Viering van het zilveren feest van drs. Van Woerden Huis van Nic. Kroese te Warmond in (Wondertuin) lichterlaaie RIJNSTREEK „Zoals de ouden zongen, piepten de jongen" Vlotte jubileumopvoering door leerlingen van het r.k. lyceum Prof. Boeke f Nieuwe functie voor N. A. Gomndeur DINSDAG 10 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 St. Bonaventuragemeenschap huldigde leraar Nadat de reünisten van het R.K. Lyceum enkele maanden geleden reeds in drs. H. A. J. M. van Woer den, de man huldigden, die hen in zijn 25-jarig leraarschap op hun weg naar volwassenheid met raad en daad ter zijde had gestaan, kregen zondagmorgen collega's, leerlingen en personeel van de school gelegen heid de populaire leraar van hun sympathie te overtuigen. Zü deden dit weliswaar met min der bezonnenheid dan de reünisten doch minstens met evenveel enthou siasme zodat, althans wat de leer lingen betreft, van een „zoals de ouden zongen piepen de jongen" ge sproken kon worden. De huldiging werd ingezet met een gezongen H. Mis in de kapel van de school. Vervolgens spoedde- het gezel schap zich naar de aula, waar het personeel de geweldige eetlust van de jongelui reeds voorzien had en een grote hoeveelheid broodjes de tafels deed kreunen. Eerst toen de groot ste nood gelenigd was, richtte de rec tor, drs. Geurts, het woord tot de jubilaris. Spreker merkte op, dat het vieren van zilveren jubilarissen op net lyceum welhaast een traditie ge worden is. De school, aldus pater Geurts, mag zich gelukkig prijzen een vaste kern van leraren te bezit ten, die vanaf de oprichting haar leerkracht aan de school gegeven heeft. De heer Van Woerden, aldus spreker, is onder hen de markantste l'iguur; niet alleen omdat zijn doceer- talent zich over zijn eigen vak heen- strekt naar natuur- en taalweten schappen, doch vooral door de eigen stijl, waarmee hij zijn leerlingen van de waarde van de onderwezen zaken weet te overtuigen. Zijn ruim gevoel voor humor en net geduld dat hij voor de leerlingen weet op te bren gen, noemde spreker eigenschappen die voortkomen uit een grote liefde voor het onderwijs. Rector Geurts betrok mevrouw Van Woerden in zijn huldigingswoorden, die steeds haar grote belangstelling voor de school heeft laten blijken. Hij overhandigde de jubilaris tenslotte een stel gramo- foonplaten en mevrouw Van Woerden een bouquet bloemen. Veelzijdige belangstelling Nadat vervolgens een leraar, de heer B. J. Meyer, zijn waardering voor de jubilaris muzikaal tot uit drukking had gebracht, kreeg dr. De Jong het woord. Spreker, een „jubi leum-genoot" van de heer Van Woer den, zeide bij zijn bezoek aan het do- ceervertrek van de jubilaris steeds weer getroffen te zijn door het perio- dieksysteem der elementen, dat daar een van de wanden camoufleerde. De leerlingen, aldus spreker, krijgen bij het betreden van de school een der gelijk systeem in handen, dat van toe passing is op de leraren. Weldra ondervinden zij dan, dat de heer Van Woerden het markantste element van dit systeem is. Ook spreker toonde zich een bewonderaar van de veel zijdigheid van de jubilaris en meende dat alle paden van „Duinzicht" nog niet voldoende waren, om door de veelvoud, van zijn interessen bewan deld te worden. Nadat spreker tenslotte de heilzame activiteiten van de jubilaris in de be zettingsjaren aangestipt had, over handigde hij hem namens de leraren een geschenk. Episch betoog De heer H. Wesseling, amanuensis en. medewerker van de heer Van Woerden nam in epische bewoordin gen „revanche" voor de huldiging, die de jubilaris hem enkele jaren ge leden bij zijn zilveren feest bereid had. De voorliefde van de jubilaris voor 't spelen met vuur memorerend; overhandigde hij de heer Van Woer den 'n prachtige sigarettenaansteker. De dank en waardering van