Peltenburg Televisie! Gemeenteraad Valkenburg Afscheid van burgemeester Gebrandschilderde ramen cadeau SEC TRANSIT GLOREA MUNDI I HASSELHAM PANDER Yrouwel. Kantoorbediende DIEPDRUKETSER ESESSIQO Hoe wintert het in 1954-1964 VRIJDAG 27 JANUARI !95o DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Te half twee gistermiddag kwam de voltallige raad onder voorzitterschap van burgemeester W. M. v. d. Harst bijeen. Na opening hield de voorzitter zijn nieuwjaarsrede. De ver. voor Chr. onderwijs alhier had bij schrijven van 21 november gelden aangevraagd voor het voor zien in de noodzakel jkheid een nieu we school te bouwen. Deze aanvraag steunt op art. 72 der L.O.-wet 1920 is voortgevloeid uit de onmogelijk heid duurzaam ontheffing van de mi nister van onderwijs te verkrijgen voor het in strijd met de wetsbepa lingen in gebruik hebben en houden van een z.g. „dependance". De voor zitter verklaarde, dat een gunstig be. sluit in deze moet worden opgevat, als een verklaring, dat in beginsel aan de uitvoering (welke uiteraard afhankelijk is van de concrete moge lijkheden) zal worden medegewerkt. Na verschillende inlichtingen van de leden hiervoor aan de voorzitter ge richt, werd dit voorstel aanvaard. Hangende de aanvraag voor een Chr. school hebben b. en w. zich be ijverd, daarvoor een verantwoorde plaats te kunnen aanwijzen. Het is u bekend, aldus de burgemeester, dat dit, gezien het ruimtegebrek, geen eenvoudige zaak was, waarbij de ge dachten, mede overeenkomstig de wensen van het schoolbestuur, aan vankelijk uitgingen naar de z.g. speel weide, een gedachtengawg welke niet door de raad werd nagevolgd. Prof. Wieger Bruin heeft nu drie schetsont werpen ingediend, waarbij de nieuwe school achtereenvolgens is geprojec teerd aan de zuidzijde van de Mar. Poststraat, vervolgens ten noorden van de begraafplaats over de Grote Watering, en langs de Broekweg. Na het voor- en tegen der verschillende plannen overwogen te hebben, be sloot men in principe, grond langs de Broekweg en naast de begraafplaats hiervoor aan te kopen. Hiervoor werd van de heer N. Zandbergen 4250 m2 VOORSCHOTEN ONGEVAL DOOR GLADHEID. Gistermiddag omstreek vijf uur werd de scooterrijder, de heer M. Kuttering uit Voorschoten door een slippende auto uit de richting Voor schoten komende op de Papelaan na bij het Paapje aangereden. De heer Kutterink kwam uit Wassenaar en begaf zich huiswaarts. De personen auto kwam uit Voorschoten en reed in de richting Wassenaar met een snelheid van 50 km. Vanwege de slechte weg begon de auto te slippen en de bestuurder had geen macht meer over het stuur. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. De heer Kutterink werd tegen de grond ge smakt en bekwam een lichte her senschudding en een bovenbeen breuk. Per ambulancewagen werd 't slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De scooter werd zwaar beschadigd. Dinsdagmiddag om kwart voor drie werd de volkswagen van de heer S. van de Voorschotense meel- handel (Schrama, Rijndijk) gestolen. De heer S. was bij de heer v. d. Mey op de Leidseweg nabij de Vink om een order op te nemen. Toen hij klaar was en hij zijn route wilde vervolgen was zijn wagen vertrok ken. De politie tast niet geheel in het duister. Het vermoeden gaat uit naar twee mannen van ongeveer 30 jaar, die tussen half twee en half drie het dorp Voorschoten gepas seerd hebben in de richtnig van de Vink. Zij waren beiden bloots hoofds en droegen bruine overjas sen en hadden elk een bruin pakje onder de arm. Meerdere personen hebben deze mannen gezien. Zij, die nader signalement van deze personen kunnen geven, worden