RIJNSTREEK Subsidie voor de bedienaren van de godsdienst ZATERDAG 7 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN RECTIFICATIE EN AANVULLING SURSUM CORDA MAANDAG: 's avonds 7.30: Maria- congregatie jongemannen. WOENSDAG: 's morgens 9.30: gez. H. Mis met huwelijkssluiting van Ge- rardus Wilhelmus v. Deuren en Mar- garetha Kammenga; 's avonds 7.30: Mariacongregatie afd. Liduina. DONDERDAG's morgens om 9.30 gezongen H. Mis met huwelijksslui ting van Jacobs Engelbertus Antonius de Wissel en Gerarda van Dijk; des avonds om 7 uur: Eucharistisch Lof met rozenhoedje voor onze militairen. Om 7.15: godsdienstoursus voor de 13-jarige jongemannen. Raadsvergaderingen. Ter nade re oriëntatie hebben B. en W. een voorlopige opstelling gegeven van de ,in 1956 te houden raadsvergaderin gen. Zoveel mogelijk zal aan deze data de hand worden gehouden: 18 januari, 22 februari, 28 maart, 2 mei, 6 juni, 11 juli, 22 augustus, 26 sep tember, 21 October en 12 december. Mutaties bij gemeente. M.i.v. 1 januari worden ter gemeente-secreta rie erf bij de water- en licbtbedrij- ven en .andere gemeentelijke dien sten de navolgende mutaties plaats. Ingesteld werd voor het eerst de rang van referendaris, in welke func tie gepromoveerd werd mrf.v. juli '55 de heer J. Constandse, tot hoofd-com- mies chef van de algemene zaken ter gemeente-secretarie en wrn.-se- cretaris der gemeente. De heer G. H. H. v. Kesteren, chef afd. financiën ter gemeente-secreta rie werd m.i.v. juli '55 bevorderd tot hoofdcommies A. De heer J. H. Koumans, administra teur bij de water- en lichtbedrijven bevorderd tot hoofdcommeis A. De heer G. J. Hofland, administrateur van. de dienst van gemeentewerken bevorderd tot hoofdcommies A. De heer P. J. Vletter, wn.chef van de afd. algemene zaken bevorderd tot hoofdcommies. De heer M. de Hoog, wn.-chef afd. financiën bevorderd tot hoofdcommies. De heer M. Oud hof, idem. De heer F. W. M. v. Leeu wen, adj.-commies bij gemeentewer ken bevorderd tot commies. De heer G. Scheuder tot adjunct commies A. De heer P. J. M. te Riele van klerk A tot adj.-commies ter gemeente secretarie. De heer J. J. de Groot, adj. comm. A bij de water- en lichtbedrij ven bevorderd tot commies. De heef P. Koren, idem tot commies A. De heer. P. J Pijpers, techn. ambtenaar bij de water- en lichtbedrijven is be vorderd tot ambtenaar le kl. bij de zelfde dienst. De heer L. Hoeve, op zichter bij de w.- en l.-bedr. is bevor derd tot opzichter le kl. Geboren: Catharina Alida, dr van G. Rijnsburger, en A. van Dam;. Jaco- ba,.dr van W.- van der Pijl en P. M. J..Visser; Margaretha Petronella, dr van J. A. van Gils en J. A. Th. Pouw; Elisabeth, dr van J. H. Van Leeuwen en M. h. Wolken; Arie Huibert, zn van H. Hesseling en C. de Graaf; An. tonie, zn van F. H. Schenderling en L. -H. E. Mandos; Neeltje Jozina Cor nelia, dr van Marinus K. de Wilde en C. G. van der Jagt; Yvonne Mathilda, dr van B. M. Zijerveld en H. Boot; Cornelia Helena, dr van J. S. Brussen en H. van de Pol. Ondertrouwd: H. Langhout 26 j. en A. C. Costeris 25 j. Gehuwd: C. Kraaij 24 j. en M. Christiaanse 25 j. Overleden: Johanna W. Fismeer 91 j. BODEGRAVEN AFSCHEID DIRECTEUR BOERENLEENBANK. Het bestuur van de boerenleen bank vergaderde met de raad van toezicht om in deze speciale bijeen komst afscheid te nemen van de 88-j jarige directeur, de heer W. F. Brunt, die sinds 1932 deze functie bekleed de. De tweede voorzitter,- de heer H. Los, sprak namens het bestuur en1 onderstreepte de vele verdiensten van de vitale directeur, onder wiens beleid de bank een goede reputatie heeft genoten. Met woorden van dank bood hij een fruitmand aan! Dé heer P. Roosenboom sprak na mens de raad van toezicht. Voorge