Slwulgat Rechtsgeding over ontruiming huis Breestraat 117 k A C* tibJLMüSTAD DUINSTREEK de wolken met een "Z r Dakota Het wordt te druk boven Amerika niN^-VG 24 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Overige agendapunten Leidse raad Behoudens het meningsverschil over de commissie ad hoc had de raadsvergadering te Leiden gistermid dag een snel verloop. Er moest ook snel vergaderd worden, want de wet houder Jongeleen, v. d. Kwaak en IVIenken en het raadslid Van Wiezen, statenleden, moesten aanwezig zijn bij de installatie van de nieuwe commis saris van de koningin in Zuid-Hol land* De heer Aalders betreurde het dat bij de Vliet alleen voetbalterreinen worden aangelegd. Liever zou hij hier industrieën zien verrijzen. Dit naar aanleiding van het agendapunt inzake het vaststellen van een partieel uit breidingsplan zuid-west. De heer Sdhüller vond de plaats ongeschikt voor industrieterrein. Wethouder Jon geleen voegde hieraan toe, dat de planologische dienst zich tegen het vestigen van industrieën op deze plaats verzet. De heer Huurman merkte bij het voorstel tot beschikbaarstelling van een perceel grond in het uitbreidings plan „Leiden-Zuidwest" voor de bouw van een 10 K.V.-onderstation, op dat dit gebouw aan een te projecteren hoofdweg komt te liglgen, tegenover een kerk. Wethouder Jongeleen ant woordde, dat men met de uitvoering van dit gebouw hiermee rekening zal houden. Bij het voorstel inzake het beschik baarstellen van gelden voor de uit breiding met een fabreikshal van het aan de „Tokheim N.V." verhuurde fabrieksgebouw aan de Trekvlietweg, vroeg de heer Van Weizen (CPN), waarom de gemeente een soort voor schotbank moet zijn voor een bedrijf, dat goed boert. Wethouder Jongeleen merkte op, dat het in de bedoeling van de bedrijfsdirectie ligt de gebou wen tezijnertijd over te nemen. Bij het voorstel inzake de bouw door de gemeente van 105 woning wetwoningen en 6 winkelwoningen op een terrein aan de Beatrixstraat hield de heer Van Weizen een be toog, waarin tot uiting kwam, dat het aantal winkel woningen in deze wijk z.i. te groot wordt. Wethouder Jongeleen antwoordde, dat met de zeven bestaande winkels alle branches nog niet zijn uitgeput. Met deze 6 winkels wordt de buurt voor de winkeliers aantrekkelijker gemaakt. Ontruimen Over het voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tot het ont ruimen van perceel Breestraat 117 was enige gedachtenwisseling. De heer Portheine (WD) vond, dat de gemeente het recht had een rechts- vodering in te stellen, maar hij vroeg of b. en w. al gezocht hebben naar een passend onderdak voor de huurders, die het huis zal moeten verlaten. Ook de heer Van Dijk (KVP) merkte op, dat de maatschap pij en de bursters geen ander woon ruimte hebben. B. en w. moeten haar eerst aan woonruimte helpen. Mej. Van Nienes trok zich even eens het lot van de bewoonster aan. De voorzitter sprak van een noodtoe stand op het stadhuis. Als eigenaar gaat de gemeente nu proberen een eigen huis vrij te krijgen. De rechte/ zal nu moeten beslissen, welke be langen het zwaarst wegen. De heer Van Dijk (KVP) vroeg vervolgens de zaak een half jaar aan te houden. De heer Van Weizen (CPN) sloot zich hierbij aan. De heer De Kier (Prot. Chr.) was van mening, dat men geen onderscheid moet ma ken tussen zaken van de gemeente en de particuliere sector. Waarom zouden we de zaken gaan uitstellen omdat het de gemeente betreft? Mej. Van Nienes (Prot. Chr.) en mej. Noordman (KVP) vroegen nog enige I inlichtingen over de huur, die inmid dels verlaagt zou moeten worden, om dat de gemeente al een deel van het huis in bezit heeft. College: de huren zijn inmiddels verlaagd. Er was nog enige