Hoogconjunctuur en welvaart zijn niet altijd dezelfde begrippen Onzekerheden en bedrijfspolitiek Brochure van de K.v.K. Rijnland Wildeman maakte mat zijn auto de Amsterdamse Jordaan onveilig Duizelingwekkende kleinheid WOENSDAG 4 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 T.M.H. van Waveren (K.v.K.): In de stijlvolle „Grote Pers" van de Lakenhal, waarvan de schilderijen van de nijvere neringdoende voorouders op de vergadering neerzien, vond gistermiddag de nieuwjaarsvergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland plaats. Talrijke burgemeesters uit het district van de Kamer woonden deze bijeenkomst bij. Voorts het college van B. en W. van Leiden. De belangwekkende redevoerinen van de heren C. F. Moerpoel en ir. M. C. de Jong die resp. middenstandsproblemen en vraagstukken van de industrie bespraken werden gisteren reeds door ons verslagen. Later op de middag hield de voorzitter van de Kamer nog algemene be schouwingen, die opvielen door een zeer gematigde houding ten aanzien van de hoogconjunctuur. De heer Van Waveren zei o.m. dat hij alleen in verband met de werkgelegenheid van hoogconjunctuur zou willen spreken. Strijdvaardige Kamer. Onder de overige aanwezigen, die deze bijeenkomst bijwoonden, merk ten wij o.a. op vertegenwoordigers uit vrijwel alle bedrijfstakken uit het district der Kamer, mr. S. J. Fockema Andreae, secretaris van het Hoog heemraadschap van Rijnland, de he ren J. C. J. Lambermont en J. H. v. d. Kloot, voorzitter en secretaris van de Leidse Middenstandscentrale, de rector-magnificus, prof. dr. A. E. van Arkel, bestuursleden van het depar tement Leiden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel en van de Leidse Vereniging van Industriëlen, vertegenwoordigers van de geld- en effectenhandel en van de drie vak organisaties, de heer J. Visser, direc teur van V.V.V., tal van hoofden van dienst en enkele belastinginspecteurs, terwijl ook nar. H. A. C. Brander- horst, die met ingang van 1 maart a.s. is benoemd tot adjunct-secretaris van de Kamer, aanwezig was. De voorzitter van de Kamer van Leidse Universiteit BENOEMING Bij K.B. is aan dr C. Visser, hoog leraar aan de Techniche Hogeschool te Delft, opdracht verleend om in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden onderwijs te geven in de toegepaste wiskunde. Agenda Leiden WOENSDAG. Verkennersbeweging Leonarduspa- rochie. Parochie-avond St. Antonius Clubhuis. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Leidse Jeugd-Actie „Pierrot valt van de maan", 10.30 uur. voorm. en 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal. Friese avond met de voordrachts kunstenaar Wybren Altena 7.45 uur. nam. Den Burcht. DONDERDAG Koophandel en Fabrieken voor Rijn land, de heer T. M. H. van Waveren ziet de toestand van heden niet anders dan als eeij gunstig klimaat voor op bouw en ontwikkeling en hij zou het woord „hoogconjunctuur" alleen wil len gebruiken in verband met de werkgelegenheid. Tijdens zijn nieuwjaarsrede in de Lakenhal te Leiden betoogde hij in dit verband, dat de ondernemer zich, niettegenstaande het goede vooruit zicht, onzeker voelt bij het toetsen van zijn ontwikkelingskansen en het trekken van conclusies voor het be palen van zijn toekomstige bedrijfs politiek. De reeks van economische en politieke gebeurtenissen van de laat ste tijd, de veelheid van tegenstellin gen in de opinies van grote mannen en het toenemen van regeringsmaat regelen op economisch en sociaal ge bied, ontnemen de mensheid het ge voel van zekerheid, hetwelk men in een tijd van hocgccjijunctuur zou verwachten. Door dit verschijnsel leert men nu hoe langer hoe meer be seffen, dat hoogconjunctuur en wel vaart lang niet altijd dezelfde begrip pen zijn. In dit licht bezien wordt 'hoogconjunctuur iets onwezenlijks, een sprookje, dat als een psycholo gisch