Duinstreek Gemoedelijke vergadering van St. Deus Dedit te Leiden Dr. W. Sturrman, oud-directeur van Leids slachthuis overleden AVONDRUST Uitspraak in de „zaak-Vinkeveen" is tot 17 februari uitgesteld PROKONCE SPORT ypT.imr, 27 JANUA.RI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Aanwezigen werden rijk beloond Er is gisteravond in het St. Leonar- dushuis te Leiden door de leden van de R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" gemoedelijk vergadert. Tus sen bestuur en ongeveer 18 aanwezige leden heerste een contact, dat bijdroeg tot een onmiddellijke en weinig sta tutaire wijze van gedachtenwisseling. De voorzitter, de heer A. H. Beljaars werd op deze wijze herkozen en een niet aanwezig lid, de heer Zwetsloot werd voor een vacature in het be stuur benoemd. De voorzitter liet in zijn openings woord enige belangrijke feiten, die de leden van deze bond raken de ï-evue passeren. Hij hoopte, dat de landarbeiders van de goede econo mische toestand ook een weinig zul len meegenieten. Hij herinnerde aan het nieuwe cantract voor het bollen- Ibedryf. De esecr,, de heer A. G. de Jeu, las het jaarverslag voor. Het aantal leden bedraagt thans 48. De penningmees ter, de heer Turk mocht meedelen, dat het saldo een vooruitgang heeft ondergaan en nu op 393 gulden staat. Na een instelling van een lcascom- missie, die door gebrek aan weerklank nog al wat voeten in aarde had, werd gediscussieerd. Over de vraag of de Jaarlijkse verassing meestal een verloting dit jaar een waardebon van vier gulden zou zijn, die tijdens de vergadering aan de aanwezigen zou worden overhandigd. De zieken en zij, die bericht van verhindering hebben gestuurd, zouden zich even eens in deze milde prijzenregen kun nen koesteren. Toen de discussie over dit onderwerp, waarbij de aanwezige leden direct betrokken waren, dood liep, werd er gestemd. De meerder heid verklaarde zich vóór het uit delen van de waardebonnen op deze avond. Aldus werden de leden voor hun aanwezgiheid beloond. Pater S. Keu- laards O.F.M. geestelijk adviseur, be antwoordde vragen van de leden o.m. R.K. BOND VAN TECHNICI „ST. BERNULPHUS" Voor de te houden bijeenkomst welke vanavond zal worden gehou den in hotel café „Central" Breestraat 49, met als onderwerp „De publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie" en de „Ondernemingsi-aden", is het bestuur er in geslaagd de heer Derks uit Den Haag bereid te hebben gevonden, over deze onderwerpen te komen spreken en hierover met de leden van gedachten te wisselen. De leden worden dringend verzocht op deze interessante avond aanwezig te zijn. over de nieuwe vasten- en onthou- dingswet en de arbeid van de gehuw de vrouw. „Kat op heet zinken dak" 117IJ KUNNEN DE AARZELING begrijpen, waarmee het bestuur van K. en O. het besluit genomen heeft over dit stuk aan haar leden voor te zetten. Aan de ene kant staan de onmiskenbare kwaliteiten van Tennessee Williams' schriiverstalent; hij weet de sfeer, welke hij wil op roepen ook inderdaad met grote kracht te suggereren en hij weet zijn hoorders te boeien tot het eind, dat gewoonlijk bitter is. Bovendien wordt het toneelstuk door de Toneelgroep „Theater", onder leiding van Richard Fluik uitstekend- gespeeld. Twee zwaar wegende argumenten om het spel op te nemen in de serie voorstel lingen Groot Toneel. Maar aan de andere kant is deze „Kat op een heet zinken dak" rond weg een naar geval, een