steld werd op de komende jaarver gadering de heer Brunt tot ere-voor- zitter van de organisatie te benoe men. De kassier, de heer P. v. Nie- kerk dankte voor de prettige dage lijkse samenwerking. De heer Brunt, die zelf de vergadering leidde, was ontroerd door zoveel hulde en dank te in welgekozen woorden, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Kath. Landarbeiders. De land arbeiders vergaderden in „De Hal ve Maan" (Meije) onder leiding van de heer v. d. Berg. Na de opening van deze jaarvergadering lazen se cretaris en penningmeester het jaar overzicht. Het ledental bedroeg thans 23, terwijl er een batig saldo was van bijna honderd gulden. Bij de be stuursverkiezing werden de heren A. Pijnacker en N. Groenendijk weer herkozen. Op de feestavond op Vrij dag 13 jan. a.s. zal het gezelschap „Henk A Martin" uit Noordwijker hout het programma verzorgen. De leden zullen dan gratis entree heb ben, overige KA.B.-leden f 1. Heirna was het woord aan de heer A. Rutjens, die een propagunda- speechhje hield voor de instelling Herwonnen Levenskracht. Ten bate hiervan werden soheermesjes ver kocht, waarvan de opbrengst f 12. beliep. De heren H. Roos en N. v. d. Klauw toonden zich bereid de maan delijkse bijdrage ad 0.25 te innen en voorts de nodige propaganda te voeren. Maandag 9 jan. zal in het Pa rochiehuis te Bodegraven een film avond gegeven worden, waarvoor toegangskaarten werden uitgereikt. Bij de rondvraag werd voorgesteld, dat elk lid een konijn zou mesten om van de opbrengst een uitgaansdag te organiseren, hetgeen instemming kreeg. Hierna sloot de voorzitter de ze jaarvergadering. Esto. Zondag a.s. zal de bal weer rollen. Esto I trekt naar Gou derak, waarvan thuis in de laatste seconde werd gewonnen. Este 2 ont vangt Woerden 3. Het derde elftal gaat naar Boskoop 4. De junioren zijn nog vrij. Voor het komende weekeinde zal de medische dienst worden waar genomen door dr D. Ragay, tel. 2030 en zr v. Koeverden, Noordstraat 48. Geboren: Cornelia m. dr van J. Jacobi-Beens; Christiaan G., zn van C. de Groot-Oostdam; Hubertus H., zn van W. Hoogeveen-de Wit; An nette A. dr van A. v. d. Kieft-v. d. Veen. Ondertrouwd: Adrian us G. Neute boom 31 jr en Johanna M. Pijnac ker 22 jr; Cornelis J. Rademaker 27 jr en Maartje Vreeken 23 jr. BGSK00P Propaganda-avond K.A.B. De gisteren door het propaganda-comité van de vakafdelingen van de K.A.B. aangeboden propaganda-avond is P. Maarsseveen de ledenvergadering gehouden van de ijsclub Noorden. Uit het financieel verslag van de penn. bleek, dat er ƒ135.98 ontvan gen was tegen een uitgave van 144.42. Per 31 dec. was er nog in kas 247.28. De aftredende bestuurs leden C. de Jong en L. J. v. d. Zwet, werden met grote meerderheid her kozen. De commissaris C. Veenman werd bij acclamatie herkozen. J. _v. d. Zwet bracht als lid van de financiële commissie verslag uit dat de boeken en bescheiden van de penningmees ter in orde waren bevonden. Besloten werd om in samenwerking met de ijsclub „De Roos" 'n paar stopwat ches aan te kopen. Tevens was er met de ijsclub „De Roos" afgesproken, om zodra het ijs voldoende dikte had, een aparte oefenbaan te maken voor hen, die aan wedstrijden deel willen ne men. Na de rondvraag kwam de kaart- wedstrijd aan de ord De eerste prijs werd gewonnen door het koppel H. J. Fransen en J. v .d. Zwet jr.; 2e pr. H. Pietersen en B. Vork; 3e pr. A. Balvert en G. Vroonhof; 4e pr. A. v. d. Zwet en A. v. Koert. HAZERSW0UBE BROMFIETSER IN BOTSING Hedenmorgen om 8 uur zijn ter alle opzichten geslaagd. De grote zaal [(hoogte van de Vierheemskinderenbrug van het R.K. verenigingsgebouw aan 2 bromfietsers tegen elkaar opgere- de Rozenlaan was tot in de uiterste