grapje de werkelijkheid be driegt. Als bewijsvoering somde spreker het voorden tegen op van onze gun stige positie en vraagt in dit kader om meer werkelijkheidszin. De voor zitter vervolgde: „Het is in Nederland zó, dat eigenlijk niemand na de oor log een gevoel van normale vrede en zekerheid heeft. Crisis-gedachten mo gen door ons gevoel van hoogconjunc tuur in het onderbewuste zijn ver drongen, maar als deze verdringing zich autonoom komt melden, dan we ten wij, dat er, in verhouding tot de geïnvesteerde kapitalen, geen reser ves gevormd zijn, om de druk van dc laagconjunctuur het hoofd te bieden In dit verband moet ik zeggen, dat de huizenpositie en de huurregelingen nu niet bepaald een opwekkend beeld geven om mijn idee over de welvaart wat op te vrolijken!" Ten aanzien van een te voeren be drijfspolitiek meent spreker, dat in de toekomst vele onzekerheden liggen verscholen. In dit verband noemt hij de belastingpolitiek van na de tweede wereldoorlog, welke gericht is op een St. Adelbert. Driekoningenavond. I andere economische en sociale struc- tuur, o.a. de spreiding van het bezit. In beschouwende zin plaatst de voorzitter het Nederlands economisch beleid in het licht van de wereld economie en hij zei, „dat de proble men van onze nationale conjunctuur te veelvuldig en te gecompliceerd zijn om deze door geleide economie te kunnen beheersen. De Nederlandse economie is afhankelijk van de we reldeconomie en de wereld-conjunc tuur schommelt nu eepmaal in gol ven. Door de technische ontwikkeling van deze tijd wordt de hevigheid en frequentie van die golfslag groter, vooral heviger, omdat, door de snel heid van het verkeer, hoe langer hoe meer de gehele mensheid erbij be trokken is". Ten slotte verdiept spreker zich in een filosophische analyse van het toe- komstbeeld van de mensheid na aan passing aan nieuwe technische mo gelijkheden. VRIJDAG. R.K. Bond voor het gezin. Zaal Evert Castelein, Hoogl. Kerkgracht. Kindermiddag. Avondmis. 9.30 uur nam. Heren singelkerk. ZATERDAG. Mondaccordeonver. „Accelerando". Jaarlijkse uitvoering. St. Antonius Clubhuis. 7.45 uur nam. Ned. Reisver. afd. Leiden. 45-Jarig- bestaan. Cocktailpartij. In den Ver gulden Turk. 46 uur nam. R.K. v.v. „Docos". Jaarlijkse feest avond „De Burcht". Cabaretgezel schap Henk Steenvoorden en bal na. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Tentoonstelling „Chinese houtsne den". (Tot 4 Maart 1956). Kleurenlitho's van Bezemer en Van Vlijmen. Prentenkabinet. Dag. van 1417 uur (werkdagen). Tot 17 Febr. a.s. Dienst der apotheken te Leiden. De avond-, nacht- en Zondagsdienst Pierrot valt van de maan De kinderziel is moeilijk te peilen. Dit werd ons gistermiddag bij de op voering van het toneelstuk „Pierrot valt van de maan'' weer eens duide lijk. De L.J.A. organiseert deze voor stellingen in de Leidse Stadsgehoor zaal. Er zijn maar weinig „grote men sen", dce aanvoelen, wat het kind ■boeit. Het zijn de begenadigden, die een vlokje kindergeest in hun inner- der apotheken te Leiden wordt van Ibewaard hebben. Ben Minoli, die 1 j r» .n 1 hpr. stulr nat Hrwir PiipIt «ror/l iiit_ Maandag 8 uur tot Zaterdag 13 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406 en de Zuider-Apotlieek Lammenschans- weg 4, tel. 23533. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 2627 Bioscopen De films voor de week van 30 Dep. tot 6 Jan. zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „Doctor at sea", alle leef tijden. Luxor: „Tussen hemel en aarde" alle leeftijden. Trianon: „Zij allen waren schul dig". 