79 Londen bezorgd om de vrede in Midden Oosten Smog in Londen Europa krijgt minder Amerikaanse steun Scheep NIEUWE AANKLACHT TEGEN DR. JOHN Bestelwagen in de Herengracht DUINSTREEK AVONDRUST ExZrs Prijzen Burgerlijke Stand Laatste Berichten 155 VERRASSING Marktberichten DONDERDAG 5 JANUARI 1956 DE LE1DSE COURANT Ambassadeurs bijeen Terwijl in Jordanië en de Libanon nieuwe kabinetscrises dreigen, is in Londen de minister van buitenlandse zaken Selwyn Lloyd met zijn ambas sadeurs uit het Midden-Oosten bij eengekomen om liet Britse beleid in dit gebied aan een diepgaande stu die te onderwerpen. De ambassadeurs hebben de minis ter openhartig rapport uitgebracht over de situatie in het Midden-Oos ten en in het bijzonder over de moei lijkheden, die de Britse diplomatieke dienst daar de laatste tijd heeft on dervonden. Het schijnt dat de am bassadeur een nogal somber beeld hebben gegeven van de kansen op handhaving van de vrede tussen Is raël en de Arabische staten. Van daag zullen de rapporten die giste ren zijn uitgebracht nader worden besproken. In Jordanië. Intussen is in Jordanië weer een kritieke situatie ontstaan, omdat de constitutionele raad heeft beslist, dat de ontbinding van het parlement waartoe koning Hoessein vorige maand besloot, in strijd is met de grondwet. De oude regernig viel in december naar aanleiding van een meningsverschil over het Britse voorstel aan Jordanië om toe te tre in Libanon. In Beiroet zijn gisteren drie leden van het Libanese kabinet afgetreden, omdat het hun „onmogelijk is samen te werken met premier Rachid Kera- meh". De afgetreden ministers verklaar den op een persconferentie dat zij ontslag hadden genomen uit protest tegen het feit dat het kabniet drie maanden lang volkomen onkundig gelaten was van de resultaten van de besprekingen van de premier met Syrische regeringsleiders. Vanochtend was Londen gehuld in de beruchte Londense mist, de „smog''. Op vele plaatsen was het zicht nul eu alle verkeer, in de lucht, te land en op het water, ondervindt grote hin der en kwam voor een aanzienlijk deel geheel tot stilstand. Inmiddels zijn de autoriteiten be zig met een onderzoek. Enige honder den vrijwilligers werken met draag bare laboratoria. Onder meer wordt nagegaan, hoe groot het gehalte roet van de smog is (smog is een samen trekking van smoke en fog, rook en mist). Het vorig jaar overleden on geveer 4.000 Londenaars aan de ge volgen van de smog en in het parle ment is een debat over dit jaarlijks terugkerend verschijnsel gehouden. Geleidelijke vermindering De Amerikaanse regering wil in de komende twee en een half jaar de hulp aan zeventien Europese landen met een miljard dollar verminderen. Verantwoordelijke functionarissen hebben gezegd, dat de buitenlandse regeringen door de Amerikaanse di plomatieke vertegenwoordigers in Parijs bij de Organisatie voor Euro den tot het verdrag van Bagdad. Na- I Pese Economische Samenwerking, dat vervolgens ernstige onlusten wa- van dez® geleidelijke vermindering ren voorgevallen, ontbond de koning' °P de hoogte zullen worden gesteld, het parlement en bepaalde hij dat in april algemene verkiezingen zouden worden gehouden. Verwacht wordt, dat het parle ment nu weer bijeen zal komen, als de beslissing van de raad is aanvaard door het huidige zakenkabinet en door koning Hoessein. Het zaken kabinet zou dan automatisch aftre den, aangezien het zijn enige taak was de verkiezingen voor te berei den. Men is er in politieke kringen niet geheel gerust op, dat al deze ont wikkelingen geen nieuweonlusten zullen uitlokken. POTLOOD en GEEST No. 517. Horizontaal: 1. deel van een fornuis, 4. zaadkorrel ener vrucht, 6. tussenzetsel, 7. ligplaats voor sche pen, 9. waarmerk, 10. fraaie zangvo gel, 11. voornaamwoord, 12. bedekt- fcloeiende plant, 13. vorst (Turkije), 14. berrie, 16. ruwe koop, 17. boom- loot, 18. Europeaan, 19. rijschool (afk.), 20. wapen, 22. akker, 23. pers. Verticaal: 1. berg aan de n.o.