verschil van me ning over de vraag of de bewoonster van het huis weduwe is. Tenslotte werd vastgesteld dat zij géén weduwe is. Het besluit werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Van Dijk wenste geacht te worden tegen gestemd te hebben. Naar aanleiding van een besluit het GROTE TOELOOP VERWACHT. Alles wat gistermiddag op dé raads vergadering gezegd werd, ging er bij het publiek nu niet bepaald als koek in en daarom stelde men het zeer op prijs, toen op een gegeven moment de burgemeester aan een bode opdracht gaf met chocoladerepen drie jonge tjes op de publieke tribune enige af leiding te bezorgen. I termijn van onbewoobaar verklaarde woningen te verlengen vroeg de heer Aalders (K.V.P.), waarom de gebrui-, kelijke termijn van een half jaar tot een heel jaar was verlengd. De opheffing van de scholen aan Langebrug en Medusastraat ontlokte aan de heer Portheine (V.V.D.) een opmerking over de groei en bloei van het openbaar onderwijs. Hij vroeg voorts naar de „planning". De heer Van Dijk (K.V.P.) trok deze groei en bloei in twijfel. Ook dit raadslid zou graag alle plannen ten aanzien van de scholenbouw op tafel zien. Wethouder Van Schaik bleef bij zijn verklaring tijdens de behandeling van de begroting gedaan, dat begin van dit jaar het scholenplan aan de raad zal worden voorgelegd. Ten aanzien van het openbaar on derwijs merkte hij nog op, dat de uitdrukking „groei en bloei" wel degelijk op haar plaats is. Het aantal leerlingen van de openbare scholen te Leiden is in het laatste jaar van 3300 tot 4500 gestegen. In deze raad werden alle voorstel len aangenomen. Onder meer: Preadvies op het verzoek van het bestur van het Liefdewerk van de Heilige Curiera, om medewerking voor de inrichting van een achtste lo'kaal en van een fysica-lokaal, ten behoeve van de R.K.-school voor uit gebreid lage ronderwijs aan het Le vendaal. Het voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw en inrichting van een R.K.-school voor gewoon lager onderwijs aan de Ti- morstraat. De jongetjes toonden zich met deze versnaperingen meer ingenomen dan met het gesprokene. Het zal dan ook wel aan deze aardige geste te danken zijn, als zij in de toekomst als entourage voor de vergaderingen be houden kunnen worden. Misschien brengen zij dan hun kameraadjes mee. Vakbekwaamheid. De heer J. van Booren slaagde gis termiddag in Den Haag voor het di ploma vakbekwaamheid tabakshan- del. Technische Hogeschool. Aan de Technische Hogeschool in Delft slaagden de heren J. T. Kneg- tel (met lof) en J. M. de Muinck Kei zer voor het candidaatsexamen scheikundig ingenieur. 40-jarig jubileum. Het was gisteren veertig jaar gele den dat de heer H. A. de Roos als jongste bediende in dienst trad van de coöperatie Vooruit. De jubilaris, die 't in de loop der jaren via filiaalhou der tot beambte in algemene dienst had gebracht, werd gistermiddag dooi de voorzitter van de coöperatie in het zonnetje gezet. De heer De Roos mocht voor zijn trouwe dienst een en veloppe met inhoud en enkele an dere persoonlijke geschenken in ont vangst nemen. DWARSKIJKER. HONDENFEEST IN DE STADSGEHOORZAAL. Op Zondag 29 januari organiseert de Kynologenvereniging „Rijnland" haar jaarlykse Clubmatch in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Evenals vorige jaren belooft dit ook thans weer een evenement op het gebied van de hondensport te worden. Meer dan 100 rashonden zullen daar voor cle keurmeesteis paraderen, honden in bonte verscheidenheid van afme tingen, kleurschakeringen en vorm. Naast de kleine dameshondjes zullen te zien zijn de kloeke Berner-Sen- nenhonden en Nieuw Foundlanders, de pittige terriers, de elegante jacht honden, een