S!eute!actie bracht totaal 385.000 gulden op Brandweer bewees dat laatste sleutels het zwaarst wegen WEER EXTRA AANBIEDINGEN THEE-RECLAME I por-P-RHAO 19 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Slotbijeenkomst in Sleutelstad „Aleen als het Nederlandse volk bereid is mee te werken aan een nieuw vijf jarenplan voor de vluchtelingenhulp zal mr. Van Heuven Goedhart, commissaris van de vluchtelingenhulp, in staat zijn het hulpprogram te realiseren, waarvoor een bedrag van 16 miljoen gulden nodig is". Deze pessimistische woorden werden gisteravond op de slotbijeenkomst van de Sleutelactie gesproken door de heer M. A. Reinalda, voorzitter van de Nederlandse federatie voor vluchtelingenhulp, die verder bekend maakte dat de actie een bedrag van 377.000,heeft opgebracht. Door de inwoners van Leiden werd 6.000,bijeenge bracht. De totale bijdrage van het Nederlandse volk in de jaren 1954 en 1955 is door de opbrengst van de Sleutelactie op ruim zes miljoen gulden gekomen. De uurloonactie in 1954 leverde hiervan het belangrijkste aandeel. door gevangenen, die hun leven tus sen vier muilen nog altijd beter von den dan dat in een vluchtelingen kamp. Vijf-jaren plan in voorbereiding Op een door televisie-schijnwerpers hel verlicht podium in de Stadszaal sprak de loco-burgemeester van Lei den, de heer J. C. van Schaik, een openingswoord. Spreker memoreerde de rol die Leiden door de eeuwen heen als vluchtplaats voor vreemde lingen gespeeld heeft en waaraan talrijke, nu Leidse, namen herinne ren. Na aldus bewezen te hebben dat de relatie van Leiden met de vluchte lingen niet nieuw doch van alle tij den is, gaf de heer Van Schaik de penningmeester van het Leidse actie comité, de heer E. H. Moens, gelegen heid de Leidse bijdrage aan de voor zitter van het landelijk comité aan te bieden. De heer Moens sprak zijn voldoening uit over de royale mede werking die het comité bij de in zameling van het ƒ6002,41 grote be drag van organisaties en particulieren gekregen heeft. Kinderen en gevangenen. De heer Reinalda illustreerde zijn dankwoord aan het nederlandse volk met enkele treffende voorbeelden van de wijze, waarop het bedrag bij elkaar kwam. Enkele kinderen, aldus de heer Reinalda organiseerden een poppenkastvoorstelling waarvoor zij een toegangsprijs van vijf cent hieven en hiermee een sommetje van 2 gul den en vijf centen voor de vluchte lingen verdienden. Bijdragen werden gegeven door ouden van dagen en Den Haag vooraan. In totaal werd een bedrag van 385.000 bijeengebracht. Van de ste den leverde Den Haag met ƒ36.000 de beste prestatie, hierna volgde Amsterdam en Eindhoven. Zuid-Hol land bracht in totaal 92.000 bij el kaar, Noord-Holland en Noord-Bra bant kwamen oip de tweede en derde plaats. Hierbij moet in aanmerking genomen worden dat in de drie noor delijke provincies eerst in het voor jaar van 1956 een actie gehouden wordt. De heer Reinalda besloot zijn toe spraak met het Nederlandse volk op te wekken de actie voor de miljoen vluchtelingen voort te zetten, totdat zij in het vrije westen een mens waardig bestaan hebben gevonden. Namens de vluchtelingen werd het woord gevoerd door een Pool, die reeds enige jaren in Nederland werk zaam is. Het tamboer en pijperkorps Kunst en Genoegen zorgde na de pauze voor een spectaculaire omlijsting van de