-zijde van Jeruzalem, bekend uit het Testa ment, 2. ambacht, 3. boom, 4. speel goed voor meisjes, 5. pers. voornaam woord, 7. opschik, 8. werktuig der grasmaaiers, 10. raamscherm, 11 bakt men brood van, 12. dof, 13. kwaad, 15. meisjesnaam, 16. is een cirkel, 18. heilige taal der Boedhisten, 20. deel van het oor, 21. verstandig, 22. volgens andere (afk.), 23. bijwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 516. Horizontaal: 1. sim, 3. goeie, 8. A. D., 9. Bergen, 10. lagune, 12. eg,'13. Ate, 14. as, 15. pons, 17. pats, 19. bs, 20. dor, 21. ed, 22. kel der, 24. paleis, 26. Ni, 27. email, 28. adé. Verticaal: 1. salep, 2. Ida, 3. gene, 4. ore, 5. eg, 6. leest, 7. eng, 9. buts, 11. gans, 14. aard, 16. Opdam, 17. pols, 18. serie, 20. Deil, 21. Epe, 22. kei, 23. end, 25. la. De Amerkiaanse uitgaven in deze gebieden zullen verminderd worden van het huidige jaarlijkse bedrag van 2.600 miljoen dollar tot 1.600 mijoen dollar per 30 juni 1958. Deze bedragen hebben betrekking op alle uitgaven van de Amerikaan se regering in deze landen econo mische hulpverlening in de vorm van schenkingen, de Amerikaanse mili taire bestellingen (off shore), de kos ten voor de legering van Amerikaan se troepen, subsidie op de verkoop van overtollige zuivelprodukten, de bouw van huizen en andere bouw werken. De raming van de uitgaven is ge baseerd op de mening, dat de V.S. in West-Europa de huidige Amerikaan se militaire troepen, waarvan de sterkte gelijk staat met zes divisies, zullen handhaven. De voornaamste reden, waarom de raming van de uitgaven bekendge maakt wordt, is dat Amerika vele Europese regeringen gerust wil stel len, die bang zijn voor een plotse linge daling in de dollaruitgaven en de daarvan te verwachtèn weerslag voor hun economie. De vermindering van de Ameri kaanse uitgaven met 400 a 500 mil joen dollar per jaar zal op 1 juli van dit jaar ingaan. Het meest zal bezui nigd worden op het bedrag, dat in Europese landen uitgegeven wordt voor militair materieel, dat nodig is voor de opbouw van de Navo-strijd- macht. Zware sneeuwstorm in Noorwegen In noord-Noorwegen woedt reeds enige dagen een buitengewoon zware sneeuwstorm, waardoor grote scha de, van miljoenen kronen, is aange richt. Noord-Noorwegen is geheel af gesneden van de rest van het land. De telefoon- en telegraafverbindin gen zijn verbroken. Ook de elektrici teitsvoorziening is plaatselijk ge stoord. Verscheidene vissersschepen zijn gezonken. Er is geen melding ge maakt van slachtoffers. En iedere dag.. NIEUWE FOTOKOOPJES bij fo 'c-r.':iQ JAN WOLFSLAG 3REESTR. 123 - TEL. 21851 t.o. het Stadhuis. Advertentie, op. Tegen de voormalige chef van de Westduitse veiligheidsdienst, dr. Otto John, is een aanklacht wegens veel vuldige doodslag ingediend. Het bureau van de procureur-ge neraal in Bonn maakte bekend, dat een ingezetene van Bonn de aan klacht heeft ingediend, omdat John tijdens de oorlog geheime gegevens over een Duitse proefbaan voor ra ketten in Peenemünde aan de En gelsen zou hebben doorgegeven. Tengevolge hiervan zouden Duitsers om het leven zijn gekomen bij een Brits bombardement op* Pee nemünde. Het was in Peenemünde, dat de be ruchte V-l en V-2 raketten werden gebouwd en beproefd. Otto John was na de mislukte bom aanslag op Hitler in 1944 via Portu gal naar Engeland gevlucht. In Lon den werkte hij met de Britse autori teiten in een propaganda-oorlog te gen Hitler-Duitsland samen. Op het ogenblik