den. hoeken bezet. Dit is de 3e propagan da-avond in de 2e ronde van de actie: op naar de 400.000. Spreker merkte op, dat in Boskoop nog 23 ongeorga niseerden zijn en wekte de aanwezi gen op ook deze te bewegen zich on der de vanen van de KA.B. te scha ren. Hierna verkreeg de heer Listen- berg, districtspropagandist van de onderafdeling Herwonnen Levens kracht het woord. Deze spreker schetste de vele werkzaamheden wel ke door H.L. in het belang van de ge zondheidszorg en tuberculose-bestrij- ding worden verricht. Vervolgens was het' woord aan de heer Kees Douëns, de leider van het cabaret Florida uit Den Haag, die met enkele woorden de muzikale show „Sterren stralen uit Den Haag" inleidde. Wat dit amateurgezelschap presteerde kan zeker op één lijn worden gesteld met de prestaties van beroepsartisten. Cor de Graaf wist als conferencier reeds direct de goede stemming erin te brengen en zijn lied ..Wij zullen het versieren" had een daverend succes. Alle andere medewerkenden droegen bjj tot het succes van de avond. Biljarten. Voor de competitie van het district Gouda K.N.B.B. speelde de Boskoopse Biljartvereniging „De Driesprong" 5 wedstrijden. Het A 1 team moest in KOT A haar meerdere bekennen, hetgeen ook het geval was het C team dat van Sport C verloor. Anti-Poedel B kreeg op eigen tafel klop van De Driesprong B 1 en B 2 won met flinke cijfers van Tunnel B. Het B 3 team deelde de punten broederlijk met Groene Laken B. De uitslagen: KOT ADe Driesprong A 1 52; Anti-Poedel B—De Driesprong B 1 27; De Driesprong B 2—Tunnel B 72; Groene Laken BDe Drie sprong B 3 44; Sport C—De Drie sprong C 72. NOORDEN Algemene vergadering IJsclub. Donderdagavond werd in de zaal van De heer S. uit Benthuizen wilde een fietser passeren, maar juist kwam een andere brommer uit de richting Leiden. Hij kon deze niet meer ont wijken. De EHBO was spoedig ter plaatse om de lichte schrammen te verhinden. De bromfietsen werden deerlijk ge havend. Aanrijding. Gistermorgen om on geveer 12 uur is ter hoogte van de heer Th. Verkley in die Groenendijk een veewagen van de firma Bierman Co. uit Rotterdam geslipt en tegen de melkauto van Schipper uit Leiden gereden. Eén koe werd slechts licht gewond. De melkauto stond bijna stil, toen een zware oplegger van bovenge noemde fa. van de markt uit Leiden kwam, deze wilde passeren, maar zag dat de weg versperd was. Bij het rem men slipte de wagen en reed tegen de melkauto. De schade aan de oplegger was groot. De politie maakte proces-verbaal op. Z0ETERW0UDE GeborenFranciscus Leonardus Maria, zn van F. L. N. Volwater en G. A. Bax; Hendrika Cornelia Har- mona Regina, dr van J. A. Holvast en H. J. v. d. Laan; Areke, dr van L. J. Rasser en M. Verhoeks; Gerarda Johanna Petronella, dr van Th. Ph, J. Roeleven en P. C. E. de Bruin; He lena Jacoba Lisa, dr. van P. A Heemskerk en H. M, Hagen, Ondertrouwd: Johannes G. A. Vlp- kensteijn 22 jr te Haarlem en Theo dora J. Zandbergen 23 jr; Dirk SlooS 24 jr te Leiden en Petronele Theo dora van Haastrecht 27 jr. Getrouwd: M. J. Menken en M. P C. van der Poel; H. J. L. van Rhoon en C. A. M. van Rossum: L. C. Oüjer; hoek en M. A. H. Vogel. Overl.: Catharina Sophia Vreem, 69 jr, echtgenote van Th. J. van Ga len; Petronella Theodora Huisman 73 jr., echtgenote van Th. Straathof; Alida Wilhelmina Hartman 71 jr; Job Vlasveld 78 jr, echtgenoot van C. M. van der Valk. Gemeenteraad Noordwijkerhout Meer ge'd voor V.V.V. De raad van Noordwijkerhout kwam Vrijdagmiddag in vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester van der Weijden. Afwe zig waren met kennisgeving de le den Blauw en van der Ploeg. In zijn nieuwjaarsrede deed de voorzitter een terugblik op het af gelopen