inlevering der laatste sleutels. De kinderen van de organisaties, die aan de inzameling hun medewer king verleend hadden, droegen in ganzenmars de laatste bijdragen uit alle provincies èn uit Leiden naar het podium. Het bleek dat de Leidse bijdrage zo groot was dat, in tegen stelling met de provincies, niet met een schoenendoos kon worden vol staan. De jongen die met knikkende Op de foto zien we de voorzitter van de Nederlandse federatie voor vluch telingenhulp, de heer M. A. Reinalda, die de laatste sleutel op de weeg schaal gooit. Dit flinke exemplaar waarschijnlijk van een oude Leidse stadspoort ontving hij uit handen van brandmeester Klaassen van de Leidse brandweer. knieën de doos torste waarin de sleutelstad de laatste sleutels verpakt had werd door niet-Leidenaars echter van misplaatst chauvinisme beschul digd. Een bascule wees uit dat de laatste bijdrage een gewicht van 131.4 kg. in de schaal legde. Brandmeester Klaasen van de Leidse Brandweer, waarvan zoals bekend de actie in Leiden uitging, verraste het comité met sleutels, in zak- en hemelpoort formaat. Uitslag sleutelprijsvraag. Notaris J. C. van Eek maakte na deze symbolische plechtigheid de uit slag van de sleutelprijsvraag bekend. Eerste prijswinnaar werd de heer N. de Boer in Tiel, die met 16.985 kg. slechts tien kilo onder het juiste gewicht bleef. Hij zal drie jaar gratis kunnen wonen. Tweede en derde werden de heren J. Bol uit Bruinisse en Muller in Almelo, die respectievelijk twee en een jaar de huishuur in eigen zak kunnen houden. De 18-jarige Joop Stokkermans toonde zich een zeer begaafd pianist in entre-acte muziek tussen de vele toespraken. JAARVERGADERING TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De maatschappij voor tuinbouw en plantkunde hield gisteravond haar jaarvergadering. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer Jon ker gaf de secretaris zijn jaarverslag en gunde de penningmeester de aan wezigen een blik op de begroting van 1956. Mevr. Marie Povel werd vervol gens herkozen als bestuurslid. In de vacature van de heer J. Ballego werd voorzien door de benoeming van de heer Hogewoning uit Lisse. Secreta ris J. Entrop sprak na de pauze over parasieten in het planten- en dieren rijk. Na afloop vertoonde hij een in teressant filmpje over de dahliacul tuur. Na aanrijding overleden Commissaris van Politie Leiden vraagt inlichtingen De voetgangster, die op het Sta- tionsplein te Leiden gistermorgen te gen elf uur door een personenauto werd aangereden is in het Acad. Zie kenhuis overleden. Het is de 52-jarige mevr. Van Schaik uit Voorhout. De commissaris van politie te Lei den verzoekt degene, die aan de be stuurder van de auto heeft verklaard, dat hij volledig getuige is geweest van het ongeluk en bij de komst "van de politie niet meer aanwezig was, zich te melden bij het politiebureau, afdeling verkeer. JOOP KOEVOETS bracht Maskerspelen voor 't katholiek vrouwengilde Joop Koevoets heeft gisteravond in „De Turk" tot lering en vermaak van de dames van het Katholiek Vrou wengilde te Leiden zijn maskerspe len gebracht. Ditmaal had hij enige Brabantse boerenkluchten op het programma staan, die zich voor deze dikwijls boertige wijze van acteren uitstekend lenen. De dames hebben dan ook met on verdeeld genoegen de lotgevallen van het boertje, dat