mooie groep boxers en tal van meer of minder bekende ras sen. De liefhebbers zullen ook genie ten van een unieke groep Golden Re- trievers, die zelden op grote ten toonstellingen in een dergelijk aan tal te zien zijn. Een bijzondere at tractie zullen ongetwijfeld zijn de z.g. „blafloze" honden, de Basenji's, afkomstig van de Belgische Congo. De keuringen beginnen om half twaalf, de sluiting zal rond vijf uur plaats vinden. De toegang is vrij, het programma is verplicht. Kinderen zonder geleide worden niet toegela ten. Ook niet. deelnemende honden worden in de zaal niet toegelaten. TENTOONSTELLINGEN. Kleurenlitho's van Bezemer en Van Vlijmen. Prentenkabinet. Dag. van 14—17 uur (werkdagen). Tot 17 Febr. a.s. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Tentoonstelling „Chinese houtsne. den". (Tot 4 Maart 1956). Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men 2 geneeskunde de heren H. S. Cohien te Venlo, E. J. M. Crabben- dam te Zandvoort, H. T. E. Hoedt te Leiden, P. E. Madji te Leiden, G. W. Meeuwisse te R'dam, L. N. Nieuwen- huizen te Scheveningen, P. C. van Remundt te Leiden en W. A. Ver- steegh te Oegstgeest. Geslaagd voor het semi-arts exa men mej. M. J. Fontein te Haarlem en de heren O. E. Awani te Scheve ningen, F. Engel te Den Haag, D. Frowein te Den Haag, H. Heering te Zierikzee, I. A. D. Hohberger te Oegstgeest en A. S. Muller te Laren (NH); geslaagd voor het artsexamen mej. M. A. A. G. Schaap te Venlo cn de heren J. G. H. Karis te Dorwetrh, H. Mass (USA), E. Schwalben (USA) H. W. B. Stoel te Scheveningen en R. A. van Tyn te Leiden. Advertentie. Agenda Leiden DINSDAG. Uitvoerin Leids Politie-Muziekge- zelschap, 8 uur nam. Stadszaal. K. en O.-filmcursus „The 5000 Fingers of dr. T", 8.15 uur nam. Ca sino-theater. K.A.B. Vergadering. Harmonie, 8 u. nam. WOENSDAG. K.A.J. St. Joseph-parochie. Ont spanningsavond in de zaal Maria Gij- zensteeg. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. 6.45, St. Pe- truskerk. Contactavond Reserve Gemeente politie, 8 uur nam. Foyer. Ledenvergadering Ned. Bond „Het Mobilisatiekruis", 8 uur nam. De Har monie. Bazar klubwerk Westerkwartier, 311 uur nam. Clubhuis Ten Kate- straat. K. en O. Toneelgroep „Theater" „Kat op een heet zinken dak", 8 uur nam, Schouwburg. DONDERDAG. K. en O. Toneelgroep „Theater". „Kat op een heet zinken dak", 8 uur nam. Veron. Spr. Om. Grimbergen, 8 uur nam. Rehoboth. St. Deus Dedit. Jaarvergadering. 8 uur nam. Leonardushuis. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van za terdag 13 uur tot zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steen straat 35 .tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „Havenkwartier", strikt volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Terug uit de hel", 14 jaar. Rex: „De man uit Laramie", 14 I jaar. Intenties van de Internationale Bidweek WOENSDAG 25 januari. De verovering van de wereld voor Christus door de missio narissen. Niet alle mensen worden bekeerd door een wonder van genade zoals de H. Paulus, maar alle mensen wor den bekeerd door de genade. En God wil dat deze genade tot de zielen komt door het gebed, het voorbeeld en de liefdadigheid van de gelovigen. Daarom hebben dan ook alle katho lieken zonder uitzondering de dure plicht om hun aandeel bij te dragen tot de opbouw en de groei van het Mystieke Lichaam van Christus. Sommigen brengen het grootste of fer, het offer van zichzelf. Iedereen kan niet zover gaan, maar alle ge lovigen, ongeacht rang of stand, leef tijd of omstandigheden moeten bid den en ijveren voor de missie, dat is niets meer en niets minder dan een gewetensplicht. Gebed alleen is niet voldoende: God geeft de genade, maar