jaar. Vele zaken werden u ter beslissing voorgelegd, aldus de burgemeester, de discussies werden steeds op aangename wijze gevoerd, terwijl tussen u en het college van b. en w. een feer van vertrouwen heerste. De samenwerking- in het college van b. en w. liet niets te wen sen over. Dank zij deze eendrachtige samen werking konden verschillende be langrijke besluiten werden genomen, waarvan ik slechts noem: bouw van 12 woningen in de Zilk en 40 in het dorp, plan voor 6 winkelhuizen langs de Viaductweg, besluit inzake de me chanisatie van de bevolkingsregis ters, reconstructie van het Westein- de, aanleg trottoirs Herenweg en Beeklaan, herziening uitbreidings plan Boekhorst, ViaductwegKerk straat, reorganisatie van de ophaal dienst van huisvuil. Verder werd uw aandacht ge vraagd in verband met de oprichting van een middelbare school in de bol lenstreek. Helaas is deze school in de politieke sfeer geraakt, waar door totstandkoming wordt ver traagd. Uit de rede van de burge meester blijkt voorts dat de gemeen te per 1 januari 1956 een aantal zie len heeft van 9816. Er werden 69 huwelijken voltrokken. De maat schappelijk werkster kwam in 1955 met 182 gezinnen in aanraking, 71 aanrijdingen kwamen voor, waar door 5 personen werden gedood. Aan ,ihet slot van zijn rede wenste de voorzitter de leden van de raad een zalig nieuwjaar met hun gezin nen. Het oudste lid de heer C. J. Ruig- rok beantwoordde de burgemeester en wenste deze met zijn gezin even eens een zalig nieuwjaar toe. Hierna wérden de ingekomen stuk ken behandeld. Het voornaamste stuk was een besluit van de Kroon, waarbij met vernietiging van het be sluit van Ged. Staten van 15-6-54, alsnog werd goedgekeurd het raads besluit van 5-3-53 tot wijziging van de gemeentebegroting 1953. Dit be trof een post van 3600,00 subsidie aan kerkbesturen voor een geldelij ke uitkering aan de bedienaren van de godsdienst. Nadat nog enkele agendapunten waren behandeld kwam de gemeen tebegroting 1956 aan de orde. Het lid de heer Meijer hield algemene beschouwingen. Hierin sprak de heer Meijer het vertrouwen uit, dat b. en w. begrip zullen vinden voor de bij zondere moeiijkheden op financieel gebied, die een dringend beroep op de minister tot verdere verhoging van de z.g. algemene uitkering aan de gemeente, rechtvaardigen. Woningnood. Hij vroeg de bijzondere aandacht voor enkele punten van het beleid van het gemeentebestuur. Vooreerst de nationale ramp van het tekort aan woningen welke ook Noordwij kerhout in ernstige mate overspoelt. De heer Meijer zei, dat, om met suc ces te kunnen pleiten voor een zoda nig bouwvolume, ook in onze ge meente 12 jaar na de oorlog begon nen kan worden met een inhalen van de achterstand, de volledige cij fers te voorschijn dienen te komen van de woningbehoefte in deze ge meente. Spreker verzocht het colle ge van b. en w. spoedig de raad om trent de woningbehoefte een gedo cumenteerd inzicht te verschaffen. Met kracht drong de heer Meijer er op aan, dat zo spoedig mogelijk ex-* tra bouwvolume beschikbaar wordt gesteld voor de industrie cn voor- vervanging van niet-menswaardigf woningen. Met belangstelling zien[ wij ook uit, aldus de heer Meijer naar een gezamelijk initiatief van werkgevers en werknemers in -het bollenbetrijf, om voor deze bedrijfs tak een extra bouwvolume te krij gen. Het onderwijs noemde spreker nog steeds een zorgenkind toor de snel le toename van de schoolgaande jeugd. Dit stelt de gemeente voort- Haagsche Schouw Gouden jubileum van pater P. W. Eken Gisteren heeft pater P. W. Eken S.M.M., assistent van het klooster der paters Montfortanen aan de Rijndijk, zijn vijftig-jarig jubileum als kloos terling gevierd. De 76-jarige