episode uit wel zeer sombere levens, een wroe- terin allerlei decadentie, verval, ver rotting, leugenachtigheid enz. Een echt geval van Sartre-filosofie a la „Wa'°inT" moeten wü bet „leven" altijd maar weer zoeken aan j de zelfkant, waar zatlaopen in de goot liggen, waar huwelijken uitlo- pen op jarenlang gesar en gezeur, waar de hebzucht hele families ver giftigt, abnormaliteiten scheuring en inslag zijn? In dit spel is de hele planters-fa milie is de Mississioni-delta door en door rot. Een bepaalde geschiedenis is het niet, maar een soort schets van ^e familie-verhoudinpen op de ver jaardag van „grote pappa"; het is zijn laatste verjaardag, want hij is onge- r><*e<5Uik en iedereen weet het, behalve hij zelf. Men begint op de erfenis te azen §n dat is voor de schrijver gelegenheid om de diverse personages eens ombarmhartig te kijk te zetten en de leugen te ontmaske ren, waarachter zij allen hun leven verbergen. Veel fraais is het niet wat er voor de dag komt. an de andere kant kunnen wij de opvoering op zichzelf waarde ren. Het zijn vooral de figuren van „grote pappa" (Richard Fluik) en zijn jongste zoon Brick (Kees Brus- se), die door de ongelukkige dood van een vriend aan de drank is ge raakt en wiens huwelijk met de „kat", (Anny de Lange) een groteske mis lukking is geworden. Het zijn vooral deze drie figuren, die door de acteur extra belicht worden. De genoemde drie acteurs dragen het hele spel, de anderen zijn weinig meer dan bijfi guren om de situatie wat te kleuren en het toneel te vullen. Kees Brusse gaf prachtig beheerst spel, geladen van de noodlotsgedach te, terwijl Richard Fluik een meer normale figuur was, die de angst voor de dood tracht weg te praten, een rijk geworden planter, hoewel niet altijd de krachtsfiguur, die hij toch moest zijn. Anny de Lange was zeer goed als de „kat, die op het hete zinken dak" zat en er toch niet af wilde, een kattige figuur, die in het nauw soms rare sprongen maakt. De „grote mama" van Hettv Bock stelde enigszins teleur, maar komt dat niet voor een groot deel op rekening van de schrijver? Afscheiding bisdommen 2 februari Naar wij vernemen, wordt de af scheiding van de Bisdommen Rotter dam en Groningen officieel van kracht op 2 februari a.s. De. benoe ming van de nieuwe bisschop kan nu dus elk ogenblik afkomen. Prof. Van Eysinga 50 jaar doctor Donderdag 2 februari zal het vijftig jaar geleden zijn dat prof. mr. jhr. W. J. M. van Eysinga aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de staatswetenschap. Prof. Van Eysinga werd in 1878 te Noordwijkerhout geboren en studeer de in Dresden, Rotterdam, Den Haag en Leiden. Op 24 juni 1918 werd hij benoemd tot hoogleraar aan de Rijks universiteit te Leiden. POTLOOD en GEEST In Oegstgeest is overleden dr. W. Stuurman, oud dierecteur van het No. 536. Horizontaal: 1. Onlangs, 5. lieden, 6. muzieknoot, 7. vogel, 9. staafje om een rad vast te zetten, 10. vogel, 11. nobele, 13. rivier in Enge land, 15. vaarwel, 17. voorzetsel, 19. soort onderwijs (afk.), 21. landbouw werktuig, 22. jongensnaam. Verticaal: 1. Traag, 2. telwoord 3. groente, 4. bitteraarde, 5. voordeel, 8. drijftil, 9. verfbordje der kunst schilders, 12. middelmatig, zo, zo, 14. nauw, 16. rivier in Rusland, 18. tel woord, 20. muzieknoot Oplossing morgenavond. Oplossing No. 535. Horizontaal: 1. Alp, 4. ris, 7. haam, 8. na, 9. aap, 10. pal, 11. Karna, 14. vel, 15. eten, 17. kar, 