verzocht zich op het politiebureau te melden. De politie zoekt en heeft een spoor, maar de wagen is nog niet terecht. aangekocht voor de prijs van ƒ5. per m2. Voorts werden gelden beschikbaar gesteld aan de ver. voor Chr. onder wijs voor de aanschaffing van vier en twintig nieuwe banken en drie les senaars voor de bestaande school. In verband met de benoeming van de voorzitter tot burgemeester der ge meente Ooltgensplaat is de heer N. Ouwersloot benoemd tot ambte naar van de burgerlijke stand. Een verzoek van K.N.A.C. aan de gemeen te, gezien het door haar te algemenen nutte verrichte werk, om financiële steun door buitengewoon lid te wor den, werd afgewezen- Valkenburg heeft voor de jaren 1954 tot en met 1956 een bouwvolume voor tien woningen. Hiervan zijn er zes industriewonin- gen bij, welke gebouwd zullen wor den aan de Katwijkerweg. De vergun ningen hiervoor zullen omstreeks april afkomen. Om het bouwvolume zo spoedig mogelijk rendabel te ma ken werd besloten tot de bouw van vier woningen op het terrein gelegen aan 't Boonrak. Na de rondvraag, welke niets op leverde, werd deze zakelijke verga dering, welke voor de laatste maal onder voorzitterschap stand van bur gemeester W. M. v. d. Harst, gesloten. Donderdagmiddag om vier uur hadden vele genodigden zich in de raadszaal te Valkenburg verzameld. In een buitengewone vergadering immers zou burgemeester W. M. v. d. Harst afscheid nemen. Onder de genodigden merkten we op de bur gemeesters jkhr. mr. R. Sandbergen Boelens van Sassenheim, Verhoeven van Voorschoten, Du Boeuf van Oegstgeest, jkhr. mr. L. M. E. von Fisenne van Warmond, H. A. C. Ban ning van Leidschendam; de groeps commandant van de Rijkspolitie, de heer v. d. Laan, de heer Gert van Wijk als kringhoofd B.B.; ds. Lek- kerkerker en ds. Langeler; de dok toren H. Hueting en J. Bergman; notaris Verhees uit Katwijk en vele bestuursleden van plaatselijke ver enigingen. Nadat allen hadden plaats geno men, trad de burgemeester, verge zeld van zijn echtgenote en zoontje de zaal binnen. Ik kan u de verzekering geven, al dus de burgemeester in zijn af scheidsrede, dat dit heengaan voor ons een zeer moeilijke beslissing is geweest, die uiteindelijk bepaald is door onze overtuiging, dat het Gods wil is, dat wij ook die taak naar beste vermogen moeten trachten te vervullen, en dat daaraan onze per soonlijke voorkeur of wensen, onder geschikt moet enzijn. Wanneer dan ook het afscheid van deze gemeente zwaar weegt en wan neer de afgelopen vier jaren voor ons gezin zo uitermate waardevol waren, schrijf ik dat in de eerste en voornaamste plaats toe aan al diege nen, met wie ik heb mogen samen werken, die het arbeiden en bestu ren tot een voortdurende vreugde hebben gemaakt, een vreugde, die steeds weer inspireert en die mij het voldoening schenkende gevoel heb ben gegeven, dat in Valkenburg de mogelijkheid bestaat om iedere dag een nieuwe bouwsteen aan het ge meentebelang te metselen. Na deze rede hing de burgemees ter de tekenen van zijn waardigheid de loco-burgemeester N. Ouwersloot om, welke daarna de vergadering leidde. Als eerste spreker nam weth. N. Ouwersloot het woord. Het is wel met gemengde gevoelens, dat ik tot u een afscheidswoord spreek. Geheel Valkenburg betreurt, dat u na slechts vier jaren, weer van ons heen gaat. Spreker bracht zijn woorden nog in herinnering, welke hij gesproken had bij de installatie van de burgemees ter: „Laten we werken of alles van ons afhangt, al weten wij zeer goed, dat alles van Gods zegen afhanke lijk is". Er is dan ook werkelijk veel tot stand gebracht. Spreker prees de zeer goede verstandhouding