RIJNSTREEK St Blandinagroep vierde kroonjaar Geslaagde feestavond L-F.C. Donateurs boden het bestuur en de tonelisten 'n feestavond aan MAANDAG 16 JANUARI 1956 DE LEIDSE COUR "VT EERSTE BLAD PAGINA 3 op belangrijk werk Ouders kregen kijk I der aardig gespeeld. Voor de pauze dankte pastoor J. A. van Kleef aal moezenier en leidsters voor het vele De gidsen van de parochie van O.L. werk, dat zij voor de gidsen verzet Vr. Hemelvaart en St. Joseph heb- hadden. Hij bood oehoe Van Meel een ben gisteren het eerste kroonjaar van enveloppe met inhoud aan. Het pro- de Sint Blandinagroep op geslaagde gramma werd na een toespraak door wijze gevierd. In dc morgenuren werd i guiido W. IJsselmuiden weer voort een H. Mis in de parochiekerk ge- gezet. "Na nog enkele schetsjes, die volgd door een feestelijk ontbijt en zeer bij het publiek in de smaak vie- 's avonds werd in de zaal aan de len, volgde de sluiting van deze Maria Gijzensteeg een feestelijk pro- grootse viering, gramma opgevoerd, dat geheel door eigen krachten verzorgd werd. Tijdens het ontbijt overhandigde commissaris Buis en hopman Tuit- hof de leidsters van de jubilerende groep enkele kampbenodigdheden. J| In de middaguren gonsde de Maria nesTzn. v. d jTLaterveer en L. Boom, Gijzenaaal reeds van de voorpret over j Hendrik, zn. v. C. Schouten en J. C. de feestelijke viering in de avond. I Koene. Petrus Johannes, zn. v. A. C. Onder leiding van guido Magda van Witteman en P. W. Sehrama; Elisa- Teylingen en oehoe A. van Meel, had beth Aiida Maria, dr. v. A. J. J. Klein een generatie-repetitie plaats van het en e. M. Straver. rijke programma, dat de kinderen Overleden': Th. Jurgens vrouw, 89 Burgerlijke Stand Geboren: Alida, dr. v. J. Pardon en J. Loeber; Cornelia Elisabeth, dr. v. J. C. Gaijkema en A. v. Dijk; Johan- jr.; M. C. v. d. Keur wed. van: Sjar- din, 92 jr.; J. R. v. Booren, huisvr. van: Staffeleu, 73 jr.; A. Vonk, huisvr. van: Wessel, 75 jaar. ouders en belangstellenden zouden voorschotelen. Ten overstaan van de ouders en be langstellenden werden de aardige oefe ningen en vlot gespeelde schetsjes 's avonds nog eens dunnetjes over gedaan. Een goed idee was het om de uitvoerenden in de kring van de aanwezigen op te nemen. De gidsen kregen hierdoor meer ruimte voor hun spelletjes dan op het toneel en het publiek kon zijn favorieten van dichtbij bejubelen. De aalmoezenier, kapelaan J. A. M. van Adrichem sprak het openings woord. Hierna lieten de gidsen in een „boogjesspel'' zien dat zij veel pijlen t op hun boog hadden. De kleinsten Na hUldlgltlg Cabaret voerden enkele kabouterdtnsjes uit, die door het puibliek met vertede ring werden gadegeslagen. Voetganger te Leiden aangereden en gedood Om 11 uur zaterdagmorgen werd op het kruispunt Burggravenlaan Fruinlaan de 67-jarige voetganger N. Kleefstra, zonder beroep, door een personen-auto aangereden. Ernstig gewond werd de heer Kleefstra naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. In de loop van de dag is het slachtoffer zondag aldaar over leden. De heer Kleefstra woonde in de Hartmanstraat. Van dit ongeluk zijn geen 'getuigen. Het proces-verbaal van de politie vermeldt de volgende gang van zaken: De automobilist naderde in de Burggravenlaan het kruispunt. De heer K. wilde oversteken, aarzelde echter toen de autobestuurder signa len gaf. Toen de automobilist door reed, ging ook de voetganger enige passen naar voren met het gemelde noodlottig gevolg. De commissaris van politie