19. toe, 21. el, 22. rode, 23. rem, 24. ten. Verticaal: 1. Aha, 2. laak, 3. papa ver, 5. Ina, 6. salet, 10. paletot, 12. met, 13. zeker, 16. node, 18. ale, 20. een. WJEER eens op reis thans helemaal naar Breda. Op het station van Lage Zwaluwe, een mooie naam voor een kaal oord, gleed de trein zachtkens langs de reeksen goederenwagens. Daar waren ook goederenwagens hij gemerkt Hungaria Mav., en C'S dat is Tsjecho-Slowakije. Het wa ren zielloze wagens, niet hegrij pend dat ze bevrijd waren. Zij stonden in de druilregen als slaven in ons vrije, ons heerlijk-vrije Ne- derland, heerlijk zelfs in Lage Burgerlijke Stand Geb.: Elisabeth Maria Cornelia, d. v. G. v. Kalkeren en E. M. Smits; Matthjjs Daniël Izak, z. v. I. D. de Ridder en H. A. v. d. Linden; Willem, z. v. W. de Wolf en A. Smits; Helena Wilhelmina, d. v. H. Schrijer en J. G. M. Rietbroek; Maria Elisabeth, d. v. I Mooten en H. Vlasveld; Adriana Jenny, d. v. J. H. Voorbij en J. Bos; Pieter, z. v. G. Hoeksema en J. Huse- man; Herman Cornelis z. v. C. Z. Salomé en S. S. T. v. de Kasteelen. j Getr.: G. K. Steenbergen en W. C. v. Setten v. d. Meer; W. A. v. d. Velde en W. H. Noordermeer; P. de Jong en C. J. Kuiken; T. v. Weelie en D. A. E. M. v. Waveren; S. H. Bos en S. M. Korenhof. J Overl.: C. Helling, huisvrouw van 'Mank, 25 jaar; J. C. Akerboom, man 41 jaar. Nog 5 getuigen worden gehoord Het gerechtshof te Amsterdam, dat vanochtend uitspraak zou doen, heeft de zaak tegen de 37-jarige wacht- meesster der rijkspolitie uit Vinkc- veen aangehouden, omdat het onder zoek onvolledig werd geacht. Het hof acht het noodzakelijk, dat alsnog in dit proces een vijftal nieuwe getuigen wordt gehoord. Onder hen bevindt zich de vrouw uit Vinkeveen, die aldaar een dro gisterij beheert en wier naam veertien dagen geleden voor het eerst ter spra ke kwam, toen de burgemeester van Vinkeveen als getuige vertelde, wat deze vrouw hem twee dagen na de tragische rel op het tentoonstellings terrein te Vinkeveen had medege deeld. Deze vrouw zau toen n.l. tegen] hem gezegd hebben, dat zij op de be wuste avond, nog vóór de tentoonstel ling ontruimd werd, een aantal op-1 geschoten jongelui een plan had ho ren beramen om die avond de wacht meester het leven flink zuur te ma ken. Naar men zich zal herinneren gaf de wachtmeester bij de ontruiming van de tentoonstelling op die fatale 31ste juli 1954 de 23-jarige Karei van Vliet uit Vinkeveen twee klappen met zijn gummistok. Tenminste één daar van kwam op de zeer dunne schedel van deze jongeman neer; hij overleed diezelfde nacht. In eerste aanleg heeft de Utrechtse rechtbank de wachtmeester voor deze mishandeling, de dood tengevolge hebbende, een maand gevangenisstraf opgelegd, hoewel de officier alleen een geldboete van 160 had geëist. Van dit vonnis tekende de wacht meester hoger beroep aan bij het Hof te Amsterdam. Daar eiste de procureur-generaal veertien dagen geleden een geldboete van 200. Het hof zal de behandeling van de ze zaak voortzetten op vrijdag 17 fe bruari a.s. om tien uur 's ochtends. Leidse slachthuis. Hij bereikte een leeftijd van 79 jaar. De heer Stuurman werd op 7 fe bruari 1876 te Amerstal geboren. Hij studeerde veeartsenij in Utrecht en werd 1 december 1901 benoemd tot adjunctlinspecteur van vee en vlees der gemeente Leiden. Na opening van het Leidse slachthuis in 1903 werd hij adjunct-directeur 'an deze instelling. Hij bekleedde deze functie