pater droeg 's morgens om kwart voor acht een gelezen H. Mis op, die werd bij gewoond door de provinciaal, de con. fraters, vrienden en kennissen en vele parochianen. Pater Van Swieten hield de feestpredicatie. De receptie later in de morgen was druk bezocht, vele parochianen, vrienden en kennissen kwamen in de pastorie de jubilaris gelukwensen. Er waren verder: deken Janssen uit Leiden, pastoor J. Th. v. Bemmelen van de St. Laurentiusparochie, pas toor Braat uit Sassenheim, waar de jubilaris regelmatig assisteert, wet houder G. Schrama en baron S. v. Wijnbergen, burgemeester van Was senaar. Pater Eken is vale jaren in de mis sie werkzaam geweest, acht jaar op Haiti en 12 jaar in Afrika, Nyassa- land en Mozambique. Hij heeft daar. na vele posten in het vaderland be kleed, in 1940 en 1941 was hij over ste van het klooster aan de Rijndijk. durend voor de noodzaak van kost bare voorzieningen. Wat betreft de plannen voor sport en recreatieterreinen zal met het oog op de uitgestrektheid van de ge meente enige decentralisatie nodig heer Meijer, dat de raad met belang stelling uitziet naar voorstellen van uitbreiding van de electrische kabel naar de onrendabele gebieden. Hij vroeg aandacht voor stimulering van het culturele leven, zorg voor de be jaarden, de vrije jeugdvorming, het uitmuntende werk van de stichting gezinszorg en van de kruisvereni gingen. Verhoging posten. In behandeling kwam vervolgens een schrijven van de KVP-fractie tot verhoging van enkele posten op de begroting. O.a. om de post ver teringen van de stembureaux van 50,op 150,dit in verband met de verlenging van de stemtijd. Ook besloot men aap G.S. voor te stellen het presentiegeld te brengen van 6.op 10,De raad besloot ook de post bevordering van de ver keersveiligheid te verhogen in ver band met de aankoop van capes voor de verkeersbrigad'iertjes. Op voorstel van b.'en w. besloot de raad op de begroting alsnog 1200 uit te trekken voor de aankoop van ijzeren rijplaten voor openbare wer ken. Op een ingekomen adres van VVV om de subsidie van f 300 te verho gen tot 1000,besloot de raad gunstig. De raad besloot op de kapitaals- dienst een bedrag uit te trekken van 220.000 voor de bouw van een R.K. Meisjesschool in de Zilk. Aangezien het bezwaarlijk is voor de schoolbesturen van de Jongens school en NH-school per jaar resp, 900,en 450,bij te dragen in het onderhoud van het bij de school behorende plantsoen besloot de raad dit onderhoud geheel voor rekening van de gemeente te nemen. De begroting werd vervolgens met alg. stemmen aangenomen. Bij de rondvraag vroeg het lid Janssen voorlichting op woningbouw- bouwgebied in de gemeente door de pers. DE KWAKEL TE WATER Terwijl bakker Westerbos bezig was zijn klanten van het dagelijks brood te voorzien, zou M. B. de bakfiets in het oog houden. Doch op een gegeven moment kwam hij met het verrijden der bakfiets in de grasberm terecht waarbij hij de bakfiets niet meer kon houden, en deze ter hoogte van vee houder K, in de Drecht terecht kwam. Gelukkig kon men met vereende krachten de bakfiets sipoedig op het droge worden gebracht en beperkte de schade zich tot enkele natte bro den. M. B. kwam er met een paar natte voeten en een beetje schrik, goed af. K.D.O. Het le elftal speelt zon dag op eige'n terrein tegen Z.R.C. een tegenstander,die men niet mag on derschatten, aanvang half 3. De reser- ven spelen uit tegen T.O.G. 7 aanvang half 1, vertrek per auto om 11.15 vanaf de kerk. De A junioren spelen ook een uitwedstrijd en wel tegen St. Louis, aanvang 2.15 uur, vertrek per auto om 1.15 uur vanaf de kerk. Geb.: Th. A. Verkerk en H. Brui nenberg, zoon; J. C. Raadschelders en C. P. M. v, Boheemen, zoon; A. de