10 boete of vijf dagen. SCHADELIJKE BEMIDDELING. Een fotohandelaar uit Leiden hoor de dinsdagmiddag voor de Haagse Rechtbank drie maanden gevangenis straf tegen zich eisen. Hij stond te recht omdat-hij in 1946 en 1947 eni ge aandelen Internatio niet voor de effektenregistratie had opgegeven, omdat hij twee dames aandelen had geschonken, die niet waren aange meld en omdat hij in mei 1950 een onjuiste aangifte had gedaan voor de vermogensbelasting, in 1944 had ver dachte van een Duitser 20.000 en een gesloten pakket in ontvangst ge nomen. Het geld moest hij geleidelijk aan uitkeren aan de ex-vrouw van de Duitser en als het geld op was mocht hij het pakket opemn en hieruit be talingen doen. De verdachte deed dit en hij zou pas in 1949 het pakket heb ben open gemaakt, waarin aandelen bleken te zitten. Deze aandelen had hij aan de vrouw en haar zuster ge geven. Voor de vermogensbelasting had verdachte o.m. schulden aange voerd, die niet bestonden. Mr. Hugenholz, de raadsman, schet ste hoe verdachte thans aan de grond zit. De 20.000, die hij aan de vrouw heeft uitgekeerd moet hij thans nog eens aan het Beheersinstituut betalen, vermeerderd met f 10.000. Hijzelf heeft geen voordeel gterokken uit zijn handelingen. De gezondheid van verdachte is slecht en pleiter vroeg dan ook een voorwaardelijke straf. Uitspraak 7 februari. WERKSTUDENTE VOOR DE RECHTER Een 28-jarige studente uit Leiden, werkte in de vakantie als serveerster in een restaurant. In verband met onenigheden en een slechte verhou ding met één van de medewerksters meende zij op 25 juli j.L van haar werkplaats v/eg te moeten blijven. Haar werkgever maakte hier bezwa ren tegen en zo kwam deze kwestie voor de Haagse Economische Politie rechter. De studente vertelde dat zij direct na haar wegblijven met de werkgever ging praten, ook zorgde zij voor een andere kracht. Zij kon dental en aanmerkelijk productiever is, heeft nu eens weer gesproken over het verleden van de amateurfo tografie en wat minder over de pers pectieven. Niettemin heeft de spre ker met zijn meer dan 25 jarige er varing op dit terrein, de aanwezige Alphotonaren van begin tot eind ge boeid. Interessant was hetgeen hij vertelde vooral omdat hij voorbeel den bij dozijnen kon overleggen als bewijsstukken voor de historische ontwikkelingsgang der fotografie als domein van de amateur wel te ver staan. Autobotsing. Omstreeks 7.40 u. donderdagmorgen reed de heer G. de H. uit Hazerswoude met een vracht wagen achterwaarts het erf op naar de veevoederhandelaar Amersfoort aan de Steekterweg. Uit de richting Bodegraven naderde een vrachtauto, bestuurd door de heer H. A.O. uit Zwolle, die de manoeuvre van de eerstgenoemde telaat opmerkte en, met vrij grote snelheid op deze in reed. Aan belde auto's ontstond zwa- ze schade. Geen persoonlijke onge lukken. Omstreeks 10.15 uur donderdag morgen vond op de Gouwe een aan varing plaats tussen 2 motorschepen en een sleepbootje. Het sleepbootje was van onze plaatsgenoot H. V. dek- knecht W. V. van een van de Duitse motorschepen liep wonden op aan het hoofd. Dr. J. H. Pilon verleende geneeskundige hulp. De rijkspolitie te water stelt een onderzoek in. Toen de bestuurder van een vrachtwagen, A. M. v. d. Z. uit Utrecht donderdagmiddag omstreeks 13.15 uur in de Emmalaan een slij perswagen wilde passeren, werd hij gehinderd door een tegenligger, waarvan de bestuurder onbekend is gebleven. Het gevolg van deze on- sportiviteit was, dat de slijperswagen werd aangereden en beschadigd. Loop der bevolking. Blijkens het overzicht van de burgerlijke stand is het aantal inwoners van Al phen aan den Rijn in de loop van 1955 met 252 personen toegenomen. Op 1 jan. 1955 woonden hier 11.342 mannen en 11.261 vrouwen, totaal 22.603 personen. Geboren werden 246 mannelijke en 240 