welke er bestond tussen b. en w. Ook aan mevr. v. d. Harst werden hartelijke afscheidswoorden, gericht. Wethouder v. d. Broek belichtte het leiderschap als een staat van dienen. Circa 2000 jaar wordt de ge meente Valkenburg al in een of an dere vorm geregeerd en vier jaar is maar een luttele tijdstonde. Dat zal echter niet wegnemen, dat de indruk van uw persoonlijkheid bij de bur gers in Valkenburg zal voortleven. Namens de raadsleden sprak de heer G. v. Leeuwen en bood namens de raad een sierlijke tabakspot aan uitgevoerd in Delfs blauw. Burgemeester jkhr. mr. R. Sand bergen v. Boelens sprak in geestige bewoordingen namens de andere col lega's de heer en mevr. v. d. Harst toe. De groepscommandant van de Rijkspolitie schetste op humoristische wijze de goede verhouding die er be stond tussen de burgemeester en de burgerij en de prettige samenwer king, die de rijkspolitie ondervonden had. Ds. Langeler sprak voorts na mens de verschillende kerkgenoot schappen, terwijl ds. Lekkerkerker namens de Ver. v. d. Chr. School sprak. Tenslotte bracht de heer H. Imt- horn dank aan de scheidende func tionaris voor alles wat hij voor de Valkenburgse muziekvereniging ge daan had. Hierna was het woord aan burge meester v. d. Harst. Diep ontroerd en met grote dankbaarheid beant woordde hij ook namens zijn echtge note iedere spreker apart. Hiermede was deze plechtigheid ten einde en werd iedereen in de gelegenheid ge steld om afscheid te nemen, waar van een zeer druk gebruik gemaakt werd. OEGSTGEEST KATH. VROUWENGILDE In het parochiehuis hield het Kath. Vrouwengilde, onder presidentschap van mevr. J. StaalSantvliet haar jaarvergadering. De belangstelling was groot. Ook waren een aantal adspirant-leden te verwelkomen en pastoor Looyaard. De presidente her dacht het verscheiden van twee leden, nl. mevr. Schenk en mej. Looyaard. Om hun zielerust werd gebeden. Onder de vele mededelingen las mevr. Staal een aardige brief voor uit Indonesië van de presidente van het Indonesische Vrouwengilde te Dja karta. Mej. Weiter bracht een wel verzorgd jaarverslag uit. Er weren 12 nieuwe leden aangenomen. Mevr. De Wilde rapporteerde de financiële toestand. Er was een batig saldo. Hierna gaf mevr. v. d. Aar een kort verslag over het werk van de Soc. Char. Commissie. Tenslotte deed mevr. Versteeg, nog enige medelin- gen over de naai- en knipcursus. De periodiek aftredende bestuurs leden werden herkozen en enpassant wenst mevr. Meyer nog een en ander te vertellen over de reisafdeling. Na de pauze werd een aantal aar dige film vertoond over West-Indië, welke alle plaatsen deed zien, door koning Juliana en prins Bernhard op hun recente reis bezocht. WARMOND Loop der bevolking. Op 1 januari 1955 stonden in de bevolkingsregis ters dezer gemeente ingeschreven 2176 mannen en 1945 vrouwen aldus in totaal 4121 peronen. In 1955 wer den geboren 42 mannen, terwijl zich vestigde 181 mannen. Overleden zijn 11 mannen en vertrokken 158 man nen, dus een vermeerdering van 52 mannen. Geboren werden 42 vrou wen, terwijl zich vestigden 72 vrou wen. Overleden zyn 11 vrouwen en vertrokken 92 vrouwen. De bevol king bestaat thans uit 2228 mannen en 1956 vrouwen aldus in totaal uit 4184 personen. X00RDWIJKERH0UT MEER VREUGDE SPEELDE „VANDAAG IS MORGEN". Het was ons vanzelfsprekend niet ontgaan, dat „Meer Vreugde", de to neelclub van de KAB, reeds geruime tijd ernstig streefde naar een beter peil, zowel wat de keuze van de te spelen stukken betreft, als de uitvoe ring van die stukken. Om werkelijk met een redelijke kans van slagen naar een hoger peil te kunnen streven heeft de KAB zich belangrijke