de leer lingen werd door de heer J. van Ul- den onder woorden gebracht, die teVens aan de heer Van Woerden enkele boekwerken aanbood. Tussen alle lofuitingen door zongen de leerlingen enkele ondeugende lof liederen op hun leraar. De heer Van Woerden besloot het officiële deel van de viering met een geestig dankwoord. Hedenavond vindt in het Antonius Clubhuis een opvoering plaats van enkele één-acters van Godfried Bomans. De leerlingen van het r.k. lyceum genoeg te bezitten om de kolonel hebben hun jubilerende leraar drs Van Woerden en hun familieleden gisteravond verrast met een aardige vertolking van Godfried Bomans' De tje van Henry Ghéon en een vlotte vertolking van Godfried Bomans De Huistyran. Na een inleidend woord van rector Geurts lieten dc jongsten hun leef tijdsgenoten de voorstelling van gisteravond was speciaal bedoeld voor de laagste klassen versteld staan door de wijze, waarop zij een stukje middeleeuwen tot leven wis ten te brengen. Met „Het Duivels- bruggetje" heeft Henry Gheon een brug geslagen naar de middeleeuwen, in welke tijd zijn moraliserende le genden het beste tot hun recht ko men. „De Huistyran" van Godfried Bo mans tyranniseert reeds jaren de Leidse planken. Het stuk is vlot ge schreven en laat nog steeds lekker om zich lachen. De gebeurtenissen op het toneel bewegen zich om een ge- pensionneerde kolonel, die wèl zijn haren maar niet zijn stem in dienst van het vaderland verloren heeft. Hiermee tyranniseert hij zijn vrouw en dochter en camoufleert hij zijn hazehart. Wim de Meijer bleek stern Hedenmorgen is in de leeftijd van ruim 71 jaar na een kortstondige ziekte overleden de Leidse hoogleraar, prof. dr. J. H. Boeke. Prof. Boeke werd geboren te Wor- merveer 11 november 1884 en stu deerde aan de Amsterdamse- gemeen te-universiteit aanvankelijk letteren en vervolgens Staatswetenschappen. 7 Juli 1910 promoveerde de overle dene te Leiden in de Staatsweten schappen. Na een diensttijd in Indonesië, aan vankelijk als ambtenaar en vervol gens als leraar, werd hij 15 januari 1930 te Leiden benoemd tot hoogle raar met leeropdracht: Tropische ko loniale staatshuishoudkunde. Sinds October j.l. was de overleden hoogleraar in het genot van pensioen gesteld, in verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd. krijgskundig gezien op peil te hou den. In de kleding, die hem was toe gedacht. leek hij echter eerder op een russische revolutieheld dan op een door de vrede uitgerangeerde kolonel. Anke Topper als zijn vrouw bezat genoeg krijgslisten om de ver stokte militair om de tuin te lelden en Jeanne Smit deed de zaal meele ven met een kalverliefde op hoger niveau. Jan van Hoorn en Jaap de Wit als tegenspelers van de kolonel lieten geen twijfel bestaan over hun gevoelens ten opzichte van de doch ter. Laurens Zwetsloot maakte var. de huisknecht een diplomatieke en waardige verschijning. De regie was van pater R. van Sasse van IJsselt o.f.m. KVP-FORUM-AVOND LEIDEN Men schrijft ons: Er wordt bij deze nog eens extra de aandacht op gevestigd, dat zonder de (aan de leden) beschikbaar ge stelde toegangskaarten niemand toe gelaten kan worden a.s. vrijdagavond in het St. Antonius Clubhuis. Kaarten kunnen door de leden ge Brandweer stond voor hopeloze taak Dikke rookwolken joegen heden middag omstreeks kwart over twaalf samen met een sneeuwstorm over de haald worden bij de j.l. vrijdag gepta- 0ranje Nassaulaan te warmond. Het bliceerde adressen. - - --- - Vragen voor die Forum-avond, die onder leiding staat van Paul de Waart, kunnen ingezonden worden bij de heer Th. de Wilde, Zoeterwoud- seweg 120, Leiden. Kind uit 't raam gevallen Om vijf uur gistermiddag is een anderhalf jarig meisje in de Irene- straat te Leiden vier meter hoog Uit een slaapkamerraam op straat ge