te Lei den verzoekt degenen, die getuige zijn geweest van dit ongeluk, zich te melden bij het bureau van politie, afdeling verkeer. Rollen waren bij T. I. G. omgekeerd In de grote zaal van „Den Burcht" organiseerde zaterdagavond de con tact-commissie van LFC een contac- feestavond voor leden, donateurs en j belangstellenden. De zaal was tot de rlaatste plaats bezet. De heer Zonderop richtte als eerste spreker een woord van dank tot het bestuur van de contact-commissie, dat deze avond op zo'n voortreffelijke wijze tot stand heeft kunnen brengen. De voorzitter, de heer v. Waver en deed enkele mededelingen over het feest dat in augustus 1957 gevierd zal worden, n.l. het 50-jarig bestaan der vereniging. Hij spoordde iedereen aan om 0.25 per maand te betalen voor het komende feest. Hierna trad Paul Papo's cabaret-revue, voor het voet licht onder de titel: „Wacht maar af", werd een rijk gevarieerd programma geboden, dat gezien de reactie van de zaal in de smaak viel. Hoogtepunten I in het programma waren o.a.: De Ri- berty's, het duo op de rijwiel, het jeugdige zangertje Simonus, accor deonduo De Vinje's, mr. Bakkerinie met zn ijsprekende pop en Peter Gun- zi, de kunstfluiter. Het was al laat toen Paul Papo de grote verrassing van de avond aan kondigden n.l. Olga Lowina met haar piano-begeleider Justus Jezaaies. Zij bracht vier liedje uit het Tiroler- land en wist met haar laatste liedje de zaal op het late uur nog in bewe ging te krijgen. Het dansorkest „De Moonlicfht Sere nades' 'verzorgde de dansmuziek. Voor de jubilerende toneelvereni ging „Tot Ieders Genoegen", die dit speelseizoen haar 25-jarig bestaan herdenkt, waren zaterdagavond de rollen omgedraaid. Nu eens niet wa ren bestuur en tonelisten in actie om hun grote aanhang een of ander spel voor te zetten, doch het waren de donateurs (trices), die op hun beurt het jubilerende T.I.G. een vrolijke avond aanboden. Drie jaar was aan de voorbereiding, waarvoor o.a. een spaarsysteem in het leven was geroe pen, gewerkt. Zaterdagavond zag een vrijwel geheel gevulde Stadsgehoor zaal het resultaat er van. Het was vrolijk en-gevarieerd. Alvorens een gezelschap onder lei ding van Frans du Mée, gepresenteerd door Gé Hofenks Cabaret-Variété, zorgde voor een avond vol humor en vrolijke ontspanning, ontging het be stuur zijn hulde en waardering niet. Huldiging. De voorzitter van het donateursco mité, de heer Chr. Rietkerken, maakte zich de tolk van de vele vrienden van T.I.G. toen hij het bestuur alle lof toe zwaaide voor zijn verdienstelijke prestaties in deze 25 jaar. In het bij zonder richtte hij zich tot voorzitter Arentsen, die niet lleen in deze kwa. liteit, doch ook als regisseur zijn krachten een kwart eeuw aan de ver eniging heeft gegeven. Toneelmees ter Bodensfaff, die al twintig jaar in de T.I.G.-gelederen meeloopt, had eveneens vele woorden van dank te incasseren. Aan beide veteranen werd een blijvend aandenken overhandigd. Bovendien werd mevr. Arentsen met een bloemenhulde-verrast. Ook voor de vereniging hadden de donateurs nog een geschenk in petto: een prach tige eikenhouten aandellcast. Het ere-lid, de heer L. G. van der Horst sr., die in zijn waardering voor het jubilerende T.I.G. bij voorzitter Rietkerken niet oxiderdeed, wees nog eens op al hetgeen'aan een opvoering van een toneelstuk vooraf gaat. Voorzitter Arentsen, getroffen door deze aanhankelijkheid, waarmede de donateurs (trices) te verstaan geven, dat T.I.G. een grote