de genade bouwt geen kerken, scholen en ziekenhuizen, dat laat zij aan ons over. Wij moeten het als een plicht maar ook als een grote eer beschouwen zulks te mogen doen. Waar iedereen vandaag ervan overtuigd is, dat een van de groot ste hinderpalen voor de bekering van het heidendom, ligt in de ver deeldheid van de christenen, moeten wij bij ons gebed voor de bekering van de heidenen op deze laatste dag van de Bidweek nogmaals tot God de dringende smeekbede richten, „dat alle afgescheidenen tot de een heid van de Kerk, mogen tei-ugke- ren opdat ze met en naast ons op trekken voor de uitbreiding van het Rijk Gods op aarde". Marktberichten LEIDEN, 24 jan. Varkens. Aan voer 296 varkens. Notering zware 1.76—1.72, lichte f J.68—1.63, sla- gei-svarkens 1.761.73. Handel ma tig. Tevens werden 2 nuchtere kal veren aangevoerd. BODEGRAVEN. 24 jan. Kaas. Aanvoer 10 partijen. Notei'ing: eer ste soort 2.20—2.27, 2de kwaliteit 2.10—2.19. Handel flauw. ROTTERDAM 24 jan. Vee. Aan voer 3291 stuks vee. Weektotaal 5075 stuks. 700 vette koeien, 806 gebruiks- vee, 798 tbc-vrij; 50 vette kalveren; 227 graskalveren; 222 tbc-vrij; 955 nuchtere kalveren; 93 varkens; 168 biggen; 109 paarden; 4 veulens; 169 schapen; 10 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien f 2.823.12, 2.60—2,82, 2.40—2.60; vette kal veren 2.60—2.90, 2.40—2.60, 2.70 2.40; graskalveren 450350250; nuchtere kalveren 665848; big gen 524540; slachtpaarden f 2.30 ƒ2.10—1.90; schapen 145—115—95; lammeren 130110100; kalf- koeien 1130960730; melkkoeien 1130960730; varekoeien 800 700600; vaarzen 780680580; pinken 480425350. Handel: vette koeien aanvoer kor ter, handel goed, prijzen als gisteren, enkele prima's boven notering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlot, iets hoger in prijs; gras kalveren, aanvoer gewoon, handel matig, prijzen stabiel; nuchtere kal veren aanvoer iets kleiner, handel vlot, niet geheel prijshoudend; big gen aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen konstant; slacht paarden aanvoer tamelijk, handel goed. prijshoudend: schapen en lam meren aanvoer minder, handel wil lig, wat stijver in prijs; kalfkoeien aanvoer als voi-ige week, handel kalm, ruim prijshoudend; varekoeicn aanvoer matig, handel goed, prijzen als vorige week; vaarzen aanvoer redelijk, handel lui, prijzen onveran derd. TER AAR. 23 jan. Groente. Witlof 1, 31—38 ct., idem 2, 21—30 ct. idem stek 2—7 ct., spiuiten 24—27 c„ idem B. 15 ct., prei 12—15 ct., uien 2829 ct., idem afw. 10 ct., rode kool 7 ct., glasandijvie 54 ct.. waspcen 10 ct., alles per kg., boeren 1.00 per kist, knolselderij 7—17 ct. per stuk. R'VEEN, 23 jan. Bloemen. Free- sia's I 80—1.25, idem II 39—65, Blau we Druifjes 15—26, Prunus 86—1.60, John Gay 1.03—1.05. Rose Copland 1.021.22, Purper Copland 1.20— 1.24, Winter Gold 8195, Hillegarde 7385, King of the Yellow 6769. Golden Harvest 95—1.10, White Sail 89—1.06. Pink Gem 77—88. E. Eddy 1.031.09, v. d. Eerden 1.03—1.12, Krelage 68—85, Early Queen 74—90, Amidonette 95—1.02, Bollona 90—95 Imperator 88—91, Delice 89—94, Ro land 1.151.22, Crown Imperial 78 96, Narcissen: Early Gloiy 65—81, Helios 5972, Golden Harvest 76 84, Buxton 6369, Magnificense 60 73 per bos. Am. Anjers 1536 p. st. Groente. Witlof I 29.00— 30.00, idem II 12.00—13,00. VINKEVEEN, 23 jan. Groente. Andijvie 4561 ct.,, boerenkool 11 15 ct.. waspeen 10-17 ct.. witlof B I 33—38 ct., idem B II 18—33 ct p kg peterselei 13 ct., selderij 1216 ct' per bos. Heden overleed tot onze diepe droef heid. voorzien van de H.H. Sacramenten dei- Stervenden. onze innig geliefde Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Grootvader.