vallen. Het kind werd zeer ernstig gewond naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Een vijfjarig broertje had het meisje op de vensterbank getild. Leidse Universiteit Op vrijdag 13 januari 1956 te 4 uur zal mr. A. van Oven, benoemd tot ge woon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniver siteit te Leiden om onderwijs te ge ven in het internationaal privaat recht, zijn ambt openlijk aanvaarden door het uitspreken van een rede in het groot-auditorium. ALPKEN AAN SEN KUN AUTOBOTSING. Omstreeks half elf maandagmor gen ontstond in de Hofzichtstraat een botsing tussen twee' auto's, waarbij aan beide zijden grote materiële schade ontstond. De voertuigen wer den respectievelijk bestuurd door dr J. v. E. en de heer J. v. W., beiden te Alphen a. d. Rijn. Eerstgenoemde wilde de Hofzichtstraat inrijden. De heer v. W., die voorrang had moe ten geven kon vanwege de gladheid van de weg zijn wagen niet tijdig tot stilstand brengen. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. BODESRAVEN oonhuis van de heer Nicolaas Kroese in „De Wontertuin", achter de chalet „The five Flies", Oranje Nassaulaan 11, stond in lichterlaaie. De vlammen vonden in het rieten dak op het huis gretig een prooi en zochten aangejaagd door dc wind ook voedsel in de lagere verdiepin- kantie graag bij hem wil doorbrengen Deze vi*iend, Hans Nijhoff genaamd, heeft 's morgens een meisje ontmoet. Later blijkt dat het meisje pension- gaste is van de heer Verduin. Maar daar Hans Nijhoff 's morgens aan het meisje verteld heeft dat hij mijnheer Verduin heet en deze fantasie, graag door wil spelen waar de echte mijn heer Verduin in toestemt, komen de grappigste verwikkelingen voor, die men zich voor kan stellen. Als men er later gasten bij krijgt met name van familie Koeman met vrouw en drie kinderen, moet dit spelletje door gespeeld worden. Alleraardigste scènes spelen zich af, waarin de rol len van Gerrit Koeman, gespeeld door P. Loogman en zijn vrouw Kristien, gespeeld door mevr. C. Tulen-Loog- man, bijzonder goed werden gespeeld. Verder noemen wij G. Zwetsloot als Fred Verduin en C. Tulen als Hans Maar ook de andere spelers en speel sters kunnen op een zeer geslaagde opvoering terugzien, wat wel bleek uit de ware ovatie, die opklonk uit de zaal bij het einde van het stuk. Nadat L.T.J. oor het eerst in het verloting was gehouden, dankte de nieuwe jaarTV^aderdenmdeDledenjheer v d Kwasti de ]edm van Von_ del voor hun spel en de mensen voor sloten was de vastenavond te hou-',hun Men zal nog van de L.T.J. De heer W. Bakker I opende en deelde o.a. mede, dat be- sloten was de vastenavond te hou-i jö0ec«-, den op 31 Jan. Door omstandigheden f™ dergelijke avond organiseren in - februari. Standplaats blijft Leiden Hedenmorgen kreeg de heer N. A. Commandeur, dieren?rts te Leiden, het bericht, dat hij bij koninklijk be sluit is aangesteld tot adjunct-inspec teur van de veeartsenijkundige dienst en volksgezondheid te Den Haag. De heer Commandeur blijft Leidenaar, want zijn standplaats wordt Leiden. Met ingang van 1 februari zal hij in dienst treden. Zijn praktijk doet hij over aan zijn assistenten, de heren Bloem en Jansen. Dokter Commandeur nam in 1927 te Leiden als dierenarts de praktijk over van dokter J. Roos. Hij nam de bestrijding van de runder-t.b.c. met kracht ter hand. In het eerste jaar controleerde hij 800 koeien op tuberculose. Hoezeer de t.b.c.