tot 1 ja nuari 1907. Op die datum aanvaardde hij het directoraat van het slachthuis te Alkmaar, om op 1 december 1910 als directeur van het Leidse slachthuis naar de sleutelstad terug te keren. De heer Stuurman heeft deze functie gedurende 31 jaar beeleed tot 31 de cember 1941. Bij zijn afscheid ontving hij de medaille van de gemeente Lei den. De overledene was officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij zal in alle stilte op Rhijnhof begraven worden. LISSE Gracht onder Gravensteen opengelegd Gistermiddag is men begonnen aan de openlegging van de voormalige Donkeregracht in het verlengde van de Papengracht. De overwulfde Don- keregracht loopt onder Gravensteen, Pieterskerkplein en Pesijnshof door om uit te monden in het Rapenburg recht tegenover de Vliet. De gracht werd omstreeks het einde van de zestiende eeuw overwulfd. De foto toont het gedeelte van de gracht, dat onder de Vierschaar van het Gravensteen doorloopt. Zoals bekend zal de overwulfde Papengracht gedempt worden; over allerhande kleine onvolko- j ook het gedeelte van de Donkeregracht onder het Gravensteen zal dit lot menheden in ons leven? i ondergaan. Zwaluwe op een druilerige win termiddag. Wij heugen ons nog, wat het betekent niet vrij te zijn. Maar waarom dan kankeren, in het hoogste bezit van de vrijheid, VOORLOPIG ONDERDAK VOOR DE R.K. H.B.S. De R.K. H.B.S. te Lisse, waarvan de stichting vorige week bisschoppe lijk werd goedgekeurd, zal voorlopig gehuisvest worden in de St. Agatha- school. GÉYSERS EN DOUCHE-CELLEN. Het bestuur van de r.k. woning bouwvereniging „Gezinsbelang" heeft bij schi-ijven van 29 november 1955 tot b. en w. het verzoek gericht om voor het aanbrengen van geysers en douchecellen in de complexen 37 en 32 woningen een voorschot te mo gen ontvangen, voor zover de daar aan verbonden kosten een bedrag van 15.090,overschrijden. Genoemd bestuur kan uit eigen middelen ongeveer 15.000,van de kosten financieren. Er van uitgaande, dat alle bewo ners van de mogelijkheid tot het verkrijigen van een douchecel met geyser gebruik wensen te maken, zullen de kosten naar raming bedra gen 25.000,—. OPSCHORTING AFLOSSING VOORSCHOT WONINGWET WONINGEN. Het bestuur van de woningbouw vereniging „Volksbelang" heeft zich tot b. en w. gewend met het verzoek vrijstelling van aflossing op het voor schot voor de 36 woningen te wil len verlenen voor de tijd van twee jaar. Dit verzoek is gedaan op advies van het centraal bureau voor Verifi catie en Financiële Adviezen van de vereniging van Nederlandse Ge meenten met het doel daardoor mid delen vrij te krijgen voor het doen verrichten van dringende reparaties aan het onderhavige complex. Het bovenbedoelde complex wo ningen is in 1930 zonder rijksvoor schotten en rijksbijdragen gebouwd, zodat het hier geheel een gemeente lijke aangelegenheid betreft. De exploitatie van dit complex leverde over 1954 een batig saldo op van 235,56. Het onderhoudsfonds staat daarentegen per 31 december 1954 credit voor 2936 86, zodat bij grote reparaties dit fonds een steeds ongunstiger beeld zal gaan vertonen. Door nu twee jaar te worden vrij gesteld van aflossing krijgt men 2 x 2246 89 of 4493.78 vrij voor ach terstallig onderhoud. Het voorschot bedraagt per 1 ja nuari 1956 41.315,82, zodat bij het verlenen van uitstel van aflossing gedurende 2 jaren aan rente ver schuldigd is 3J4 van 41.315,82 of 3196,05. Met ingang van het jaar 