Mephisto te vlug af is, gevolgd. Nog beter geslaagd was het spel van de vrek, die twee dagen voor zijn dood zijn leven betert en een bedelaar zijn ziel in het graf tegen de duivel laat verdedigen. In deze tijd van cinemascoop en televisie is het een verademing eens een kunstvorm te genieten, die zo waarachtig is als roomboter en 40- plus Goudse kaas. Daarom kunnen wjj het streven van de kunstzinnige Joop Koevoets, die met zijn gaven een uitgebreid register bespeelt, van harte toe juichen. Mevr. S. Lindenhoff-Hop, de pre sidente, vertolkte de dankbare ge voelens van alle dames aan het slot van de avond. tüLLEGOM A. van der Lugt las uit eigen werk. De kath. Vrouwenbeweging hield woensdagavond een culturele avond in hotel Flora. De presidente, mevr. Van SaasseKoot, bracht in haar openingswoord de prachtig geslaagde kerstactie in herinnering, waarbij door de gulheid der leden aan 58 een zaam levende personen (en ook de armen waren niet vergeten) een kerstgeschenk in ruime samenstel ling kon worden thuisbezorgd. De vreugdevolle dankbaarheid, die het bestuur daarbij ondervond, was meerdere malen ontroerend. Daarna leidde zij met een enkel woord de heer A. van der Lugt in, die zijn nieuwste boek ,,Een dorp verdwijnt" besprak. Dit werk, aldus de heer Van der Lugt, is ontstaan naar aanleiding van het verdwijnen van het Franse dorpje Thiènne, waar de grote stuwdam is gebouwd. Na de pauze besprak de heer Van der Lugt en las ook enkele fragmen ten uit het bekende werk „De Gekke Dokter". De lezing uit eigen werk door de heer van der Lugt werd met grote aandacht gevolgd en met een harte lijk applaus beloond. Daarna werd door het zangkoor „De Echo der Duinen" onder de 'bekwame leiding van de heer Van der Steen, een operette opgevoerd „Muziek of Boerenkool" genaamd. Het was maar een eenvoudig gegeven. Vier jonge mannen zijn verliefd op hetzelfde meisje en zij vindt het moeilijk om uit dit viertal een keuze te doen. Tenslotte stelt zij hun voor een opga ve. Degene van de vier, die haar bin nen acht dagen datgene aanbiedt, wat haar liefste wens was, die zou zij tot haar man verkiezen. Alle vier de candidaten komen naar haar woning en drie er van brengen haar een se renade, begeleid door eigen gemaakte instrumenten, de vierde komt met geraden.... Er werd daarbij uitste kend gezongen, vooral door het meis je, dat de hoofdrol speelde en het geheel was, als steeds, een goed ge slaagde uitvoering, waarbij de heer Van der Steen op buitengewone wijze bijdroeg door het spel op de piano te begeleiden. Het „Gilde", dat wederom een bij zonder programma bracht, was goed vertegenwoordigd en gaf blijk van grote waardering voor deze op cultu reel gebied hoogstaande avond. VOORHOUT Jaarvergadering K.A.V. Na het zingen van het K.A.V.-lied werd eerst de film „Geschenk van de Goden" gedraaid, gevolgd door een korte film over voorkomen en genezen. Van de geest. .adv. was bericht bin nen gekomen, dat hij later zou ko men. Onder de pauze belde de scheidende voorzitster op en braoht haar dank uit voor de attentie. Hierna volgde de verkiezing tot voorzitster. Mevr. v. d. BergHe- rings werd met algemene stemmen herkozen. Hierna volgde een lezing over „Het kind, zijn opvoeding en het probleem over de massajeugd". Dan volgde de mededeling over het sparen van de Lourdesreis. WARMOND