-de Heer PETRUS ADRIANUS VAN DER HULST, in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: Mevr. W. G. VAN DER HULST- POMPE Wassenaar. 24 januari 1956. Oostdorperweg 177. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden vrfidag 27 januari a.s. te 10 uur in de paro chiekerk van de H. Wil- librordus te Wassenaar. In een rapport, gepubliceerd door het Budgetbureau van de Amerikaanse regering, wordt verklaard, dat het gevaar van vliegtuigbotsingen in de V.S. ontstellend groot is geworden en worden drastische maatregelen- van het hedendaagse luchtverkeer geëist. De verklaring vermeldt o.m., dat elke dag ieder passagiersvliegtuig dat in de lucht is viermaal bijna in botsing komt en dat alle andere vliegtuigen aan dezelfde gevaren bloot staan. Van de uit een vliegtuig gemaakte foto's die ontleend zijn aan het rapport, toont de bovenste een F-89 straalvliegtuig, dat recht op de foto graferende machine aankomt, maar hog een mijl verwijderd is (pijl), de onderste hetzelfde vliegtuig vier seconden later op het punt het andere toestel te rammen* KATWIJK Pech. Het comité Be.vrijdingsdag 5 Mei 1955 heeft financiële pech. Ter eventuele dekking bij een tekort had de gemeente 2500,subsidie toege zegd. Maar de uitgaven hadden be dragen 9975.73, terwijl de inkom sten slechts ƒ3129,hadden bedra gen. Men had gerekend op een netto winst van de gehouden braderie, dooh deze leverde een tekort op van 46.80. De kosten van de gehouden optocht waren geraamd op 1500,-^-, doch. aangezien de schoolkinderen geen medewerking verleenden wer den de kosten ƒ2555.26, hetgeen een tekort opleverde van 10.50. De avonduitvoeringen leverden niet de geraamde winst op van 500,doch een verlies van ƒ464,Aan de ge meenteraad is thans verzocht de ge meentelijke subsidie te verhogen van ƒ2500,— op ƒ6782.80. Contactavond gemeentepersoneel. Onder leiding van de heer P. C. Priester, directeur van gemeentewer ken hield de personeelsvereniging van de dienst van gemeentewerken een contactavond in de trouwzaal van het raadhuis. De heer Priester sprak een woord van welkom inzonder aan wethouder Bloot en het raadslid, de heer H. Haasnoot en de gemeente-se cretaris de heer D. C. O. Boekhoven. De voorzitter gaf na dit openings woord het woord aan de heer Boek hoven, die op duidelijke en onderhou dende wijze een causerie hield over Canada en zijn inwoners. De heer B. die verschenen zomer Canada heeft bereisd verduidelijkte aan de hand van een kaart een en ander, waarna hij een film vertoonde over dat land. Een hartelijk applaus bewees, dat een en ander zeer naar genoegen was ge weest van de aanwezigen. Na de pau ze trad de onlangs opgerichte toneel groep van de personeelsvereniging op met een klucht in twee bedrijven Potjesdanx in opschudidxxg". De rol len bleken in goede handen te zijn en de aanwezigen hebben zich danig kunnen vermaken. Ook deze leden hadden een dankbaar applaus in ont - vangst te nemen. De heer Priester sloot de avond met dank te brengen aan allen, die aan het welslagen van deze avond hadden medegewerkt. - Gebox-en: Astrid J. M. d. v. P. H. van der Valk en M. A. C. Fennes. Miaax-tje J. d. v. J. A. van der Boon en N. J. Haasnoot. Helena d. v. A. Ouwehand en G. C. Booys. Yvonne I W. d. v. W. Bekkers en W. de Bondt. Geertruida M. d. van G. den Hollander en G. Massaar. Arie L, z. J. de Vx-eugd en A. Vooys. Gerda W. d. v. L. M. R. Oelbrandt en E. W. C. Nelissen Jan z. v. Z. Sohaap en L. Varkevisser. Ondertrouwd: C. Imthorn en L. Kruggel. L. P. van Duyn en M. Berk- heij. Getrouwd: C. Wagemaker en H. A. van Duyn. KI. van der Bent en J. Hasenoot. P. Duyndam en P. Her- bert. C. H. P. Dekkinga en E. E. M. Hammer. C. Koelewijn en C. Maag- delijn. Overleden: H. Vries