-bestrijding in activiteit is toegenomen blijkt uit het feit, dat thans 12.000 koeien per jaar door hem gecontroleerd worden. In deze veerijke streek neemt de koe onder de patiënten van de heer Commandeur een belangrijke plaats blijft in Leiden heer Commandeur is hoofd van de keuringsdienst Hazerswoude, plaats vervangend inspecteur van het vee- artsenijkundig staatstoezicht, tech nische leider van de vereniging voor kunstmatige inseminatie „Vita Nova" Hij entte soms per jaar méér dan te Leiden, voorzitter van de vereni- in tegen mond- en Vele functies. De heer Commandeur bekleedt in het Leidse vele functies. Daarom is het voor de stad ongetwijfeld van belang te vernemen, dat hij in de Sleutelstad zijn standplaats kiest. De ging voor vee-arbitrage kring Lei den, adviserend bestuurslid van de Vebo te Leiden en lid van het ge meentelijk markt-toezicht. Sinds 1938 heeft hij zitting in het bestuur van de 3 Octobervereniging, waarin hij vooral bekendheid geniet als voorzitter van de optocht-com missie. zou dit niet plaats hebben in het Pa rochiehuis, maar in hotel van Haaf- ten. Op 14 jan. zal een kaartavond gehouden worden, waarop ook de dames genodigd zullen worden. De g. a., kap. J. Voortwist en de heer C. van Schaik, technisch adviseur zul len in het kort hun visie geven over de bekende enquêtt dié onder de agrarische jongeren is gehouden. Vervolgens werd de televisie inge schakeld. gratis verzorgd door de fa Vooi'n. Na afloop hiervan werd de vraag gesteld, of dergelijke program ma's op prijs werden gesteld. Over 't algemeen liep men hier niet warm voor. Geïmproviseerde avonden met NIEUWVEEN GESLIPT EN TE WATER GERAAKT Gistermiddag omstreeks vier uur is een 1 1/2 tons vrachtauto van de fa. v. Nelle uit Rotterdam, komende uit de richting Uithoorn tussen Vrou wenakker en Nieuwveen ter hoogte van de boerderij C. v. d. Vaart ten ge volge van de gladheid van de weg door sneeuw geslipt en op zijn kop in de langs de weg lopende sloot te rechtgekomen. De bestuurder kreeg een nat pak en een hoofdwond en werd door dr. Van Dongen verbon- 1 I »>ciu uuui ui. van vei uuii- egien ontworpen program vonden den, In de Jofc stichting mocht hij meer bijval. De volgende winter zal een warm bad nemen en wcrd d men trachten een excursie te organi-!van droge kl voorzien. Een 16- seren naar Bondas proefbedrijf. Een jari j dj d bestuurdel. oud plan om een puntenlij&t bij te houden .iv.m. activiteit of presentie kon geen genade vinden. CE KAAS Avond voor de speeltuin. Gister avond vond in het „Dorpscentrum" de Kaag een uitvoering plaats ten bate van de speeltuin. De voorzitter van het comité, de heer v. d. Kwast, kon een propvolle zaal een hartelijk welkom toeroepen. Spr. memoreerde dat het 5 november 5 jaar was ge leden, dat met dit zo belangrijke werk voor de jeugd was begonnen. Maar in verband met de aanschaffing van nieuwe toestellen moest helaas die dag in alle stilte voorbijgaan. Maar een zeer gelukkig feit kon spreker naar voren brengen door de mede deling, dat alle bewoners van 't Kaag eiland donateur of begunstiger zijn geworden in het afgelopen-jaar. Ook de overige Kaagbewoners gaan meer belangstelling tonen, wat betreft de speeltuin en jeugdwerit. Daarna gaf de voorzitter het woord aan de toneel vereniging „Vondel" voor het opvoe ren van een vrolijk spel van vakantie geneugten in drie bedrijven ,,'n Wes pennest" van J. W. v. d. Heiden en Henk Bakker. Het stuk speelt in de villa van het echtpaar Verduin, ge naamd „Het Zwaluwennest" in een dorp op de veluwe. Op zekere dag wordt Fred Verduin verrast door zijn vriend die zijri 'va- zat, kreeg geen letsel. De lading be staande uit een grote partij koffie, thee en tabak ging bijna geheel ver loren. De auto werd flink beschadigd. Een kraanwagen van de fa. De Rooy uit Nieuwkoop zal trachten hem weer op het droge te brengen en naar Rot terdam te slepen. R0E10FARENBSVE1M OP KOPPERMAANDAG WAS HET WOORD AAN „LIEFDE VOOR HARMONIE. Gestoken in het smetteloos wit en met extra opgepoetste instrumenten betraden de leden van de muziek- ver. „Liefde voor Harmonie" het to neel in de Pancratiuszaal om als ge bruikelijk met haar