14 jaar. Rex: „Tarzan en de ivoordie- ven", 14 jaar. het stuk, dat door „Puck" werd uit gevoerd geschreven heeft, behoort o.i. niet tot de begenadigden, maar dat wil niet zeggen, dat hij geen aardig spelletje heeft geschreven, dat de jeugd nu en dan uit hun tent lokt. Wij geloven, dat de poëtische sfeer, die hij in de scènes van 't spel situeert te moeilijk is voor de knapen en meisjes. Dit blijkt uit het feit, dat de komi sche figuren, zoals burgemeester Bol leboos en de kikker Brallebar veruit favoriet waren bij de jeugd en niet de vergeestelijkte de stilte minnende Pierrot, die zwijgend de hoofdrol speelde. Pas als er Jan Klaassen-achtige effecten op het toneel zich voordoen .komt de jeugd los. Dan geven zij on gevraagd adviezen en verfoeien het kwaad met de kracht van de on schuld. Het spel begon prachtig op tijd en de zaal was ook weer tijdig Aan het einde van deze bijeen komst heeft de voorzitter van het de partement Leiden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de heer J. J. G. Verhey van Wijk, het bestuur van de Kamer bedankt voor deze bij zonder instructieve vergadering, waarin tal van problemen aan de or de zijn gesteld. De heer Verhey van Wijk, die in herinnering bracht, dat de Kamer dit jaar 140 jaar bestaat, had zeer veel waardering voor de re gelmatig ontwikkelde activiteiten van deze „strijdvaardige Kamer. Dat de Leidse Kamer onder haar zusters wel eens de „enfant terrible" wordt genoemd, achtte de heer Verhey in dit geval een compliment. Na afloop van deze bijeenkomst volgde een zeer druk bezochte recep tie. die de vele aanwezigen een goede gelegenheid bood over en weer nieuwjaarswensen aan te bieden. Huishoudelijke vergadering. Aan deze bijeenkomst ging een huis houdelijke vergadering vooraf, waar in de voorzitter, de heer T. M. H. van Waveren en de beide ondervoorzit ters, de heren ir. J. J. G. van Hoek en J. C. Meerpoel werden herkozen. Voorts vond tijdens deze vergade ring de samenstelling van de vaste commissies der Kamer voor het jaar 1956 plaats. Zij zien er als volgt uit: Commissie voor Bedrijfsruimte: J. H. v. d. Kloot, Leiden; W. G. J. v. d. Linden, Leiden; A. Oosthoek, Alphen a. d. Rijn, J. P. v. d. Stoel, Leider dorp; L. R. van Vliet, Voorhout. Com- balansopruiming En ieder© dag nieuwe fotokoopjes bij folo-cine g IAN WOLFSLAG J Breestraat 123 - tel. 21851 t.o. het Stadhuis. g' balansopruiming Advertentie. missie voor Bedrijfsruimte Katwijk: H. P. Bloot, J. Hoppenbrouwer, B. G. Lammens, C. van Tongeren, Chr. Ver- plancke, allen te Katwijk. Commissie voor Bouwmaterialenvoorziening: W. Bergman, Katwijk; G. J. den Heeten, Leiden; J. A. v. Herwaarden, Acr- denhout; P. J. van Hoeken, Leiden; A. Oosthoek, Alphen A. d. Rijn. C. Swerig, Leiderdorp. Comm. voor Col portage en Afbetalingen: C. F. Meer poel, Leiden; S. M. J. Wijtemburg, Lei den; W. Tissing, Lisse. Commissie voor het Handelsregister: J. A. E. Aalders, S. J. Anes, N. Langezaal, F. H. Nieuwen'buizen Segaar, allen te Leiden; F. J. J. E. Urlus, Noordwijk; Commissie voor de Makelaardij: P. J. van Hoeken, Leiden; H. L. van der Horst, Sasseniheim; D. Houtzagers, Sassenheim. D. L. Landmand, Leiden; J. G. J. Verhey van Wijk, Leiden; L. Zitman, Leiden. Commissie inzake Uitverkopen en Opruimingen: C. F. Meerpoel, Leiden; S. M. J. Wij ten- burg, Leiden; W. Tissing, Lisse. Com missie voor Vervoer: J. A. van Her waarden, Aerdenhout; P. J. van Hoe ken, Leiden; ir. M. C. de Jong, Oegst geest; J. F. van der Meer, Leiden; E S. Prins, Leiden. Commissie Vesti gingswet Kleinbedrijf: C. A. Bos, Al phen aan den Rijn; G. J. den Heeten, Leiden. C. D. Ligtvoet, Leiden; C. F. Meerpoel, Leiden; G. Schrama, Voor schoten; W. Tissing, Lisse; J. H. v. d. Kloot. Leiden: In d4ze commissie zal nog een plaats worden ingeruimd voor een vertegenwoordiger van het groot-winkelbedrijf. Commissie Af valwaterzuivering: ir. J. J. G. van Hoek, J. H. v. d. Kloot, F. H. Nieu- wenhuizen Segaar, J. G. J. Verhey van Wijk, allen te Leiden. „Belastingdruk en Vermogensbezit" De aanwezigen op de nieuwjaars vergadering van de Kamer v. Koop handel en Fabrieken van Rijnland in de Grote Pers