Schaddé van Doorn 85 jaar. N0QRDWIJKERH0UT Eerste steen nieuwe vleugel raad huis.Om kwart over elf hedenmor gen werd voor de nieuwe vleugel van het raadhuis te Noordwijkex'hout officieel de eerste steen gelegd door de burgemeester, de heer P. M. M. van der Weijden. Tegenwoordig waren onder meer de architect, de neer A .J. Kropholler met zijn assis tent ir. Veendorp, de aannemer, wet houder Van de Voet en de gemeen te-secretaris J. Pijnenburg. WASSENAAR RUKSTUINBOUWCONSULENT SPRAK VOOR VOLKSTUINDERS- VERENIGING De rijkstuinbouwconsulent, ir. C. L. W. Ruys, trad gisteravond als spreker op in de jaarvergadering van de Was- senaarse Volkstuindersvereniging. De heer Ruys maakte in de zomer van 1956 een reis door Oostenrijk en heeft zich daar op de hoogte gesteld van het volkstuimvezen. In een inleidend wooTd vertelde hij o.m. dat in Oos tenrijk vrijwel 99% van alle volks tuinders georganiseerd is, terwijl in ons land op elke 7 volkstuinders er een lid van een vereniging is. Ir. Ruys'projecteerde een groot aantal fraaie kleurenopnamen. Het zakelijke gedeelte van de ver gadering werd in een vlot tempo af gewerkt. Voorzitter G. J. ten Arve constateerde, dat, nu de vereniging 2 jaren bestaat, de kinderziekten wel zijn overwonnen. Alleen de groei van het ledental gaat veel minder snel, dan men gehoopt had. Blijkbaar is ex niet veel vertrouwen in de pogin gen van het bestuur, om in Wassenaar grond voor volkstuintjes te vinden. Het ideaal blijft: permanente volks tuincomplexen. Het gemeentebestuur is daarvan op de hoogte, maar heeft nog vrijwel geen positieve toezeggingen kunnen doen. Het hoofdbestuur heeft toege zegd, over deze kwestie contact te zulleii opnemen met de stedebouw kundig adviseur van Wassenaar die werkt aan een nieuw uitbreidings plan. Intussen werden reeds verschillen de leden aan beschikbaar komende stukjes grond geholpen. Binnenkort zullen weer minstens vier perceeltjes van 15 x-oe elk worden verdeeld. Er is een kans op een vrij groot stuk grond in de buurt van de Kerkehout. Secretaris Dettingmeijer en pen ningmeester Den Otter brachten hun jaarverslagen uit. Twee aftredende bestuursleden, de heren Ten Arve en A. C. Iiassing werden herbenoemd. „De Vriendschap" speelde verma kelijk blijspel. De katholieke to neelver. „De Vriendschap" heeft zon dag- en gisteravond, beide malen voor een geheel gevulde zaal van het Verenigingsgebouw het blijspel „De tante uit Argentinië" opgevoei'd en de ruim 500 toeschouwers hebben aan dit. spel een paar vrolijke uren be leefd. Het nandelde over een rijke tante, die onverwacht haar neven en nichten komt bezoeken. En als de tante eenmaal gearriveerd is gaat een deel van de fam. zich afvragen, of het wel de echte tante is. Met het zelfde vliegtuig reisde n.l. een be ruchte moordenares. Hoe langer de neven en nichten erover praten, des te waarschijnlijker lijkt het, dat deze beruchte dame onder valse voorwend sels in hun familie is binnengedron gen! Voordat ten slotte blijkt, dat de tante toch wel degelijk echt is, heb ben zich allerlei vermakelijke scènes afgespeeld. Het spel werd door de leden van „De Vriendschap" onder regie van de heer J. P. Mank vlot voor het voet licht gebracht. Vooral de rol van de tante werd voortreffelijk gespeeld door mevr. A. Grundeken—De Raad. Na afloop was er gelegenheid voor een dansje. In zijn inleidend woord maakte de voorzitter van „De Vriend schap", de heer G. A. van Leijenhorst bekend, dat binnenkort op een sa menkomst van bestuur, werkende le den en donateurs enkele zaken be sproken zullen worden in verband met allerlei minder prettige geruch ten, die de ronde doen. i

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3