vrouwelijke per sonen, totaal 486 kinderen. Het aan tal overledenen bedraagt 83 m. en 70 vr., totaal 153. De bevolking ver meerder door geboorte met 163 m. en 170 vr., totaal met 333 (na aftrek van de overledenen). Opgenomen werden door vestiging van elders 477 m. en 585 v., totaal 1062 personen. Afgevoerd werden 531 m. en 612 vr., totaal 1143 perso nen. De bevolking verminderde door i afvoer met 54 m. en 27 vr., totaal niet begrijpen waarom deize van deze 1 met 81 personen. De bevolking ver- ;aak toch nog werk gemaakt had. De officier van Justitie hield rekening met het feit dat verdachte zelf haar studiekosten moest betalen. „Vroeger kon men naar keus van betrekking veranderen, dit gaat tegenwoordig niet meer", zei de officier van Justi tie haar duidelijk. Hij eiste j 5. boete of 2 dagen. De Politierechter veroordeelde verdachte conform de eis. LOS WERKMAN KREEG MEER „Als dergelijke overtredingen niet zwaar genoeg worden gestraft zal er een chaos ontstaan op de arbeids markt", zei de officier van Justitie bij de Haagse Economische Politie rechter en hij vorderde 25.boete of 10 dagen tegen een loswerkman uit Leiden, die stilletjes van zijn werkplaats verdwenen was zonder toestemming van zijn baas. Hij was daar pas in dienst en de 14 dagen proeftijd waren nog niet verlopen. De Politierechter veroordeelde verd. conform de eis. WIE ZWIJGT STEMT NOG NIET TOE Een 18-jarige ijzervlechter uit Zoe- terwoude werkte in een fabriek. Aan gezien het werk hem niet beviel en hij er geen toekomst in zag, deelde hij de directie mee dat hij wegging. Op zijn mededeling kreeg hij van de baas geen antwoord. Hieruit conclu deerde hij dat deze met zijn vertrek eens was. De Economische Politierechter te Den Haag dacht er echter anders over en hij veroordeelde verd. con form de eis van de officier tot 35. boete of 14 dagen. meerderde alzo met 109 m. en 143 v., I totaal met 252 personen en bedraagt op 1 jan. 1965 11.451 m. en 11.404 vr., totaal 22.855 personen. Naar het buitenland vertrokken 39 m. en 38 vr., totaal 77 personen. Uit de cijfers blijkt, dat de toena me van de bevolking uitsluitend te danken is aan het geboorteoverschot, want ook het afgelopen jaar werden 81 personen meer afgevoerd wegens vertrek, dan opgenomen wegens ves tiging. Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde F. Haasbeek. BOSKOP» Koperen priesterfeest. Onder zeer grote belangstelling vierde prof. dr. A. J. Boekraad op zondag 11 jan. j.l. in Roosendaal zijn 1254-jarig priesterfeest. Zondag a.s. zal dit heu gelijk feit gevierd worden in eigen parochie. Te 9 uur wordt door de ju bilaris een H. Mis opgedragen, waarna van 12 tot 13 uur de gelegenheid zal worden opengesteld, om de jubilaris in het R.K. Verenigingsgebouw te complimenteren. Dammen. Om het persoonlijk kampioenschap werden door de leden van de damklub „Boskoop' 'in de zaal van de heer P. v. d. Toor en de vol gende wedstrijden gespeeld: Groep: 1 T. A. VenemaD. v. Wijk 11. W. D. van EsJ. Mesman 2—0; H. van KlaverenJ. Burggraaff 2-0; D. van WijkT. A. Venema 20. Groep 2: Th. van EekJ. van Es 20; J. van TolJ. van Es 20; J. van TolA. N. van Tol 20; JA. N. van TotJ. van Es 11; D. Lank- huyzenD. W. de Zeeuw 20; H. TrimpAnt. Trimp 20. LANGERAAR JAARVERGADERING. K.A.B. In het Parochiehuis hield de K.A.B. afd. Langeraar de jaarvergadering onder leiding van de waarn. voorz., de hëer C. Egberts. In het openings woord verwelkomde hü de g. a. pa ter Engwirda, het afdelingsbestuur en de leden. Gezien het ongunstige weer was de opkomst der leden be vredigend. Voor de goede gang van zaken vraagt de voorz. medewerking. De voorz. deelt vervolgens mede dat de, Opvoering van het toneelspel in de pauze door omstandigheden niet kon doorgaan. Dit zal nu geschieden tijdens de vergadering op 23 febr. a.s. Een circulaire over de actie op naar de 400.000 leden werd voorgelezen, en de aandacht gevestig op een K.R. O.