uitvoering op Koppermaandag de Vastenavond te openen. In tegenwoordigheid van burgemeester E. J. M. kolfschoten en echtgenote, het actiecomité der vereniging w.o. haar voorzitter, ge meentesecretaris W. A. van Harte- veld, pastoor D. Schoenmaker on pa ter Houtsma, sprak voorz. J. Bakker een kort welkomstwoord. Deze bracht hierin dank voor de wederom verkregen finantiële steun en toon de Voorts met trots de in het afgelo pen seizoen op het concours behaal de wisselbeker op de marswedstrijd en wel met het hoogst aantal punten. Betreffende de te houden verloting werd door hem medegedeeld, dat de niet afgehaalde hoofdprijs (waarde gen. Tegen uur hedenmiddag werd de Leidse brandweer gealar meerd en onmiddellijk trok men met groot materiaal ter assistentie. Met zes slangen werd het vuur be streden, maar het vuur bleek uiterst moeilijk onder de knie te krijgen. Bij het ter perse gaan van dit nummer sloegen de vlammen nog steeds om hoog. Er bestaat geen twijfel of dit huis, zal practisch tot de grond toe af branden. Dc schade is niet te over- Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. KATWIJK Botsing. Twee luxe auto's kwa men bij de brug op de Vnlkenburgse weg, bij de grens KatwijkValken burg, met elkaar in botsing doordat de uit Valkenburg komende wagen geen voorrang verleende aan de auto uit Katwijk. Beide wagens werden vrij ernstig beschadigd, doch per soonlijke ongelukken deden zich niet ,voor (Foto: „De Leidse Courant") weg ter hoogte van de Gebr. v. Oos ten kwam de bus hem achterop en bij het passeren is hij vermoedelijk geschrokken zodat hij tegen de ach terzijde van de bus reed, waardoor hij kwam te vallen. De jongen welke klaagde over pijn in de rug, werd na behandeling door dr. Kruyt met zijn auto naar huis gebracht. SPORT VOETBAL voorl. ned. elftal— „london combination- DC oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen een ploeg van de „London Combination", zal op woensdag 29 februari worden verspeeld in het olympisch stadion te Amsterdam. Do KNVB had deze datum reeds eerder aan het beBtuur van de „London Combina tion" voorgesteld. De wedstrijd wordt, r Geboren: Jan P»zr> van J. P. Barn- gehouden met hét oog op dc ontmoeting hoorn en S. de Best; Pieter zn van P. v. d. Horst en J. Kettnig; Maria M. dr van L. v, d. Haak en Gr. Sou- verijn; Frank zn van J. Edel en J. Chr. Busser; Cornelia dr van J. C. de Jong en C. Glasbergen; Pieter zn van W. M. Boere en J. C. Geijteman. Ondertrouwd: J. v. d. Kraan en M. LEIDEN. 10 jan., Groente. Andijvie v. d. Vegt; H. Peet en M. v. As; Kl. 55—77, Kroten 4—8, Kroten, gekookt d. Bent en J. Hasenoot. I 1320, Boerenkool 1218, Rode kool Marktberichten Getrouwd: W. Imthoorn en G. Kremer; J. v. d. Zwan en J. v. d. Plas; B. Th. Christiaanse en J. Dek- kinga. Overleden: G. Meijer 82 jaar, echt genote van J. Hogendam. NQ0R0WIJK TEGEN BUS GEREDEN Gistermiddag begaf zich het 13- jarige zoontje van v. d. G. uit Kat wijk, die doofstom is, per rijwiel in de richting Noordwijk. Op de Heren- 180.van de in de voorgaande zomer gehouden actie, op ieder der 3 te geven uitvoering, een derde ge deelte ad 60.— als hoofdprijs be schikbaar gesteld zal worden. Het muziekprogramma werd hier na geopend, waarbij „The Gladiotors' farewell" van H. J. Blankenberg een zeer vlot begin was te noemen. Tête a la Baillie van Albert Thery werd door de directeur de heer M. Nieu wint allereerst van een zeer gewaar deerde toelichting voorzien, evenals de speelse melodieën uit „De Vogel koopman" in een bewerking van S. P. van Leeuwen. Natuurlijk ontbrak op het programma niet de „Sympho nie Concertante" van Gerard Boe- dijn, waarmede men op het voor gaande zomer bezochte concour reeds veel eer mee had ingelegd. Met de Vrolijke Dat wtrappers een mars van Bisselink werd dit