Groot en J. E. v. d. Jagt, zoon; D. Koppenol en C. J. W. Pothuizen, dochter; C. Nagtegaal en M. Kluis, dochter A. J. J. Winter en M. M. v. d. Hoorn, zoon; J. C. Stevense en P. W. Zuidweg, dochter; P. F. Könst en A. A. Brouwer, dochter; H. C. M. Klijn en C. M. Hoogenboom, dochter; M. Wahlenn en M. E. Maas, zoon; J. Lippens en J. J. Lettens, zoon; J. A. M. v. Moort en G. J. de jonge, zoon; R. J. M. v. Seumeren en D. N. D. Ver haar, zoon; L. G. Verhaar en A. E. M. Fontijn, dochter; J. Bos en M. J. v. Zon, zoon; E. Woest en G. P. Bijlmer, ,zoon; J. H. v. Alen en M. v. Leijen- horst, zoon. Ondertr.: I. J. Pauw en Th. P. de Kuijer; St. Vernooij en G. Ratterman. Getr.: J. C. Hanhoff en G. F. M. Turk; M. J. v. d. Laan en C. Slats; C. A. Bijman en M. C. Buskermolen; W. P. Hoogervorst en E. T. v. Tol. Overl.: J. M. A. Kerrens, echtgenote van A. Schellingerhout. G. A. M. Vink, echtgenote van A. J. M. de Be us. VOORSCHOTEN ENIGE AANRIJDINGEN. Gisterochtend om 11.15 had een aanrijding plaats tussen een vracht wagen komende uit Wassenaar, be^ stuurd door L. J. H. Z. uit Wassenaar, en een personenauto komende uit Voorschoten en bestuurd door G. Th. v. L. uit Wassenaar. De aanrijding had plaats in de scherpe bocht nabij de Oranjekade op de Papelaan. Beide wagens werden ernstig beschadigd. De personenauto nog het ergst. De inzittenden van de auto's kwamen er goed af. Met een takelwagen moes ten de auto's worden weggesleept, na dat de politie haar taak verricht had. Een andere aanrijding vond plaats op de Voorschoterweg, eveneens tus sen twee auto's. De ene auto kwam uit de Hofweg nabij Allemansgeest en wilde de Voorschoterweg op draaien. Hij verleende daarbij geen voorrang op een naderende auto uit Leiden, met het gevolg een botsing. De schade was slechts van materiële aard. werken werd uitgegeven: voor straat, verlichting 1.760.voor volkshuis vesting 10.896.voor aanleg stra ten 45.388.voor aanleg plantsoe nen ƒ7.491.voor kosten onderwijs ƒ7.316.voor sportterreinen 1.200, voor afkoopsom tot f 33.681.voor samenstelling van een sociaal econo misch "onderzoek in de bollenstreek 1.700.—. Vergunningen. Bij K.B. is het maximum aantal vergunningen inge volge de Drankwet in deze gemeente gebracht van 7 op 8. Gestolen. Toen een employé van het accountantskantoor Jansen en Van Cuilenburg te Leiden in deze gemeente bezig was enige zaken af te handelen, hebben onbekenden zijn bromfiets gestolen en hiermede het hazenpad gekozen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Nieuwe voetbalclub. Opgericht is een voetbalclub genaamd „Voetbal veren. Van der Wrllik" waarvan de leden bestaan uit het personeel werk zaam bij de firma K. W. v. d. Willik. Het ligt in de bedoeling van deze Geslipt. Donderdagavond kwam vereniging buiten competitie-verband een bromfiets, bereden door 2 jon gens uit Leidschendam, nabij de hoek van de Papelaan te vallen, doordat de berijder van de bromfiets in de mening verkeerde, dat het fietspad van de Veurseweg zijn vervolg had in het trottoir. De bestuurder bezeer- zich het ergst. Dr. Swen verleende de eerste hulp. De berijder werd met een taxi naar huis vervoerd. wedstrijden te spelen tegen andere personeelsverenigingen op een dag in de week. Geboren: Adrianus Johannes Ge- rardius, zn. v. A. C. van Moorsel en A. A. van Kempen; Johanna Cornelia dr. v. C. Ouwehand en Oh. v. d. Ha ven: Elisabeth Maria Johanna, dr. v, G. Th. van Dam en J. J. Thijs; Ve ronica Maria ,dr. v. C. v. d. Post en M. J. Beugelsdijk. Martinus Johannes Jaarvergadering van Wit-Gele Maria zns v j M Hogerrboom en M. P. Tersmette; Antonia Alida Jo- Kruis. Gisteravond hield het Wit-Ibanna, dr. v. H. J. v. Winsen en A. Gele Kruis zjjn jaarvergadering