plaats in hun leven inneemt, dankte met een enkel woord voor al het werk, dat voor deze jubileumviering is verzet. Tenslotte had de heer Rietkerken MARE-BEWOONSTER.voor mevr. Landesbergen, als enige Wat lezers schrijven STRUIKELBLOK NUMMER TWEE. Het stukje in uw blad van zaterdag „Struikelblok in de Haarlemmerstr." zal de volledige instemming van me nige Leidenaar hebben gekregen. Men vraagt zich alleen af, „hoe is het mogelijk, dat er op zulke euvels in geep dertig jaar, door enige in stantie gelet wordt?" In deze tijd van actie „voor veilig verkeer" zijn dergelijke punten wel zo belangrijk, als de jacht op niet brandende achterlichtjes overigens ook nodig. Deze verkeersader naast de gele tram is wel zo nauw en nog wel op dit geweldig drukke punt dat eerder van een verkeers- „zenuw' gesproken mag worden. Zulk een „zenuw" is ook het hulp bruggetje: Oude Singel—Oude Vest! Al twee jaar en drie maanden de remplagant van de Marebrug! Bij dit natte en glibberige weer, zo glad als een aal! Wanneer zou aan deze toestand een einde komen? Er wordt al sinds enige maanden niet meer aan ge werkt. De Mare-bewoners en allen, die er dagelijks over moeten, zijn wel "erg lankmoedig, dat zij dit zon der enig protest blijven aanvaarden. Wordt er met hen, die nu al jaren „omlopen" geen loopje genomen? Volgens plannen zou de Marebrug april 1955 klaar zijn. Nog enkele maanden en wij schrijven april 1956. Kan dit maar ongestraft passeren? Is er geen opleveringstermijn gesteld? Met een boete-clausule voor iedere dag te late levertijd? Hoe lang zijn de omwonende winkeliers al gedu peerd? Welke instantie is hiervoor aansnrakelijk? Mijnheer de Redacteur, zoudt U naast Uw rubriek „De stenen spre ken" een rubriek kunnen openen „Leidse Struikelblokken"? 't Zou al reeds genoeg beloond zijn, als de Leidse raadsleden en mede de verschillende instanties hiervoor de nodige belangstelling toonden. Moge lijk tot oplossing en verbetering van vele Leidse verkeerseuvels en. ob stakels. Met dank voor de plaatsruimte. dame in het donateurscomité, nog een verrassing. Voor al haar arbeid werd haar uit naam van dit comité een geschenk overhandigd. Verder was er deze avond nog een fruitmand voor de heer van den Ham, die als comité- l'id veel werk heeft verzet en mo menteel in Sole Mio te Noordwijk wordt verpleegd. Cabaret. Na al deze vriendelijke woorden was het de beurt aan het cabaretge zelschap, dat in een minimum van tijd een maximum aan humor op diste. Frans du Mée, deze avond kostelijk op dreef, had ditmaal in Ellen Castell en Fred Wiegman een paar goede se condanten. Muzikale medewerking verleenden Jan Staats (piano), Ria Verdi (accordeon) en Gerry en Fer ry, twee dolle dwazen met een gui taar. Extra geëngageerd waren de twee Mariska's, die als vaste mede werksters van het Leidse kindercir cus Tijl Uilenspiegel de aanwezigen versteld deden staan door een voor treffelijk nummer acrobatiek. Een bal o.l v. Jan Alphenaar met medewerking van Hofenks Me lody Makers vormde een geanimeerd slot van deze even geanimeerde avond. Agenda Leiden Dienst der apotheken. De aivond- r.acht- en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 13 uur tot zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt Breestraat Bovendien werd mevr. Arentsen met 74, teL 20552 en de Haven-Apotheek Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 13 tot 20 januari zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind" 14 jaar. Lido: „Ten