DE BRAND IN ,,D' VIJFF VLIGHEN" Het onderzoek naar de oorzaak van de brand, die op 11 januari het res taurant ,,d' Vijff Vlieghen" te War mond in de as legde, is nu afgesloten. Als vermoedelijke oorzaak vin de brand wordt aangenomen, 'n poreuze oude schoorsteen. Katholieke Gezinszorg. Door de plaatselijke afdeling der Kath. Vrou wenbeweging werd in samenwer king met de Stichting „Gezinszorg en Gezinshulp" in hotel „De Stad Ro- boerenkool en prij.... Hij heeft het' me" een propaganda-avond georga niseerd, speciaal om meisjes te trek ken voor de opleiding tot gezinsver zorgsters. De v/iid. voorzitster, mevr. Meskers-Hendriks, kon een goed ge vulde zaal welkom heten. Burge meester jhr. mr. L. M. F. von Fisen- ne richtte, nierna in zijn kwaliteit van bestuurslid der Diocesane Ge zinszorg-stichting, een kernachtig woord tot de aanwezigen over het grote belang, dat vele meisjes het nog weliswaar jonge, doch mooie be roep van gezinsverzorgster kiezen. Ook de parochie Warmond heeft gro te behoefte aan gediplomeerde ge zinsverzorgsters en spreker hoopte dan ook, dat deze avond veel succes zou opleveren. Vervolgens hield mej. Bulte van het Diocesaan Bureau Ge zinszorg op vlotte wijze een interes sante inleiding over het beroep van gezinsverzorgster en de opleiding daartoe, toegelicht met lichtbeelden. Uit deze causerie bleek wel duide lijk, hoe mooi dit beroep is en hoe veel goeds door gezinsverzorgsters gedaan kan worden. Meisjes, die zich tot dit beroep aangetrokken voelen, kunnen op zeer gunstige financiële voorwaarden de opleiding volgen, in dien zij in de parochie Warmond werkzaam willen zijn. De plaatselijke stichting kan in de opleidingskosten nl. in belangrijke mate tegemoet komen. Na de pauze dankte de voorzitter van „Gezinszorg en gezinshulp" de heer Hogenboom, op hartelijke wijze allen, die aan deze avond hun mede werking hadden verleend, speciaal de Kath. Vrouwenbeweging. Ook hij riep de daarvoor in aanmerking ko mende meisjes met klem op zich be schikbaar te stellen als gezinsver zorgster, gezien het grote sociale be lang, dat hiermede gediend wordt. Tot slot sprak ook pastoor Gussen- hoven nog een opwekkend woord, waarbij hij eraan herinnerde, dat het plaatselijke bestuur of de leidster der gezinshulp, Zr. Terlingen, steeds gaarne de nodige inlichtingen zullen verstrekken. KATWIJK Geboren: Elisabeth H. d. v. G. Smelink en J. C. Brandt. Ewoud z. v. E. van der Mark en A. Heemskerk. Jacoba d. v. A. Haasnoot en M. de Vreugd. Johnny z .v. M. Leer en M. I. F. Voerman. Jan B. z. v. G. Nijgh en D. C. Vlieland. Geertje d. v. P. van Duyn en P van der Meij. Gerda d. v. H. Ouwehand en M. Hoek. Maar- tje P. d. v. L. Koekebakker en W. J. Leeuw. Bastiaan z. v. J. Vooys en J. Varevisser. Brenda F. d. v. J. C. Vroom en J. de Jonge, Antoinetta P. d. M. G. Ouwehand en J. Vreeken. Cornelia Th. C. d. v. C. N. van Schie en A. A. G. Duindam. Gerrit z. v. G. Ouwehand en M Wagter. Ondertrouwd C. de Mol en M. Ad miraal. T. van Rossirm en C. Barn- hoorn. J. Guyt en I. v. Duyn. J. van Rijn en A. van der Plas. Getrouwd: H. G. Geersing en A. M. Meirik. I. D. Heemstoergen en A. M. Schouten, P. C. Ravensbergen en A. W. de Ruyter. Overleden: G. Kloos 69 j. J. v. Rijn 80 j. A. Klok 80 jaar. N00RDWIJKERH0UT KA.V. HIELD DRUKBEZOCHTE JAARVERGADERING. De K.A.V. hield in de zaal van Brama een zeer drukbezochte jaar vergadering. Met gebed en het zingen van het K.A.V.