financiële offers getroost en een beroepsregisseur aangetrokken in de persoon van de heer Hakkert te Leiden. Woensdag en donderdag heeft Noordwykerhout het resultaat kun nen zien. Men had dit keer niet min der dan het zeer moeilijke spel van Herbert E. Bates „Vandaag is mor gen" gekozen en onder de bekwa me leiding van de heer Hakkert heeft „Meer Vreugd" dit toneelstuk zeer acceptabel op de planken gebracht. De schrijver tracht de toeschouwers enig inzicht te verschaffen in het ge moedsleven van een succesvol oor logsvlieger, die door zijn medemen sen slechts gezien wordt als een held, van wie men denkt, dat hij telkens weer voor zijn plezier de lucht in gaat en het als een prettige sport be schouwt zoveel mogelijk tegenstan ders neer te schieten. Jack ontmoet echter één persoon, die hem ziet, zo- als hij werkelijk is en deze persoon is het meisje Julia. Voor haar legt hij zijn diepste wezen bloot, aan haar kan hij en trouwens iedereen, die met haar in aanraking komt alles vertellen, zijn afschuw voor het ver moorden van medemensen en zijn angst om zelf gedood te worden. Deze Julia is de hoofdpersoon in het stuk, zij beheerst voortdurend niet alleen zichzelf doch ook haar gehele omge ving. Zij is de ideale vrouw en daar om naar onze smaak net niet mense lijk meer. Trouwens over de gehele manier, waarop de schrijver zijn ge dachten in dit toneelspel gestalten heeft gegeven, kan men o.i. grondig van oordeel verschillen. Bovendien is de schryver een Engelsman, die En gelse mannen en vrouwen ten tonele voert en het Engelse karakter is wel heel verschillende van het Nederland se, hebben wij altijd gelezen en ge hoord van mensen, die het weten kunnen. Met dit al stonden de dames en he ren van Meer Vreugde voor een zeer zware opgave met dit spel. Zij heb ben echter een zeer lofwaardige prestatie geleverd. Het beste bewijs hiervoor was wel de gespannen aan dacht, waarmede beide avonden het talrijke publiek het spel heeft ge volgd. Julia, de verpersoonlijking van het begrip tegenover de oorlogsvlie ger, werd naar onze smaak knap maar iets te beheerst, te koud gespeeld. In het laatste bedrijf konden wij haar het meest waarderen. De Poolse luite nant, die met zijn verhaal zo scherp het oorlogsleed schildert, werd knap gespeeld, vooral ook als brenger van het onheilsbericht als Jack is neer geschoten. Diana, het zusje van Jack, die hem verafgoodt en meent zonder hem niet te kunnen leven, werd door het jongste lid van het gezelschap volkomen natuurlijk en met volledig begrip op het toneel gebracht. De overige rollen sloten zich zo goed mo gelijk bij de uitblinkers aan, zodat, mede natuurlijk dank zij de straffe regie, een sterk geheel tot stand kwam. Voorzitter Jac. Duivenvoorde, die met een kort welkomswoord beide avonden heeft geopend, bracht zeer terecht veel dank namens allen aan J de dames en heren van „Meer Vreug- de", en aan de pianist Cyriel Hooy- GEMEENTERAAD LEIDSCHENDAM L.T.J. ouder- en propaganda-avond. De L.T.J. afdeling Noordwijker- hout hield donderdagavond in hotel van der Geest een propaganda- te vens ouderavond. De zaal was goed bezet en vele ouders hadden aan de oproep van het bestuur gevolg gege- i ven. De voorzitter zeide, dat enige ja. I ren is samengewerkt met de K.J.M.V. GEBRANDSCHILDERDE RAMEN CADEAU. Als eerste punt van de raadsagenda van Leidschendam kwam in behande ling een aanbod van de gemeente Nieuwe Tonge die als dank voor de na de stormvloedramp vanwege Leid schendam ontvangen hulp, nu een viertal gebrandschilderde ramen aan bood. B. en W. en de raad stelden deze geste van Nieuwe Tonge op hoge prijs en zullen de aangeboden ramen een goede plaats geven. In verband met de sinds 1 januari j.l. van kracht zijnde kleuteronder wijswet zal de Nutskleuterschool worden opgeheven en door de ge meente verder in exploitatie genomen worden. Het aanwezige meubilair zal door de gemeente worden overgeno men tegen een bedrag gelijk aan de na liquidatie van de school daarop nog rustende schuld, naar schatting rond ƒ6000.