1958 dient dan weer de normale annuïteit van 5442,94 te worden betaald. LEDENVERGADERING „ST. DEUS DEDIT" LISSERBROEK Donderdagavond hield „St. Deus dedit" Lisserbroek een ledenvergade ring met daaraan verbonden een vas tenavondviering. De voorzitter, de heer J. Salman opende de bijeenkomst met een wel komstwoord aan allen, die de regen en glibberige weg getrotseerd had den. Spr. vond het een goede gelegen heid om iets te zeggen over de Publiekrechtelijke Bedrijfs Organisa tie. Niet het belangrijkste van de P.B.O. is de eventuele winstdeling, maar veel meer is zij gericht op de samenwerkings-gedachte. De ency cliek „Quadragesimo Anno" van Paus Pius XI omschrijft al in grote lijnen de samenwerkings-gedachte. Spre ker wees op het boekje „wat is P.B.O." en raadde de leden sterk aan, dit te lezen. De heer Salman was niet te spre ken over de wat hij noemde „voor barige publicatie" van het C.A.O.- concept in de verschillende bladen. Tot besluit van zijn betoog wekte hij de leden ertoe op, om mee te werken aan de actie van de K.A.B. om in februari het ledenaantal tot 490.090 op te voeren. Na dit officiële gedeelte ging men over tot de vas tenavondviering. Deze bestond voor namelijk uit het kienspel, waaraan fraaie prijzen verbonden waren. Dr. H. A. Holl, Veldhorststraat 50, telefoon 3155. Geb.: Jozephus Egerardus, z. v. P. L. G. Baak en C. J. Vertuin; Jan Al- bert, z. v. A. J. Moolenaar en G. E. van der Zaal; Josephus Theodorus Maria, z. v. A. M. v. Went en C. M. Romijn; Clasina Cornelia, d. v. A. H. Schakenbos en J. Th. M. Baltes; Ja- coba Maria Hermina, d. v. H. J. Kozijn en C. C. Th. Hoes; Johannes Jacobus, z. v. H. Randsdorp en J. M. Schaken- bos. Ondertr.: H. Oosthoek en A. M. van Wijk; G. Kieft en C. M. W. v. Rooijen, Overl.: Hendrika oJh. eSrnp, wed. van A. C. Wildenburg, oud 65 jaar. WAT MEN VOND EN VERLOOR Gevonden: Vulpen (BÖrsing en Ko ning); boek; rugzak met inhoud; cein tuur; paar wanten; portemonnaie met inhoud; paar herenhandschoenen; kinderwantje; jongenspet; rijwiel; oorbel. Verloren: schoolétui met inhoud; herenportemonnaie met inhoud; bruin lederen tas met inhoud; hoofddoek; portemonnaie met inhoud; rijbewijs; dop van benzinetank; handwagen, (sic! red. O.W.); zakje met nylon kous; broche; shawl; groene dames vulpen. KATWIJK AAN BEN BUN GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politiepost werden de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven en tot dusver niet afgehaald: 3 portemonnees met inhoud; paar leren handschoenen; huisdeursleutel; paar kinderwanten; kinderjasje (bruin); zijden sjaal; donkerblauw windjack; gebreide muts (wit); vei- lingkist; plastic zak; kinderhand schoen (rood); zwart glacé dames- handschoen; kinderwagendekje; paar glacé herenhandschoenen; levend haantje; kinder want je (blauw); zwarte vulpen; ledig vat; blauwe vulpen; muntbiljet van 1 gulden; zv/art lederen dames handschoen; autoped. N08RDWIJK Gevaarlijke medicijnen. Gister avond heeft een jongen gaande van de apoteek „De Duinrand" naar de St. Jeroensweg een glazen buisje met 50 tabletten Ephedrine verloren, bestemd voor^ astma-patiënten. Ge bruik van méér dan 1 tablet is zeer gevaarlijk, zodat ouders worden ge waarschuwd goed toe te zien op eventuêle vondsten van hun kinde ren. Volleybal. Het volleybalspel heeft in Noordwijk reeds vele. aan hangers gekregen en het ziet er naar uit, dat deze sport ter plaatse wel