in'A. v. d. Klauw; Adrianus Wilhelmus, het Gezondheidscentrum onder lei ding van de voorzitter pastoor J. Th. van Bemmelen. Uit de diverse versla gen vermelden wij de navolgende activiteiten van het Wit-Gele Kruis. De afdeling is gegroeid met 40 leden. Het totaal aantal leden bedraagt thans 730. De penningmeester, de heer drs. J. R. Eysink Smeets, liet een finan cieel verslag horen over het jaar 1954, wat minder gunstig bleek te zijn. Het nadelig saldo bedroeg dat jaar 671.16. Met de andere kruisvereni gingen is overleg gaande ook zij kampen met finaniiële moeilijkheden om een subsidieverhoging te be werkstelligen. Met deze factor reke ning houdend, biedt de begroting voor 1956 een gunstiger beeld. In de vacature van de heer Fortanier werd benoemd de heer A. A. J. Meijer, Pr. Mauritslaan 24. De gehouden moeder cursus in het afgelopen jaar kan ge slaagd heten. In 1955 werd begonnen met een op katholieke basis gestoelde voor- en nazorg voor geesteszieken. Daartoe werd eenmaal per week spreekuur gehouden door dr. Ha- vermans, psychiater. Ook werd er een begin gemaakt met het gratis laten inenten van zuigelingen en kleuters tegen kinkhoest en diphterië. Door het vertrek van zr. Van Driel was de afdeling tijdelijk gehandicapt. Er werd hulp verleend door tijdelijke krachten totdat per 1 juli zr. Van Lent is vaste dienst trad. Deze zus ter liet tijdens de vergadering nog even horen, wat er zo in de gemeen te gebeurde. Er waren 3571 bezoe ken afgelegd, 370 zuigelingen werden ingeschreven en 246 kleuters, 14 maal werd laatste hulp verleend. In 1955 werden 103 katholieke baby's geboren en 1926 injecties werden ge geven. Medische Zondagsdienst. De me dische ondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde waar genomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, telefoon 2493. Voor de zuster waarschuwe men het Gezond heidscentrum, tel. 2177. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: 1 gouden trouwring,, 1 zwart lederen beenkap, 1 zwarte pas serdoos, 1 bruin lederen handschoen, 1 portemonnaie met f 1.1 heren- pyama, 1 glacé handschoen, 1 zwart kinderfietsje, 1 linker rubberlaars, 1 portemonnaie met f 7.3 bank biljetten van ƒ10. -, 1 dubbele fiets tas met wat vleeswaren, 1 damespols horloge, 1 ring met sleutels, 1 bruine portemonnaie met 22.3 brief kaarten, 1 paar lage jongensschoenen maat 37. Gevonden: 1 jachthond met gele halsband, 1 bruine bal, 1 rijwielsleu teltje, 1 huissleutel, 1 zwart lederen herenhandschoen, en kinderporte monnaie, 1 blauwe want, 1 roodgroene lapinomuts, 1 motorwant, - rechter want, - paar kinderwantjes, 1 vulpen, 1 linkerherenhandschoen, 1 kinderpet met ritssluiting, 1 gele hond, - para- pluefoudraal, 1 blauwe want, 1 kar tonnen doos met TJL-buizen, 1 heren- rijwiel. WARMOND Gemeenterekening '54. Nu de gemeenterekening voor het dienstjaar 1954 door de raad dezer gemeente voorlopig is vastgesteld, is het wel eens interessant na te gaan wat de volkshuishouding in deze gemeente over dit jaar heeft gekost en welke baten hier tegenover stonden. Voor algemeen beheer werd ont vangen 2264.en uitgegeven 86.727.voor openbare veiligheid resp. 30.en f 13.957.voor volksgezondheid 9.349.en 12.392; voor volkshuisvesting 48.613.en 68.525.voor openbare werken 17.301.en 68.525.voor eigen dommen niet voor de publieke dienst bestemd ƒ9.023.en ƒ7.191.voor onderwijs ƒ3.404.— en ƒ71.022.—; voor maatschappelijke steun en voor zorg 19.463.— en ƒ47.482.—; voor economische aangelegenheden 126.— en ƒ3.136.—. Aan belastingen werd ontvangen een bedrag van f 77.458.