-uizending op 10 febr. a.s. met een speciaal K.A.B.-ganzenbord. Op 30 juli zal de K.A.B. afdeling Langeraar 10 jaar bestaan. Het ligt in de be doeling dit feit op eenvoudige wijze te herdenken. De bezinningsmorgen die op 11 maart gehouden zou worden kan dan niet doorgaan wegens de Stille Omgang die voor deze parochie op die datum gehouden wordt, Verder werden enkele mededelingen gedaan over de kadervergaderingen. De secretaris de heer Cor Borst heeft weer gezorgd voor een mooi jaarverslag. Het ledental was van 204 leden vermeerderd tot 220 leden. Hiervoor verdienen de besturen der vakafdelingen bijzondere dank. Ver der werden de diverse activiteiten gememoreerd, en ook het vertrek van de voorzitter de heer P. Vroon hof. De gezinsverzorging is nog steeds een wens gebleven. Het financieel verslag van pen ningmeester W. Touw gaf een vrij gunstige kaspositie te zien. De con trolecommissie had administratie en beheer in orde bevonden. De heer Jac Touw ontving dank voor het correcte beheer der spaar- kas voor brandstoffen. Het kanunnik van Schaikfonds heeft f 190.79 op gebracht. Circa 150 meer dan het voorgaande jaar. Herwonnen Levens kracht verzamelde rond f 680 voor dit mooie doel. H. L. telt 121 dona teurs. In de controle-commissie voor 1956 zullen zitting hebben de heren A. Poelwijk, A. Valentijn en C. Volge- ring. Vervolgens werden jaarverslagen van de vakafdelingen uitgebracht. De heer G. Otto deed dit voor Sint Deusdedit, de heer W. Hoogervorst voor de bouwvakarbeidërsbond St. Joseph, de heer C. v. Emmerik voor de metaalbewerkersbond St. Eloy en de heer H. Borst voor de fabrieks- arbeidersbond St. Willibrordus. Pater Engwirda behandelde in een toespraakje de vraag: „Hoe brengen we de waarde van de arbeider op hoger peil." En dan wel op de eer ste .plaats de innerlijke waarde, om vervolgens na te gaan of de arbei der een persoonlijkheid is geworden die nog oog heeft voor andere dan materiële aangelegenheden. Niet wat kr,ïjg ik moet voorop staan maar wat geef ik. Tenslotte spoorde spr. de mannen aan dat zij zouden bevorde ren dat hun vrouwen lid worden van de K.A.V. Bij de bestuursverkiezing werd de heer W. Touw herkozen en de heer C. Egberts werd gekozen in de va cature P. Vroonhof. Laatsgenoemde die reeds geruime tijd als waarne mend voorzitter fungeerde zag zich nu met grote meerderheid tot voor zitter gekozen. Deze wil de benoe ming gaarne aanvaarden, doch acht het moeilijk de voetsporen van zijn voorganger te drukken. Met aller volledige medewerking hoopt hij echter de functie goed te vervullen. De rondvraag nam nog enige tijd in beslag toen de kwestie van geor ganiseerd zijn in een verkeerde vak bond ter sprake werd gebracht. Dit schijnt geen gemakkelijk oplosbare kwestie te zijn, doch het bestuur zal er volle aandacht aan wijden. De voorz. sloot met een dankwoord de vergadering. LEIMUIPEN Jaarvergadering L.T.B. De voorz., de heer G. v. d. Meer, kon tijdens zijn openingswoord 21 leden begroeten, op de jaarvergadering. De heer S. J. Visser presenteerde het jaarverslag, waaruit bleek dat het ledental dit boekjaar met 8 le den was toegenomen. Het bedraagt thans 53. Penningni. v. Wieringen kon in zijn finantieel verslag slechts een saldo noemen van f 15.99. St. Nicolaasfeest en Oogstdankdag die deze keer door de kas gedragen zijn waren hier de oorzaak van. Ver schillende vorderingen voor de af deling verlichten echter de zorgen van de penningmeester. De bestuurs verkiezingen hadden tot resultaat dat de aftredende heren G. P. v. d. Meer en P. L. Noordermeer met bij na algemene stemmen herkozen wer den. Hierna werd het voorstel van het hoofdbestuur besproken n.l. het verzoek aan alle leden om f 10.bij te dragen aan het bouwfonds voor een nieuw secretariaatsgebouw. Spontaan waren alle aanwezigen bereid deze bijdra&j te offeren. De geest. adv. besprak hierna het aan te schaffen vaandel. Vervolgens vroeg de g. a. de aandacht voor de L.T.J. die sinds de oprichting, pre cies 1 jaar geleden goed werkt. Op 8 februari nodigt zij alle L.T.B.