blijvend zal worden. Het is nu al zo ver. dat verschillende klubs in een onderlinge competitie zich tegen el- kaar meten. Deelnemers zijn NVC Berghstichting, MSV, Politiesportver- eniging en Ulo-zee. De ploegen ont moeten elkaar in twee thuis- en 2 uitwedstrijden. Schietvereniging. Deze week werden de wisselmedailles gewonnen door: J. C. Duindam 45 p. Ie klasse; j F v. Graas 45 p. 2e klasse; KI. Gou- driaan 35 p. 3e klasse. Uitvoering „MeJodia". De jaar lijks terugkerende uitvoeringen van de accordeon-ver. „Melodia" schijnen voor velen, gezien de goede ookomst op deze avonden, een grote Irëkpleis- j ter te zijn. De heer G. Crama, onder wiens leiding en regie de uitvoering 'stond opende deze bijeenkomst, waaf- I na „Melodia" het muzikale entree i maakte met haar clubmars en enkele andere vrolijke melodietjes, welke voortreffelijk gespeeld werden, wat er ai direct een feestelijke stemming in .bracht. Zeer veel waardering onder vond het prachtige spel van de solist Coi Verlaan en de conferences van Arie Westgeest die het geheel tot een prettige en goed geslaagde avond maakte. GEM. AANKONDIGING. ONTEIGENING. De Burgemeester van Leiden brengt ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 84 der Onteigeningswet ter openbare kennis, dat met ingang van 30 januari 1956 gedurende 21 dagen ter inzage voor een ieder is neerge legd het besluit van de gemeenteraad van 23 januari 1956, tot onteigening, ten name van de gemeente Leiden, in het belang van de volkshuisves ting, ingevolge het bepaalde bij ar tikel 77, eerste lid, onder 49, der Ont eigeningswet, van gronden, welke zijn gelegen tussen de Voorschoter- weg en de Trekvliet en begrepen in het uitbreidingsplan „Leiden, Voor- schoterweg-Trekvliet", zulks over eenkomstig de bij dit besluit beho rende kaarten en verdere bescheiden, als genoemd in artikel 89, tweede lid, van meergenoemde wet. Leiden, 27 januari 1956. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 39 januari 1956 gedurende veer tien dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stad huis, kamer 111), ter inzage zal lig gen een door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 23 januari 1956 vastgesteld partieel uitbreidingsolan ,LeidenVoorsch o ter weg-Trek vliet", met betrekking tot gronden, gelegen tussen de Voorschoterweg, de Trek vliet en de Korte Vliet, zulks met intrekking van een gedeelte van het partiële uitbreidingsplan „Leiden- zuidwest" van 26 januari 1948, zoals dit sedert is gewijzigd. Leiden, 27 januari 1956. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. UW ADRES VOOR BETERE BiYLOtiSS SASSENHE9A tussen de tamboers onderling. Wel kon men merken dat het aantal pijp- sters nog niet voldoende is. Onder leiding van de heer P. Wit gaf de harmonie een aantal num mers weg. Vergeleken bij het vorige jaar is men zeker vooruit gegaan. De verschillende delen werden zeer goed uitgevoerd. De solisten N'. Hekker en C. Kortekaas mochten een warm ap plaus in ontvangst nemen voor hun klarinettensoli in „Lustige Muzikan ten". Tot slot werd nog wat popu laire muziek gespeeld, hetgeen zeer goed in de smaak viel. Het pijpsterscorps gaf twee Ame rikaanse marsen ten beste. Nog wat zwak doch voor het eerste optreden zeker niet slecht. We twijfelen er niet aan, of dit corps kan onder lei- dmg van de heer J. v. Dijk een goe de toekomst tegemoet gaan. In samenwerking met de pianist H. v. d. Voort gaf de heer