van de Lakenhal te Leiden ontvingen een brochure, ge schreven door de heer L. H. Bodde Bouman: „De belastingdruk en Ver mogensbezit". De inhoud van de brochure omvat een korte bespreking van de Inkom stenbelasting, van de Vermogensbe lasting en van het Successierecht. Dit geschrift is het resultaat van een studie, welke dient aan te tonen, dat de jaarlijkse belastingdruk naar in komen en vermogen een averechtse ■uitwerking heeft op de vermogens vorming en op het vermogensbezit. Terugkeren. In de slotbeschouwing betoogt de schrijver dat het doel van deze bro chure is de lezer er van te over tuigen, „dat de wetgever behoort terug te keren op zijn schreden ten aanzien van de tegenwoordige tarieven be treffende de vermogensbelasting en Boekbespreking Discrete dood. Door Dieuke Boissevain. Uitg.: A. W. Sijt- hoff's Uitgeversmaatschappij N.V. Met het spannend detectieve-ver- haal „Discrete dood", uitgegeven in de Accolade-serie van A. W. Sijt- hoff's Uitgevermij. te Leiden, brengt de schrijfster, Dieuke Boissevain, de lezer in de sfeer van de eigen Ne derlandse detective-roman, zoals deze de laatste jaren gericht is. Het stre ven om de Nederlandse detective roman in een Nederlandse omgeving onder Nederlandse mensen te laten spelen en ook de door een Nederlan der gepleegde moord door een Neder lander tot oplossing te brengen, vindt hier een uitstekende oplossing. De diep verborgen intrique, die aan dit vernaai ten- grondslag ligt, is op wel zeer diepzinnige wijze tot haar eind- doel gebracht en het mysterieuze ka rakter van dit speurders verhaal kan ongetwijfeld wedijveren met die, wel ke de Engelse detective-story's im mer gekenmerkt heeft. Het verhaal brengt de geschiedenis van een ogenschijnlijk gewoon, hoe wel plotseling overlijden van een be jaarde advocaat, doch de lijkschou wing wijst uit, dat hij geen natuur lijke dood is gestorven De geraffineerde opzet doet ver moeden, dat de dader moet gezocht worden onder de naaste verwanten of kennissen, maar men staat hierbij voor een raadsel, want wie kon be lang hebben gehad bij de dood van deze algemeen geachte en onkreuk bare vrede heer? Een ex-schoonzoon van de overle dene en dezes secretaresse weten dit buitengewoon ingewikkelde raadsel van het overigens volkomen aan vaardbare verhaal op vernuftige wijze op te lossen, waarbij de schrijfster bovendien blijk geeft goed op de hoogte te zijn van de juridische mi lieu's, terwijl zij de familieverhoudin gen in Amsterdamse patriciërskringen uitstekend weergeeft. Een slot, goed geschreven verhaal, van begin tot einde boeiend, waar de successierechten. Het is juist, dat een blijvende belastingdruk zodanig wordt opgezet, dat hij onrechtvaar digheden in de verdeling van het maatschappelijk inkomen tempert en buitensporige welvaartsverschillen vermindert; maar het is onjuist, dat de Staat particulier vermogen in de mate, waarin dit thans geschiedt, blijft overhevelen om gemeenschap pelijk vermogen te vormen. En in dien de Staat dit particulier vermo gen vernietigt door het over te bren gen naar de consumptieve sfeer, is het paard zeker achter de wagen ge spannen". Burgerlijke Stand Ondertrouwd: W. den Hartog en M. Schaft. N. Langezaal en F. Offer man. A. Ie Maitre en M. W. v. Oosten. M. J. A. Bronsgeest en M. C. Goddijn. J. J. Does en M. A. Steenbergen, A. v. Poelgeest en A. M. Gijzenij. T. H. v. Stal en B. H. van den Bosch, H. v. d. Wal en M. Dokter Geboren: Yvonne Marianne d. van C. M. Betcke en W. v. Poelgeest. Jan Stephan z. van M. S. Kreft en C. G. Kors. Johannes z. v J. v. Steeg en B. G. v. Leeuwen. Yvonne Carl a d. van J. W. Koning en K. Ouwehand. Johan na Maria Henrica d. van H. J. v. Noort en W. A. Hoogeveen. Overleden: J. Wittenaar man 77 j. J. de Groot man 63 j. A. v. d. Werf man ©1 j. J. W. Schoon man 52 j. J. ■M. Ouwerkerk man 76 j. H. Kesse- boom wednr. 