oosten van het Para dijs", 14 jaar. Luxor: „De zwarte wreker", 14 jaar. Trianon: „Terug uit de hel", 14 jaar. Rex: „Blanke slavinnen,, vol wassenen. Ook Den Haag opent de strijd tegen VORSTVERLET Het bouwen van fabriekshallen kan zeker geen slape rige aangelegenheid genoemd worden. Toch is er bij Almelo een 6000 m2 grote fabriekshal in aanbouw „onder zeil gegaan". Om n.l. ook bij winters weer toch door te kunnen gaan met bouwen heeft men om het bouwwerk een tent opgezet, die van binnen door middel van oliestook en cokeskachels op temperatuur wordt gehouden. De hal is bestemd voor een weverij en wordt voor een groot deel uit beton opgetrokken. Het dak wordt gedragen door vier betonliggers van 120 meter lengte die een breedte hebben van 2 meter bij een hoogte van 2,20 meter. Deze gevaarten worden ter plaatse gestort. De foto toont de enorme tent waaronder het bouwwerk verscholen gaat. R.K. DAMVER „TEMPO". Op woensdag 18 jan. 1956 zal de R.K. Damver. Tempo haar laatste vergadering moeten houden. Na bijna 5 jaar, door gebrek aan medewer king, een bloedarm bestaan te heb ben gehad, ziet het bestuur zich ge noodzaakt de damclub op te heffen, om niet in financiële moeilijkheden te geraken. Enkele weken geleden stond er reeds over deze aangelegenheid een aankondiging in dit blad, met daarin vervat een uitnodiging voor reacties. De enige reacties zijn gekomen van onze neutrale zusterdameverenigin- gen, die hun spijt betuigden en be reid waren ons (damtechnisch) te helpen. Van kaatholieke zijde is echter geen enkele bericht binnen gekomen, zodat wij dus van die kant, geen hulp meer kunnen verwachten en daarom onze opheffingsvergadering hebben moeten uitschrijven. Deze zal worden gehouden in een zaaltje van de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn, Lei den, op woensdag 18 jan. 1956 des avonds 8 uur. Eventuele belangstellenden die deze opheffing zouden kunnen voorkomen zijn van harte welkom. Namens het bestuur, R.K. Damver. Tempo: Rijndijkstr. 38, Leiden. P. v. d. KWARTEL, Secr., ALKEMADE Geslaagde avond voor de kleuter school. In het „Cultureel Cen trum" te Nieuwe Wetering was een avond in cabaret-stijl georganiseerd, waarvan de baten ten goede kwamen aan de kleuterschool „Het Kleuterhof St. Anna" in de parochie Maria Pre sentatie te Roelofarendsveen. Na mens het school- en armbestuur sprak de heer P. J. Koek een openings, en welkomstwoord en wenste de aanwe zigen een genoeglijke avond. Hierna werd een begin gemaakt met het programma, dat verzorgd werd door het gezezlschap „Schoppen Vijf". Mu zikale medewerking werd hierbij ver leend door de pianist Jan v. d. Meer en Sem Brakshoven met accordeon. Het geheel was een fijn verzorgd be schaafd programma met zang, decla matie,,schets en conference, waarbij de aanwezigen veel genoegen beleef den, hetwelk zij met een dankbaar applaus tot uiting brachten. In de pauze werd een geslaagde verloting gehouden, waarbij de heer M. Spring in 't Veld de laatste loten bij opbod aan de man bracht. Na afloop bracht de heer Koek dank aan allen die tot het welslagen van deze avond hadden meegewerkt en deelde mede dat de opbrengst voor de kleuterschool J 177,had opgeleverd. Tot slot was er voor de liefheb bers nog gelegenheid voor een gezel lig dansje. BODEGRAVEN K.A.B. De jaarvergadering van de K.A.B. stond voor de laatste maal onder leiding van de heer J. Stol wijk. Deze opende met een terugblik op 1955, een jaar dat in vele opzich ten zeer gunstig