—. Voor het nog reste rende spelmateriaal zal de gemeente nog 400,betalen zodat de over name van de sdhool uitkomt op 1000,De leidster van de Nuts kleuterschool zal aan de nu openbare kleuterschool in tijdelijke dienst ver bonden blijven. Mr. Dietz (KVP) maakte de opmerking dat voor het vervolg ook de benoeming van perso neel aan de openbare kleuterschool De animo voor de L.T.J. liep toen ech ter terug en op aandringen van de leden zelf is de L.T.J. weer op zichzelf komen staan. Hierna sprak de geest. adv. de leden toe. Hij sprak over de gewenstheid van een scheiding L.T.J.K.J.M.V. Spreker zeide, dat het tegenwoordig moeilijk is om een beetje vuur in de jeugdbeweging te krijgen. Laten we jn de komende tijd maar eens pio nieren en de team-geest bevorderen tot groei en bloei van de L.T.J. Nadat een korte pauze was gehou den, kwam de L.T.J. uit de Zilk voor het voetlicht met het toneelstukje in 2 bedrijven: „Cel 13 is vrij". Een vrij mal gevalletje van een stel dat leeft van oplichting en dieverij. Het stuk werd vrij aardig en op sommi ge ogenblikken vlot gespeeld. De Zil- kers mochten dan ook een dankbaar applaus oogsten. Na een verloting werd het 2e be drijf gespeeld. Daarna volgde nog een gezellig samenzijn. Kinderpostzegels. De opbrengst van de verkoop van kinderpostzegels is totaal 1208.93, waarvan door de r.k. jongensschool is verkocht voor 78 en door de chr. school voor. 377. Feestavond LTBKVOB. De zaal van v. d. Geest was vol toen de voorzitter van de LTBKVOB, afd. Noordwykerhout de feestavond opende. De heer van Leeuwen zeide o.a. dat de oogstdankdag goed was begonnen. Hij meende niet aan de in druk te kunnen ontkomen dat er min der dames en gezinsleden van de LT B-leden in de kerk waren. Het ont bijt, aldus de heer van Leeuwen was prettig verlopen. Na deze opening werd een vlot en geestig programma afgewerkt door een gezelschap dat stond onder lei ding van de conferencier Andre Meurs. Jenny van Elsloo zong en speelde op een accordeon. Mej. Ton- ny Huurdeman deed leuke voordracht- jes en speelde in verschillende stuki jes mee. Zij imiteerde meestelijk be kende persoonlijkheden. Ook Dirk Engelbrecht imiteerde bekende ra diostemmen. Cor Dijks gaf staaltjes van evenwichtskunst ten beste, ter wijl Bas van Dalen op de piano alles begeleidde. tot de taak vap de gemeente behoort, terwijl de heer Boone (P.v.d.A.) ver zocht bij eventuele bouw van een nieuwe kleuterschool de nodige sprei ding in acht te nemen met het oog op de uitgestrektheid van de gemeente. Bij de vaststelling van de bedra gen voor de exploitatie van de bijzon dere scholen maakten de heren Dietz en Coppray de opmerking dat een bedrag van 158.20 voor geringe en dagelijkse reparaties veel te laag is. Het gevolg van deze steekhoudende opmerking was dat het desbetreffen de voorstel voorlopig werd aangehou den. De raad besloot verder een gemeen schappelijke regeling aan te gaan met Rotterdam voor het bezoek van leer lingen op de scholen voor middel baar en voorbereidend hoger onder wijs. Ook ging de raad zonder stemming accoord met het voorstel de gebou wen van het Bejaardencentrum voor de prijs van 868.343.72 en aan de Stichting ingaande 1 januari j.l. een lenig te verstrekken