- ers uit op een uitvoering, die in het parochiehuis door haar zelf gegeven wordt. Wil de jonge boeren en tuin derorganisatie actief blijven, dan heeft zij de volle belangstelling en steun nodig van de L.T.B-ers, zo was de mening van de g. a. Ongeval. Woensdagmiddag viel het driejarig zoontje van 'de vee houder Keijzer van de trap. Hoewel het zich eerst niet zo ernstig liet aan zien, bleek het toch een zeer zware hersenschudding opgelopen te heb ben. ïn de nacht moest het kind naar het ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. NIEUWKOOP Lustrum Hollandse Mij van Land bouw. De plaatselijke afd. van de Holl. Mij van Landbouw heeft op feestelijke wijze in de zaal van de heer de Koker haar eerste lustrum gevierd. De heer J. Hoogendoorn riep als voorzitter allen een hartelijk wel. kom toe. Hierna werd het Bondslied gezongen, terwijl door een uit de le den gevormd muziskclubje een zelf gemaakt lustrum-lied deed horen. Hierna kwam een Radioverslag, waarin het wel en wee van de afde ling werd bezongen. De heer H. Olivier, propagandist van de jongeren, kreeg hierna het woord. Hij betoogde o.a. de plaats, die de agrariër in de maatschappij in neemt, een zeer belangrijke is; im mers hij moet ongeveer 90 pet. van de overige bevolking het eten bezor gen. Dat doet de agrariër dan ook, maar zo, dat er tevens nog een flink export-overschot is. Na dit gloedvo le betoog van de heer Olivier werd door leden var afd. een komisch blijspel in 3 bedrij ven opgevoerd, getiteld „Aardappe len", waarom flink werd gelachen. Nog geruime tijd bleef men onder muzikale leiding van het duo Schou tende Koker gezellig bijeen. Geboren: Catharina Johanna Maria, dr van J. P. Douven en J. van Lith; Hendrikus Cornelis, zn van H. J. Fransen en J. Th. Pieterse; Adrina, dr van T. Kranenburg en G. H. Hol; Hendrika Engelina Maria, dr van A. J. Vork en J. H. Stanneveld. Ondertrouwd: J. F. Fransen 26 j. en G. Leliveld 23 j.; J. J. Boers 23 j., won. te Mijdrecht en G. A. de Jong ?5 j.; J. B. Serné 20 j. en A. J. Pos 16 j. NIEUWVEEN B.V. „Dito". Gisteravond werden de wedstrijden om- het persoonlijk kampioenschap der biljartvereniging „Dito" voortgezet. De uitslagen waren als volgt: Afdeling A: P. van RoonA. J. van Trigt 0—2; J. van EijkP. van Roon 20. Afdeling B; H. A. LeliveldA. Straathof 0—2; A. A. M. Sehoorl— J. Gieling 20. J. v. d. Berg—G. J. v. d. Berg 2—0. NOORDEN K.R.O.-Cabaret ,.De Tondeldoos". Woensdagavond gaf het K.R.O.-Caba ret „De Tonderdoos" een uitvoering in de zaal de Leeuw. Grepresenteerd werd: de KRO-film „Uw onbekende huisgenoot", het radioganzenbord, de Balsamo's, Harry Bordon en Tonny Silvastry. Tonny Silvastry met haar accor deon trok ieders aandacht en diverse populaire liedjes werden door de aan. wezigen meegezongen. Harry Bordon als conferencier wist met zijn grappen en grollen allen te laten lachen. Het radioganzenbord was nu niet direct een succes, ie vragen, die ge trokken werden waren nogal moei lijk en de deelneemsters en deelne mers'hadden zichtbaar last van ze nuwen, zodat practisch elke vraag on beantwoord bleef en de put druk van eigenaar verwisselde, de uitslag was tenslotte: Jan Balvert 5 punten, Arie v .d. Zwet 3 punten en Mien Schutter en Mien v. d. Zwet elk nul punten. „St. Jozef". Dinsdagavond gaf de r.k. Bond voor Bouwvakarbeiders „St. Jozef" in de zaal# Maarsseveen voor haar leden een kaartavond. Door af wezigheid van de voorzitter stond deze avond onder leiding