J. v. Dijk een uitvoering van „La Tourelle". Hij wilde hiermede demonstreren wat er uit een doodgewone pijp, zoals de pijpsters gebruiken, te halen is. Het was werkelijk fenomenaal. Tot slot voerde „Elckerlyck" nog een vrolijk toneelstukje op getiteld „Een knollenhuwelijk in Bollendam" van de toneelspeler-schrijver P. G. v. d Kraan. Het was een aardig stukje waar veel om werd gelachen. WfiSSENAAR Geboren: Rob A. C. G. zn van J. T. Noordover en A. L. Beijersbergen; Egberdina, dr van J. Bourn a en F. J. de Zeeuw; Jan D., zn van A. Hij- neman en W. de Mooij; Franciscus M., zn van J. A. M. Wnikelman en P. P. M. Remmerswaal; Cornelis. F. J. M. zn van W. A. Overdevest en H. P. A. van piemen; Rierke, dr van P. Kleerebezem en Y. Jouwersma. Ondertrouwd: C. J. Raaphorst en E. Renzenbrink; W. F. v. Breen en C. J. Ruygrok; C. J. v. Veen en C. E. C. Vrijburg; J. Vliet Vlieland en A. M. van der Spek; P. H. N. Mansveld en W. Dieben; A. G. van der Ham en J. M. T. van der Holst. Getrouwd: J. Brederode en J. A. van Sproussen; R. E. R. Schamke en I Post van der Burg. Overleden: Ernst E. va nder Hoop 97 jr; Johanna Rosenstok, 83 jr; Jan netje Keppel, 81 jr; Theodorus J. v. Deursen, 78 jr; Lena de Moei, 54 jr; hr. Charles Smissaert van de Haere 80 jaar. I j Uitvoering Adest Mnsica. De drumband en Harmonie „Adest Mu- sica" gaf gisteravond in de grote zaal van het KSA-gebouw haar der de donateursuitvoering. De heer Vlaming, voorzitter, heet te de aanwezigen welkom. Dank zij de donaties en giften bij verschillen- I de gelegenheden maakt men het mo- gelijk dat dit werk door kan gaan. Het afgelopen jaar is men verschei dene malen op concours geweest, en niet onverdienstelijk. De Harmonie promoveerde naar een hogere klasse terwijl de drumband twee maal een hoge priis in de wacht wist te slepen. Verschillende malen heeft de drum band elders gewerkt b.v. hij de licht feesten in Haarlem en bij het Bloe mencorso te Aalsmeer. Voor het eerst zullen de pijpsters optreden. Het is de bedoeling dat dit pijp sterscorps uitbroeit tot een grote een- j heid van 2539 personen. Hierna kon men genieten van de uitvoering. Begonnen werd met een aantal marsen door de drumband Onder de welhaast militaire leiding van de heer Th. Witteman was het een machtig gehoor. Het samenspel tussen klaroenen en hoorns en de tamboers was heel goed, doch ook DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN TE CORTINA Hakulinen wint 30 km. skiloop De eerste olympische gouden medaille is ten deel gevallen aan de Fin Veikko Hakulinen. Voor de skiloop, welke een afstand had van 30 km, gingen 54 van de 58 inschrijvers van start in 't skistadion. 4 Hongaren hadden verstek laten gaan. Het parcours bestond uit twee circuits elk van 10 km. Het ene voer de geheel door bebost terrein en het tweede door een open golvend land schap. De deelnemers moesten eerst het circuit door de bossen afleggen, gingen toen over naar het open cir cuit en reden ten slotte over het bos- circuit terug naar het ski-stadion. De uitslag luidde. 1. en olymoiscih kampioen Veikko Hakulinen (Finland) 1 uur 44 min. 0.6 sec.; 2. Sixten Jernbergs (Zwe den) 1.44.30; 3. Pavel Koltchin (Roos- land) 1.45.45; 4. Anatoli Scheljuhkin (Rusland) 1.46.46; 5. Vladimir Kuzin (Rusland) 1.46.09. De temperatuur was 5 graden onder nul en het sneeuwde licht toen de skiërs de tocht begonnen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2