groot 693 242 72 Het laatste besluit was de goedkeu ring van de onderhandse aanbeste ding voor het bouwrijpmaken van gronden aan de Nieuwstraat bestemd voor woningbouw en kleindustric. Het werk werd opgedragen aan het Bouwbedrijf H. van Ringen te Was senaar voor de prijs van 17.945. Scheepsberichten ALIOTH 27 te Rio de Janeiro. AM- STELDIEP 26 v. Bahrein n. Kuwait. AR- NEDIJK 26 v. New York n. Baltimore. ATJE RAYS 27 te R'dam. BAARN p. 26 San Miguel Azoren n. Puerto Cabello. BLIJDENDIJK 26 v. R'dam n. Antwer pen. BOSKOOP 26 v. Tocopilla n. Pisco. DRENTE 26 v. Suez n. Pt Said. GOR- DIAS p. 26 Ouessant n. R'dam. KORA- TIA 27 te Malta. KOROVINA 27 te R'dam. MAASKERK 27 te Genua. MA- NOERAN p. 26 Ouessant n. Genua. MEERKERK 27 te R'dam. NIEUW AM STERDAM 26 v. Laguaria n. Curacao. PERNA 27 te Suez. SAMARINDA 27 te Los Angelos. STAD DORDRECHT 26 v. Motril n. Emden. TALISSE 27 v. Aden n. Belawan. TARAKAN 27 te Port Said. TEIRESIAS 26 v. Port Said n. Liverpool. VAN SPILBERGEN 26 v. Bordeaux n. Dakar. Marktberichten LEIDEN, 27 jan. Vee. Aanvoer 10 stieren, 55 melkkoeien, 300 vette koeien, 40 varekoeien, 5 vette kal veren, 87 nuchtere kalveren, 100 vet te schapen, 1390 vette lammeren, 39 varkens, 249 schrammen, 423 biggen, 1 paard, 6 geiten. Totaal 2705 stuks vee. Noteering: stieren slacht 2.32 2.75 per kg., melkkoeien f 750 1070.vette koeien slacht f 2.30 3.10 p. kg., varekoeien f 575790, vaarzen F 580810, pinken 350 490, graskalveren 220430, nuch tere kalveren levend S 4058, nuch tere kalveren slacht 1.301.45 per kg. lev. gew., vette schapen S 100 135, vette lammeren 90130. zeu gen 230350, schrammen 60 100, biggen f 30—45, geiten f 10—35. Handel: voor vette koeien, zeugen, schrammen, biggen en geiten matig. Voor melk-, varekoeien, vaarzen, pinken, schapen en lammeren stug, duur. Voor nuchtere kalveren vlot. T.b.c.-vrije afdeling: gewone aanvoe\ 65. Kaas. Aanvoer 12 partyen Goudse. Handel lui. Pryzen algemeen 2.10—2.20. LEIDSCHENDAM, 27 jan. Eieren. Aanvoer 37300 kipeieren. Prijzen 3200 eieren no. 0 14.85—15.70; 6000 eieren no. 1 f 13.7014.20; 9400 eieren no 2, 12.25—14.20; 15100 eieren no 3 11.25—12.20; 3000 eieren no 4 10.25—10.90; 600 eieren no. 5 9.80 9.90. Als U op de Breestraat 109 bent aangeland en U kijkt naar de gevel, dan ziet U hoe deze voorover hangt van ouderdom. En ziet U het borstbeeld van Joh. Melchior Kemper, die dit eertijds trotse huis bewoonde, dan verzucht U: inderdaad, alle wereldse grootheid vergaat. Maar als U in de etalage kijkt en U stapt binnen, dan treft U een sfeer van jeugdige activiteit, opge wektheid en vertrouwen! VAN 1793 En dan die Voelt U zich ertoe aangetrokken de weg en U kent de spraak PHILIPS - ERRES - BLAUPUNKT - FRIDOR etc. RADIO'S voor iedere beurs en in ruime keus, staan op U te wachten! Wij etaleren in onze etalage B o'er marlet MASSIEF EIKEN EETKAMER: dressoir, ronde tafeL 4 stoelen bekleed r QOC met rundleder. j ÖZO# Onze eigen krediet-afdeling regelt rechtstreeks met U betaling in termijnen tegen contant-prijzen en matige rentevergoeding. Botermarkt 21 22 - Breestraat 1 46 g Polshorloges v.af ƒ1,— per week. Gouden ringen, pendules enz. Zoekt U iets moois, niet te duur en prima kwal., Plasmeijer, Storm Buysingstr. 33 (L. Morsweg), tel. 32173. g Te koop: Pfaff hand naaimachine, in prima st.. prijs 55,moderne trap- naaimachine (inzinkbaar) in zeer goede staat, prijs 125,Herenstraat 23. Leiden. 