was geweest. In Mei a.s. zal naar men hoopt het aantal leden de 400.000 overschrijden. Het pasopgerichte gezinszorgfonds was onder de hoede gesteld van Herwon nen Levenskracht en is ook voor on georganiseerden bedoeld. Secretaris S. Steenbergen gewaagde van een stijgend peil der culturele avonden. Het aantal leden bedraagt thans 220. Penningmeester Jaarsveld liet een batig saldo horen. De g. adv., pater Boermans, sprak een woord van lof voor de vele activiteiten in het voor bije jaar en besloot met een opwek king, dat ook de passieve leden tot meer inspanning zouden komen. De toneelafdeling heeft dringend be hoefte aan nieuw bloed. Vervolgens passeerden de jaarverslagen van de diverse onderafdelingen de revue. De bestuursverkiezing bracht een nieuwe voorzitter in de persoon van de heer B. Kerkhof. Voor de niet herkiesbare leden kwamen de heren W. v. Wijk en C. Verweij. Bij de rondvraag kwamen o.a. ter sprake 't kolenfonds, de reisclub, plaatsbe spreking enz. Met een dankwoord aan de niet terugkerende bestuursleden en een welkom aan de nieuwe werd deze langdurige vergadering besloten. BOSKOOP Verengiing voor oude van dagen. Onder leiding van de plaatsver vangend voorzitter, mevr. Stigter- Tos, kwam de Boskoopse vereni ging voor oude van dagen in jaar vergadering bijeen. In verband met het vertrek van de voorzitter, de heer H. van Pruissen, en het zich niet meer herkiesbaar stellen van twee bestuursleden werden als nieuwe bestuursleden gekozen mevr. Schoorel-Hoogevorst en de heren J. van Heeren en H. 't Hart. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat de vereniging drijft" op de verkoop van bonnen aan de ingezetenen waarom dank werd gebracht aan degenen die steeds maar weer bereid waren om deze te kopen en ook degenen die zich met de verkoop belasten. Het verslag van de secretaris vermeldde het verscheiden van ne gen leden waardoor het ledental thas precies 100 bedraagt. Biljarten. Vier voor de compe titie van het distrikt Gouda door de Boskoopse Bilj.ver. „De Driesprong" gespeelde wedstrijden leverden goede successen op. Het A 1-team behaalde twee prach tige overwinningen in de ontmoetin gen met Per Aspera A en De Drie sprong A 2, terwijl de wedstrijden De Driesprong B 1De Driesprong B 3 en De Driesprong CGouda C in puntenverdelingen eindigden. De uitslagen: De Driesprong A 1 Per Aspera A 52; De Driesprong A 1De Driesprong A 2 70; De Driesprong B 1De Driesprong B 3 44; De Driesprong C—Gouda C 0UDE-WETERING Feestavond K.A.B. Het bestuur der K.A.B. schoot met de feestavond, die zondag in café Klein werd gehou den midden in de roos. In geen jaren zagen we van de K.A.B. een derge lijk goed geslaagde avond en zo'n volle zaal. Voor het voetlicht trad het cabaretgezelschap „Schoppen vijf", met de revue „Schoppen vijf is troef" In vlot tempo werd een grote ver scheidenheid van voordrachten en sketches afgewerkt. In het bijzonder viel het optreden van het accordeon duo de Sam-Willies zeer in de smaak, terwijl ook de Singing Sisters groot succes oogsten in het bijzonder met hun tulpen, hyacinthen en narcissen. Brullen van het lachen deed de zaal om de capriolen van de lichtelijk aan geschoten C. van der Meer en Slome Slemiclus en uiteindelijk bleef er nog slechts één^ontstemd: de piano, zeer tot verdriet van Jan v. d. Meer die 't pianospel toch waarlijk wel mees ter is. De grime was bij Jan Pauw in goede handen. Na afloop kon onder leiding van de Sam Willies nog een dansje worden