87 j. „Doorrijden, ze zoeken me!" (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage.) Een 44-jarige havenarbeider uit Amsterdam, die op zaterdagochtend 24 september j.l. om circa half twaalf zijn auto zig-zaggend door de nauwe straten van de Jordaan reed, daarbij een aanrijding veroorzaakte, maar doorreed en zich vele uren later vrij willig bij de politie meldde, heelt van ochtend voor de Amsterdamse rechtbank ofltkend dronken te zijn geweest. Hij was de bewuste nacht niet naar bed geweest en ter zitting, bleek, dat hij /net een vriend en een 21-jarige juffrouw, voor wie als beroep werk ster werd opgegeven, o.a. in café's in de Amstelstraat en aan het Water- looplein was geweest. Omstreeks uur 's ochtends begon htf toen met dit tweetal aan zijn tocht door de Jor daan. Ook daar bezocht het drietal althans één, mogelijk meerdere café's. Een anoniem gebleven vrouw belde toen de politie op met de medede ling, dat een dronken chauffeur in de richting van de Brouwersgracht reed. Een agent zette op de fiets een ach tervolging in, kwam naast de auto te rijden, zag drie mensen op de voor bank zitten, riep de chauffeur toe stil te houden, doch deze gaf vol gas en reed door. Daarop trok de agent zyn revolver en vuurde enkele malen op de ban den, echter zonder resultaat. De zig zaggende auto maakte vervolgens en kele minuten de Jordaan onveilig. Hevig verschrikt sprongen overal voetgangers op zij en weken wielrij ders op het laatste moment uit; een geparkeerde auto werd echter aan gereden. Stomdronken. De agent vervoegde zich een uurtje later op het adres van de man, wiens naam het nummerbewüs van de auto stond geregistreerd. Deze man bleek een vriend te zijn van de ver dachte, aan wie hij de auto had ver kocht. „Een half uur geleden is mijn vriend nog hier geweest", zei deze man. „Hij was stom dronken". Ter zitting kwam hij hiervan terug, maar hij durfde onder ede evenmin te zeggen, dat zijn vriend die ochtend nuchter was geweest. „Ik was alleen maar vermoeid", zei de verdachte, maar hij wist kenne lijk niet wie er eigenlijk bij hem op de voorbank had gezeten. Volgens hem had alleen het werkstertje voor gezeten en de tweede man achterin. Zowel de agent als dit werkstertje zelf vertelden als getuigen later, dat ze allemaal voorin hadden gezeten. DE VERBUM DEI-KALENDER. Menigeen, dit „kopje" lezend, her innert zich: o jé o, ja, de Verbum Dei kalender. Daar moet het giro-biljet nog van worden weggezonden. Het is, zoals ■men gezien en gelezen zal hebben, een mooie kalender, die zijn 1.40 ruim waard is. Nog veel meer moet het echter waard zijn, om het prachtig werk van de dames van Verbum Dei een bewijs van symipathie te sturen. Gelieve dus het giro-biljet op het .nummer 600809 (ten name van de .heer Stolwijk) in te vullen en de zelf voldoening te smaken een bijdrage te hebben gegeven aan een goed en edel werk. Deze ingewikkelde, 55 ton wegende machine is een microscoop, die het mogelijk maakt deeltjes in een atoomkern waar te nemen. Hoewel het niet mogeli.jk is, de deeltjes te zien, kan men met het apparaat dimensies meten met een nauwkeurigheid van een vierduizendste deel van een trillioenste inch; een afmeting, die men zich onmogelijk kan voorstellen, doch te ver gelijken is met een afstand van een centimeter tot een afstand van 100 000 000 000 000 km! (De zon is nog geen 150 000 000 km. van de aarde verwijderd Ook hield de verdachte vol, dat hij de geloste schoten niet gehoord had. Het meisje echter wel; zij was weg gedoken in de bank en de andere man, die gezocht werd door de politie, omdat hij nog een straf van enkele maanden moest uitzitten, zou geroe pen hebben: „Doorrijden, ze zoe ken me". 