van de heer A. Kwakkenbos. Eerst werd er geloot voor -het vormen van de kop pels waarna loting volgde voor de partijen. Er werden vier partijen op tijd gespeeld en wie de meeste schrap, pen gewonnen hadden, over de gehele avond gerekend was de winnaar (es). le Prijs werd gewonnen door het koppel J. SplinterMevr. Capel, 2e J. de WitJac. Vork, 3e B. Broekhof C. Baas, 4e J. BaasMevr. Vork, 5e J. de JongJac. Balvert en de 6e pr. door W. v. BeekJ. Rietveld. RCELOFARENDSVEEN L.T.B. VIERDE OOGSTDANKDAG. Reeds eerder waren door het LTB- bestuur pogingen gedaan om het Oogstdankfeest als een blijvende dankdag in te voeren. Het misschien minder gunstige tijdstip n.l. als ope ning van de Oranjefeesten, is oor zaak geworden dat dit Oogstdank feest weer in het vergeetboek dreig de te geraken. Gelukkig is daarvoor tooh een oplosing gevonden en heeft men deze Oogstdankdag thans ver sohoven naar het meer rustige win terseizoen en gekoppeld aan de in deze tijd -te houden vergadering. En- dat hiervoor bij de leden wel enig ge voel bestond, bewees wel de grote belangstelling vooral van de jon gere tuinders die zowel bij de ker kelijke viering alsmede bij de afwer king van het verdere programma aanwezig waren. Donderdagmorgen te 8 uur begon men dan deze dag met een gezongen H. Mis met alge mene H. Communie in de parochie kerk van St. Petrus Banden Te 9 uur kwamen de leden bijeen in de Pan- cratiuszaal voor het gemeenschappe lijk ontbijt, waarbij te 10 uur aanslui tend de jaarvergadering gehouden werd. Hierbij waren naast de ruim 80 aanwezige leden o.m. tegenwoor dig Alkemade's burgemeester, E. J. H. Kolfschoten, pastoor D. Schoen maker, als geestelijk adviseur, pas- tuur S. Ligthart, de heer N. Turk, directeur der veiling en de heer J. Baars van het hoofdbestuur der L.T.B. Doordat burgemeester S. J. H. Kolfschoten vanwege zijn drukke ambtsbezigheden niet de gehele morgen aanwezig kon zijn, verkreeg deze direct na het welkomstwoord van voorz. A. H. Verdeel het woord. Na gewezen te hebben op de mooie doelstelling van deze dag, riep spr. de belangrijke beslissing betreffen de het aangaan van de ruilverkave ling in het afgelopen jaar in herinne ring. De officiële benoeming van de plaatselijke commissie kan iedere dag afkomen, waarna burgemeester het vertrouwen uitsprak dat deze com missie spoedig in het belang van de Veense gemeenschap vruchtbaar zal kunnen werken. Voorz. A. H. Verdel vervolgde hier na met het uitspreken van zijn openingswoord als inleiding op de te houden jaaarvergadering. Hierin noemde spr. hit afgelopen jaar over het algemeen gunstig voor de tuin bouw en sprak de wens uit dat ook het nieuwe jaar weer loon naar wer ken zal schenken. Wij moeten dub bel dankbaar zijn dat wij als LTB- leden deze oostdankdag kunnen vie ren. Iedere dorpsgemeenschap heeft 'zo zijn bepaalde tradities, aldus voor zitter, en deze hoopte derhalve dat ook deze oogstdankdag tot een tra ditie zal mogen uitgroeien. Het ledental bleef constant op 220 leden. Natuurlijk betrok secr. in zijn jaarverslag de aanvaarding van de ruilverkaveling. Penningm. Th. W. Sohrama, mocht in zijn financieel verslag een gunstig boekjaar afsluiten met een batig kas saldo van ruim ƒ700. Vervolgens was aan de orde uitrei king ere-diploma aan de oud-voorz., de heer N. Bakker. Aangezien de heer Bakker wegens ziekteniet ter vergadering aanwezig kon zijn, richt te de heer Baars zich tot voorz. A. H, Verdel met het verzoek om de waar dering van het hoofdbestuur voor het vele zeer verdienstelijke werk door de heer Bakker, welke ruim 30 jaren dn het bestuur zitting heeft gehad, verricht, aan deze te willen over brengen. De heer Baars schilderde voorts in een propagandistische speech het grote belang van de LTB als organisatie voor de tuinbouw. Nadat het ere-diploma aan