-lied werd de verga dering geopend. Hierna las de presi dente de namen voor van de vrou wen die in de verschillende afdelin gen in het afgelopen jaar weduwe zijn geworden. Voor de zielerust van de mannen werd gebeden. De secretaresse bracht hierna een keurig jaarverslag uit en de penning- meesteresse gaf rekening en verant woording van de financiën. Verkie zing van wijkleidsters behoefde niet te gebeuren, aangezien geen candida- tenlijsten w:aren ingediend. Alle af tredende leidsters werden herkozen. De presidente deelde mede, dat 1 febr. de prijsiasavond zal worden gehouden. Óp 22 febr. is er een pro paganda-avond van het Kon. Wilhel- minafonds inzake de kankerbestrij ding. Op 13 maart is er een voor lichtingsavond van de voedingsraad over zuivelproducten. Er zal een en quête gehouden worden om na te gaan waarom nog gehuwde vrouwen, tevens moeder uit werken gaan of seizoenarbeid verrichten. In het cou rantje van de K.A.V. wordt een for mulier hiertoe ingesloten. Na deze mededelingen verkreeg nwj. Kalkhoven het woord en zette op zeer duidelijke wijze uiteen, hoe de kinderuitzending in het bisdom Haarlem werkt. Zij sprak eerst over het ontstaan ervan. Dit grote werk werd na de eerste wereldoorlog be gonnen door het R.K. Huisvestings comité te 's Hertogenbosch. In 1931 gaf mgr. Aengenent opdracht een comité op te richten voor uitzending van kinderen. Op 11 maart 1931 kwam toen tot stand de Katholieke Kinderuitzending in het bisdom Haarlem. Thans z«n er 166 afdelin gen. Jaarlijks worden in de verschil lende koloniehuizen 3500 kinderen voor 6 weken opgenomen. De uitzen ding gaat het hele jaar door. Het kost veel geld doch rijk, gemeente en provincie geven subsidie, ouders dragen bij en ook de standsorganisa ties blijven niet achter. De jaarlijkse bijdragen van de K. A.V.-leden wordt ook op hoge prijs gesteld. Mej. Kalkhoven gaf aan het Bruinkoolwinning in West-Duitsland Meer dan een kwart miljoen men sen, merendeels boeren in een van de vruchbaarste streken van West- Duitsland, zullen het veld moeten ruimen voor nieuwe bruinkoolwin ning ten westen van Keulen. De te ontginnen lagen, van belang voor de elektriciteitslevering, strekken zich uit tussen de linker Rijnoever en de grens met Nederland en België. De vooraad, genaamd naar de rivier de Erft, die hier stroomt, wordt ge schat op zestig miljard ton. Acht a tien miljard ton ligt echter op een diepte van wel 250 meter. De eerste van een serie reusachtige graafma chines is kortelings in bedrijf geno men. Zij heeft een „bemanning" van en kan honderdduizenden kubieke per dag verzetten. De nieuwe aangepakte lagen liggen zeer voordelig, niet ver van het Pjuhr-industriegebied. Ongeveer een derde van dc in Duitsland geprodu ceerde elektrische energie komt uit het Erft-gebifcd. Volgens deskundige schatting moet de stroomproduktie binnen tien jaar verdubbeld worden, wil Duitsland als industrie-staat voor aan blijven staan. De onlusten in Bombay Bij de onlusten in Bomby naar aan leiding van de mededeling, dat de stad rechtstreeks onder het centrale be stuur zal konien te staan, en geen deel zal uitmaken van de eentalige Mahasrasjtra-staat, zijn woensdag 25 demonstranten door de politie, die