zit John in een gevangenis in Karlsruhe. Hij werd onlangs na zijn terugkeer van een vlucht naar Oost-Duitsland door de Westduitse autoriteiten gearresteerd. Merapi weer in actie Tienduizenden dorpelingen, die op de helling van de Merapi (Java) wo nen, vluchtten dinsdagochtend vroeg in paniek uit hun huizen, toen de vul kaan plotseling gloeiende stenen, f.loedwolken en dikke aswolken be gon uit te spuwen. Terwijl een dichte asregen neer viel en angstwekkende, rommelende geluiden uit de krater opstegen, wer den de inwoners van vijftien dorpen, die het dichtst bij de top van de berg liggen, ijlings naar reeds vroeger ge reed gemaakte kampen overgebracht. Enige observatieposten op de berghel lingen moesten worden teruggetrok ken. De toip van de berg ging schuil ach ter dikke wolken, waarover een rode _jloed lag. Er werden verscheidene aardtrillingen geregistreerd, die ook in Djakarta (op een afstand van 50 km) werden gevoeld. MISTINGUETTE OVERLEDEN. De Franse revuester van wereld faam Mistinguette is donderdag te Pa rijs overleden. Mistinguette, wier werkelijke naam Jeanne Bourgeois was, is tachtig jaar geworden. Zij overleed ten huize van haar .broeder, te Bougival, nabij Parijs. Mistinguette kreeg met j.L Kerst mis een beroerte. Zij was hiervan •herstellende, doch liep op nieuw jaarsdag een dubbele longontsteking TrELKENJARE beginnen we met nieuwe moed een dagboek bij te houden. Met horten en stoten hebben wij het nooit verder ge bracht dan Maart. Dat is zonde, want een dagboek is al na een paar jaar voor jezelf interessante kost. Zo lezen we op 5 januari 1946, dus tien jaar geleden, o.a. het vol gende: „A heeft op gebakjes getrac- teerd wegens het welslagen van de boedelverdeling en ik heb er 's middags achter elkaar zes sol daat gemaakt, De taartjes waren voor 't eerst zonder bon te krij gen". Het idee alleen al, dat je, omdat ze „vrij" waren, zes gebakjes ging verzwelgen! Zo'n dagboek is voor jezelf be- langxoekkend als herinnering, het bijhouden ervan is bovendien een eerlijke brieven-schrijverij aan het toekomstik „ik". Wanneer ge er aan begint aanbevolen! zult ge bemerken, hoe lang een dag duurt, 's Avonds weet je soms niet meer, wat je 's morgens beleefd hebt. Daar moet je dan eerst nog eens even over piekeren. Een dag boek doet het leven herleven. KATWIJK AAN DEN RIJN S.U.S. De R.K. EHBO maakt de parochianen er op attent, dat er heden op de navolgende adressen nog enke'e SUS-loten verkrijgbaar zijn: fa. Pam pus, Tulpstraat, boekhandel v. d. Berg, Achterweg, fa. Remmerswaal, Rijn straat, fa. Nic. Winters, Rijnstraat, fa. P. A. van Paridon, Voorstraat Kat v/ijk-Zee en sigarenmagazijn Van der Marei, Valkenburg. Damnieuws. De uitslagen van de Damkliib KDC om de H. A. van den Anker-beker waren als volgt: Jac. FrekeP. van Duyvenfoode 2>0Fr. SpierenburgJ. Heemskerk 20; A. A. VooysC. van Klaveren 20; B. BijsterbosdhAnt. Verhoog 20; H. KlinkenbergH. Voorzaat 02. Bridgen. De uitslag van de on derlinge wedstrijd van de Bridgeklub ,De Bruig" gehouden in Hotel De Roskam was als volgt: 1. echtpaar F. van der Valk 22 m.p.; 2. BooyD. Parlevliet 20?/ m.p.; 3. S. Visser J. PluLmgraaff 19m.p.; 4. P. van ParidonA. van Veen 18 m.p.; 5. J. de JongM. Hermans 16 m.p.. 6. Ver meulenA'gema 15;/ m.p.; 7. mevr. SaeyR. Agema 14H m.p. Ledenvergadering „De Derde Slag" In het parochiehuis hield de R.K. toneelvereniging „De Derde Slag" een druk bezochte ledenvergadering. Hierna kwam aan de orde een be stuursverkiezing wegens aftreden van de heren A. Hensen, voorz., en S. Winters, le secr. Met grote meer derheid van stemmen werden in de ze vacatures gekozen resp. de heren Th. van Schie en A. Hermans. Het volgende punt van de agenda