de verga dering was getoond, stemde de verga dering met een luid applaus in met •het voorstel om dit diploma gezet in een passende lijst bij de heer Bakker te doen bezorgen. Bij de be stuursverkiezing zagen E. M. de Ko ning en A. H. Verdel zich herkozen. Besloten werd voorts m de contribu tie-inning weer via de veiling te doen geschieden. Tot afgevaardigden naar de vak groep tuinders werd benoemd de heer •L. v. Klink Cz. Bij de mededelingen bracht voorz. het in het bestuur gerezen plan ter tafel om een comité te vormen met het doel om een regeling te treffen om bij e.v. ziekte van een collega- tuinder, herhaling militaire dienst plicht e.a. zich beurtelings een dag in •te zetten om het bedrijf van deze'be trokkene normaal voortgang te doen ondergaan. KAARTAVOND. Voor beide afdelingen van de H. Familie was er in de Pancratiuszaal gelegenheid tot deelname aan de jaarlijkse kaartavond. De opkomst was dit keer niet zo bijzonder groot, •maar toch duurde het nog tot mid dernacht aleer de prijswinnaars be kend waren. De gehele avond heerste .er een zeer gezellige stemming, waarbij de leiding van deze avond in handen was van de heren P. Èak- ker en L. J. v. d. Meer. De prijswinnaars waren als volgt: Winnaarsronde, le prijs H. Kerkvliet en mevr. SpruitHoogenboom, 2e pr. J. Spruit en mevr. v. Klinkv. Klink, 3e pr. Koos Hogenboom en J. v. d. •Meer Dz. 4e pr. D. v. d. Meer en Corn. Wc-sselman, 5 de pr. Cr. v. Kl'nk en •Corn. v. Klink, 6e pr. E. v. Klink en Th. van Rijn. Verliezersronde: le prijs P. v. Klink en mevr. RietbroekTurk 2e pr. •mevr. v. d. Meer—Huigsluit cn mevr. v. d. MeerBakker, 3e pr. C. v. Beek en D. Loos, 4e pr. mevr. v. Velzen v. d. Meer en G. Rietbroek, 5e pr. mevr. KleinHogenboom en mevr. Klein—v. Rijn, 6e pr. P. Loos en mevr. Wesselmanv. Rijn. Mooi succes. Op het door het Sax-kwartet „De Rietvinken" van de harmonie „Philentonia" te Eindho ven georganiseerde concours voor kleine ensembles, behaalde het duo van onze plaatselijke muziekver. „Liefde voor Harmonie" de heren J. P. Bakker en J. Koek in de eerste afdeling een 1ste prijs met 96 P- Dit was tevens het behealde hoogste aantal punten in deze afdeling, waar voor een lauwertak werd toegekend. TER AAR JAARVERGADERING GEITENFOKVERENIGING. De geitenfokvereniging „De Eens gezindheid" hield in café Kramer te Papenveer de jaarvergadering. De voorz., de heer Joh. de Bruin Cz., sprak een kort openingswoord en deelde mede dat de heer Jong van het bondsbestuur verhinderd was de ze avond te komen spreken. Secreta ris A. Hoogervorst las een uitvoerig jaarverslag voor waarin hij er nog eens de aandacht op vestigde, dat de vereniging streeft naar verbetering van het geitenras. De vereniging telt 46 leden. Er was een kleine te ruggang in het ledental. Verder werd het overlijden van de ere-voor zitter, de heer C. T. de Bruin geme moreerd. De heer H. van Tol heeft bedankt als bestuurslid. Hij is dit vanaf de oprichting geweest. Men deed nog pogingen de heer van Tol van zijn besluit af te brengen, doch hij was hiertoe niet te bewegen. In zijn plaats werd gekozen de heer P. v. d. Ster. De beide aftredende bes uurs leden Joh. de Bruin Tz en J. Hooger- vost werden herkozen. Het financieel verslag werd uitge bracht door de penningmeester J. Hoogervorst er bleek een batig sal do te zijn van 266.66. Hierna wer den de prijzen uitgereikt van de ge houden geitenkeuring, waar 24 die ren werden aangevoerd. De heer Math. v. d. Jagt ontving drie eerste prijzen en een derde prijs. Joh de Bruin een 3e en een 2e prijs en de heer H. v. Eijk ontving een 2e -prijs. Tot de overige prijswinnaaj-s behoor den nog de heren M. v. d. Meer en M. van Tal. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorz. de ver gadering sloot.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8