herhaaldelijk het vuur moest openen, gedood. Tenminste 75 personen zijn door de politie gewond en een ongeteld aantal heeft blessures opgelopen bij knup- pelcharges. Meer dan 250 personen hebben verwondingen opgelopen door stenen, afkomstig van de demonstran ten. Laat in de avond nam het aan tal gewelddaden toe. In de industrie- buurt ten noorden van de stad kwa men enige wijken in het donker te liggen, doordat demonstranten de lei dingen vernielden. Ook de telefoon verbinding tussen het noorden en het zuiden van de stad werd verbroken. In het donker ontstonden gevechten tussen opkroerkraaiers en politie, die bekogeld werd met stenen en met zuur gevulde elektrische lampen. Vele kiosken en ook winkels werden in brand gestoken. De politie arresteer de ongeveer 500 personen, zodat thans ongeveer 1.500 personen naar aanlei ding van deze onlusten vastgehouden worden. „LAAT ZE MAAR VECHTEN". In Altamont, in de Amerikaanse staat Tennessee, is de gefortuneerde mej. Fannie Moffitt zij liet bijna een millioen dollar na overleden, zonder een testament te hebben ge maakt. „Laat zij er maar om vechten" aldus verklaarde zij voor haar over lijden tegenover haar advocaat. Hetgeen prompt geschiedde, want 62 neven en nichten hebben aanspra ken op de erfenis doen gelden. De rechter zal pogen het uit te zoeken. lopers en biggen, handel vlotter rret hogere prijzen. Normaal aanbod van slachtvee, over het geheel vlugge handel met stijf-duurdere prijzen. Bij groter aanbod van slachtzeugen han del stroef met iets lagere prijzen. LEIDSCHENDAM, 19 jan. Eieren. Op de wekelijkse veiling van „Het Wapen van Veur" waren aan gevoerd 43700 kipeieren welke ver handeld werden als volgt: 3600 Eieren no. 0 14.9515.40; 6800 eieren no. 1 13.3013.65; 11300 eieren no. 2 12.0012.65; 17200 eie ren no. 3 11.3511.64; 4200 eieren no. 4 10.3010.55; 600 eieren no. 5 9.40—9.70. TER AAR, 18 jan. groente. Wit lof I 0.32—0.-1(2; idem II 0.19—0.31. idetn stek 0.050.17; glasandijvie 0.36 0.55; rode kool 0.07; groene kool afw. 0.08; srpuiten 0.260.31. idem B 0.150.22; prei 0.120.16; uien 0.30; kroten 0.050.07. sjalotten 0.160.24 alles perk kg.; witte kool 2.50 per 100 kg.; knolselderij 0.120.19 per stuk; boerenkool 0.300.70 per kist; selderij 0.060.07 per bos; appelen: Jonathans 0.41; Golden Delicious 0.41 peren: Brederode 0.38; St. Remy 0.36 alles per kg. ROELOFARENDSVEEN, 18 jan. Bloemen. Freesia's I 1.151.60; id. II 431.05. Blauwe Druifjes 26—30; Troschrysanthen 5971; tulpen: Kre- lage 95—1.15; Early Queen 891.10; Del ice 1.10—1.14; White Pax 1.20— 1.23; Rose Copland 1.351.45; Hille- garde 1.03—1.18; White Sail 98—1.20; Winter Gold 1.02—1.23. Scarlet Im perial 931.08; Oostenrijkers 9598; Imperator 1.011.14; Crown Imperial 93—1.08; King of the Red 94—98; Nar cissen: Helios 5661; Early Glory 64 81; Magnificense 6583; Golden Harvest 8086 per bos. Am. Anjers 1742 per stuk. Groente. Witlof I 35.00—40.00; idem II 23.00—26.00; rode kool 13.00 spruiten 18.0037.00 per 100. Marktberichten LEIDEN, 18 jan. Groente. andij vie 4361; kroten 47; kroten, ge kookt 1220; boerenkool 714; rode kool 6—11; gele kool 6.50—10.00; groene kool 721. prei 921; stoofsla 7983; spruiten A 2838; idem B 2024; uien pickles 34 40; idem drielingen 4040; idem middelfijn 38.8039.20; idem middelgrof 36.10 38.30; idem grof 35; waspeen 1022. witlof 2857 per 100 kg.; sla B 12.80 17.20 per 10Ö stuks; peterselie 5.60 12.80; selderij 6.8011.00 per 100 bos. GOUDA, 19 jan. Kaas. Aanvoer 23 partijen, le kwal. 2.242.27. 