3 Weken. In zijn requisitoir zei de officier van justitie, dat hij het bewijs gele verd achtte. Hij baseerde zich op een verklaring van een caféhouder, die het drietal die ochtend in de Jordaan binnen 20 minuten tijds vele glaasjes had ingeschonken en zeide ten aan zien van het verweer van verdachte: „Als het meisje de schoten wel ge hoord heeft en de verdachte beweert hier, dat hij niets gehoord heeft, dan was hij waarschijnlijk zo dronken, dat hij niet meer opmerkte". Hij eiste 3 weken gevangenisstraf plus 2 jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De raadsman achtte het bewijs niet geleverd. De rechtbank zal uitspraak doen op 17 januari a.s. VEROORZAAKTE TE HARD RIJDEN DE DOOD VAN EEN ANDER? Het is de algemeine opinie, dat de rijksweg RotterdamDelft voor het verkeer te smal is. Daarom moet men er ook niet te hard rijden. Zo zeide vanmorgen de officier van justitie bij de verkeerskamer van de rechtbank te Rotterdam in de zaak tegen de 45- jarige procuratiehouder uit Was senaar, die qp drie Augus tus j.l. op deze rijksweg een ongeluk zou hebben veroorzaakt waarbij de vertegenwordiger A. S. om het leven kwam. De officier eiste zes weken hechtenis en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De officier meende, dat hij te hard had gereden, waardoor hij, toen hij ontdekte, dat hij niet behoorlek afstand kon houden, tussen zijn en een voor hem rijdende auto, uit week naar de linker weghelft. Hij schampte eerst een bestelauto uit de richting Rotterdam, en reed daarna in op de daar achter rijdende auto van de heer S. Verd. beriep zich er op, dat zijn remmen niet werkten, en hij wel naar de linker weghelft uit moest wijken. Mr. W. A. Hoek meende als verde diger, dat bij zijn cliënt niet van schuld gesproken kon worden en vroeg vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. Oud-machinist veroordeeld. De rechtbank te Zwolle heeft van daag de 37-jarige oud-machinist der N.S., H. W. uit Utrecht conform de eis veroordeeld tot een geldboete van 150,alsmede een hechtenisstraf van een maand voorwaardelijk, om dat hij volgens de tenlastelegging op 7 Mei j.l., toen hij nog machinist was, grovelijk onvoorzichtig en onoplet tend heeft gereden met een militaire trein. Deze trein reed veel te hard over een wissel bij Oldebroek, het geen een ontsporing tot gevolg had, waardoor twee militairen om het le ven kwamen. De oud-machinist had verklaard, dat hij volgens de lichtseinen ter plaatse gerechtigd was met een zo grote snelheid te rijden. De Neder- landsehe Spoorwegen hielden echter vol, dat de seinen juist aangaven, dat hij snelheid diende te minderen. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft vanmorgen de Haagse sportle raar J. B. veroordeeld tot een geld boete van 150,— subsidiair dertig dagen hechtenis. De eis luidde 250 subsidiair één maand. Aan B. was tenlastegelegd dat het aan zijn schuld te wijten zou zijn geweest, dat op 8 September van dit jaar een door hem bestuurde auto in 't water van de Soestdijksekade was terecht gekomen, waardoor een in zittend jongetje door verdrinking om het leven was gekomen. Twee vrouwen, die vannacht om streeks een uur op de Ringdijk bij de Weesperzijde te Amsterdam liepen, zijn door twee tot nu toe onbekende mannen aangevallen. Een van hen probeerde de tas van een' der dames te ontfutselen, na haar met een hard voorwerp op het hoofd te hebben ge slagen. De vrouw moest met een bloedende wond aan het hoofd in het O.L.V. gasthuis worden opgenomen. De onverlaten namen op het hulpge roep van hun slachtoffers de vlucht. Een politie-auto zette nog een achter volging in maar het lukte niet de aanvallers te achterhalen. In de ge roofde roodleren handtas bevond zich een bedrag van 10,enkele sleu tels en een zakje met boterhammen. Marktberichten WOERDEN, 4 jan. Kaas. Aan gevoerd 26 partijen. Eerste kwaliteit 2.262.30, tweede kwaliteit 2.22 2.25. Extra kwaliteit tot 2.35. Handel matig.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3