ver meldde een bespreking inzake het speelprogramma voor het resterende gedeelte van het winterseizoen. Be sloten werd op zondag, 8 januari a.s. een reprise te geven van het stuk ..De Klokkengieter" van Anton Coo- len, dat bij de eerste opvoering op tweede kerstdag een groot succes is gebleken. Voorts zal nog een nieuw spel worden ingestudeerd ter verto ning op een nader te bepalen datum aan het einde van het seizoen. Op 15 januari a.s. zal verder in De Kwakel een voorstelling worden gegeven, ter gelegenheid van de jaarlijkse uit voering van het plaatselijk harmo- niegezelschaD, terwijl eveneens zal worden medegewerkt aan een twee tal uitvoeringen van de Harmonie „Katwijk", KATWIJK KATWIJKSE VISSERS VN DE CKV ACHTEN STAKING ZINLOOS De Katwijkse vissers, aangesloten bij de Centrale Koopvaardij en Vis- serbond (CKV) zijn gistermiddag in hun woonplaats in vergadering bij eengeweest ter bespreking van de in IJmuiden uitgesproken 'staking in de trawlvisserij. De hoofdbestuurder van de CKV, de heer Hartman uit IJimui- den was ter vergadering aanwezig. Na een bespreking hebben de Kat- dat ihet zinloos is de staking voort te zetten. De Katwijkse vissers nemen dan ook een afwachtende houding aan, aangezien zij wel willen, doch niet kunnen uitvaren rnet het oog op 't feit, dat de trawlers in vele gevallen een gemengde bemanning, bestaande uit Katwijker en IJmuidenaren heb ben. In memorlam. In de leeftijd van 75 jaar is gisteren na een ongeval, overleden de heer W. van Beelen. De heer Van Beelen was in geheel Kat wijk een algemeen bekende en ge achte persoonlijkheid. Hij was o.m. de ijverige secretaris van de dhr. Middenstandsvereniging. Ook had hij zich op kerkelijk gebied verdiensten verworven en tevens was 'hij een van de voormannen van de vroegere Kat wijkse oudheidkamer. Tot commies ter gemeentesecre tarie is door b. en w. benoemd de beer N. van den Eijkel te Hardinx- veld. Contact gerepatrieerden. De Diocesane Commissie voor gerepa- trieerdenzorg in het bisdom Haarlem hield gisteravond in het parochiehuis een contactavond in kerstsfeer. De leiding berustte bij mevr. De Graaff Hoepeling, presidente. Na het ope ningswoord zorgde een toneelgezel schap ter opluistering voor enkele niuimimers in kerstsfeer, zang met blokfluit declamatie, guitaar en to neel, welke nummers allen onberis pelijk werden uitgevoerd. De heer Martens, hiervoor afgevaardigd door het hoofdcomité en mede namens het ministerie voor maatschappelijk werk, zette in een uitvoerige causerie uiteen wat de bedoeling was van deze con tactavond, n.l. om te komen tot een afdeling vam de Diocesane Bond. Ver der sprak spr. uitvoerig over de mo gelijkheden om te komen tot meer contact met de gerepatrieerden, waar van er in de parochie Katwijk velen wonen. Spreker verwees voor alle mogelijkheden om de gerepatrieerden hulp en bijstand te bieden. Na het stellen van enkele vragen, die tot ge noegen beantwoord werden, sprak ka pelaan Rozestraten een slotwoord, waarbij niet alleen aan de parochia nen, doch inzonder aan de gerepa trieerden verschillende wenken wer den gegeven, hoe zich in de katholieke gemeenschap in te werken b.v. door het lidmaatschap van diverse katho lieke verenigingen. VOORSCHOTEN Schaakvereniging „Voorschoten". De snelsdhaakcompetitie van 3 ron den is een zeer groot succes gewor den. Er waren zelfs 5 spelers, die de drie rondien met 3 punten besloten, n.l. G. Sluiter, Brag^aar Sr., Olde- man, Braggaar Jr. en N. Segaar, waar bij na loting de prijzen werden uitge reikt. De eerste prijs, „een kip" werd gewonnen door voorzitter G. Sluiter, vervolgens 2 N. Segaar, 3 Oldeman, 4 Braggaar Jr. en 5 Rraggaar Sr. Gistermiddag omstreeks vier uur reed een bestelwagen van het Motorhuis bij de Machinefabriek Van Os op de HerengTacht achteruit het water in. De wagen bleef echter hangen op de benzinetank en de chauffeur kon zonder nat pak zijn cabine verlaten. De takelwagen zorgde er tenslotte voor dat alles weer op zijn pootjes terecht kwam. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 ja nuari zijn door de Kath. Fi-lm Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „De mooiste vrouw ter we reld", 14 jaar. Luxor: „Op de Reeperbaan", strikt volwasenen. Trianon: „Geen liefde duurt eeuwig" strikt volwassenen. Rex: „Piraten van Tripoli", 14 j. 05K !N 1956 weer wijl de 8ste prijs na loting voor 2 punten ten deel viel aan v. d. Kooij. Geboren: Maria Johanna dr. v. Jo hannes de Geus en Jaooba M. van Haarlem; Johanna Geertruida, dr. v. Gerardius J. A. Riks-man en Bougien Woldendorp; Jan, zn. v. Jan Horst man en Adri&antje van Rijn. Ondertrouwd: Johan. Chr. van der Graaf en Antje Los; Andreas Jans sen en Elizabeth J. M. van Bladel; Lukas van der Reijden en Anna van der Bent. WASSENAAR Om het persoonlijk damkampioen schap. Het door W.D.G. georgani seerde tournooi om het Wassenaarse damkampioenschap nadert het ein de. Aan de kop staan P. Gijsbertse met 22 punten en nog een partij te spelen en C. van Dijk met 21 punten en nog twee partijen te spelen. De uitslagen van de laatstgehouden speelavond waren: C. Waardenburg J. Vermeulen 20; W. C. van Laar A. .Vermeulen 20; P. Gijsbertse J. Lodewijks 02; C. van DijkJ. van Doorn 20. Geboren; Hendrik A. zn van F. W. Hoogendoorn en T. Bos; Petro- nella dr van G. Wielenga en C. van Rhijn; Anna C. M., dr v. A. J. Zand vliet en A. A. Putker; Teun-Jan, zn van J. J. Scheer en E. A. Bulder; Jo hanna E., dr van H. E. Dyxhoorn en A. Bracht; Edward W., zn van J. C. Knijnenburg en J. J. P. Zonnevijlle, Ondertrouwd: R. Scharnke en I. Post van der Burg. Getrouwd: L. G. Nijssen en A. C. M. van den Berg; H. Brunsveld en J. Post. Overleden: Maria J. Goedemans, 83 jr; Hubertus Knijnenburg, 90 jr; Helena C. Oostex-veer, 52 jr; Gerar- dina Stimbe, 46 jr; Hendrik T. Stol- te, 60 jr en Andries de Joode, 75 jr Tevens kregen nog een prijs voor wijkse vissers de conclusie getrokken, 2 y2 punt, 6 Huieman, 7 Grobben, ter- LEIOEN Begrafenis van de heer P. Heemskerk Hedenmorgen vond in de kerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef (He rensingel) de uitvaartdienst plaats voor de heer P. Heemskerk, oud raadslid van de katholieke staatspar tij te Leiden, die dezer dagen op 77- jarige leeftijd overleed. De overlede ne was bovendien begiftigd met het erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". De H. Mis van Requiem werd opge dragen door kapelaan C. Watervis. Om half elf vond op de R.K. begraaf plaats aan de Zijlpoort in alle een voud de begrafenis plaats. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op het bestuur van de A.R.K.A., afd. Leiden, de heer J. M. H. Horikx, oud-secre taris van de R.K. Volksbond, waarin de overledene zitting had en namens de K.V.P.; enkele vrienden en ken nissen van de overledene. De absoute wevd verricht door kapelaan C. Wa ds. Op verzoek van de familie heeft de heer C. v. Valderen uit Lei den een woord van dank gesproken voor het medeleven. Haarlemmerstr. 164106 ONTBIJTKOEK. extra groot stuk SOEPGROENTE, 2 biikken LEVERPASTEI. dubbel blik CHOC. PASTA. drinkglas RUNPVET, beker, 500 gram SPINAZIE. literblik DOPERWTEN M II, literblik Zoetzure AUGURKEN. literpot Literblik SOEP met vlees of gehakt Br. KERMIS, 250 gram COCOS BANKET. 250 gram GOLFSPRITS, 250 gram MOCCA SPRITS. 250 gram Arn. Meisjes of Krakelingen, 200 gram BABBELAARS, 200 gram BORSTPLAAT. 