—, terwijl de uitkeringen uit het gemeentefonds be droegen 164.825.Aan kapitaals- P. J. Heemskerk en J. M. C. Hoogduin; Cornelia Teofila Petronella, dr. v. F. Maksymiak en G. W. v. d, Plas. Getrouwd: N. Th. van Schie, 26 jr. en Oh. J. J. de Winter, 25 jaar. Overleden: Geertrudda J. Gnobbe, wed. van: J. K. Heijl, 76 jr.; Bernar- cLus A. Iserief, echtgenoot van: A. H. W. Buiel, 73 jr.; Catharina A. Meiman, wed. van: J. G. Kortekaas, 65 jacr. Z0ETERMEER Gemeenderaad. De raad komt vrijdagavond bijeen om zeven uur. De agenda vermeldt o.m. goedkeu ring dienst 1954, instelling maat schappelijke zorg; voorl. vaststelling dienst 1954, gem. woningbedrijf en gemeenterekening; vaststelling voorl. begroting dienst 1956 van gem. wo ningbedrijf en gemeentebegroting; verzoeken beschikbaarstelling van gelden; vaststelling van een crediet ad 150.000,in rekening courant voor dienst 1956; besluit tot aangaan van kasgeldleningen tot maximum ƒ1.000.000,herziening uitbreidings plan in onderdelen; besluit bepalen de, dat het uitbreidingsplan, dat her zien wordt in voorbereiding is; vast stelling voor 1956 van het bedrag per leerling voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. en getal wekelijkse lesuren vakonderwijs openb. school. Groei bevolking. Het aantal in woners van Zoetermeer heeft voor het eerst de 7.000 overschreden. Het aantal inwoners per 1 januari 1956 bedroeg 7.033. Raad van overleg. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag, dat de auteur Kees van Ginneken een causerie zou houden voor de leden van de K.A.B. is na overleg met de Raad van Overleg besloten deze avond te doen uitgaan van dit over koepelend lichaam, teneinde geheel katholiek Zoetermeer in de gelegen heid te stellen deze avond bij te wonen. Van deze unieke gelegenheid, een boekenschrijver persoonlijk te zien en te horen, is maar door weinigen gebruik gemaakt. Voorzitter G. van Leeuwen heeft zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken gestoken over deze geringe belangstelling. Kees van Ginneken heeft hierna een schets gegeven van de wijze, waarop hij tot schrijven is gekomen. Spreker observeert de mensen rond zich en bemerkt door vele contacten, dat vele mensen het moeilijk in het leven hebben. De kennisname van deze fei ten rijpt de behoefte hierover te schrijven. Hoe het boek zal heten en hoe het verhaal zal worden weet spr. niet. Uit de veelheid van feiten groeit langzaam het verhaal. Is dit voldoende doordacht, dan begint van Ginneken te schrijven. De meeste werken van deze auteur handelen dan ook over de levensmoeilijk heden. Uitslag ballouwedstrijd. Bij ge legenheid van de viering van het Oranjefeest op 6 september van het afgelopen jaar werd er tijdens de kinderfeesten een ballonwedstrijd gehouden. Eerst nu, wel wat erg laat, is de officiële uitslag bekend. De ballonnen van Trudy v. d. Berg, Zegw.weg 182. Lenie de Bruin, Dorpsstr. 73, Gerrie Loonstra, J. Hoornstr. 29a. Adri Moerland, Bleis- wijkseweg 68, Sjdukje v. d. Spek, Stationsstr. 104 en Ria v. d. Velde, Stationsstr. 102, werden bij Metzwil- ler ten N. van Maagdenburg gevon den (415 km.). Deze kinderen krij gen elk 5,Jan Kalisvaart, Vla mingstraat 16, Bep Eland, Molenstr. 52 cn Adri Aartsen, J. Hoornstr. 45, krijgen ieder ƒ4,—; Jan Hermus, Rokkeveen 7, Kees Koot, Marcel Rosbergen, Zegw.weg 36, Rietje v. d. Bosch, Voorweg 93, Sjaantje Gouwe leeuw, Schenkel 39, cn Mieke de Groot, Meerpolder 13, krijgen ieder 2,50. De prijzen kunnen worden af gehaald bij wethouder J. Lamens, Dorpsstr. 176, Zoetermeer, op maan dag 9 en dinsdag 10 januari 's mid dags van 25 u. De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter P. Vegt, Stationsstr. 49, tel. 35 en voor de beide Kruisvereniging door Zr. U. Jonker, Dorpsstr. 76, tel. 230.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9