vlot ge speelde muzikale programma binnen de tijd van één uur besloten. Na de pauze werd door de toneel groep van de K.A.B., de klucht in drie bedrijven „Het hing in de lucht" door Bert Peets, ten tonele gevoerd. Een grappig verhaal gebaseerd op een „vermeende liefde" tusen een oom Groenendaal en een tante Do- relard, welke hierna meer in haat dan liefde veranderd was. Een resp. wederzijdse neef en nicht, welke fi nantieel van deze oom en tante af hankelijk waren, produceerde echter geen „versmade liefde" maar waren echter hierdoor genoodzaakt in het geheim in het huwelijk te treden, Als dan de oom en genoemde tante beurtelings een bezoek aan néef en nicht brengen, hebben diverse ver kleedpartijen plaats om dit in het ge heim gesloten huwelijk werkelijk ge heim te houden. Natuurlijk kon bij een gelijktijdig bezoek de ontkno ping niet uitblijven. Een ontknoping met een bevredigend slot, wuarin meerdere verliefd? harten elkander in een gelukkige hereniging vonden. Regisseur H. J. Hoogenboom bracht zelf een kostelijke personificatie van Oom Harry Groenendaal, terwijl ook de overige spelers en speelsters erin slaagden om rnet deze kostelijk ge speelde klucht de zaal onophoude lijk tot een gulle carnavalslach te dwingen. Hedenavond en. woensdag avond heeft een heropvoering plaats. 713, Gele kool 6.508, Groene kool 14—21, Prei 14—26, Stoofsla 63—71, Spruiten A 5156, Spruiten B 3750, Uien 1536, Waspeen 1022, Winter peen 7.90—8.20, Witlof A 1 54—56, Witlof A 2 38—50 per 100 kg. Sla B 10.4017.20 per 100 stuks. Peterselie 16.10—17.40 Selderij 5.40—830 per 100 bos. ROTTERDAM 10 jan. Vee. Aan voer totaal 3541. Weektotaal 5685. Vette koeien 774, gebruiksvee 800, t. b.c.-vrij 787, vette kalveren 31, gras kalveren 160, t.b.c.-vrij 158, nuchtere kalveren 903, varkens 100, biggen 107, paarden 107, veulens 8, schapen of lammeren 527, bokker» en geiten 24. Vette koeien le kw. 2.783.08, 2e kw. ƒ2.58—2.76, 3e kw. ƒ2.36—2.56; vette kalveren ie kw. 2.50-2.80, 2e kw. ƒ2.40—2.50, 3e kw. 2—2.30; graskalveren ƒ4503502.50, nuch tere kalveren ƒ686048; biggen 504438; slachtpaarden le kw. 2.25, 2e kw. 2.3e kw. 1.80; scha pen 130HO90; lammeren 120 100—90; kalfkoeien 1120—950—725; varekoeien f 800700600; vaarzen 780—680—580; pinken 480—425— 350. Vette koeien; handel als vorige week, handel redelij prijzen als gis teren, enkele prima's boven notering; vette kalveren: aanvoer korter, han del stroef, prijzen dalende; graskalve ren: aanvoer iets groter, handel re delijk, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren: handel even minder, han del vlot, prijzen vooral niet lager; biggen: aanvoer iets kleiner, handei lui, niet geheel prijshoudend; slacht- paardon: aanvoer als vorige week, handel stug, beste jonge paarden prijshoudend, 2e en 3e kw. lager in prijs; schapen: aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel lauw, niet hoger in prijs; kalfkoeien: aanvoer iets min der, handel kalm. prijshoudend; vare koeien: aanvoer ruimer, handel tame lijk, prijzen onveranderd: - vaarzen: aanvoer als vorige weel:, handel stil, prijzen constant. BODEGRAVEN. 10 jan. Kaas. Aanvoer 15 partijen. Notering ƒ2.25 2.31. Handel kalm. TER AAR. 9 jan. Groente. Wit lof 1 ƒ0.34—0.39, idein 2 ƒ0.15— .32, idem stek ƒ0.02—0.10, andijvie ƒ0.61 0.64, rode kool f 0.07, sav. kool f 0.07, groene kool 0.10, kroten f 0.05, sjalotten 0.26, spruiten B ƒ0.210.22, waspeen f0.10 alles per kg., boerekool ƒ1.10—1.40, per kist. Appelen: Present van Engeland T).40. Peren: St. Remy 0.34 alles per kg. VINKEVEEN. 9 jan. Groente. Andijvie 66, Boerenkool 16—18, Rode kool 9—11, Waspeen 18, Witlof A 44— 46, Witlof B I 39—45, Witlof B II 27 —37 cent per kg: Peterselie 16—27. Selderij 1824 cent pet bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3