200 gram Hoesttabletten, 200 gram ENGELS DROP, 150 gram VAN. of DROP TOFFEES, 200. gr. Gebr. Tabletten, stuk Geboren: Catharina Theodora, d. van W. Kanbier en M. C. Zaalberg; Reza Dirk, z. van D. Bakker en L. H. Ai'ndt; Johannes Leonard, z. van P. W. Otto en H. Buis. Gehuwd: A. Smit en A. C. A. Borg; H. Schouten en M. A. Geenjaar; Th. v d. Veer en A. Overdevest. Overleden: A. Verbiest, wednr., 76 j.; J. Tol, man, 55 j.; A. de Pater, man, 49 j. PROF. VERBERNE OVERLEDEN. Op 66-jarige leeftijd is vanmorgen vroeg te Breda overleden prof. dr. L. G. J. Verbejrne, hoogleraar in de poli tieke, economische en sociale geschie denis aan de katholieke economische hogeschool te Tilburg en buitenge woon hoogleraar in de algemene en vaderlandse geseheidenis van de 19e en 29e eeuw aan de R.K. universiteit te'Nijmegen, waar 'hij bovendien een leeropdracht had voor politieke en so ciale gech'iedenis in de afdeling der politieke en sociale wetenschappen. EIEREN no. 3 10 stuks ROOKWORST. 150 gram BOTERH. WORST 200 gram BERLINER LEVERWORST. 150 gram CERVELAATW., 150 gram SCHOUDERHAM, 150 gram ROOKVLEES, 150 gram EXTRA NIEUWJAAR'S bij f3.— boo, aan de Cassa j voor slechts LEIDEN, 4 jan. Groente. Appe len 1633; andijvie 56—78; kroten 412; kroten, gekookt 1720; boe renkool 1022; rode kool 613; gele kool 6.508.groene kool 1425; witte kool 6.prei 9—24; spruiten A 3643; spruiten B 2731; uien drielingen 37.80; uien middelfijn 38.60 39.10; uien middelgrof 39.8039.90; uien grof 36.10; waspeen 1424; win terpeen 7.908.20; witlof Al 5051; witlof A2 3248; per 100 kg. Knol selderij 1421; sla B 12.40—17, per 100 stuks. Peterselie 11.3015.30; selderij 5.509. GOUDA, 5 jan. Kaas. Aanvoer 51 partijen. Notering: eerste kwali teit ƒ2,24 tot ƒ2,30. Handel kalm. 's HERTOGENBOSCH 4 jan: Vee. Aanvoer 5.331 stuks vee, v/aarvan 2.259 runderen, 290 vette kalveren, 743 nuchtere kalveren, 17 fokzeu- gen, 510 slachtvarkens, 45 lopers, 1.301 biggen, 151 schapen en 15 gei ten. Prijzen: melk en kalf koeien 725 1065; guiste koeien f 565—810; zware soorten boven notering; kalf- vaarzen 6301050; klamvaarzen 485585; guiste vaai'zen 565 685; pinken 425—555; graskalveren 240360; nuchtere fokkalvercn 95 140: nuchtere slachtkalveren f 47.50 54.50: zware soorten 7092; lo pers 75—86; biggen 37—58; drach tige zeugen 250335; schapen 70 90; vette schapen 90110 allen per stuk. Aanvoer van slachtvee: -816 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen 3.00—3.10, le kw. 2.85—2.95, 2e kw. 2.60—2.70, 3e kw. 2.45—2.55, worst koeien f 2.25—2.40, vette stie ren 2.452.75, alles per kg. ge slacht gewicht. Vette kalveren f 1.85 2.80; nuchtere slachtkalveren 1.35 1.48; zware soorten f 1.67—1.87?/; slachtzeugen 1.42>—1.47, jonge slachtvarkens f 1.52=—1.57, alles per kg. lev. gewicht. Ruime aanvoer van rundvee. Goe de kwaliteiten melk- en kalfkoeien werden vlot verhandeld tegen hoge prijzen, mindere soorten handel traag en niet geheel prijshoudend. Guiste koeien handel traag doch niet goedkoper. Het jongvee werd vlug verhandeld met goede prijzen. Gras kalveren vlotte handel en ruim-prijs- houdend. Ruim aanbod van vette kalveren, handel stroef, prijzen min der. Ruim aanbod van nuchtere slachtkalveren, handel vlot en ï'uim- priishoudend. Koi-ter aanvoer van schapen en vette schapen, handel redelijk en even vaster in prijs. Kortaanbod van fokzeugen, handel vrij goed met on veranderde prijzen. Korter aanvoer van lopers en biggen, vlugge handel met wat hogere prijzen. Ruim aan bod van slachtvee, handel over het geheel vrij stug, welk ongeveer prijs houdend. Vette stieren en worst koeien duur. Zeer grote aanvoer van slachtzeugen, handel stroef met la gere prijzen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2