gemaakt. ROELOFARENDSVEEN Jaarvergadering „St. Deus Dedit". In café ,,'t Noorden" kwamen de land- en tuinbouwarbeiders bijeen voor het houden van de jaarvergade ring. Bij de opening sprak voorz. J. Verdel een welkomstwoord en ging hierna wat dieper in op de gebeurte nissen in het afgelopen jaar. Aller eerst de K.A.B. actie naar de 400.000 leden, welke tot nu toe nog niet ge slaagd is, hoewel de plaatselijke af deling een behoorlijk aantal nieuwe leden geboekt heeft. Voorz. wekte op om ook in 1956 propagandist te blij ven en te strijden voor de eigen vak- en standsorganisatie. De nog steeds stijgende lijn van de welvaart met de door deskundigen geuitte mening dat dit ook voor de komende jaren nog blijvend zal zijn, rechtvaardigt ech ter wel de vraag, of dit ook evenre dig voor de land en tuinbouw zal zijn met betrekking tot de industrie. Wel staan de tuinbouw en de bloemisterij er gunstiger voor dan de landbouw. Door de landbouwoverschotten in Amerika moet in de komende jaren rekening gehouden worden met scherpe concurrerende prijzen, zodat de regering de eigen landbouw zal moeten blijven beschermen, willen beer en arbeiders van een behoorlijk 'cestaan verzekerd zijn. De activiteit van de bond zal daarom in de toe komst urgent kunnen zijn. De komen de ouderdomsvoorziening, welke op 1 Jan. 1957 zal ingaan, is weer een stap vooruit naar grotere sociale ze kerheid. Deze is echter bedoeld als een bodempensioen waardoor de be drijfspensioenfondsen eveneens blij ven bestaan, en premiebetaling nood zakelijk blijft. Tot slot wijdde voorz. nog een korte bespreking aaji de C.A.O. 1955—56. Secretaris J. Pouw zag hierna zijn notulen na een enkele oppmerking goedgekeurd. Penningm. Jac. Turk noemde het financieel verloop voor de vereniging gunstig en maakte melding van een aanwezig saldo van luim 400. Secretaris J. Pouw gaf in een keu rig verzorgd jaarverslag een over zicht van hetgeen in het afgelopen jaar in de vereniging was gepas seerd. De periodiek aftredende bestuurs leden M. Kerkvliet en Nic. Droog za gen zich herkozen. Doordat voorz. Verdel wegens ver anderde werkkring thans onder een andere vakafdeling behoort, werd in deze bestuursvacature gekozen H. Koek, terwijl tot voorzitter werd ge kozen de heer H. Kerkvliet. De schei dende voorz. sprak hierna een woord van gelukwens tot de nieuwe geko zenen, waarna hij dank bracht voor het genoten vertrouwen en prettige samenwerking: Betreffende de te houden kaart- en feestavond sprak de vergadering het vertrouwen uit dat het bestuur deze ook dit jaar weer zal doen slagen. In de rondvraag werd er door een der leden inet klem op aangedrongen om via de pers te protesteren tegen de lage contract-lonen in de tuin bouw. Voorz. bestrijdt deze mening en zegt, dat de contractlonen niet zo veel lager zijn dan in andere be drijfstakken, maar deze verschillen I ontstaan door het ontbreken van een tariefstelsel in de tuinbouw. In dc landbouw werkt men vaak in accoord loon, hetgeen de arbeider de gelegen heid geeft door een grotere prestatie in hetzelfde aantal uren ver boven het normale contractloon uit te ko men. Namens de leden bracht de heer van Ruiten, en namens het be stuur de heer Jac. Turk dank uit aan de scheidende voorz. voor zijn werk J in het belang van de bond gedaan. Een tweetal gratis consumpties ga ven aan deze vergadering een meer prettige sfeer, waarna de nieuwe voorz. H. Kerkvliet met een kort dankwoord de vergadering besloot. Jan Cottaar. Door