2e kwal. 2.192.23, extra kwal. 2.32. Handel matig. DEN BOSCH, 18 jan. Vee. Aan gevoerd waren heden 5.443 stuks vee nl.: 2.321 runderen, 314 vette kalve ren, 658 nuchtere kalveren, 43 fok- zeugen, 528 slachtvarkens, 64 lopers, 1.234 biggen, 268 schapen en 13 gei ten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien 7501085; guiste koeien 690825, zware soorten bo ven notering; kalf vaarzen 6601065; klam vaarzen 500595; guiste vaar zen 580695; pinken 440570; gras kalveren 235375; nuchtere fok kal veren 100150; nuchtere slachtkal- veren 45150, zware soorten 67.50 90,lopers 7586; biggen 3860; drachtige zeugen 250320; schapen 6590; vette schapen 85110, allen per stuk. Aanvoer van slachtvee: 815 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen tot 3.20, le kw. 2.95, 2e kw. 2.70—2.85, 3e kw. 2.45—2.60, vette stieren 2.502.80, worstkoeien 2.25-- 2.40, alles per kg geslacht gewicht: vette kalveren prima soorten 2.40 2.65 per kg lev. gewicht, vette kal veren middenklasse 2.15—2.30 idem, vette kalveren lichte soorten 1.85 2.10 idem, nuchtere slachtkalveren 1.301.45 idem, zware soorten 1.62 1.83 idem, slachtzeugen 1.42—1.47 idem, jonge slachtvarkens 1.521.58. Overzicht: ruimer aanbod van rundvee met grote belangstelling. Melk- en kalfkoeien handel willig met stijf-duurdere prijzen. Guisto koeien werden goed verhandeld en slot van haar causerie nog een kijkje ruim-prijshoudend. Bij het jongvee in zo'n huis. Vragen werden niet gesteld. De spreekster kreeg een hartelijk ap plaus. De geest, adviseur wenste hierna de leden met hun gezinnen een zalig nieuwjaar en» sprak de hoop uit, dat de K.A.V. in bloei mag toenemen. Hij werden de goedsoortige dieren flauw duur verkocht. Graskalveren handel willig met iets hogere prijzen. Groter aanbod van vette kalveren, handel stroef met lagere prijzen. Nuchtere slachtkalveren handel kalm, prijzen lager. Normale aanvoer van schapen, handel redelijk en even vaster in sprak er zijn vreugde over uit, dat prijs. Groter aanbod van fokzeugen. dit jaar is begonnen met twee gezins- matige handel en niet geheel prijs cursussen. i houdend. Iets minder aanvoer v?n DE BOER'S 'ymrm. Haarlrmmerstr. 16-1166 HAVERMOUT, 500 gram HARING ln tomatensans, blik VRUCHTEN- GRIES, 250 gram VIJGEN, 500 gram ItaL tomatenpuree, 3 blik APPELMOES, grote pot DOPERWTEN 3 blik nu 95 SPERCIEBONEN, literblik Calif. PRUIMEN, 500 gram Frisse JAM, 2 potten PRUIMEN op sap, literpot LEVERTRAAN, vierkante fles ADVOCAAT van 2.49 NU PALINGWORST, 100 gram MACARONI- VLEES, 200 gram Geraspte KAAS, 200 gram VETTE HAM, 200 gram ROL-SPEK, 150 gram BERLINER- leverworst, 150 gr. EIEREN, nr. 3, 10 stuks Bij elke 100 gr. THEE ook Douwe Egberts en Van Nelle, 250 gram GOUDSE MOPPEN van 48 ct. a mm voor slechts •Si® 39 45 49 49 58 58 129 THEE BISCUITS, gesort. 250 gr. WILLEMIENTJES 250 gram CHOC. SPRITS, 250 gram HoU. BUITJES, 250 gram GOMBALLEN, 250 gram VRUCHTEN- STAAFJES, 150 gram VRUCHTEN- SORBETS, 130 gram FAVORIET CHOCOLA, licht, 150 gram Aan de Cassa bij f 3. bekende Literfles VRUCHTENWIJN van f 1.55 -a -a NU voor

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3