3813 Fa. H. S. FLES vraagt voor haar grossierderjj in huishoudelijke artikelen A. R.K. MAGAZIJN BEDIENDE voor het controleren van in- en uitgaande goe deren, het emballeren hiervan „en het op orde houden der magazijnen. B. JONGEN voor alle voorkomende werkzaamheden o.a. voor het behulpzaam zijn van de onder A. genoemde arbeid. Zonder goede getuigschriften onnodig te solliciteren. Aanmeldingen op Hooigracht 24 van 3 tot 7 uur. By de STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN is plaats voor een bij de mechanische administratie. Leeft, tot 18 jr. Bij voorkeur U.L.O.-opleiding. Salaris volgens regeling voor jeugdig gemeente- personeel. Schriftelijke soil, aan de afd. Personeelszaken der S.L.F., Langegracht 70, Leiden. g 20 korting tot 1 fe bruari. HJH. kunst- en amateurschilders met inle vering dezer advertentie koopt u extra goedkoop uw schilderslinnen gesoan- nen op spieraam. Mooi glad linnen zonder kno pen. „Rembrandt". Haar lemmerstraat 208-223. g B.z.a. net meisje voor enkele dagen in de win kel. Br. onder no. 6468 bureau van dit blad. tg Verloren: juwelen broche. Terug te bezorgen tegen beloning. Anna van Burenlaan 12, Oegstgeest. tel. 21125. 3803 Modern bedrijf in het westen des lands, heeft een plaats vacant voor een bekwaam Een auto-etser, die omgeschoold wil worden, komt ook in aanmerking. Soil, met voll. inl. onder no. 6475 bureau v. d. blad. RjluWnrfTTlfwi!!! g Kolenkitten 1,89. Prachtig achtkantig model, extra grote maat. diep- glanzend zwart gemoffeld. Kachelzeiltjes met dieren- figuren 59 ct. Naadloze metalen bedkruik. hoog glans 2,98. I.V.A., Haar lemmerstraat 48: Nova, Noordeinde 43. Leiden. g Love Verlovingsringen zyn van het allerbeste 14 k. goud. 4 modellen in voorraad. Op het graveren kan gewacht worden. Bij de Verlovingsringen-spe cialist „De Goedkopere Zaak" S. v. d. Water en Zn.. Haarlemmerstr. 185. g Bon. Emaille emmer 1,98. Grote maat. De beste kwaliteit. Normale prijs 2,98. Uitsluitend m. inlevering van bon deze zware wit-emaille emmer voor 1,98. Victorie-Bazar. Hogewoerd 31 en 73. g Twee clubfauteuils met 4 stoelen (nieuw), modern stel 155.dressoirs, divans, keukentafels, auto peds, driewielerfietsjes, racefiets, bromfiets, kloos tertafels. ledikanten, vloer kleden. bedstellen. schrijf tafels. enz., dekens, naai machines, wringers, bed stellen bij Nieuwenburg, Hooigracht 55. g Zware emaille kolen kitten, 50 cm. hoog 2,75. Ontbijtborden 28 ct. Drink glazen. 6 stuks. 65 ct. Bed- kruiken. naadloos, extra zwaar 2.75. Pansponsen. 4 stuks 25 ct. Victorie- Bazar, Hogewoerd 31 en 73. tg Kofferschrijfmachine gratis? Iedere zaak. ver eniging etc.. en particulier zenden wij gratis een schrijfmachine op proef! Volledige fabrieksgarantie, levering vanaf ƒ2.p. w. of :n 24 maanden. Vraagt gratis prospectus aan! Br. onder no.5399 bureau van dit blad. tg Partij vaatwerk, glas werk. vorken en lenels, «roente-, vlees- en koffie molens. bedden, ledikan ten, dekens, vloerkleden, dressoirs, theemeubel, leg kast, crapaudjes, trap- naaimachine. Hoovmans, Barnhoornweg 30, Noord- wijk Zee. Tel. 2012. tg Stop! Wij gaan door met onze enorme koopjes. Sokken- en truienwol. 100 gr. 1,19; Jaeger, 100 gr. 1,19. Extra koopjes in dames-, heren- en kinder ondergoed. Bii de goed kope wolkraam. H. van den Bosch. 6481 g Net meisje gevraagd voor de morgenuren of nette werkster voor 1 dag of 2 halve dagen. Louise de Colignylaan 17, Oegst geest. 3806 tg Verloren (enige sleu tels). De vinder wordt ver zocht. zaterdag (ochtend) aan het Polltiebur. adres te melden of sleutels te brengen. VERSCHENEN: door CHR A. C. NELL. Strenge en zachte winters in Nederland. Het karaktei van de eerstvolgende tien winters. Franco toezending na ontvangst van 1.50. N.V. DE LEIDSE COURANT, LEIDEN, GIRO 103003.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3