de N.K.J.B. is a.s. Woensdagavond in de Panera- tiuszaal een bijeenkomst belegd waar in de bekende sportjournalist Jan Cottaar een causerie zal houden. Naast de leden zijn hier voorts van J harte welkom dc leden von DOSR, Treffers, Sparkler en andere sport verenigingen. Bridgeklub DVH. Aan de gehou den viertallen-oefenwedstrijd werd door 4 viertallen deelgenomen. De uitslag was: 1. E. Koek, Ant. Koek, ALf. Koek en L. Klein 61 m.p.; 2. echtpaar Muskens en echtpaar v. d. Meer 43 m.p.; 3. echtpaar J. Koek, J. Bakker én Jac. Termeulen 43 m.p.; 4. W. Casper, P. Huigsloot, W v. Hameren en C. v. Haastregt 24 m.p.. De uitslag van de gehouden onder linge competitie is als volgt: 1. L. Klein en Alf. Koek 1138 pnt.; 2. E. Koek en Ant. Koek 1030 pnt.; 3. W. Casper en P. Huigsloot 997 pnt.; 4. echtpaar Muskens 979 pnt.; 5. echt paar J. Koek 962 pnt.. 6. echtpaar J. v. d. Meer 962 pnt.; 7. C. v. Haestregt en W. v. Hameren 915 pnt.; 8. J. Bak ker en Jac. Termeulen 911 pnt.; 9. echtpaar L. van Berkel 890 punten. Woensdag il jan. j.l. is er een vier tallen-wedstrijd gespeeld in Noord- wijkerhout welke door DVH werd verloren. Vrijdag 20 jan komt Noord - wijkerhout voor de returnmatch naar Roelofarendsveen, zodat er dan de kans op revanche is. Laatste Berichten De terugroeping der Indonesische delegatie De Indonesische minister van voor lichting heeft na de kabinetszitting de volgende verklaring uitgegeven: „Het kabinet heeft besloten de In donesische delegatie uit Genève terug te roepen, teneinde verder rapport aan de regering uit te brengen, over de tot dusver bereikte resultaten. De regering heeft deze beslissing reeds aan de Indonesische delegatie getele grafeerd. Teneinde de noodzaak van het terugroepen van de delegatié te ver duidelijken heeft de regering het noodzakelijk geacht koeriers naar Ge nève te zenden. De minister van landbouw, Mohammed Sard jan en de financiële adviseur Indrakusuma zijn door de regering als afgevaardigden aangewezen. Zij zullen morgen naar Genève vertrekken. Den Haag weet officieel van niets Het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken deelt mede: „De Nederlandse regering heeft kennis genomen van de via de pers agentschappen binnengekomen bc*- richten omtrent een besluit van de Indonesische regering om haar dele gatie uit Genève terug te roepen. Haar is nog niet officieel bekend, of deze terugroeping het einde van de conferentie zal betekenen. Zij vindt geen aanleiding, vooruitlopende op een te verwachten officiële kennis geving, op bedoelde berichten com mentaar te geven". Naar algemeen in politieke kringen in Djakarta werd aangenomen, zou den de Nahdatul Ulama en de PSII hun ministers uit het kabinet terug trekken, indien de delegatie niet zou v/orden teruggeroepen. De besprekingen te Genève, die ten doel hadden de betrekkingen tus sen Nederland en Indonesië te verbe teren, werden vorige week afgebro ken, teneinde de delegaties gelegen heid te geven verslag uit te brengen aan hun regering. Marktberichten ROTTERDAM, 16 jan. Vee. To- taalaanvoer 1871 stuks, w.o. 1316 vet te koeien en 555 varkens. Prijzen vet te koeien le kwal. ƒ2.803.10, 2e kw. ƒ2.60—2.80, 3e kw. ƒ2.40—2.60. Varkens le kw. 1.78, 2e kw. 1.76, 3e kw. 1.74. Vette koeien iets meer aanvoer, handel goed, ruim prijshou dend, enkele prima's boven notering. Varkens kleiner aanvoer, handel vlug, prijzen hoger, prima exemplaren tot 1.80.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3